Bert Oosterbosch bewijst zijn faam als tijdrijder Minimaal verschil na drie uur motorcross Twintig km Zeeland Sport slachtoffer volle agenda SI PORT Geen serieuze aanval van Joop Zoetemelk Marjan Olyslager jaagt op limiet PZC/sP°rt NA ETAPPE-ZEGE IN ZWITSERLAND: KLAAR VOOR TOUR Herstel André Stro met goede 800 meter TEAM ZUIDHOF: DRIEMETER VOORSPRONG Thijs Fase i VEEL CONCURRENTIE VAN ANDERE WEDSTRIJDEN VRIJDAG 22 JUNI 1984 VLISSINGEN De Belgische verenigingen Club Brugge en Racing Jet nemer, Ger Lagendijk, had al in een eerder stadium contacten met Club (Brussel) hebben belangstelling getoond voor Jan Poortvliet van PSV. Zoals Brugge „Voorlopig is er nog mets uitgekomen aldus Poortvliet. De bekend wil de Zeeuwse voetballer weg bij PSV, omdat hij al enige tijd in transfertermijn sluit in België op 27 juni „Ik denk dat die clubs eerst in eigen onmin leeft met trainer Jan Reker, land versterking zoeken. Lukt dat niet, dan komen ze na de 27e misschien bij Poortvliet heeft deze week een gesprek gehad met Racing Jet. Zun zaakwaar- mij terug"' (Door Peter de Jonge) BADEN - Opgelucht haalde Bert Oosterbosch gisteren adem. Twee dagen lang zwabberde hij in de Ronde van Zwitserland aan de staart van het peloton en soms zelfs daarachter moeizaam tussen start en finishplaats. Zijn gezicht krijtwit, zijn ogen hol en uitdrukkings loos. Na de individuele tijdrit van donderdagochtend echter oogde hij plotseling weer fris als een waterlelie. Oosterbosch boekte er zijn eerste zege sinds hij eind maart de beste was in de Driedaagse van de Panne. In Bruegg sloot hij een donkere periode, af en dat was maar net op het nippertje voor de Tour de France. „Als Ik terugkijk, besef ik dat ik beter Tackaert en de Nederlander Teun van Ruud Bakker de etappewinnaar die niet op vakantie had kunnen gaan na Vliet. Toen de samenwerking daarbij met ruim vier minuten voorsprong in de klassiekers. Want toen ik terug- stokte demarreerden Planckaert en Baden arriveerde, toe. kwam zat het ineens allemaal tegen. Lammerts zo hard dat Haghedooren In de Ronde van Midden-Zeeland ben en Van Vliet afhaakten. Zeventig kilo- 20 mille ik gevallen waardoor ik twee dagen in meter i het eind (Tackaert was Een uiterst lucratieve sprint ook, het ziekenhuis lag", verhaalt hij zijn juist wat achterop geraakt door een want na zijn zeventiende seizoenzege ellende van de afgelopen periode, „en defect aan zijn fietsi net voordat er leerde een rekensom dat Planckaert toen ik net genoeg getraind had om in een premie van 2700 gulden te verdie- de Dauphiné Libéré mijn vorm te nen was stuurde Lammerts zijn ploeg- aan prijzen en premiegeld zo'n slordi ge tienduizend gulden had verdiend. zoeken werd ik daarna ziek en moest maat vooruit Spnnter Planckaert Met de verdiensten van de andere ik naar huis". reed de langste solo uit zijn profcarriè- ploegmaats erbij kwam de Panasonic- Zwitserland was zijn laatste hoop, de re „Je bent de sprint wel een beetje equipe op een daginkomen van twin- enige vlakke tijdrit over 19,5 kilome- vroeg aangegaan", riep verzorger tigduizend gulden. Bedragen waar de ter de laatste graadmeter. Als herbo ren zette de Brabander in de lus Bruegg-Lyss-Bruegg de winnende tijd neer. Met een gemiddelde van 49,426 kilometer vloog hij over het parcours. „Ik heb wel eens meer meegemaakt dat ik een uitstekende tijdrit reed, terwijl ik een dag later toch nog slecht bleek te zijn", bouwde hij als voorbe houd in, „maar ik geloof toch dat ik er nu wel goed doorheen gekomen ben". Oosterbosch is dus klaar voor de Tour de France. De favoriet voor alle langere tijdritten. „Oosterbosch is een machine", sprak de Belgische ploegleider Ronald de Witte lovend over de tijdrijder van de Panasonic- brigade. Gisteren reed hij bovendien nog op een flets van orthodox model, maar in alle stilte zijn naar verluidt de constructeurs koortsachtig bezig om nog voor volgende week vrijdag - wanneer de Ronde van Frankrijk van start gaat in de Parijse voorstad Seine Saint Denis - een zeer speciale tweewieler gereed te hebben. Zelfs zonder was hij in Zwitserland al veruit de beste. Rechts rijden Beter dan Gerrie Knetemann, die 23 seconden langzamer was dan Ooster bosch en zelfs de Ier Sean Kelly en de Australiër Phil Anderson nog voor moest laten gaan „Omdat er geen politiemotor werd meegestuurd met degenen die al vroeg starten", luidde de klaagzang van zijn ploegleider De Witte. „Dat is toch een schande, want de organisatie zou daar voor de spe cialisten toch rekening mee moeten houden Nu kwamen we onderweg drie auto's tegen en sinds dat ongeluk van vorig jaar heeft hij daarom eigen lijk het grootste deel rechts van de weg gereden en ook de bochten zeer ruim genomen" Met politiebegeleiding ziet De Witte Knetemann in de komende Tour de France in de tijdritten overigens niet als een concurrent van Oosterbosch. „Dan zou Gerrie echt een super super dag moeten hebben, want Ooster bosch is een meester. Als ik hem moet vergelijken met andere grote tijdrij- ders uit de geschiedenis dan durf ik gerust de naam Merckx te noemen. Hij evenaart hem", aldus de Belgische bewonderaar over de superieure cou reur uit de stal van Peter Post. Die ploeg beleefde gisteren trouwens een echte gouden dag. In de midda grit ontstond al vrij snel een kopgroep met Eddy Planckaert, Johan Lam merts (van de Post-brigadei, de Bel gen Paul Haghedooren en William VLISSINGEN (GPD) - De natio naal recordhoudster op de 100 me ter horden, Marjan Olyslager, krijgt dit weekeinde een extra kans om te voldoen aan de NOC-eis van 13,18 sec. De Zeeuwse wacht een druk weekend, want zaterdag heeft de KNAU voor haar een start geregeld tijdens de Olympische selectiewedstrijden van de Franse bond in Parijs. Zondag moet ze weer in Sittard zijn waar de natio nale kampioenschappen verwerkt worden. In verband met de Franse startge legenheid van Marjan Olyslager is het hordenonderdeel van de NK in z'n geheel naar zondag verschoven Daardoor krijgt Marjan Olyslager op die dag nog twee kwalificatie kansen voor LA. Met haar onlangs verwezenlijkte tijd van 13,20 sec. bleef de nationaal recordhoudster slechts 0,02 sec. van de NOC-limiet verwijderd. Naast Marjan Olyslager komt van zelfsprekend ook Els Vader (Thor) dit weekeinde in Sittard in actie De Zeeuwse sprintster heeft zich al geplaatst voor Los Angeles, maar zal in Limburg ongetwijfeld haar Nederlandse titels op de sprintaf standen willen prolongeren. Overigens is de Zeeuwse afvaardi ging naar het NK in Sittard uiterst klein. Naast Olyslager en Vader komen in het Limburgse ook John Vermeule van Dynamo (5000 me ter). Alfons Frankevijlle van Schel- desport (100 en 200 meter), Peter Catsman van AV'56 (speerwerpen) en Daan van Oosten van AV'56 (200 meter» in actie Jopie Daanse (Ma rathon) is herstellende van een blessure en daarom nog niet zeker van deelname. Datzelfde geldt voor haar clubgenoot André Stroo (800 Marjan Olyslager deelnemers aan de Tour de France en de Giro d' Italia alleen maar van kunnen dromen. De uitslag van de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland, een tijdrit over 19,5 km te Bruegg is 1. Bert Oosterbosch (Ned) 23 minuten 40.30 seconden, gemiddelde snelheid 49,426 knvuur, 2 Sean Kelly (Ier» op 6 seconden; 3 Phil Anderson (Aus) op 0 18; 4. Gerrie Knetemann (Ned) op 0.23; 5 Dawel Gisiger (Zwi) op 0.31. 6 Urs Zimmer- mann (Zwi) op 0 44. 7 Acacio da Silva (Pori op 0 50. 8. Sigi Hekimi (Zwi) op 0.51. 9 Hirald Meier lOos) op 0.51; 10. Henk Lub ber ding (Ned) op 0.58; 11. Gerhard Zadrobi- lek (Oos) op 0 59. 12. Patrick Moerlen (Zwn op 1 minuut en 4 seconden, 13. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 1.16; 14. Guy Nulens (Belt op 1.18. 15 Leo Wellens (Bel) op 121.. 16. Theo de Rooy (Ned) op 1.25; 19. Gerard Veldscliolten (Ned) op 1.31; 46. Johan Lam merts iNed) op 2.53; 53 Eric Vanderaerden (Bel) op 3.15: 62. Jean Habets (Ned) op 3.42; 66. Teun van Vliet (Ned) op 3.47. De uitslag van de negende etappe van Lyss naar Baden over 148 kilometer Is 1. Planc kaert (Bel) 3 uur, 42 minuten en 54 secon den, 2. Tackaert (Bel) op 4 35; 3. Lammerts (Nedl z.t.; 4. Freuler (Zwi) op 5 16, 5. De Roo\ (Ned) z.t.; 6 Seitz (Zwi) z.t 7. Ooster bosch (Nedi op 6.02; 8. Vanderaerden (Bel) op 6 05 9. Kelly (Ier) z.t10. Maier (Oos) z.t 11. Zadrobilek (Oos) z.t., 12 Vitali (Itai z.t.. 13 Bogaert (Bel) z.t14. Ligneel (Bel) z.t 15 Anderson (Aus) z.t.; 22 Da Silva (Por) z.t24. Nulens (Bel) z.t,; 26. Zimmerman (Zwi) Z.t38. Veldscholten (Ned) z.t.; 40. Lubberding (Ned) op 9.14; 62. Habets (Ned) op 16.24; 68. Knetemann (Ned) z.t.; 71. Van Vliet (Ned) z.t. Algemeen klassement 1 Zimmerman (Zwi i 37 uur, 20 minuten en 13 seconden. 2 Da Silva (Por) op 2.18; 3 Zadrobilek (Oos) op 2.42. 4. Kelly (Ier) op 5.47, 5. Anderson (Aus) op 5.56, 6. Breu (Zwi) op 6.03, 7. Maier (Oos) op 8.30, 8 Wellens (Bel) op 8.37; 9. Veld scholten (Ned) 13.14; 10. Savim (Ita) op 15.27; 11 Seitz (Zwii op 16.25. 12. Boyer iVsli op 16 40. 13. Gutmann iZwi) op 16.50: 14 Grezet (Zwi) op 18 46.15. Nulens (Bel) op 20 55; 16. Lubberding iNed) op 21.23; 19. De Rooy (Ned) op 30.23; 48. Vanderaerden (Bel) op 1.22.21; 49. Planckaert (Bel) op 1.22.50;' 53. Van Vliet (Ned) op 1.26.42; 54. Habets (Ned) op 1.27.55; 57. Knetemann (Ned) op 1.32.50; 64. Lammerts (Ned) op 1.41.33; 67. Oosterbosch (Ned) op 1.44.29. Eddy Planckaert won gisteren de middagetappe i VLISSINGEN Tijdens avond», strijden op de kunststofatle ku stof-atlctiekbaan te Vlissingen wees Marathon- atleet André Sti weer op de weg terug te zijn nai lange blessureperiode. Hij wot 800 meter praktisch van kop ii 1.54.8. Tweede werd Jan Konijn burg (DS) in 1.56.8. Derde en viet werden respectievelijk Rini van. ke (Dyn) in 1.57.2 en Johan de Vllq (Mar) in 1.57.6. Een ander hoogtepunt vormde Rfe do Mossel van Metro Rotterdam de 200 meter heren won in 22.3 V, achter hem finishten twee AV5& s nioren. André Verwei in 22.4 en Ti Dingemans in 22.5. Simon Blomt 4 de vijf kilometer in 15.18 9 vöórU van de Velden (AV'56) in 15.19.3. belangrijkste uitslagen luiden veni verspringen heren: 1 Gerben R iMari 6.55 meter; 2Chris Hoek 6.43; 3 Roel van Laere (SS) ij Hoogspringen meisjes: 1 Ilse Ms (SS) 1.65; 2 Nanette Koers (SS) Kogelstoten: heren 1 Bert de Joc (Mar) 13.20: A-jun. Bram van Pee: (Mar) 12.34. B-jun. 1 André Ven (AV) 13.05. Diskuswerpen: daros Sylvia Rodts (Mari 37.26; Meisjes.! Brenda van Essen (Dyn) 30.12; mei* B 1 Annemiek Goedhart 31.00 Tijdens avondwedstrijden in Roos daal liep Gert van der Weele (AVI de 800 meter in 1.54.9. Nlcci AdnaanseiAV'56)kwamna8 SWn uit op 2.24.3. Rene Zweedijk (AV kwam uit op 1.56.8 en Ad Mol liep twee ronden in 1.59.2. Op de meter eindigde Johan Smits (AV; de Ronde van Zwitserland, als tweede in 15.26.5. OSSENDRECHT Thijs Fase is win naar geworden van de jaarlijkse ker- miskoers in Ossendrecht De coureur uit Oud-Vossemeer ontsnapte enkele ronden voor het einde uit een kop- groepje en behield tot op de streep een voorsprong. Robbie Meyer uit Krabbendijke eindigde ais tweede vóór John de Crom uit Hoogerheide. Fase legde de 100 kilometer af in 2.19.10. VLISSINGEN Na drie uur onafge broken motorcross een verschil van drie meter tussen de nummers cén en twee. Die geringe marge geeft duide lijk de spanning weer die er heerste in de 3-uurs teammotorcross van de MSV De Uitlaat woensdagavond op het Sloeterrein in Vlissingen-Oost. Het team Zuidhof/Van de Weele/De- Graaf had aan deze minimale voor sprong op het team Poppe/Tange/ Verton genoeg om de door oud-cou reur Adri van de Broeke beschikbaar gestelde trofee in ontvangst te mogen Jans naar Roda KERKRADE (ANP) Roda JC heeft zich donderdag versterkt met Ron Jans. De Limburgse voetbalvereni ging nam de linksbuiten over van FC Groningen. Jans had na de komst van trainer Han Berger geen basisplaats meer in het team van de Groningers. Over de lengte van het contract wordt nog onderhandeld. In verband met de hitte had de wed strijdleiding in Vlissingen besloten niet met teams van twee maar met teams van drie crossers te starten. Gevolg hiervan was wel dat de pauze kwam te vervallen zodat het een echte drie-uursrace werd. Toch heeft het er voor het team- Zuidhof een paai' keer naar uitgezien dat de overwinning naar het team- Poppe zou gaan. Met een achterstand van 20 seconden nam Zuidhof (die twee keer was getroffen door pech) het commando over en boog op twee ronden tijd de 20 seconden achter stand om in een 20 seconden voor sprong. Ook het zeer sterke rijden van teamgenoot André van der Graaf heeft zeker bijgedragen tot hun over winning. Hij wist rondenlang Bennie Poppe achter zich te houden. Ook een kleine vergissing in de te volgen tak- tiek kwam het team-Poppe nadelig uit. Bij dat team bracht men Bennie Pop pe een ronde te laat in de stnjd In plaats van met voorsprong Bennie nu met achterstand stam Even leek het er op dat hij de kops nemen toen Zuidhof op 5 minuten) het einde onderuit ging en Poppe: dicht in het wiel kwam. Een vecht dat de zenuwen in het rennt kwartier in beide kampen zwaar proef stelde volgde in de laatste mii ten. Maar Zuidhof hieid stand finishte met drie meter voorsprong zijn grote concurrent- De uitslagen 3-uurs teamcross MSV Uitlaat 1 Zuidhofv d. Weele/v. d. Graaf; 2 Peg Tange/Verton, 3 Francke/Francke/Stra Aarnoutse/Huvers/Geldof; 5 v. Ken) BoodtBoodt. 6 Meulmeester/Ovaa/Jm 7 Markusse/Meljer/Paauwe; 8 Verha Liere v. Iwaarden, 9 De Wee GeldoPBa MENTHEOUR WINT RONDE VAN DE AUDE AGENDA i VOOR HET WEEKEND VOETBAL MIDDELBURG Drie Zeeuwse afdelingskampioenen ne men dit. weekeinde deel aan de laatste wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Zaterdag spelen VCK en de Brabantse afdelingskampioen NOAD '67 De Zeeuwse ploe gen beginnen zaterdagmorgen om half elf tegen elkaar en spelen na de Vniddag nog tegen Halfweg i kampioen Haarlem i en ASC '62 (kampioen Zwolle). Zondagkampioen Noorman nen bereikte de finale ln de voorronde in Vierpolders en speelt zondagmorgen tegen De Sweach i kampioen afdeling Fries land) en na de middag tegen OBW (Gelderland) en Unitas Leiden. De laatste wedstrijden worden steeds om drie uur gespeeld en de prijsuitreiking ls direct na afloop Eerder al eiste een Zeeuwse club de nationale titel voor zich op In 1978 werd zaterdagclub Wemeldinge kampioen van Nederland en was het toen de eerste, tot dit moment is het ook nog de enige Zeeuwse ploeg die dat succes boekte. Programma honkbal, eerste klas. 24 juni. 11 00 uur; Green Sox - Thunderbirds: derde klas. 24 juni, 14.30 uur Ripanans - Green Sox 2. vierde klas. 23 juni, 15.00 uur Marathon - Unicorns, adspiranten. 23 Juni. 11.00 uur Green Sox - Thunderbirds. Softball tweede klas, 25 juni, 19 30 uur Green Sox - Gophers, 25 juni, 19.30 uur: Neptunus - Marathon, derde klas: 29 juni, 19 30 uur. Red Geese - Unitas. WIELRENNEN De nieuwelingen bijten vanaf één uur het spits af voor een wedstrijd over 45 kilometer De liefhebbers vertrekken in Nleuwdorp om kwart over twee Deze categorie rijdt zestig kilometer. De bekendste inschrijvers zijn Sam Broersma, Ko Tolhoek en Nout Westerbeke. Het programma wordt afgeslo ten door een veld van ruim zeventig junioren, die vanaf kwart voor vier een wedstrijd rijden over zestig kilometer. Bekende namen zijn: Antolne Goense. Patrick Tolhoek. Peter Mol en Jos van Baal VLISSINGEN - "Voor de komende zaterdag staan er voor wat betreft de Zeeuwse paardesport twee evenementen op het programma. Allereerst begint om 09 00 uur in de Braakman een kringwedstrljd voor de paarden en pony's uit Zeeuwsch- Vlaanderen met de individuele dressuur in drie nngen. N3 afloop begint (rond 10 45 uur) het springen Dit duurt tot ongeveer 13 00 uur. De organisatie is in handen van de Haring- en de Zwinrulters WESTKAPELLE In Westkapelle houdt de L R en P C de Vroonruiters zaterdag voor het eerst een kringwedstrijd voor de leden uit Walcheren Op het terrein aan de Koestraat komen vanaf 13 00 uur ruim vijftig dressuurcombinaUes en vanaf 14 45 uur een twintigtal springcombinaties tegen elkaar uit. Rond 16 00 uur zullen de uitslagen bekend zijn. VLISSINGEN Zaterdag houdt het district 16 van de Nederlandse Handboog Bond de Zeeuwse kampioenschap pen Stichtse Ronde Dit zijn 3x30 pijlen op respectievelijk 50 40 en 30 meter Er wordt geschoten in één categorie (dames, heren, juniorem De wedstrijd wordt gehouden op de banen van 'd'Eeftdracht' Vlissingen bij het sportpark Baskensburg, en begint om 11.00 uur. De afsluiting is om ongeveer 16 00 uur TERNEUZEN - De DOW-zeilclub houdt zondag zeilwedstrij den op de Otheense Kreek. Vanaf 10.00 uur kan er bij de haven worden ingeschreven in de categorieën Laser. Partner. Handicap. Optimist en Windsurf De briefing is om 10 30 uur De starttijden zijn 11.00, 13.00 uur en 15.00 uur. CADZAND - Zondag wordt in het haventje van Cadzand om 14 00 uur het startsein gegeven voor de langste afstand van de Noordzee Challenge, een internationale zwemwedstrijd van Cadzand via Zoute naar het Albertstrand van Knokke-Heist. Tevens wordt om 15.00 uur nabij het zwembad van Zoute het startschot gegeven voor de wedsLrljd Zoutc-Albertstrand De aankomst van deze zwemwestrijden wordt omstreeks 16.30 uur verwacht op het Kursaal nabij het Albertstrand in - Knokke-Heist. CARCASSONNE (AFPi - Geen mo ment is donderdag de eindzege van de Fransman Pierre-Henry Men- theour in de Ronde van de Aude in gevaar geweest. Ook Joop Zoete melk, die slechts twee seconden ach terstand had, slaagde er niet meer in een serieuze aanval op de drager van de gele trui te doen. Het succes voor de ploeg van Cyrilie Guimard werd de gecompleteerd door de etappe zege van Marc Madiot die met kleine voorsprong in Carcassonne over de finish kwam. Nadat woensdag al Jan Raas was afgestapt, volgde donderdag vrijwel de rest van de ploeg van Walter Godefroot. Alleen de twee oudjes Zoe temelk en Kuiper en Van Vliet vonden niet dat zij zich moesten sparen voor het Nederlands kampioenschap dat komend weekeinde in Limburg wordt gehouden Mentheour kreeg donderdag zijn eer ste grote overwinning min of meer cadeau. Want met aleen Zoetemelk hield zich uitermate rustig. Ook de gevreesde aanval van de renners van de Spaanse ploeg van Arroyo, kwam er niet. En dat terwijl de etappe met enkele bergen er in opgenomen, uiter mate geschikt leek voor een aanval. Arroyo probeerde het zelf wel een keer, maar hij vormde voor Men theour geen gevaar. Samen met de Fransman Chevallier nam hij een voorsprong van 1.45. In de afdaling van de Col de Bessede werd het tweetal weer ingelopen door het pelo ton. Vooral Laurent Fignon verzette in de grote groep veel werk om de eindzege van zijn ploeggenoot niet in gevaar te laten komen. Drie kilometer voor de finish slaagde Mare Madiot er in weg te komen. Hij bleef maar net uit de greep van het peloton waarvan de Fransman Sanders de sprint won. Leo van Vliet werd derde In de derde etappe stapten bijna alle renners uit de ploeg van Walter Go defroot vroegtijdig af. Alleen Leo van Vliet, Joop Zoetemelk en Hennie Kui per voltooiden de rit. De uitslag van de derde en laatste etappe, een enterium rond Carcassonne over 175 kilometer, is 1. Madiot <Fra> 4 uur, 34 minuten en 37 seconden imet tijdsvergoedtngi, 2 Sanders (Frai 4 34 41 (met tijdsvergoeding). 3. Van Vliet (Ned) 4.34.43 (niet tijdsvergoeding); 4 Andersen (Den) op 7 seconden; 5. Chassang (Fra) z.t; 6. Gallopin (Fra) z.t, 7 Barteau (Frai z.t8 Leleu (Fra) z.t.. 9 Seznec (Fra) z.t. 10 Poisson (Fra) z.t.. 19.Zoelemelk iNed! z.t.; 43.Kuiper (Ned) z.t. De eindstand in de Ronde van de Aude is: 1. Mentheour (Fra) 14 uur, 7 minuten en 37 seconden; 2. Zoetemelk (Ned) op 3 secon den; 3. Poisson (Fra) op 13. 4 Aja (Spa) z.t 5. Gaston (Fra) op 15; 6 Prieto (Spa) op 24; 7. Le Bigaul (Fra) op 32; 8. Ruttlman (Zwi) op 38: 9 Alban (Fra) zt.; lO.Poissonmer iFra) op 39. 14.Fignon (Fra) op 1.15; 16.Van Vliet (Nedl op 1.33; 27.Kuiper (Nedl op 2.02. Verrijn Stuartweg 8-10 Goes - Tel. 01100-21222 KOM KIJKEN IN ONZE NIEUWE TOONZAAL! De nieuwste modellen badka mers en keukens nu reeds in huis. Heeft u onze keuken- showroom al bezocht AGAROSE WVkeukbi international 5 jaar garantie VLISSINGEN De 20 kilometer wegwedstrijd, die Zeeland Sport komende zaterdag houdt dreigt het slachtoffer te worden van de over volle atletiekagenda. Er staan voor dit weekeinde zes wegwedstrijden op het programma en daarnaast worden in Sittard de Nederlandse baankampioenschappcn gehouden. Bovendien staat de marathon van Antwerpen op het programma en het is duidelijk dat er weinig 'top pers' aan de start (15.00 uuri komen op het Baskensburgplein in Vlissin gen. De Belg Luc Wageman, geen onbe kende in Zeeland, zou in eerste instantie meedoen aan de 20 kilomer van Zeeland Sport, maar de Vla ming kampt nog met de naweeën van een blessure „Hij zou er toch met kop en schouders bovenuit ge stoken hebben", meent Frans Meyer, één van de organisatoren Kanshebbers voor de eindzege zijn nu Kees Bruyns en Ad Courtin (AV'56), John Wissekerke (Mara thon). Simon Blom (Delta Sport) en veteraan Ron Abuys (Dynamo). Grote afwezige is Peter Hameete- man, die de marathon van Antwer pen verkiest boven de 20 kilometer wedstrijd van zijn eigen club. Trijnie Smeenge (Dynamo) zal zich zonder twijfel de snelste dame in Vlissmgen tonen, terwijl naast Ron Abuys Cees Westrate en Helmuth Vercammen (beiden Mara thon). Daaf Goedegebure i AV'56) en Rem Swint (Zeeland Sport) hoog kunnen eindigen bij de veteranen. Al met al een bezetting die nogal schril afsteekt met bijvoorbeeld het deelnemersveld in 1982 toen Klaas Lok won vóór Jacques Valentin, Hugo van Duvse. Kim Reynierse en Lou Polak. „Wil je een sterk veld, dan moet je starlgelden gaan beta len en dat doen wij niet. Wij beper ken ons tot geldprijzen", aid® Frans Meyer, die met een prljzef geld van in het totaal ruim duizen! gulden zelfs geen toppers naar Mi) singen krijgt. Desondanks zorgt Zeeland Spd vermoedelijk weer voor een perfecl organisatie. Om de vijf kilometer' er een verzorgingspost, waar teve» een klok staat opgesteld waarop 4 deelnemers hun tussentijd kunK aflezen. Bovendien heeft Zeelat Sport i dankzij Frans van der Wal' d uitslagenverwerkmg geautomrt seerd. Daarvoor wordt een compu® gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 40