Tot 3 maanden gevangenis voor dieven en helers B en w van Aardenburg: niets mis met verkoop grond bij Stierskreek Ravoz wil geen werkgroep voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen POLITIERECHTER MIDDELBURG Internationaal jeugdkamp van brandweer bij Terneuzen Saiulii and the Sunsetz treden op in Vlissingen 'NIET BEMOEIEN MET ZIEKENHUISSITUA TIE' Onder invloed met auto te water: twee jaar intrekking rijbewijs VAN RIE (D66): BRUTAALSTEN MOGEN ALLES VRIJDAG 13 JULI 1984 PZC/ provincie 11 MIDDELBURG - Drie van de vier verdachten uit het Walcherse heroïnemilieu, die waren haar huurachterstand en een haar eedagvaard wegens diefstal, heling en valsheid in geschrifte, vonden het niet nodig schuld de pzem weg te werken. - Op een vraag van de officier ant- donderdag de gang naar de politierechter m Middelburg te maken om zich voor hun daden te woordde zij zelf geen gebruikster te verantwoorden. Alle drie hadden zij al uitgebreide ervaring met het justitie-apparaat. zoals zyn Haai' raadsman mr J M E „fflcier van justitie n.r R. D. E. Daverschot bij de verstekbehandeling van hun zaken vmdSJIénmStSdSS opmerkte. Tegen de 22-jarige G. van de B. eiste hij drie maanden gevangenisstraf, omdat zij vriend en kind van een uitkering voor zich een fors bedrag toeeigende door het verzilveren van gestolen girobetaalkaarten die zij een onvolledig gezin moet leven Haar 7J werkloze vriend heeft geen recht op van een valse handtekening voorzag. een uitkering, omdat hij geen Neder- De eis tegen W. N. uit Oost-Souburg, het hekje, Zij ging in de fout, doordat daarna naar Rotterdam om héroïne te lander is. De officier wilde haar, om- die een partijtje gestolen sieraden een vriend van de man met wie zij kopen en beschikten blijkbaar zo rij- dat zij zo dicht tegen het drugsmilieu voor 400 gulden verkocht, luidde twee samenwoont de buit van diefstallen kelijk over contanten, dat zij daar in aan zit. een gevoelige waarschuwing maanden De sieraden waren afkom- aan de Leeghwaterstraat en de Jeroen het Hiltonhotel overnachtten. Van geven en eiste twee maanden voor- stig van een inbraak in een woning Boschweg in Vlissingen bij haar thuis het geld dat in Vlissingen achterbleef waardelijke gevangenisstraf met een aan de Lelienlaan in Vlissingen. T. de bezorgde De beide mannen gingen gebruikte mevrouw De B. een deel om proeftijd van twee jaar en 300 gulden N (25) uit Vlissingen maakte zich ook schuldig aan heling van girobetaal kaarten en een bijbehorend pasje. Verder stal zij op 1 november een damesfiets uit een schuurtje aan de Paauwenburgweg, De officier wilde dit bestraft zien met een maand voor waardelijk en 400 gulden boete. In al deze zaken vonniste politierechter mr G H. Nomes conform de eis. De enige verdachte die wel was ver schenen was C. de B. (22) uit Vlissin gen. Zij stond voor de eerste keer voor Verrijn Stuartweg 8-10 Goes - Tel. 01100-21222 modellen badka mers en keukens nu reeds in huis. Heeflu onze keuken- showroom al bezocht? m international 5 jaar garantie TERNEUZEN Ruim 300 'brand weermannetjes' uit Nederland. Bel gië, Oostenrijk en West-Duitsland slaan maandag 6 augustus hun tenten op in Terneuzen voor het derde inter nationale jeugdbrandweerkamp. Het jeugdbrandweerkamp wordt opge bouwd bij de Dovv-boerderij in de Nieuwe Neuzenpolder. Daar wordt de leden van de 'jeugdbrandweerkorp sen vijf dagen lang een gevarieerd programma voorgeschoteld. Het internationale jeugdbrandweer kamp is op poten gezet door de vrij willige brandweer van Terneuzen. Een groot aantal vrijwilligers is al maan den geleden met de voorbereidingen begonnen. Het programma is nu rond. Burgemeester C. Ockeloen van Ter neuzen schrijft in een voorwoord; Brandweer zijn betekent dienstverle ning aan anderen. Jezelf inzetten om anderen te helpen Vroeger was dat iets vanzelfsprekends, maar we leven nu meer in een harde en egocentrische maatschappij. Daarom: jong geleerd, nrlra.oud Sedaan. Zelfs al zal niet iedere deelnemers later bij de brandweer .nrk#^11- wat je leert bij de jeugdbrand- Oua weer. is een les voor je leven", tertó Burgemeester Ockeloen fungeert straks als opperbevelhebber van het kamp. De kampleiding wordt ge vormd door Teus de Groot (algemeen kampleider). Jan Bruggeman en Erik Henout. Er komen brandweerploegen uit Benschop. Bodegraven, Bruinisse, C-orinehem. Haaften, Hagestein. Hoo- Kalsdorf (Oostenrijki. Leer dam. Luxemburg. Middelburg. Mij drecht, Nieuwpoort (Belgiet. Oudewa- 1K r' PaPendrecht,, Langenfeld (Duits- land| en IJsselstein naar Terneuzen. Ook de jeugdbrandweer van Terneu- - 2«n zelf is van de partij. leeuw se dag Het kamp wordt maandag 6 augustus 0m half zeven 's avonds door burg meester Ockeloen geopend. Dinsdag is er een 'Zeeuwse dag' met alle mogelijke spelletjes (gaaibollcn, puut van Gies, pierbollen, vogelpie- 'Sllfl ken, schreefje gooien etcetera), terr- wijl er ook een vaartocht en een ;E0? fietstocht op het programma staan. 5Woensdags en donderdags zijn er opnieuw allerlei spelen (zeephelling, vi* !?nr°Hen, zeildoekspringen en derge- P"* Vrijdagochtend om negen uur is het gedaan. Na een gezamenlijke ontbijt keren de jeugdbrandwcerlie- den huiswaarts. VLISSINGEN - Het programma voor het straatfestival dat van 21 juli tot en met 5 augustus wordt gehouden in Vlissingen is uitgebreid met enkele nieuwe activiteiten. Eén daarvan is een optreden dinsdag 31 juli van Sandii and the Sunsetz uit Japan. Deze groep maakte onlangs een toernee door Engeland met de Britse groep Japan, waarbij Sandii and the Sunsetz het voorprogramma verzorgde. Het optreden van de Japanse groep in Vlissingen wordt voorafgegaan door gen optreden van The Serial. Het concert vindt plaats op het festivalterrein aan de boulevard en begint om 21.00 uur. Van woensdag 25 tot en met vrijdag De Maastrichtse kunstenaar Harry 27 juli is Air de jeu uit Frankrijk op Visser zoekt zijn heil tussen de de boulevard te zien en te beleven, paalhoofden van het strand. Daar- Air de jeu komt met ongeveer 300 tussen brengt hij gekleurde banen vierkante meters springkussens en aan. opblaasbare kunstobjecten naar De derde kunstenaar is de Vlissin- Vlissmgen. De luchtige gevaartes ger Jan Haas»die voor zijn project krijgen een plaats op de boulevard de hulp van het publiek inroept. In voor het festivalterrein. totaal kunnen dertig belangstellen- Behalve de kunstenaars Jack Vree- den deelnemen, die zich daarvoor ke, Anton Versteegde en Joep van bij de Culturele Raad moeten aan- Rijn zullen vanaf 21 juli nog drie melden. Het project omvat de kunstenaars actief zijn in het kader bouw van dertig vogelverschnk- van het project installaties'envi- kers die van kosteloze materialen ronments. dat als thema heeft vervaardigd moeten worden. De 'Door wind bewogen'. Ben Bonke bouwsels worden op geringe af- uit Ubachsberg bouwt op het wan- stand van elkaar geplaatst, delgedeelte voor het maritiem in- Jan Haas en zijn 'assistenten' be- stituut een constructie, bestaande ginnen maandag 23 juli met het uitsteigerpijpen en aluminium pla- project, dat beoordeeld zal worden ten. Het is de bedoeling dat de door een jury die de mooiste ver- vleugelconstructie gaat bewegen schrikkcrs zal uitzoeken. Hiervoor op de wind. zijn drie prijzen beschikbaar. De constructie van Ben Bonke zoals die tijdens het straatfestival op de Vlissingse boulevard te zien zal zijn in het kader van het project 'Door ivind bewogen' boete. Hij vroeg verbeurdverklaring van de sieraden die in haar woning werden aangetroffen. Mr Schieman kon zich met een voorwaardelijke vrijheidsstraf verenigen, omdat dit geen problemen zou opleveren met de zorg voor haar kind Daarop repliceer de mr Daverschot dat deze voorwaar delijke straf wel degelijk ten uitvoer gelegd zou worden als mevrouw De B opnieuw in de fout zou gaan. ,,Wij zijn geen sociale werkplaats in het straf recht", aldus de officier. De politierechter veroordeelde haar tot een maand voorwaardelijk en de gevraagde boete en de verbeurd verklaring. VLISSINGEN Bij de afrit van de Schroeweg op De Vlissingse politie (het betrof namelijk Vlissmgs rijksweg A-58 is donderdagmiddag om half twee een grondgebied) leidde het verkeer via de vluchtstrook vrachtwagen geslipt en vervolgens gekanteld. van de afrit langs de vrachtwagen. De vrachtwagen De wagen, bestuurd door H. H van E (27) uit werd door een bergingsbedrijf uit Waarde weer over- Middelburg, raakte in de slip door drie plassen olie op eind gezet De Vlissingse brandweer spoot hierna het het wegdek De auto kantelde en kwam dwars over de wegdek schoon. Omstreeks half vijf was de afrit weer rijbaan te liggen De bestuurder werd in een shocktoe- normaal te berijden voor het verkeer Over de omvang stand overgebracht naar het Gasthuis in Middelburg "van de schade was bij de politie mets bekend MIDDELBURG - De provinciale raad voor de volksgezondheid (Ravoz) heeft donderdag stel. omdat zo'de katten in de gordij- voorstellen voor verregaande bemoeienis met de toekomstige ziekenhuissituatie in Oost worden^ezet" We^unne^een Zeeuwsch-Vlaanderen (inclusief de Kanaalzone) van de hand gewezen. Deze voorstellen aanbod doen om te helpen en samen waren afkomstig van de commissie ziekenhuiszorg. werking vragen maar we moeten zoiets niet aan de regio opleggen" zo Het plan hield in dat er een werkgroep D'66i vond het voorstel te voortva- Daarbij wees mevrouw Boogerd erop was ze van mening, op zou worden gericht onder leiding rend Het ziekenhuisplan. waarvan de dat er in de regio nog steeds mensen De heer H de Rechter (wethouder van F. A van Spanje, directeur-arts voorgenomen sluiting in Hulst deel actief zijn om de sluiting van het volksgezondheid Hulst maar m de van de Ravoz. Die werkgroep zou een uitmaakt, wordt in september in de ziekenhuis te bestrijden. Daarom raad eVenals mevrouw Doppeeieter concept-plan in moeten stellen voor staten behandeld. Bovendien moeten vond ze hetemet goed dat er een zitting hebbend namens de Vereni- een invulling van de zorgverlening na er nog hoorzittingen gehouden wor- werkgroep zou komen die nu al gaat Kmg Nederlandse Gemeenten) wees sluiting van het ziekenhuis in Hulst. den. Ze had best waardering voor de bekijken wat er gebeurt na sluiting de piannen ook af Je kan zeggen dat Dat ging verschillende leden van de achterliggende gedachtengang om Mevrouw M Doppegieter-Thiel (wet- er nu iemand van verdachten huize raad donderdag veel te ver. Mevrouw hulp te bieden, maar vond dat dat op houder volksgezondheid Terneuzen) spreekt maar hoe het ook zij ik vraag J. L. A. Boogerd-Quaak (statenlid een andere manier ook zou kunnen, bepleitte terugneming van het voor- me af 0f dlt he, goele mornént is om met deze dingen te komen" De Rech ter vond dat de verleden jaar gepubli ceerde ziekenhuisplannen «streekzie kenhuizen voor Goes en Kanaalzone en sluiting Hulstl ook democratisch gezien met zo fijn tot stand kwamen. Hij was bang voor herhaling wanneer de voorstellen geaccepteerd zouden worden. MIDDELBURG - Het halen van een portie friet na overvloedig alcoholge bruik kwam de Middelburgse me vrouw P. K. (24) duur te staan. Op weg naar huis reed ze met haar auto een verkeerszuil op De Punt in haar woonplaats omver, maar dat was geen reden om haar rit te onderbre ken. De klap was echter niet onopge merkt gebleven en kort daarna kreeg ze al bezoek van de politie aan huis. De biaasproef viel positief uit. maar mevrouw K. was niet bereid zich aan de bloedproef te onderwerpen. Een goede maand later was het op nieuw raak. De drank had ditmaal tot gevolg dat zij op de Rouaansekaai geen kans zag haar wagen op de weg te houden en zij in het water van de Maisbaai terechtkwam. Zij bracht het er levend vanaf, maar naar aanleiding van de uitslag van de bloedproef (2,08) raakte ze wel haar rijbewijs kwijt. Officier van justitie mr R. D. E Daver schot had donderdag op de zitting van de politierechter in Middelburg geen goed woord over voor het feit dat ze met een dergelijk promillage in haar auto stapte. ..Andere weggebrui kers dreigen vermoord te worden door mensen die het op een zuipen zetten". hield hy haar voor Hij eiste twee weken gevangenisstraf en twee jaar rijontzegging Politierechter mr G. H. Nomes wilde haar ditmaal de cel nog besparen, maar waarschuwde dat dit bij herhaling niet meer mogelijk zou zijn. Het vonnis werd twee weken voorwaardelijk, 1200 gulden boete en de gevraagde rijontzegging. Voor de Middelburger L. W (44) was het de vijfde keer dat hij werd gepakt voor rijden onder invloed. Hij werd aangehouden op de Laan der Verenig de Naties, omdat een achterlicht niet brandde. Toen de agenten hem daar over aanspraken sloeg hen een derge lijke dranklucht tegemoet, dat W. voor de bloedproef in aanmerking kwam. Die wilde hij niet ondergaan, omdat zijn geloof hem dat verbiedt, zo verklaarde hij op de zitting. Boven dien zou hij slechts drie vieutjes ge bruikt hebben. Hij kreeg geen gehoor voor zijn verweer. Mr Daverschot vroeg twee weken voorwaardelijk, 1500 gulden boete en negen maanden ontzegging. Mr Nomes volgde de eis volledig. Daarnaast moet W. nog 300 gulden boete betalen voor de defecte remmen en stuurinrichting van zijn ruim tien jaar oude auto. E. de H. (341 uit Oostburg werd in september van het vorig jaar aange houden. omdat hij op een uiterst vreemde manier over de Boulevard de Wielingen in Cadzand zwalkte. Hij had een flinke dosis pils in combina tie met libriumtabletten gebruikt. Zijn alcoholverslaving speelde hem al vaker parten in het verkeer. Omdat de bloedproef niet de vereiste hoeveelheid bloed opleverde, werd bij de behandeling van zijn zaak geen rekening gehouden met het zeer hoge alcoholgehalte dat het gerechtelijk laboratorium vaststelde. De sympto men van dronkenschap waren echter zo overduidelijk geweest dat de offi cier voor het rijden onder invloed twee weken gevangenisstraf en twee jaar rijontzegging eiste. Zijn advocaat mr S. Brevet wees erop dat De H.'s drankgebruik samenhing met grote persoonlijke problemen en dat hij juist een ontwenningskuur had vol tooid. De politierechter hield daar rekening mee en veroordeelde hem tot een maand voorwaardelijk, duizend gul den boete en 15 maanden rijontzeg ging. Goed bedoeld Vice-voorzitter R. van Ommeren (ook voorzitter commissie ziekenhuis zorg) en directeur Van Spanje verde digden bet plan en benadrukten dat er niets achter gezocht moest worden dan alleen goede bedoelingen. De commissie ziekenhuis is bezorgd over en voelt zich betrokken bij de ziekenhuissituatie in Zeeuwsch- Vlaanderen. De voorstellen, zo vond Van Ommeren, moesten dan ook al leen gezien worden tegen die achter grond. Dat er ook in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen actie, is, noemde hij een pluspunt. In beide gevallen gaat het om het bervorderen van het belang van die regio. Niettemin werd op zijn aangeven het voorstel in sterk afgezwakte vorm geaccepteerd. Besloten werd dat een goed samenhangend gezondheids zorgstelsel in Zeeuwsch-Vlaanderen speciale aandacht krijgt. Verder werd beslist dat het idee van de werkgroep tijdens de inspraak over de ziekenhuisplannen voor Zeeuwsch-Vlaanderen aan zal wor den gekaart. AARDENBURG Er is geen sprake van dat particulieren zich ten on rechte meester hebben gemaakt van gemeentegrond bij de Sticrskreck in Aardenburg. B. en w. gaven al even min opdracht om een terrein af te zetten. Ze zien dan ook geen aanlei ding tot ingrijpen. Dit antwoordt het Aardenburgse college op schriftelij ke vragen van het D'66-raadslid H. van Rie. Volgens het raadslid was er bij de verkoop van grond van Zeeland B V. Beheermaatschappij in Renesse op 1 maart 1977 bepaald dat er ten behoe ve van de Aardenburgse Hengelaars vereniging ter weerszijden van het perceel êen strook openbaar groen van circa drie meter breed zou worden vrijgehouden. Van Rle ontdekte echter, dat een particulier het terrein had afgezet met prikkeldraad en voorzien van een bordje 'verboden toegang' volgens ar tikel 461 van het wetboek van Straf recht. „Toentertijd is er 7710 m2 grond verkocht. Nu blijkt uit de kadastrale gegevens dat er 8560 mz op naam van particulieren staat. Verrekening con form voorwaarde 10 van het verkoop- besluit heeft niet plaatsgevonden, waardoor geconcludeerd kan worden dat de hier bedoelde openbare groen strook bewust is ingepalmd", schreef het raadslid op 12 juni. Voorgeschiedenis In hun antwoord gaan b. en w. uit voerig in op de voorgeschiedenis van de grondtransactie. Op 7 oktober 1975 besloot de Aardenburgse raad om aan Zeeland B.V. 1.48.80 ca te verkopen. In het vcrkoopbesluit was onder punt 11 de voorwaarde opgenomen, dat er twee stroken van circa 3 meter breed moesten worden vrijgehouden voor de plaatselijke hengclsportclub. Gedeputeerde sta ten zouden op 7 oktober 1975 goed keuring aan het raadsbesluit onthou den. Op 1 maart 1977 kwam de ver koop opnieuw in de raad. Toen werd geregeld, dat de beheermaatschappij circa 4500 m' bouw- en 3210 m" tuingrond zou krijgen. Ook ditmaal bleef aan noord- en zuid rand een perceel gereserveerd voor de hengelaars. Toen het terrein op 21 november 1978 werd uitgemeten, bleek dal er te veel grond van de hand was gedaan, namelijk zo'n 85.60 ca „Verrekening heeft nog niet plaatsge vonden", melden b en w.. die overi gens volhouden dat het raadsbesluit correct is uitgevoerd. „Dat een en ander ook tot genoegen van de henge laars is geregeld blijkt uit een schrij ven van de Hengelsportvereniging Aardenburg d d. 24 juni, waarin de volgende passage voorkomt": Om misverstanden te voorkomen willen wij benadrukken dat, onze vereniging geen problemen heeft, over looprecht of andere zaken en goede contacten heeft melde bewoners langs de Stiers kreek. Het Aardenburgse college komt dan ook tot de slotsom dat er niets aan de hand is. Van Rie blijft echter een andere me ning toegedaan. „Met uw schrijven heeft u mij inderdaad 'tot genoegen' ingelicht Alleen zit er wéér een bij smaak aan dit genoegenschrijft hij De D'66er „Uw opmerking dat uitvoe ring van het raadsbesluit correct is geschied doet wel heel vreemd aan als je weet dat er toentertijd op de bij het raadsbesluit behorende tekening werd aangegeven dat er tussen het verkochte perceel én het water een strook openbaar groen is gelegen. Een strook dus die voor iedereen toegan kelijk is en met alleen voor de leden T)tjhjpjic van de hengelaarsvereniging De op- c u J pervlakte van die strook openbaar groen is precies de hoeveelheid m2 die nu ook op naam staat van Zeeland B V. Beheermij. en de particulieren" Nieuwe raad volksgezondheid MIDDELBURG - Commissaris van de koningin dr C. Boertien installeert donderdag 13 septem ber de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid 'nieuwe stijl'. Dat gebeurt tijdens een bijeen komst in de Statenzaal die om 15.00 uur begint. Bij die gelegen heid wordt afscheid genomen van twaalf mensen die zitting hadden in de raad 'oude stijl' die donderdag voor het laatst in Middelburg bijeenkwam Raadslid H. van Rie <D't Hij vraagt zich af of de gemeenteraad de mening van het college deelt, dat de verkoop van 850 mu2'2 extra niet ongedaan moet worden gemaakt en noemt het 'dubieus' dat cr na zes jaar nog steeds geen verrekening heeft plaatsgevonden. Van Rie tenslotte: „Duidelijk is dat ook in deze de brulaalsten in onze gemeente zich alles kunnen veroorloven. Naast het bouwen zonder bouwvergunning, subsidie inpalmen zonder te voldoen aan de raadsbesluiten, is het nu ook mogelijk om je grondbezit even te vermeerderen door gewoon het ka daster opdracht te geven een perceel in te nemen en dan prikkeldraad eromheen. Opmerkelijk is wel dat dit soort fratsen niet wordt getolereerd door wat men in de volksmond noemt 'Jan met de pet'. Van deze 'Jannen' zijn er natuurlijk ook geen presentjes te verwachten". Autoruit vernield in Oost-Souburg VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donder dag in Oost-Souburg een autoruit vernield. Er is overigens niets uit de auto gestolen. Mevrouw A. M. H, S.-M. deed daarvan donderdag aan gifte bij de Vlissingse gemeentepoli tie. De schade wordt geraamd op ongeveer 300 gulden. De 18-jange D S. S uit Vlissingen deed aangifte van de diefstal van bromfietsgereedschap, een accu en een kickstarter van zijn bromfiets, toen deze woensdagavond geparkeerd stond bij het 'Open Hof aan de Ale xander Gogelweg in Vlissingen. De waarde van de gestolen goederen be draagt ongeveer 80 gulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 11