Uitbreiding nodig van dagrecreatie op Tholen KLOVENIERSDOELEN Kruiningse bevolking bereidt dokter groots afscheidsfeest Vijfjaar vechten tegen de bierkaai in 1787 geplunderd, in 1984 bestormd WISSEl BEvELANïïtn PZC/streek ONTWERP NOTITIE PRO VINCIALE WA TERSTAA T: P. ALLEWIJN HIELD 33 JAAR PRAKTIJK ZATERDAG 19 MEI 1984 11 THOLEN De gemeente Tholen wil de mogelijkheden voor de dagrecreatie op het eiland Tholen kwalitatief en kwantitatief aanpassen. Zij wil hiermee inspelen op de verdere ontsluiting van het eiland door de aanleg van de Randweg-Noord, de Zoomweg en wegen over de Oesterdam en de Philipsdam. Op grond van het recreatieonderzoek Oosterschelde 1980 en recente verkeerstellingen van de provinciale waterstaat in Zeeland is een aantal knelpunten opgesomd in een ontwerp-notitie over de dagrecreatieve voorzieningen op .Tholen. Deze spitsen zich toe op het recreatiegebied 'Gorishoek' bij Sint-Maartensdijk en de iaanleg van voorzieningen voor waterrecreanten. De commissie voor ruimtelijke ordening •bespreekt de nota woensdag 23 mei vanaf 19.30 uur in het Sint-Maartensdijkse gemeentehuis. •De gemeente Tholen is van plan 225 Iverhuurbungalows en een centrale jslechtweeraccommodatie te laten 'bouwen in de 'Gorishoek'. De accom modatie zal onder meer gaan bestaan uit een winkel, een zwembad, een •sauna en een restaurant. Ter ontslui ting van het grootste recreatieterrein van Tholen zal de Gorishoekseweg worden aangepast en is een fietspad gepland langs het natuurgebied 'Pluimpot'. Het fietspad wordt aange sloten op het bestaande padenstelsel, waardoor Sint-Maartensdijk voor fiet sers gemakkelijker bereikbaar zal worden. De gemeente Tholen wil ook het aantal wandelpaden in het na tuurgebied 'Pluimpot' uitbreiden en het particuliere bos aan de oostzijde van de 'Gorishoek' gaan gebruiken als overloopgebied. De uitbreiding van ide toeristische voorzieningen bij Sint- •Maartensdijk is opgenomen in de stu- idie die de Grontmij NV heeft verricht voor het provmciaal bestuur. •De aanleg van een fietspad naar het recreatiegebied 'Strijenham' onder Poortvliet staat voorts in de ontwerp notitie. De gemeente wil bij de plan ning van een fietspad naar de Deur- loopolder en in de omgeving van Tholen enige voorzichtigheid betrach ten. De Deurloopolder zal na de vol tooiing van de Oesterdam niet meer aansluiten op de zoute Oosterschelde. maar op het zilte Zoommeer De gemeente Tholen verwacht dat de toeristische belangstelling voor dit zilte milieu gering zal zijn. Andere nieuwe verkeersvoorzieningen achten de Thoolse plannenmakers niet nood zakelijk. omdat de huidige infrastruc tuur, volgens de verkeerstellingen, nog onvoldoende capaciteitsreserve heeft. dacht' in de Anna-Vosdijkpolder, hierop inspelen door de aanleg van drie in de Stavenissepolder en twee hellingen. Deze voorziening is reeds in de Deurloopolder. aanwezig in alle gemeentelijke jacht- De behoefte aan trailerhellingen havens, het haventje van Strijen en neemt door de bouw van traileerbare bij het recreatiegebied 'Gorishoek' en boten toe De gemeente Tholen wil de haveningang van Stavenisse. De SJAK IN PROBLEMEN Parkeerterreinen Andere zaken die in de notitie aan de orde komen, zijn de aanleg van par keerterreinen langs enkele drukge- zochte dijken, trailerhellingen voor het te water laten van boten, strand jes, een vissteiger voor gehandicap ten en een passantensteiger in de jachthaven van Sint-Annaland. Ter bescherming van de bermen van we gen langs de zeedijk wil Tholen het aantal parkeerterreinen langs de dij ken uitbreiden van vijf tot elf. De zes nieuwe terreinen zijn voorlopig als volgt aangewezen: eén bij 'Nooitge- KRABBENDIJKE De Stichting Jongerenactiviteiten Krabbendijke (SJAKl is op sterven na dood. De soos is opgeheven en de ruimte in de voormalige openbare school is verla ten en onttakeld. De soos heeft net niet het eerste lustrum kunnen halen. Volgens Wim Joosten. vanaf het be gin bij SJAK betrokken, kan het feit dat de zaak ter ziele is op het conto worden geschreven van één dwars ligger. De man die voortdurend be zwaar maakte tegen de soos en haar bezoekers. „We hebben er zelf een punt achter gezet. De animo liep terug want steeds werd de politie op ons dak gestuurd. Op den duur werd ook alcohol een probleem. Alleen mensen die zich goedkoop wilden bezatten vereerden het handjevol or ganisatoren nog met een bezoek. Al lemaal minder gezellig, vonden we." De moeilijkheden rondom SJAK be gonnen zich af te tekenen toen een inwoner van Krabbendijke herhaalde lijk bezwaar maakte tegen de soos ,,De zoon van die man dronk veel en deed dat ook wel hier. Dat zorgde voor wrijving binnen het gezin en de vader reageerde dat af op de soos. Nu kun je aan iedere kastelijn vragen wat ervoor nodig is om iemand die genoeg heeft, drank te weigeren. Van een vrijwilli ger achter een soosbar kun je niet verwachten dat hij dergelijke conflic ten aangaat", vindt Wim. Protesten Na herhaaldelijke protesten volgde een gesprek met het gemeentebe stuur en de Stichting Jongeren Rei- merswaal. Daar werd geconcludeerd dat de problemen van huiselijke aard waren maar dat de soos zich toch wat positiever naar buiten zou kunnen opstellen. SJAK mocht pilsjes blijven schenken maar moest wel een programma van activiteiten inleveren, die meer buiten het terrein van de soos lagen, Het lijstje werd gemaakt en de activitei ten uitgevoerd Een sportmiddag, wat «vcUsiiijdeii en filmavonden, het be viel de klanten en de organisatie wel. SJAK leek gered maar de bezwaren bleven ondertussen doorgaan. ..Het is niet bepaald motiverend als steeds de politie komt binnenlopen om pols hoogte te nemen. Het effect was dat er niet meer zo goed werd schoonge maakt dat de klanten wegbleven en dat wat overbleef maar een beetje zat te hangen. De aanhouder heeft hier dus weer gewonnen maar wel ten koste van een jongerenvoorziening." helling bij 'Gorishoek wil de gemeen te verbeteren, evenals dié van Sint- Annaland De voormalige veerstoe- pen in de kern Tholen zullen voor die functie aangepast worden Het aantal strandjes in Tholen vraagt om uitbreiding Na de voltooiing van de Oosterscheldewerken zal de ge meente het strandje bij 'Gorishoek' zodanig aanpassen dat het niet meer afkalft Nieuwe 'zandvlakten' wil de gemeente verder aanleggen bij de Dijkweg en zuidelijk van de Scheldeweg aan de Westkant van het eiland en bij de kern Sint-Annaland en de twee daar gevestigde kampeerterreinen Een strandje bij de Grote Nol laat op zich wachten tot de aanleg van de Ooster- scheldedam, waarna de daar aanwezi ge stroomversnellingen zullen ver dwijnen. Gehandicapten Gehandicapten kunnen op Tholen op korte termijn rekenen op een visstek- kie aan de Oosterschelde. Onder aus piciën van de Lionsclub Tholen zal een speciaal voor deze groep aange paste vissteiger worden aangelegd bij de jachthaven van Stavenisse. De gemeente Tholen wenst zich wat be treft de aanleg van een passanten steiger in de voormalige aan het Zijpe op Sint-Philipsland niet te hou den aan het beleidsuitgangspunt van de stuurgroep Oosterschelde. Zij acht de aanleg van zo'n steiger in de jachthaven van Sint-Annaland meer voor de hand liggend, vanwege de verwachte groei van deze haven door de aanleg van de Philipsdam. Gemeente Wim Joosten is ook niet zo erg te spreken over de rol die de gemeente durende vijf jaar speelde. „We kwa men hier met grote gaten in het dak, die zitten er nog. Steeds werden we erop gewezen dat we alle spullen brandvrij moesten aansluiten maar alle elektrische leidingen liggen hier in het water. Het is erg onveilig en het gebouw is slecht verwarmd. De gemeente doet er weinig aan. We betalen 1200 gulden per jaar, die dan wel weer gedeeltelijk gesubsidieerd wordt." De stichting jongeren Reimerswaal is naarstig op zoek naar een nieuw be stuur, dat SJAK kan voortzetten met een andere opzet. De mensen die het vroeger deden hebben er geen zin meer in. Wim Joosten „Vijfjaar tegen de bierkaai vechten is wel genoeg. Het blijft jammer dat Krabbendijke blijk baar niet het begrip op wilde brengen waar de eigen jongeren om vroegen." Voetbaltoernooien in Driewegen DRIEWEGEN - De sportvereniging Driewegen houdt de komende weken drie voetbaltoernooien. Het M. A. Slaakweg-toernooi wordt zaterdag 26 mei gehouden. In poule A treden dan aan SVD 2, Hoedekenskerke 2 en Arnemuiden 4 5 en in poule B SVD 3, Nieuwdorp 2 en Colijnspïaatse Boys 2. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en de wedstrijd om de eerste plaats wordt om 16.50 uur verw acht. Op Hemelvaartsdag (31 men houdt SVD een voetbaltoernooi voor pupil len. junioren en dames. Bu de D E- pupillen doen mee SVD. Hoedekens kerke, Borssele en Dauwendaele De ze wedstrijden beginnen om 9.00 uur Aan de wedstrijden bij de C-junloren, die om 11.15 uur beginnen, nemen deel SVD. Kloetinge. Apollo en Wis- senkerke. Bij de dames, die het toer nooi vanaf 14.30 uur afwerken, treden in het strijdperk SVD, AZVV. Dau wendaele en Nieuwland Tenslotte wordt zaterdag 2 juni we derom een M. A Slaakweg-toernooi gehouden, met, nu in poule A als deelnemers SVD 1, Volharding 1 en Mevo 1 en in poule B Apollo 1, Wolfaartsdijk 1 en Vogelwaarde 1. De eerste wedstrijd vangt aan om 11,00 uur en de finale begint om 16.50 uur. Strand wandeltocht in Kamperland KAMPERLAND De werkgroep 'De Bcvelanden' van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren houdt zondag 27 mei vanaf 14.00 uur een puzzelstrandwandeltocht op de Banjaard in Kamperland. De wandeling duurt ongeveer ander half uur en na afloop worden de pnjzen uitgereikt in het als begin- en eindpunt fungerende restaurant 'Kamperduin'. De opbrengst uit de inschrijfgelden komt ten goede aan het dierenbeschermingswerk op Noord- en Zuid-Beveland. Verkoping Goes GOES - In de Sionkerk in Goes wordt vrijdagavond 1 juni een verkoping gehouden door de jeugdvereniging 'Met hart en hand' Deze verkoping begint om 19.30 uur De opbrengst is bestemd voor 'Friedensstimme', een organisatie die zich bezig houdt met christenen achter het Ijzeren Gordijn Tijdens de verkoping wordt tevens aan de hand van dia's een referaat gehouden over het werk van 'Frie densslimme' Wijziging programma van Walchers voetbal MIDDELBURG In het programma van het Walchers kampioenschap voetbal is een wijziging opgetreden. Middelburg speelt 22 mei tegen Meeu wen en 28 mei tegen VCK. Collecte VROUWENPOLDER - De jaarlijkse 'Dnes de Post', zoals besteller Sinke in Kntiningen ivordt genoemd, overhandigde de scheidende huisarts P Alleuijn collecte voor het Astmafontls heelt in mder meer een aantal gelukstelegrammen. Vrouwenpolder 812,20 opgebracht. Bestuursleden van de Stichting Welzijn Ouderen in Middelburg voor de door hun 'begeerde' Kloveniersdoelen. Vlnrvoorzitter C. S. Vis, hoofdfunctionaris F de Voogd, vice-voorzitster J. G. de Vlak-De Bruyn en geheel rechts secretaris J. H. Bostelaar. In 1787 werden de Kloveniersdoelen geplunderd. Die actie was onderdeel van een dagenlang durend oproer waarbij Oranjegezinde Middelburgers hun woede op patriottische stadsgenoten koelden door het kort en klein slaan van hun bezittingen. Een herhaling van de plundering zit er dit jaar niet in, wel een bestorming. De Zeeuwse Muziekbibliotheek zal spoedig het monument verlaten en nu al is op het bordes een gedrang van jewelste van kandidaat-huurders. Eén van de belangrijkste daarvan is noemt de functionaris een serie ac- de stichting Nieuwe Muziek. Wet houder van cultuur G. B. Schoen makers heeft er de afgelopen ujd geen geheim van gemaakt dat hij deze gegadigde graag als de nieuwe bewoner ziet Deze stadsbestuurder Zeeuws Instituut Kunstzinnige Vor- tiviteiten als bewijs bejaardenkoor. incidentele muziekopvoenngen. dichtersfestival van ouderen, han- denarbeidtentoonstellingen, het volgen van cursussen bij heeft als ideaal dat 'de doelen" een culturele functie krijgen, die ook publiek trekt Schoenmakers vindt ming en 'Senioren voor senioren (eigen initiatief waarbij Middel burgse ouderen leeftijdgenoten van daarbij bijna de voltallige raads- elders rondleiden langs de meer dan commissie cultuur achter zich Of dat voldoende is moet nog blij- 1000 monumenten en andere op merkelijke dingen in de binnen- ken Bij het aanbieden van de be- stadi groting voor 1984 liet het Middel- De Voogd en de twee bestuursleden burgse college van b en w namelijk weten met afwijzend te staan tegen- culturele bestemming. Daaraan werd echter de v vinden verder dat best zwaar gewo gen mag worden dat de stichting werkt voor de vijf- tot zesduizend de verbonden dat de Kloveniers doelen kostendekkend' verhuurd zullen moeten worden. Dat wil dus waar- ouderen in de stad Daarbij moeten nog opgeteld worden de Vut'ers en andere jonger dan 65-jangen die vroeg uit het arbeidsproces zijn zeggen dat ook andere gegadigden gestapt Met trots wordt gemeld dat in aanmerking kunnen komen inge val geïnteresseerden uit de culture le hoek niet genoeg geld in de buidel meevoeren. Schoenmakers heeft een paar we ken geleden met aftreden gedreigd. Reden is het voorstel van zijn drie collega-wethouders en burgemees ter Wolters om de commissie cul tuur op te heffen Die zou voortaan op moeten gaan in een nieuwe com missie voor welzijnszaken. Schoen makers voelt daar niks voor. Hij is ervan overtuigd dat van een verant woord cultuurbeleid geen sprake meer zal zijn wanneer dat via een mammoetcommissie moet gaan lo pen. De Kloveniersdoelen liggen hem ook na aan 't hart. ook al heeft de wethouder in deze kwestie niet met zijn portefeuille gezwaaid. Schoen makers zal er alles aan doen om dit monument een culturele bestem ming te laten geven. Over de afloop kan hij op z'n minst bezorgd zijn. Onlangs werd open baar dat collega's van hem al lang aan het onderhandelen zijn met nog een serieuze kandidaat. En daar door zou de droom van het cultuur paleis wel eens in rook kunnen opgaan. Het gaat om de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg Deze zit al tien jaar in het Schuttershof, m het nauwe en moeilijk bereikbare Schuttershofstraatje en kampt daar met ruimtegebrek. In een gesprek lichten drie betrok kenen hun wensen toe. Dat zijn de heren C S Vis (voorzitten. J H Bostelaar (secretaris! en F de Voogd i de nieuwe hoofdfunctionaris die per 1 mei J. W. Eising opvolgde t Het drietal laat vooraf weten buiten de politieke roerselen te willen blij ven Maar verder wordt er geen geheim van gemaakt dat "de doelen' een zeer begeerd object zijn. De Voogd zet de aanval in op het culturele vlak. Hij vindt dat stich tingen als Nieuwe Muziek in geen geval het alleenrecht hebben op dit etiket Men kan cultuurmeent hij ook veel breder zien en dan staat de Stichting Welzijn Ouderen ook haar mannetje Uit het hoofd de stichting verleden jaar niet min der dan 24 000 bezoekers te verwer ken kreeg. En dat cijfer is maar een beetje overdreven zo blijkt wanneer een ambtenaar van de gemeente laat weten dat er 21.992 zijn geregi streerd. In ieder geval kan de stich ting de ruimten in 'de doelen' goed benutten en behoeft er geen enkele vrees te bestaan dat zalen en ka mers leeg zullen blijven. Bostelaar, Vis en De Voogd denken dat het gebruik minder intensief zal zijn wanneer Nieuwe Muziek, eventueel in combinatie met onderhuurders, er zijn intrek in zou biedt het gebouw veel voorde len. De ligging is centraal en bo vendien dichtbij het huidige ge bouw aan de Schuttershofstraat. Verder is er parkeergelegenheid voor de deur en is het niet zo nauw als de straat waaraan we nu zitten waardoor een taxichauffeur nau welijks fatsoenlijk passagiers af kan zetten. Ook moet niet vergeten worden dat we ook zonder verhui zing voor kosten komen te staan. Het Schuttershof is te klein en zou toch uitgebreid moeten worden. Bij de Kloveniersdoelen hebben we het voordeel dat bijna alles begane grond is. De kelderverdieping is zonder trappen lopen vanuit de tuin te bereiken. Tenslotte is het voor ons ouderen prettig om van van zo'n monumentaal gebouw ge bruik te maken", zo beéindigt de secretaris zijn opsomming. Het laatste wordt door de De Voogd hartgrondig beaamd. ..Middelburg heeft zoveel monumenten Waarom zouden de ouderen er dan met één van kunnen gebruiken Juist deze mensen hebben meegewerkt aan de wederopbouw na de verwoestingen van de laatste wereldoorlog". Voorzitter Vis bekijkt de zaak ook van landelijk politieke zijde. In Mid delburg is sprake van een sterke vergrijzing. De regering wil i deels door bezuinigingsnoodzaak gedre- vem dat ouderen zich zo lang moge lijk zelf bedruipen. Zelfredzaamheid en zelfhulp zijn telkens terugkeren de modewoorden. Zelfstandig wo nen is voor de overheid ook veel goedkoper dan meer opnamen in bejaarden- en verzorgingshuizen, bejaardenoorden en verpleeghui zen De stichting Welzijn Ouderen Middelburg biedt ouderen hulp om langer op eigen kracht te blijven draaien. Op het ogenblik heeft ze nog niet genoeg geld om de ge vraagde huur van 45.000 gulden voor de Kloveniersdoelen op te brengen. Maar Vis en de twee ande ren vinden dat de overheden best een financiëel handje mogen helpen wanneer het streven naar zelfred zaamheid echt serieus is Want zo als gezegd speelt de stichting daar in juist een rol. Niet alleen door allerlei activiteiten waaraan de ou deren sociale contacten overhou den. maar ook door bijvoorbeeld 'meer bewegen voor ouderen' waar door het spierwerk soepel wordt gehouden Een paar dagen na het gesprek wordt het bouwwerk met een bezoek vereerd. Ook mevrouw J. G. de Vlak-de Bruyn (vice-voorzitter) is aanwezig. De heer Vis laat weten dat de bezichtiging niet als de symbolische inname van het monu ment moet worden gezien. Niette min beginnen hij en de anderen direct na de binnenkomst druk de fraaie ruimten in de delen. De biljarts kunnen in de grote zaal, het kantoorpersoneel beneden terwijl de tuin door eigen vrijwilligers een broodnodige opknapbeurt kan on dergaan waarbij de tegelstrook naast de kelderverdieping in een terras herschapen kan worden. De secretaris mijmert intussen over de bezoeken die hij vroeger aan 'de doelen' bracht. ..In 1927 was ik hier voor de eerste militaire oefening, toen het nog vooroefeningsinstituut was. Na de bevrijding ben ik nog eens bij de militaire arts geweest, de tandarts zat toen m liet torenka mertje' De Kloveniersdoelen wa ren tussen 1795 en 1957 in gebruik als militair hospitaal Wie er na het vertrek van deziekbi- bliotheek (die overgaat naar de nieuwe Zeeuwse Bibliotheek! ge bruik van gaat maken blijft voorlo pig hoogst onzeker. Eerst zouden b en w in maart een advies uitbrengen aan de gemeenteraad., later werd mei genoemd Wethouder van ac commodaties H. Gillissen zei vrij dag dat er nog niets beslist is en dat het wel juni zal worden. De twisten gaan. hoe dan ook. voor bij aan de gebruikers van de zolder verdieping Dat zijn de leden van de schietvereniging De Klovemers. Zij mogen in elk geval blijven en hou den de herinnering levendig aan de Schutterij Van den bus die tot aan de plundering van 1787 op dezelfde plaats de roos trachtte te raken. Willem Staat Coopertest van Zeeland Sport in Vlissingen yLISSINGEN De atletiekvereni ging Zeeland Sport houdt donderdag 24 mei een Coopertest op de kunst- fitofbaan in Vlissingen De bedoeling is om in twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggne leggen. Belangstellenden kunnen voor de test inschrijven vanaf 17.45 tot 19.30 uur in het clubhuis van Zeeland Sport, Bas- kensburgpleln. D'66 Borsele houdt vergadering HEINKENSZAND De afdeling Bor sele van de politieke partij Democra- Ïten '66 houdt maandag 21 mei een algemene afdelingsvergadering in 'De Stenge' in Heinkenszand. De vergade ring begint om 19.30 uur. Jopie Boog- erd, statenlid voor D'66 en derde op de lijst voor de Europese verkiezingen, spreekt donderdag 14 juni vanaf 20.00 uur over de verkiezingen voor het Europese parlement. KRUININGEN Ruim driehonderd Kruiningers hebben vrijdagmiddag afscheid genomen van dokter P. Alle- wijn, die 33 jaar praktijk hield in het dorp. De gemeenschap organiseerde en betaalde op initiatief van een klein feestcomité een afscheidsbij eenkomst cn een receptie in het Dorpshuis in Kruiningen. De heer J. W. Hasman, die tijdens het officiële gedeelte als ceremoniemeester op trad, schetste in het kort de levens loop van huisarts AUewijn. In 1951 kwam Allewijn, Fliplander van geboorte, in Kruiningen deel uit maken van de praktijk van huisarts J Nieuwenhuize. Tot aan het overlijden van de laatste in 1962 bleef de Krui ningse dokterspraktijk een dubbele. In die periode viel ook de watersnood ramp, tijdens welke beide geneeshe ren, volgens Hasman. bergen hebben verzet om de nood in Kruiningen te lenigen. In 1974 kwam A. Plaisier de gelederen versterken en hij is degene die nu als enige huisarts in Kruiningen achter blijft. Lang zal dat overigens niet duren want in een toespraakje vertel de de arts dat hij medio augustus een 'collega gevangen hoopt te hebben'. Dr H Verweij sprak namens het Ko ninklijk Nederlands Genootschap tot Bevordering van de Geneeskunst (KNBGi een woord van dank Hij kenschetste de scheidende huisarts als een man die in alle bescheidenheid ieders vertrouwen kan winnen en dat ook verdient. ..Hu genoot het vertrou wen van patiënten maar ook van collega's. Juist daarop is iedere voor uitgang in de medische wetenschap gegrondvest", vond Verweij. Inzet Ook C. M. Dijkhuis, die Allewijn bedankte namens de specialisten van het Goese ziekenhuis, prees de ma nier waarop de scheidende huisarts zich altijd heeft ingezet om mensen zo lang mogelijk, maar altijd verant woord. in hun eigen omgeving te laten. ..De grote stroom naar het ziekenhuis wordt nu van rijkswege een beetje omgebogen maar Allewijn bracht die gedachte uit zichzelf al m praktijk Namens de patiënten sprak mevrouw Quaak. die vooral de nadruk legde op de beschikbaarheid van de dokter op alle uren van de dag. Alle sprekers betrokken ook mevrouw Allewijn in de hulde met bloemen en lovende woorden. De patiënten zorg den ook voor twee fonkelnieuwe fiet sen als afscheidscadeau. Op de val reep kwam ook nog 'Dnes de Post' binnenwaaien met een aantal geluks telegrammen. Aan de hand van een aantal anekdotes tekende hij de posi tie. die Allewijn zich in het dorp veroverd heeft In een korte toespraak bedankte dok ter Allewijn. die het liefst met stille trom was vertrokken, toch de aanwe zigen voor het onvergetelijke af scheid. Daarna trok de Kruiningse bevolking in drommen aan het echt paar Allewijn voorbij. Uitstapje hervormde vrouwen Kamperland KAMPERLAND De hervormde vrouwengroep van Kamperland maakte donderdag samen met de vrouwengroep uit Kats een uitstapje. De reis ging via Rotterdam, waar de koffie werd gebruikt, naar Delft. In Delft werd de tentoonstelling be zichtigd. die naar aanleiding van het toneelstuk over Willem van Oranje werd gemaakt. De vrouwen gingen van Delft naai Amsterdam, waar het wassenbeeldenmuseum van Madame Tousseau met een bezoek werd ver eerd. Op de terugreis werd de wanne maaltijd gebruikt in Zevenbergen. Vrouwencontact in Heinkenszand bijeen HEINKENSZAND Het vrouwen contact Heinkenszand houdt dinsdag 29 mei een bijeenkomst in de Stenge' te Heinkenszand. De informatieve avond, die om 20 00 uur begint, staat in het kader van het thema Emanci patorisch opvoeden'. Na een verto ning van twee films, discussieren, de aanwezigen over het onderwerp Jeugdclubs hielden een vossenjacht in Kamperland KAMPERLAND Vrijdagavond is ter afsluiting van het vergaderseizoen door de leiding van de jeugdclubs een vossenjacht, georganiseerd op de Rui- terplaat te Kamperland. Na de vos senjacht kregen de jagers een borcije frites aangeboden en schaarde men zich rond een kampvuur, waar hen een spannend verhaal werd verteld door één van de leiders. Vrouwengroepen vergaderden in Kamperland KAMPERLAND De NCVB afdeling Kamperland en de hervormde vrou wengroep hielden een gecombineerde vergadering in het Jhr mr De Casem- broothuis te Kamperland. Spreker was de heer Schoenmaker uit Zoute- lande met het onderwerp 'Waarom ben ik nu juist christen' Deze verga dering werd gehouden als afsluiting van het winterseizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 33