Feyenoord in een zetel naar titel scoort 100e goal Ajax fors onderuit Fieke Boekhorst PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT UITBUNDIG FEEST DOET PROBLEMEN VERGETEN PSV wint makkelijk MOGELIJK TRANSFER VAN VAN DE KORPUT PAGINA 11 TILBURG - Ruud Gullit, na afloop bij supperters op de schouders. LILLE (GPD) - In de sport draait alles om winnen en dat doel wordt - althans bij hockey - bereikt als de ene partij meer doelpunten maakt dan de tegenstander. Liggen de verhoudingen echter dermate scheef dat de winnaar van tevoren vast staat, dan wordt een doelpunt zelden met gejuich begroet. In die context wikkelde het duel tussen de nationale hockeyploegen van Nederland en België op de vierde dag van het Europees kampioenschap in Lille zich af. De équipe van Gijs van Heumen had bejubeld als was het de winnende als wereldkampioen geen moeite met treffer in de finale. De reden voor de de zuiderburen (4-0). maar het laatste algehele vreugde was. dat de Hel- doelpunt van Fieke Boekhorst werd mondse libero in haar 86e interland haar honderdste doelpunt voor Oran je produceerde. Daarmee heeft de 26-jarige strafcor nerspecialiste zich geschaard in het illustere gezelschap van Paul Litjens, die zijn carrière beëindigde bij 267 goals en de nog spelende Ties Kruize, die er 148 op zijn naam heeft staan. De produktie van Fieke Boekhorst is door de Engelse statisticus Patrick Rowley bestempeld als een wereldre cord, en als die 'cijfergek' dat zegt, kan je er vergif op innemen. Tot nu toe hebben de speelsters keu rig aan de verwachtingen van coach Gijs van Heumen voldaan. De tegen Italië en Oostenrijk falende strafcor- ner, is op de vrije zaterdagen onder handen genomen en Fieke Boekhorst meende: „Op dit abominabele kunst gras hebben we toch kans gezien het noodzakelijke ritme terug te vinden." TILBURG (GPD) Voor het eerst sinds tien jaar mengde de geur van zweet zich weer eens met de reuk van champagne. Dronken van geluk vierden de voetbalarbeiders van Feyenoord gisteren het nationale voetbalkampioenschap in de kleedkamer van het stadion van Willem II. Tussen die vier muren speelden zich net zulke uitzinnige taferelen af als eerder op het veld en later op de Coolsingel plaatsvonden; er heerste ook net zo'n grote drukte. Iedereen die zover had kunnen doordringen was welkom, want Feyenoord is op zulke momenten wars van pretenties. Voor het volk en door het volk voert niet over praten. Deze titel is voor mij aantal spelers. Hiele. Troost, Gullit. de bij tegenslag soms zo eigenzinnige voorlopig even het belangrijkste". Van de Korput. is dit seizoen toch erg I Rotterdamse club als motto wanneer In de roes van het moment wilde gegroeid", eriets te vieren is. Dat was te lang niet Feyenoord vooralsnog enkel stilstaan het geval; vooral de supporters maak- bij het succes en de totstandkoming 'Tnlinninfn ten er gisteren dan ook een compleet daarvan. „We zijn de meest constante gekkenhuis van in Tilburg. „Het heeft geweest", liet trainer Libregts de sei- Dat zijn er echter te weinig om straks te lang geduurd", vergoeilijkte Iwan zoenbeelden aan zich voorbijtrekken. Europa mee in te gaan, beseft ook Nielsen de uitspattingen met noorde- „Kracht en opportunisme waren onze Libregts. „We zullen versterkingen I lijke nuchterheid plastisch. belangrijkste wapens. We speelden nodig hebben en verder moeten bou- Alle frustaties wedden afgeschud in stabiel en vast. Daardoor hadden we wen". Nu Cruijfl de beslissing of hij een massaal volksfeest, dat ertoe leid- ook maar zulke kleine ups en downs", aj dan niet doorgaat almaar voor zich de dat het duel niet eens kon worden sprak hij, waarbij hij kennelijk de 8—2 uitschuift („Misschien krijg ik deze afgemaakt. Tien minuten voor het van Amsterdam even vergat. week een ingeving"), moet Feyenoord einde van de reguliere speeltijd klon- pas jater diende de bezinning zich aan mikken op aanwinsten voor de lange ken ergens uit de drukte op het en kwam, via een omweg, de korte Te£erJ die achtergrond is de overstroomde terrein drie fluitsigna- termijn-politiek ter sprake die tot het komst yan Tahamata voor drie jaar len. Navraag leerde dat scheidsrech- kampioenschap heeft geleid. Met het zee,r belangrijk, want Brard is op de ter Van Ettekoven het voor gezien binnenhalen van Johan Cruijff mikte linkervleugel niet te handhaven, en hield. Verder voetballen was eenvou- de Kuipclub op het snelle succes. Een ook het middenveld (Frans Adelaari dig onmogelijk nadat Houtman met paar spelers en vaak ook het voetbal, zou wel een inJectie k"nnen hebben, de vijfde Feyenoord-treffer een jube- werden er het slachtoffer van. „In het De transfer van Tahamata is echter lend volksgericht over zichzelf en zijn begin had ik zelf ook wel wat attrac- nog lang niet officieel rond. „Toch zou medespelers had afgeroepen. tiever spel verwacht", bekende Li- het ideaal zijn als Cruijff blijft en Bijna naakt kwam hij de kleedkamer bregts, „maar door de aanpassing aan Tahamata komt", gaf Wijnstekers la- binnen, alleen zijn broekje had hij Cruijff kwam dat er niet uit. Pas na de ter als mening prijs. „Dit seizoen nog aan. Zijn kousen, zijn scheenbe- veranderingen op de plaatsen van hebben we het geluk gehad dat er schermers, zijn schoenen en zijn al Vermeulen en Jeliazkov is die wissel- weinig blessures en schorsingen wa- eerder aan flarden getrokken shirt werking er gekomen. In het elftal en ren. We hebben steeds in vrijwel de- had hij moeten prijsgeven aan de tussen de voetballers onderling. Een zelfde formatie kunnen spelen. Daar horde fans, die hem die kledingstuk ken gewoon van het lijf hadden ge rukt. Houtman wilde zich ervoor verontschuldigen, maar wat hij bin nen aantrof maakte elk excuus over bodig. Voor de ogen van tientallen fotografen, journalisten, radiotechni ci, cameramensen en spelersvrou wen met hun kinderen, bespoten de voetballers elkaar met champagne, hosten, klommen op banken en op tafels. Met zijn hoofd boven de deur, schreeuwde bestuurslid Fred Blan- kemeyer het keer op keer: „Dit ge beurt maar een keer in de tien jaar, dit gebeurt maar een keer in de tien betaal je voor met kracht. Maar dat is goed opgevangen. Mede dankzij Cruijff'. Hij is een van de weinigen die Feye noord gedoseerd kan laten voetbal len, schetst Sjaak Troost een ander gevaar dat loert bij de verdwijning van de meester. „Vooral de jongeren hebben hem hard nodig" Door het seizoen heen immers holde de ploeg zichzelf nogal eens voorbij in de jacht op de winst, waarbij achterin te vaak open huis werd gehouden. Dat daar van niet werd geprofiteerd lag eerder aan de tegenstanders dan aan Feye noord. dat de laatste weken in een stoel naar de titel werd vervoerd. Cruijff fungeerde vooral in de slotfase als „drager" en wat dat betreft was het duel met Willem II illustratief. Hfi scoorde zelf 01 en liet Houtman in de rebound 0—3 en 0—5 scoren. Duut en Brard verzorgden de twee andere treffers „en het zouden er nog meer geworden zijn als we die tien minuten nog hadden uitgespeeld", aldus Wijn stekers. Ondanks herhaalde oproepen, waar bij Feyenoord-voorzitter Kerkum voor een komische noot zorgde met zijn: „Ga nou van het veld af, de spelers vatten kou", lukte dat niet. Niemand die er om maalde nu de titel gevierd kon worden. Eerst in de kleedkamer, later op de Coolsingel en tenslotte op het Kuipfeest met de supporters, waarin de problemen rond het aanblijven van Cruijff en de komst van Tahamata vergeten wer den. PSV-supporters ernstig gewond EINDHOVEN (ANP) - Tijdens de voetbalwedstrijd PSV - FC Den Bosch zijn zondagmiddag twee PSV-supporters ernstig aan het hoofd gewond geraakt. Zij wer den getroffen door een ijzeren staaf die door twee Bosschena ren in het vak van de PSV- supporters werd gegooid. Beide verdachten - zestien en achttien jaar - zijn aangehouden. Dat heeft een woordvoerder van de Eindhovense politie zondag avond meegedeeld. Zondagmorgen was het in het Eindhovense NS-station al tot ongeregeldheden gekomen tus sen supporters van FC Den Bosch en een groep Feyenoord- supporters die per ongeluk in Eindhoven terecht was gekomen in plaats van in Tilburg. Trein De trein die een grote groep Feyenoord-supporters zondag middag van Tilburg naar Rotter dam vervoerde, heeft het on danks het vredige vertrek in Tilburg, toch niet heelhuids tot Rotterdam-Centraal gehaald. Volgens een NS-woordvoerder heeft een deel van de volgens de NS 1200 voetbalfanaten in de drie aan elkaar gekoppelde splinternieuwe Sprinter-treinen „gigantische" vernielingen aan gericht, waarvan de schade ze ker meer dan 150.000 gulden beloopt. Groep A Nederland - Belgie 4-0 (2-01. Doelpunten. 24. Fieke Boekhorst strafcor- nen 1-0, 29. Marjolein Eysvogel 2-0, 58. Marjolein Eysvogel 3-0.64. Fieke Boekhorst (strafcorner) 4-0. Oostenrijk - Italië 3-2 (1-0) 34. Pekanta 1-0. 42. Dagai 1-1, 48. Scalla 1-2. 51. Blemen- schutz 2-2, 53. Sellner 3-2 Sovjet Unie - Schotland 4-0 (3-0) 4. Baktina 1-0, 8 Tsjisjik 2-0. 23. Baktina 3-0, 50. Kransnikov 4-0 Groep B Frankrijk - Engeland 0-0Ierland - Spanje 1-0 (0-0). 59. Dobbs 1-0West-Duitsland - Tsjechoslowakije 1-0 (1-0), 6. Moser 1-0. Stand na twee speeldagen: West-Duitsland 2 2 0 0 4 4-0 Ierland 2 2 0 0 4 2-0 Spanje 2 10 12 2-2 Frankrijk 2 0 11112 Engeland 2 0 1110-3 Tsjechosl. 2 0 0 2 0 0-2 ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft waardig afscheid genomen van de eigen supporters door een klinkende overwinning (5-2) op Ajax, dat de competitie snakkend naar adem voor gesloten verklaarde, omdat de hoofd prijzen toch al door anderen zijn verdiend. Toch deed oefenmeester Aad de Mos zijn belofte gestand en propageerde aanvallend voetbal om in ieder geval de 6.000 toeschouwers het naar de zin te maken. In die opzet slaagde de Rijswijker, ten eerste om dat Sparta dezelfde speelwijze voor staat en ten tweede omdat de aggres- sievere Rotterdammers, onder meer door vier doelpunten van Lengkeek, aanschouwelijk maakten waarom verdedigers als Meeuws en Spelbos zo hard nodig zijn in de hoofdstedelij ke formatie. Sparta hield de traditie in ere op Spangen trefzeker te zijn en altijd bereid er het beste van te maken. De smaak van de wedstrijd was op de tong van de Rotterdamse bestuurders niettemin wrang. Sparta, dat Holver- da in ieder geval kwijt raakt aan Fortuna Sittard. had namelijk ge hoopt met een zuinig lachende boek houder de komende weken aan de onderhandelingen mei. uc spelers - alleen Eyer en De Wolf hebben nog een doorlopend conctract - te kunnen beginnen. De laatste thuiswedstrijd haalde echter een streep door de rekening, want in vergelijking met vorig seizoen leverde de confrontatie met Ajax - toen nog wel van belang - anderhalve ton minder op Tegen Ajax kwamen er volgens Spar- ta-manager Floor Bouwer 12.000 te weinig. Die hebben een aardige wed strijd gemist, zij het zonder veel op winding, al slaagde scheidsrechter Se- verein er bijna in de vriendschap om te toveren in haat. De spelers waren gelukkig wijzer en lieten hem begaan. Daarmee werd het arbitrale optreden terecht afgedaan als een misplaatste grap. Voor het verloop van de wed strijd had het uiteindelijk ook geen gevolgen. Nadat Lengkeek binnen een minuut voor 1-0 had gezorgd, toog Ajax onvervaard ten aanval. De ploeg was veel aan de bal. maar bezat niemand met ideeën. Omdat de verde diging, op Silony na, of niet ter plaatse was of een onvoldoende haalde, waren de uitvallen van Sparta talrijk, ge vaarlijk en succesvol. Slechts top schutter Van Basten kon er iets tegen over stellen. TILBURG Dol van vreugde stormen honderden Feye- noordsupporters het veld op, nog voordat het duel met Willem II officieel is afgelopen. Scheidsrechter Van Etteko ven kon dat niet voorkomen en hield hetminuten voor het einde van de speeltijd, voor gezien. PSV heeft, zoals verwacht, geen enkele moeite met FC Den Bosch gehad. Den Bosch was overigens gehandicapt door het ontbreken van Van Herpen (ziekte van Pfeiffer) en van der Linden (deze week geopereerd). PSV miste alleen Koolhof en het had Doesburg weer in doel „omdat", legde trainer Jan Reker uit, „we volgend seizoen toch met Doesburg als tweede keeper moeten doorgaan". Eindstand 6-1. Doelpunten van Van den Boogaard (2x), Nijsen (2x), Val- ke en Thoresen. Voor Den Bosch: Schouwenaar. AZ'67 gelukkig AZ '67 heeft de laatste thuis wedstrijd van Roda JC ver knoeid, door met 2-1 te winnen in Kerkrade. Het winnende doelpunt van AZ viel in de laatste minuut van de wed strijd, na een hoekschop van Tiktak. Gijs Steinmann sprong het hoogst en kopte de bal tegen het net. Voordien hadden zowel Roda JC (via Hanssen in de 27e minuut) en AZ '67 (Loggie in de 83e mi nuut) via een strafschop elk een keer kunnen scoren. De Alkmaarders verdienden, op grond van hun prestaties in de tweede helft van de slechte wedstrijd, de overwinning nog het meest, al kwam de zege gelukkig tot stand. Zege Groningen DS79 tegen FC Groningen was een ontmoeting tussen twee ongeïnspireerde ploegen, die zich weinig wensten in te span nen op de vette Dordtse gras mat Het reeds gedegradeerde DS79 deed daarbij weinig aan klantenbinding. Wanneer Gro ningen zich even "druk" maakte, was DS79 nergens. Dat gebeurde tussen de 55e en 63 minuut. Groningen drukte en Fandi en Erwin Koeman (2) voerden de stand op tot 5-0. In de eerste helft hadden Koe man en Roossien reeds raak geschoten. Daarna zakte ook Groningen weer weg. waar door Overweg het genoegen had m de laatste thuiswed strijd van DS79 de 'eretreffer' te scoren. PEC afgetroefd Een scheldkanonnade aan het adres van scheidsrechter Ver hoef was het aandeel van PEC- trainer Cor Brom in de ont moeting PEC - Fortuna Sit tard. In de laatste minuut van de wedstrijd hielp van Well Fortuna Sittard aan een ver diende overwinning met 3-1. De Zwolse oefenmeester. die over het algemeen toch al wei nig op heeft met de arbitrage, legde de schuld van de thuis nederlaag van afgelopen zater dagavond geheel bij de lei ding. Op het beslissende moment keken de Zwollenaren echter al tegen een achterstand van 1-2 aan. Philippen zorgde na een kwartier koppend voor 0-1. Van Moorst maakte gelijk maar nog voor rust keek PEC opnieuw tegen een achter stand aan toen Hoyer een wel erg lichtzinnig gegeven straf schop verzilverde. Utrecht FC Utrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het teleur stellend verlopen seizoen op een typerende wijze afgeslo ten. Het hardwerkende maar slecht voetballende elftal ver sloeg het uitermate zwak spe lende Haarlem door een paar goede acties verdiend met 2-1. Via Verkuyl kwam Utrecht na drie minuten op voorsprong. Halverwege de tweede helft bracht Nijholt zijn ploeg op gelijke hoogte. Dat de winst toch nog bij de thuisclub te recht kwam, was te danken aan Van Tamelen die een voor zet van de ingevallen Kruys inkopte. Winst Excelsior In de wedstrijd Excelsior-Go Ahead Eagles waren er eigen lijk twee reserve-elftallen aan het werk. aangevuld met wat vaste spelers. Beide ploegen hadden mangeschappen afge staan voor het Nederlands jeugdelftal, dat in het toernooi te Toulon speelt. Van Goozen opende de score voor Excel sior. Tular maakte na rust gelijk, doch in dezelfde minuut nam de thuisclub weer een voorsprong. Pattinama was opnieuw de inleider, Rutjes maakte het doelpunt (2-1). Volendam Met twee partijen en een scheidsrechter wordt een voet balwedstrijd gemaakt. Van de twee wilde Volendam alleen maar voetballen. Helmond Sport slechts verdedigen en scheidsrechter Roelofsen had beter ook niet naar Volendam kunnen komen. Eindstand 0-0. ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en het Italiaanse Torino praten op 18 mei in Turijn over een eventuele transfer van Michel van de Korput. De inmiddels 27-jarige verdediger speelde dit jaar op huurbasis bij de nieuwe landskam pioen. De vraagprijs is nog onbekend. Van de Korput. die in 1980 al eens de KNVB-beker won met Feyenoord, geeft er de voorkeur aan zijn verblijf in Rotterdam te verlengen. „Zeker na dit kampioenschap Als je op het balkon van het stadhuis staat voor zo'n enorme mensenmenigte, doet het je toch wat. Het is een hele belevenis", aldus de libero van Feyenoord. Dolgelukkig j Hoewel het allang niet meer mis kon, 1 vierde Feyenoord de eerste dubbel sinds vijftien jaar gisteren als de be vrijding van een loodzwaar seizoen. Vergeten waren alle inspanningen en strubbelingen (rond Houtman. Ver meulen en Jeliazkov); vergeten was net slechte voetbal van de laatste weken. Alleen de titel telde. „Ik had het er graag voor over me te laten bestormen door die supporters", brukte aanvoerder Ben Wijnstekers het algemene gevoel van de spelers uit. „ik ben dolgelukkig. Natuurlijk er nu het een en ander moeten gebeuren, maar daar wil ik nu nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 11