Tour wordt voor Winnen sprong in het duister Mokerslagen voor ploeg Post Dominique Garde: eerste grote succes als prof Straffen Belgische voetballers blijven WERELDRECORD WISSELSLAG VOORBEREIDING WEG NA VAL IN EEN RA VIJN Elinkwijk aan de leiding WINNAAR VAN DE MIDI LIBRE Gomes naar AC Milan MACHTSGREEP BREU IN RONDE ZWITSERLAND BIJNA GESLAAGD Overwinning en gelijkspel hockeyploeg 24-uursrace in Le Mans eist een dode Honduras niet naar Spelen Vonck vijfde in Amsterdam PZC/sportkrant 15 kneep m'n remmen dicht, begon te schuiven en ging de afgrond in". Door Peter de Jonge) KLAUSENPASS (GPD) - De Ronde van Frankrijk wordt dit jaar voor Peter Winnen een enorme sprong in het duister. De Bebloed Hoofd enige Nederlandse favoriet voor de Tour-zege stortte zater- - dag tijdens de Ronde van Zwitserland in een tien meter diep ravijn, verdween uit de wedstrijd en verloor daardoor de laatste mogelijkheid op een serieuze voorbereiding. En al vielen de lichamelijke verwon dingen wel mee, geestelijk wordt de Noordlimburger nu gekweld door gru welijke twijfels. „Hier had ik in de vorm moeten komen die nodig is om een goede Tour de France te kunnen rijden", stelde hij somber vast, „dan weet je ook hoe je er voor staat. Dat heb ik nu niet. Bovendien reed ik zaterdag ook nog slecht berg-op. Daar zit ik eelijk gezegd nog meer mee dan met die val". Peter Winnen kroop een dag na die tuimeling overigens al weer op de fiets; tien hechtingen in zijn hoofd en grote schaafwonden op armen en be nen. „Ik heb wat getraind, maar toen Ik last kreeg van hoofdpijn ben ik gestopt", aldus Winnen. De 26-jarige klassementsrenner uit de Panasonic- ploeg van Peter Post blijft de komen de dagen actief in de Zwitserse Alpen. Iedere dag trainen op het parkoers dat voor de karavaan is uitgestippeld, ook al weet hij dat het een surrogaat is van het wedstrijdgebeuren dat hij ln de aanloop naar 'La Grande Blou- cle' zo hard nodig had. „Ik kan in elk geval veel bergop rijden en bovendien heb ik hier verzorging, die ik in Nederland niet of veel moei lijker kan krijgen", sprak hij. De ver wondingen zuilen dus goed verzorgd worden, maar bovenal zal het klim- mertje uit de Post-equipe mentaal moeten worden opgelapt. Winnen na melijk beseft maar al te goed dat hij door die ongelukkige aüoop van de zaterdagrit met een forse achterstand op zijn concurrenten afreist naar het Parijse voorstadje St. Denis, waar volgende week vrijdag het startschot valt voor 's werelds grootste wieler spektakel. Daarin zal Winnen hoe dan ook een prestatie van formaat moeten leve ren, omdat een verloren Tour de France voor hem meteen ook een verloren seizoen betekent. Zijn ere lijst van dit jaar is namelijk nog maagdelijk wit, temidden van al weer twee zwarte bladzijden. Dit voorjaar smakte hij tijdens een trai- ningsrit samen met zijn ploegmaat Theo de Rooy tegen het wegdek en brak een sleutelbeen. Hij stond enige tijd op non-actioef, kwam niet meer aan presteren toe en werkte vervol gens behoedzaam naar de Tour de France toe. De Dauphiné Libéré was een opwarmronde, in Zwitserland zou moeten blijken of hij inderdaad zo goed was als hij zich voelde. De test duurde echter slechts tot de tweede serieuze col van de 48e Zwit serse ronde. In de levensgevaarlijke afdaling van de 1400 meter hoge Iber- geregg, waar organisator Sepp Voege- li het toch al uitgedunde deelnemers veld aan paperclipscherpe bochten en tientallen meters losse steenslag blootstelde, sloeg het noodlot toe. „Ik had al een slechte dag en misschien is dat ook al een beetje oorzaak van zo'n val. Ik was wat achterop geraakt en in de afdeling was ik hard bezig om terug te komen. Plotseling zag ik iemand zwaaien met een vlag. Ik hield al wat in, maar de bocht was scherper dan ik had verwacht en bovendien lagen er renners over de hele weg verspreid. Ik Terwijl de jury de namen van de andere gevallen coureurs, onder wie de Zwitsers Seitz, Maier en Wyder, braaf doorgaven via de interne ra dioverbinding werd Winnen over het hoofd gezien. „Net als Gert Jan Theu- nisse in de Ronde van Romandi", klaagde Peter Post, die 400 meter voorbij de plaats des onheils door Henk Lubberding werd gewaar schuwd. De ploegleider zag nog net hoe zijn kopman met een bebloed hoofd uit de afgrond werd geholpen en op de achterbank van een personenauto werd gezet, maar verkeerde verder in onzekerheid over de aard van de verwondingen. Pas aan het begin van de avond hoorde hij vanuit het hospitaal in Schwyz dat Winnen over de kop was geslagen en daarbij twee'gaten in zijn hoofd had opgelopen. Gebroken, zo wezen de foto's uit, had hij niets. Winnen was daar zaterdag nog niet van overtuigd. „Ik heb al eerder mee gemaakt dat ze in Belgiè na onder zoek zeiden dat er niks gebroken was, maar later bleek er dan toch een scheur in m'n schouderblad te zitten. Pas zondagochtend toen hij een stuk je gefietst had was die vrees verdwe nen en restten alleen nog de vragen of hij toch wel goed genoeg zou zijn om vol optimisme aan zijn wedstrijd-van- het-jaar te beginnen. Vervuld van twijfels zal hij de komende dagen over de Alpen trekken. „Net als Henk Lubberding toen die hier vorig jaar uit de koers was gezet aldus Winnen. „Ach, ik moet me maar bij de feiten neeleggen en bovendien heb ik in het jaar dat ik vijfde werd in de Tour in de aanloop ook alleen maar kunnen trai- BRUSSEL (BELGAi - De spelers van Standard en Waterschei, betrokken bij het omkoopschandaal uit de wed strijd tussen beide ploegen, zullen volgens een beslissing van de contro lecommissie van de Belgische Voet bal Bond geen strafvermindering krijgen. De commissie heeft zich zaterdag op nieuw over de zaak gebogen, nadat het dagelijks bestuur van de KBVB een verzoek tot herziening van de eerder uitgesproken straffen had ge daan. Het bondsbestuur vond dat er nieuwe elementen in de strafzaak wa- ren gekomen doordat de FIFA. de internationale voetbalfederatie, de schorsingen had overgenomen. De controlecommissie oordeelde dat de nieuwe ontwikkeling, door de stap van de FIFA, geen invloed had op de schuldvraag en dat de opgelegde straffen als minima beschouwd kon den worden volgens de rechtspraak van de voetbalbond. Het gegeven dat de FIFA. mogelijk onverwacht, doch met onvoorspelbaar, de straffen gel dig heeft verklaard voor alle aangeslo ten bonden, moet er niet toe leiden dat de tuchtorganen van de KBVB een vaststaande jurisprudentie gaan herzien. De commissie vond derhalve geen reden het effect van de straffen, on miskenbaar verzwaard na de uit spraak van de internationale federa tie, weg te werken door het gevelde vonnis te herzien. Peter Winnen in een van zijn laatste optredens. De voorbereiding werd in Zivitserland verstoord. UTRECHT (ANP) - Elinkwijk heeft zaterdag een flinke stap gezet in de richting van de algemene Nederland se amateurtitel. In eigen huis ver sloegen de Utrechters het tot zater dag eveneens nog ongeslagen IJssel- meervogels met 3-1. Elinkwijk - IJsselmeervogels 3-1 (1-0). 42 Boonstra 1-0,60. Reglero 2-0,78 Reglero 3-0. 88. Jaan de Graaf 3-1 Scheidsrechter Floors, toeschouwers: 5.500 Zwolsche Boys-NSW 0-2 (0-1) 22 Reedijk 0-1. 59. Van Trigt 0-2. Scheidsrechter Knipmeijer. toeschouwers 150 Geldrop - Rijnsburgse Boys 6-t (3-1), 1. Brouns 1-0. 11 Methorst 2-0, 16. De Kleine 3-0, 44 Aandewiel 3-155 Van der Blom 3-2, 64. Van der Blom 3-3,75 Brouns 4-3, 84 Van der Blom 4-4. 87 Meulendijks 5-4. 90. Brouns 6-4. Scheidsrechter Van de Broek. 500 toeschouwers. Simovic volgt Van Breukelen op PARIJS (GPD) - De Joegoslavische doelman Zoran Simovic van Hajduk Split wordt de opvolger van Hans van Breukelen bij het Engelse Not tingham Forrest. Eind vorige week tekende de Joegoslaaf, die overigens tegen Denemarken zijn plaats af moest staan aan Tomislav Ivkovic, een contract dat hem voor twee jaar aan de club van Brian Clough bindt. Eerder werden besprekingen gevoerd met Anderlecht-doelman Jacky Mu- naron, maar de vraagprijs van de Brusselaars was de Engelsen te hoog om hem dc plaats van de naar PSV vertrekkende Van Breukelen te laten innemen. Achter de schermen van dit EK-toer- nooi wordt trouwens toch druk onder handeld. Vooral de Portugezen staan bij de buitenlandse scouts in de be langstelling. De Portugese topscorer Fernando Gomez, centrumspits van FC Porto, tekende inmiddels al een voorlopig contract met AC Milan, dat ook nog altijd pogingen onderneemt om de Engelse topscorer Ian Rush aan de selectie voor het komende seizoen toe te voegen. Chalana heeft vooral de interesse van de Franse landskampioen Girondins Bordeaux opgewekt, terwijl Olympic Marseille geïnteresseerd is in Vrasco en het Italiaanse Verona Pachelo een contract heeft aangeboden. R9ME (AFP) - Het Italiaanse AC Milan is met FC Porto tot overeen stemming gekomen over de koop van Fernando Gomes. De Europese topscorer van vorig jaar zal een verbintenis tekenen voor twee jaar. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 4,5 miljoen gulden. De komst van de Portugees naar AC Milaan, dat eerder de Engelse mid denvelder Ray Wilkins kocht van Manchester United, betekent dat de Engelsman Luther Blissett en de Belg Eric Gerets overbodig zijn geworden bij de Italiaanse club. Gerard Veldscholten zorgde zaterdag voor een klein succesje: hij won na een solo de derde rit in de ronde van Zwitserland. SAINT-ESTEVE (AFP) - Dominique Garde heeft met zijn overwinning in de Midi Libre zijn eerste grote succes als beroepsrenner geboekt. De 24- jarige Fransman, knecht van Robert Millar en Pascal Simon in de ploeg van Robert Berland, won dankzij een ontsnapping op de tweede dag van de Zuidfranse trainingskoers. In de verdere ritten hoefde Garde slechts twee man in de gaten te houden: zijn medevluchters uit de eerste etappe Durant en Vigneron. Het drietal nam op die dag een voor sprong van bijna zeventien minuten. Ook al door de stijgende temperatu ren bestond er weinig animo in het peloton, het heuvelachtige parkoers ten spijt, voor een aanval op de leider in het klassement. Pogingen van Alain Vigneron uit de ploeg van Hi- nault, die zestien seconden moest goedmaken op Garde, haalden mets uit. In de levendige etappe van zondag ontsnapte na 36 kilometer een groep van 15 renners, waaronder Eric Cari- toux, de winnaar van de Ronde van Spanje, en de latere etappewinnaar Millar. De Schotse klimmer was er op Waterpoloteam loot gunstig BOEDAPEST (SID) - De Nederlandse waterpoloploeg is in de „nieuwe" loting voor het Olympisch toernooi gunstig ingedeeld. Nederland speelt in groep A met Canada, Joegoslavië en China. De nummers een en twee gaan over naar de finalepoule. Deze loting was noodzakelijk geworden door het te rugtrekken van de Sovjetunie. Honga rije en Cuba. De indeling is verder: groep B: Brazi lië. Spanje, Griekenland en de Ver enigde Staten. Groep C Bondsrepu bliek Duitsland, Mexico, Italië en Au stralië. De deelneming van Mexico is nog niet geheel zeker. Trekt Mexico de waterpoloérs terug, dan wordt de plaats ingenomen door Japan de laatste beklimming, die van de Col des Auzines. vandoor gegaan met in zijn wiel de Fransman Gilles Mas. De verbeten jagende Bernard Hinault ar riveerde 37 seconden later Met de dagprijs van Millar en de eindzege van Garde was het succes van de ploeg- Berland volledig, omdat een dag eer der de jonge Robert Forest had ge wonnen De Nederlanders uit de ploeg van Walter Godefroot speelden geen rol van betekenis. Veteraan Joop Zoete melk. die zondag binnekwam in het peloton, eindigde als 21e in het alge meen klassement. Hennie Kuipers, de andere troef voor de Ronde van Frankrijk, liep in de laatste etappe een achterstand op van bijna negen minuten op winnaar Millar. Ook de Columbianen. de uitblinkers in de Dauphiné Liberë. reden een onopval lende wedstrijd. Luis Herrera. die de leiderstrui droeg in de „kleine Ronde van Frankrijk", maar moest opgeven met een knieblessure, toonde met zijn elfde plaats in elk geval aan de weg naar herstel ingeslagen te hebben. De uilslag van de derde rit uit de Midi Libre is: 1. Robert Forest (Fra). 213 km in 6 uur 24 minuten en 58 seconden, met tijdsvergoe- dlng 6.24.48, 2. Patrick Clerc (Fra) 6.25.25, met tijdsvergoeding 6.25.20, 3. Rafael Ace- vedo (Col) 6.25.25, met tydsvergoeding 6.25.23, 4 Patrick Bonnel (Fra) 6.25.25. 5 Jean-Francois Raul (Fra) 6 25.30. 6 Inaki Gaston iSpai, 7 Domlnque Garde iFrat. 8 Yvan Frebert (Fra). 9. Alaln Vigneron (Fra) 10 Leo van Vliet (Ned) allen zelfde tyd als Rault De plaatsen van de Nederlanders in de derde etappe zijn: 28. Ad Wijnands 6.25.30, 29 Jacques Hane- graaf, 46. Joop Zoetemelk, 54 Hennie Kui per zelfde tijd als Wijnands. 74 GerritSolleveld 6.39.40.75 Jan Raas. 79. Henri Manders zelfde tijd als Solleveld. De uitslag van de vierde en laatste etappe 1 Robert Millar (Sch) 180 kilometer in 5 uur 9 minuten en 59 seconden imet tljdvergoe- ding 5.09.49) gemiddelde snelheid 36,001 kilometer per uur; 2. Gilles Mas (Fra) 5.09,59 (5.09.541. 3. Bernard Hinault (Fra) 5 10.36 (5.10.34); 4. Inaki Gaston (Spa); 5 Michel Laurent (Fra) beiden zelfde tijd als Hinault. 6. Patnee Thevenard (Fra) 5 10.38. 7 Jean-Claude Bagot (Frai 5.10 44. 8 Pa trick Bonnet (Fra). 9. Christian Seznec (Frai, 10. Pedro Munoz iSpa) allen zelfde tijd als Bagot, 17. Dominique Garde (Frai 5.13.28. Het eindklassement is: 1. Garde (Fra) 21 25 08, 2 Mare Durant Fra) op 14 seconden; 3. Alaln Vigneron (Fra) op 16, 4 Millar op 3.27. 5 Mas op 3.29. 6 Bagot op 4 02: 7 Bonnet op 4 06. 8 Hinault op 4.09; 9 Laurent op 4.14; 10 Gaston op 4 21. De klasseringen van de Nederlanders in het klassement zijn: 32 Joop Zoetemelk 5.13.28; 35 Hennie Kuiper 5.18.32. De eind klasseringen: 21 Zoetemelk op 17.07; 33 Kuiper op 22.14. TORONTO (SID) - Op de eerste dag van de Olympische selectiewedstrij den voor Canada heeft de 20-jarige Alex Baumann een wereldrecord gezwommen op de 400 meter wisselslag, sij realiseerde een tijd van 4.17,53 minuten, waarmee hij ruim twee seconden onder het oude wereldrecord dook. Dit record stond sinds 23 mei op naam van de Oostduitser Jens-Peter Berndt met 4.19,61 minuten. Baumann liet zijn wereldrecord ln de series afdrukken. De in Praag geboren Canadees is met 2.02,25 minuten ook reeds in het bezit van het wereldrecord op de 200 meter wisselslag. DEVENTER (ANPf-TteNcdcrlandse hockeydames hebben zaterdag in De venter met 4-1 gewonnen van Cana da. Het was de eerste nederlaag van de Canadesen tijdens haar verblijf in Nederland als voorbereiding op de Olympische Spelen. Bij rust was de stand reeds 3-0. Het scoreverloop van de wedstrijd van zaterdag in Deventer was: 10. Carina Benninga 1-0, 30. Fieke Boek horst (strafcorneri 2-0, 33. Fieke Boek horst (strafcorneri 3-0,42. Marieke van Doom (strafbal) 4-0. 67. Karen Hew lett 4-1. Het Nederlands dameshockeyteam heeft de tweede wedstrijd van het weekeinde tegen Canada gelijk ge speeld. In Amstelveen werd het voor 1000 toeschouwers 2-2, Bij rust was er «veneens evenwicht: 1-1. KLAUSENPASS (GPD) - De val van Peter Winnen was dit weekeinde wel de zwaarste, maar niet de enige klap voor de ploeg van Peter Post. Zater dag verspeelde Theo de Rooy de leiderstrui en zondag in de klimtijd- rit naar de Klausenpass verloor Phil Anderson het contact met de top van het klassement. Met dat laatste werd nog maar eens onderstreept hoe hard Post Peter Winnen nodig heeft om als belangrijkste troef uit te spelen in de Tour de France. Zorgen dus voor de tot nu toe zo succesvolle Nederlandse ploegleider. De ritzegc die Gerard Verscholten zaterdag in Altdorf boekte kon de pijn zelfs maar een klein beetje verzachten. Vanuit de startplaats Buerglen, ge boortedorp van volksheld Wilhelm Teil, startten de Zwitserse renners een heroische aanval op de hoogste posi ties van de algemene rangschikking. Zaterdag had Urs Zimmermann de gouden trui al mogen aantrekken door een schitterende aanval op de Ibergeregg, zondag danste zijn land en ploeggenoot Beat Breu naar een winnende tijdrace naar de Klausen pass. Na 22 kilometer had hij precies genoeg tijd op Zimmermann goed gemaakt (3 minuten 46 seconden) waardoor zy ex aequo op de eerste piaats Kwamen. Breu kreeg de trui, omdat hy in de tijdrit een beter resultaat haalde. Met twee leiders waren de Zwitsers dus uiterst tevreden, maar minder positief was de uitslag voor de Pana- sonic-equipe van Post. De Australiër Phil Anderson, vooraf geldend als een serieuze favoriet, verspeelde ruim drieënhalve minuut. Natuurlijk ver kondigde zijn ploegleider andermaal dat deze westrijd slechts een voorbe reiding op de Tour is, maar de psycho logische tikken die werden uitgedeeld kunnen toch best als een mokerslag aankomen. Anderson namelijk zag ook hoe Sean Kelly (met alleen de Ronde van Lu xemburg in de benen) wel al tot een topprestatie reikte met een tweede plaats in de lange, lastige klauterpar- tij. Halfweg was Anderson nog goed voor de zesde tussentijd, maar hij moest zelfs de Belgische knecht uit zijn formatie Guy Nulens uit zijn formatie voor zich dulden. Tegenactie Een dag eerder had Theo de Rooy al een nederlaag moeten incasseren. Overigens kwam dat ook voor een niet onaanzienlijk deel door de tak- tiek van Post, die tevoren had aange kondigd de leiderstrui niet ten koste van alles te zullen verdedigen. Daar door kwam er geen gegroepeerde tegenactie toen ürs Zimmermann de import-Limburger van de troon stootte. Met een hoofd als een tomaat zwab berde De Rooy zaterdagmiddag in Altdorf over de eindstreep. „Ik had een enorm slechte dag vandaag, het ging echt helemaal niet", klaagde hij. „Ik moest herhaaldelijk lossen uit het peloton en in de afdalingen moest ik echt alle risico's nemen om weer bij te komen". Althans by het peloton, want Zimmermann was onbereikbaar voor hem. „Ik had net een geweldige ach tervolging achter de rug toen ik hem in de beklimming van de Ibergeregg zag wegspringen, maar ik kon er niks tegen beginnen". Tussen al die treurigheid was er toch nog een klein beetje vreugde Gerard Veldscholten ontpopte zich zaterdag tot uitblinker. Ai na 45 kilometer ging hij aan de haal met de Belg Fons de Wolf en de Zwitser Erwin Lienhard. Twee Zwitsers kwamen er nog bij: Erich Maechler en Urs Freuler, die vooral geprikkeld was door zijn sprintnederlaag van een dag tevoren en bovendien woonplaats Bilten pas seerde. In de laatste afdaling sloot ook Zimmermann na een ronduit im posante achtervolging aan by de kop, maar om de hoogste dagprijs streed hij niet mee. Daarvoor leek in de eerste plaats Freuler kandidaat te zijn. maar tij dens de plaatselijke omloop in Altdorf sprong Gerard Veldscholten plotse ling weg. „Ik wist dat iedereen het werk aan Freuler over zou laten, om dat hij hen in de sprint de baas zou zijn. Bovendien had ik nog wel reser ves, want ik ben weinig op kop ge weest omdat wij de trui te verdedigen hadden", aldus Veldscholten. die met voorsprong finishte en na de eerste rit in de Dauphiné Libéré zyn tweede overwinning van dit seizoen boekte. Dc uitslag van de derde etappe van de Ronde van Zwitserland, een rit over 183 kilometer van Chain naar Altdorf. is 1 Gerard Veldscholten <Ned)4 uur 37 minu ten en 8seconden. 2. Urs FreuleriZwl) op 16 seconden; 3 Fons de Wolf iBel) z.t.. 4 Erwin Ltenhard (Zwl) z t.. 5. Erich Maechler (Zwl) op 0 20. 6 Urs Zlmmennann <Zwu z.t.: 7 Harald Meier (Oos) op 4.25. 8 Frank Hoste (Bel) z.t., 9. Sean Kelly iler) z.t10. Plemno Gavazzi (Ita) z.t11. Eddy Schepers iBel) z.t., 12. Marco Vitali ilta) zt.; 13 Stefan Mutter (Zwl) z.t.. 14. Leo Schonenberger (Zwli z.t.. 15. Alfio Vandi (Ita) z.t.; 24 Phll Anderson iAus) z.t.: 25 Theo de Rooy (Ned) z.t 28. Guy Nulens (Bel) z.t,: 40." Henk Lubberding (Ned) z.t., 45 Teun van Vliet (Ned) z.t. De uitslag van de vierde etappe, een bergtijdrit over 22,5 kilometer, is: 1 Beat Breu (Zwi) 55 minuten. 2. Sean Kelly (Ier) 56.10. 3 Eddy Schepers (Bel) 56 33. 4 Acacio da Silva (Por) 57 11. Jean- Marie Grezet iZwl) 57 16 6. Gerhard Zadro- bilek (Oos) 57 20. 7. Guy Nulens iBel) 57 34: 8. Harald Maier <Oosi 58 02 9. Mike Gut- mann iZwi) 58 14; 10. Patrick Moerlen (Zwi) 58.15. U. Hubert Selz (Zwl) 58.26: 12 Stefan Mutter (Zwi) 58.29; 13. Phil Anderson (Aus) 58.34; 14. Urs Zimmermann (Zwl) 58.46, 15. Jean-Claude Leclercq (Fra) 59.25, 17 Ge rard Veldscholten (Ned) 59.39, 20. Henk Lubberding (Nedi 59.55. 30 Theo de Rooy (Ned) 1.01 57. 39. Gerrie Kneiemann iNed) 1.03 10. 42 Teun van Vliet (Ned) 1.03 36: 58 Jean Habets iNed> 1.04 52, 63 Bert Ooster bosch (Ned) 1.05.24,-67 Johan Lammerts (Ned) 1.05 46, 78. Eddie Planckaert (Beb 1 07 14. 83. Eric VandernAden (Bel) 1.07 47 Het algemeen klassement na vier etappen is: 1 Breu 14 uur 34 minuten 49 seconden. 2 Zimmermann zelfde tijd. 3. Kelly op 1.09, 4. Da SUva op 2 12, 5. ZadrobUek op 2 27 6. Maler op 3 07; 7 Anderson op 3.31. 8 Leo Wellens Beli op 5 09. 9 Claudio Savtni (Ita) op 5 11. 10 De Rooy op 6 48: 11 Daniël Wyder (Zwi) op 11 48. 12 Veldscholten op 12 27. 13 Erwin Lienhard (Zwi) op 12 46, 14 Nulens op 12 49. 15. Grezet op 12.58; 24. Lubberding op 16 56: 46 Van Vliet op 25,32; 51 Vanderaerden op 30 23. 60 Knetemann op 36 12; 63. Habets op 36.12; 67 Planckaert op 38.33; 74 Oosterbosch op 40 25. 78 Lammerts op 40.55 LE MANS (ANP) - De 41-jarige Franse coureur Henri Pescarolo heeft zon dag voor de vierde maal de klassieke 24-uursrace van Le Mans voor sport wagens gew onnen. Pescarolo, die eer der in 1972, 1973 en 1974 zegevierde, moest tien jaar wachten op een nieu we triomf. Pescarolo reed met de Westduitser Klaus Ludwig, die in 1979 al eens eerste was geworden. Het duo bemande een Porsche 956. Alleen twee Belgen hebben tot nu toe minstens zo vaak Le Mans gewonnen als Pescarolo: Jacky Ickx (zes) en Olivier Gendebien (vier). Zaterdag moest de race wegens een ernstig ongeval voor een uur worden geneutraliseerd. De Aston Martin van de Brit John Hendon vloog uit de baan en raakte vervolgens in brand. Daarbij kwam een Franse baancofri- missans om het leven. Hendon moest met zware brandwonden in een zie kenhuis in Tours worden opgenomen. Ook een andere auto raakte bij dit ongeluk zwaar beschadigd. De Ameri kaanse coureur Drake Olson bleef in dit geval ongedeerd. De uitslag van de 24 uren van Le Mans is: 1 Henry Pescarolo Klaus Ludwig. (FraWDli Porsche359 ronden: (4900,276 kilometer, ge middelde snelheid 204.178 kmuuri; 2. Jean Rondeau John PauLMichel Ferte. (Fra VStFra) Porscheop 2 ronden; 3 Davld Hobbs Philippe Streiff Sarei van der Mer- we. (GBr/Fra/ZAf) Porscheop 9 ronden. 4 Walter Bran/Leopold von BayerrvBob At- kln; iZwfWDl/VSt) Porscheop 20 ronden. 5. Dietei Schornsteln/Volker MerLJohn Win ter. i WD1) Porscheop 20 ronden. TEGUCIGALPA (AP) Honduras zal niet aan de Olympische Spelen van Los Angeles deelnemen omdat de Hondurese sportlieden zich onvol doende hebben kunnen voorbereiden en 'zelfs niet op middelmatig niveau' een rol hadden kunnen spelen. Dat heeft de voorzitter van de H ondurese nationale sportfederatie, Jorge Abudoj vrijdag meegedeeld. Hij zei dat de Hondurese sportlieden hun best hebben gedaan, maar dat zij beter aan regionale wedstrijden kun nen meedoen en later op Panameri- kaans niveau, alvorens aan deelname aan wedstrijden op wereldniveau te denken. Nelson Piquet wint in Canada MONTREAL!AFPl - De Braziliaan Nelson Piquet heeft zondag op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal de Grote Prijs van Canada voor for mule eénwagens, tellend voor het wereldkampioenschap coureurs, ge wonnen. Piquet reed met een Brab ham BMW'. De Oostenrijker Niki Lau- da en de Fransman Alain Prost, bei den rijdend in een McLaren, werden respectievelijk tweede en derde. Prost behoudt de leiding in het klas sement om de wereldtitel. De uitslag van de Grote Prijs van Canada 1 Nelson Piquet (Bra) Brabham-BMW de 70 ronden (308.7 kmi Ln 1 46.43.748 igemlddel- de snelheid 173.562 kmui. 2 Nïkl Lauda (Oos> McLaren-Porsche op 2,612 seconden. 3 Alaln Prost iFrai McLaren-Porsche op 1.20,032; 4 Ello de Angelis (Ita) Lotus- Renault op een ronde; 5 Nigel Mansell (GBr) Lotus-Renault op twee ronden, 6 René Arnoux (Fra) Ferrari op twee ronden, 7 Ayrton Senna da Stlva (Bra) Toleman- Hart op twee ronden; 8 Manfred Winkel- hock I.WD1) ATS-BMW op twee ronden; 9 Johnny Cecotto (Vem Toleman-Hart op twee ronden: 10 Martin Brundle iGBr' Tyrrell-Ford op twee ronden; 11 Philippe Alllot (Fra) Ram-Hart op vyf ronden. 12 Eddle Cheever (VSt) Alfa Romeo op zes ronden, 13 Marc Surer (Zwl) Arrows-Ford op tien ronden Stand om de wereldtitel na zeven races 1 Alaln Prost (Fra) 32,5 punten. 2 Niki Lauda (Oosi 24. 3 Rene Arnoux iFrai ol6.5. 4 Eho de Angelis (Ita) 15,5,5 Derek Warwick iGB:< 13. 6 Keke Rosberg (Fin) 11. 7 Micheie Alboreto (Ita.) en Nelson Piquet <Bra> 9 AMSTERDAM (ANP) - Cor Lam- bregts. één van de drie Nederlandse deelnemers aan de Olympische mara thon van Los Angeles, heeft de Grachtenloop in Amsterdam gewon nen. Lambregts maakte over de twintig kilometer een tijd van 1.02.32, bijna een minuut sneller dan de Ier Dick Hooper, die tweede werd. Snelste dame was Eefje van W issen in 1.16.52. De uitslag: 1. Cor Lambregts (Unitas- Sittard) 1.02 32: 2. Dick Hooper (Ier) 1.03.15; 3. John Graham (Eng) 1.03.18; 4. Leon Wijers (AV Nijmegeni; 5. Plet Vonck (Hulsti 1.04.06; 6. Gerard Smit (AAC-Amsterdam). Dames 1 Eefje vaji Wissen iHollandia-Hoorr.i 1 16 52.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 15