Herinrichting nodig Kleine Bagij nestraat van Hulst Terneuzen wil automaten betaald parkeren huren Buitenlanders Tholen voelen zich gelukkig WISSEL BEVELANDER WISSEL SCHQUWEN PZC/ provincie VEILIG VERKEER NEDERLAND IN RAPPORT: Spaanse kotter blijkt 'Rotterdammer' te zijn Nieuwe gereformeerde kerk in Scherpenisse dominerend gebouw VOOR HERENGRA CHT EN MARKT 'MINDERHEDENWERKSTER' CARIEN ROCKX: LwfcW-: psyïïiinimiaüï I I; ZATERDAG 5 MEI 1984 HULST De Kleine Bagijnestraat in Hulst zou heringericht moeten worden. De straat is te smal voor zowel de autocirculatie, fietsers als het voetgangersverkeer. Tot die conclusie komt de afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van Veilig Verkeer Nederland (VVN) in een rapport over onveilige verkeerssituaties in de gemeente Hulst. Het rapport is deze week verzonden naar het dagelijks bestuur van Hulst. Voetgangers in de Kleine Bagijne- de richting van de Stationsweg. Er is Er kan als oplossing geprobeerd straat dreigen in het nauw te komen, geen opstelruimte of fietsvoorziening worden lïetsopstelrulmte te winnen omdat de trottoirs te smal zijn. Bo- aanwezig. Terwijl ook het fietsver- en bromfietsverkeer op het fietspad vendien loopt het verkeer daar met keer van de Zoetevaart met bestem- langs de Van der Maelstedeweg te grote regelmaat vast, doordat er ge- ming het centrum van I-lulst daar verbieden lost en geladen wordt. Herinrichting moet oversteken. Op de weinige aan- van de Kleine Bagijnestraat is daar- wezige ruimte komen dus diverse Niet bepaald ideaal zijn de oversteek- om gewenst, aldus het rapport van de fietsersstromen samen. voorzieningen in de Hoofdstraat in WN. Parkeren zou in die straat ver- boden moeten worden. De ruimte die daarmee wordt gewonnen zou ge bruikt kunnen worden voor een bre der trottoir voor de voetgangers. Ver der zouden er 'loshavens', parkeer plaatsen voor lossend verkeer, kun nen worden aangelegd. Het is echter niet de enige aanbeve ling, die de Oostzeeuwsvlaamse afde ling van WN doet in het rapport. Er zijn nog zes gevaarlijke verkeerssitua ties, die in aanmerking voor verbete ring komen. Volgens de afeling is één van de knelpunten de kruising Absdaalse- weg-Steensedijk bij Hulst. Het au toverkeer van de Steensedijk kruist, wanneer het de Absdaalseweg wil inrijden, een fietspad. Hierdoor komt. naar mening van de afdeling het brom Ifiets ver keer in de knel. Vaak drukken automobilisten de fietsers van het fietspad af. Als oplossing zien de samenstellers van het rapport het aanbrengen van een beschermende voorziening voor de fietsers op het kruispunt. Zo kan gedacht worden aan een verhoogde verkeersgeleider, die de rijbaan afscheidt van de fiets strook. Het ruime profiel van de Abs daalseweg biedt hiertoe ruimte, aldus het schrijven. Voorts dragen de samenstellers aan dat voetgangers, vooral tijdens druk ke winkeldagen, bij de oversteek plaats op de Frans van Waesberghe- straat bij de kruising met de Gentse straat en de Stationsweg, nogal eens last ondervinden van autoverkeer, dat stopt op de oversteekplaats om een beter zicht te krijgen op het kruispunt. Een oplossing hiervoor zou het verplaatsen van de oversteek plaats zijn Wanneer deze wat verder van het kruispunt in de Van Waes- berghestraat komt te liggen, zou veel van de hinder voor de voetgangers ondervangen worden, meldt het rap port. Opstelruimte Voorts doen zich problemen voor fietsers voor, wanneer zij de Van der Maelstedeweg moeten oversteken in Damesinterland ZIERIKZEE De Friese werktuig bouwkundige Henk van der Es uit Kootstertille heeft samen met een vriend en hulp van twee Franse jon gens aan de Middelandse Zee-kust in Noord-Spanje een bijna zestig jaar oude viskotter opgehaald. Vrijdag lag het opmerkelijke schip in de haven van Zierikzee. En daar kreeg de eigenaar van de Zierikzeese visser en deskundige op maritiem gebied Jaap Schot Bwz te horen, dat het thans 'Rubi' genaamde schip vrijwel zeker de in 1926 bij Vigee te Vlaardin- gen gebouwde kotter RO 2 'Dolfijn' moet zijn. Schot onderkende dit aan de hand van een foto en beschrijving van het schip in 'Aanzien van de oude visserij' (Rob Martens/Lieuwe Westra), „Dit is onbetwist de kotter RO 2 'Dolfijn'. Ik heb ditzelfde schip trouwens destijds nog met eigen ogen uit zien varen bij Vlaardingen. Het is onbetwistbaar de enige nog overgebleven 'Rotterdam mer'", verzekerde Schot de verbaasd opkijkende Van der Es. Op de steven van de kotter zijn tussen roestlagen inderdaad nog sporen van het oorspronkelijke registratienum mer RO 2 zichtbaar, zoals Schot daad werkelijk aantoonde. Overigens ver toont de steven van de kotter een andere lijn dan op de foto van de RO 2 'dolfijn' m het scheepvaartboek. Maar tevens is te zien, dat het schip in de loop van de jaren is vergroot, waarbij tevens de oorspronkelijke ste ven moet zijn aangepast. Volgens Martens en Westra bleef de RO 2 'Dolfijn' na een stranding bij Scheveningen in de vaart tot 1940. Over de jaren daarna konden eige naar Van der Es en Schot geen ophel dering geven. Van der Es verkeerde trouwens in de veronderstelling, dat de kotter in Engeland was gebouwd. Verder vertelde hij. dat het schip naar zijn weten nog een aantal jaren in gebruik is geweest als sportvisboot, waarna de vorige eigenaar er zo'n twee jaar geleden mee naar Spanje vertrok. Kwijt De RO 2 'Dolfijn' verscheen onder de naam 'Rubi' in de haven Zierikzee om noodzakelijkerwijs vers drink water voor de vier opvarenden in te nemen. Maar de onderbreking van de reis naar Leeuwarden aan de kade van het Oosterscheldestadje duurde vele uren langer dan de bedoeling was, omdat Van der Es bij het afme ren zijn scheepspapieren kwijt raak te. Hij had deze om zijn handen vrij te maken even op het dak van een geparkeerde auto gelegd. Toen echter het zeer verweerde schip eenmaal op zijn plaats lag, waren met de auto ook de papieren verdwenen. Van der Es deed aangifte bij de politie en de havenmeester, waarna de vermoede lijke vinder kon worden opgespoord. Deze Zierikzeeènaar bleek echter in de loop van vrijdagavond onbereik baar. Maar ondanks dat was Van der Es vast van plan zaterdagmorgen vroeg bij hoog tij weer zee te kiezen. Zijn bedoeling is de oude kotter gron dig op te knappen en er een zeilschip van te maken. Momenteel zorgt een twintig jaar oude 300-pk Bolnesmotor voor de voortstuwing. De 'Rubi'/RO 2 'Dolfijn' maakte de reis van Noord- Spanje naar Zierikzee in ruim vier weken via Menorca, Algerije en Gi braltar. En al die tijd heeft het schip me een bijzonder vertrouwd gevoel gegeven, aldus Van der Es. Sint-Jansteen. Verkeer, dat uit de Wilhelminastraat komt negeert vaak de voetgangersoversteekplaats, te genover de kerk in de Hoofdstraat. Met name schoolkinderen worden hierdoor in het nauw gedreven. Één van de oplossingen, die de samenstel lers voorstellen, is het plaatsen van rood-witte paaltjes op het trottoir en het aanbrengen van zogenaamde ka- nalisatiestrepen op het wegdek, in plaats van 'zebra-strepen' Ook zou de oversteek kunnen worden aangekon digd met een bord 'voetgangersover steekplaats' Ook het parkeren in de omgeving van het Sint-Liduinaziekenhuls in Hulst geeft aanleiding tot de nodige opmer kingen. Vooral tijdens de bezoekuren is de druk op de omliggende woonom geving groot. Om bijvoorbeeld parke ren op het trottoir tegen te gaan, zouden paaltjes of biezen op deze trottoir gedeelten kunnen worden ge plaatst. Voorts meldt het rapport dat fietsers, komende uit de richting Sint- Jansteen, bij de kruising Koolstraat- Grote Kreekweg met de Willem de Zwijgerstraat in moeilijkheden ko men doordat zij zich daar vanaf het fietspad tussen het achteropkomende autoverkeer dienen te mengen. Op dat punt begint de bebouwde kom van Hulst. Automobilisten hebben daar doorgaans nog een vrij hoge snelheid. Scholieren die willen over steken naar bijvoorbeeld de bushalte, lopen door deze situatie gevaar. Om het 'loslaten' van de fietsers op het kruispunt te voorkomen, zou het fiets- verkeer al ruim voor de kruising op de rijbaan geloodst kunnen worden. Ver ticale elementen en 'verdrijvingsstre- pen' kunnen de automobilisten er dan op wijzen dat er minder ruimte voor hen komt, De kerk van de gereformeerde gemeente in Scherpemsse die momenteel in aanbouw is e bebouwing uitsteekt. al hoog boven de I SCHERPENISSE De nieuwe kerk van de gerefor meerde gemeente in Scherpenisse begint al duidelijke vormen aan te nemen. Het gebouw verrijst op de plaats van de voormalige school in het Thoolse dorp en moet plaats bieden aan zitruimte voor 435 perso nen. Het is de bedoeling dat de kerk aan het eind van dit jaar gereed is. Met de bouw is begin februari begonnen. De kerk kost ruim één miljoen gulden. Het oude gebouw dat er vlak naast staat werd te klein en ook het interieur voldeed niet meer. Dit pand zal worden gebruikt als verenigingsgebouw. Vergeleken met de bestaande bebouwing torent de nieuwe kerk nogal boven de panden uit. En dat is nog niet alles, want volgens de voorzitter van de bouwcommissie, ing, M. J. Giljam.is het de bedoeling dat er aan de kerk ook nog een torentje gebouwd wordt. Dat torentje was niet opgenomen in de bouwaanvraag daarom is het nog helemaal zeker dat het er komt. Volgens een woord voerder van de gemeente heeft de commissie welstand die het uiterlijk van de gebouwen moet beoordelen positief over de ingediende bouwaanvraag geoordeeld. De nieuwe kerk werd niet als ontsierend voor het dorp beoordeeld. Mede op grond van dat advies heeft het gemeentebestuur een bouwvergunning afgegeven. De Fries Henlc van der Es bij de Spaanse viskotter. die - naar nu pas is gebleken - de laatste overgebleven 'Rotterdammer' blijkt te zijn. volleybal in Zierikzee ZIERIKZEE De damesvolleybal- tcams van Nederland en Frankrijk spelen zaterdag 19 mei een oefenin terland in sporthal Onderdak in Zie rikzee. Deze wedstrijd is de tweede van een reeks van drie ontmoetingen die de oranjeselectie onder meer ge bruikt als aanloop naar het vierlan- den-toernooi, dat eind mei in Neder land wordt gehouden. Daaradn nemen verder deel de natio nale selecties van West-Duitsland en Canada en het Zuidkoreaanse topteam Hamil Synthetic Fiber Co. De laatste keer dat de Nederlandse en Franse dames elkaar troffen, was vori ge maand tijdens het toernooi om de spring-cup, dat in West-Duitsland werd gehouden. Het Nederlandse na tionale team, dat later tweede zou worden, versloeg Frankrijk dat uitein delijk vierde werd, met 3-2. Expositie Heinkenszand HEINKENSZAND - In 'De Stenge' in Heinkenszand worden, onder auspi ciën van de kunststichting 'De Kern', tot 26 mei schilderijen en tekeningen geëxposeerd van Geertje van Oud- heusden. De openingstijden zijn van maandag tot en met donderdag van 13.30 tot 17.00 uur, op dinsdag boven dien van 10.00 tot 12.00 uur en op vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur. Ook kan men terecht na telefonische af spraak. Molenpuzzeltochten MIDDELBURG Formulieren voor de molenpuzzeltocht op het eiland Tholen kunnen worden verkregen bij molen De Vier Winden in Sint-Anna- land en ook in Sint-Maartensdijk, Molendijk 27. Dit laatste adres was foutief vermeld als zijnde in Sint- Annaland in het PZC-artikel van don derdag. Volleybaltoernooi jeugd Heinkenszand HEINKENSZAND - De adviescom- missie jeugdwerk van de hervormde en gereformeerde kerk in Heinkens zand houdt zaterdag 12 mei voor de derde maal een volleybaltoernooi in de sporthal 'De Stenge'. Hierbij staan niet alleen de sportieve, maai- ook de gezellige contacten centraal. De wed strijden beginnen om 12.45 uur. TERNEUZEN B en w van Terneuzen willen voorlopig voor een jaar parkeerautomaten huren voor een proef met betaald parkeren op de Markt en de Herengracht. De kosten van het experiment worden geraamd op ruim ƒ94.000,-, inclusief het aanstellen van parkeerwach ters. Uitgaand van een tarief van 0,25 per halfuur en een bezettingsgraad van 50 procent verdient de gemeente die investering zonder veel problemen terug. De raadscommissies voor openbare geving van Markt of Herengracht keerautomaten te plaatsen.. Voor de werken en financien bespreken vol- werken kunnen tegen betaling van levering van de apparaten - die, als gende week donderdag de ontwerp-, 180,- per jaar voor belanghebben- het experiment mocht mislukken, parkeer- en parkeergeldverordening. den-bewoners en 360,voor bedrijven kunnen worden teruggestuurd - geven Als het aan het college ligt, geldt het en instellingen een plaats reserveren, b en w de voorkeur aan Traffic Mana- betaald parkeren van maandag tot en Terneuzen wil kaartjesautomaten gements Systems uit Haarlem, dat met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur aanschaffen en de maximale parkeer- ook een voordelig onderhoudscon- (uitgezonderd de Markt op woensdag) duur vaststellen op twee uur-. tract biedt, waarbij tussentijdse sto- en op koopavonden tot 21.00 uur. Betaald parkeren - of eventueel het ringen gratis worden verholpen. De Automobilisten die in de directe om- instellen van blauwe zones - vormt in parkeerwachters zullen worden inge- de Zeeuws-Vlaamse Scheldestad al deeld bij de dienst openbare werken. jaren onderwerp van discussie. Het Dat Terneuzen met een nijpend par- ingenieurs- en architectenbureau Van keerprobleem zit, blijkt uit een on- Hasselt en De Koning uit Nijmegen gaf de gemeente al in een verkeers- plan uit 1981 in overweging om voor GOES Bij de gemeentepolitie Goes een aantal onderdelen van de binnen- HimiPnknrt hpQin zijn de volgende voorwerpen inde stad parkeerduurbeperkende maatre- i utbul maand april als gevonden aangege- gelen te treffen, ven en nog niet afgehaald: Uiteindelijk viel de keus op Heren- Tupperware beker, wollen handschoen, gracht en Markt, waar zich de groot- zwarte plastic schoudertas, digitaal heren- ste knelpunten voordoen, maar de horloge, een linnentas Hotlegs, glacé da- ontwerp-verordening biedt mogelijk- meshandschoen, lila porLemonneetje met heden om ook eiders in de stad par- inh bruuie linker handschoen, groen pape- Gevonden voorwerpen bij politie in Goes defzoekje naar de situatie op i- Herengracht, dat in het voorstel aaiifles de twee raadscommissies is opgenoLtdc men. De bezettingsgraad van de paijad|m keerplaatsen daar overschrijdt dcK.gees procent. L.e Normaal gesproken geldt 80 proceit,HUl als 'vol'. De nood voor kortparke»;'Het; ders concentreert zich op de weekdi; gen. Op de Herengracht schommffikj) het percentage langparkeerders rortjj. de 90 procent en er wordt vaak 'dulËjce bel geparkeerd'. Aan uitbreiding van het aantal pwit keerplaatsen denken b en w op di moment niet. Bovendien zal die extr£ ruimte niet door kortparkeerders woijjgg den benut. L- De commissievergaderingen begtogpj, nen om 19.30 uur. renovatie woningen in Bruinisse gaai met rode staart, Delta horloge, beige rWlv7 L-t>rL'riit>tist sleuteletul met 3 sleutels, een sleuteletui a ncr Hitien&i met 8 sleutels, een rode portemonnee met SINT-ANNALAND - Ds J.J. Tanis uit Inhoud, bankbiljet van 25,-, 2 grote sleu tels merk RREC, 10 meter bindtouw, pauw, poes met rode band, blauwe spijkerbroek, grijze hoed, Commodoor dameshorloge, gi ropas 1022698. bankbiljet van ƒ10,- wind jack maat 116, 1 stootwlel, linnentas met inhoud, rode oorbel, gereedschaptas met inhoud, linker grijze handschoen, Dalsun- sleutels 5x. grijze poes. spijkerbroek Lem- m, donkerblauw jack, quartz herenhorlo- en C. M. Jobse; Serana, dv R. Korne- ge. hond reu zwart/'wit, zwarte skelter, Ford ]lsse en g -p Warnaar. autosleutel een biljet van 5.-, autosleutel Ondertrouwd: D. J. Verburg en W. J. rnpn rnnn/nlmiwp den Heten. Tholen gaat dinsdag 8 mei voor in een extra kerkdienst van de gereformeer de gemeente van Sint-Annaland De dienst begint om 19,30 uur. Burgerlijke stand KORTGENE Geboren; Maria W, E. dv L. P. Fffius «S*» BRUINISSE Op 14 mei wordt in opdracht van de woningbouwvereni ging Beter Wonen begonnen met re novatie van 35 woningen in de Ko ningin Julianastraat te Bruinisse. Het zijn de laatste woningen, die moeten worden opgeknapt in het kader van de dorpsvernieuwing. De gemiddelde renovatiekosten be dragen per woning 51.000 gulden. Het rijk levert per woning een bijdrage 17-XT-08, bos sleutels Citroen, rood/blauwe handdoek met toilettas, bruin brilmontuur, gestreept mapje met pasfoto Politiepost Getrouwd: D. J. verburg Wolphaartsdijk: autosleutel, sleuteltjes 2 Heten, stuks, grote sleutels. 2 stuks, surfplank- Overleden: F. Heijboer. 77 jr. wv P. C. zwaard Windglider. surfplank, groen-zwart de Lange; J. de Waard. 83 jr. wv N. L trainingsjack. bodywarmer groen, sweater Van Gilst, S. Snoep, 88 jr., J. Bouterse. donkerblauw. 33 jr betalen de bewoners een huurverho ging van gemiddeld 127 gulden per maand. De verhoging zal geleidelijk worden ingevoerd door huurgewen- J den ningsbijdragen. Architectenbureau Jobse uit Vlissingen verzorgde de voorbereiding van het werk, dat wordt uitgevoerd door bouwbedrijf Prince te Haamstede. Expositie Kunst in Kantin museum Goes R GOES Het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland aan de Singelstraaipor t 13 in Goes opent zaterdag 19 mei oriuipe 20.00 uur een nieuwe tentoonstelling e pe De titel van de expositie is 'Kunst™ Kant' en zij omvat een collectie muip sen die bij klederdrachten in Nederjir land horen. Tryfosa in Goes houdt verkoping GOES De vrouwenvereniging Trj-L fosa van de gereformeerde gemeen#' in Goes houdt een voorj aars verkol231 ping. Dat gebeurt woensdag 9 mei vaiï en 19.00 tot 21.00 uur. De verkoping vindij^ plaats in de grote zaal en hal var Sionkerk in Goes-oost. Viswedstrijd Oud-V'os se meer OUD VOSSEMEER - De hengelpsort- vereniging 't Scharretje' uit Oud-Vos- semeer hield haar derde clubwed strijd in het Schelde-Rijnkanaal. De 35 deelnemers hadden een goede vangst. In totaal werd 6 kilo vis gevangen. De uitslag: Senioren: 1 R. Lindhout, 2 J. Geerts, 3 R. Bevelander, 4 N. van Poortvliet. 5 J Keur. Dames: 1 M. Hogenbeek. Junioren' 1 Emile Leo- buck. SINT-MAARTENSDIJK „Ik ge loof wel dat de buitenlanders zich op Tholen gelukkig voelen. Natuur lijk blijven er altijd wensen, maar dat hou je overal. Maar ik heb niet de indruk dat er wat wonen en werken betreft problemen zijn". Ca- rien Rockx is sinds 1 februari van dit jaar bij de gemeente Tholen werkzaam als coördinatrice voor het minderhedenbeleid. Haar werk zaamheden zijn gebaseerd op een nota over het Thoolse minderhe denbeleid die eind vorig jaar is opgesteld. Het komt er op neer dat zij alle zaken behandelt die met de Thoolse buitenlanders te maken hebben en ervoor zorgt dat de ge meente inspeelt op landelijke ont wikkelingen ten aanzien van het minderhedenbeleid. In Tholen bevindt zich een vrij grote groep Marokkanen, (ongeveer hon derd mensen). Verder zijn er enkele tientallen Surinamers, Turken, Spanjaarden en een forse groep Bel gen. Een van de zaken waar Canen Rockx haard aan werkt is het be trekken van de minderheden bij het gemeentelijk beleid. De eerste aan zet daartoe Is al gegeven met de oprichting van een Surinaamse ver eniging en een Marokkaanse vereni ging. Als die verenigingen goed draaien zullen ze vertegenwoordi gers afvaardigen naar een overleg platform dat alle buitenlanders in Tholen moet vertegenwoordigen. Op die manier probeert de gemeente de buitenlanders meer bij bestuurlij ke zaken te betrekken Tevens wil de gemeente graag weten wat de bui tenlanders bezighoudt. In dat minderhedenbeleid stonden ook verschillende taken die de ge meente wil uitvoeren. Eén daarvan loopt momenteel al. Dat is het zoge naamde bi-cultureel onderwijs. Dit is bestemd voor buitenlandse kinde ren die onderwijs in hun eigen taal en volgens hun eigen cultuur kun nen krijgen. Momenteel maken daar ongeveer 25 kinderen gebruik van. Maar er zijn ook al andere zaken, die in de nota stonden, verwezenlijkt, Zo houdt het regionaal educatie centrum (REC) momenteel cursus sen Nederlandse taal, waar flinke belangstelling voor is. Alleen is het wat moeilijk de vrouwen te berei ken. Daarom wordt overwogen thuisles te gaan verzorgen. Gids Een andere zaak die in Tholen van de grond moet komen is het geven van informatie over allerlei instel lingen waar de burgers mee te maken krijgen. Het is de bedoeling dat er een gids met dergelijke infor matie wordt samengesteld voor buitenlandse inwoners van Tholen. Verder wordt ook aan de Nederland se Tholenaren informatie gegeven. In de gemeentelijke voorlichtingsru- briek wordt regelmatig een artikel tje geschreven over minderheden en hun leefgewoonten Verder zijn er kadercursussen voor minderheden die organisaties willen opzetten. In het verleden is bijvoorbeeld al eens de behoefte geblekan aan een sport vereniging voor bijvoorbeeld Suri namers of Marokkanen. Er blijven nog wel wensen over. Zo willen de aanhangers van de Islami tische godsdienst een eigen gods huis. Een discussie daarover is al eens in de raad gevoerd, maai- de meerderheid voelde daar niet zo veel voor. Er wordt momenteel gebruik gemaakt van een gebedshuis in Ber gen op Zoom. Carien Bockx vertelt dat ze over het algemeen weinig problemen heeft in haar contacten met dc buitenlanders. Anders bij voorbeeld dan haar mannelijke col lega's Het is bekend dat bijvoor beeld Marokkaanse vrouwen niet met vreemde mannen mogen praten als hun eigen man er niet bij is. Sommigen mogen nauwelijks over straat. Momenteel wordt er gewerkt aan de voorbereidingen voor een feest voorafgaand aan de Ramadan, een vastenperiode. Met dat evenement willen de buitenlanders iets van hun cultuur aan de Nederlanders laten zien. Carien Rockx, coördinatrice voor het minderhedenbeleid op Tholen. Automobilist oorzaak ongeluk in Oosterland OOSTERLAND Een nog onbekerlU de automobilist heeft donderdag e«|' verkeersongeluk veroorzaakt in OospJ terland. De automobilist reed ronit vijf uur in de middag plotseling vara de Molenweg rijksweg N 59 op zond®, te stoppen. Een andere automobilisi|t. E. B. uit Stad aan het Haringvliet, uit de richting Zierikzee de kruisl naderde, probeerde de auto te ontwijU ken, maar botste ten gevolge daarvaw, tegen de auto van H. G. F. uit C land die uit tegenovergestelde rlcijt» ting naderde. Er deden zich persoonlijke ongelukken voor, maai! beide auto's werden zwaar besctej digd. Vrouw gewond bij aanrijding in Zierikzee ZIERIKZEE Een inzittende vüK een auto is donderdagavond ronljjj half twaalf gewond geraakt bij eeih 3 verkeersongeluk in Zierikzee. nog onbekende verwondingen weréjj^" mevrouw T. de R. uit Zierikzee ver^ voerd naar het Rode Kruisziektnj^ huis. Het ongeluk gebeurde als gevolg vasS een voorrangsfout op de kruislate Weststraat-Scheldestraat, De mobilist J. de R. uit Zierikzee verleen j de daar geen voorrang aan K. A. d K., die over de Laan van St. HilaiRp reed. Beide auto's werden bij de aar.jlir rijding die volgde flink beschadigd,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 38