Ruim twee weken vol amusement en cultuur PROGRAMMA NATIONALE VLIEGERSHOW Vliegen per matras PZC/ streek STRAATFESTIVAL Omloop van de boulevard wielerspektakel tot slot VRIJDAG 22 JUNI 1984 Zaterdag 21 juli 's middags en 's avonds: Waldo en Geert iB). Boulevard; II Popoio (NL), Boulevard; Oebradans (NL), Boulevard; Jimmy Timmers (NL), Boulevard; Foreigh Bodies (NL), Boulevard. Circa 16.30 uur: Pomodanshuis (NL), festivalterrein. 20.30 uur: Sint-Juttemis (NL), buitenpodium. 22.00 uur: Manu Dibango and the African Sounds (Cameroun), buitenpodium. Zondag 22 juli 's middags en 's avonds: Waldo en Geert (Bi, Boulevard; Jimmy Timmers (NL), Boulevard; Oebradans (NL), Boulevard; De monstraties Bader Parasailing- team; Foreign Bodies (NL), Boule vard. 's middags: Landing parachutistenteam op het festivalterrein en demonstraties met het Pitts stuntvliegtuig wat gevlogen wordt door Bert Huizinga, Nederlands kampioen kunstvlie gen. Tijdens deze demonstraties zal 7-Up Nederland met een grote caravan aanwezig zijn op de Boulevard. Voor bezoekers zijn een groot aan tal interessante prijzen te winnen. 21.00 uur: De organisatie was donderdag nog in gesprek met een bekende .'act' voor een optreden in Vlissingen. Maandag 23 juli 19.30 uur: Theatergroep KIP met de nieuwe straattheaterproduktie 'Rook en Scherven' (NL), festivalterrein. 21.30 uur: Jango Edwards komt met de show van het 'Festival of Fools' naar Vlissingen, getiteld 'Classics'. 21.30 uur: Werktheater (NL) met de voorstel ling 'Tussen Hemel en Aarde', tent festival terrein. Vanaf 10.00 tot 22.00 uur: Rhythm 'n Booze-festival, terrein Nollebos. De organisatie is in han den van de stichting Rhythm 'n Booze. Vrijdag 27 juli 16.00 uur: Three Wheel Circus (USA) met de voorstelling 'Three Wheel Circus Show', tent festivalterrein. 20.00 uur: Werktheater (NL) met de voorstel ling 'Leichner No. 5'. Spiegeltent. 21.30 uur: Werktheater (NL) met de voorstel ling 'Tussen Hemel en Aarde', tent festival terrein. Zaterdag 28 juli 14.30 uur: Werktheater (NLi met de kinder voorstelling 'Broertjes', tent festi valterrein. Vanaf 16.00 uur: De Muur (B), festivalterrein; Leo nardo (Argentinië), op de Boulevard en het festivalterrein. 19.00 uur: Theatre the Mask (Yoegoslaviê) met de strandvoorstelling 'Mme Leopoldines Memoires'. 21.30 uur: Werktheater (NL) met de voorstel ling 'Tussen Hemel en Aarde', tent festivalterrein. 23.00 uur: Leonardo (Argentinië) met de voor stelling 'Light and Shoes', Spiegel tent. Hele dag: Ringrijden op de Steenen Beer georganiseerd door het Vlissings Activiteiten Fonds m samenwer king met de Zeeuwse Ringrijders- vereniging. Dinsdag 24 juli Zondag 29 juli 20.00 uur: Three Wheel Circus (USA) met het programma 'Three Wheel Circus Show', tent festivalterrein. 22.00 uur: Sheer Madness <GB) met de voor stelling 'Napoleon', Spiegeltent. Woensdag 25 juli 14.30 uur: Werktheater (NL) met de kinder voorstelling 'Broertjes', tent festi valterrein. 19.00 uur: Three Wheel Circus (USA) met het programma 'Three Wheel Circus Show', tent festival terrein. 21.30 uur: Bram Vermeulen en Edward B. Wahr (NL) met de voorstelling 'Het Leven', tent festivalterrein. 22.30 uur: Sheer Madness (USA) met de voor stelling 'Shakespeares grootste hits'. Spiegeltent. 's middags: Spectaculaire demonstraties van de reddingsbrigade van de Nederland se Koninklijke Zuid-Hollandse Red- dings Maatschappij. Org. Vlissings Activiteiten Fonds. 14.00 uur: Theatre the Mask (Yoegoslavie) met de kindervoorstelling 'The Blue Flower Farytale'. tent festivalter rein. 15.30 uur: Pomodanshuis (NL), Boulevard. 16.00 uur: Straattheatergroep Mimestein (NL), Boulevard. 20.30 uur: Theatre the Mask (Yoegoslavie) met de voorstelling 'Ou verture for Requiem', tent festivalterrein. 22.00 uur: Sint-Juttemis (NL), open podium festival terrein. Maandag 30 juli 's middags: Diverse optredens Energie-cara- vaan. 's middags en 's avonds: Dogtroep (NL), festivalterrein en Boulevard. 21.00 uur:31 Tropical Tour met de medewerking van de groepen Gom- ma en Electric Ananas, tent festi valterrein. Donderdag 26 juli Dinsdag 31 juli 19.30 uur: Three Wheel Circus met het pro gramma Three Wheel Circus Show', tent festivalterrein. Vanaf 14.00 uur: Energie-caravaan, festivalterrein en Boulevard; Dogtroep (NL), festival terrein en Boulevard. 19.30 uur: Straattheatergroep Gebroeda Flint (NL), festivalterrein. 21.30 uur: The Serial (NL), tent festivalterrelr. 22.30 uur: Flup en Ju (NL) met de voorstellinj 'Iwan de Verschrikkelijke', Spiegel tent. Woensdag 1 aug 's middags en 's avonds: Dogtroep (NL), Boulevard en fe valterrein; Energie-caravaan, Bou levard en festivalterrein; Circus di Lulu (USA) met straatanimatii 'Vliegende Tijgers', Boulevard festival terrein. 20.30 uur: Jah Ark and Adioa (Senegal), tee festival terrein. 22.30 uur: Circus de Lulu (USA) met de voor stelling 'Nucleaire Vlooien'. Spiegti tent. Donderdag 2 aug Van 20.00 tot 22.00 uur: Taptoe, organisatie: Contact Oud- Mariniers Zeeland, Boulevard. 22.00 uur: Mr Chippy and the Neighbourhood! (USA i, tent festivalterrein. 23.00 uur: Herman Brand (NL) met de nieuw voorstelling 'Blokhoofd', Spiegel tent. Vrijdag 3 augustus 's middags en's avonds: Dogtroep (NL). Boulevard en fesfe valterrein. 16.00 uur: Stewart and Ross (USA), podiun festival terrein. 19.00 uur: Circus Piceolini (BRD), open po dium festivalterrein. Vanaf 19.00 uur: Midzomemachtstandwerkerscon- cours, Boulevard. Organisatie: Ve eniging Ambulante Handel in s» menwerking met de werkgroe; Straatfestival. Tijdens het midzomernachts tand werkersconcours zal een groot aai- tal artiesten optreden, onder andf re; Big Bands, David Fletcher (GB etc. 22.30 uur: Pigeon Drop (USA) met hun nieuw produktie 'This Way Stupid', ter. festivalterrein. Zaterdag 4 augustu 10.30 tot 18.00 uur: Groot wielerspectakel, Boulevard Organisatie: Comité Omloop vand( Boulevard. Vanaf 16.00 uur: De Hut (Bi festivalterrein. 19.30 uur: Dogtroep (NL), afsluiting Speet» kei, festivalterrein. 21.00 uur: Franco and his TOPK jazz (Zaire: tent festivalterrein. Zondag 5 augustus Van 11.00 tot 17.00 uur: Nationale Vliegermanifestatie inss menwerking met Vliegerop Uit De Haag. Boulevard. 15.00 uur: Sint-Juttemis (NL), buitenpodiua festival terrein. VLISSINGEN ftet vierde Vlissingse Straatfestival is dit jaar grootser opgezet dan ooit voorheen en duurt geen vier (zoals in het verleden), maar zestien dagen. De festiviteiten spelen zich voornamelijk af op en rond de boulevards, die na een grondige opknapbeurt de belangrijkste toeristische attractie van Vlissingen moeten worden zijn geworden. Op het braakliggende terrein aan de Boulevard Bankert, tussen het Maritiem Instituut De Ruyter en het Srandhotel verrijst een aantal tenten, om ook bij minder gunstige weersomstandigheden het publiek ongestoord van de voorstellingen te kunnen laten genieten. De meest opvallende daarvan is ongetwijfeld de 'ronde spiegeltent' uit 1920, waarin 650 mensen plaats vinden. Verder komen er een grote tent van het Werktheater (goed voor 600 menzen), een aantal kleinere tenten en een exemplaar van T en T uit Arnhem, waarin 2000 mensen onderdak kunnen vinden. Het Straatfestival is onderdeel van het zomerprogramma 'Vlissingen Ma ritiem', dat een invulling is van de speerpuntfunctie die provinciale sta ten de gemeente hebben toebedacht in het kader van de ontwikkeling van de toeristische sector in de provincie. De Culturele Raad Vlissingen heeft een programma samengesteld dat vooral het dagtoerisme wil stimule ren. Bezoekers worden geconfron teerd met uiteenlopende vormen van cultuur naast publiekstrekkers als een vliegerfeest met een daaraan ver bonden wedstrijd, een wielerspekta kel voor trimmers, de 'Omloop van de Boulevard, stuntvliegen, parachute springen en valschermzweven. Het programma vermeldt voorts een aantal klinkende namen als Manu Dibango, Franco en TPOK Jazz, Bram Vermeulen, het Werktheater, Pigeon Drop, Sint Juttemis en Sheer Madness. Naast de podiumkunsten zoals theater, muziek, circus en clow nerie komen in de periode van 21 juli tot en met 5 augustus ook de beelden de kunsten uitgebreid aan bod. Dit alles als aansluiting op het maritieme karakter van Vlissingen en met de bedoeling, de naam van de stad ook op dit gebied meer bekendheid te geven. de Spuikom naar de boulevard ko men zes tentvormen op een hoogte van twee tot tweeënhalve meter, die in de avonduren verlicht worden Jack Vreeke uit Eindhoven gaat een installatie bouwen onder de naam 'Aangespoelde Potvis 1984'. Uit aan gespoeld materiaal wordt een grote potvis geconstrueerd op het strand voor de boulevard. Mogelijk worden de festivalbezoekers ingeschakeld bij de vervaardiging van de installatie. Joop van Rijn uit Schiedam wil voor de boulevard een pyramide-achtige constructie bouwen, waarbij een schelpvorm verrijst. Deze wordt ver vaardigd uit zand en bindmiddel. Presentator stelling van objecten die te maken hebben met wind en zee. Veertig kunstenaars uit het hele land hebben ontwerpen ingezonden, waarvan er één in aanmerking kan komen voor realisering op of bij de boulevard. De tenstoonstelling zal verder naast schetsontwerpen bestaan uit foto's, schaalmodellen en maquettes. Verder wordt er een aantal grotere, bewegen de buitenobjecten geëxposeerd, waar onder een stalen beeld 'Icarus' op een zes meter hoge paal. In samenwerking met de vereniging Amateur Beelden de Kunstenaars Zeeland is tijdens het Straatfestival in het Strandhotel een expositie tezien van zestien amateur beeldende kunstenaars uit Zeeland Gedurende de hele periode van 21 juli tot en met 5 augustus voeren drie beeldende kunstenaars installaties nvironments uit. Een van hen is Anton Versteegde uit Uden. Hij maakt een installatie van tentvor men bestaande uit bamboe en be schilderd zeil en plastic. Deze wor den vervaardigd op de boulevard en daarna getransporteerd naar onder meer de Spuikom en de overloop van de Spuikom naar de boulevard. Daar mee wordt een looproute gemarkeerd voor de tentoonstelling die van de boulevard naar de Spuikom loopt en omgekeerd. In de Spuikom komen drie of vier groepjes van drie tot zes tentvormen te slaan. Op de trap van De presentatie van het Straatfestival is, evenals vorig jaar, in handen v 'performer' Herman Brand. Deze pre senteert tijdens het festival ook zijn nieuwe programma 'Het Blokhoofd'. Dit programma staat onder regie van Pietjan Dusee. Brands streven is, iets toe te voegen aan de werkelijkheid, het scheppen van een nieuwe reali teit. Het Werktheater brengt op het Straatfestival vier programma's op verschillende dagen. Allereerst is er het nieuwe zomerproject 'Tussen He mel en Aarde', dat in grote bezetting, negen spelers en twee musici, wordt gebracht in de eigen grote tentOok is in de ronde spiegeltent het stuk ■Leichner no 5' te zien. Voor de jeugd wordt tweemaal 'Broertjes' opgevoerd door Frank en René Groothof, op de piano begeleid door Paul Prenen. Het leven Door wind bewogen Een van de manieren waarop het Straatfestival dit wil doen is met het project 'Door wind bewogen'. Dit behelst een grote openluchttentoon- VLISSINGEN In ver band met de feestelijk heden op en rond de boulevard en mede als afsluiting van het Straatfestival wordt za terdag 4 augustus de 'Omloop van de Boule vard' gereden, een wie lerspektakel voor trim mers in alle catego rieën. Deze wieler-hap- pening duurt van 10.30 tot 18.00 uur. Om 10.30 uur starten de C-trimmers, beginnende jonge rijders Om 11.45 begint er een 'koers' voor dames en vetera nen (Rijders van 40 jaar en ouder). Om 13.00 uur vertrekken de B-trim mers, in de leeftijdscate gorie van 35 jaar. Om 14.15 uur begint het offi ciële trimkampioen- schap van Vlissingen voor horeca-bedrijven. Het puikje trimmers uit Zeeland en Brabant gaat om 15.30 van start. Hierbij is de Nederlandse kampioen Piet Hoondert. Ter af sluiting houden de VLis- singse horeca-bedrijven nog een ploegentijdrit om het kampioenschap van Vlissingen. Start en finish zijn in de omge ving van het Strandho tel De prijsuitreiking wordt na afloop verricht in de SDieeeltent. Woensdag 25 juli brengt Bram Ver meulen samen met de Amerikaanse drummer Edward B. Wahr 'Het Le ven'. Twee maal drie kwartier passe ren oude en nieuwe nummers de re vue Vermeulen bespeelt de piano tussen de trommels. Tekst en muziek zijn van zijn hand. De twee muzikan ten willen bewijzen dat muziek thea ter is én dat er reden is tot zingen. De Vliegende Hollander Jimmy Timmers VLISSINGEN Zondag 22 juli geeft het Bader Para-team een demonstra tie Valschermzweven op de Vlis singse boulevard. Dit team uit Vrou wenpolder laat deze nieuwe lucht sport zien, waarbij men parachute kan springen zonder in een vliegtuig te hoeven stappen. Een auto of boot trekt de zwever tegen de wind in omhoog tot een hoogte van 50 tot 100 meter. Deze blijft dan enkele minu ten zweven en als de auto of de boot stopt komt de valschermzwever langzaam weer naar beneden. Er wordt ook een demonstratie gege ven met een 'Wing-Square', dat is een hele grote parachute met een matras- vorm, waaraan twee zwevers tegelijk kunnen vliegen. In Vlissingen is de jongste valschermzwever in Neder land te zien: Ronny Bader, die nu al beschikt over het A-. B-, en C-brevet. Dezelfde dag is er voor het publiek rond de boulevard nog meer te zien in de lucht. Er komt een speciaal ge traind parachutistenteam 'uit de lucht vallen' om precisielandingen te maken op de boulevard en een in Lelystad gevestigd luchtreclamebe- drijf verzorgt een spectaculaire 'kunstvliegshow'. Deze demonstraties worden gegeven met een speciaal voor dit doel gebouwde machine, een Pitts Special dubbeldekker, die wordt gevlogen door Bert Huizenga, Neder lands kampioen kunstvliegen. Manu DiBango Zondag 5 augustus vindt een nationale vliegermanifestatie plaats op de boulevard, georganiseerd door 'Vliegerop' uit Den Haag in samenwerking met de werkgroep Straatfestival. Dit evenement vormt de spectaculaire afsluiting van het Straatfestival. Van 11.00 tot 17.00 uur is een groot aantal vliegers te zien. waarvan de grootste een oppervlakte heeft van tachtig vierkante meter. Verder worden er onder meer demonstraties gegeven meteen cody-vlieger, wordt het man-lifting- systeem in actie getoond en zijn er treinvliegers te zien. Misschien komt ook de Vliegende Hollander in touw. een driemaster met 16 grootzeilen, Wie goed is in hte maken van eigen vliegers leuke, of bijzondere) kan zondag meedoen aan de vliegerwedstrijd voor amateurs, waarbij dne prijzen te winnen zijn. Informatie hierover is te krijgen bij de Vlisisngse Culturele Raad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 16