Jos Schipper wint gevecht met Johan van der Velde Schouwenaar en De Vrieze bewijzen uitstekende vorm Zege Bijvank na 'training' in het NK Dubbele titel Peter Pieters Vest er Aarts overtreft zichzelf voor ereplaats Piet Hoondert naar tweede kampioenschap DUBBELE ZEGE MIDDELKAMP IN NIEUW-NAMEN PZC/sport Toppers mogelijk rnarK wadendamme KWADEN DAMME - Er is een mogelijkheid dat Eddy en Waller Planckaert alsmede Ene Vande- raerden vrijdag 27 juli starten in de 31e Ronde van Kwadendam- me. De organisatie is nog in onderhandeling met deze cou- Het staat inmiddels wel vast dat Jan Raas, Leo van Vliet, Cees Priem en Jos Schipper in ieder geval aan het vertrek verschij nen in het Bevelandse dorp. waar voorts ook de rest van de Zeeuwse beroepsrenners in actie komt. Jos Schipper Irechtswint de eindspurt vóór Johan van der Velde. KRUININGEN Het was alsof Jos Schipper droomde en het had bovendien iets weg van David die Goliath versloeg. In de uiterste slotfase van de profronde in Kruiningen slaagde de 33-jarige coureur uit Kwadendamme erin met Johan van der Velde aan de leiding te komen en in een adembenemende eindsprint duwde Schipper zijn voorwiel fracties van een seconde eerder over de streep dan Van der Velde. Het betekende voor Jos Schipper de eerste zege in een tot op heden wat onfortuinlijk verlopen seizoen. „Want ik rij wel sterk, het is er alleen nog niet zo uitgekomen in de uitslagen", verklaarde de Zeeuwse routinier. onder meer een serieuze uitlooppo ging van Cees Priem en Jan Jonkers. „Priem was de beste hier vandaag", meende Jos Schipper na afloop. „Ilij reed ongelooflijk sterk". Maar ook Priem en Jonkers werden 'gesloopt' door de krachtenverslindende Krui- ningse ronde. ..Een verschrikkelijk zwaar parkoers", klaagde Jos Schip per later, „met- veel bochten en veel wind op kop". De twee vluchters werden weer opgeslokt door de rest van de groep, die praktisch de gehele wedstrijd een voorsprong van ander halve minuut had op de rest van het veld. In de laatste ronden kwamen Johan van der Velde en Jos Schipper samen aan de leiding. Een kleine aarzeling bij de achterblijvers zorgde ervoor dat de beslissing was gevallen Jos Schip per kwam nog wel enkele keren op kop. maar Van der Velde verzette het meeste werk. Overmoed kostte de lange Brabander uiteindelijk de zege. Jos Schipper: „Uit de laatste bocht kwam hij er gelijk overheen Van der Velde wilde van kop af voor de winst spurten, maar verkeek zich op de moeilijkheidsgraad van de aankomst (licht hellend) en de kracht van Schip per. „Hij reed op een te grote versnel ling. Hij had de twaalf erop staan en dat gaat met hier". Schipper kon daarom naast de sprin tende Van der Velde komen en had uiteindelijk aan luttele centimeters voldoende voor derde 'Kruiningse' overwinning. „Ik ben er geweldig blij mee. Het gebeurt tenslotte niet ie dere dag dat je Van der Velde klopt in «Ie sprint. Ik heb dit jaar tot nu toe een beetje pech met de uitslagen. Ik heb bijvoor beeld een paar goede tijdritten gere den in Spanje was ik tweede achter Knetemann maar het is er toch niet helemaal uitgekomen. Ook niet in andere ritten, waarin ik wel goed reed, Naast Jos Schipper kwam er in Krui ningen nog een Zeeuwse 'winnaar' uit de strijd. Vester Aarts overtrof zich zelf in zijn eigen woonplaats en reed kilometers lang rond op de grens van zijn kunnen. De 32-jarige Aarts stelde zijn forse supportersschare niet te leur. Bedolven onder een regen van aanmoedigingspremies sleépte de Kruiningse coureur tevens ijskoud een extra premie van duizend gulden van sponsor Campina in de wacht door als derde te finishen. „Maar daarvan gaat toch een flink deel naar de belasting", relativeerde Aarts, die het normaliter van 'tientjeswerk' moet hebben- De spannende ontknoping van de profkoers in Kruiningen maakte veel goed van de rest van de wedstrijd, die behoorlijk saai was. Nog ver voordat het bijna vijftig koppen tellende pelo ton halfweg was, viel de beslissing. Er ont ontstond een kopgroep van zeven renners waarin de kwaliteit aanwezig was: Johan van der Velde, Cees Priem. Ad Tak, Vester Aarts, Jos Schipper, Jan Jonkers en Frits Pirard, die dankzij een geweldige krachtsin spanning de aansluiting kon vinden. Die groep was en bleef 'weg' en dat haalde de spanning uit de wedstrijd. De beroepsrenners hadden echter nog een erg boeiend slot in petto met WOENSDRECHT - Piet Hoondert uit Vlnr: Frits Pirard, Johan van der Velde, Cees Priem, Vester Aarts, Jan Jonkers en Jos Schipper. Heinkenszand heeft het afgelopen weekeinde in Woensdrecht zijn offi cieuze Europese titel bij de trimmers (met deelnemers uit Nederland en- Belgiê) geprolongeerd. In de catego rie 25-34 jaar bleek de Bevelandse trimfietser andermaal een klasse apart. Twintig kilometer voor het einde van de wedstrijd (over tachtig kilometer) kwam Hoondert alleen aan de leiding en op de streep had hij vijftig seconden voorsprong op de Belg Rons Bows die tweede werd. Achter de Brabander Van Zundert eindigde Wim Hoondert (een broer van Piet) als vierde. Bij de dames, die 25 kilometer afleg den, eindigde Joke Goeree uit Driewe gen als beste Zeeuwse op de achtste plaats. Marianne Wagemakers uit Oostkapelle finishte als tiende In de categorie 35-44 jaar (heren) eindigde Henk Boonman uit Goes als vierde, werd Johan Gijzel uit Yerseke zesde en kwam Kees v. d. Dries uit Ovezan- de als achtste binnen Rene Pleyte uit Nieuwdorp werd in de categorie tot 24 jaar derde. Wat extra's Uitslag profs Uitslagen Categorie 15-24 jaar 52 km; 1 E. Jacobs, Merksem (B 2 P. Machiels, Netersel. 3 René Pleyte, Nieuwdorp, 4 Francois Fran se, Kwadendamme: categorie 25-34 jaar 80 km; 1 Piet Hoondert. Heinkenszand. 2 R Bows. Brasschaat (B. op 50 sec 3 E v. Zundert. Bosschenhoofd. 4 Wim Hoondert. Heinkenszand. 14 Daan Verhuist. Waarde 17 Wim Blok, Goes, 19 Charl Mollet, Hans- weert; 20 Jan v. 't Westende, 's-Heerenhoek. categorie 35-44 jaar 65 km; 1 Fons v. Heybeeck. Kalmthout IB i, 2 A van Loon, Woensdrecht op 10 sec., 3 P. Tesselaar, De Helder op 11.5, 4 Henk Boonman. Goes, 6 Johan Gijzel. Yerseke. 8 Kees Dries. Ove- zande: categorie 25 km: 1 M. Herruijgens Essen (B.i. 2 H. van Otzel. Oude Tonge op 20 sec 3 M Barendregl, Sommelsdijk op 23 sec., 8 Joke Goeree, Driewegen; 10 Marian ne Wagemakers. Oost-Kapelle. 15 Anne- chlen Eveleens, Ellewoutsdljk. NIEUW-NAMEN Noch Richard de Vrieze noch Kees Schouwenaar wa ren ooit winnaartypes. De laatste weken rijden de Middelkamprenners echter de sterren van de hemel. In Nieuw-Namen zaterdagavond bewe zen beide coureurs dat hun zege in respectievelijk Hansweert en Kloos- terzande niet op louter toeval berust. Bij de nieuwelingen ging de zege zaterdag in het grensdorp naar De Vrieze en Schouwenaar was de rap ste van een opmerkelijk sterke kop groep bij de junioren. De twee jeugdcategorieën hebben za terdag in Nieuw-Namen nadrukkelijk bewezen, dat zij best tot aantrekkelij ke wedstnjden in staat zijn. Immers, in beide wedstrijden brandde de strijd al meteen los nadat het startschot was gevallen. Vooral de junioren heb ben er een zinderende confrontatie van gemaakt, waarbij het erg lang duurde voordat de wedstrijd in de definitieve plooi terecht zou komen. Na de bekende eerste plaagstootjes in de aanvangfase van de strijd, waarbij met name Johan van Schaik een opvallend attente en aanvaiienui. in druk maakte. De Souburger, pas over gekomen van de nieuwelingen, was zowat bij alle vluchtpogingen betrok ken en was hij niet van de partij, dan trachtte hij wel om de aansluiting tot stand te brengen. De eerste echte serieuze uitval kwam er van Niek de Taeije en van Jan van Dommele (ook erg actief), maar een uitermate attent reagerend peloton onder aanvoering van Charles de Ca- luwe gaf vooralsnog geen goedkeuring aan de vlucht van dit sterke duo. Ook Conno van de Sande probeerde nog de aanzet te geven tot de beslissende fase in de wedstrijd; de IJzendijke- naar ging eerst alleen aan de haal. kreeg onder meer Antoine Goense mee. maar ook dit liep op niets uit. Uiteindelijk kwamen cr vijfman aan het commando. Daarbij Charles de Caluwe. Jan Jansen. Arnold van Goe- them. Peter Mol en Kees Schouwe naar, een lichte aarzeling in het pelo ton gaf hen voldoende ruimte. Enkel Jan Mobach en Johan van Schaik (ja, weer hij) slaagden er nog in om de aansluiting ie veiKCijgen. in de slot- kilometer kreeg deze zeven mans sterke formatie het erg moeilijk; in de spurt was Kees Schouwenaar uit eindelijk de rapste, nadat De Caluwé van ver de sprint had aangetrokken. Nieuwelingen Bij de nieuwelingen eveneens een levendige confrontatie, waarbij in eerste instantie Hans Jansen een in drukwekkende solo mocht maken, maar waarbij uiteindelijk het drietal Maarten Goeree. Richard de Vrieze en Michele Somers voor de juste ontsnapping zorgden. In de slotfase had dit drietal afgerekend met het kwartet John van de Ameele, Wilfred Geijs (die in feite de aanzet had gegeven voor de beslissende fase), Hans Vis en de Belg Gunther de Bauw. Richard de Vrieze toonde zich in een voorbeeldige spurt de rapste. TWEEDE WINST IN EEN WEEK KRUININGEN Het Nederlands kampioenschap voor amateurs, vorige week in het Limburgse Gcullc verreden eindigde voor Rob Bijvank al na ongeveer honderd kilometer. De 22-jarige coureur uit Sas van Gent ging bewust van start in het Limburgse, maar wist van tevoren al dat hij kansloos zou zijn voor een plaats bij de eersten. „Dat parkoers daar is niets voor mij met die bult", aldus Bijvank, die zijn optreden tijdens het NK beschouwde als een training. Een dag later plukte hij de eerste vruchten al door middel van een overwinning in het Vlaamse Kaprijke. Zaterdag was de 'blonde pijl' opnieuw succes- vol. Bijvank zegevierde in Kruiningen. I Overigens was het niet Rob Bij- laatste ronden had Raas zijn maar waarin ik me vaak heb opgeof ferd voor anderen", aldus de Zeeuwse renner, die in de Viditel-ploeg van Jac de Goede rijdt. „En het gaat lekker met die ploeg. We pakken toch flink wat publiciteit, ook in de grotere wedstrijden". Niet Jos Schipper, maar Vester Aarts ging na afloop op de schouders. De Kruiningse coureur liet zijn suppor ters niet in de kou staan en ging 'door het lint' om bij de voorsten te eindi gen. „Voor mijn doen heb ik toch heel lang op kop gereden", verklaarde hij. „Normaal gesproken ben ik iemand, die in het peloton rijdt en daar zijn prijsjes pakt. maar nu kwam ik in een situatie dat ik wel moest rijden. Tien, vijftien ronden voor het einde kwam ik er behoorlijk door te zitten. In een andere wedstrijd zou ik zevende ge worden zijn van de zeven, maar nu kon ik met hangen en wurgen als derde eindigen". Vester Aarts werd in Kruiningen uitbundig gesteund door leden van zijn supportersclub. „Als die jongens er staan, dan wil je toch wat extra's doen. Maar ik weet wat ik kan. Zoals ik vandaag reed, kan ik geen drie dagen rijden", aldus de Bevelandse coureur, die samen met Ad Polak rijdt voor dezelfde sponsor (Campi- na-Bakkerij De Gangmaker). „Ze wil len misschien iets meer gaan doen. Een hele ploeg sponsoren? Ik weet het niet, dat wordt zo gemakkelijk gezegd. We wachten maar af'. De uitslag van de wedstrijd voor beroeps renners in Kruiningen is: 1 Jos Schipper 100 km in 2.27.50, 2 Johan van der Velde; 3 op 15 seconden Vester Aarts; 4 Ad Tak; 5 Cees Priem; 6 Frits Pirard; 7 Jan Jonkers; 8 op 1 26 Heddy Nieuwdorp; 9 Wies van Dongen; 10 Fred van Dongen. 11 Mano van Vhmmp- ren. 12 Theo Appeldoorn. 13 Teun van Vliet, 14 Ron Snijders, 15 Nico van Hest. 16 Emiel Kerstens; 17 Jan van Houwelingen; 18 Gerrie van Gerwen: 19 L Nevels, 20 Johnny Broers; 21 Fons van Katwijk; 22 A. van Hooft, '23 Ad Prinsen; 24 Jos Albers, 25 Co Moritz Uitslagen Terneuzen. 3 Jan Jansen. 's-Gravenpolder; 4 Jan Mobach. Sluiskil. 5 PeLer Mol. 's- Gravenpolder: 6 Jan van Dommels, Bergen op Zoom. 7 Johan van Schaik, Oost-Sou burg; 8 op 8 sec. Edwin Enthoven, Belgte; 9 Conno van de Sande. IJzendiJke. 10 Arnold van Goethem. Kloosterzande. 11 Luc Galle. België. 12 Frans Lueb. Valkenswaard. 13 Antoine Goense. Ovezande. 14 Ruud Sturm. Serooskerke 15 Gerard van Ant werpen. Driewegen. 16 Kees de Bont, Klun- dert; 17 Paul Castefijne, Steenbergen. 18 Jan Oreel, Vlissingen, 19 Robert Louwers, Valkenswaard. 20 Jack Goense, Oudelan- de. Nieuwelingen: 1 Richard de Vrieze, Goes (35 kilometer in 53 551; 2 Maarten Goeree. Driewegen. 3 Michèle Somers, Zoetermeer, 4 op 6 sec Hans Vis. s-Gravenpolder. 5 Gunther dc Bauw. België. 6 Wilfred Geijs Kwadendamme 7 John van de Ameele, Terneuzen; 8 op 37 sec. Robert de Jonge, Lewedorp; 9 Hans Jansen, Vogelwaarde, 10 op 55 sec Harold d'Hondt. 11 Andy van Loon, Woensdrecht. 12 Vital Timmermans, Hoogerhelde. 13 Wilfred van de Vreerie, Kapelle, 14 Rudy Mannien. Putte 15 Je roen Louisse. Kapelle, 16 Robin van Hecke. Sas van Gent; 17 Carlos Faas, Waterland kerkje. 18 Marcel Marys. Arnemuiden, 19 Alex Nieuwpoort, Rotterdam; 20 Peter Huybrecht. Nieuw-Namen. vank, maar zijn twee jaar jongere ploeggenoot Pierre Raas. die de I meeste indruk maakte op het lood- I zware parkoers in het Zuldbeve- I landse dorp De 20-jarige renner krachten echter voor het grootste deel verbruikt. Zijn ploeggenoot (Driessenst Rob Bijvank. Kees de Nooijcr en good-old Thijs Fase hadden echter nog voldoende re- j uit 's-Heerenhoek 9 de gehele koers actief, maar op het beslissende ogenblik had hij een I 'dood moment', waardoor hij de ij slag miste en niet meer in aanmer- praktisch serves over c weg te rijden en uit de greep van de leidende groep te blijven. Net als Johan van der Velde bij de profs verkeek Kees de Nooijer zich king kwam voor een plaats bij de bij de amateurs op de lastige aan komst. „De Nooyer is toch onnoe- eerste drie. Voor de amateurs gold zaterdag melijk rap", sprak winnaar Rob hetzelfde als voor de profs in Krui ningen. Ook bij de amateurs kwam ongeveer halfweg een kopgroep tot stand waarin enkele favorieten |i voor de eindzege in vertegenwoor- digd waren: Nap Hage. Pierre Raas. de plaatselijke favoriet Jan I Poley. Thijs Fase. Kees de Nooijer I en de Brabanders Jac Gijzen en I John de Crom. Verwoede pogingen I uit de achterhoede om deze vlucht- I poging te verijdelen mislukten en zo bleef het achttal rondenlang aan de leiding rijden. Het gevolg 3 ™'s (Oud-Vojsemeerl; 4 op P Jspennrlpn Nnr> Happ (Smt-Maarte) Bijvank later, „maar ik kon er nog net overheen" Het betekende de tweede overwinning voor de Zêeuws-Vlaamse coureur dit sei zoen. „Winnen is geweldig leuk. Daar gaat het tenslotte om en bovendien geeft het weer flink wat moraal voor de komende wedstrij den". glunderde Rob Bijvank nog. Uitslag amateurs H was dat een kanshebber als Rai- 1 nier Valkenburg, die op het beslis- I sende moment niet van de partij seconden Nap Hage (Sint-Maartens dijk); 5 Pierre Raas 's-Heerenhoek6 John de Crom «Hoogerheidei. 7 Jan Poleij (Kruiningen). 8 Jac Gijzen (Sint I was, de wedstrijd voor gezien hield willebrord). 9 op 53 seconden Karei v; Goethem (Kloosterzande); 10 Peter van Acker (Koewacht), 11 Patrick van Pas- sel (Sluiskil); 12 Wim de Waal (Axel); 13 Wim de Wilde (Kwadendamme): 14 Daan Smits ('s-Heerenhoeki: 15 Ronnie de Jonge (Ovezandei; 16 op 1 26 Cees Spaans rs-Gravenpolder), 17 Wim v I en de strijd staakte. Reserves Een kilometer of achttien voor het einde ontsnapten Kees de Nooijer en John de Crom uit de leiders- groep, waarna Pierre Raas een enorme krachtsinspanning lever- de om het gat te dichten. In de Kooten iBrumissei, 18 Dirk van Zanten (Goes), 19 op 1 ronde Ab Verplanke (IJzendljke). 20 Ruben de Wit (Koude- kerke) Pierre Raas toonde zich zaterdag erg actief in Kruiningen. Hier gaat hij aan kop van het peloton. ALKMAAR (ANP) - Peter Pieters, niet gekozen voor de Olympische Spelen van Los Angeles, heeft zaterdag op de vernieuwde baan van Alkmaar zijn kampioenschap op dc kilometer tijdrit geprolon geerd. Net als vorig jaar werd Ab Harren tweede. Pieters reed de duizend meter in 1 minuut 10,81 seconden, Ab Harren gebruikte bijna zes-tiende van een seconde meer. Vorig jaar was het verschil tussen de top-twee 1,2 seconde. De tijden op de baan van Alkmaar werden beïnvloed door ongunstige weersomstandigheden. Er stond een straffe bries en bovendien was het vernieuwde baanopppervlak niet ideaal Volgens de renners was de piste hobbelig. In de klassementswedstrijd toon de Peter Pieters zich net iets ge haaider dan Jelle Nijdam. de ach tervolger die zijn plaats in de Olympische ploeg heeft ingeno men. Pieters en Nijdam reden de wedstrijd duidelijk op elkaar en waren ook betrokken bij de eerste ontsnapping van zes renners, die een ronde winst veroverden De jury kreeg het daarna moeilijk met een tweede groep, van twaalf ren ners, die ook een omloop 'pakte'. Het twaalftal werd in de soms chaotische wedstrijd aanvankelijk niet als koplopers gezien. In de strijd met Jelle Nijdam bij de premiesprints haalde Pieters tien punten meer. 53 om 43, Marco van der Hulst werd derde op afstand, met 28 punten. Bij dit openingsprogramma op de nieuwe baan reed ook de Olympi sche achtervolgingsploeg een wed strijd tegen de Belgen Nijdam. Moorman. Elshof en Van der Hulst liepen na iets minder dan 3000 meter de tegenstanders (Ilegems. Roes, Ceyssens en Smeets) in en voltooiden de vier kilometer in 4 minuten 35,85 seconden. De 4000 toeschouwers in Alkmaar zagen dat Danny Clark opppermachtig was in een omnium voor beroeps renners. De Australiër won de vier onderdelen voor Vaarten (Bel), Frank (Deni en Smit (Nedi. De uitslag van het Nederlands kam pioenschap klassementswedstrijd voor amateurs is: 1. Peter Pieters (Zwanenburg) 53 pun ten, 2 Jelle Nijdam (Zundert) 43 pun ten, 3 Marco van der Hulst (Haarlem) 28 punten; 4 Ab Harren (Haarlem) 21' punten, 5 Dick van Egmond (Nijverdal) 19 punten, 6 Rik Moorman (Amster dam) 17 punten. 7 Bob Rasenberg (Terheyden) 16 punten, 8 Ralf Elshol (Naarden) 15 punten; 9. Peter Steeven- hagen (Haarlem) 12 punten, 10 Barend Huveneers (Berkel) 8 punten. Dc uitslag van hel Nederlands kam pioenschap op dc kilometer tijdrit is: 1 Peter Pieters 'Zwanenburg) 1 minuut 10.81 seconden. 2 Ab Harren (Haarlemi 1.11,38, 3 Milco van derMeuleniPurme- rendi 1 13,96; 4 Ton Vrolijk (Aalsmeer) 1,14,23; 5. Peter Sleevenhagen (Haar lem) 1.14.900. 6 Henk Havik (Zaandam) 1 14.902. MAANDAG 2 JULI 1984

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 16