CDA Hontenisse wil invoering gecoördineerd bejaardenwerk PZC/streek Schapen scheren bij Den Ouden Woagen New Orleans Street Parade sloot twaalfde jazz-festival Terneuzen I CHRIS FRANCKE MAANDAG 18 JUNI 1984 POSITIEVE REACTIES OP INITIA TIEF KLOOSTERZANDE De CDA-afde ling Hontenisse wil op korte termijn een vorm van gecoördineerd bejaar denwerk in de gemeente Hontenisse. Dit blijkt uit een brief die de afdeling gestuurd heeft aan alle besturen van bejaardenbonden in de kernen van de gemeente, het Open Bejaardenwerk en andere instanties die zich met activiteiten voor bejaarden bezig houden. Hoewel de CDA-ers van me ning zijn, dat er door heel wat vrij willigers veel en goed werk wordt verricht, menen zij te moeten stellen. Savok hield mini volleybaltoernooi in Sas van Gent SAS VAN GENT - Het duo Ronny Winne en Alex Vermoet is vrijdag winnaar geworden van het tweede 'mini' volleybaltoernooi voor senioren dat in de gemeentelijke sporthal van Sas van Gent werd gehouden. Zij versloegen in de finale hun clubgeno ten Theo Sameel en Gilbert Verhae- gen in een uiterst spannend verlopen de strijd. Beide koppels komen van de organi serende vereniging Savok en bleven daarmee Alex van Leuven en Martin Roodzant van het Koewachtse At tack voor. Die wonnen in de strijd voor de derde en vierde plaats van Jo Seghers en Maarten de Caluwé van Attack. Het toernooi werd gespeeld op vier velden van 4 Vz bij 6 meter. Er werd gespeeld volgens de regels van de Nevobo. De uitslag is. 1 R. Winne - A. Vermoet, Savok; 2 T. Sameel - G. Verhaegen Savok: 3 A. van Leuven - M Roodzant Attack, 4 M. TorbUn - M. Boon Savok. Texaco Boys Hulst wint zaalvoetbaltoernooi HULST Hèt zaalvoetbalteam van de 'Texaco Boys' uit Hulst is zater dagavond winnaar geworden van een zaalvoetbaltoernooi dat gespeeld werd in de sporthal 'Den Dullaert' in Hulst. In de eindstand totaliseerde het Hulster team acht punten dat samen met een beter doelgemiddelde ruim voldoende was voor de over winning. Na afloop reikte Torro- voorzitter P. Strooband de prijzen uit. Als scheidsrechters fungeerden de heren E. Verbraeken en J. Mac Taggert. Uitslagen; GeWé Texaco Boys 0-2, De Vliegere Torro 1-1, fam Bisschop De Putters 3-0, GeWe De Vliegere 1-3, Texa co Boys fam. Bisschop 2-3. Torro De Putters 1-0, GeWé fam Bisschop 0-3. Texaco Boys Torro 2-0, De Vliegere' De Putters 3-0. GeWé Torro 2-2. Texaco Boys De Putters 5-0. De Vliegere fam Bisschop 3-3, GeWé De Putters 0-1, Texaco Boys De Vliegere 4-0, Torro fam. Bisschop 2-1. Eindstand: 1 Texaco Boys 8 punten 15-3), 2 Familie Bisschop 7 (12-6), 3 De Vliegere 6 (10-9). 4 De Torro 6 (6-6). 5 De Putters 2 (1-12), 6 GeWé uit Kloosterzande 1 (3-9). Hengelwedstrijd BRESKENS Zaterdag hield hen- gelsportvereniging 'De Zeekrab' uit Breskens de vierde clubwedstrijd waaraan 42 hengelaars deelnamen, waarvan vijf junioren. Er werden 24 boven- en 63 ondermaatse vissen ge vangen. De uitslag: 1 W de Groote. 519 punten, 2 J. Robijn. 466. 3 C Dijl. 398: 4 S Verhage. 347. 5 T. van Muiken. 337. 6 E. Blaakman. 287, 7 G. Pielaat, 228,8 A. de Dauwe. 221; 9 J van Lare, 219, 10 W. de Vilder, 216. Jeugd: 1 Joyce Haeck, 401 punten; 2 P van de Lijke, Succes voor Arno's uit Sas van Gent dat er veel dingen op een effectievere manier geregeld zouden kunnen wor den. De zeven bonden voor bejaarden in de kernen van de gemeente Honte nisse functioneren nu als zelfstandi ge groeperingen. Veelal worden ge lijksoortige activiteiten georgani seerd voor dezelfde doelgroep. Wan neer deze bonden hun krachten zou den bunderen, acht de CDA-afdeling het goed mogelijk dat alles nog beter gaat. De invoering van het gecoördineerd bejaardenwerk in de gemeente Honte nisse zal mogelijk ook kunnen leiden tot het uitbreiden van een aantal specifieke voorzieningen, zoals een 'tafeltje dekje' systeem en een alarme ringssysteem. In de brief aan de be jaardenbonden roept het CDA de bon den op om gezamenlijk eens het licht te laten schijnen over deze kwestie. Tijdens een bijeenkomst vrijdag 22 juni geeft een aantal deskundigen een uiteenzetting over de mogelijkheden die er, betreffende het gecoördineerd bejaardenwerk, zijn in de gemeente Vrouw door haar hond gebeten AARDENBURG Mevrouw Van den A. uit Aardenburg is zondagavond omstreeks 18.00 uur aangevallen door haar hond. Zij werd met vrij ernstige bijtwonden aan het hoofd naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg gebracht. De hond, een Mechelaar. lag in zijn mand toen hij door zijn bazin werd geaaid. Waarschijnlijk heeft mevrouw Van den A. aan het dier zijn poot gezeten, waar onlangs een nagel af is gehaald. De hond beet zijn bazin tot twee maal toe aan het hoofd. Hontenisse. De heer A. Lilipaly, be leidsmedewerker bij het ministerie van WVC, en mevrouw Vonk van het Provinciaal Opbouworgaan Zeeland zullen de aanwezigen van informatie voorzien. Het voornemen van de CDA-afdeling is bij vertegenwoordigers van njk en provincie in goede aarde gevallen. Desalniettemin is volgens de normen van het ministerie van WVC de ge meente Hontenisse te klein voor ge coördineerd bejaardenwerk. De ge meente telt slechts een 1200 bejaar den. De norm van het ministerie ligt op 2000. De heer E. Mast, voorzitter van de CDA-afdeling meent dat on danks de normering er wel mogelijk heden liggen in de gemeente. „Het gecoördineerd bejaardenwerk is een veelbesproken onderwerp, maar het is in de loop van jaren nooit aangepakt. Niettemin kijken wij hier met een schuin oog naai" de wat grotere ge meente in de regio. Er zijn daar goede resultaten geboekt ep ik zeg dan: waarom dan in onze gemeente niet?", stelt de voorzitter. ,,Met een vergrij zingsgraad van ruim 20 procent mag er best iets in deze gemeente gedaan worden", voegt hij er aan toe. Positieve reacties De heer A. M. Vink, bestuurslid van de Bond voor Ouderen in Boschka- pelle, die de brief aan de CDA-afde ling bij de bonden heeft rondge bracht, heeft uit die hoek positieve reacties op het initiatief gekregen. Vrijdag 22 juni om 14.00 uur zal de politieke groepering samen met de bonden uit de kernen in beraad gaan over de kwestie. De reacties zullen gepeild worden en daarna zal geke- gen worden naar financiële conse quenties. Het ministerie heeft reeds laten weten dat Hontenisse, als ge meente de nog enige blinde vlek in Zeeland wat betreft gecoördineerd bejaardenwerk, haast moet maken met het indienen van plannen en subsidie-aanvragen. in Normandië SAS VAN GENT Drum- en majo- rettenpeïeton The Arno's uit Sas van Gent hebben zaterdag en zondag suk- sesvolle optredens verzorgd in Vemon in het Franse Normandië. Daar trad de groep op in het kader van de bevrijdingsfeesten. Zaterdag gaan de Sasse majoretten naar Assenede en een dag later zijn The Arno's te vin den in Philippine. Het Sasse drum- en majorettenpeleton heeft op de laatste ledenvergadering A. Vermast gekozen als nieuw bestuurslid in plaats van vice-voorzitter F. van Oost. Die gaf te kennen af te willen treden ondanks dat zijn termijn nog niet ten einde was. Zaalvoetbalteam VVS uit Stekene winnaar toernooi in Hulst HULST Het Belgische zaalvoetbal team WS uit Stekene is zondagmid dag winnaar geworden van een inter nationaal sterk bezet zaalvoetbaltoer nooi in sporthal 'Den Dullaert' in Hulst. De Belgische formatie totali seerde acht punten, hetgeen voldoen de was voor de overwinning. Na afloop reikte organisator Frank Heirman de prijzen uit. Eindstand 1 WS uit Stekene (B) met 8 punten. 2 Heilweg '29 I (Di. 6. 3 Dow Chemical Temeuzen, 5. 4 VV Steen uit Sint-Jansteen, 5; 5 SDO Lamswaarde. 3. 6 Heilweg '29 II (D). 3. Commissie financiën Sas van Gent bijeen SAS VAN GENT De commissie gemeentefmancién in Sas van Gent heeft vandaag (maandag) een verga dering in de burgerzaal van het ge meentehuis. Naast de wijziging van verschillende posten op de gemeente begroting wordt ook het plan Sint Albert II besproken. Daarnaast ko men aan de orde de verhoging van de uitkeringsbijdrageregeling sociaal culturele activiteiten en het verstrek ken van een garantieregeling aan be jaardencentrum 'De Redoute'. Tot slot wordt er gesproken over het aan gaan van een geldlening van ƒ1.000.000. De vergadering begint om 19.00 uur. TERNEUZEN Eigenlijk hadden de schapen van de kinderboerderij in Temeuzen er zaterdag, ondanks het mooie weer. maar weinig trek in om hun zuiver scheerwollen jas uit te doen. Dat vertelde schapenscheerder Nico van de Kerkhove van de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse vereniging 'Den Ouwen Woagen' de omstanders. Eenmaal in hun blote vel is zonnebrand bij de schapen niet ondenkbaar en dan krijgen ze pas echt last van de zon. Niettemin moesten acht schapen, zwartblessen en Texelaars, er aan geloven. Als extra service was Van den Kerkhove even pedicure en knipte de nagels van de schapen. Van de Kerkhove over het scheren: „Het is een hele ingreep voor de dieren". De schapen hadden een dag vóór het scheren geen voedsel meer gehad om eventuele gasvorming of verstopping, die de dieren tijdens het scheren zouden kunnen opbreken, te voorkomen. De vereniging 'Den Ouwen Woagen', die ijvert voor de instandhouding van oude gebruiken en tradities, verkoopt de wol aan particulieren, die spinnen of weven, of aan de wolfederatie. De opbrengst is bestemd voor de verenigingskas. De belangstelling voor het schapenscheren was zaterdag een beetje teleurstellend. Enkele tientallen mensen, vooral kinderen, kwamen een kijkje i Inbraken in vijf auto's Temeuzen TERNEUZEN In de nacht var. zaterdag op zondag is in vijf auto's in Temeuzen ingebroken. Ze stonden geparkeerd in de binnenstad. Uit de auto's werden radio's en cassette recorders gestolen ter waarde van vele honderden guldens. De politie heeft de zaak in onderzoek. Kerkdienst met Terneuzense kamer koor SAS VAN GENT Het Terneuzense kamerkoor Vocalitas heeft zondag een eucharistieviering in de r.-k. kerk te Sas van Gent verzorgd. Het koor, dat onder leiding stond van de diri gent Ari Karreman, bracht liederen ten gehore waaronder een achtstem mige psalm van F. Mendelssohn. De Messe Basse van Cabriél Fauré, het Magnificat van Stanford en het Mote- te van Durufé. Het uit twintig perso nen bestaande koor werd op het orgel begeleid door de organist Rolf Wolf- sensbergen. Na de dienst speelde Kar reman nog enkele werken op h et onder zijn leiding gerestaureerde ker korgel. Activiteitenmiddag bejaarden Breskens BRESKENS Woensdag 20 juni wordt in het bejaardentehuis 'Ter Schelde' aan de Ringlaan in Breskens een activiteitenmiddag georgani seerd. De activiteiten vinden plaats in de recreatiezaal van het tehuis, van 's middags twee tot 's avonds acht uur. Er kan worden deelgenomen aan di verse spelletjes, waaronder bussen gooien, sjoelen, vogelpieken en holen- golf. Om de spelen op te zetten ver leenden mensen van het werklozen- project 'Het Baken' uit Breskens hun medewerking. De bewonerscommis sie organiseert het spel bonen raden. Verder draait er een rad van avon tuur. Om zes uur worden de spelen afgesloten en worden de prijswin naars bekend gemaakt. Tijdens de middag worden wafels gebakken en koffie en frisdrank verkocht. De middag is niet alleen voor de bewoners maar juist ook voor mensen uit Breskens en omgeving. Directeur van het tehuis, de heer De Loos hoopt dat deze middag drempelverlagend werkt, zodat ouderen na opname in het bejaardentehuis ook nog bezoek krijgen. De vogel Hengstdijk hield viswedstrijd HENGSTDIJK De hengélvereni- ging 'De Vogel' uit Hengstdijk opende zondagmiddag het wedstrijdseizoen '84 met de eerste clubwedstrijd. Er werd gevist in het zuidelijk gedeelte van het viswater 'De Vogel' op de weilanden van landbouwer De Koek in Hengstdijk. Aan de wedstrijd na men 30 hengelaars deel. De vangst was slecht. Na afloop werden in zaal P. de Waal in Hengstdijk de prijzen uitgereikt. De uitslag 1 F. Lippens uit Axel, 2 D. d'Haeze uit Gent (B). 3 M. van Wolferen uit Koewacht. 4 O. de Vree uit Vogelwaarde. 5 F. Kint uit Koewacht, 6 A Reyns uit Sint-Jansteen, 7 mevrouw C. van Duyse uit Clinge, 8 C de Bruyn uit Kloosterzande, 9 J. P. Hageman uit Hengstdijk, 10 Th Kerck- haert uit Hengstdijk. TERNEUZEN „het was een 'zottekot', je kon over de hoofden lopen", vertelde een enthousiaste Mark Ververs, vice-voorzitter van de Stichting Noordstraat Promenade, zaterdag na afloop van de Neuzenfeesten. Zowel op de Markt, als in de Noordstraat, was het zaterdag, maar ook vrijdag al, ongekend druk. Zo druk zelfs dat zaterdagmiddag een aantal mensen in een opstopping in de Noordstraat het een beetje benauwd kreeg. Die stilstand wekte enige irritatie, maar niet voor lang, want daar kwamen alweer de oud-leden van showband 'Irene', die zich toeterend en roffelend, op onverstoorbare wijze, tussen de mensen massa begaven. Showband 'Irene' was zaterdag overigens niet de enige muzikale noot in de Noordstraat. De Stichting Jazz Club Zeeuwsch-Vlaanderen zorgde in het kader van het twaalfde Schelde Jazz Festival voor een New Orleans Streetparade waaraan diverse jazz- en dixie- landorkesten deelnamen. Ongeveer vierduizend mensen lieten zich betasten in de obstakelproiductie met drempelvrees 'De Muur' die op de Markt was neergezet. Een attractie te vergelijkeri- met een spookhuis, waar de bezoekers telkens in glibberige handjes vielen. Hoe slapende honden wak ker zijn te maken, was te zien tijdens een demonstratie" van hondentrainers uit Koewacht op de Markt, Het bestuur van de Stichting Noordstraat Promenade is tevreden over de Neuzenfeesten. Markl Ververs: „Woensdag hadden we er met het slechte weer een zwaar hoofd in. Maar zowel het weer, als de belangstel ling hebben zich volledig hersteld". De Noordstraat heeft echter volgens de vice-voorzit ter wel haar beperkingen getoond. „Zo'n grote drukte heeft onherroepelijk consequenties voor de straatar tiesten. Volgend jaar geven we preciescr aan waar ze hun act kunnen houden". De Stichting Noordstraal Promenade komt, gezien het succes dit jaar, in '85 niet een nog uitgebreider Neuzenfeestprogramma. Voetbalwedstrijd over 24 uur in Hulst Succes AXEL De 24 uur van HW'24, een etmaal durende voetbal wedstrijd georganiseerd in het kader van het zestigjarig be staan van deze Hulsterse voet balvereniging, is uitgegroeid tot een sportief spektakelstuk. Zaterdagmiddag om 15.00 uur werd de bal aan het rollen ge bracht en zondagmiddag werd op hetzelfde tijdstip de wed strijd afgefloten. In die tussen tijd was men erin geslaag om 148 maal te scoren. Of dit nu gebeurde door een speler van de in het blauw of in het geel gestoken formatie was niet belangrijk. Het ging in deze 24 uur durende wedstrijd met om de winst, maar om als HW'24-familie gezellig bij el kaar te zijn op het sportpark aan de Zoutestraat. Iets waarin men volledig is geslaagd. Iets waar de organisatie toch wel tegenop zag, waren de nachtelij ke uren. Maar ook dit bleek geen enkel probleem op te leveren. Rond drie uur stonden de sup porters nog in groten getale de spelers aan te moedigen en de verse krachten werden met ap plaus begroet.In het Sint Lidui- naziekenhuis kon men dit ge beuren via de ziekenomroep volgen. Vanaf de aftrap tot twee uur 's nachts en vanaf 's mor gens acht uur tot het einde was Radio Nightingale in de ether om de patiënten en personeel van het treffen op hel sportpark op de hoogte te houden. EXAMEN^ Technische School in Oostburg OOSTBURG Aan de technische school voor West-Zeeusch-Vlaande- ren in Oostburg zijn de volgende kandidaten geslaagd. TERNEUZEN „Van Polen tot New Orleans". Zo kondigde eigenaar Frank Koulen van jazzcafé Porgy en Bess in Terneuzen de laatste set van de Poland Bigband Sami Swoi aan. Een toegift, de échte liefhebber had er kennelijk na vier dagen jazz nog geen genoeg van. Vanaf donderdag was er in het jazzcafé het meest uiteenlopende jazzrepertoir te horen. En wie zich niet onmiddellijk in een horecagelegenheid wilde begeven om jazzmuziek te beluisteren, werd er wel mee op straat geconfronteerd. Zaterdag hield de Stichting Jazz-club Zeeuwsch-Vlaanderen, die het twaalf de Schelde Jazz Festival organiseer de. een New Orleans Street Parade in Nieuwstraat en Noordstraat in Ter- neuzen Hieraan werd deelgenomen door onder meer de Scat Cats en de Schelde Dixies, 's Avonds bliezen ver schillende jazz-orkesten een partijtje weg in een achttal Terneuzense café's. De stichting zette een kroegentocht uit en wie van het ene café naar het andere 'geblazen' werd, had na afloop kennis gemaakt met alle soorten jazz, van salsa tot jazz-rock, Eén van de hoogtepunten tijdens de kroegentocht was ongetwijfeld de Re tro Jazz Group uit Belgie met de gastsolisten Johnny Dover en Joop Ayal. Het orkest trad op in 'De Am bassadeur', maar verkaste later op de avond naar Porgy en Bess en werd gevolgd door een tweehonderdtal en thousiaste luisteraars Volgens Frans de Ruyter van Stichting Jazz-Club Zeeuwsch-Vlaanderen was de kroe gentocht een doorslaand succes. De Ruyter was vooral blij met de belang stelling van het jeugdige publiek, ter wijl naar zijn inzicht de kroegentocht ook voor de deelnemende horeca- etablissementen een commercieel succes is geweest. De stichting telde ongeveer 1400 toeschouwers. „Het was een 'try out', volgend jaar willen we ernaar streven dat elk orkest in twee kroegen optreedt en zeker twaalf café's in plaats van acht in het gebeu ren betrekken", aldus zondagmiddag een vermoeide Frans de Ruyter, die zijn afsluitingstoespraakje naar colle ga-organisator John Defour delegeer de. Hoogtepunten Hoogtepunten tijdens hel Schelde Jazz Festival waren Les Haricots Rouges uit Frankrijk, Lillian Boutté and Music Friends uit de Verenigde Staten, pianist Davi Paquette uit Hawaï en de Retro Jazz Group uit Belgie. Het twaalfde Schelde Jazz Festival werd zondagmiddag afgeslo ten voor een auditorium van een kleine 250 man. „De echte jazzliefheb ber, waarvoor we nog een uitsmijter hadden bewaard", aldus De Ruyter. De Stichting Jazz-Club Zeeuwsch- Vlaanderen wil volgend jaar nauwer gaan samenwerken met de Lazy River Jazz Club uit Gent. De Ruyter denkt aan het gezamenlijk organiseren van een 'Canal Street Jazz Blues Festival, waarbij ook de plaatsen Zelzate en Sas van Gent zijn betrokken. Zware schade bij aanrijding auto's in Hoofdplaat HOOFDPLAAT Bij een botsing tussen twee personenauto's op de kruising Havenstraat'Bemardstraat in Hoofdplaat zaterdagavond om streeks elf uur, zijn beide voertuigen vrij zwaar beschadigd. Bestuurder T. de R uit Hoofdplaat kwam vanuit de Bernardstraat en nam de bocht te ruim Hij kwam daarbij in aanrijding met bestuurder J. P. uit Kerkrade. Wielrenners in Aardenburg gewond AARDENBURG Tijdens een wie lerronde zondagmiddag in Aarden- burg is wielrenner J. E. uit Deinze gewond geraakt. Hij werd met een hersenschudding per ambulance naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg gebracht. E. kwam in de eindsprint op de Lange- weg ten val. Eerder in de wedstrijd was wielrenner E. T. uit Deinze ten val gekomen Ook hij werd naar het zie kenhuis in Oostburg gebracht. Voor de afdeling motorvoertuigentechniek op B'C-niveau- F. A L de Dobbelaere. Biervliet Voor de afdeling motorvoertui gentechniek op C-niveau' J. P ten Broeke. Schoondijke; C I de Bruyne. Aardenburg. E. J. Dekker, Schoondijke- B. Dijkgraaf. Schoondijke; F, A. Houdersteijn, Nieuw- vliet; I, J. van Houte, Cadzand, J. J. I. Pleyte, Hoofdplaat: R Reüngoud, Oost burg; I. J. van de Walle. Schoondijke. Voor de afdeling motorvoertuigentechniek op AB-niveau- P A A. Buijsse. IJzendijke. B F A van Deursen. Schoondijke, M J. F van Dierendonck, IJzendijke. M. M W Focke, Sluis, M P. E. Haerens, Oostburg, J J. den Hamer, Biervliet, A J Robijn, Breskens. W D Smolders. Breskens, A, L Steijaert. Breskens: C J van de Wege. Groede. Voor de afdeling motorvoertuigen techniek op B-niveau. F den Arend. Oost burg, G. Bécude. Breskens; J. P Cauwels, Oostburg, H. de Cock. Aardenburg: P J Corthals. Wateriandkerkje. M. R J. van Damme. Groede. W C M Dierikx. Oost- burg^ Fieret. Oostburg. P R .van Gaden. Aardenburg; R J. M. van Hanegem, Aar denburg. P. H J. van Landschoot. IJzendij ke. F W. Maenhout, Aardenburg; J P Martlé, Cadzand, M. D Minderhoud, Bres kens, W, L. van Oostenbrugge. Breskens; I. J. Rijnberg, Zuldzande. J. D. Scheele, IJ zendijke; E A. de Smet. IJzendijke: M. L. C Stokkerman. Oostburg, P. G de Vneze. Aardenburg. G. de Waele. Sluis Voor de afdeling mechanische techniek op AB- niveau P R A Bruggeman, Aardenburg; J J Schaap, Groede. Voor de afdeling mechanische techniek op B-niveau: M A. T Aersens. IJzendijke. A. L. C. de Clerck. Aardenburg, O M Faas. Groede. R Goos- scn. Cadzand; J M. Hcybocr. Aardenburg. E. P J Huigh. Schoondijke; A P Lannoo. Sluis; M. A. Riemens. Biervliet. K,.Sche- linski. Breskens Voor de afdeling mechl- sche techniek op B/C-techniek: M P. van der Vlugt. Oostburg. Voor de afdeling me chanisch techniek op AB-niveau. P Dat- thijn. Oostburg. H H J Galle. Eede: R T Pijcke. Oostbure: A. J Risseeuw. Groede. J L T Veldkamp, Aardenburg. Voor de afdeling bouwtechniek op B-niveau M. L Corthals. Aardenburg; A J. Fenljn. Nieuw- vliet: E. C. Fijnaut, Oostburg: H. J van Gaelen. Aardenburg. D A. Lutcyn. Oost burg; A J. J. Manhave. Breskens. L. van Oostenbrugge. Breskens. E. R. E Scher- beijn. Hoofdplaat. J P de Vilder, Hoofd plaat. P T. van 't Westeinde, Biervliet. Voor de afdeling bouwtechniek op B/C-niveau; M, J. M Begheyn. Schoondijke: F. H. A. van den Broecke. Breskens: B de Coussemae- ker. Aardenburg. M Luteijn. Zuldzande; A. Vermeulen. Sluis. T. J de Wever. Schoon dijke. Herexamen 3. Pedagogische Akademie MIDDELBURG Aan de Christdip ke Pedagogische Academie voor Z«- land, opleidingsschool voor christs lijk kleuteronderwijs in Middelburg slaagden de volgende kandidutcc voor de akte van bekwaamheid als hoofdleidster bij het kleuterondrr wijs: E. M. C. de Baar te Ovezande. P. J E Baarends te Goes, T. J. Blok te 's-Grav« polder, J. H. van Breda te Bruinisse, M. P, Hengst te Zoutelande. A. J M. de JongeK Ovezande, A C. van Liere te Heinkenszand K M. Verstraten te Middelburg. De volro de kandidates verkregen tevens het appl catiecursusdlploma voor de volledige 'K voegdheid: J J. Herrebout te Goes, P. M.d; Voogd van der Straten-van 't Hof te Helle voetsluis, B J., van Houdt te Scherpenisst C Joziasse te Middelburg, L. Kodde Middelburg, A. Quant te Zierikzee, J C Wielemaker te VUssingen. Er namen 21 kandidates aan h« examen deel. Vijf Candidates moeste worden afgewezen, Eén kandidaK trok zich voor het examen terug. Aan de christelijke Pedagogisch! Academie voor Zeeland slaagden voa het examen volledig bevoegd onder wijzer(es) de volgende kandidaten L. Blankenburgh, C. Kasse. P van Katwijt E. van Keulen. R Koole, H. Kosters,!! Wisse te Middelburg, J. Dekker te Vlissis gen. K. Pieters, A M. de Ronde te Oor. Souburg. I. Davidse te Sint-Laurens. A Marcusse te Oostkapelle, L. Potappel, L e. Feijter. C Kouwijzer te Terneuzen, S. S Ridder te Arnemuiden, E. van RooijenU Westkapelle, L, Bakker te Goes, P. Boerjn te Biervliet, R. Fenljn te Nieuwvliet. Hetjstek te Colijnsplaat, M van Overdultt te Zaamslag. B. de Paauw te Oostburg,! Raaphorst te Halsteren. C. Raas te Lew dorp, N. van der Sneppen te Zierikzee,! Snouwaert te Eede, J Stouten te Nieuwe kerk, L. Zuidhof te Hoedekenskerke. Et namen 31 kandidaten aan het examen deel Eén kandidate trok zich voor het schrille lijk examen terug. Er werd één kandidsï afgewezen Eén kandidate werd töegelaz tot een herexamen Aan de christelijke Pedagogisch! Academie voor Zeeland, opleidings school voor het Christelijk Kleuteren derwijs, slaagden voor de akte kien terleidster-A de volgende kandidate W. Allewijn te Krabbendijke. H. Berkd, 6 Tacq. M. de Vriend te Terneuzen; I er. Boer te Kerkwerve. V. van Eek te Niém vliet, M. Goethals te St.-Kruis. M. KruseJ Slimmen. M, Verhoole te MiddelburgJ Reijnierse te Biggekerke. J Schede' Nieuw en Sint-Joosland. GU «Scheele te Kr tranchement. E. Slabbekoarh te KloetUffl D. Zoeteweij te-ThoIep. Er nam er}. 15 kandidaten aan hei examen deel. Eén kandidate moest zich wegens ziekte terugtrekken voor het examen Er werden geen kandidaten afgewe zen. 2 m Ah K H fc.CC! Streetparade. Op 21 juni zijn onze ouders en grootouders M. DE RITTER S. DE RITTER-ZEGERS g 50 jaar getrouwd. Gelegenheid tot feliciteren donderdag 21 juni van 19.30-21.00 uur in Hervormd Kerkcentrum, Langestraat 6. Hoek. Tulpstraat 24, 4542 BW Hoek. trio SuperAcryl 25 OO Eleganct BREDESTRAAT 3-5, OOSTBURG, 01170-2845.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 24