Zege neemt de onrust bij West-Duitsland niet weg Spanje en Portugal zonder schutters naar schamele remise Westathletics levert Nederlandse records op OMHOOG OF OMLAAG. DAT BLUFT DE VRAAG. MASSAAL RONDJE TEXEL PZC/ sportkrant FOERSTER EIST DUIDELIJKHEID DER WALL Stand groep 2 PLOEGEN SPELEN WESTDUITSERS IN DE KAART MAANDAG 18 JUNI 1984 14 LENS (GPD) - Ondanks de 2-1-winst op Roemenië, gisteravond in het Félix Bollaert-stadion in Lens, is de hemel boven het Westduitse kamp nog altijd niet opgeklaard. Zo langzamer hand houdt DFB-coach Jupp Derwall binnen de Westduitse selectie nauwelijks nog spelers over die de coach vanuit de dug-out blindelings gehoorzamen. Na Hansi Mueller, Manfred Kaltz, Toni Schumacher en Karl-Heinz Rummenigge heeft nu ook Karl-Heinz Foerster zijn ontevredenheid over de huidige gang van zaken binnen het Westduitse elftal geventileerd. Met Rummenigge en Schumacher, twee spelers die Derwall niet buiten zijn basisteam kan en durft te houden, eist ook de jongste van de Foerster-broeders meer duidelijkheid over de werkwijze van de Westduitse bondscoach. Dekntiek van de elf minuten voortijd de vroegere harmonie binnen het Karl-Heinz Foerster: „Het gaat mij met een blesssure uitgevallen Karl- team te herstellen. Foerster: ..Een nog niet zozeer om de vraag welke Heinz Foerster zou waarschijnlijk ver- elftal dat elke wedstrijd opnieuw in spelers Derwall kiest, maar meer om nietigend zijn geweest, wanneer La- een andere opstelling moet spelen het feit dat ons niet de kans wordt dislau Boeloeni. de record-internatio- wordt nooit een eenheid. Dan weer gegeven drie of vier wedstrijden in nal van Sportul Boekarest, de niet wordt het team in de verdediging dezelfde opstelling te spelen Mijn bijster positief spelende Roemenen gewijzigd, de andere keer krijgt het persoonlijke voorkeur gaat uit naar opnieuw naar een puntendeling had middenveld of de aanval geen gele- Rolff en Matthaeus op het midden- geschoten. genheid op elkaar ingespeeld te ra- veld. Dat zijn de posities waann zij in Nu beperkte de Stuttgart-aanvoerder ken. Er is bij ons niet het probleem hun eigen elftal het beste tot hun er zich toe Derwall het advies te geven wie in de man- of wie in de ruimtedek- recht komen Rolff was er dit keer binnen de groep eindelijk eens orde king moet spelen. Die taken kun je weer eens niet bij, terwijl Matthaeus meer in de laatste lijn heeft lopen spelen dan op het middenveld'' EK '84 West-Duitsl. 2 1 1 0 3 2-1 Spanje 2 0 2 0 2 2-2 Portugal 2 0 2 0 2 1-1 Roemenië 2 0 1112-3 Drie spitsen op zaken te stellen, de kliekjesgeest opdragen. Ons ontbreekt het nog al- uit te bannen en meer in overleg te tijd aan collectiviteit' treden met de gehele spelersgroep om Vóór de jubileumwedstrijd tegen Roemenie (de 500ste interland geschiedenis van de Westduitse voet balbond), die per se door de Duitsers Derwall, zo gaf hij later toe, durfde gewonnen moest worden om uitzicht tegen de Roemenen echter ook weer te houden op de halve finale, had niet al te veel risico's te nemen. Op Derwall Meier en Matthaeus opge- uitdrukkelijk verzoek van de spelers roepen om de tegen Portugal falende was h'3 ten slotte bezweken voor de middenvelder Buchwald en Rolff te eis tegen de Roemenen "jet drie spit- vervangen. In vergelijking met de i te spelen. Derwall: „Meer spelers eerste wedstrijd in Straatsburg was voorin kan echt niet. Ik zou Littbars- dat zonder meer een versterking, ki dan ook zeker op de wisselbank r toch ook weer niet voldoende hebben gelaten wanneer ik vooruit geweten had dat wij onmiddellijk die wissel op een 2-I-voorsprong wa ren gekomen". Marius Tresor zet een punt achter carrière de helft West-Duitsland opnieuw op LENS (GPD) - In het Stade Bollaert voorsprong zette en Derwall Pierre van liet Marius Trésor zich Littbarski voor de tegenvallende Nor- zondagmiddag nog een keer in de bert Meier had ingezet, keerde de rust voetbalsehijnwerpers plaatsen. Tré- geen moment terug in de Westduitse sor jarenlang laatste man in het ploeg. Wel veroverde West-Duitsland nationale Franse team en landskam- zich een veldoverwicht, maar dat kon pjoen Girondins Bordeaux, beeindig- door Rummenigge, Littbarski noch namelijk eind vorige week zijn Allofs in een hogere score worden actieve voetbalcarrière, uitgedrukt. om snel een geruststellende voor sprong tegen de Roemenen te nemen. Integendeel zelfs, na de openingstref fer van Voeller (25e minuut) bracht Coras uit de eerste de beste aanval na rust de stand weer in evenwicht. Opvallend daarbij was dat Klein ongehinderd kon doorlopen om Co- ras op maat te bedienen. Ook toen Voeller halverwege de twee- „Zoals tegen Portugal werd gespeeld, dat konden we natuurlijk geen tweede keer verkopen", zo stelde Foerster vast.'y,Tegen de Roemenen ging het inderdaad iets beter, maar nog altijd niet op de manier die van West- Duitsland mag worden verwacht. Er zal toch een betere taakverdeling bin nen het team moeten komen. Nu is het altijd nog zo dat er achterin te veel werk moet worden opgeknapt, waar door nog veel te weinig ingeschoven kan worden om een tegenstander in derdaad 90 minuten lang uit het straf schopgebied weg te houden". Vóór de wedstrijd tegen Roemenie heeft de flink in het nauw gebrachte Jupp Derwall met zijn spelers de te volgen tactiek doorgenomen. „En dat moet meer gebeurenvindt Karl Heinz Foerster. „Tot nu toe was het zo dat iedereen zich na een interland weer bliksemsnel uit de voeten maak te. Geen tijd om na te praten. In Frankrijk hebben we ruimschoots de gelegenheid om alle zaken eens en voorgoed op een rijtje te zetten". Wat Karl-Heinz Foerster bijvoorbeeld ook stoort is, dat het nationale elftal elke keer weer moet afwachten of Stielike al dan niet door zijn club Redl Madrid wordt vrijgegeven. „Datzelfde geldt straks ook weer voor Rum menigge als hij bij Inter in Italië speelt", meent de reserve-aanvoerder van de Westduitse Mannschaft. „Dan heb je na Stielike weer een speler die zich zo af en toe eens bij het nationale elftal meldt. Wij kunnen het ons ech ter niet permitteren om steeds op nieuw met een elftal te blijven experi menteren. Kijk maar naar de Fran sen. Die hebben er bijna zes jaar over gedaan om een goed op elkaar inge speeld geheel te formeren. Bij ons wil men dat kennelijk in zes dagen". Vooralsnog piekert Derwall er echter niet over voorbij te gaan aan de diensten van zijn beschermeling Karl- Heinz Rummenigge. Jupp Derwall: „Voor mij was Rummenigge toch weer de inspirator van de Westduitse ploeg na zijn mindere prestaties tegen Portugal. Hij heeft keihard gewerkt, veel gaten getrokken en het tweede doelpunt subliem voorbereid. Zijn vorm is stijgende. Als dat zich zo doorzet, zullen we straks in Parijs in Rummenigge weer onze beste speler hebben". Het optimisme is kennelijk na de zege op Roemenie weer teruggekeerd bij de bondscoach, die Rummenigge nu al in gedachten in het Parijse Pare des Princes ziet schitteren. LENS - EK voetbal Bondsrepubliek Duitsland-Roememe 2-1 Rudi Voller knielt in verrukking na zijn eerste doelpunt, terwijl zijn Westduitse ploeggenoot Rummenigge op het punt staat hem te omhelzen. Links doelman Lung, rechts Klein, eveneens van Roemenie. Jan Keizer: geen commentaar LENS (GPD) - Na afloop van het duel West-Duitsland-Roemeniê weigerde Jan Keizer, de enige Nederlander die door de UEFA bekwaam genoeg werd geacht om een EK-wedstrijd van .arbi trage te voorzien, commentaar te geven. „Afgesproken is met de UEFA, dat de scheidsrechters na afloop van de wedstrijden geen com mentaar geven", aldus Keizer, die alleen maar kwijt wilde dat wat hem betreft alles naar wens was verlopen. „Ik kan voor de rest geen mededelingen doen. Anders krijg ik ongetwijfeld last met de UEFA en dat kun je beter voorkomen". Wat met een hoofd gebaar werd beaamd door Igna- ce van Swieten en Egbert Mul der. die Keizer als grensrechters in Lens assisteerden. Met de strikte navolging van de UEFA-afspraken hoopt Jan Kei zer door zijn voorbeeldig gedrag de scheidsrecnterscominissie van de Europese Voetbalbond zó voor zich in te nemen dat hij wordt aangewezen voor de finale in Parijs. Die plaats is in afwach ting van de twee ploegen die zich voor de eindstrijd plaatsen nog altijd vacant. En omdat het Ne derlands elftal in Frankrijk ont breekt, geldt Jan Keizer nog altijd volgens de UEFA-richtlij- nen als een neutraal voetbalarbi ter. MARSEILLE (ANP) - Het resultaat van het Iberische onderonsje van zondagavond in Marseille speelt West-Duitsland in de kaart. Portugal en Spanje zorgden voor de derde remise uit vier duels in groep 2. De Westduitsers, die als enige ploeg een wedstrijd wonnen, zijn gebaat bij de omstandigheid dat de andere teams elkaar perfect in balans houden. West-Duitsland maakt nu een riante kans op een plaats in de halve fina- les: de vraag welke formatie zich als tweede uit groep 2 bij de laatste vier schaart is nog open. d Portugal en Spanje hebben zondag avond een aardige poging gedaan om te voorkomen dat het Franse toernooi de geschiedenis ingaat als een evene ment waarop het behoudzuchtig voet bal voorop stond. Een overtuigend bewijs voor de offensieve instelling werd echter niet geleverd, aangezien productiviteit van aanvallers aan bei de kanten te kort schoot. k\ Spanje leek na het teleurstellende openingsduel tegen Roemenië (1-i) de EK voetbal Spanje-Portugal 1-1, Chalana van Portugal passeert Santiago rest van het toernooi voor gezien te Urquiaga houden en zich te concentreren op de wciciuuuwj 1,1 ijd van 1986, x-o. v..e— hield aan de ouverture tegen West- Duitsland eveneens een gelijkspel over maar stapte als de morele win naar van het veld Spanje kwam in de Zuidfranse haven stad pas ver in de tweede helft tot leven. De Portugezen, technisch meer bedreven en voorzien van de briljante Chalana. hadden een voorsprong, die met een treffer verschil slechts zwak tot uitdrukking was gekomen. In de achtste minuut van de tweede helft had Portugal via een juweeltje van De Sousa die voorsprong genomen. De dreiging de Iberische broederstrijd te verliezen, deed de Spanjaarden opve ren. Twintig minuten na de ope- ningsttrefferlater had dat een geluks- doelpunt van Santillana tot gevolg. De conditie van de Portugezen was op en Spanje zag plotseling mogelijkhe den alsnog een halve finaleplaats te bemachtigen Invaller Sarabia, Car- rasco en Gordillo bewezen weer eens de oude stelling dat het met doeltref fendheid van het Spaanse voetbalelf tal --een uitzondering als de confron tatie met Malta daargelaten - vrij somber gesteld is. i T 4- j) r p - "A i - x i s d 4. TEXEL Honderden catamarans maken zich zaterdag rond het startschip op voor het begin van de race ront Texel, waarvan 666 schepen deelnamen, 160 boten haalden de eindstrep niet: 5 kregen pech. 35 werdp. gediskwalificeerd en 120 vielen uit. GEEN NIEUWE KANDIDATEN VOOR LOS ANGELES LISSABON (ANP) - De achtste editie van de Westathletics in Lissabon, het tweejaarlijkse treffen van de kleinere Europese atletieknaties, heeft geen uitbreiding van de Neder landse afvaardiging naar de Olym pische Spelen in Los Angeles opge leverd. Landenwedstrijden zijn doorgaans niet de ideaalste gelegen heden voor het realiseren van Olym pische limieten. Zeker niet in een treffen tussen landen, waar toppers erg dun zijn gezaaid. De Nederland se dames toonden zich in de zomerse Portugese hoofdstad sterker met 95 punten en de heren eindigden zoals vrijwel altijd het geval is geweest, als vierde. De wedstrijden in het monumentale nationale stadion van Lissabon leverden twee Nederland se records op. Olga Commandeur liep de 400 meter horden in 57,28 seconden en Chris Leeuwenburgh sprong met de polsstok over 5.15 meter. Van de Nederlandse Olympische kandidaten trof Hans Koeleman het in Lissabon het wat tegenstand be treft in feite het beste. De in de Verenigde Staten studerende hinder nisloper zette zich direct na de de start van de 3000 meter steeplechase aan de kop van het veld. Na een snelle eerste kilometer in 2 minuten en 48 seconden, zag het er gunstig uit voor Koeleman. De reeds voor Los Angeles aangewezen Belg Van Dijck nam daarna de kop over maar toen Koeleman merkte dat het tempo ineens zakte, toog hij zelf weer naar de leiding. Toen de Spanjaard Ra mon anderhalve ronde voor het ein de echter met een tussensprint aan de leiding kwam en Van Dijck on middellijk volgde, moest Koeleman lossen. Van Dijck won in een felle eindsprint in de nieuwe Belgische recordtijd van 8.21,69, Ramon finish te ruim een tiende later als tweede en Koeleman werd vierde in 8.33.45. meer dan negen seconden boven de eis van het Nederlands Olympisch Comité. Koeleman heeft in wezen nog maar één kans, dat is begin juli bij een sterk bezette wedstrijd in Helsinki. In Lissabon waren er voorts zeges weggelegd voor Els Vader 100 en 200 meter) en Marjan Olyslager, die zege vierde op haar specialiteit, de 100 meter horden. De belangrijkste resultaten van de Wes tathletics in Lissabon zijn (eerste dag) HEREN 5000 meter 1. Mamede iPori 13 23.89 minuten, 2. Garcia (Spa) 13.39.64: 3. Gees (Bel) 13.39,95; 4. Jaspers (Ned) 13.41.74 4 x 100 meter 1. Belgié 39,93; 2. Spanje 40,24, 3 Nederland (Leeuwen burgh. Van der Heijden, De Kom, Brou wer) 40,56. Polsstokhoogspringer 1. Riu (Spa) 5,40; 2. Desruelles (Bel) 5,35, Aebischer (Zwi) 5.35; 5. Leeuwenbw? (Ned) 5.15 (Nederlands record). DAMES 100 meter; 1 Vader (Ned) 11,30; 2 Rica (Spa) 11.57; 3 Gomez (Pon 11,92 155 meter'1 Van Hulst (Ned) 4.11,79; 2 Cunit (Por) 4.12,14; 3 Gasser (Zwi) 4.15,( meter horden: 1 Commandeur (Ned) 57,2 (Nederlands record), 2 Haas (Oos) 58,25; Pluss (Zwi) 58.28 4 x 100 meter: 1. Nede land (Cooman, Derby, Olyslager, Vade 44,28; 2. Belgie 45,80, 3. Oostennjk 46,f Heren: 4x400 meter est 1. Spanje 3 05; min. 2 Zwitserland 3 05,87 3. Nederlats (Westbroek. Cools. Schulting, Druppa 3.06.96. 10 km.' 1. Lopez (Por) 28.05,40 2. Needs (Ier) 28.37,55. 3 Hagelsteens (Bè 28 47,05. 8 Mentink (Ned) 30.18.36. Ete stand: 1 Spanje 111,5 punten. 2. Belp 102. 3. Zwitserland 92 4 Nederland 76 5. Oostenrijk 71. 6. Portugal 65 7. Ierlaa 40. Dames: 100 meter horden 1 Olvslag (Ned) 13.33 sec. 2 Weiss (Zwi) 13 54: Vandencruysse (Bel) 13.89. 200 meter Vader (Ned) 23.18 sec 2. Rione Spa123li 3. Scutt (Wal) 23.69. 800 meter 1. ft Hulst (Ned) 2.03,32. 2. Burki (Zwi) 2 03,S( 3. Machado (Por) 2 06.12. 4x400 meter es". 1. Nederland (Van Dorp, Van Agt, Verhoé De Leeuw) 3.36.51 min 2. Zwitserlsc 3.38,44. 3 Ierland 3.39.76 Eindstand i Nederland 95 punten 2. Zwitserland 80 Belgie 70. 4 Spanje en Oostenrijk 61 Ierland 59. 7. Portugal 52. 8. Wales 44 Olga Commandeur heeft zaterdag in Lissabon tijdens de Westathletics het Nederlands record op de 400 meter horden dames op 57,28 seconden gebracht. DEN HAAG (ANP) De results ten van de Nederlandse sport- prijsvragen en van de Belgischt en Westduitse lotto zijn: Lotto De winnende getallen zijn: 5-6-» 22-24-26. Reservegetal is 30. Er waren 477.872 deelnemen Het prijzendrag plus de jackpot bedraagt 1.244.097,--. Cijferspel Voor het cijferspel waren 183.507 deelnemers. Het cijferspelnun: mer is: 963127 Supertrio Het supertrio is zondag in Gro ningen gelopen in de Grote Skol prijs (vierde koers). De uitslag is 1. nr 4. Whippet Postillt (P.J.Zandt) 2. nr. 3. Sara (F.I.Bosscha) 3. nr. 8. Us Rudi (R.L.Pools) Niet gestart Vincent D. De inleg was 47.940.--. De uitkering be droeg 9588,--. Belgische lotto Voor de Belgische lotto zijn ót winnende nummers: 8-11-28-3C- 38-40. Het bijkomende numrae is: 12. Westduitse lotto De winnende getallen in Westduitse lotto zijn: 22-27-36-37-39-47. Het reservegf Spiel 77 ..Spiel 77" t IADVERTENTIE Denkt u dat de spaarrente nog verder omhoog gaat? En wilt u verzekerd zijn van de acniele rente? Profiteer dan van een spaarvorm die de rente op de voet volgt. U kunt al meedoen vanaf f 1.000,-. En hoe langer uw geld op de rekening staat, hoe lager de opname kosten. Praat er eens over bij de NMB. NBBANK I )K Ml B DENKT MET l MEE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 14