HVV '24 na zestig jaar nog een kerngezonde voetbalvereniging Kessler kan met gerust hart afscheid nemen van CL Brugge Mogelijk fusie handballers Utopia en Sluiskil Koewacht: faam als I koersorganisatie 1 R PETER VAN ACKER TOCH VAN START HULSTERSE PLOEG 20 JAAR GELEDEN EERSTE KLASSER Jan van 't Westeinde al in een uitmuntende vort VRIJDAG 27 APRIL 1984 PZC/ streek SLUISKIL TERNEUZEN Als alles volgens de verwachtin gen verloopt zal er komende maand in het Zeeuws-Vlaamse handbalwereldje een fusie plaatsvinden tussen de handbal verenigingen Utopia uit Terneuzen en Sluiskil uit Sluiskil. Hiermee zal een eind komen aan een intensieve voorberei ding die een klein jaar geduurd heeft. Handbalkenners die het wel en wee van de betrokken clubs kennen, zullen in eerste instantie hun wenkbrauwen fronsen, wanneer ze van de fusieplannen horen. Utopia en Sluiskil leefden namelijk met altijd op even goede voet. Sluiskil-voorzitter Tonnie de Brouwer hierover: ,,In de loop der jaren zijn er inderdaad wel eens verschillende incidenten geweest. Eén keer was het zelfs zo erg dat enkele van onze leden ons de rug toekeerden en overschrijving aanvroegen naar Utopia Dat is nu verleden tijd. De wedstrijden tussen Sluiskil en Utopia zijn nog altijd vrij pittig, maar de verstandhouding is een stuk verbeterd" In november werd het Sluiskilbestuur door de Terneuzense vereniging gevraagd om eens rond de tafel te komen zitten. De Brouwer: „Dat is een bijzonder nuttig en positief gesprek geweest. Utopia-voorzitter Jack Valckx had hun idee over een fusie uitvoerig uitgewerkt op papier gezet Hun gedachten kwamen redelijk overeen met de onze en nog diezelfde avond besloten we de knoop door te hakken". Sedert die tijd hebben de twee besturen er menige voorberei dingsvergadering opzitten, want er moest nogal wat veran derd worden. Beide verenigingen zullen namelijk helemaal opgedoekt worden, zodat het bestuurlijke gedeelte en de technische commissie ook gewijzigd zal worden. Verder was het ook niet bekend of de promotie naar de derde divisie van de Sluiskil-dames door kon gaan, „De promotie gaat in ieder geval door We proberen ook om ons eerste heren-team in de eerste klas afdeling te krijgen (Utopia is hieruit gedegradeerd en de Sluiskil-heren spelen tweede klas. Wat de naam betreft hebben we een prijsvraag uitgeschreven onder de leden. Er zijn al enkele voorstellen, zoals UNO (Uit Noodzaak Ontstaan» en Sluiptopia. Vanzelfsprekend hopen we dat er originele vondsten tussen zitten". Eén van de oorzaken van de fusie is dat beide clubs vrij klem zijn (zestig tot tachtig ledem. Tonnie de Brouwer „Het komt dan ook altijd op een paar mensen neer die de club in leven moeten houden Zelfben ik voorzitter en penningmeester Als daar de secretarisfunctie nog bij zou komen ben ik Sluiskil en daar pas ik voor". .vis voordelen van de fusie noemt de Sluiskil-voorzitter drie punten: bestuurlijk, financieel en handbaltechnisch. „Het eerste punt spreekt voor zich. In een grote club zijn meer mensen aanwezig om de taken te verdelen. Wat het financië le aangaat zijn de trainingsgroepen groter, dus is er een intensiever gebruik van de zaal, wat veel kosten spaart. Bij grotere ledenaantallen zijn ook de subsidies gunstiger en is het aantrekkelijker voor mogelijke sponsors. Een groot ledenaantal is ook goed voor het image van de vereniging. Handbaltechnisch is het zo dat je nu veel bredere selecties krijgt. Daarom is de kans op succes veel groter. Tenslotte heb je als grote vereniging ook meer macht bij de afdeling Zeeland. Als er mensen van je in het afdelingsbe stuur zitten, kan er eens wat voor je gedaan worden". Een nadeel van de fusie zou volgens De Brouwer het ledenverlies kunnen zijn door oud of nieuw zeer „Tot nu toe is me dat honderd procent meegevallen. Iedereen is op de hoogte, maar niemand heeft zich tot op heden afgemeld". Of de leden er net zo over denken als de besturen, zal volgende maand duidelijk worden op de twee ledenvergade ringen (die tegelijkertijd plaatsvindeni. want dan zullen zij beslissen of er een nieuwe handbalvereniging komt. HULST Als een van de oudste voetbalverenigingen in Zeeland viert HVV'24 binnenkort het wedstrijd verloren we echter met 5-0 zestigjarig bestaan. Een periode, waarin geweldige triomfen werden afgewisseld met enorme teleurstellingen. Tijden dat 2.000 a 2.500 mensen zich verdrongen om de plaatselijke laatste wedstrijddag moest de beslis- favorieten aan te moedigen wisselden af met perioden waarin het publiek maar erg weinig sins vallen wij hadden een punt -ut- r. I J-, WW,,,T voorsprong op Rood-Wit en moesten belangstelling had voor de verrichtingen van HVV. Ook dit seizoen werd de HVV-aanhang naar internos" Vijfhonderd suppor- menigmaal met een teleurstellend optreden van het keurkorps geconfronteerd. „Toch is de ters gingen mee en zagen hun favorie- vereniging kerngezond", aldus Wim Zwegers. Met voorzitter Eduard Nijs en Rudie Neefs ziet fank!jken^üiteindelUif won HVV met 2-1 via twee doelpunten van de inmiddels overleden goaltjesdief Miel Saman. „Man. man, wat was het een feest die dag", mijmert Eduard Nijs. „Op de terugweg gingen we met de pont. Ik dacht even dat we zouden zinken. En dan de ontvangst in Hulst. Het was juist kermis Geweldig was het, wat een bal". windeieren, wedstrijden hadden we toen slechts Volgens velen speelde toen het sterk- rinkelde zeven punten. Uit de resterende tien ste elftal dat HVV ooit gekend heeft, de kassa keer op keer en ook in die wedstrijden haalden we vijftien pun- „We hadden brekers en voetballers" hij de toekomst dan ook optimistisch tegemoet. Aan het begin van de jaren twintig Het tweedejaar in de derde klas werd vraagd voor de Zeeuws-Vlamingen, waren er in Hulst twee voetbalvereni- HVV wederom kampioen en dat bete- Even kreeg HVV een terugslag in de gingen. Velen speelden voetbal op kende regelrechte pormotie naar de tweede klas en in het seizoen 1962- 1963 ontliep het standaardteam zelfs maar net de degradatie. Rudie Neefs: „Frans Vlassenrood en ik werden toen na die strenge winter straat en wie zich kon veroorloven om tweede klas. georganiseerd voetbal te spelen, werd lid van Majelle of Seolto In 1924 1/prvnliH besloten deze twee verenigingen sa- c/AC/ttf men te gaan Onder voorzitterschap Het verblijf in de tweede klas legde in het eerste opgesteld. Uit twaalf van J. van Haperen ontstond HW'24. de blauw-gelen geen Reeds in het eerste jaar van het Door de enorme bestaan stevende de Hulsterse Voet bal Vereniging op een kampioenschap tweede klas, destijds bijna de hoog- ten, waardoor we op tweeentwintig zegt Rudy Neefs. „Mijn broer Honore af en er zouden nog vele titels volgen, ste klas van het amateurvoetbal, n, d„„i Reeds in de dertiger jaren speelden kwam HVV bijzonder goed mee. Na- punten eindigden. Ik dacht dat Hon- en Willy van der Poel kwamen regel- temsse degradeerde met twintig pun- matig voor het Nederlands amateur- HW derde klas en werden vooral de dat de eerste jaren een goede klasse- ten. Het daaropvolgende seizoen werd elftal uit (Honoré had daarvoor zelfs derby's tegen Steen en Clinge goed ring was afgedwongen, werd in het echter het hoogtepunt in het bestaan drie jaar betaald voetbal bij Willem 2 bezocht. Door het uitbreken van de seizoen 1958-1959 de titel in de twee- van HVV. „We begonnen heel specta- gespeeld) en waren zonder twijfel de oorlog stonden de voetbal-activitei- de klas gepakt. Opnieuw bleken de culair door met 6-1 te winnen van uitblinkers van dat team. Maar het VOAB". weet Neefs nog. „De volgende geheel klikte gewoon". ten op een laag pitje en in feite zou de promotiewedstrijden teveel meest succesvolle periode in 1950 aan breken. „De eerste zelf-opgeleide jon gens gingen het gezicht van HVV bepalen", aldus Wim Zwegers, „en uit die jeugdafdeling zouden later nog heel veel talenten komen". Vij jaar achter elkaar werd HVV vanaf 1950 kampioen. Telkens moesten daarna promotiewedstrijden worden gespeeld tegen de kampioen van de Brabantse klas en juist daarin moes ten de Hulstenaren het nogal eens afleggen. Voorzitter Eduard Nijs maakte onder anderen deel uit van dat succesvolle team uit de eerste helft van de vijftiger jaren. „We wer den in 1950-1951 kampioen van de vierde klas herinnert hij zich. De promotiewedstrijden tegen Steenber gen wisten we echter niet in winst om te zetten. Uit verloren we met 2-1 en thuis wonnen we met 1-0. De beslis singswedstrijd in Goes verloren we met 2-0. Het jaar daarop werden we opnieuw kampioen. Zienkzee. dat destijds kampioen was van de Bra bantse vierde klas, was onze tegen stander. Uit verloren we met 3-1 en thuis wonnen we met 2-0 Opnieuw verloren we het beslissingsduel in Goes met 2-0. Het jaar daarop werden we weer kam pioen van de vierde klas. En toen zijn we gepromoveerd. Drie keer was scheepsrecht voor HVV. Tegenstan der de Schutters werd twee keer ver slagen: met 5-1 en 3-0 De zo begeerde promotie was een fiet en het debuut in de derde klas verkiep bijzonder voor- Het team van HVV, dat eind seizoen 1963-1964 de promotie naar de eerste klas afdwong. spoedig. De nieuwkomer domineerde en onder leiding van trainer Leon Verniers uit Sint-Niklaas pakte HVV opnieuw de titel Andermaal gingen de promotiewedstrijden tegen Roo sendaal dat jaar verloren, maar toch was duidelijk dat HW meer in de mars had, „Verniers was een gewel dige trainer voor HVV", weet Nijs nog. „Hij kon je geweldig oppeppen. Tech nisch was hij niet eens zo sterk, maar in de voorbereiding op een wedstrijd zorgde hij ervoor dat je er stond". Rudy Neefs, die later ook nog onder Verniers voetbalde, vult hem aan: „Ik heb mijn broer Honoré (de huidige trainer van Hontenisse) heel dikwijls hetzelfde verhaal horen vertellen. HW speelde op Axel en had een bar slechte eerste helft gespeeld. Verniers kafferde iedereen in de rust uit. Mijn broer zat natuurlijk te wachten tot hij aan de beurt was. Opeens zei Ver niers. „En gij, hebt gij ook meege daan?" „Doe je veters maar uit je schoenen, we voetballen na de rust zonder jou net zo goed als met tien man". Dat was Verniers ten voete uit Honoré liep in de tweede helft het vuur uit zijn sloffen en speelde een beste wedstrijd" Dankzij de inzet van Frans d'Hooghe. Willy van der Poel, Paul de Block. Honoré Neefs. Emiel Saman, Rudie Neefs. Frans Vlassenrood. Hannis de Gucht, Leon van Dorselaer, Gerrit en Walter Naessens en Jo Janssen reikte HVV als eerste en tot nu toe enige Zeeuws-Vlaamse club naar de eerste klas, toentertijd de top van het ama teurvoetbal. Daar was slechts een verblijf van een jaar weggelegd, „We moesten zo nodig overschakelen op het 4-2-4 systeem, weet Rudie Neefs nog, dat was toen 'in'. „Bovendien waren minstens zeven spelers toch al de dertig gepasseerd en misten we adequate vervangers. Je zou dat in zekere zin een tekortkoming kunnen noemen van de jeugdopleiding. Maar anderzijds is het wel logisch dat de jeugd niet tijdig door kon breken. Het liep in de voorgaande jaren nu een maal goed. dan ga je niet aan de samenstelling van het team sleute len". Tijdens dat eenarig verblijf in de eerste klas mocht Rob Moens die eerder vier jaar voor HW gespeeld had zich nog eens verheugen in aanmoedigingen van de HVV-aan hang. Hij had toen een groot aandeel in de 10-1 zege van Vlissingen op HW en het publiek scandeerde zijn naam. In een mum van tijd degradeerde HVV naar de vierde klas KNVB en wat in vijftien jaar was opgebouwd, ging in vier jaar verloren. Weliswaar keerden de Hulstenaren regelrecht terug naar de derde klas, sinds 1980 verblijft men weer op het laagste niveau van de KNVB-rangen. Vooral in bestuurlijk opzicht had men het bij HVV in de zeventigerjaren niet gemakkelijk. De opkomst van het zaalvoetbal trok erg veel spelers weg. die zich niet met de voorgestelde keuze konden verenigen. „Wij hadden nooit gekozen voor zaalvoetbal", stelt Rudie Neefs. „Ik denk dat juist die mentalisteitsverandering bepalend is voor het niveau waarop HW momen teel voetbalt. Voorzitter Eduard Nijs ziet echter genoeg lichtpuntjes om de rijke historie van HVV binnen afzien bare tijd met nieuwe hoogtepunten te verrijken. „Ik weet dat we een zeer talentvolle spelersgroep hebben, die op geduchte concurrentie vanuit de jeugd kan rekenen. Natuurlijk zijn de resulta ten dit seizoen tegengevallen", be aamt hij. „Vorig jaar eindigden we op 34 punten en voor dit seizoen was de basis verbreed. Dan denk je dat je mee kunt doen, maar het is anders uitgepakt. Daar moet nu lering uit getrokken worden. Als dat lukt. dan zie ik ons volgend seizoen heel dicht eindigen". ADVERTENTIEi 10CCASIONS! van de BMW-dealer Garage Verbrugge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 ZAAMSLAG Georg Kessler zal met een gerust hart aan het einde van dit seizoen afscheid nemen van Club Brugge. „Ik heb mijn doel bereikt bij Brugge. Toen ik in okto ber 1982 hier terecht kwam, ging het allemaal erg moeizaam, maar na een opbouwperiode. die ruim een half jaar heeft geduurd, zijn we nu terecht gekomen op de plaats waar we thuis horen. Op de derde plaats in de competitie: dit seizoen is dat het hoogst haalbare en daar mee zijn we nu zowat verzekerd van deelname aan Europees voetbal volgend jaar", aldus een tevreden Kessler begin deze week. Toen Georg Kessler destijds de trai ningen overnam bij Club Brugge, verkeerde de ploeg in acuut degra datiegevaar en dat bleef feitelijk zo tot het einde van die competitie. Pas in laatste instantie slaagden de Westvlamingen er in zich definitief in veiligheid te spelen en de splaats in eerste klasse te behouden. Voor aanvang van dit seizoen stelde de voormalige Nederlandse bonds coach zichzelf tot eis, dat hij bij het verlaten van Olympia zijn opvolger een ploeg aan zou kunnen bieden, die deel zou kunnen gaan nemen aan Europees voetbal. Na een moei zame start, waarin met moeite pun ten werden verzameld, kwam Brug ge echter steeds beter in het ritme om uiteindelijk toch nog mm of meer verrassend naar een hoge klas sering op te rukken en nu er nog slechts een drietal wedstrijden zijn te spelen, is het zo goed als zeker. dat die plaats behouden kan blijven. Immers, de voorsprong op het als vierde geklasseerde Standard Luik bedraagt vier punten, maar waar schuwt Kessler, „we moeten de huid niet verkopen voordat de beer ge schoten is. Nog twee punten is vol gens mij voldoende om mijn doel stelling. de deelname aan Europees voetbal, te bereiken Zondag speelt Club Brugge thuis uit tegen stadgenoot Cercle Brugge, dat na een voortreffelijke start ver is weggezakt. Intussen blijft de spanning om de eerste plaats nog altijd bestaan. Afgelopen weekeinde klopte Beve- ren Waregem met 2-0 en bleef An- derlecht met 3-1 de baas over Club Luik. Twee punten is nog altijd het verschil in het voordeel van de Waaslanders, die eindelijk weer eens de agressie aan de dag legden, die van een ploeg aan de leiding verwacht mag worden. „Er is tegen VVaregem weer eens als collectief gestreden: dat was lang geleden", meldde trainer Urbain Braems, die optimistisch gestemd aan de laatste loodjes gaat begin nen. „Anderlecht heeft misschien op pa pier een iets eenvoudiger program ma af te werken dan ons, maar wij hebben twee punten meer en boven dien ëen overwinning meer (In Bel gië telt bij gelijk eindigen het aan tal overwinningen mee, red.). Wij liggen wat dat betreft dus één derde vóór op Anderlecht", aldus Braems ook nog. Beveren moet nog uit naar Lokeren (overmorgen, zondag) en naar Wa terscheid (op de laatste speeldag) en ontvangt nog Cercle Brugge; Ander lecht speelt nog thuis tegen Beer schot en uit tegen Lierse en Gent. Eindsprint Gent De eindsprint, die AA Gent heeft ingezet heeft dan toch tot resultaat gehad dat de Oostvlamingen hun plaats in eerste klasse ongetwijfeld zullen behouden. Tegen Antwerp werd opnieuw gewonnen (2-0), waar door het puntentotaal uit de laatste negen wedstrijden op vijftien kwam, een indrukwekkend aantal voor een ploeg in degradatiegevaar. Morgen zaterdag i kan Gent reeds zeker zijn van handhaving als het op bezoek gaat bij Beerschot, dat op de tweede na onderste plaats staat geklasseerd en gezien de prestatiecurve van Gent gaan zij zeker als favonet van start in dit duel De stand Beveren Anderlecht Club Brugge Standard Luik Seraing Waregem KV Mechelen Watgerschei Antwerp Lokeren Cercle Brugge KV Kortryk AA Gent Lierse Club Luik Beerschot beringen RWDM 5 45 53-32 6 43 73-35 6 40 63-35 George Kessler 31 19 31 18 31 15 31 15 6 10 36 52-40 31 15 5 11 3 5 57-46 31 13 7 11 33 49-42 31 10 13 8 33 41-40 31 13 6 12 32 42-43 31 11 10 10 32 47-41 31 11 7 13 29 39-44 31 11 713 29 33-38 31 10 8 13 28 34-41 31 10 7 14 27 36-40 31 9 7 15 25 37-55 31 8 8 15 24 33-48 31 6 11 14 23 40-65 31 8 6 17 22 30-60 31 6 10 15 22 31-45 Het programma voor komend week- einde: Zaterdag (aanvang 20.00 uur): Club Luik-Kortrijk. Waterschei-Seraing. Waregem-Beringen; Beerschot-AA Gent. Zondag (aanvang 15.00 uur): Lierse- Anderlechi: Cercle Brugge-Club Brugge. Lokeren-Be veren: RWDM- KV Mechelen, Standard Luik-Ant- werp. HOMMA GE AAM WIM HEMD RIKS 1 22: Zal KOEWACHT Voor het organiseren van wielereveneme ten neemt Koewacht nog altijd een bijzondere plaats Tot voor enkele jaren waren er zelfs twee verschillend vd elkaar werkende comité's, die jaarlijks een wedstrij*1 organiseerden, maar altijd een criterium. Toen na lanJ^^ besprekingen er uiteindelijk een fusie tot stand kwam, dr— resulteerde in de wieier- en supportersclub Koewacht, k< T de sprong naar 'het grote werk' worden gemaakt. In eers instantie de Omloop van de Vlassersstreek voor de juni ren, amper één jaar later werd de eerste Driedaagse v^,EN Groot-Axel (een etappewedstrijd voor diezelfde categori(Pn d op initiatief van 'Koewacht' tot leven gebracht en von^1 j jaar namen voorzitter Jo Verschuuren en zijn mannen h|j0cn initiatief tot de organisatie van de strijd om de Wi|«Jde Hendrikstrofee, een 'klassieke' wedstrijd voor vereniging^®^ ploegen. Zondag wordt deze koers voor de tweede verreden. Als homage aan de onvergetelijke de eerste kilometer de smalle sti wielerspeaker Wim Hendriks werd ken uit de omloop te krijgen, is eri deze wedstrijd vorig jaar voor de voor een aanloop gekozen die eerste maal georganiseerd. „Wat renners de eerste tien kilometer Wim allemaal niet voor de wielren- melijk brede wegen voorschotelt, I nerij gedaan heeft, was ongelooflijk, wordt vanaf Koewacht rechtstr Vandaar, dat ik vond dat er ter naar Zuiddorpe getrokken en nagedachtenis aan deze man een tot vlakbij Overslag om dan richti wedstrijd naar hem genoemd moet Rode Sluis te trekken om dan zacl worden; dat heeft hij zonder meer jesaan de zware kasseien in de bui verdiend. Wie een dergelijke wed- van de Peerboom op Belg strijd organiseert, is niet belangrijk, gebied op te gaan zoeken. Die 25 als hij er maar komt. Ja en nu zijn meter kasseien, die iedere roi wij het dan toch geworden", zei opnieuw weer terug zullen kei Walter van Acker, vice-voorzitter zullen vermoedelijk opnieuw van de organisatie, vorig jaar vlak scherprechter optreden. In tot voor aanvang van de eerste Wim heeft de omloop een lengte van 2] Hendrikstrofee, die uitdraaide op kilometer en die zal zevenmaal dl een slijtageslag van de eerste orde, nen te worden afgelegd. "L waarin slechts de allersterksten over Theo Appeldoorn, vorig jaar al wjkrt bleven en die gewonnen werd door naar en een paar weken geleden a de sterke Brabander Theo Appel- al primus in de Omloop van Braakman, is ongetwijfeld één v|vo< doorn. Een succes, die eerste wed strijd. Vandaar, dat het er zonder meer inzat, dat er een vervolg zou komen. En die kwam er; Koewacht zette de organisatie opnieuw op poten 1 v°< ondanks wat kleine probleempjes Baat, de grootste, zo met de groot^ favoriet voor de eindzege. Aan z zijde weet hij opnieuw de steil RiO Rainier Valkenburg, René van F natten, Alfons van Geel en MattiedjUm in de aanloop plaa dit evenement, Zeeuwsch-Vlaanderen zet twee f«\yoe staat deze confrontatie kort voor de maties in met onder meer Hajbesll deur en kan Van Acker nu al mei- Moens, Carlo Steel, Cor Vervad den. „financieel is het geen enkel Werner Wieme. Patrick van Pas! probleem geweest. Onze voorzitter heeft zijn beste beentje weer voor gezet en het allemaal rond gekre- Adrie de Maesschalck en Jol" Brooijmans. Ongetwijfeld rennq, die eventueel voor een verrassi»» gen. Ik moet zeggen: Jo Verschuu- kunnen zorgen. Ook de A-ploeg vj 1 heeft het weer gedaan". Theo Middelkamp herbergt enk«| sterke renners met onder meer Kq de Nooijer. Jacky van der Horst i Jan Poleij. In totaal zullen zond erdeeld •an start gaan Ander parkoers Veel verschil met de wedstrijd van negentig vorig jaar is er overigens niet tijdens vijftien ploegen, deze tweede wedstrijd, genoemd deze tweede strijd om de Wim He naar de bijna twee jaar geleden veel drikstrofee. De start te vroeg overleden Wim Hendriks. Enkel in het parkoers is een wijzi ging gekomen; voornamelijk om in straat in Koewacht. SINT-JANSTEEN Voor de tweede maal op Zeeuw Vlaamse bodem heeft trimwielrenner Jan van 't VVesteini aangetoond al vrij vroeg in het seizoen in een uitmunten! vorm te verkeren. Nadat hij eerder deze maand al wedstrijd in Koewacht op zijn naam had geschreven, wei hij ook kampioen van de Zeeuws-Vlaamse Trimfederati door in de spurt zijn medevluchters Frans van Waterschofl en Ronald de Cock te kloppen. In de C-categorie gingen t bloemen naar Klaas Maaijen, die eveneens de snelste ws van een kopgroep van drie man. Reeds na een zestal kilometers gem kwam Van Poecke aan de li kwam de beslissing feitelijk al tot ding en dit trio bleef vooruit. Maaie De uitslagen stand in de titelstrijd van de was duidelijk de snelste. Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie, die in Sint-Jansteen werd afgewerkt. Toen al slaagde het drietal, Frans van Waterschoot, Jan van 't We steinde en de verrassend sterk acte rende Ronald de Cock, er in om een schoot, Graauw; 3 Ronald de Coc bres te slaan. In eerste instantie zag Vogelwaarde; 3 Piet Hoondert. Hen het er niet bepaald naar uit, dat dit kenszand; 5 Henk Peeters, Biervlie^ al de goede 'trein' zou gaan zijn, 6 Frans Dubbeldam, Terneuzen;1 want het peloton wist terug te slaan, Frans Franse. Kwadendamme; maar verder dan op vijftig meter Theo Wullems. Heikant; 9 Rog kwam dit niet. Uiteindelijk liep de Moens. België; 10 Carlos Boerma voorsprong van de drie leiders op tot IJzendijke; 11 Bertus Wieles. Sim ruim drie minuten; enkel Piet Hoon- kil; 12 Wim Jeremiasse. Wemeldi dert bleef op vijftig seconden 'han- ge; 13 Henk Bekenkamp. Oost-So gen'. burg; 14 Mark Dieleman, Zaamsl In de C-categorie was Wilfried van 15 Pierre Vermeulen. Vlissingen. Poecke ongetwijfeld de actiefste ren- C-categorie: 1 Klaas Maaijen. Kloo ner. Eerst ging hij samen met Pieter terzande, 2 Wilfried van Poec Harms aan de haal, maar deze ont- Axel; 3 Piet van Bendegem, Sluis! snapping kreeg van het peloton 4 Jo de Bakker, Hulst, 5 Bert vooralsnog geen goedkeuring, Op- Ruysscher, Aardenburg; 6 Berti nieuw was Van Poecke echter van de Dees, Terneuzen; 7 Hessel Hain partij toen er een nieuwe serieuze link, Terneuzen; 8 Jaak Bosma, Ph poging tot stand kwam. Samen met lippine; 9 Bert Begijn, Hoek; Klaas Maaijen en Piet- van Bende- Ronald Bleijenbergh, Sluiskil. KOEWACHT Peter van Acker uit Koewacht zal toch van start gaan in dc strijd om de tweede Wim Hen drikstrofee. Zoals bekend mocht de amateur van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen niet in één van de twee ploegen van deze club van start gaan na ccn actie van collega-coureur Hans Moens, die het opnam voor begeleider Denis Kramer, nadat Van Acker bij de sponsor voor bepaalde zaken ver haal was gaan halen zonder Kramer daarvan in kennis te stellen. „Verschrikkelijk dat mij zoiets moet overkomen in eigen woon plaats. Anderen houden misschien hun mond. maar ik kan dat niet en dat mag blijkbaar niet. Dan word je zo afgescheept na wat je toen voor de vereniging hebt gedaan", aldus Van Acker, die overigens geen pro blemen kende bij het vinden van een andere ploeg om toch te kunnen starten in deze wedstrijd in eigen woonplaats. Het werd uiteindelijk 't Luchtsch uit Kerkdriel, waar hij zondag a gastrenner voor uit zal komen Ov rigens betekent dit voor Van Ack wel, dat hij aan het einde van hl jaar wv Zeeuwsch-Vlaanderen i verlaten en naar een andere vera ging zal vertrekken. „Er zijn e« vijftal clubs waar ik best na zou willen", meldt hij. Voor zich» heeft hij overigens al min of meer beslissing genomen; „Het zal Olyn pia Amsterdam wel worden. Dai kan ik vermoedelijk dit jaar Olyt pia s Toer ook voor ïjden: bovendii heeft die ploeg toch veel uitzend! gen. Dus ik denk, dat het Olymp wel zal worden". Van Acker dus wel aan de start eigen woonplaats; de gebeurteni sen van de laatste weken zullen vcx hem vermoedelijk de nodige motiv tie zijn om er keihard tegen aan gaan. De concurrentie is gewas schuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 42