'Revolutionaire' tv-serie van Hongaar Miklós Jancsó Kabelbeschikking in werking PZC/ radio-tv en kunst |1 2; radio WOENSDAG EERSTE AFLEVERING Kijkgeld gaat niet omhoog rasadfi rjH BHB aaaatöqhso aa bhhhh sra a.-a&ioaB' HHH aQBSB» rnasa ataia aa aaaia mo asüo dam 21 09.30 [•13.00 118. 18.55 19.02 20.00 20.28 21.20 22.40 23.10 23.40 23.45 00.30 01.15 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Nieuws voor doven en slechthorenden RVU RVU-Lokaal. De Ooypolder en de zesbaksduw- vaart KRO De beste Muppetshows. Een keuze uit de Muppet- shows van de afgelopen jaren met vanmiddag als gast: Ben Vereen (foto) Holiday Eiland. Australische tv-serie Afl. 4 Op alle mogelijke manieren proberen Jason Scott en Jerry Laszlo te verbergen dat Matthew Kramer helemaal geen sportman en schrijver is NOS Nieuws voor doven en slechthorenden TROS Goochel mee met Hans Kazan. Vanavond: De verdwijnende pen Knight Rider. Avonturenserie. Afl. 6. Slammin' Sammy's Stunt Show. Een makelaar heeft een oogje op een stuk land waarop Sammy Phillips en zijn familie een auto-stuntbaan exploiteert. Op slinkse wijze probeert hij Sammy van het stuk land weg te krijgen NOS Journaal TROS De beste van de Bananasplit Show. Presentatie: Patty Brard en Ralph Inbar Olympia en haar baron. Tv-drama over de eerste Olympische Spelen in 1896. Deel 2: Racen om de start te halen... Een geschiedenis met grote en kleine menselijke drama's, allemaal het gevolg van de droom van Baron Pierre de Coubertin om de oude Olympische Spelen van 1500 jaar gele den te laten herleven (foto) TROS TROS Aktua TV No soap, radio. Amerikaanse tv-serie. Afl,: Ver deel en heers. Rogier moet met Karen naar een vergadering en laat de leiding van het hotel met enkele instructies over aan Tuttle NOS Journaal Studio Sport. Opening van de Olympische Spe len, een programma gepresenteerd vanuit Studio 2 met onder andere intervieuws met oud-Olympi sche deelnemers Rechtstreekse. Schakeling met de NOS-studio in Los Angeles Rechtstreeks. Verslag van de opening van de Olympische Spelen 13 00 18.15 18.30 18 45 19.00 19.12 22-30 22.45 22.50 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat Toeristische tips Journaal NCRV Hoogtepunten uit de eerste Jeugd Olympische Dag. Als inleiding op de Olympische Spelen een samenvatting van dit evenement dat zaterdag 26 mei j.l. op Papendal plaatsvond. Presentatie: Dick Passchier De erfgenamen. De geschiedenis van de nazaten van Abraham. Een 12-delige serie over de gods diensten in het Midden-Oosten. Afl De Shi'iten Humor uit Hollywood. Hoogtepunten uit speel films met topsterren in hun beste komische rollen. Burt Reynolds en Jack Lemmon introduceren sterren als: Harold Lloyd, Buster Keaton, Lucille Ball en Woody Allen (foto) Flevofestival. Met The Mighty Clouds of Joy. Verslag van het slotconcert door deze 'black gospel' groep NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden The Scarlet and the Black. Op ware gebeurtenis sen gebaseerde tv-film uit 1983 geregiseerd door Jerry Londen. Rome 1943- De Ierse Geestelijke Hugh O'Flaherty (Gregory Peck) ziet kans een groot aantal gevluchte krijgsgevangenen overal in de stad veilig onder te brengen. De Gestapo is op de hoogte van zijn activiteiten maar slaagt er niet in ze te stoppen Lucille Ball is één van de sterren in 'Humor uit Hollywood' (Ned. 2, 21 15 uuri Louis Jourdan (rechts op de fotoals Barond Pierre de Coubertin (Ned. 1, 21.20 uuri 16.00 Traffic. Frans-Nederlandse speelfilm van Jacques Tati Met Jacques Tati, Maria Kimberly, Marcel Fraval, e.a. Monsieur Hulot heeft een vernuftige campingwagen ontworpen die hij wil presenteren op een autobeurs in Amsterdam. (Originele versie met Nederlandse ondertiteling.) 17.55 Journaal 18 00 Doctor Snuggles. Kleuterserie Afl. 15: De brutale ontvoering van juf Netjes (5) 18.05 (ZW) Tijl Uilenspiegel Vlaamse jeugdserie met Sanne Rjouffaer, Anton Peters, Elvire Deprez e.a, Regie: Bart Struys. Afl. 9. De brigands 18.35 De verborgen vallei (Secret Valley). Australische jeugdserie met Michael McGlinche, T.C. Brown, Akai Slater, e.a. Afl. 24: Olie 19.00 Juke-box 19.05 Boeketje Vlaanderen. Wekelijks magazine met tips voor toerisme in eigen land Met o.a.. Monografie; Antwerpse Kempen Turnhout, He rentals en Geel, Ons landje is nog altijd leuk; Agenda van de toeristische activiteiten in Vlaan deren de volgende week - 19.35 Mededelingen. Met o.a. Lotto-trekking, Belgische paardekoersen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-zaken 20.15 De levende planeet (The living planet). Engelse documentaire-serie van David Attenborough over de aanpassing van het leven op aarde aan de verschillende leefmilieus die op aarde voorko men. Afl. 8. De wateren van het land 21.15 Weekendfilm. Hart van staal (Heart of steel), Amerikaanse tv-film uit 1983 van Donald Wrye. Met Peter Strauss en Pamela peed. De staalfabriek van een klein stadje wordt met sluiting bedreigd... 23.45 Paardekoersen, Journaal en Coda. Etïenne Sie- bens en Piet Swerts: Elegia van Boltessini 09 00 Teletekst; 14 20 Grace a la musique, Vandaag. Schubert, 16 15 Un autre regard,,uitzending van de Katholieke Omroep, 16 45 Autosport de 24-uurs race van Francorchamps. 17 45 Les meilleurs recettes de Walome. culinaire serie, 18 20 Emilie a la peche tekenfilm. 18 25 Rockline, met o.a The Pretenders, ABC en The Stray Cats, 18 40 Autosport de 24 uurs-race van Francorchamps, 19 00 Teletourisme, 19 20 Lottotrekking. 19.30 Journaal, 20 00 Le naturalisate en Campagne, programma over de natuur en natuurbe scherming; 20 30 Autosport De 24-uurs race van Francorchamps, 20 40 Arrete ton char bidasseL Franse filmkomedie uit 1977 22 10 Autosport De 24-uurs race van Francorchamps, 22.25 Sourire d'extre Festival de rire de Rochefort, een avond met cabaretier Jean Roucas, 23.10 Journaal en lotto 10 00 i agesschau unó Tagestnemen 10 30 Der Sport-spiegel Damals 1932 De tiende Olympische Spelen, 11 25 Gott und die Welt Gospodi pomiluji - Herr erbarme dich unser. 12 10 Auslands- lournal12 55 Persoverzicht 13 00 Tagesschau, 13 15 Programma weekoverzicht; 1345 Liebesleid und Gruselkrimi. filmreportaqe. 14 30 Sesamstraat: 15 00 Der flug der adlers (1), tv-spel, 16 00 Die Runde Der Fuenfziger, amusementsprogramma. 16.45 Colorado Saga (Centennial), Amerikaanse serie, 17 30 Tagesschau. 17 40 Olympische Zomerspelen Los Angeles vor dem Start, live vanuit Los Angeles NDR 17 35Werbung WDR 17 35WWF. NDR 19 00 Berichte vom Tage, 19 15 Love Stones Afl Lee en Richard 19 58 Programma-overzicht. WDR 19 00 Markt. 19 25St Pauli Landungs bruecken. Afl Seute Deern. 20 00 Tagesschau. 20 15 James Last im Allgaeu. Een muziekfeest met Vicky Leandros, Karei Gott. Karl-Heinz Schickhaus mil Franziska Fahrer, e a., 21 50 Trekking van de lottogetallen Aansl.: Tagesschau en Das Wort zum Sonntag; 22 10 Lawrence von Arabien (Lawrence of Arabia), Engelse speel film uit 1962, Met Peter O'Toole, Alec Guinness, Anthony Quin, e.a 01 20 Tagesschau ZATERDAG HILVERSUM-1 ATERDAG iOS Ieder heel uur nieuws. VARA: 2 03 Het Zout in de Pap Terug naar lottumerplaat 12.30 Uit eigen huis. Stem van onrust en verwonde- ing 15 03 FaschingSkonsert door het O R F Sinfonietta o.l.v. Peter Guth )R F Supercussion. Antonio Carlos iobim. 16,03 Heuvellaan 33. (NOS 55 Meded S.O.S - en politieberich- 11 VARA 18.30 De Vereniging. 'OS: 19.07 Radiolympia. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. TROS 12.36 Aktua - ach tergrond. 12.55 Aktua in bedrijf. (13.00 en 13.30 Nwsi 14.00 Voorzichtig breek baar 14.30 Nws 14.33 D-plus. docu- mantaire RVU: 15 09 Nanzi - anansi, spmverhalen uit het Caraibisch ge bied. AVRO 15.30 Nws. 15.33 AVRO- dite - Speciaal. (16.30 Nwsi. 17 00 Toppers van toen. 17 30 Nws. 17.36 AVRO's Radiojournaal. 17.50 Per Sal do. 18.00 Nws. 18.10 AVRO's Radio- journ 1820 Richting OVER- HVOORL 18.30 Tekst en uitleg AVRO 18.40 North Sea Jazz Festival. 19.45 Miniatuurtje. EO: 20 00 Nws 20 03 Zaterdagavondmagazine. 20.30 Metterdaad. 20.45 Laat ons de rustdag wijden. TELE AC: 21.30 Spy in the sky. herh. les 9 22.00 Latijn, taal en cul tuur van de Romeinen, les 12. EO 22.30 Nws. 22 40 Reflector 23.00 In gesprek met23 55 Nws HILVERSUM-4 HILVERSUM-2 HILVERSUM-3 HILVERSUM-5 1007 KHz. tATERDAG fROS 9.33 TROS Nws. Show. NOS" ZATERDAG NOS Ieder heel uur nieuws NCRV 12 03 Los Vast Zomerspektakel. 14 03 Tussenuur. 15.03 Disco-express 16.03 NCRV-Zaterdag-Sport. NOS. 18.04 De Avondspits NCRV. 19.02 Koploper We beginnen de laatste paar jaar wat gew end te raken op het gebied van tv-series die voldoen aan hoge eisen van filmkunst. Engeland gaf al Brideshead te zien. Duitsland Berlin-Alexanderplatz, Zweden geeft Fanny and Alexander in liet verschiet (de lange versiel en van de Italianen hebben w e nog Mareo Polo te goed. Qua durf en orginalileït nemen de Hongaren nu een spectaculaire voorsprong met het door Miklós Jancso geregisseerde Dr. Faustus. want Hongarijes befaamdste cineast introduceert er een volstrekt nieuwe methode van tv-filmen mee. En met imponerend resultaat ook. al zal het voor velen wennen ziin aan zijn stijleigenaardigheden. De VPRO start de uitzendingen komende woensdag. De eerlijkheid gebiedt te melden dat Jancsó er het tv-publiek in eigen land bepaald niet mee te paaien wist, want Dr. Faustus stelt hoge eisen aan spe cifiek historische belangstelling en concentratievermogen bij de kijkers en in Hongarije is het doorsnee tv- publiek net zo geconditioneerd op hapklaar vertier als bij ons. Het ge tuigt dan ook van bijzondere moed van de VPRO de negen delen van Dr Faustus aan te kopen onmiddellijk nadat de kwaliteit ervan gebleken was tijdens het Film Festival Rotter dam dat in februari de wereldpremiè re presenteerde. De reacties toen wa- unaniem geestdriftig. Historie De serie is gebaseerd op het boek De Gezegende Hellevaart van dr. Faus tus. geschreven door Laszlo Gyurkó, een man die zeer goed is ingevoerd in de recente historie van Hongarije. Gyurkó is trouwens tevens de auteur van de officiële biografie van Janos nauwelijks nog gelikt, wordt hij an- Szabados als dr. Faustus. door Me- Kadar, sinds 1956 Hongarijes staats- dermaal gearresteerd als de Opstand phisto verleid met politieke macht. al die voorgaande films samen door slechts drie minder betekenende politiek en sociaal relavante gebeur- dorpjes overspoelt., een doortastende tenissen te behandelen vanaf 1927 tot daad waar overigens die dorpelingen en met 1974. samenvallend met de hem niet echt dankbaar voor zijn. levensloop van zekere Gyorgy Szaba- intussen raakt de bewindsman steeds dos, een telg uit een burgelijke familie vaker onderhevig aan twijfels over de die zich een comfortabele woning in haalbaarheid van zijn idealen en de Boedapest kan permitteren naast een mogelijkheden van de mens Er zit riant buitenverblijf aan het Balaton- tussen de carrière-lijn door ook nog meer Vader is ambtenaar, moeder is een dozijn amoureuze affaires ver van adel In weerwil van de opvattin- vlochten en ook de wederwaardighe- gen thuis neemt Gyorgy als jongen den van andere familieleden zorgen deel aan het verzet tegen de Duitse Qp gezette tijden voor verbreding van ien Hongaarse! fascisten Hij komt in het spectrum meningen en perspec- contacl met communisten, omhelst tieven na de oorlog hun ideologie, helpt de omwenteling van 1947 te bewerkstelli- D1 is,n t gen en als de communisten eenmaal ur"jyr" de macht hebben wordt ook hij dupe Wal heeft dit nu allemaal met Faust van de rigide Stalinistische repressie te maken? Niets en eigenlijk ook onder Rakosi die meende dat hetb weer alles. Schrijver Gyurkó ziet doel alle middelen heiligde. Net als tijdens de oorlog komt Gyorgy in de gevangenis terecht, wordt mishan deld en vernederd. Amper op vrije voeten en zijn wonden nauwelijks nog gelikt, wordt hij pieter van lierop hoofd. Uit dit nevènfeit valt af le leiden dat hoe onverbloemd ook. uitgeproken schrijnend zelfs, een halve eeuw Hon gaarse geschiedenis m Dr. Faustus wordt beschreven, er zeker geen spra ke is van subversieve meningen of zo. van 1956 in bloed is gesmoord door de En macht brengt een integer mens Russen Ditmaal blijkt hij slachtofïfer uiteindelijk nooit geluk, van een vergissing- Alle tourmenta- Macht corrumpeert en maakt van ties hebben hem niet kunnen afbren- iedere Faust ook weer een Mephisto gen van zijn geloof in een humaan De eerste hoogst originele vondst van onderbouwd communisme. Hij krijgt dit scenario is om de hele geschiede- eerherstel als partij-lid en men biedt nis te laten vertellen door. Mephisto Als zij verbaasd raken over de met hem zelfs een belangrijke bestuurs- zelf. die het dan ook voortdurend malse zelfkritiek waarvan deze serie functie aan in een provinciestad Daar heeft over mijn protégé' Een daar- getuigt. dan betekent dal enkel dat wordt Szabados geconfronteerd met mee samenhangende vondst betreft wij hier nog onvoldoende doordron- corruptie en gekonkel, hij weel zich de castmg Tot 1956 laat Jancso de gen zijn van de openheid en artistieke echter te handhaven en loodst de stad hoofdrol iFaustus dus» spelen door vrijheid die in Hongarije bestaat op nog door de bedreiging heen van een Lajos Balazsovits. op het moment een manier die zijn weerga in de rest watersnood door dijken te laten door- echter dat Gyorgy zich laat benoemen van het oostblok niet kent steken op een plaats dat de Donau er tot gemeente-secretaris, een functie Jancso is overigens bepaald niet de eerste cineast (eerder de laatste) die aandacht ging geven aan de zwarte bladzijden in Hongarijes recente his torie. De behoefte tot afrekenen met het verleden deed zich zes jaar gele den al gelden bij filmers als Gabor en Kovacs, later gevolgd door Baesó, Kósa, Meszarós, Makk en in zekere zin ook Góthar en Sandor. Deze filmers opereerden toen nog in de marge van wat officieel werd toege laten en soms ontleenden hun films meer belang aan moed en inhoud dan aan artistieke kwaliteiten Jancsó's Dr. Faustus trekt de balans nu in evenwicht. Zijn serie vat als het ware met niet geringe politieke macht (ge symboliseerd door een overgedragen dienstpistool, hij heeft ervoor moeten tekenen' wordt de rol overgenomen door Andras Kozak die we in de leader van de tv-serie telkens ook zien als de schijnbare verteller. Mephisto dus. De allegorie is overduidelijk. For meel een briljante zet Daar zijn er meer van. Meest bijzon der is wel hoe Jancso „literatuur" ombouwt tot „televisie". De handicap van alle boekverfilmin- gen is dat de taal verdwijnt voorzover het niet gaat om dialogen en daarmee verdwijnen tevens de specifieke woordkeus, de overpeinzingen, de at mosfeer. de stijl van het boek Dat heeft Jancso weten te vermijden. Als ondertitel gaf hij aan de serie mee. ..Fragmenten, illustraties, variaties" en dat mag leterlijk genomen worden. We horen het boek voorlezen (door Mephisto dus) in de oorspronkelijke woorden van Gyurkó, fragmenten weliswaar maar dan wel de meest saillante en markante fragmenten Daarbij zien we de acteurs hun rollen spelen, maar ze houden doorgaans hun monden stijf dicht. Ze handelen, gebaren, kijken, drinken zeer veel glazen leeg en roken zich te pletter, maar pas op de plaatsen waar in de oorspronkelijke tekst een flard dia loog zat. zien we ze nu daadwerkelijk ook iets te berde brengen. De beelden vormen geen zelfstandig drama, ze zijn inderdaad illustraties Meestal althans. Soms - dat is dan weer het speelse van Jancso die een broertje dood heeft aan elke conditionering - zien we in de beelden andere dingen gebeuren, of dingen anders gebeuren dan de verteller beschrijft. Het resultaat blijft fabuleus. Inhou delijk mag Dr. Faustus minder ge waagd zijn dan sommige recente films van Bacso. Kosa en vooral de laatste Meszaros, in vooral formele zin moet Dr. Faustus gezien worden als een tv-serie van werkelijk revolu tionaire betekenis. VANDAAG RVU-lokaal De vijfde aflevering van het program ma RVU-Lokaal gaat over de Ooypol der en de zesbaksduiovaart De Duitse staalindustrie wil de invoering van de zgn zesbaksduwvaart op de Rijn Dit om de aanvoer van erts zo goedkoop mogelijk te doen zijn. De plannen om met een boot zes grote ertsbakken voort te duwen, roepen weerstanden op. Binnenschippers en bewoners van de Ooypolder hebben elkaar gevon den in hun verzet legen de voorgeno men plannen (Ned. 1. 15.30 uur). Scarlet and black Bij de NCRV is vanavond de Brits- Italiaanse tv-film The Scarlet and the Black" te zien. De hoofdrollen in deze uit 1983 daterende en door Jerry London geregisseerde film worden ge- mmiós janCso speeld door Gregory Peck, Christop her Plummer, John Gielgud, Raf Val lone en Ken Colley. De film is geba seerd op het waar gebeulde verhaal in het Rome van 1943 toen het Vati- caan in feite een gevangenis was geworden De uit Ierland afkomstige geestelijke Hugh O'Flaterty ziet toch kans een aantal vluchtelingen op ver schillende plaatsen in de stad veilig onder te brengen. De Duitse kolonel Kappler heeft verdenkingen tegen hem. maar omdat O'Flaterty politieke onschendbaarheid geniet, kan niets tegen hem worden ondernomen. Wan neer Kappler voldoende bewijzen te gen hem heeft weten te verzamelen, geeft hij opdracht de geestelijke neer te schieten zodra hij zich buiten het Vaticaan begeeft. Dankzij de meest fantastische vermommingen ziet O'Flaterty toch kans de omsingeling te doorbreken iNed 2. 22.50 uuri iVan onze Haagse redactiei DEN HAAG (GPD) - De omroep bijdrage-tarieven blijven in 1985 gehandhaafd op de bedra gen die dit jaar moeten worden betaald. Dat wil zeggen dat voor volgend jaar omroepbijdrage A 158 gulden en omroepbijdrage B 46 gulden zal zijn. De tarieven voor het jaar 1985 zijn vastgesteld bij koninklijk besluit van 13 juru j.l. In het besluit dat destijds met een brief aan de Tweede en Eerste Kamer is overgelegd, is de bepaling op genomen dat het in werking treedt op 1 januari 1985, mits na de overlegging 30 dagen zijn ver streken en gedurende die ter mijn niet door een van de Ka mers of door tenminste een vijf de deel van het grondwettelijk aantal leden van die Kamers de wens te kennen is gegeven dat het bedrag bij wet wordt vastge steld. Deze termijn van 30 dagen is intussen^ verstreken zodat het besluit op 1 januari a.s. in wer king treedt. iVan onze Haagse redactie DEN HAAG (GPD) - De kabclbeschikking treedt een maand eerder dan was voorzien in werking. Deze zogehe ten 'Pinksterbeschikking', die regels beval voor abonnee televisie, kabelkrant en kabellekst, toelating van buiten landse programma's via kabel-, straal- en satellietver bindingen en (lokale) kabelomroep, zou aanvankelijk pas op 1 september van kracht w orden. Door de vlotte parlementaire behandeling van de regeling, die vandaag vrijdag i in de Nederlandse Staatscourant wordt gepubliceerd, kon het kabinet-Lubbers de datum van inwerkingtreding vervroegen naar aanstaande maan dag 30 juli Vergeleken met de tekst van de beschikking die op 22 juni j.l. aan de Tweede Kamer werd aangeboden, is er in de defitieve regeling slechts sprake van minieme juridische afwijkingen en redactionele aanpassingen. De discussie in de Kamer heeft, zoals bekend, niet geleid tot de wijzigin gen van de regeling die door wisselende meerderheden werd bepleit De twee belangrijkste moties die tijdens dat debat werden ingediend en later aangenomen aanscher ping begrip 'buitenlands programma en Nederlandstalige ondertiteling bij buitenlandse satelliet-televisie werden bij brief van premier Lubbers terzijde gelegd omdat zij niet het goede doel" zouden dienen Voor het bedrijfsleven betekent vervroeging van het tijdstip van inwerkingtreding van de beschikking dat er vanaf aanstaande maandag reeds aanvragen voor een vergunning voor bijvoorbeeld het exploiteren van abon- nee-tv kunnen worden ingediend. (ca 19 30 De Kopkrant.) 20 03 Elpee pop. 22.02 Country Style. 23 02 Late date. ZATERDAG AVRO 11.30 Klass kamermuz. 12 30 Rauwkost NOS 13.00 Nws 13 05 Dis- kotabel 15 00 Akkoord Vand Frank van der Laar. piano KRO 15 30 Zm in muziek <A Rubriek voor muziekhob- byisten. B Amerikaanse orkestwer ken 20.00 Vier vorsten en 'n compo nist, Muz v. Thomas Tallis II ten tijde v King Henry VI (herh.i 20 30 Gam- bisten v Hesperion 21 15 Comple ment (40). 22 00 Laudate 22 50 Ter overweging. ZATERDAG «Via AM-Zender Hilversum li NOS 19 02 Nws voor buitenlanders 19 02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch 19 10 Bulletin in het Berbers 19 20 Bulletin in het Turks 19.30 Bulletin in het Spaans Horizontaal: 1 Europ hoofdstad: 4 groet. 7 titel; 11 voorzetsel. 12 lichte huidskleur, 13 Ver Staten, 15 kleur. 18 pl. in Gelderland. 19 watervogel; 21 mannelijk dier; 22. verbrandings rest. 24 voorzetsel, 25 gravin v Hol land: 26 politieambtenaar. 32 mijne heren; 33 in orde: 35 oude vocht maat: 37 klapje. 38. grond om boerde rij 39 scheepsvloer. 41 kledingstuk. 42 mooi. 43 ogenblik. 44 plat ovalen vat. 45. touw om iets mee vast te zetten. 46 mannelijk dier, 47 brie faanhef; 48 afstandsmaat. 51 dam. dijk. 57 berg op Kreta; 59 pers vnw 60 pers vnw 61 wisselgebruik: 63 rangtelwoord 65. pausenaam. 67 prachtig gelegen 69 bijwoord; 70 deel v Oostenrijk 71 de onbekende; 72 bep woning; 73. sneeuwschaats; 74. handgreep- Verticaal: 2 dedel v e. fiets. 3 steen soort. 4 Eng bier. 5 familielid; 6. een zekere. 8 hardhandig; 9 vroegere Slavische vorst, 10 wachthuisje. 14 geleerd 16. muzieknoot; 17 meubel stuk i. d. slaapkamer: 19 bep militai re rang imarlnei. 20 tenbedrage van, 23 vr munt: 24 Technische Hoge school. 27. titel: 28 smaldeel: 29 modeontwerp. 30 kleinkind; hoofddeksel: 34 oude Spaanse munt. 35 kloosteroverste: 36 insekténeter; 39. mannetjesbij, 40, gezichtseinder. 47 opbergplaats. 49. met name. 50 licht alc. drank. 51 lekkernij, gebak: 52 water in Friesland. 53 schrijver; 54. njksmark: 55 verdroogde mest v zeevogels 56 rekening: 58 inhouds maat: 62. stannum. 64 spoedig; 65. waterbloem; 66 vrouwelijk dier. 68 riv. in Oostenrijk (3 U13Hlf! HG10 - ÜHB (3HQSH H Bam BËIBlia

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 21