College: nog niet praten over conflict wethouders Temeuzen 1584 Vermogen snel situaties te beoordelen nodig voor werk VIJF VORMGEVERS TONEN WERKEN IN ZIERIKZEE HET MOET DE PAN UITRIJZEN ALS KOKENDE PEK Duitse amateurfilmers bezoeken Schorpioen PZC/ provincie VERZOEK AAN RAADSFRACTIES MIDDELBURG V Vroeger waren ze niet zo puriteins hoor", roep burgemeester Carel Ockeloen van Temeuzen tijdens de repetities van het toneelstuk erncuzen rond 1584' schrijver regisseur Maurïts Schoenmaker toe. Ockeloen in de rol van baljuw Joos van de Leene, werd juist door de wulpse herbergiersdochter Cathalijne in de arm geknepen, waarna zij hem een zoen op het voorhoofd drukte. Schoenmaker ziet als gevolg van deze spontane reactie best wat in een scriptwijziging, De baljuw heeft het volk juist verteld dat Temeuzen stadsrechten krijgt. Reden tot feest. Het volk valt elkaar in de armen, maar het dansje van plezier wordt door de regisseur geschrapt. „Te dansschoolachtig", vindt hij. DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 15 egkun ir ww ;czond- dt inzicht e moi» van dit 1 enijt in dc MIDDELBURG - Burgemeester drs P. A. Wolters heeft woensdag de fractievoorzitters van de Middelburgse raad gevraagd om de conflicten tussen de wethouders H. Gillissen en G: B. Schoenmakers (beiden PvdA) nog niet ter sprake te brengen tijdens de raadsvergadering van aanstaande maandag. Wat het college betreft kan dat nog wel een maand wachten. In de tussentijd kan dan geprobeerd worden om de breuk alsnog te lijmen. De heer Wolters deed zijn verzoek gistermiddag tijdens helemorencon- vent. waaraan hij en de zes fractielei ders deelnemen. Na afloop van het .anderhalf uur durend beraad werd duidelijk dat niet alle fractieleiders onder de indruk gekomen waren van de aangedragen argumenten om de discussies nog even uit te stellen. Dat gold dan vooral de leiders van VVD, PM en D'66 De liberale leider mr D. F Vos ,.Wat de v 7D betreft is de zaak wel bespreekbaar. B en w moeten zelf iets naar voren brengen waarover wij kunnen praten. Gebeurt dat niet dan ondernemen we, wat mij betreft, zelf pogingen in die richting. Dat kan dan door middel van een interpellatie. Probleem is wel dat je daarvoor een raadsmeerderheid achter je moet zien te krijgen Ik ga nu e<.--st in mijn fractie bekijken of dat haalbaar zal zijn'' zo zei de heer Vos. Ook de heer A. Kamermans van PM iProgressief Middelburg) liet zich in die richting uit. „Duidelijk moet wor den wanneer er een collegestandpunt komt en hoe dat wordt voorbereid. Evenzo moet klaarheid worden ge schapen over de rol die de raad hierin kan spelen'' De heren Gillissen en Schoenmakers kunnen het persoonlijk al jaren slecht met elkaar vinden Ook politiek zijn ze het regelmatig geheel oneens. Eén van die zaken zou oorspronkelijk aan staande maandag door de raad be handeld worden Dat is een voorstel tot herziening van de raadscommis sies. Schoenmakers heeft daar in het voorjaar zijn onaanvaardbaar over uitgesproken. Dat wilde zeggen dat hij met aftreden dreigde, zodra het aangenomen zou worden. De behan- deling is vervolgens in de vergadering van mei uitgesteld tot augustus. In tussen zou de PvdA-fractie een com promis uitdokteren. Uit de agdenda voor maandag blijkt echter dat het commissievraagstuk opnieuw niet behandeld zal worden. Dat betekent dat de gemeenteraad de enige kans ontnomen is om een voor stel te bespreken dat direct de huizi- ge ruzies raakt. Vandaar dat VVD, en PM gisteren aankondigden te probe ren de kwestie via een interpellatie bespreekbaar te maken. Ook D'66 is zeer slecht te spreken over de gang van zaken. Dat bleek toen raadslid drs W. Ovaa tijdens een afde lingsvergadering van zijn partij de PvdA-fractie ernstig bekritiseerde. Ovaa viqdt het een aanfluiting dat de kwestie van de raadscommissies nu op z'n vroegst in september aan de orde komt. terwijl ze eigenlijk in mei al geregeld had moeten zijn. Hij noem de het bevreemdend dat de socialis ten hun voorstel volgende week niet in zullen dienen. PvdA zwijgzaam Weerwoord was hierop woensdag overigens niet van de kant van de PvdA te verkrijgen. Fractieleider T. F. C. Verduin wilde na afloop van het gesprek met de burgemeester niets zeggen over de affarie. Onbekend bleef ook wat de fractie SGP/RPF/ GPV maandag zal doen. Voorzitter L. A. Kodde wilde gisteren geen uit spraken doen. Maar de kans is vrij groot dat de conflicten volgende week toch niet besproken zullen worden. Zoals ge zegd is een meerderheid nodig voor het kunnen houden van een interpel latie. Het CDA is met 8 zetels de grootste fractie in de 25 leden sterke gemeenteraad. Fractievoorzitter mr J A. R M Douwes liet woensdag doorschemeren uitstel niet verwerpe- kijk te vinden. „Er moet wel aan enkele voorwaarden worden voldaan maar uitstel op zich vind ik geen vieze gedachte", aldus de leider van de christendemocratische groepering. De PvdA heeft zes zetels. Maandag zullen echter hooguit. 5 socialisten aanwezig zijn. Wethouder H Gillissen is namelijk als gevolg van de politieke spanningen al twee maanden met ziekteverlof. Het is aannemelijk, het tegendeel is in ieder geval nog met gebleken, dat ook de PvdA vóór uit stel is. In dat geval is er gemakkelijk een meerderheid te behalen voor be handeling in september of later. Wanneer verzoeningspogingen geen succes hebben zal de gemeenteraad op een gegeven moment toch knopen door moeten hakken De heer Gillis sen het namelijk begin juli publieke lijk weten niet langer verantwoording te willen nemen voor het beleid van zijn partijgenoot Schoenmakers. Zélf opstappen deed hij ook niet en dat betekent dat. indien er niet gelijmd kan worden, de gemeenteraad tussen de twee zal moeten kiezen of ze beiden wegstuurt. leur C- Radio gestolen uit auto in Vlissingen VLISSINGEN - In de nacht van dins dag op woensdag hebben on beken den een ram o-cassetterecorder gesto len uit een auto die stond geparkeerd aan de Van Hoorn van Burghstraat in Wissingen. De recorder vertegenwoor digt een waarde van 900 gulden Jongen bij val van traetor ernstig gewond geraakt OOSTKAPELLE - De veertienjarige De vijf vormgevers v.l.n.r M. J. uit Ooslkapclle raakte dinsdag middag om kwart voor zes ernstig gewond nadat hij van een tractor was gevallen en bekneld was geraakt tussen het wiel en het voertuig zelf. De tractor, die werd bestuurd door P. Kuit Grijpskerke. had net een wagen afgekoppeld op een stuk land aan de Wijkhuisweg in Oostkapelle. De chauffeur zette het voertuig weer in beweging en waarschijnlijk heeft de jongen toen geprobeerd om op de tractor te springen zonder dat de chauffeur dat in de gaten had. J. liep een gebroken dijbeen, een ebroken onderbeen en inwendige Jan-Harm Ier Brugge. Marjoli Knook. Bemi Mathïjssen. Hans Slop en Ronald Leito a kneuzingen op. tieid •ergade K£ Diefstal uit auto's op klaarlichte dag in Domburg DOMBURG Op de parkeerplaats aan de Scheipweg In Domburg zijn woensdagmiddag verschillende aii- lo's opengebroken. Uit drie auto's werd geluidsapparatuur gestolen. In alle drie de gevallen werd een por tierraampje ingeslagen. Enkele ooggetuigen verklaarden te genover de politie bij éen van de opengebroken auto's twee personen te hebben gezien die zich verdacht gedroegen. Zij verdwenen in een rode Porsche met Nederlands kenteken. De rijkspolitie groep Veere vraagt eventuele getuigen zich te melden op bet bureau Serooskerke (01189-1910) ZIERIKZEE Vijf vormgevers hou den van 26 augustus tot 15 september een tentoonstelling in het aloude Zierikzeese 'verdedigingswerk', de Noordhavenpoort. Het zijn Jan-Harm ter Brugge. Marjoli Knook en Hans Slop uil Amsterdam, de in Utrecht werkzame Ronald Leito en Bemi Mathijssen uit Hilversum. In de ruimten van het Poortgebouw, waar tot het begin van de zomer nog het maritiem museum gehuisvest was, exposeren zij verlichting, meubi lair en schalen, onder de titel Vormge ving. „Het vormgevingsproces kent verschillende uitgangspunten. En door middel van een individuele pie- sentatie willen wij daarvan een in zicht geven", zeggen de exposanten. Drie van hen Ter Brugge. Marjoli Knook en Mathijssen zijn afgelopen jaren opgeleid aan de academie voor beeldende vorming, in Amersfoort (af studeerrichting vormgeving), en in middels werkzaam als docent han- denarbeid-handvaardigheid Marjoli Knook ontving dit jaar de Egbert Baarsmaprijs voor vernieuwende vormgeving in het interieur. Hans Slop houdt zich behalve met het ontwerpen en maken van meervoudig bruikbaar houten meubilair ook bezig met bouwkundig tekenwerk en onder- houd-restauratie van woningen. De vijf vormgevers hebben zelf het initiatief voor de tentoonstelling in Zienkzee genomen. „We werken uit verschillende achtergronden Maar juist dat is een voorname reden ge weest om deze tentoonstelling geza menlijk te houden", aldus Bemi Ma thijssen Oud en nieuw De vormgevers zijn het er over eens, dat hun eigentijdse collectie meubi lair, verlichting en schalen in de Noordhavenpoort goed tot z'n recht komt. „Oud en nieuw kunnen goed samengaan". Marjoli Knook toont fruitschalen en dienbladen van staalplaat in rood. geel of blauw metalic en al dan niet geperforeerd. Zij licht toe dat bij haar werk het materiaal het eerste uit gangspunt is met de nadruk op de visuele aspecten ervan. „Bovendien moet een fruitschaal voldoen aan zijn functie als schaal. Er moet fruit in kunnen worden gelegd Maar zowel met als zonder fruit moet de schaal visueel aantrekkelijk zijn. De vorm is minstens even belangrijk als de func tie" Jan-Harm ter Brugge heeft met name vanuit functionele aspecten onder meer een staand halogeen lampje ontwikkeld, en een universeel lampje, dat zowel op tafel als aan de muur kan worden gebruikt. De verlichting van Ronald Leito is weer van een geheel ander karakter met als toegepaste materialen opaalglas. aluminium, messing en kunststof Het ontwerp van zitobjecten heeft de bijzondere aandacht van Bernï Ma thijssen. Overigens gaat hij bij zijn ontwerpen voor zitmeubelen niet al tijd uit van een optimale zitfunclie. „Want soms ligt het accent op het zitten, soms op de visuele verschij ningsvorm". Hans Slop streeft naar een sobere vormgeving van zijn meubilair en een eenvoudige lichte en doelmatige con structie. Zijn houten krukjes zijn kan tel- en stapelbaar. En een tafeltje vormt in ingeklapte toestand aan de wand een aluminium 'keramiek' De tentoonstelling vormgeving in de Zierikzeese Noordhavenpoort is vanaf zondag alle dagen open van 10 00 tot 20 00 uur (tot 15 september). H. VAN DEN BERG VERLAAT CMK KRUININGEN KRl'ININGEN „Ik heb het alle maal meegemaakt, van het schrijven met de hand tot de invoering van de wmputer". vertelt de heer II. van den uit Hoogerheide als hij terug ei op zijn loopbaan bij het Krui- "ngse bedrijf C. Meijer bv (CMK). *an den Berg (62) is onlangs met pensioen gegaan na ruim 30 jaar bij ^IK in dienst te zijn geweest als 'dministratief stafmedewerker. Hij maakt gebruik van de VUT-regeling. CMK houdt zich bezig met de binnen- a buitenlandse handel in consump- jje-en pootaardappelen en uien Het ™ri)f is de afgelopen jaren sterk ïtgroeid en heeft nu, naast Kruinin- Hn. vestigingen in Oosterland. Scher- Wiisse. Brouwershaven en Swlfter- «nt (Oostelijk Flevoland). 'Jn den Berg herinnert zich nog dat "'J in de jaren vijftig met twee colle t's het kantoor in Kruiningen be ende Op dit moment zijn daar. ""ectie niet meegerekend, vijftien ïensen werkzaam In totaal telt CMK i°hgeveer 200 personeelsleden. Hij is er trots op meegewerkt te hebben aan die uitbreiding. De ex- medewerker van Meijer verzorgde de correspondentie met de buitenlandse klanten Naarmate het bedrijf groter werd kreeg hij een meer controlerende taak en onderhield hij de contacten met de diverse vestigingen. Daar naast was Van den Berg belast met de bedrijfsvoorlichting Hij omschrijft, zijn werkzaamheden bij CMK als zeer afwisselend „Het is een fascinerende firma door het spel van vraag en aanbod en het internationale karakter", aldus Van den Berg. Accu ratesse en het vermogen om snel situaties te kunnen beoordelen noemt hij eigenschappen die noodzakelijk waren voor een goede uitoefening van zijn functie. Hij vertelt dat „er af en toe stevig tegenaan gegaan moest worden". Dit bracht weieens wat spanningen met zich mee Maar door de bank geno men „heb ik het steeds uitstekend naar mijn zin gehad daar" Van den Berg, afkomstig uit Zuid- Holland. begon in 1938 bij de Rotter- damsche bank. In 1942 werd hij door de bezetter verplicht te werk gesteld in Duitsland. Na de oorlog meldde hij zich bij het Engelse leger, dat zat te springen om mensen die zowel Duits als Engels spraken. Van den Berg kreeg een burgerfunctie bij een instantie die belast was met het toezicht op de mijnen in Noord- Duitsland. Van 1948 lot 1954 had hij een betrekking bij een bedrijf in Krab- bendijke, dat uien exporteerde. Der tig jaar geleden stapte hij over naar Meijer bv Om gezondheidsredenen deed hij het daar de laatste tijd wat rustiger aan Desgevraagd vertelt Van den Berg niet op te zien legen de vele vrije uren die hij nu krijgt;. „Ik ga mijn schade inhalen en me helemaal aan mijn hobby's wijden" Vrijdag is er van 16.00 tol 18.00 uur een receptie in 'Ons Dorpshuis' in Kruiningen, waar afscheid genomen wordt van de heer Van den Berg Repeteren voor 'Temeuzen rond 1584'. Van links naar rechts Axel Dijkwel. Lidwien Gremmen. Carel Ockeloen. Willy de Meijer en Willem de Zeeuw. Leraar Nederlands Maurits Schoen maker schreef het stuk naar aanlei ding van het 400-jarig bestaan van Terneuzen. Bron: de geschiedenis van Terneuzen van dr. J. Wesseltng Tijdens de repetitie dinsdagavond in het Zuidland theater was het zwe ten geblazen. Menigeen verscheen dan ook in korte broek Eind sep tember moet men met het Vlaams- talige stuk de planken op. Authen tieke Temeuzenaren uit het verle den vormen de east en Schoenma ker heeft er nog wat zelfverzonnen smaakmakende types aan toege voegd. Hoofdrollen zijn weggelegd voor de gewone man Die kwam dinsdagavond op in de fraaie decors waaraan student aan de kunstaca demie in Den Bosch Jan van Es, een vakantie lang bouwde Joos Hamerhnck (Raymond Wau- ters), een sullige boer van middelba re leeftijd komt met 'veul last van vocht en stramme spieren' gedepri meerd het toneel opsloffen, Stoffel de Coninck (Wim Riemens) die het leed niet langer kan aanzien nodigt de sukkelaar uit voor een stevige dronk in de herberg van hel 'schoonste wijf uit de contreien' Corre Minnaert (Lijda Wille) een knappe, struise, geen schrik voor mannen, met haar dochter Cathalij ne. als haar jongere evenbeeld. „Ca thalijne service", schreeuwt ze. Maar Schoemaker vindt dat nog te zwak uitgedrukt. Driftig begint hij heen en weer te lopen over het toneel ..Je bent een del. verdorie. Alles watje doet is fel. Het moet de pan uitrijzen als kokende pek" Hij brengt de hand naar zijn mond en schreeuwt nog wat decibellen har der „Cathalijne service!!!" Op van de zenuwen ploft Willem van Yes- sche (Mare Aflieti. de molenaar van Zaamslag op de bank van de her berg neer. Driftig gebarend en bui ten adem. „Achterna gezeten door de Witte Wieven!" Maar op Schoen maker maakt hij geen indruk „Te twintigste eeuw-nerveusachtie zegt hij en laat Van Yessche zijn neurotische act nog eens herhalen. De volgende scène speelt zich af bij het Spaanse kasteel. Uitbaatsters en herbergbezoekers hebben er een partijtje drank afgeleverd aan de temperamentvolle, donkere, dertig jarige kapitein Aldane (journalist Wout Bareman). die het daaropvol gende geweeklaag van het volk- geirriteerd en een bloedstollend norse blik in de ogen afdoet met de woorden' „lek zal zien wat lek voor u kan doen. hartelijk dank voor de Jerez". Wethouder, raadsleden en de burgemeester van Terneuzen spelen in het toneelstuk krijgs-, edellieden en notabelen. In het da gelijks werk vertrouwd met toneel spel. maar op de planken van het Zuidlandtheater had men het er moeilijk mee. Geteisterd door ze nuwen forceerde één van hen de deurpost in de poort van het kas teel. Een poort duidelijk afgestemd op de korte lengte van Temeuzena ren 400 jaar geleden, goed voor hier en daar een buil. Graaf Filips van Hohenlo i raadslid Willem de Zeeuw) krijgt voortdu rend van de souffleuse op zijn falie omdat hij zich niet aan zijn tekst, gedeeltelijk in het Duits, houdt. De graaf begint op een gegeven mo ment te improviseren en beweert zijn 'vati und muti' in de zaal te zien zitten. Vestingdeskundige Kempe (hoofd horeca-afdeling Zuidlandtheater Willy de Meyer.) toont de tekening van de te bouwen fortificatie. Filips is er verrukt over. maar kapitein Gaulier (wethouder Johan van Rooyen) van het Duitse huurleger, ziet de financiering ervan niel zit ten „Welaan, mijn ezel schijt geen dukaten'De baljuw is door die opmerking danig in zijn wiek ge schoten. Zijn gemoed schiet vol. De Temeuzenaren kunnen het ook niet opbrengen, ze hebben geen nagel om hun kont te krabben. „Zij heb ben zeiver gans genen ezel" aldus de baljuw De burgemeester ide baljuw) heeft duidelijk problemen met de mono loog waarin hij zich tot Filips richt. „De tekst is te lang om te laten refereren aan de ezel van Johan". meent hij „Ja", roept wethouder Wim van Walraven in afwachting van zijn beurt uit de zaal. „Het is meer adrem als Carel meteen op de ezel reageert!" Maar Schoenmaker wil daar niet van weten „De tekst is een motie van wantrouwen tegen Filips. daarna geeft de baljuw Gau lier lik op stuk' De baljuw protes teert heftig als Schoenmaker hem tijdens een andere scène naar de andere kant van het toneel diri geert: „Dat kan niet, ik ben op weg naar m'n balk. ik moet daar gaan zitten", luidruchtig laat hij zich op een boomstam ploffen. Schoenmaker wil met het derde bedrijf beginnen, maar daar volgt commentaar van Ockeloen achter de coulissen: „Nee. we moeten de scène zeven en acht nog spelen!" In de pauze vertelt Ockeloen over zijn toneelervaringen: „Ach. impro viseren is makkelijk. Negen van de tien toespraken improviseer ik. Het maakt me niet uit waar ik spreek. Ze kunnen me rustig in Krasnapols- ky zetten. Toneelspelen is moeilij ker. je zit aan de tekst vast. Ik oefen thuis met de bandrecorder, ik spreek de tekst in. Het is een heel karwei. Eerst dacht ik ik doe dit wel even. maar dat was zelfoverschat ting, Het is leuk, maar stik moei lijk" Terug op het toneel worstelt Filips opnieuw met het Duits. He Willem, je praat nog niet als prins Bern- hard" „Eh. Schade, jammer Ich habe such meine verantwortlich- keit" Willem van Yessche komt met een jutezak aanlopen Vooraf gegaan door Cathlijne, die de heren op frivole en ordinaire wijze bena dert. Ze duwt met haar achterwerk tegen kapitein Gaulier. die van schrik verstijft. Daar komt Le Goth (raadslid Fran Hamelink) het toneel op gestormd. „Door de Spanjolen ge vangen gepikt". Ze willen Willem van Oranje om zeep helpen. De vrije vertaling van Filips: „Um Seife", gaat er bij Schoenmaker niet in. Het toneelstuk wordt pi kant en filosofisch in het derde bedrijf, waar Petrus Hondius (rec tor van de gelijknamige scholenge meenschap Evert Wildeboer) zijn analytisch oog over zaden en krui den laat gaan. Volgende week moet zonder boekje gerepeteerd worden, stelt Schoen maker aan het eind van de repeti ties. Raadsleden en wethouders hangen uitgeput aan de bar m de catacomben van het Zuidlandthea ter Het Duits van Willem de Zeeuw is onderwerp van gesprek Ockeloen tussendoor: „Nou het is niet zoeer het Duits dat niet verstaanbaar is. ik maak me meer zorgen over het Vlaams" Schoenmaker op zijn beurt is bezorgd over de afwezig heid van sommige spelers. Stand-in Alex Dijkwei, van beroep recher cheur en waarschijnlijk gestuurd door zijn opperste korpschef Kees Hmdriks (schout in het toneelstuk), werd aan onmenselijke beproevin gen onderworpen Zwaar geboeid werd hij door het gepeupel het toneel opgesleurd en bijna kreupel geslagen met de stok van Joos Hamerhnck. die plotseling geen last meer van ischias had Schoenmaker houdt er rekening mee dat er iets fout kan gaan tijdens de opvoerin gen „Ik maak liever een natuurlijke blunder dan dat ik regiefoeQes toe pas. maar daar moet hel wel bij blijven", zegt hij. Temeuzen zal tranen lachen om 'Terneuzen omstreeks 1584". maar Schoenmaker wil dat men ook de serieuze momenten oppikt De filo sofie „Zorg dat de verdediger geen aanvaller wordt" Een Latijnse spreuk boven de poort van het Spaanse kasteel, waar zich om streeks 1584 het leven in Terneuzen in alle hevigheid afspeelt. Het to neelstuk is in het Zuidlandtheater te zien op woensdag 26. vrijdag 28 en zaterdag 29 september. 9Waide mar Ysebaert H. van den Berg VLISSINGEN - De Duitse amateur filmgroep Düsscldorf brengt zater dag een bezoek aan Vlissingen. De groep maakt dan onder meer opna men van liet ramschip Schorpioen en wordt 's avonds ontvangen door de Vlissingsc amateurfilmcrs van Shot Een van de leden van de Duitse filmgroep. Rainer Peske. kreeg be langstelling voor De Schorpioen door de publiciteit rond de moeilijkheden die het schip ondervond op zijn weg naar Vlissingen Hij maakte hiervan opnamen en legde ook het begin van de restauratiewerkzaamheden vast op videoband Deze band was onder meer te zien tijdens de tentoonstelling rond de Schorpioen die deze zomer in de Gevangentoren werd gehouden. Het is de bedoeling dat de Duitse filmers - die in mei van dit jaar opnamen maakten van de vervaardi ging van de schoorsteen voor de Schorpioen - ook-nu weer op en rond de Schorpioen gaan filmen Het ongeveer dertig personen tellende gezelschap bezoekt zaterdagavond de amateurfilmgroep Shot '68. Tijdens deze ontvangst worden de beste films van de Vlissingse groep vertoond. Zondag keert het gezelschap via Bel gië terug naar Duitsland. Goese politie hield actie 'Auto Open' GOES De gemeentepolitie van Goes heeft woensdag van 10.00 tot 12.00 uur tijdens de derde actie 'Auto Open' in de binnenstad 19 van de 400 gecontroleerde wagens open aange troffen. In één van deze auto's bevond zich een koffer met waardevolle arti kelen. Drie afgesloten voertuigen bevatten op zich begerenswaardige zaken als een camera en een diplomatenkoffer. Een woordvoerder van de politie meldde een daling van het aantal open achtergelaten wagens in verge lijking met de vorige acties Ongeveer acht procent was toen open en nu slechts 5 procent. Deze keer zijn ook minder auto's gecontroleerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 23