Raad Borsele wil opheffing brandweerkorps 's-Heerenhoek Volume troef in mode van Van IJsseldijk Tekort cultuur-activiteiten Kapelle in 1983 f 14.500, WISSEL BEVELANDEN Gymnastiek- en toneelzaal in Schore uit de as herrezen Culturele commissie Kapelle: DERDE PRIJS OPSTEL WEDSTRIJD UNESCO VOOR JOLIJN DE ZWART WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 PZC/ streek 16 VIJF CD A-ER S TEGEN HEINKENSZAND De gemeenteraad van Borsele heeft dinsdagavond besloten het brandweerkorps 's-Heerenhoek op te heffen per 1 januari 1985. Alleen vijf van de zeven le tot uiting komt. De Koster was voorstander van de bouw van meer woningwetwoningen in de dorpen CDA-raadsleden stemden tegen het voorstel van het college van burgemeester en wethou- 's-Gravenpoider, Heinkcnszand. Lc- ders. De opheffing gebeurt in het kader van een reorganisatie van de vrijwillige brandweer in wedorp en Ovezande. „Daar bestaat de Zuidbevelandse gemeente. Zij houdt zes brandweerkorpsen over en wel in de kernen ppR^a/dsulfDe overige fracties wa- Baarland, Borssele. 's-Gravenpolder, Heinkenszand, Nieuwdorp en Ovezande. ren echter van mening dat de kleine re kernen de afgelopen jaren wat CDA-fraetievoorzitter G. de Lange ring vervangen wordt. De CDA'er De me de SGP'er J. Hoekman stuitte het betreft de sociale woningbouw een achtte opheffing van het 's-Heeren- Lange vestigde, nadat duidelijk was tegen de borst dat enerzijds gekort achterstand hebben opgelopen, die hoekse korps een slechte zaak. „In het geworden dat een meerderheid van de wordt op de eigen brandweer en an- de komende jaren goedgemaakt moet verleden, onder meer bij de bouw van raad van het college van b en w zou derzijds voor de regionale dienst niet worden. een nieuwe garage in het dorp, is", zo steunen, zijn hoop op gedeputeerde minder wordt uitgegeven. Burge- stelde hij, „nooit overwogen de groep staten van Zeeland. Dit college moet meester Van den Heuvel achtte bezui- te saneren". Ook vanuit het oogpunt het raadsbesluit nog goedkeuren. Met nigingen hierop, zoals gevraagd door "lOegkümpiOeilSCnap van veiligheid en het voorkomen van enige schroom gingen de Borselse de WD, echter onmogelijk. „Bij de sociale onrust in's-Heerenhoek zou de raadsfracties, behalve die van de oprichting van de kring eind jaren Wllhelnilliapoldcr opheffing, aldus de CDA'er. voorko- WD. akkoord met de begroting 1985 zeventig zat zij al niet ruim in haar WTT mtnapot hf-r Tiirfonc men mnpten worden Hii nnnerdP dp van de rpuinnnlp hrnndwpprlrrintr incip" m verlrlanrde hii men moeten worden. Hij opperde de van de regionale brandweerkring jasje", zo verklaarde hij. mogelijkheid brandweerlieden voor Noord- en Midden-Zeeland. Een veria- Met uitzondering van het PPR-raads- 'hun' hobby een bijdrage te vragen, ging van de begroting met 3 procent, lidJ.de Koster stemde de raad in met waardoor geringere bezuinigingen, in zoals geadviseerd door de afdeling het woningbouwprogramma 1985 tot totaal 97.000 gulden, deels goedge- Zeeland van de Vereniging van Neder- en met 1989, waarin de stimulering maakt zouden kunnen worden. landse Gemeenten, had zij namelijk van de sociale woningbouw in de Alle andere fractiewoordvoerders we- niet kunnen bewerkstelligen. Met na- kleine plattelandskernen van Borse- zen op de noodzaak van de bezuini ging om niet alle burgers van Borsele op te laten draaien voor het behoud van één korps. „De normen die in de raadscommissie zijn vastgesteld ten aanzien van het brandrisico, tonen aan", zo stelden zij, „dat het korps 's-Heerenhoek niet nodig is". Ook de CDA-fractie had intertijd met die cri teria ingestemd. Dit ontlokte aan M. de Bart (PvdA) de opmerking dat het het CDA niet te doen is om de op te heffen groep, maar om de kiezers. 'Piepers' Burgemeester drs. G. van den Heuvel gaf in zijn betoog aan dat Borsele in feite al tien jaar lang één brandweer korps te veel heeft. Een andere bezui nigingsmaatregel dan de reorganisa tie was. volgens hem, onmogelijk. De herziening van de structuur van de brandweerkorpsen in Borsele hield ook de aanschaf van zogenaamde piepers in, waarmee de sirenealarme- Zaalvoetbaltoernooien gespeeld in Kapelle en Kruiningen KAPELLE Ter voorbereiding op het naderende recreatieve zaalvoet balseizoen werd zowel in sporthal 'Het Groene Woud' Kapelle als in sporthal 'Reimerswaal' in Kruinin gen een recreatief zaalvoetbaltoer nooi gespeeld. In Kapelle bleken de dames van het Zeepaardje uit Breda sterker dan de twee Zeeuwse verte genwoordigsters Biezentrappers uit Kapelle-Biezclinge en Neckermann uit Hulst. In dit toernooi was de sportiviteits- prijs voor Scarabee uit Breda. De eindstand van dit per halve competitie verspeelde toernooi luidde: 1 Zeepaardje Breda. 2 Biezentrappers: 3 Neckermann: 4 Duiventoren Welberg; 5 FC Corrie Dongen; 6 Scarabee Breda In Kruiningen werd het eerste Lobbe- het provinciaal ploegkampioenschap, zaterdag gehouden in de Wilhelmma- polder, eindigde niet zoals gemeld K Brooijmans uit Tholen op de eerste plaats bij de rondgaande ploegen, maar K. Deurloo uit Tholen. Brooij mans nam niet deel aan de wedstrijd vanwege persoonlijke omstandighe den. Fietscrosswedstrijd KNWU in Goes GOES Op de fietscrossbaan 'De Hollandse Hoeve' wordt zondag een KNWU-fietscrosswedstrijd verreden. De organisatie ligt in handen van de Bevelandse Fietscross Club (BFCi uit Goes. Aan de wedstrijd nemen de volgende ploegen deel: Junioren. Ex- pers, Powde Puff en Cruisers. Allen uit het district 7 uit Brabant en Zeeland. De start van de wedstrijden is om 12 uur. Cursus vergadertechniek in De VrooneKapelle KAPELLE Het regionaal educatief centrum 'de Bevelanden-Tholen' houdt vanaf maandag 24 september een cursus vergadertechniek in het dienstencentrum 'De Vroone' in Ka pelle. De activiteit is gespreid over vijf avonden en bedoeld voor bestuursle den van verenigingen en andere be stuurlijke vrijwilligers. Het doelmatig leiden van een vergadering, notule ren, taakverdeling en financiën ko men onder meer aan de orde. Sophia's Vereniging treedt op in Kapelle KAPELLE - De koninklijke harmonie 'Sophia's Vereniging' uit Loon op Zand treedt zaterdag 22 september vanaf 19.30 uur op in de Nederlands hervormde kerk in Kapelle. De Bra bantse muziekvereniging is verschei dene keren Nederlands kampioen ge weest. De herbouwde gymnastiek- en toneelzaal in Schore. NA DE BRAND VAN AUGUSTUS 1983 SCHORE Het tegen het Kanaal door Zuid-Beveland gelegen dorp Schore heeft een nieuwe gym- en toneelzaal. Het oude onderkomen is in augustus 1983 grotendeels afgebrand, alleen de muren ston den nog overeind. De nieuwe ruim te is op de plaats gebouwd waar ook de door een vuurzee vernietig de zaal heeft gestaan. De gemeente Kapelle heeft de gele genheid te baat genomen om ver- niewingen aan het gebouw aan te brengen. Het ten dele aangetaste vaste toneel is geheel gesloopt en vervangen door een verplaatsbare verhoging, die uit verschillende on derdelen bestaat. De gymzaal is door deze aanpassing uitgebreid met vier meter in de lenge. De afmetingen zijn nu zeven meter in de breedte en zestien in de lengte. De aannemer die met zijn werk in april is begonnen. Hoogesteger uit Wemeldinge, heeft ook een nieuwe vloer gelegd. Deze ligt lager dan de oorspronkelijke. Het plafond is bo vendien verhoogd, waardoor de hoogte van de zaal van 3,70 op 5 meter is gebracht. De accommoda tie is tevens verbeterd door de aan koop van een nieuwe geluidsinstal latie. De totale kosten van de werkzaam heden bedragen 260.000 gulden. waarvan een halve ton wordt gedra gen door de gemeente Kapelle en de rest door de brandverzekering. De Kapelse wethouder A. B. J. Sepers van welzijn die de nieuwe gym- en toneelzaal woensdag 26 september om 16.00 uur opent, vindt dat de gemeente wel waar voor haar geld heeft gekregen. „Het gebouw kan nu beter aan zijn doel beantwoor den," aldus de wethouder De Schoorse toneelvereniging en volleybalclub zullen onder meer ge- I] bruik gaan maken van het nieuwe onderkomen, waarvan het ontwerp II is gemaakt door architectenbureau Huibers uit Kapelle. Geslaagd GOES— In Den Haag slaagde voor het diploma archivaris mej. A Koets Driedelig sportief pak van ivinterkatoen. De blouson heeft een georeuxc, uit Goes. zoo-De Jong-toemooi gespeeld, dat reversible, voering. De rok en pullover hebben assymetrische vlakverdelingen. een vervolg van eens per twee weken COLLECTIE VAN 'PUUR NATUUR' krijgt, zodat het volgende toernooi voor dames 16 september. Het eerste Lobbezoo-De Jong-toer- nooi werd verspeeld in poulevorm, met kruisfinales en finalewedstrijden. Winnaar in poule A werd 1'Avenier uit Bergen op Zoom. 2 BBK Bergen op Zoom; 3 Atlantlcs Quist Reimerswaal; 4 Spurs Ber gen op Zoom. Poule B. 1 Biezentrappers Kapelle-Biezellnge, 2 China '75 Bergen op Zoom, 3 Groenendaal Roosendaal, 4 l'Ü- nion Bergen op Zoom. Via de kruisfinales kwamen de volgende finalewedstrijden uit de bus: Atlantlcs Quist-Spurs 2-1: Groenen- daal-l'Union 3-1; l'Avenier-BBK 2-1 en de finale Biezentrappers-China '75 2-0. zodat de Biezentrappers uit Kapelle-Biezelinge de eerste uitgave won. De prijs voor de minst gepasseerde keeper was voor doelman Van Aerde van Biezentrappers en voor de mooi ste en spectaculairste keeper Quist van Atlantics Quist. Ruilbeurs verzamelaars 's-H.-Hendrikskinderen 'S-HEER-HENDRIKSKINDEREN Verzamelaars van munten, postzegels en ansichtkaarten kunnen vrijdag weer hun spullen ruilen in café-restau rant 'Ruimzicht' in 's-Heer-Hendriks- kinderen. Vanaf 19.15 uur zal deze avondruilbeurs geopend zijn. Het is de bedoeling dat deze beurs iedere eerste vrijdag van de maand gehou den wordt. Volleybaltoernooi BOK in sporthal Kapelle KAPELLE - De volleybalvereniging 'BOK' houdt zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur een toernooi in sporthal 'Groene Woud' in Kapelle. De uitslui tend uit Zeeland afkomstige teams spelen in de categorieën dames eerste klas, dames tweede en derde klas en heren eerste klas. Van onze moderedactrice) GOES Het was een aardig familie onderonsje dinsdagavond in het Goe- se Lunchcafé waar de modehuizen van Van IJsseldijk hun nieuwste na- jaars- en wintercollecties ten doop hielden. Moeder Van IJsseldijk uit Yerseke samen met dochter van 'IJs seldijk Modes' uit Goes. Bijgestaan door broer Van IJsseldijk die in Goes kapsalon Hairpoint runt en deze avond uiteraard tekende voor de haarwerken. Wim Jeremiasse met le derwaren en Goa met kousen, beiden uit Goes, vielen duidelijk buiten de familieclan. Wie deze avond de pech had in .eén van de verloren hoekjes in de zaal weggestopt te worden moest niet al leen de nek ver uitsteken om het nieuws te zien, maar bovendien vaak lange tijd van nieuws verstoken blij ven omdat bij tijd en wijle in geen velden of wegen een model te bespeu ren viel. Maar er viel zo te zien genoeg te bepraten, was het niet om de laatste nieuwtjes uit te wisselen, dan wel over de collectie. En die collecties waren dat zeker waard. De inkoop van de zaken bestaat uit louter puur natuur en dat betekent dan zuiver wol (gewe ven of gebreid), pure zijde, soepele nappa, echt bont en winterkatoen. Volop volume laat IJsseldijk zien en dat zit dan voornamelijk van boven, in de schouders gestopt, waar opval lende mouwpartijen hun mannetje staan en voor een stoer beeld zorgen. Naar onderen toe verloopt het sil houet sluik en slank met als blikvan ger de beeldbepalende langere rok die altijd tot aan de kuiten, maar liever nog lager reikt. Geen al te vrouw vriendelijke mode misschien voor de kleintjes onder ons, maar daar weet dit modehuis ook wel raad mee. Met name de prachtige pakken, in vaag ruitdessin, van visgraat of in klein blokjesdessin, hebben die langere rok ken, die praktisch altijd recht zijn. De jasjes zijn de ene keer wat langer tot over de heupen en met een klein ceintuurtje, een andere keer kort en recht (Japanse invloeden!) of ook wel als blouson en dan vrij volumineus uitgevoerd. Ook wijde klokkende rokken zijn bij IJsseldijk actueel op lengte gehouden en worden sportief gecombineerd met harige pullovers die opvallen door asymmetrische vlakverdelingen en garneringen van satijnband of van reptiel Vaak ook horen bij deze rok ken nog een pullover en een vest die ruim en wat 'te groot' moeten zijn. Over de mantelpakken kan een 3 4 ruimvallende jas gedragen worden. maar er zijn ook elegant-sportieve jassen die aan twee kanten te dragen zijn en die qua lengte over de lange rokken heen kunnen. Heeft de ene kant van zo'n jas een waterafstotende zijde, de andere kant kan van een geheel ander materiaal, bijvoorbeeld bont zijn. Bont- en breimode brengt Van IJssel dijk in een uiterst luxueuze vorm: de zwarte rok recht en sluikvallend. ge dragen onder een zwarte blouson waai'van de mouwen van een grof breisel, het voor- en achterpand wa ren gemaakt van persianerbont, Wie het wat eenvoudiger wil kiest uit één van de vele zuiver zijden japonnen die soms een afknoopbaar wit front hebben. Zijde wordt ook gekozen voor sportief ogende blouses in combinatie met enkelvrije pantalons of stadse bermudas. Wie van leer houdt zal het houden op een zachte nappa pantalon in combinatie met een jasje dat even eens met nappa is gegarneerd. De kleuren in de collecties van deze modehuizen' erg veel bruin, taupe, grijs en zwart; verder wat wolwit en een enkel groen en donkerrood. We misten de zo mooie ice-pastels en fellere accentkleuren die met name de bruintinten zo op kunnen vrolijken. Ladyspeaker was mevrouw A. de Baar. Het combo van Ko Polfiiet zorgde voor de muziek. KAPELLE De culturele commissie van de gemeente Kapelle die voor het seizoen 1983-1984 voor de eerste keer een uit zes onderdelen bestaand pro gramma heeft gebracht, heeft een evaluatieverslag aan de gemeente raad aangeboden. Hieruit blijkt dat het geraamde tekort op de activitei ten met 2500 gulden is overschreden. Het totale tekort bedraagt 14.500 gul den. Naar de mening van de commissie is dit financiële resultaat te wijten aan gebrek aan ervaring met het opzetten van en cultureel programma. Tot voor een jaar werd dat gedaan door de stichting Cultuurspreiding Zeeland, die is opgeheven vanwege onder meer te hoge apparaatskosten. De gemeen te Kapelle besloot vervolgens niet toe te treden tot de door Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee opge richte vervanger van de ter ziele gega- ne stichting, het theaterbureau 'Uit in Zeeland'. De vrees bestond dat deze nieuwe organisatie eenzelfde financië le weg zou gaan als zijn voorganger. Kapelle nam het zelf in handen door de oprichting van een eigen culturele commissie, die door de gemeente ambtelijk ondersteund wordt. Hij Concert Waarde WAARDE - De muziekvereniging 'Vooruit' uit Waarde geeft vrijdag avond een concert in de muziektent. Medewerking wordt verleend door de drumband. Het concert begint om 7,30 uur. NCVB-bijeenkomst in Kloetinge KLOETINGE De afdeling Kloetin ge van de NCVB houdt 12 september de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. Dat gebeurt in het Geertes- huis, vanaf 19.30 uur. Er zal. onder meer met behulp van een film, aan dacht worden besteed aan het maken van wijn. Biljarttoernooi bejaarden Kapelle KAPELLE De bejaardenbiljartver eniging 'Kapelle' hield een nederlaag- toernooi. waaraan alle Bevelandse so ciëteiten deelnamen. De uitslag 1 Ovezande. 2 Heinkenszand. 3 Kruiningen. 4. Yerseke. 5. Wemeldinge, 6. Krabbendijke, 7. Rilland. 8. Erasmus, Goes en 9 Goes. staat onder voorzitterschap van wet houder A. B. J. Sepers van welzijn en bestaat uit leden van plaatselijke ver enigingen. Gezien de toename van het aantal bezoekers van culturele activi teiten in Kapelle het afgelopen sei zoen en groei van het aantal evene menten van één a twee tot zes, is er. aldus het evaluatierapport, sprake van een geslaagd experiment. Een financiële vergelijking tussen deelname aan 'Uit in Zeeland' en de eigen opzet is, volgens ambtenaar welzijnszaken A. J. van den Berge, nog niet te maken. „Dat is eigenlijk na Scouting Goes hield gezinsdag GOES De scoutinggroep Gosaha in Goes heeft zaterdag een gezinsdag gehouden, een jaarlijks terugkerende activiteit voor ouders, gezinsleden en overige belangstellenden om kennis te maken met het spel dat hun kinde ren wekelijks spelen in scoutingver- band in en rond de Hollandse Hoeve. In dc ochtenduren was er gelegenheid om kennis te maken met het land Bambilie, het fantasieland waar voor kabouters alles mogelijk is (leeftijd 7 tot 10/11 jaar). De boomgaard in het recreatiegebied was ingedeeld in de dorpen uit dat land met bijbehorende gewoonten in spelvorm. Na een gezamenlijke broodmaaltijd werd er een fietstocht gehouden waar in technieken zaten verwerkt die de padvindesters en sherpa's (leeftijd van 10/11 tot 17 jaar) in hun speltak- ken worden aangeleerd. Naast buik schuif bij de Terluchtse Weel en op drachten, onder andere in het Poel- bos, werd ook een bezoek gebracht aan de molen in Goes die speciaal voor deze tocht in werking was gezet. Voor de ongeveer honderd leden en gezinsleden werd 's avonds een barbe- que gehouden en de avond werd af- gecsloten met een kampvuur. De vrij willige leiding van dc groep probeert op deze wijze haar enthousiasme op anderen over te brengen om zodoende eventueel mensen warm te krijgen voor een leidinggevende functie, ten einde de wekelijkse activiteiten voor de leden van de groep te garanderen. afloop van het huidige seizoen pz mogelijk", zei hij. „Het afgelopenjai hebben we in feite het wiel uitgevcc den en dat moeten we goed draaien houden". Een punt van discussie is nog lie: voorzitterschap en de status van di culturele commissie. „In feite zou hdl een los van het gemeentebestuur staande werkgroep moeten worden'1 zo verwoordde Van den Berge te. standpunt van de commissie. Hi, vertelde ook dat verschillende com; missieleden door de directe band mei het Kapelse college van burgeme» ter en wethouders, via het voorzitter schap van de wethouder van welzijn bang zijn voor mogelijke eer Een voorstel over deze zaken moei aldus het evaluatierapport, medii 1985 in de gemeenteraad aan de ordf komen. Het rapport zelf staat, even als de begroting 1985, op de raads agenda voor maandag 10 oktober. Schietingen OOSTBURG - De 17-jarige Jolyn de Zwart uit Aardenburg heeft de derde prijs gewonnen in een opstel wedstrijd van het Unesco-centrum Nederland. De wedstrijd werd ge houden ter gelegenheid van hel 35-jarig bestaan van de universele verklaring van dc rechten van de mens. Jongeren van twaalf tot en met achttien jaar konden hun zienswijze over het onderwerp 'onderwijs voor iedereen' in een opstel uiteen zet ten. Jolyn, die gisteren hoorde dat ze een prijs had gewonnen.zegt zich erg door het onderwerp aangespro ken te voelen.„Onze lerares Neder lands van het Sint Eloy in Oostburg vertelde in de klas over de opstel wedstrijd. Ik dacht meteen: daar doe ik aan mee Het onderwerp sprak me vooral aan nadat ik voor mijn broer een stuk uitgetypt had over Guus Kuyer. de schrijver van jeugdboeken, die een veroordelende visie op het onderwijssysteem geeft. Bovendien", zo voegt ze er aan toe, „beschouw ik het als een nuttige oefening voor het eindexamen van volgend jaar". Het opstel dat uit vijf getypte vel letjes bestaat, is een zeer kritische beschouwing op het het onderwijs. In haar inleiding stelt Jolyn, dat. iedereen, waar ter wereld ook. in de gelegenheid gesteld moet worden om onderwijs te kunnen volgen. De wijze waarop dat onderwijs echter gegeven wordt is iets wat Jolyn minder aanstaat „Ik vind dat het onderwijs, zoals het in West-Europa bestaat, meer ten dienste van de maatschappij staat, dan in dienst van de humane ontwikkeling van de mens. De scholing wordt meer afgestemd op het produktieproces en de rol van de mens in dat produktieproces van de maatschap pij. dan in het omgaan van de mensen met elkaar. „Ik vind dat er meer onderwijsinstituten moeten zijn waarin geleerd wordt wat en hoe een menswaardig bestaan is Er zou daarbij gestreefd moeten wor den om met de bestaande kennis rampen te kunnen voorkomen, en niet dan om mensen te ontwikkelen die het leven kunnen vernietigen met één bom". Het feit dat haar opstel met een derde prijs, een boekenbon. beloond wordt, verbaast Jolyn. „Ik had niet gedacht voor een prijs in aanmer king te komen, omdat het opstel zo kritisch is" Jolyn de Zwart:kritisch... -HEERENHOEK - In 'De Kore; beurs' te 's-Heerenhoek werd w. schieting op de liggende wip voo bejaarden en gepenioneerden gehot den; er waren 24 schutters. De uitslag is eerste hoofd vogel P. Verhevfc Zorgvlied Ellewoutsdijk, tweede hoofdvo gel: J. Bos Soranus 2 Heinkenszand; eersv zij vogel P Verheyke Zorgvlied; tweede» vogel C. Wouterse Victoria Kwadendamnv derde zijvogel C Baas Juliana Oudelaixfc vierde zij vogel C. Remijn Spes Nostra O» zande; eerste kal C. v.d Weele JuliaM tweede kal. J. de Baar Willem Tell Overs: de; derde kal. P. Maat Zorgvliet; vierde ïl H. Koens Spes Nostra, meeste kleine gels, acht stuks, H. v.d Dries Concord)! 's-Heerenhoek; de vliegende vogelprijs W8' voor C. Baas Juliana Oudelande. De vo! gende schieting is dinsdag 11 september De Verenigde Sociëteiten van 's-Het renhoek hielden een blokschietingoj de staande wippen, er waren 44 d«! nemers. Op de eerste wip werd Bas. de Jonp winnaar na een kamp met zijn broer Lc: belden zijn lid van Concordia Op de tweeb- wip werd Hans Boonman van Willem Tri Ovezande winnaar na een kamp met Westeinde Soranus Heinkenszand. A Pof. man Edele Handboog Oudelande. P. Hrf.i meester Willem Teil: en Leo de Jonge A E L M Kwademdamme De bloksehleting van 16 september gzi niet door Handboogschieting KWADENDAMME - De handboo? vereniging 'Victoria' in Kwadendanv me hield een schieting op de staand! wippen. Er waren 41 deelnemers. Uitslag eerste wip- eerste hoofdvogel C. Guchte. tweede hoofdvogel C. Remijn W den Spes Nostra. Ovezande. eerste zjjvos* A. de Jonge Rijk, Willem Teil, Ovezam* tweede zij vogel J. A. Rijk, ADLM, Kwadtf damme; derde zljvogel J. Korstauje. Spe Nostra Ovezande, vierde zij vogel N. v d Dries Eensgezindheid, 's-Heerenhoek, E« ste kal W. de Jonge SrADLM. tweedeKi' J Schipper, St -Andries. Wemeldinge. dc de kal W Voet, Soranus, Heinkenszand vierde kal I Helmstrijd. Juliana OudclK" de. Meeste kleine vogels J Kosten. Dc*. naar Hoger. Wolphaartsdijk. zeven stub Uitslag tweede wip beide hoofd vogels den gescholen door P. Platschorre, vliet, Ellewoutsdijk, eerste zijvogel H. Dries, Eensgezindheid, tweede zyvogel JK Smallegangc, Zorgvliet, derde zljvogel NW Schipper. St -Andries, vierde zijvogel C 1 't. Westeinde. Soranus Eerste kal H h Jonge. Soranus. tweede kal Jac Trtö Eensgezindheid, derde kal B Meijer, Andries; vierde kal J Kosten. Doel W Hoger De extra hoofdvogel was voor Schipper, St -Andnes. Meeste kleine vofd P. Repkes, Victoria, Kwadendamme, stuks

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 24