Terneuzenaar beboet voor ongeluk dodelijke afloop Sasse volksdansgroep viert lustrum met dansweekeinde n GEEN DOOD DOOR SCHULD VERWETEN Boomhaters slaan weer toe J AFWEZIG VERLOREN WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1984 PZC/streek AXEL Het bezoekersaantal aan het Streekmuseum Het Land van \xel in Axel is vorig jaar teruggelopen van ruim 3700 tol 2449 ..Als commissie van het Axels streekmuseum zullen we dus ons uiterste best moeten doen om volgend jaar in de schijnwerpers te blijven", zo staal er in het jaarverslag over 1983. In Het Land van Axel werden vorig jaar zeven tentoonstellingen en een open dag gehouden De proef met een openstelling op vrijdagavond leverde niet het resultaat op. dat het museumbestuur ervan verwachtte. Desondanks is het experiment dit jaar verlengd Het streekmuseum moest het ook in '83 hebben van de inzet van een groot aantal vrijwilligers. Een vast team van 25 dames en heren is betrokken bij Het Land van Axel en 22 verzorgen rondleidingen en houden toezicht Dc collectie werd aangevuld met drie igratisi vitrines van het rijksarchief in Middelburg. Óp de eerste verdieping van het museum is een kamertje vrijgemaakt voor een verzameling kerkelijke voorwerpen die in bruikleen zal worden afgestaan door de r-k-besturen van Axel en Zuiddorpe. Onder de aanwinsten kunnen voorts een oude waterpomp, een grenspaal en een antieke windmolen worden genoteerd TERNEUZEN „Ze hebben u het voordeel van de twijfel gegeven", kreeg verdachte J. R. uit Terneuzen dinsdagochtend te horen van de officier van justitie mr R. Beaumont tijdens de zitting van de kantonrechter in Terneuzen te horen. R. stond nu terecht voor een verkeersovertreding met dodelijke afloop, maar hem werd geen dood door schuld verweten. Op 26 november vorig jaar reed R. een bejaarde vrouw aan die het zebrapad over de Guido Gezellestraat in Terneuzen overstak. Verdachte zei de vrouw niet te hebben gezien, maar een JcUCVCE 'schim' te hebben ontwaard, waarop hij krachtig remde en naar rechts uitweek, maar de aanrijding was toen al gebeurd. R had in het proces-verbaal ver klaard niet helemaal geconcentreerd achter het stuur te hebben gezeten en met zijn gedachten bij zijn vrouw te zitten die ernstig ziek was. De bejaar de vrouw had R. niet gezien, maar wel wist hij een exacte beschrijving te geven van de verkeerssituatie vlak voor het. ongeval. Daardoor was het aanvankelijk onduidelijk of het nu een zaak voor de politie- of de kanton rechter betrof. Mr Beaumont eiste voor het ongeluk met dodelijke afloop een boete van 750 gulden en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdhaid met een proeftijd van drie maanden. Met de geldboete ging kantonrechter mr H de Mul akkoord, voorts veroordeel de hij R. tot een voorwaardelijke rijontzegging met een proeftijd van twee jaar. ,,Tien jaar geleden voor m'n verjaar dag gekregen", vertelde W. F. uit Westdorpe de kantonrechter. In de cember vorig jaar werd F door de politie tijdens een huiszoeking naar vuurwapens in zijn woonplaats aange houden voor het bezit van een opge zette transuil. een kerkuil en een torenvalk. Het bezit van die vogels, ook in geprepareerde toestand is bij de vogelwet uit 1937 verboden. Het houden van de vogels mag irt speciale gevallen, wanneer ze zijn voorzien van een bepaald merkteken. F. was als gevolg van een eerdere waarschuwing van de politie van zijn 'verboden bezit' op de hoogte De officier eiste 75 gulden boete en verbeurdverklaring van de vogels. F. liet weten zijn ver jaarscadeautje graag terug te hebben De kantonrechter had daar wel begrip voor F. kreeg een maand de tijd om de dieren alsnog van het vereiste merkteken te laten voorzien hem bekeurde voor het feit dat tijdens het laden en lossen van zijn auto aan de Burgemeester Geillstraat in Ter neuzen op 23 november vorig jaar. de sleuteltjes ln hel contact had laten zitten K. verklaarde voor de kanton rechter voldoende toezicht op zfjn auto te hebben» maai- de officier wees hem erop dat de verbalisant toch ongemerkt de sleuteltjes had meege nomen. ..Zo loopt u het risico van joy ridingaldus de officier, die 60 gulden boete eiste. Mr De Mul halveerde de eis. Een gladde achterband en defecte verlichting van de achterkenteken plaat kwamen G H. uit Axel. die 22 november vorig jaar op de Absdaalse- weg werd aangehouden, te staan op totaal 95 gulden boete W. de B uit Sluis moest 110 gulden boete betalen Hij reed 16 november 1983 op de Abdaalseweg ïr» Hulst door het rode licht Het wegdek was glad en hij had niet durven remmen verklaarde De B Hij dacht door oranje licht te zijn gereden, maar de foto van de ver keersovertreding wees anders uit. Mevrouw M. de L uit Terneuzen kwam de kantonrechter dinsdag ver tellen hoe slecht het gesteld is met de parkeergelegenheid rondom het Zuid- landtheater in Terneuzen Op 14 no vember 1983 zette zij daarom haar auto in het plantsoen Een klem stukje gras waar alleen honden hun Autogordel Mevrouw P. van de L. uit Hulst die vorige winter op een avond nog even friet op de markt in Hulst ging halen, kwam samen met de politie thuis. Ze werd beboet voor het niet om hebben van haar autogordel. Mevrouw stoor de zich echter niet aan de verbalisant en liep zonder een verklaring af te leggen haar huis binnen. „De friet werd koud", was het verweer van haar man die dinsdag voor de kan tonrechter verscheen. Van de L. liet er geen twijfel over bestaan dat zijn vrouw de gordel wel had omgegespt. „Wij doen dat altijd uit goede ge woonte". Voor kantonrechter De Mul was dat echter niet voldoende bewijs. De ver dachte maakte echter duidelijk dat de verbalisant 's avonds in het donker absoluut niet had kunnen zien of mevrouw de heupgordel wel of niet om had Dit bracht de kantonrechter aan het twijfelen Hij zag echter op tegen het feit de verbalisant uit zijn werk vrij te maken om de zaak uit de doeken te komen doen Mr De Mul verwierp daarop de eis van 60 gulden boete ,.Ik spreek u vrij wegens gebrek aan bewijs, maar de zaak bevredigt mij allerminst", aldus de kantonrech ter. J van de Vf uit Terneuzen vond 150 gulden boete voor een door hem ver oorzaakte aanrijding. 20 november vorig jaar. aan de Frederik van Eeden- straat in Terneuzen. 'teveel ..Maar we hebben het allerlaagste tarief ge hanteerd. gezien de zware materiele schade. Meneer is toch zeer coulant behandeldmerkte de officier op en deed er in zijn eis nog eens dertig gulden bij Mr De Mul veroordeelde Van de W tot het schikkingsbedrag 150 gulden. M. K. uit Turkije werd 7 december vorig jaar door de marechaussee aan de grenspost Sas van Gent aangehou den K had zijn identiteitspapieren met bij zich en werd daarvoor beboet K. was vergeten de schikking te beta len. omdat hij met vakantie was. De kantonrechter veroordeelde hem als nog tot 60 gulden boete. W F K. uit Terneuzen vond het ronduit 'belachelijk' dat de politie Ouderen St.-Jansteen maken een uiitstapje SINT-JANSTEEN - De afdeling Sint- Jansteen van de rooms-katholieke bond van ouderen heeft voor haar leden donderdag 23 augustus een uit stapje naar Volendam op het pro gramma staan. Via Katwoude waar een kaasboerderij wordt bezocht, gaat het richting Volendam Buiten een boottocht kan er in Volendam ook gewandeld worden. Er staan verschil lende excursies op het programma Het vertrek bij garage Maes in Hei kant is om 7.30 uur. Daarna worden de leden in Sint-Jansteen en Kapelle- brug opgehaald De volksdansgroep De 'Grutmoole TERNEUZEN De plantsoen» dienst van de gemeente Terncuza laat niet af. Nadat vandalen h« afgelopen jaar tot driemaal toe\lf jonge bomen in het stadsverniei wingsplan 'Pastersbos' te lijf gjD. gen. heeft de gemeente beslot« andermaal nieuwe boompjes it planten. Dat gebeurt binnenkort Een week geleden sloegen 4 'boomhaters' voor de derde maal toe: de jonge bomen werden 'vak. kundig' geknakt. Volgens een gt meentelijk woordvoerder heeft grap de gemeente inmiddels nm 1200 gulden gekost. In het najaar van '83 hebben we op de kruising Dijkstraat-Donze Visserstraat boompjes geplant Sindsdien zijns tot driemaal toe afgebroken. „Bin nenkort proberen we het weef Voorzorgsmaatregelen zijn nauws- lijks- te nemen Maar de politie houdt een extra oogje in het zeil De door vandalen 'vakkundig knakte boompjes aan de Dijkstract in Terneuzen. behoefte doen" aldus mevrouw De L De kantonrechter verwees mevrouw met haar problematiek echter naar de plaatselijke politie en het gemeente bestuur Hij veroordeelde haar con form de eis tot 50 gulden boete. Was dc fles jenever die de politie eind december vorig jaar in de zelfbedie ningszaak van L. B. uit Sas van Gent aantrof nu wel of niet voor eigen gebruik. Officier en kantonrechter konden er gisteren niet uitkomen. Volgens liet proces-verbaal had B. behalve jonge jenever ook flessen cognac en tampari in zijn zaak staan. Dat ontkende B Uit eer. factuur van een drankengroothandel bleek dat B een paar flessen gedistilleerd had be steld ..Als ze voor de verkoop waren had ik wel een grotere partij geno men". aldus B. die erbij vertelde dat flessen voor eigen gebruik ook door het personeel van de zelfbedienings zaak worden uitgepakt De kanton rechter vond het vreemd dat die fles sen ook geprijsd waren en besloot de zaak aan te houden. MET OPTREDEN NOORSE DANSGROEP SAS VAN GENT Volksdansvereniging De Grutmoole viert van 24 tot en programma. Daarvoor hebben de Sas met 26 augustus het eerste lustrum. Om het vijfjarig beslaan op te luisteren se dansers een te uitgebreid en druk komt de Noorse groep SAS drie dagen naar Sas van Gent. Vrijdagavond seizoen gehad, waarin naast de folklo- worden de Noren in De Speije ontvangen, waarna op zaterdagmiddag het reweek ook nog eens de meiboom- enige openbare optreden van zowel SAS als De Grutmoole plaatsvindt. Dat planting, de reis naar Wales liet vijf ja- is dan op de mosselfcesten in Philippine, waar 's middags buiten wordt rig bestaan en de voorbereiding van gedanst. het elfde festival op het programma stonden Wel brengen de Sasse dan- Zaterdagavond is er een feestavond in mend winterseizoen wordt deze acti- sers in samenwerking met de Belle- De Speije. Daar danst De Grutmoole viteit van De Grutmoole voortgezet duiveltjes uit de Franse zusterge- een speciaal aangepast programma. Een grote reis staat er voor De Grut- meente Belle een bezoek aan Duits- waarin de vijf jaren van de Sasse mooie komend seizoen niet op het land Die reis duurt een weekeinde, dansgroep worden uitgebeeld. Voor deze avond zijn bevriende dansgroe pen en andere genodigden welkom in De Speije Zondagmorgen vertrekt SAS weer naar Noorwegen De Grutmoole is vijf jaar geleden ontstaan uit een aantal gastouders, die dansers uit verschillende landen op bezoek kregen Die waren in Sas van Gent in het kader van het inter nationale folklorefestival, dat jaar lijks door Sas Promotton werd georga niseerd. Met behulp van de volks dansgroep Hava Naquila uit .Vogel waarde werden schuchter de eerste volksdanspasjes gezet door een twin tigtal leden. Intussen is de Sasse dansgroep uitgebreid tot een ledenbe stand van 88 personen. Daarbij zijn ook een kinder- en een tienerdans groep in het leven geroepen Succes De Grutmoole heeft in de vijf jaar al ettelijke malen succes geoogst <ip grote internationale dansfestivals. Dc reis ging vaak naar Frankrijk en België, maar ook Engeland, Noorwe gen en Bulgarije zijn met een bezoek van De Grutmoole vereerd geweest. Vorig jaar heeft De Grutmoole de maandelijkse volksdans-mstuif ln het leven geroepen Op de laatste vrijdag van de maand kunnen belangstellen den in De Speije terecht, waar met medewerking van de dansers van De Grutmoole iedereen wat eenvoudige volksdansen kan leren. Ook het ko- Wij starten op zondag 9 september a.s. met een danscursus voor beginners om 15.30 uur in de grote zaal van 'Malpertuus' te Clinge. 3e jaars om 17.00 uur. 4e jaars om 18.30 uur. Naast het aanleren van dansen geven wij iedere maand voor onze leden een oefen avond onder leiding van dansschool 'Rose de Leyn'. V homt toch ook! Gezellig en sfeervol. Tijdens de cursus kinderoppas. Inlichtingen 01140-14676-13000 en 14114. j Zaterdag 25 augustus a.s. hopen onze ouders, 8 groot- en overgrootouders g: ADRIAN US DE BUCK en NEELTJE DE BUCK-GOEDHART hun 55-jarig huwelijksfeest te vieren Een ieder S die hen wil feliciteren is van harte welkom op de receptie van 16 30 tot 18.00 uur in het vereni- gingsgebouw. Oudestraat 9 te Veere. Hun kinderen S :j klein- en jij: achterkleinkinderen Bedroefd maar dankbaar omdat we hem zolang in ons midden mochten hebben delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in 'Ter Schelde' is overleden mijn lieve man. onze vader, behuwd- vader en opa PHIL1PPUS ABRAHAM VAN PETEGEM echtgenoot van Maria Magdaiena van Haneghem in de ouderdom van bijna 88 jaar. Breskens: M. M van Petegem-van Haneghem Groede: C. E. Bouwens-van Petegem P A. Bouwens Mieke en Tonny Oostburg: J P van Petegem M. van Petegem-Visser Marjan en Robert Breskens. 21 augustus 1984. Ringlaan 4. Correspondentie-adres: P A. Bouwens. Noordstraat 9. 4503 AJ Groede. De begrafenis za! plaatshebben op vrijdag 24 augustus om 14.00 uur op de Algemene begraaf plaats te Groede. Vooral wordt een rouwdienst gehouden in 'Ter Schelde' welke om 13.30 uur zal aanvangen R. APERS tandarts 27-31 aug. Familie berichten De Middenstandsavondschool voor de Kanaal zone en W.Z.-Vlaanderen start binnenkort weer de cursus voor het Inlichtingen en inschrijvingen: P. Roozen - Wijk de Brabander 4a, Cadzand, tel. 01179-1576. F de Vos - Assenedestraat 1 - Sas v. Gent, tel. 01158-2200 Dit jaar heeft het baarmoedcrhalskankeroiider- zoek in de gemeente Hulst plaats voor de vrou wen welke geboren zijn in de jaren. 1931. 1934. 1937, 1940. 1943, 1946. 1949. Een oproep hiervoor wordt binnenkort aan hen toegezonden. Het onderzoek vindt plaats Hulst. Kruisverenigingsgebouw, Tabakstraat 26. woensdag 29 augustus 1984 van 13.00-14.45 uur 15.00-16.30 uur 18.00-19.15 uur 19 30-20.15 uur St.-Jansteen: Kruisverenigingsgebouw, Hoofdstraat 24. donderdag 30 augustus 1984 van 13.00-14.45 uur vrijdag 31 augustus 1984 van 9.00- 9.45 uur Graauw: Kruisverenigingsgebouw, Dorpsplein 3. vnjdag 31 augustus 1984 van 10.30-11.30 uur Hulst. 22 augustus 1984. Gemeentebestuur van Hulst gouden ketting met hanger Hulst of omgeving. De eerlijke vinder krijgt een zeer hoge beloning. De vinder k3n contact opnemen met hel kantoor van de PZC in Hulst of de rijkspolitie in Hulst 7 BEKENDMAKING HINDERWET Burgemeester en wethouders van Temeuza brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 31 van de wet algemene bepalingen milieuhygië ne. ter openbare kennis, dat door hen op 11 augustus 1984 vergunningen ingevolge de hinder wet zijn verleend aan: a. de heer J Wisse. Axelsestraat 116 te Terneu zen, voor het uitbreiden en wijzigen vaneen bakkerij-inrichting door het plaatsen van elektromotoren (ten behoeve van de koelingi op het plattedak van voren vermelde inrich ting. op het perceel plaatselijk bekend Axelse straat 116, Terneuzen; b. fa. Termont en Thomaes, Weststraat 31 te Biervliet, voor het uitbreiden en wijzigen van een graan- en kunstmestoverslagbedrijfophet perceel plaatselijk bekend Hoofdplaatseweg2 Biervliet; c. de heer P. van Driessen. Langeweg 9 te Hoet voor het oprichten en in werking hebben van een landbouw- en veeteeltbedrijf op het per ceel plaatselijk bekend Langeweg 9. Hoek, Aan vorenvermelde beschikkingen worden voor schriften verbonden ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichtin gen. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf heden ter inzage ter ge meentesecretarie. afdeling algemene zaken, en wel tot 22 september 1984. elke werkdag m 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur a voorts elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur. Degenen, die de stukken wensen in te zien op donderdagavond worden verzocht daarvan voor af mededeling te doen (tel. 01150-17980. toestel 123). De aandacht wordt er op gevestigd, dat teraab van de onderhavige beschikkingen tot 22 sep tember 1984 beroep openstaat bij de Kroon voor a de aanvragers, b. de betrokken adviseurs c degenen, die overeenkomstig artikel 20. 21 of22. tweede lid. of 28 eerste lid onder c. van de w. algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d enige andere belangheb bende. die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om overeenkomstig de ondert vermelde artikelen bezwaren in te brengen. Een eventueel beroepschrift dient gericht te I worden aan Hare Majestein de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, Binnenhofl, 2513 AA 's-Gravenhage. Voorts wordt er nog op gewezen, dat: 1. de beschikkingen van kracht worden na af] loop van de beroepstermijn, tenzij beroep' ingesteld en met toepassing van artikel van de wet op de raad van state een vera wordt gedaan tot schorsing van de beschik kingen dan wel tot het treffen van een voorfr pige voorziening; 2. een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening gericht moet worden aan de voor zitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. 3. de beschikkingen met van kracht worcer voordat op het verzoek als bedoeld onder2s beslist. Terneuzen, 22 augustus 1984. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, C. Ockeloen, burgemeester. van Pagee, secretaris. Ipoll 28-08 het Maasdal mooie bouwwerken, prachtige zichten. De gids brengt u op onbekende plaatsen. Incl. diner/wafel slagroom 70, 30-08 Echternach, altijd een succes 40, 10-09 4 dagen Normandië, alle uitstappen inbegrepen. Vol pension f 430 5,12 en 19 oktober 10 dagen naar de Costa Brava, een vakantie voor een betaalbare prijs. Hotel met vol pension in Spanje. f OPSTAPPUNTEN: Terneuzen Hulst Axel Heikant

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 22