Zeilwedstrijd over oceaan start bij Hoek van Holland Zuid-West-Zeven houdt Ronde van Veerse Meer V Hennie Kuiper denkt nog lang niet aan stoppen PZC/sport 28 DEELNEMERS VAREN IN TWEE KLASSEN Poortvliet 4 jaar naar Nimes HOCKEYTEAM FAALT IN DE AFWERKING Meerderheid betreurt devaluatie van Spelen Tolhoek derde A Tiende zege Nederlandse dames VRIJDAG 13 JULI 1984 ROTTERDAM Zatermiddag om twee uur valt bij Hoek van Holland op het marinefregat Bloys van Treslong het startschot voor de Mid Atlantic-zeilwedstrijd naar de Azoren. Zestien jachten hebben zich aangemeld voor deze Nederlandse oceaanrace, die wordt georganiseerd door de Stichting Specerijen Race. Een kwartier later zal gelegenheidstarter Connie van Rietschoten (winnaar van de laatste Whitbread-race rond de wereld met de Flyer) opnieuw het kanon afvuren als startsein voor dc twaalf deelnemers aan de Mid Atlantic Cruise. Zomertriathlon al volgeboekt VLISSINGEN De zomertriathlon van Zeeland Sport uit Vlissingen, die op zaterdag 1 september bij het re creatiecentrum De Schotsman bij Kamperlande op Noord-Beveland wordt gehouden, is nu al volgeboekt. Jacques Sinke. een van de organisa toren, laat weten: „Er kan geen man netje meer bij. Er hebben al 260 wedstrijddeelncmers ingeschreven. Ongeveer honderd daarvan komen uit Zeeland en de rest van buiten de provincie". Op dezelfde dag en dezelf de plaats wordt er ook een recreatie ve triatholn gehouden, waarvoor zich inmiddels negentig deelnemers hebben aangemeld. Deze triathlon van Zeeland Sport is opgenomen in het zogenaamde Su perprestige Circuit van de Stichting Triathlon Nederland (STN). Het cir cuit telt veertien wedstrijden, waarin onder meer vier kwart triathlons en negen halve triathlons zijn opgeno men. De wedstrijd in Kamperland is een kwart triathlon: 1 kilometer zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. De helft van deze afstanden worden afgelegd in de re creatieve triathlon. Verrassingen in Mosseltoernooi BRUINISSE In het Mosseltennis- toernmooi te Bruinisse dat vandaag, vrijdag, zijn voorlaatste wedstrijd dag ingaat, is de eerste potentiële finalist gesneuveld. Wil Broeren uit Tilburg, aanvoerder van de onderste helft van het schema van het here- nenkel-B zag zich namelijk de door gang naar dc eindstrijd versperd. Ook in de overige categorieën speel de het verrassingselement een rol, hoewel de echte favorieten zich hier over het geheel genomen toch wisten te handhaven. Gert hart Winkeler (Hoek van Hol land) op papier de grootste kansheb ber op de hoofdprijs in de B-klasse, kwam zijn openmgspartij goed door: opponent Ron Vroegop (MLTC) moest namelijk in twee sets. 6-2. 6-4. het loodje leggen. Adriaan Nieuwen- huyze iKruiningem die Michiel Sala (het Westrak) uitschakelde, 6-2. 7-6 is nu de volgende tegenstander voor de Zuidhollandse koploper. Wil Broeren redde het zoals vermeld niet. Na Rob Lindenberg (TSI) met lege handen achter gelaten te hebben. 6-2. 6-3, ontmoette hij de als derde ingeschat te Marco van Nieuwkerk Deze repre sentant van de Metselaars, die eerst Harry Koster (Zierikzee) een illusie armer had gemaakt. 6-1, 6-4, liet er geen twijfel over bestaan dat hij met recht aanspraken kon maken op een plaats bij de laatste twee: 6-1, 6-2. Bij de dames van dit niveau staat in de bovenste helft van de rangschik king de tweekamp Els de Wild (Bas tion Baselaar) Arieners den Hollan der (ZLTB) nog op het programma, maar het andere halve-finale duel tussen Paulien Veerman (ELTV) en Come de Waal (Bru-ten) eindigde volgens verwachting in een afgeteken de zege voor eerstgenoemde, 6-0, 6-0. 'Lijsttrekker' in de C-afdeling. Harry Koster wacht na een bye een gevecht met André Goedegebuure (Duive- land), terwijl Manus van Oeveren (Noord-Bevelandi het vermoedelijk moet opnemen tegen Peter Coppoolse (Kapelle). Adnaan Nieuwenhuyse. op twee fronten actief, moest slechts een zelfde aantal games inleveren om zich onder de laatste acht te kunnen rang schikken, waarna het bedwingen van Bernd Spelbos (Luck Raeck) evenwel een grotere krachtsinspanning zal vergen. Rob Lindenberg. de laatste van het kwartet gedoodverfde halve- finalisten, kwam niet door de voorse lectie. Hanny Prins (Menheerse) nam zijn rol als beschermde speler via een tweesetter, 7-5, 6-3. over. De dames van deze sterkte kwamen nog met in actie, zodat de belangstel ling zich verder richtte op de D-klasse, waar om te beginnen Sjaak van Op stal, de plaatselijke favoriet, de twee de ronde goed doorkwam dankzij winst op Leen van As (Eegedimai 2-6, 6-2. 7-6 Joop Polderman (Kapelle) volgde zijn voorbeeld door Rinus Geense (Bru-ten) gedecideerd af te troeven. 6-4, 6-3 De geplande demi- finalepartijen zijn hier nog niet van de baan. want zowel Hans Bouma (Dui- veland) 2-6. 6-1. 6-1 tegen Kees Kik (Menheerse) als Steven Dikker (Ka pelle) die clubgenoot Erik Ganseman met 6-3. 6-1 de loef afstak, doorston den tot nu toe de schifting. Marian Hermans (Ooltgensplaat) staat bij de dames fier aan de leiding, en daar kon Rieneke van der Endt (Monster) mets aan veranderen, 6-1, 6-2. Esther Kruiswerk (Zaandam) is de volgende die haar kansen kan gaan beproeven. Marina Klipper Oud dorp i. nummer twee op de plaatsings lijst. kruiste met succes de rackets met Jeanette de Waard (Kruiningeni 6-1, 6-2 en kan zich nu gaan voorberei den op een krachtmeting met karin Steenstra (Westerschouwen). An de Maat (Kapelle) moet Karin v. d. Linde (Ooltgensplaat onder de duim zien te houden en Monique Schmitz (We strak) die ook goed genoeg geacht wordt om zich onder de laatste vier te kunnen scharen, wees inmiddels Riek bij de Vaate (Zierikzee) terug. 6-2. 6-2. De 28 jachten zullen na de start eerst langs de kust naar Scheveningen va ren om het publiek de kans te geven een blik te werpen op het veld Bij de pier wordt een boei gerond waarna koers wordt gezet naar het Kanaal en verder naar de Azoren. Onder de zestien deelnemers aan de Race zijn jachten van uiteenlopend karakter: van de 88-voets Yawl Nord- wind tot de snelle 'Admirals Cuppers'. Bierkaai. Blauwhoed en Mustang. Voorts zijn er de Pentax van Van Stolk en de Stad Rotterdam van Sjoerd Nauta die twee jaar geleden present waren bij de Transatlantic Race naar New York. Hoezeer de snelheden van de schepen uiteen liggen blijkt uit de tijdsver schillen die de jachten onderling mo gen oplopen om als eerste in bereken de tijd te eindigen. Het theoretisch NiMES (AFP) - Jan Poortvliet heeft een vierjarige verbintenis getekend met Nimes, dat uitkomt in de Franse tweede divisie. De 29-jarige voetballer was eigendom van PSV. Het laatste halfjaar kwam hij op uitleenbasis voor Roda JC uit. Poortvliet speelde negentien keer in het Nederlands elftal. Dc verdedigende middenvelder maakt op 24 juli zijn debuut voor zijn nieuwe club, in het zuidwesten van Frankrijk, in de bekerwedstrijd tegen Toulouse. AMSTELVEEN (GPD) - In het mondiale hockey zijn golfbewegingen waarneembaar. India heeft enige decennia de dienst uitgemaakt. Daarna nam Pakistan de heerschappij over en sinds medio 1982 regeren de Australiërs met harde hand. Ze wonnen het eigen tienlan- dentoernooi, namen de Champions Trophy van Nederland af, waren superieur op een evenement in Hongkong en Berlijn en niemand zal er vreemd van opkijken als die cyclus tot en met de Olympische Spelen wordt doorgetrokken. Die slaat van dienst overziende, was de 2-1-nederlaag die het Nederlands elftal donderdagavond in Amstel veen leed, dan ook uiterst eervol te r Gisteravond echter hadden de Au straliërs zelfs met lege handen naar het hotel gestuurd moeten worden. De Nederlandse ploeg domineerde op alle fronten, behalve in de af werking. Ron Steens. Maarten van Grimbergen. Roderik Bouwman en Tom van 't Hek deden alles goed, maar de beslissende slag kwam er niet uit. Vleugelverdediger Peter van As- beck bekroonde zijn tiende inter land met zijn eerste interlandgoal. Voor de Australiërs scoorden aan voerder Rick Charlesworth uit een strafbal en Terry Walsh. Peter van Asbeck i7i in duel met de Australische doelman Neil Snowden. Roderick Bouwman (l) biedt de helpende hand. snelste jacht is de Nordwind, die bijna 87 uur sneller moet zijn in de 1700 mijl lanbge wedstrijd om de Belgische Redskin van Van Tongerlo in bere kende tijd voor te blijven. De Belg is daarmee volgens de papieren het langzaamste schip Het wedstrijdco- mité schat dat de deelnemers rond de veertien dagen doen over de wed strijd, waarna op 5 augustus de retour wedstrijd naar Nederland van start gaat bij Ponta Deleada op de Azoren. Zuurstofmaskers voor paarden in Los Angeles LONDEN (Reuter) - In de Britse baga ge voor de Olympische Spelen zullen, als voorzorgsmaatregel tegen dc smog in Los Angeles, zuurstofmas kers voor paarden worden meege voerd. Ook anti-astmamiddelen be horen tot de mobiele apotheek van de vee-artsen. Volgens Peter Scott-Dunn, die reeds vijf Olympische Spelen de medische zorg had voor de Britse paarden, is het onwaarschijnlijk dat de zuurstof- toevoerende maskers en medicijnen moeten worden gebruikt. Ook de Cali- fornische hitte hoeft geen onoverko- menlijk probleem te zijn, aldus Scott- Dunn, mits er geen buitengewone hittegolf komt. De springwedstrijden worden gehouden in Santa Anita, vlakbij de westkust, met zijn verkoe lende wind. AMSTERDAM (GPD) - Een ruime meerderheid van de Nederlandse be volking (66 procent) betreurt het dat de Sowjet-Unie en een aantal andere Oosteuropese landen niet zullen deel nemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. Dit blijkt uit een opinie-onderzoek dat het NIPO In de maand juni onder 912 personen van 18 jaar en ouder heeft gehouden. Van de ondervraagden maakte het 26 procent 'niets uit' dat deze landen de Spelen laten voor wat ze nog zijn. Vijf procent achtte het 'juist goed'. Op de vraag of de Olympische Spelen nog wel elke vier jaar gehouden moe ten worden of dat men er maar beter helemaal mee kan stoppen koos 30 procent voor de laatste mogelijkheid, terwijl 63 procent nog steeds het nut van het evenement mziet. Zeven pro cent had geen mening over deze vraag. De opvattingen van CDA-, PvdA- en VVD-stemmers liggen op gelijk ni- I veau (ongeveer 63 procent). Van de 1 stemmers op de klein linkse partijen is 44 en van de klein rechtse partijen 41 procent voor doorgaan met het organiseren van Olympische Spelen. SIN AAI De jeugdige amateur Pa trick Tolhoek uit Yerseke sprintte gisteren in de Belgische plaats Sinaai naar een verdienstelijke derde plaats. Het was pas de vijfde wedstrijd van Tolhoek bij de amateurs. De koers 1 (oveij 113 km en met 88 vertrekkers) werd gewonnen door Milco van der i Meulen uit Amsterdam, die de sprint van een kopgroep van tien man won. Jan Poleij uit Kruimngen werd zeven de. KAMPERLAND De wiudsurfver- eniging Zuid-West-Zeven houdt het komende weekeinde bij het gloed nieuwe surfcentrum De Schotsman bij Kamperland de vierde Ronde van het Veerse Meer, die zo langzamer hand een klassieker in de plankzcil- sport is geworden. Het evenement trekt jaarlijks ongeveer drie- tot vierhonderd deelnemers, zowel re creatieve als wedstrijdsurfers. Voor het eerst is in de ronde een funwed- strijd opgenomen, die zaterdag 14 juli gehouden wordt. De prestatie tocht en de recreatieve tocht worden een dag later, zondag, gevaren. Het evenement is dit keer uitgeroepen door de European Boardsaihng Asso ciation iEBAi tot Europees Evene ment '84. De vele deelnemers komen gewoonlijk uit binnen- en buitenland. Zij kunnen kiezen tussen de veertig- kilometerrace of de achtien-kilome- tertocht. Er wordt gestart op het water en niet - zoals in het verleden - vanaf het land. Dit is gedaan om het materiaal te sparen. De veertig kilo meter voert naar Kortgene. waar bij camping De Paardekreek wordt ge keerd. De deelnemers aan de achttien kilometer rusten uit op de Goudplaat, alvorens terug te komen naar het surfcentrum. Een bijzonderheid aan dit evenement is, dat er geen beper kingen gesteld zijn aan maten van zeil of plank. De vorm van het Veerse Meer zorgt er namelijk voor dat elke materiaalkeuze z'n voor- en nadelen heeft Ook tandems en meermasters kunnen deelnemen. De organiserende vereniging kan voor het gehele evene ment vijfhonderd plankzeilers heb ben. De funwedstrijd, die dit jaar voor het eerst wordt ge houden, bestaat uit een slalombaan, die vlak voor de wal wordt uitgezet. Bij honderd deelne mers wordt achter elkaar gestart in groepen van ongeveer dertig plank zeilers. De beste tien van elke groep varen in de finale. De funwedstrijd gaat door als er windkracht vier of meer staat. De inschrijving is op het surfcentrum zaterdag van 9,30 tot 10.30 urn- en van 17.00 Lot 20.00 en zondag van 8,30 tot 10.30 uur. De start van de funwed strijd zaterdag ls om 11 30 uur. van de snelheidswedstrijd (40 kilometer) zon dag om 11.30 uur en de prestatietocht begint om 12.45 uur. Mieke Havik links i viert haar étappezege met Heieen Hage. die nog steeds in het bezit is van de gele trui. DOMAINE DU ROURET (GPD) - De Hollandse kolonie in de Tour de France voor dames vierde gisteren in Domaine du Rouret, een splinternieuw vakantieoord in de Ardeche, een lustrumfeest. Dank zij Mieke Havik werd de tiende etappezege een feit en kon ploegleider Ben Scheperkamp op zijn kosten de champagneflessen laten ontkurken. Dat had hij 'zijn meiden' beloofd als het hen zou lukken in deze Ronde tien keer te winnen. Het bereiken van die mijlpaal was een fluitje van een cent. De Neder landse vrouwen zien meer af tijdens de lange dagelijkse verplaatsingen per auto dan op de fiets. Rita Tim pers: „Dat is wat hoor. na elke finish nog een paar uur in de auto zitten. Dat betekent laat eten, laat masse ren en laat naar bed. Allemaal erg vervelend". En Hanneke Lieverse: „Maar de entourage rond de Toui- vergoedt veel. Het is toch fantas tisch met zoveel mensen langs de kant". Mieke Havik trok haar groene trui weer wat steviger om haar schou ders. Met vier ritzeges is zij de succesvolste vrouw in deze eerste Tour Feminin. Ben Scheperkamp: „Ach, het was weer hetzelfde liedje. Wij rijden en de rest er achter aan". Timpers: „Direct na de start was er een afdaling en daarin bleek dat er nogal wat waren die niet goed durfden". Dat had gaten tot gevolg in het peloton, maar in een later stadium, toen het parcours weer minder geaccidenteerd was, kwam alles weer bijeen. In de finale, met Havik, Hage en Lieverse aan het commando, brak de groep op nieuw. Scheperkamp: „Eigenlijk hadden we na die afdaling flink door moe ten rijden. Ik kon er echter met de auto met bijkomen. Zouden we wel hebben gereden, dan was het klas sement aardig op zijn kop gezet, want vooraan ontbraken nogal wat' Canadezen en Amerikanen". He- leen Hage behield haar gele trui, De uitslag van de elfde etappe van tt Ronde van Frankrijk voor dames is: 1 Mieke Havik (Ned). 60.1 kilometer! 1 35 27: 2. Valene Simonet iFra Ai; Heieen Hage (Ned). 4. Hanneke Liever» (Ned), allen in dezelfde tijd als Havik, 5. Marilyn Wells (Can) 1.35.30; 6, Mary Nan- ne-Martin (Vst); 7 Suzanne Lcmletd (Can); 8. Debra Schunway (Vsti. 9. Kelly- Ann way (Can). lO.Marie-France Po:e reau (Fra A'. allen m dezelfde t»jd Wells. 14. Conny Meijer (Nedi 1 35 37.21 Petra de Bruin (Ned) 1 35.58, 26 Rlu Timpers (Ned), zelfde tijd. Het algemeen klassement luidt nu 1 Heieen Hage (Ned) 18.48.39, 2. Valerie Slmonnet (Fra Ai op 2.41; 3. Mary-Nannt Martin (Vst) op 2.42. 4. Kelly-Ann Wej iCam op 2 47. 5 Debra Schunway 'Va op 2.57. 6 Mieke Havik (Nedi op 3.00," Betty Wise-Stefan (Vst) op 3 02. 8 HUoj Matte (Can) op 3 17; 9 Suzanne Lemieui (Can) op 3.41.10. Hanneke Lieversei" op 3 41; 17 Rita Timpers (Ned), op 605, 22. Conny Meijer (Ned), op 6.58, 26. Pen! de Bruin (Ned), op 10.27 VRIJBUITEREN, DAT LIGT ME WEL iDoor Dick Heuvelman) DOMAINE DU ROURET - In een ploeg die na een verrassend goede Tour-start steeds verder aan het wegzakken is. lijkt Hennie Kuiper de omgekeerde weg te volgen. „Quiper", zoals de Fransen zeggen, fietste bijna twee weken lang anoniem mee in het circus van Felix Levitan, maar de laatste twee dagen meldde hij zich bij de eindelijk eens rijdende camera. Zonder doorslaand succes overigens, maar toch. „Ja. ik rij beter dan in het begin van de Tour maar je moet niet denken dat ik toen slecht was. Zeker niet. Ik heb de dagen dat wij het geel had den veel voorbereidend werk ge daan en dat komt niet in beeld. Ik heb veel water gehaald en veel afgestopt, knechtenwerk noemen ze dat oneerbiedig. Op die manier heb ik mijn steentje bijgedragen aan het succes van onze ploeg". Stuntwerk De oud-wereldkampioen en voor malige Tour-held zegt het zonder enige géne. Kuiper heeft ook geen enkele moeite met zo'n rol. „Kijk. ik ben prof en rij vuur Kwantum. Als het voor die firma beter is dat ik voor anderen werk, dan moetje dat doen. Je kunt je op diverse manie ren verdienstelijk inmaken voor een sponsor, daarvoor hoefje niet alleen te winnen. Nou. en veel illusies heb ik niet meer. Een beetje vrijbuite- ren. daar ben ik nu mee bezig". Hij zegt het niet hardop, maar Kuiper zint op stuntwerk, met een ritzege in deze Ronde zou hij de sceptici, die stellen dat Kuiper zijn tijd gehad heeft, de mond snoeren. „Dat vind ik nou zo vervelend van de mensen, lie. Als je even geen succes hebt krijg je al gauw het etiket 'te oud' op je geplakt. Na tuurlijk, je moet reëel zijn. Je wordt ouder en het gaat minder gemakkelijk dan vroeger, maar af geschreven voel ik me nog lang niet. Kijk, zo.iemand als Carl Lewis kan zeggen dat hij een medaille gaat winnen op de Olympische Spelen gezien zijn prestaties de laatste tijd. Ik kan wel zeggen dat ik AIpe d'Hucz in 31 minuten op rijd, maar dat wil niet zeggen dat ik ook winnaar ben. Als ik echter een kans ruik, zal ik die zeker grijpen". Aan stoppen denkt Kuiper dan ook nog niet.Jk ga net zo lang door tot ik er geen plezier meer in heb. Want je moet niet denken dat ik alleen voor het geld fiets. Ik hou van dit werk, anders kun je het niet zo lang volhouden". Er komt echter een tijd, en erg ver weg kan die niet meer zijn, dat. Kuiper het peloton moet laten gaan. De van oorsprong Twent is per slot van rekening de 35 streepjes al gepasseerd. Hoe ziet hij de toekomst? Kuiper: „Daar heb ik nog geen enkel idee van Ik weet dat veel topsporters problemen hebben met het leven na hun carrière. Ik kan me dat goed voorstellen. Maar een ding is zeker: na het wielerleven is er nog een leven. En daarin zal ik me moeten zien te redden, Je moet, dan gewoon iets onbevangen gaan aanpakken. Ik heb trouwens twee jaar geleden al eens gesolliciteerd' Wilde je toen dan al stoppen met fietsen? „Daar geef ik geen antwoord op. Dat is nu ook niet belangrijk meer". Met zijn vechtershart gaat Kuiper er vanuit dat hij moet slagen als hij zijn racekarrelje definitief in het schuurtje heeft gestald. Voor het komende jaar is hij overigens nog niet eens van een vast inkomen verzekerd. Zijn contract met zijn huidige werkgever loopt aan het eind van dit seizoen af. Terwijl van de huidige ploeg het merendeel reeds bijtekende, wacht Kuiper rustig af. „Ik wil eerst bekijken hoe deze Tour voor mij afloopt. En mijn sponsor denk ik ook. In prin cipe wil ik wel blijven, maar stel dat ik alle Alpen-ritten op mijn tandvlees binnenkom. Dan moei je zo reëel zijn en de consequenties daarvan trekken. Het kan natuur lijk ook zijn dat ik een dag groots ben en daar moet je dan wea profijt uil trekken". Ondanks lainjke hoofdrollen enee hele serie onvergetelijke gevechte is het Kuiper in tien Ronden ra Frankrijk nimmer gelukt een gek trui te veroveren. En dat terwij jongere collega's als Adrie van Poel en Jacques Hanegraaf bijni achteloos zo'n exemplaar in his koffer konden stoppen. Doet niet een beetje pijn? Kuiper „Oei zo is het nu ook weer niet. Ik hsi altijd graag een keertje in het gee! willen rijden, dat wel. Maar Anque- til heeft een hele kast vol gele trui» en geen enkele regenboogtrui. en» blijft er altijd wat te wensen" Misverstand In deze Tour is Kuiper ver uit dt buurt van de gele trui gebleven Toch is hij niet ontevreden lol dusver. „Ik heb eigenlijk alleen eet slechte tijdrit gereden. In de Pyre neeën reed ik goed, maar door misverstand heb ik onderweg nirt voldoende voedsel meegekregfl voor de finale. Dat had tot gevolf dat ik in de laatste vijf kilomcltf uit de groep-Fignon moest lossen En nu zullen de mensen wel we# denken: wat een goedkoop excuus maar wie een beetje thuis is in W wielrennen, weet dat het niet zo is Maar, eerlijk is eerlijk, het vil niet mee om tegen die jonge man nen als Fignon, Anderson c Veldscholten op te boksen". Van Kuiper mogen dan ook ges heldendgen meer worden verwad. in deze Tour. Hij heeft echter gewerkt aan de gouden tijd van 'tt- Nederlandse wielrennen, die langzaam maar zeker aan het we? kwijnen is. Het uitblijven van Orat je-successen laat het thuisfrontnlfj onberoerd en de coureurs zullend!1 straks in hun portemonnee voel» zo is de verwachting. Kuiper deri' dat dat nog wel meevalt „Op 4 criteriums zal toch een goede tut blijven, denk ik". Maar de rennö kunnen toch niet veel startgelM meer vragen? Kuiper: „Dat Koor» straks wel. als ik in Parijs Voorlopig heb ik het te druk met Tour". dressuur begint om 13.00 uur. Bij het springen (aanvang 14 30 uur) komen eerst de pony's in actie en aansluitend de paarden De prijsuitreiking zal omstreeks 16.00 uur te beleven zijn 14 juli om 14 00 uur Schiedam 4-Green So:< 2: 15 juli om 10 00 uur: Feyenoord 4-Red Geese, 14 00 uur Vlaardingen-Holy 3-Marathon. Softbal. HULST Een groot paardesporlevenement is zaterdag in Hulst beleven Op een terrein aan de Waterstraal wordt de wedstrijd gehouden voor liet Zeeuws kampioenschap, zowel dressuur als springen. Na deze eerste wedstrijd volgen nog twee evenementen die ook meetellen voor de provinciale titels In Hulst is zaterdagmiddag omstreeks 16 00 uur het spektakulair- ste onderdeel te beleven Na de M-springers komen dan de Z-springers in actie met onder meer Jan-Willem Manting, die pas van Drente in Zeeland is komen wonen, als favoriet Het tijdschema voor dit evenement ziet er als volgt uit' 8.30 uur dressuur. 10.30 um- B-springen, 13.00 uur L-springen, dressuur en afdelingsdrcssuur: 15 00 uur parade; 16 00 uur M-springen en Z-springen SEROOSKERKE Op het terrein van de Gouwe Reyers aan de Smitsweg in Serooskerke worden zaterdag de kringwedstrijden van Walcheren voor paarden en pony 's gehouden Bij de dressuur in de B-klasse komen er (paarden zowel als pony's) in totaal vijftig combinaties in actie. Bi) het springen zijn er 23 combinaties De WEMELDINGE Op het motorcrossterrein aan de Oude Polder in Wemeldlnge houdt dc MC De Sproeier zaterdag motorcrosswed strijden. die meetellen voor de clubtitel. Aan de start komen de klassen 50 cc. 80 cc. 125 cc. 250 cc en 500 cc De trainingen beginnen om 10.30 uur en de wedstrijden om 13 00 uur POORTVLIET Reinier Valkenburg, die dit seizoen al dertien overwinningen boekte, is zaterdagavond de grote favoriet in de vijfde Ronde van Poortvliet voor amateurs, die om 18 00 uur van start gaat Voor het criterium over 80 kilometer hebben zich 85 deelnemers aangemeld. Daarbi) is ook Rob Bijvank, die deze week in Westdorpe zegevierde Aan de start komen voorts onder meer Nap Hage. Thijs Fase, Jack van der Horst. Wlm van Kooien, Robbie Meijer.-Kees Spaans, Toon van de Steen. Dirk UJjl. Kees Vleugel. Peter Hofland. John de Crom, Corné Heeren en Ntó Peter van de Klundert Bij de nieuwelingen (start 16 15 uur - 60 km - 62 deelnemersiM drie eilandeiyke favorieten aan de start: Johan van DïW Tholen en Come Stoutjesdijk en Hans Lindhout. beidr. Sint-Maartensdijk. De dames starten om 15.00 uur. De 49 i» mers gaan op pad voor 45 kilometer. Door de Tour de France" vrouwen ontbreken de toppers natuurlijk Patra van de Stó Wemeldlnge verdedigt de Zeeuwse eer. KAPELLE Zaterdag staat Kapelle van 's middags 13 00 's avonds laat in het loken van de wielersport Het uitgetf programma begint om 13 00 uur met een koers voor nieuw® over 40 kilometer, waarvoor zich ruim 40 deelnemers b» aangemeld Regionale kanshebbers zijn Jeroen Louisse ultKi le, Alfons Wijdeveld uit 's-Gravenpolder en Marcel Rem? Wilhelminadorp Om 14.15 uur starten de liefliebbers voor een race kilometer Met 80 deelnemers is het peloton 'volgeboekt' S Weslerbeke. die onlangs nog in Wemeldlnge won. ls ook W-;f van de favorieten. De trimmers komen ook ln actie in Kapelle Om 17 30 uurs* de C-trimmers voor een koers over 40 kilometer. De A-t imet onder meer Europees kampioen Piet Hoonderti wo 19 00 uur weggeschoten voor een criterium over 70 kllome*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 26