Prijstreffer Begrotingstekort kan kleiner door vermindering topfuncties EXAMEN Echtpaar Bodbijl viert diamanten huwelijksfeest Ellesse, Australian, wintersport- en tennis kollektie voor dames en heren. flinke kortingen tot 30 bij potachou 50 voor u klaar. WARMWATER... WAAR, WANNEER, HOEVEEL U MAAR WILT MVaillant VROOMS DREESM ANN 18 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 28 JUNI 1984 NOTA WERKPLAATSEN WALCHEREN MIDDELBURG - Inkrimping van het aantal leidinggevende personeelsle den is één van de weinige manieren om de begrotingstekorten bij de Werkplaatsen Walcheren kleiner te maken. Dat staat in een nota die maandag 2 juli besproken wordt door het algemeen bestuur van de werk plaatsen. Het aantal topfuncties, zo staat er te lezen in het stuk, kan kleiner worden door pesnionering, vervroegd uittre den en ontslag Inplaats van deze dure werknemers zouden dan mede werkers in WSW-verband (Wet Sociale Werkvoorzieningen) aangenomen AnjerfondscoHete vorig jaar succes VLISSINGEN - De in 1983 na vele jaren weer in alle Zeeuwse gemeen ten gehouden Anjerfonds-collecte is een groot succes geworden. De op brengst van "o.OOO.heeft de ver wachtingen ver overtroffen. De ge middelde opbrengst bedroeg onge veer 20 cent per inwoner. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Stichting Prins Bemhard Fonds, een particuliere stichting, waarvan de 14 afdelingen (Anjerfondsen) in Neder land - zij het onder een zelfstandig bestuur - juridisch deel uitmaken. Het Pnns Bemhard Fonds verleent finan ciële steun aan personen en organisa ties op het gebied van cultuur en natuurbehoud De zelfstandige Anjer- fondsbesturen zijn gericht op initia tieven van regionaal en plaatselijk belang. Ze dragen zorg voor de fond- senverwerving en beslissen zelf over subsidie-aanvragen. Het Anjerfonds Zeeland - dat vorig jaar voor het eerst een eigen collecte organiseerde - heeft vorig jaar aan 55 projecten subsidie toegewezen, zo blijkt voorts uit het jaarverslag. In totaal werden er 93 subsidieverzoeken behandeld. Met de subsidie toe wij zin gen was een bedrag van 156 818.- gemoeid. Ruim 77.000.- hiervan kwam. verdeeld over 30 verenigingen, ten goede aan de amateuristische kunstbeoefening, voor de financiering van instrumenten en uniforme kle ding. Voorts werden onder meer bij dragen toegekend aan een ziekenom roep, een filmproject en de tentoon stelling 100 jaar Nederlands Loodswe zen. Zomerbridgedrivers in Koudekerke weer begonnen VLISSINGEN De door de Neder landse Bridge Bond georganiseerde bridgedrives in hotel Walcheren in Koudekerke zijn begonnen met res pectievelijk 82 en 106 deelnemers. De eerste twee avonden werd om prijzen gespeeld en aangezien dat de meeste volgende keren niet het geval is, is er voor de paren, die in de bovenste helft van hun groep eindigden weer een puntenklassement ingesteld. Net als vorig jaar bereikte een paar direct al op de eerste zitting een topscore. Het waren de heren Van Geel-Van Voorst Vader, die met een score van 74.4 een welhaast niet te verbeteren seizoenrecord neerzetten. Om de paren onderling te kunnen vergelijken, zijn alle scores omgere kend tot een gemiddelde van 168. De uitslag van maandag was. Groep AI: 1 dames Bergwerf! - Van Vorsten- bosch 218; 2 Schrei)nemakers - Schute 192; 3 dames Van Iren - Wijnen 186; 4 Nas - Nijssen en dames Heyman-Melse 160. Groep AIL 1 Van Geel - v Voorst Vader 250, 2 Mabells - Gebrielse 206, 3 dames Mulder - Van Boven 188; 4 dames Geers - Schagen 160. Groep BI 1 Fam Bastiaanse 208, 2 echt paar Wiessner 204; 3 Dekker - Kanhai 194.4 dames Stufkens De Ruyter 180. Groep BH 1 dames Kesteloo - Van der Meer 227, 2 dames Bosch - Van Rijn 192; 3 mevr. Fonteyne - Van Iren 182 Groep C 1 dames Conijn - Van der Laan 201. 2 mevr Adnaanse - Pijl en Merk - Sanderse 174. 4 mevr Braak - Prins 171 Donderdaguitslag. Groep AI; 1 Mevr Flipse - Polderdijk 218; 2 dames Melse - Mulder 186; 3 mevr. De Ruyter - Crucq 184; 4 dames Jansen - Cappenberg 178 Groep All; 1 Fam. Bastiaanse 218, 2 echt paar De Reeper 214; 3 Schreijnemakers - Schute 182. 4 Van Dam. Machielse 164 Groep BI 1 dames Korteweg - De Rijcke 206, 2 mevr Te Roller - Van Laar 184, 3 dames Ter Weele - Woltering 170. 4 mevr Dlngemanse - Wansink 166 Groep BIT 1 dames Bezemer - Mulder 185,2 echtpaar De Jonge 182, 3 Klink - De Rijcke 175 Groep C-N. Z: 1 Goedhart - Lere 202; 2 Van der Borgt - v. d. Borgt 180, 3 dames Crena Uiterwijk - Parent 177 Groep C-O W 2 dames De Gooyer - Van der Laan 235; 2 Breedveld - Groeneboom 204; 3 Dekker - Kanhai 167. Groep D 1 Conijn - Kooman 214. 2 echt paar Adriaanse 186. 3 Rodermond - Roder- mond 184 De volgende zittingen zijn vanavond (don derdag 28 junii en maandag 2 juli. Alle wedstrijden beginnen om half acht. kunnen worden, die goedkoper zijn In de nota wordt gezegd dat die richting niet lichtvaardig gekozen kan wor den. Een weloverwogen bestuursbe- slissing zal nodig zijn. Het stuk is trouwens bedoeld als een doorlichting van de begroting voor Deens muziekkorps brengt bezoek aan Middelburg MIDDELBURG Het Deense mu- siekkorps 'Frederiksberg Garden' uit Kopenhagen brengt van 1 tot 7 juli een bezoek aan Middelburg. De leden vieren een beetje vakantie, maar het korps zal gedurende zijn verblijf ook een aantal optredens geven. Maandag 2 juli speelt het korps om 14.30 uur op de muziektent op het Molenwater, waama het een bezoek brengt aan Miniatuur Walcheren. Woensdagavond om 20.00 uur begint een show van de Denen met het Junior Drumcorps 'Johan Friso' op het Adbijplein. Donderdagmiddag en -avond spelen de Deense gasten in de binnenstad van Middelburg en vrij dagavond is er een optreden in Dom burg. De 'Frederiksberg Garden' is een korps van ongeveer veertig leden. Van oorsprong was het een onderdeel van de padvinderij in Kopenhagen, maar toen in de loop der tijd de muziek de overhand nam, is het korps zelfstan dig geworden. De leden worden in eigen beheer opgeleid door de eigen instructeurs. Het is de eerste keer dat het korps ons land bezoekt. het lopende jaar. Het is opgesteld door het managementteam onder lei ding van algemeen directeur A. de Lange. De leden ervan komen tot de conclusie dat er verder niet veel forse bezuinigingen zijn door te voeren. Er is nog wat te behalen door bezuinigin gen op de studiekosten van perso neelsleden. Ook is het mogelijk om het busvervoer van de WSW-werkne- mers nog wat efficiënter te regelen, maar veel meer rek zit er niet in de begroting. Het algemeen bestuur zal volgende week maandag verder een beslissing nemen over grondaankopen in de Lekstraat in Groot-Abeele (bij Oost- Souburg). Daar liggen drie percelen van de gemeente Vlissingen en die wil er van af. Op twee stukken staan opslagplaatsen van de afdeling ci- viel-techniek. Voorgesteld wordt om beide percelen aan te kopen. Het derde stuk land wordt gebruikt als teeltgrond voor kwekerij Veldzigt in Middelburg, voornamelijk voor hees ters. Gevraagd wordt om dit stuk niet aan te kopen. Het brengt niet veel op en bovendien is het kosten verhogend omdat het zo ver van Veldzigt afligt. Collecte WESTKAPELLE - De opbrengst van de collecte ten bate van het Rode Kruis bedroeg in Westkapelle 2606,75. VALKENISSE De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in Valkenis- se 4568,40 opgebracht. In Koudeker ke werd 2255.45 ingezameld, in Big- gekerke 738,65 en in Zoutelande 1574,30. Groene School A. Bode te Vlissingen. W. den Boer te Middelburg. Wlm Botting te Middelburg; Jan Kees Danielse te KIoetinge. Dan Dees te Waarde. Leon Elenbaas te Baarland, Gilbert Geldof te Middelburg. Gijs Groe- nier te Vlissingen; Izak op 't Hof te Kapelle, Wilfred v. d Hoek te Kloetinge. Herbert Jansen te Kloosterzande. Jan de Jonge te Kapelle. Jacco Karelse te Kloetinge; Sabi- na Lanting te Temeuzen, Jan Lokerse te Gravenpolder, Marnus Lokerse te 's-Heer Arendskerke. William Marinissen te Mid delburg, Pim Péllegrino te 's-Gravenpol- der. Pierre Schwartz te R.illand-Bath: Ron nie Traas te 's-Heerenhoek; Dako Verhage te Koudekerke, Peter Vermuë te Kapelle; Izaak Welleman te Nieuwdorp; Peter Haak te Zaamslag, Ene Rijk te Heinkenszand, Ellie Neels te Temeuzen. Arthur Floresse te Oost-Souburg; Eric Hoondert te Heinkens zand, Kees Jobse te Middelburg. Jan Mal- jaars te Aagtekerke. Jan Willem Melse te Aagtekerke, Kees van Nieuwenhuizen te 's-Gravenpolder: Eric Schouwenaar te Dneschor. Ruud Vermué te Kruiningen; Wim de Visser te Aagtekerke; Eric Jan v. d. Vliet te Kloetinge; Ronnie van 't Westeinde te Ovezande; Stoffel Westerweel te Zonne- maire, Ton Breeuwer te Scharendijke, Hans Ardon te Kloetinge, Kees Butijn te Kruiningen; Kees Butijn te Krabbendijke; Maurits Dagelinckx te Middelburg: Chan- tal Danchaert te Kuitaert, Marco Dekker te Kapelle; Pieter Dingemanse te Grijpsker- ke; Cor van Dijk te Middelburg, Ad Dorst te Kloetinge. Jan Harthoom te Vlissingen; Adrie Koster te Krabbendijke: Hans van Leeuwen te Kerkwerve; Rudi Maas te Wal soorden; Martin Matthijsse te Oostdük. Dirk-Jan Minnaard te 's-Gravenpolder: Ed dy Neve te Ossenisse; Johnny Verburg te Kortgene; Erdwin Verdonk te Nieuwdorp. René Vermue te 's-Heer Arendskerke; Mar cel Weststrate te Krabbendijke. Carohen ten Wolde te Zierikzee; Gertjan de Moor te Kloetinge: Coen Brooymans te Kuitaart. Er zijn vier kandiaten die herexamen doen. Geslaagden leerlingstelsel akkerbouw: A. M. Besemer te Poortugaal: P Bogaert te Clinge, J. J. Elenbaas te Scharendijke; W F. v Gorsel te Rilland-Bath, E. J. den Hamer te Axel; A. J. Hendrlkse te Wissen- kerke, H. W. t Hooft te Lisse. F. de Kok te Lewedorp. A. G v. d. Maas te Geersdijk; J. P M. A. Mahu te Kloosterzande. P. D. de Pooter te Temeuzen; M J Riemens te Heinkenszand. M H. G. Schut" te Groes- beek; R. v. d. Wekken te Brouwershaven. Griffioen-MAVO Middelburg gaf EHBO-eursus B MIDDELBURG De Griffioen-Mavo in Middelburg is de enige school in Nederland die een EHBO-cursus op B-niveau geeft. Voor het examen is een groot aantal leerlingen geslaagd, die vanmiddag (donderdag) hun di ploma's ontvangen. 'Kijk eens om je heen en help een handje' is het motto van het Neder landse Rode Kruis, dat de jeugd wil inschakelen bij het verlenen van hulp bij ziekte of ongeval. Naar aanleiding van dit motto worden op een aantal lagere scholen al verschillende jaren EHBO-cursussen op A-niveau gege ven. Op verzoek van deze A-gediplo- meerde begon de Griffioen-Mavo met een B-cursus. De geslaagden voor de B-cursus zijn: He- leen Boone. Renda Boone. Ingrid Geschie- re, Elsbeth de Jonge, Richard Koch, Nicoli- ne Llevaart, Marlèlle van Netten, Barbara Peterse, Sabine van de Ree, Gabrlèlle Sin- ke, Karina Slik, Christine van Splunder, André Wouters, Jessica Jobse, Maarten v. d. Bruggen, Maja Huibregtse, Richard Ma- tulessy. Hans Minneboo. Manétte Schüng- mann, Siska Blaas, Kees de Klerk. Geraldi- ne de Muynck, Joost Schoolmeester. Mari- nus-Jan Uil, Edwin v. d. Vlies; Edgar Brou wer. Ciska Francke. Sabina Jakobsen. Ll- sette Kleinepler, Anne-Marie Michielsen, René Scherphuis, Christa Seljner. Marian ne Ventevogel, Annemarie Vos, Bastiaan de Waal en Priscilla Cevaal. Laan Verenigde Naties Middelburg tijdelijk gestremd MIDDELBURG Van vrijdag 29 juni tot 6 juli wordt een gedeelte van de Middelburgse wijkverbindingsweg, de Laan der Verenigde Naties, geas falteerd. Er wordt een toplaag van drie centimeter aangebracht. Tijdens de werkzaamheden zal de wijkverbindingsweg tussen de Koude- kerkseweg en de President Kennedy- laan dagelijks behalve in het week einde van 07.00 tot 19.00 uur voor alle verkeer zijn afgesloten. Afhanke lijk van het weer kan hiervan worden afgeweken. Ook zal het kruispunt Koudekerkseweg Laan der Verenigde Naties van een nieuwe asfaltlaag wor den voorzien. Het ligt in de bedoeling om hiermee donderdag 5 juli te star ten. Oponthoud voor de weggebruiker is hier dan ook niet uitgesloten. Voor 5000 gulden schade aangericht bij keukenbrand OOST-SOUBURG Bij een keuken brand in een woning aan de Linge- straat in Oost-Souburg is woensdag middag voor 5000 gulden schade aan gericht. De dochter van de familie G. had een frituurpan met vet aangezet om kro ketten te bakken. Daarna was zij gaan lezen en de pan met vet vergeten. liet vet werd zo verhit, dat de vlam in de pan sloeg. De dochter gooide daarop een emmer water over de pan. Hier door ontstond een enorme roetont- wikkeling en spatte het vet alle kan ten op. Het vuur werd door het water wel gedoofd. De brandweer, die om vijf uur de melding kreeg, hoefde niet meer in actie te komen. De eigenaar is tegen brand verzekerd. Het echtpaar Bodbijl wordt gefeliciteerd door wethouder A. Bergshoeff rechts MIDDELBURRG - Het echtpaar A. Bodbijl en A. P. M. Bndbijl-Kuijs herdacht woensdag in Middelburg het feit dat het op de kop af zestig jaar geleden was dat zij in het huwelijk traden. De diamanten bruiloft werd luister bijgezet met een drukbezochte receptie in de grote recreatiezaal van het Jacob Roggeveenhuis aan de Noordsingel. Later volgde een tweede in restaurant De Blauwe Haan aan de Markt. Beide echtelieden zijn geboren en getogen Middelburgers. Mevrouw Bodbijl zag er 23 november 1898 het levenslicht en haar man 5 januari 1897. Namens het gemeentebestuur werden ze gisteren gefeliciteerd door wethouder van financiën A. Bergshoeff. die als loco-burgemees ter optrad. Ook mevrouw L. Berg- shoeff-van Dieen was daarbij aan wezig. De gelukwensen gingen ver gezeld van een fraai bloemstuk. Verder werden felicitatietelegram men ontvangen van de koningin en van de commissaris van de konin gin. Mevrouw Bodbijl heeft altijd het huishoudelijk werk gedaan en had nimmer een betaalde baan Haar echtgenoot nam in 1962 wegens pensionering afscheid bij de Vitrite- fabrieken. Daar had hij op dat mo ment een dienstverband van 43 jaar opzitten. De bruidegom heeft er als ovenbouwer en metselaar gewerkt, overigens met onderbrekingen. In 1913 kWam hij als zestienjarige jongen voor het eerst de fabrieks- poort binnen. Dat duurde tot fe bruari 1917 toen twee jaar militaire dienst volgde. Terug in het burger leven werd de heer Bodbijl gecon fronteerd met het feit dat er weinig werk was. Als metselaar werkte hij toen op verschillende plaatsen kor te periodes. Zo was hij onder andere betrokken bij de bouw van Nieuw Middelburg, de eerste wijk die bui ten de vesten van Middelburg werd gebouwd. In 1920 volgde weer een kort dienstverband bij de Vitrite. Kort daarop vielen er veel ontsla gen en moest ook Bodbijl eruit. In 1926 kon hij weer bij de fabriek terecht en daar bleef hij werken tot aan zijn pernsionering in 1962. Het echtpaar heeft na het huwelijk in 1924 eerst kort achter de Oost- kerk gewoond, daarna enkele jaren in Klein Vlaanderen. De langste tijd, 42 jaar, woonden de heer en mevrouw Bodbijl echter aan Veersesingel. In 1970 betrokken ze een bejaardenwoning achter het Roggeveenhuis, waar ze in 1980 hun intrek hebben genonen. Daar hebben beiden het goed naar hun zin, hetgeen ook blijkt dat de heer Bodbijl al kort na aankomst tot voorzitter van de bewonerscom missie werd gekozen. Hij is ook elf jaar bestuurslid van de plaatslijke afdeling van de ouderenbond AN- BO geweest. Namens deze had de heer Bodbijl ook zitting in de Raad voor Bejaardenwerk, die de Voor loper was van de huidige Zeeuwse Raad voor Ouderen. GEMEENTE DOMBURG BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Domburg brengen ter openbare kennis dat bij hun college is binnengekomen het verzoek van de Evangeli sche Schulersarbeit te Hagen Westfalen voor de bouw van een opbergschuur op het perceel Domburgseweg 28 te Domburg, kadastraal be kend gemeente Domburg, sectie F nr. 1314. Het bouwplan is in strijd met de thans vigerende voorschriften, doch in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening van de be stemming van dit perceel. Aangezien voor het betreffende perceel een voor- hereidinesbesluit geldt, overwegen wij vergun ning te verlenen door toepassing van de artikelen 19 van de wet ruimtelijke ordening en 50, lid 8 van de woningwet, nadat burengehoor heeft plaatsgehad en een verklaring van geen bezwaar van gedeputeerde staten is ontvangen. Alvorens omtrent het verlenen van de bouwver gunning een beslissing zal worden genomen, liggen de bouw- en situatietekeningen, ingaande 29 juni gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie. Gedurende" bovengenoemde termijn heeft een ieder de gelegenheid schriftelijk zijn gemotiveer de bezwaren Legen voornoemd bouwplan in te dienen bij ons college. Hoogachtend burgemeester en wethouders van Dom burg P. A. D. H. Diepenhorst, burgemeester A. J. van Houtum. secretaris. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Wegens beëindiging kontrakt tussen Jarino sport en Moos Vogelaar (de beheerder) hebben wij beslag weten te leggen op zijn unieke Nu „Sportmode" van volgend jaar met Natuurlijk hangt onze normale zomer kollektie met kortingen tot COOSJE BUSKENSTRAAT 188 4381 IJ VLISSINGEN TEL. 01184-13166 Vaillant geysers uit de MAG-sene staan voor groot komfort. Het komfort van warm water op elk gewenst moment, m iedere hoeveelheid, op de juiste temoeratuur. In de keuken, de badkamer of in de logeerkamer. En dat met alleen: een Vaillant geyser uit de MAG- sene met variabele kapaciteit is ook mooi kompakt en uitgerust met een slimme piëzo-ontsteking en een zomer/ winter mstelknop. Betrouwbaarheid en bedieningsgemak zijn als het ware ingebouwd. Wat wilt u nog meer'7 Vraag uitgebreide informatie aan uw ran vakman- specialist. lafl Europa's grote merk voor verwarming, regeltechniek,warm water. Q.,'. VAILLANT BESRAART OPENERGK, NIETOPKOMFORT Firma Gelok voor Warmte Noordpoortstraat 2, Middelburg tel. 01180-12093. J. L. Moens Oostperkweg 18, Middelburg tel. 01180-13367. Jobse Loodgietersbedrijf B.V. Breestraat 15. Middelburg tel. 01180-33006. Van der Hooft Installatiebedrijf S. Blaas Torenstraat 23, Meliskerke tel. 01186-1477. Firma Leijnse 8c Zn. Langstraat 3, Zoutelande tel. 01186-1273. Installatiebedrijf Provoost-Navest B.V. Scheldestraat 31, Vlissingen tel. 01184-12187. Verwarmingsbedrijf Deerns Zeeland B.V. Singel 154, Vlissingen tel. 01184-13028. Loodgietersbedrijf 'Middelburg' Zuidsingel 12, Middelburg tel. 01180-13964. Zomerse Klasse Kwaliteitsoverhemd in verschillende dessins en kleuren. Normaal model, button-down en side button-down Pol/katoen. Normaal 30.- Alleen deze week Sportieve lichtgewicht pantalon in zomerse urn kleuren Normaal 69.- Alleen deze week

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 18