Herinrichting nodig van Kleine Bagijnestraat Hulst Jêêèv. m Terneuzen wil automaten betaald parkeren huren MONICA VAN SORGEN: VAN TUINBOUW IN VROUWENWERK Wissel Zeewm-Vïaandemt VEILIG VERKEER NEDERLAND IN RAPPORT: Open dagen van Levensschool in Terneuzen Afdeling Terneuzen van NCVB vierde zestigjarig bestaan f ■1- - a l yj ■u VOOR HERENGRA CHT EN MARKT Bouw- en Houtbond FNV huldigde jubilarissen Emancipatiewerkster in Oostburg ZATERDAG 5 MEI 1984 HULST De Kleine Bagijnestraat in Hulst zou heringericht moeten worden. De straat is te smal voor zowel de autocirculatie, fietsers als het voetgangersverkeer. Tot die conclusie komt de afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van Veilig Verkeer Nederland (WN) in een rapport over onveilige verkeerssituaties in de gemeente Hulst. Het rapport is deze week verzonden naar het dagelijks bestuur van Hulst. Voetgangers in de Kleine Bagijne- voorziening voor de fietsers op het straat en de Stationsweg, nogal eens straat dreigen in het nauw te komen, kruispunt. Zo kan gedacht worden last ondervinden van autoverkeer, omdat de trottoirs te smal zijn. Bo- aan een verhoogde verkeersgeleider, dat stopt op de oversteekplaats om vendien loopt het verkeer daar met die de rijbaan afscheidt van de fiets- een beter zicht te krijgen op het grote regelmaat vast, doordat er ge- strook. Het ruime profiel van de Abs- kruispunt. Een oplossing hiervoor zou lost en geladen wordt. Herinrichting daalseweg biedt hiertoe ruimte, aldus het verplaatsen van de oversteek- van de Kleine Bagijnestraat is daar- het schrijven. plaats zijn. Wanneer deze wat verder om gewenst, aldus het rapport van de Voorts dragen de samenstellers aan van het kruispunt in de Van Waes- WN. Parkeren zou in die straat ver- dat voetgangers, vooral tijdens druk- boden moeten worden. De ruimte die ke winkeldagen, bij de oversteek- daarmee wordt gewonnen zou ge- plaats op de Frans van Waesberghe- bruikt kunnen worden voor een bre- straat bij de kruising met de Gentse der trottoir voor de voetgangers. Ver der zouden er 'loshavens', parkeer plaatsen voor lossend verkeer, kun nen worden aangelegd. Het is echter niet de enige aanbeve ling, die de Oostzeeuwsvlaamse afde ling van VVN doet m het rapport. Er zijn nog zes gevaarlijke verkeerssitua ties, die in aanmerking voor verbete- ring komen. Volgens de afeling is één van de knelpunten de kruising Absdaalse- weg-Steensedijk bij Hulst. Het au toverkeer van de Steensedijk kruist, wanneer het de Absdaalseweg wil inrijden, een fietspad. Hierdoor komt, naar mening van de afdeling het (brom)fietsverkeer in de knel. Vaak drukken automobilisten de fietsers van het fietspad af. Als oplossing zien de samenstellers van het rapport het aanbrengen van een beschermende Veilig Verkeer wil wijziging routes bus Hulster wijken HULST De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van Vei lig Verkeer Nederland werkt aan een plan om de busroutes door de Hulster woonwijken te wijzigen. Dat maakte bestuurs lid J. Koetsenruyter van de af deling onlangs bekend. Zo is het de bedoeling stroom van bussen van de vervoersmaatschappij Zuid-West-Nederland over de Sportlaan in Hulst terug te dringen. Langs deze laan be vindt zich een aantal scholen. Het grote aantal leerlingen dat van de Sportlaan gebruik maakt, loopt door de aanwezig heid van de bussen gevaar. De afdeling wil binnenkort contact opnemen met de ZWN over deze kwestie. Ook wat betreft andere activitei ten is de afdeling heel wat van plan Dat blijkt uit het werkplan '84 Zo kunnen caravanbezitters 26 mei terecht bij caravanbedrijf Van de Linden in Axel om hun 'huis op wielen' te laten keuren. Leerlingen van de lagere scholen in de Hulsterse kernen nemen 28 juni deel aan een praktisch ver- kcersexamen van de VVN. Ver der bezoeken medewerkers van de afdeling de braderie in Hulst eind augustus met een informa tiestand en een week later zijn zij op de braderie in Axel. Andere activiteiten zoals plaatsing van affiches en borden, zijn na de zomermaanden gepland in Axel en Koewacht. In deze plaatsen is de afdeling van de WN sinds kort actief. Er bestaat in deze dorpen nog een gebrek aan vrijwillige medewer kers en bestuursleden. TERNEUZEN Wethouder van on derwijs W. van Walraven van Ter- neuzen opent dinsdag 8 mei om 13 uur de open dagen van de Levens school in de Scheldestad. Dit evene ment duurt tot en met 10 mei. Tijdens de open dagen kunnen belangstellen den werk van de deelnemers aan de diverse cursussen bekijken, er zijn non-stopvertoningen van videoclips en dia's en er is een informatiestand over het vormingswerk, de diverse opleidingen en cursussen ingericht. Na de officiële opening dinsdag 8 mei 13 uur staan er demonstraties boetseren, bakken, lino drukken en fotogrammen maken en de videover toning van een toneelstuk op het programma. Om 14.45 uur wordt er een les manicure gegeven en voorts vermeldt de agenda een vormingspro gramma over de Turkse cultuur en een demonstratie taaldruk. Om 20 en 21 uur is er een jiu-jitsudemonstratie en muziek. Woensdag 9 mei biedt naast diverse demonstraties stoepte- keningen op het plein achter de Le vensschool voor de lagere schooljeugd (van 13.30 tot 14.30 uur). Donderdag 10 mei tenslotte zijn er van 14 tot 15.30 uur demonstraties linodrukken. bak ken, schilderen en tekenen. berghestraat komt te liggen, zou veel van de hinder voor de voetgangers ondervangen worden, meldt het rap port. Opstelruimte Voorts doen zich problemen voor fietsers voor, wanneer zij de Van der Maelstedeweg moeten oversteken in de richting van de Stationsweg. Er is geen opstelruimte of fietsvoorziening aanwezig. Terwijl ook het fietsver- keer van de Zoetevaart met bestem ming het centrum van Hulst daar moet oversteken. Op de weinige aan wezige ruimte komen dus diverse fietsersstromen samen. Er kan als oplossing geprobeerd worden fietsopstelruimte te winnen en bromfietsverkeer op het fietspad langs de Van der Maelstedeweg te verbieden. Niet bepaald ideaal zijn de oversteek- voorzieningen in de Hoofdstraat in Foto-expositie in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - In de weekein den van 5-6 mei en 12-13 mei houden de gebroeders E. en W. Blanckaert uit Kloosterzande een foto-expositie in doe-het-zelfcentrum 'Het Hoeksken' in Kloosterzande. Het gaat onder meer om modelfotografie, stillevens en landschappen. Daarbij zijn ver schillende landschappen en dorpsge zichten uit de omgeving van Klooster zande. De expositie is zowel op zater dag als zondag geopend van 14.00 tot 20.00 uur. Ook in de winkel van R. van Damme loopt deze maand nog een expositie met werk van de gebroeders Blanckaert. Sint-Jansteen. Verkeer, dat uit de Wilhelminastraat komt negeert vaak de voetgangersoversteekplaats, te genover de kerk in de Hoofdstraat. Met name schoolkinderen worden hierdoor in het nauw gedreven. Één van de oplossingen, die de samenstel lers voorstellen, is het plaatsen van rood-witte paaltjes op het trottoir en het aanbrengen van zogenaamde ka- nalisatiestrepen op het wegdek, in plaats van 'zebra-strepen'. Ook zou de oversteek kunnen worden aangekon digd met een bord 'voetgangersover steekplaats'. Ook het parkeren in de omgeving van het Sint-Liduinaziekenhuis in Hulst geeft aanleiding tot de nodige opmer kingen, Vooral tijdens de bezoekuren is de druk op de omliggende woonom geving groot. Om bijvoorbeeld parke ren op het trottoir tegen te gaan, zouden paaltjes of biezen op deze trottoirgedeelten kunnen worden ge plaatst. Voorts meldt het rapport dat fietsers, komende uit de richting Sint- Jansteen, bij de kruising Koolstraat- Grote Kreekweg met de Willem de Zwijgerstraat in moeilijkheden ko men doordat zij zich daar vanaf het fietspad tussen het achteropkomende autoverkeer dienen te mengen. Op dat punt begint de bebouwde kom van Hulst. Automobilisten hebben daar doorgaans nog een vrij hoge snelheid. Scholieren die willen over steken naai- bijvoorbeeld de bushalte, lopen door deze situatie gevaar. Om het 'loslaten' van de fietsers op het kruispunt te voorkomen, zou het fiets- verkeer al ruim voor de kruising op de rijbaan geloodst kunnen worden. Ver ticale elementen en 'verdrijvingsstre- pen' kunnen de automobilisten er dan op wijzen dat er minder ruimte voor hen komt. Hei NCVB-zangkoor luisterde de jubileumviering van de NCVB-Terneuzen muzikaal op. n TERNEUZEN Leden van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) afdeling 'Terneuzen-cen- trum' namen donderdag het ver schijnsel emancipatie op de korrel. Dat gebeurde tijdens de uitvoering van de musical 'Emanfrustratie'. De NCVB-afdeling vierde donder dagavond in scholengemeenschap De Leeuwtjes in Terneuzen, in aan wezigheid van ongeveer tweehon derd leden, oud-leden en gasten, haar zestigjarig bestaan. Onderwerpen als de rol van de moeder in het gezin kwam uitvoerig aan de orde in de musical, terwijl ook de invloed van de massamedia op de emancipatie op satirische wijze uit de doeken werd gedaan. Vóór de uitvoering van de musical, zong het NCVB-koor van de afde ling 'Temeuzen-centrum', onder lei ding van mevrouw C M. Goldsch- meding-Rooze. begeleid op piano, zes liederen. Het koor bestaat dit jaar 58 jaar. Alvorens tot de viering van het zestigjarig bestaan over te gaan, waren er diverse sprekers, onder wie de Terneuzense wethouder J. van Rooyen, mevrouw L. Hoogerheide- Joosse van het rayon Zeeuwsch- Vlaanderen van de NCVB en de secretaresse van het gewest Zee land van de NCVB, mevrouw E, A Overbeeke-Smit. Zij stelde dat de NCVB een duidelijke wegwijzer voor vrouwen wil zijn. maar daarbij de naamgeving van de bond beter de C voorop kon staan dan N. ,,Wij hebben wel de Nederlandse nationaliteit, maar we zijn in de eerste plaats christenvrouwen", al dus mevrouw Overbeeke. Er spra ken ook vertegenwoordigsters van plaatselijke zusterorganisaties, waaronder het Katholieke Vrou wengilde, de Vrouwenbond FNV en de Vrouwen Voor Vrede. Het feest werd donderdagavond be sloten met een samenzang en het bondslied. Met het jaarfeest werd tevens het seizoen '83/'84 van de afdeling afgesloten. Het nieuwe sei zoen gaat in september van start, IJS) e ui' ■erki log i M TERNEUZEN B en w van Terneuzen willen voorlopig voor een jaar parkeerautomaten huren voor een proef met betaald parkeren op de Markt en de Herengracht. De kosten van het experiment worden geraamd op ruim 94.000,-, inclusief het aanstellen van parkeerwach ters. Uitgaand van een tarief van 0,25 per halfuur en een bezettingsgraad van 50 procent verdient de gemeente die investering zonder veel problemen terug. De raadscommissies voor openbare geving van Markt of Herengracht keerautomaten te plaatsen. Voor de werken en financiën bespreken vol- werken kunnen tegen betaling van levering van de apparaten - die, als gende week donderdag de ontwerp-, 180,- per jaar voor belanghebben- het experiment mocht mislukken, parkeer- en parkeergeldverordening. den-bewoners en 360,voor bedrijven kunnen worden teruggestuurd - geven Als het aan het college ligt, geldt het en instellingen een plaats reserveren, b en w de voorkeur aan Traffic Mana- betaald parkeren van maandag tot en Terneuzen wil kaartjesautomaten gements Systems uit Haarlem, dat met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur aanschaffen en de maximale parkeer- ook een voordelig onderhoudscon- (uitgezonderd de Markt op woensdag) duur vaststellen op twee uur. tract biedt, waarbij tussentijdse sto- en op koopavonden tot 21.00 uur. Betaald parkeren - of eventueel het ringen gratis worden verholpen. De Automobilisten die in de directe om- instellen van blauwe zones - vormt in parkeerwachters zullen worden inge- de Zeeuws-Vlaamse Scheldestad al deeld bij de dienst openbare werken. WiplPrWPHsfriirten jaren onderwerp van discussie. Het Dat Terneuzen met een nijpend par ry icici ucuauijucn ingenieurs-en architectenbureau Van keerprobleem zit, blijkt uit een on- vnnr trimmPIS Hasselt en De Koning uit Nijmegen vuui n imuici a gemeente al in een verkeers- Graauw plan uit 1981 in overweging om voor derzoekje naar de situatie op Herengracht, dat in het voorstel de twee raadscommissies is opgec men. De bezettingsgraad van de pi keerplaatsen daar overschrijdt de! procent. Normaal gesproken geldt 80 procr als 'vol'. De nood voor kortparkee ders concentreert zich op de weekifjj- gen. Op de Herengracht schom het percentage langparkeerders de 90 procent en er wordt vaak bel geparkeerd'. Aan uitbreiding van het aantal keerplaatsen denken b en w op moment niet. Bovendien zal die ei ruimte niet door kortparkeerderswö den benut De commissievergaderingen nen om 19.30 urn. Clingse fanfare geeft Lenteconcert in 'Malpertuus' CLINGE De fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge houdt zaterdag 5 mei een Lenteconcert in het gemeen schapscentrum Malpertuus te Clinge. De fanfare opent het concert met de Kroningsmars van Giacomo Meyer beer, waarna Othello van Drake Rim- mer volgt. Vervolgens zal de Suite van Jan Segers worden gespeeld en als laatste nummer voor de pauze brengt Weldoen door Vermaak Colonel Bo gey on Parade van Kenneth J. Afford. Direct na de pauze is er een optreden van de Slagwerkgroep Clinge. In Wes ternstijl zal Elnaningo van Gerard Kempers worden gespeeld. Vervol gens staat Moment for Morrioons op het programma, terwijl daarna Beet- hovens Sonate in Blue ten gehore zal worden gebracht. De Sabeldans van Khachaturian gaat vooraf aan het gezamenlijk optreden van fanfare, drumband en majoretten, waarbij de marsen Sones de Triunfo, Stand by en The Young Recruit zullen worden gespeeld. Aan het. slot van dit zware programma wordt in het kader van bevrijdingsdag het Wilhelmus ge speeld. Het geheel staat onder leiding van dirigent Leo Verstiggel. Het Len teconcert begint om 20 00 uur. Raadscommissie over renovatie school Terneuzen TERNEUZEN De raadscommissie voor onderwijs c.a. in Terneuzen be spreekt donderdag de renovatie van de voormalige mavo-school De Bran ding aan de Walstraat. Zoals bekend wil de gemeente het gebouw in de toekomst verhuren aan de dag/ avondscholengemeenschap Zeeuwsch-Vlaanderen. De commissievergadering begint om 19.30 uur in kamer 105 van het stad huis. De leden van de raadscommissie voor jeugd- en welzijnszaken houden zich donderdag bezig met het verloop van het project Mensen zonder Werk en de werkzaamheden van de werk groep vandalisme. Deze vergadering is om 19.30 uur in kamer 406. Districtsbestuurder H. Lenting speldt W. de Regt het gouden bondsspeldje met briljant op. TERNEUZEN W. de Regt uit Ter neuzen kreeg vrijdagavond door dis trictsbestuurder H. Lenting van de Bouw- en Houtbond FNV het gouden bondsspeldje met briljant opgespeld, vanwege zijn vijftigjarig lidmaat schap van de bond. Dat gebeurde in aanwezigheid van het bestuur van de afdeling Terneuzen van de bond en een groot aantal leden in de zaal van dansschool Bilderbeek in Terneuzen. De Regt was één van de zeven Terneu zense jubilarissen. S. Loof, veertig jaar lid van de bond, kreeg het gouden bondsspeldje opgespeld, terwijl C. Kayser, F. Meeusen, R. Jonheim, A. van de Velde en J. Riemens, alles vijfentwintig jaar lid, werden onder scheiden met een zilveren speldje. De echtgenotes van de jubilarissen kre gen een bloemetje. Districtsbestuur der Lenting merkte in zijn felicitatie woord op, dat de kracht van de vak bond schuilt in de solidariteit van de leden. „U heeft door uw lange lid maatschap die solidariteit onmisken baar getoond", sprak hij de jubilaris sen toe. Na het officiële gedeelte zet ten de aanwezigen de feestavond voort met dans en een bingo. een aantal onderdelen van de binnen- GRAAUW - De trimclub NSM houdt stad parkeerduurbeperkende maatre- vandaag (zaterdag) en morgen, in gelen te treffen, samenwerking met de sportvereni- Uiteindelijk viel de keus op Heren- ging Aloy in Graauw, wielerwedstrij- gracht en Markt, waar zich de groot- den voor trimmers in de A-. C- en ste knelpunten voordoen, maai" de damescategorie. Belangstellende ontwerp-verordening biedt mogelijk- trimmers kunnen zich beide dagen heden om ook elders in de stad par- vanaf 12 uur tot dertig minuten voor de start van de wedstrijd'in laten schrijven in het sportcentrum van Aloy aan de Dorpsstraat in Graauw. Voor vandaag staan op het program een tijdrit voor de A- en C-catego- VVV-oriëntatierit voor auto's in Axel Voorzitter Sluisse schaakclub winnaar van 'eigen beker' SLUIS Voorzitter A. de Waegenae- re van de schaakvereniging De Sluis se Toren stond even verbaasd. Toen hij de beker wilde uitreiken voor de winnaar van de onderlinge competi tie, bleek hij zélf de gelukkige te zi jn. De verdere uitslag: F'. Gijsel. 3 F. van Damme, 4 A. van Oorschot. 5 M Pallada, 6 J. Grahame. 7 F. van den Neste, 8 A. Temmerman, 9 H. Marteljn, 10 F. van den Dries. De prijzen werden uitgereikt in club- rie over ongeveer 10 km en een rit in AXEL Vandaag (zaterdag) wordt in lijn voor deze beide categorieën. De Axel de VW-auto-oriëntatierit verre start voor de tijdrit is om 13.30 uur en den. Er zijn twee afstanden: 40 en 70 de rit in lijn begint om 16.00 uur. De km en het parkoers voert door aan- A-categorie legt dan ongeveer 60 km trekkelijke gedeelten van de gemeen- af en de C-categorie 40 km. te. Wethouder P. T. A. M, R. Apers l°kaal 'Central'. Na afloop was er Zondag begint om 13.30 uur het zwaait om 12.30 uur de startvlag bij de bowling. De uitslagen van de 31e en Zeeuws kampioenschap voor dame- Axelse sporthal 't Sportuus. Na dat tevens laatste competitieronde: J. strimmers over zo'n 40 km Een klas- tijdstip vertrekken de deelnemers Groosman-F. van Damme 0-1, F. van sieker voor C-trimmers over 60 km met tussenpoos van 3 minuten. De den Neste-M. Wauters 0-1, F. van den start om 15.00 uur, evenals de klassie- Axelse WV wil van de orièntatierit Dries-A. Temmerman 0-1, T. Roets-H. ker voor A-trimmers, maar die moe- vooral een gezellige tocht maken. Ie- Marteyn 0-1, F. Gijsel-J. van Mierlo ten 100 km afleggen. De wedstrijden dere deelnemer krijgt een herinne- 0-1, A. van Oorschot-de heer Van Herk tellen mee voor het klassement van de ring, voor de drie winnaars is er een 1'°- trimfederatie. VVV-beker beschikbaar. J Koffieconcert Hulst HULST De Koninklijke Stedeli Harmonie Hulst houdt zondag efiCor koffieconcert in het gemeenschapsloor centrum 'Den Dullaert' in Hulst, likuip het verleden zijn inmiddels al nier Ie j dan twintig van dergelijke concerts Ichw gehouden. Hieraan werd meegewerb LIJ! door muziekkorpsen uit Sas va ur Gent, Zuidzande, Breskens, Groedi aart Terneuzen, Kloosterzande, LamsjVLIS waarde, Clinge, Heikant, Niklaas (B.) en Graauw. Zondag verleent de fanfare 'Eupho nia' uit Goes medewerking. Dit kor])1 komt uit in de hoogste afdeling KNF en heeft onlangs grote successei behaald op het landelijk marscót cours in Barneveld. Op het programma staan zowel popi) laire als klassieke nummers Die vvo: den afgewisseld met talrijke interma zo's door verschillende groepen ui beide korpsen, AMV-leerlingen verle nen eveneens medewerking. Voor hei wordt een uitleg gegeven bij de diver se nummers, Het concert begint o!i 11.00 uur. KRC .d. ber I, zal 19 ei OOSTBURG West-Zeeuwsch- Vlaandcren heeft sinds 1 januari een eigen emancipatiewerkster. Eén van de vijf die in Zeeland werkzaam zijn. Haar naam is Monica van Sor- gen, ze is getrouwd en heeft een zoon van vier jaar. Ze is afgestudeerd als tuinbouwkundig ingenieur en heeft dan ook enkele jaren bij een groot tuinbouwbedrijf gewerkt. Toen ze zwanger was werd de werksituatie voor haar onmogelijk. Mannelijke collega's vonden het maar niks; een ingenieur met een dikke buik, dat kon niet. Ze nam ontslag en storttte zich vol overgave in het vrouwen werk. „Als je er erg intensief mee bezig bent, dan zie je pas hoeveel belemmeringen er voor vrouwen zijn", Ze besteedde soms meer dan 40 uur per week aan dit vrijwilli gerswerk. Toen ze hier solliciteerde naar de funktie van emancipatiewerkster, was ze er dus wel op voorbereid dat deze baan meer tijd zou kosten dan de 20 uur per week die in het arbeids contract vermeld staan. Maar ze kan rekenen op de steun van de begelei dingsgroep. Deze groep bestaat uit vrouwen, die actief meegewerkt heb ben aan de voorbereidingen die aan de benoeming van de emancipatie werkster vooraf gingen Opvanghuis Haar eerste taak was het verzamelen van informatie over vrouwenorgani saties in de streek. Dat bleken er nog heel wat te zijn en met bijna allemaal heeft ze contact gehad Erg veel bewondering heeft ze voor de CDA- vrouwen, die in hun eigen kring vechten voor verbeteringen van de positie van vrouwen. Ook is ze advi seuse van de gemeentelijke plan- groep emancipatie, die enkele maan den geleden is opgericht. Vrouwen met problemen kunnen altijd bij haar terecht. Ook Instanties weten haar te vinden. Zo werd ze vorige week opgebeld door een medewerker van de afdeling sociale zaken van de gemeente, met de vraag of ze even kon aantonen dat weken geleden nog de bejaardensoos 19 mei om 15 00 uur is de officièle Vrede emancipatorisch bezig zijn. was gevestigd, komt de ontmoe- opening van het pand. Wat er gaat Samen met de emancipatiewerkster tingsruimte voor vrouwen. Zaterdag gebeuren blijft nog een verrassing, uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, Charlotte van Hoorn en in samen werking met 'Blijf van mijn lijf Zeeland' is ze bezig met de oprich ting van een opvanghuis voor vrou wen uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit zal waarschijnlijk in de buurt van Terneuzen komen. Als vrouwen een opvanghuis nodig hebben, dan is dit vaak 's nachts en dan kunnen ze niet in Vlissingen of Middelburg terecht. Omdat een emancipatiewerkster ge makkelijk bereikbaar moet zijn, wordt het vrouwenhuis, Nieuwstraat 6 in Oostburg, opnieuw ingericht. Er wordt momenteel druk geschilderd en schoongemaakt Boven komt het kantoor van Monica en een aparte vergaderruimte. Deze ruimte kan door alle vrouwenorganisaties wor den gebruikt. Beneden, waar enkele Emancipatieioerkster Monica van Sorgen. Derde prcstatieloop brandweerkorps van Sas van Gent SAS VAN GENT De brandweer ii Groot-Sas van Gent houdt zondag mei voor de derde maal een prestatie zat. loop en een wandeltocht. Die tochl wordt dit jaar gehouden in Philippi ne. Het organisatiecomité heeft hei programma uitgebreid met een vijf- tien-kilometerloop. Meer dan de helft van deze al voert door de bossen van de Braak man. Ook de tien kilometer geeft heel wat bos te zien. De organisatoren hopen dat het deelnemersaantal vorig jaar, ruim 170, overtroffen worden. Er kan naar keuze worden gelopen of gewandeld over 3, 6, 10 o! 15 kilometer. Deelname staat voo! iedereen open. De aanvang is 10.03 uur en er kan worden ingeschreven vanaf 9.00 uur. De start wordt gegeven door de naamgever van de trimloopl oud-commandant E. de Vriend. De start en finish is aan de nieuwe brandweerkazerne in Philippine aati de Kanaalpolder. Alle deelnemers ontvangen bij aankomst een herinne- ringstegel. Het comité heeft voor het ontwerp van deze tegel een beroep gedaan op één van de plaatselijke amateurkunstenaars, Elly de Koster maakte hiervoor het ontwerp. Verder stelt het comité twee herinnerings- prijzen beschikbaar, namelijk een prijs voor de grootste deelname van een brandweerkorps en een prijs voer de grootste deelname van een vereni ging of een groepering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 46