PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De Koning: doorgaan met korter werken PZC doden in kleintjes KSiPÜ AARZELING BIJ WERKGEVERS Driejarig meisje in Rotterdam gewurgd Noodweer trekt vernielingsspoor door Duitsland DODE IN BELFAST sport GOUDEN 65-PLUS BOTSING OP PUTSEWEG Mijnwerkersvrouwen houden mars in Londen Zomers In de vroege ochtenduren eerst nog mist. Later overwegend zonnig. Geen neerslag. De middagtemperatuur ongeveer 25 graden. 227e jaargang no. 189 Maandag 13 augustus 1984 pgeven. Be BELFAST (UPI/AFP) - Bij rellen in Belfast waarbij de politie met plastic kogels schoot op een menigte, is zondag een man omgekomen en zijn zeker 20 mensen, onder wie vrouwen en een kind, gewond. Dit is in inge lichte kringen vernomen. De Noordierse politie trachtte zondag bij een anti-Britse betoging in Belfast tussenbeide te komen om een Ameri kaanse advocaat, lid van een pro- republikeinse groep, te arresteren. De man wist echter te ontkomen. Een man werd door een plastic kogel getroffen en overleed. Zeker 20 men sen werden gewond, meldden zieken huizen in het gebied. Veel vrouwen waren onder de gewonden en een radiostation in Londen berichtte dat een 4-jarig kind door een plastic kogel in de keel werd getroffen. De botsingen tussen politie en de monstranten ontstonden toen de poli tie wilde overgaan tot arrestatie van Martin Galvin, voorzitter van Noraid, het Amerikaanse pro-republikeinse Een medische hulpploeg tracht het leven te redden van een man die zondag in Belfast door een plastic politiekogel A 7 - getroffen werd. De man zou later aan zijn verwondingen bezwijken. iolul zie pagina 4 KOL. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Minister De Koning (sociale zaken) betreurt het dat de werkgevers zijn gaan fV aarzelen over voortzetting van het proces van korter werken. Volgens de minister blijft het v u noodzakelijk het bestaande werk beter te verdelen omdat anders de huidige werkloosheid niet opgelost kan worden. De bewindsman zei zondag voor de ondermijnen. Volgens hem willen de bezig zijn te wennen aan het idee van radio dat het er op lijkt dat de werkge- werkgevers afwachten hoe de huidige arbeidstijdverkorting, vers het in 1982 gesloten akkoord in kortere werkweek gaat uitpakken. De de Stichting van de Arbeid willen Koning heeft de indruk dat zij nog (Slot Zie pagina 4 kol. 7 Koning Carl Lewis is inderdaad de absolute koning van het olympisch atletiek- toemooi geworden Hij evenaarde de prestatie van Jesse Owens in 1936 vier gouden medailles. De oppermachtige atleet won de 100 en de 200 meter, het verspringen en de 4 maal 100 meter samen met drie landgenoten. Pagina 9 Ria Stalman op het erepodium na het behalen van haar gouden Olympische medaille op het onderdeel discus Zij passeerde als enige in Los Angeles de 65-meter grens. PAGINA 9 Verrassing Het tijdperk van de Britse atleten Coe en Ovett leek voorbij. Maar onverwacht snelde Sebastian Coe toch weer naar olympisch goud op de 1500 meter. Ovett echter werd met weer ademhalingsmoeilijkhe den afgevoerd naar een ziekenhuis. Pagina 13 Hinault Bernard Hinault mag dan over zijn absolute hoogtepunt heen zijn, in 's-Heerenhoek bewees hij nog een enorme publiekstrekker 113.000 toe- schouersi te zijn. Bovendien won de viervoudige Tourwinnaar de Re- genboogkoers. Pagina 17 PZC-Sport vandaag op pagina 9,10, 11, 12, A3, 15 en 16. alle '9-er drie Burton Deining rond het graf van de acteur Richard Burton. Zijn ex-vrouw Liz Taylor raakte er in conflict met de fotografen. PAGINA 2 (Van onze correspondent) LONDEN - Vijf bussen van de Britse staatsmijnen, de NCB. werden gisteren in de as gelegd in de buurt van de Shirebrook-mijn in Noord-Engeland. De bussen die werkwillige mijnwerkers naar de mijnen vervoeren en pas met extra veiligheidsmaatregelen waren uitgerust, waren eerst met benzine overgoten en vervolgens aangestoken. De NCB schat de schade op 150.000 gulden. Elders in Noord-Engeland werden dig is het mijnwerkersbestaan nou twee auto's van een niet stakende ook weer niet, als er maar nieuwe mijnwerker door brand beschadigd en industrieën voor in de plaats komen", een schuur van een eveneens werkwil- Onderweg werd tijdens de demonstra te collega onderging hetzelfde lot. tie druk gecollecteerd. Veel vrouwen Ook daar houdt de politie ernstig zijn er van overtuigd dat premier rekening met opzet. Thatcher de stakende mijnwerkers en Ruim tienduizend mijnwerkersvrou- hun gezinnen „uit wil hongeren", wen hebben afgelopen zaterdag in De mijnwerkersgezinnen kunnen bij- Londen gedemonstreerd. Uit het hele stand claimen, maar 70 gulden wordt land waren echtgenotes, moeders en daar wekelijks van afgehouden omdat dochters van de stakers bijcengeko- de stakingskas van de vakbond dat men om hun solidariteit met de mijn- bedrag uit zou moeten keren. In werkers te betuigen. werkelijkheid ontvangen de 150.000 Twee vrouwen, die zich ook wel Scar- stakende leden echter niets van de girls noemen, naar mijnwerkersleider NUM. Arthur Scargill, gaven op Bucking- De demonstranten zeiden als het ham Palace een petitie af voor de moest de staking nog maandenlang Britse koningin met het verzoek steun uit te kunnen zingen. te verlenen aan haar stakende onder- danen. „Wat mij betreft kunnen alle Mijnwerkerleider Arthur Scargill te- mijnen morgen dicht", zei een mijn- midden van demonstrerende vrouwen werkersechtgenote, „want zo gewei- in Londen. OSSENDRECHT Bij een verkeersongeluk in Ossen- ROTTERDAM (ANP) - In de kelder van haar ouderlijk huis aan de Eskampstraat in Rot terdam-O verschic is zondagmiddag om streeks twaalf uur het stoffelijk overschot ge vonden van de driejari ge Shirley Deurloo. Vol gens een woordvoerder van de Rotterdamse po litie is het kind ge wurgd. De politie denkt dal er sprake is van „een misdrijf met sek suele motieven". De Rotterdamse recher che heeft een team van zestig man geformeerd, dat zondagmiddag is be gonnen aan een groot schalig buurtonderzoek Volgens de Rotterdam se politie heeft het on derzoek met geleid tot arrestaties. Het onder zoek. dat gisteravond laat werd afgebroken, zal vandaag door de spe ciale rechercheploeg worden voortgezet. Vol gens de woordvoerder maakt men zich ernstige zorgen in Overschie, om dat ook is gebleken dat een vierjarig meisje za terdag is lastiggevallen. Dit kind ontsnapte toen ternauwernood aan het lot datShirley Deurlo zondag trof. Vegers Nederland leent Egypte twee moderne mijnenvegers om de onveilige Rode Zee wat veili ger te maken. PAGINA 3 Verzoening Er moeten betere wederzijdse betrekkingen komen, vinden de heren Reagan en Tsjemen- fco. Een antwoord op een vre desinitiatief. PAGINA 3 Visserij Dit weekeinde stond Zeeland m het teken van de visserij; feesten in Yerseke en Breskens en de bekendmaking van gun stige cijfers over het eerste halfjaar. PAGINA 5 EN 7 Moord Bet onderzoek naar de over val op een pompstation in Vlis- ngenwaarbij een bediende iverd gedood, komt in een nieuw stadium. De politie ar resteerde al vijf Vlissingers PAGINA 5 Radio, tv en kunst: 2 Binnen- en buitenland: 3 Provincie: 5 en 7 drecht zijn zaterdagmorgen drie mensen om het leven gekomen en vier mensen ge wond geraakt. De drie slachtoffers zijn de 21-jarige P J. A. de Mooij uit Halsteren, de 20- jange Y Eist eveneens uit Halsteren en de 21-jarige G J. L. M. Brouwers uit Bergen op Zoom. de bestuurder van één van de auto's. Van de vier gewonden konden er twee na behan deling in een ziekenhuis naar huis, aldus de politie. De 35-jarige M B. uit St. Maartensdijk en de 28-jarige M. van der H. uit Wouw verblijven nog in het ziekenhuis. Op de Joegoslavische autoweg 'Auto- put' zijn zaterdag zes leden van een Turks gezin uit Almelo om het leven gekomen. De ouders en vier kinderen werden gedood toen hun busje fron taal op een Joegoslavische autobus botste. Twee andere kinderen raakten bij de botsing gewond. De bestuurder van de autobus werd gedood en drie ande re Joegoslaven moesten met verwon dingen naar het ziekenhuis Op de Nederlandse wegen vielen het afgelopen weekeinde zeker negen do den Een-partijstaat Zimbabwe - De in Zimbabwe aan de macht zijnde ZANU-PF (Zimbabwe African Natio nal Union-Popular Front) van premier Robert Mugabe heeft vrijdag een nieuwe grondwet aangenomen die uit eindelijk zal leiden tot de vestiging van een één-partij staat. De ongeveer 6.000 afgevaardigden gingen eenstemmig akkoord met de 40 bladzijden tellende constitutie Gewonden door vechtpartij op camping AMSTERDAM (ANP) - Bij een vecht partij op een camping in Amsterdam tussen campingbezoekers en politie agenten zijn in de nacht van zaterdag op zondag relschoppers en agenten gewond geraakt. Twee poltiemannen en drie vechtersbazen moesten in een ziekenhuis worden behandeld. Om twee uur 's nachts mishandelde een drietal dronken Amsterdammers, de 29-jarige H.G. van E.. de eveneens 29-jarige C.J. en de 31-jarige E.E.J. van S. twee Italiaanse bezoekers op de camping Zeeburg in Amsterdam- Oost. Daarna werd een vrouwelijk personeelslid van de camping lastig gevallen en van haar bovenkleding ontdaan. Toen de drie mannen de inboedel van de kantine te lijf wilde gaan nep de campinghouder de hulp van de politie in. Drie hondenbegelei ders arriveerden als eersten op de camping en kreeg van het drietal een dusdanig warm onthaal dat ook de honden werden ingeschakeld. De drie Amsterdammers liepen tij dens de vechtpartij met de politie en de honden forse beten in armen en benen op. Twee agenten liepen ver wondingen aan gezicht, hals en han den op Na behandeling in een zieken huis belandde het drietal zondagoch tend alsnog op het bureau, inmiddels 'zo mak als lammetjes', aldus een woordvoerder van de politie. GOEPPINGEN (AP) Als gevolg van overstromingen zijn in het zuiden van de Bondsrepubliek zondag de sneeuwruimers uit de opslagplaatsen gehaald om puinhopen uit de straten te verwijderen. Bewoners stonden tot hun middel in het water om ondergelopen kelders leeg te hozen. De overstromingen richtten voor miljoenen marken schade aan Beieren en Baden-Wuerttemberg werden zondag voor de tweede achtereenvol gende dag door hevige regenbuien getroffen. Op de autoweg tussen Stuttgart en München werden tientallen verkeersongelukken gemeld, kennelijk als gevolg van het gladde wegdek. De politie meldde dat het verkeer op sommige punten volledig tot stilstand kwam. Het zwaarst getroffen werden het stadje Goeppingen en een keten van aangrenzende dorpen, ongeveer 50 km ten oosten van Stuttgart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 1