Bruikbaarheid verordening tweede woningen is beperkt Nieuwe Muziek Hulst werkt samen met Zeeuwse stichting 'Happy hour' in bar Renesse sloeg om met een vuistslag Aardenburg wil nu met spoed de carillonaffaire afwerken OFFICIER OVER STRAFRECHTERLIJK OPTREDEN: Verzetskruis Borsselaar H.Groenewoud FNV Hulst ziekenhuisfusie noodzakelijk 'daar kwamen alleen keurige mensen' VRIJDAG 27 APRIL 1984 PZC/provincie 15 ten i het leven had geroepen. OOSTBURG „De middelen om op strafrechtelijk gebied stappen te ondernemen tegen overtreders van de gebruiksverordening voor tweede woningen in de gemeente Oostburg zijn zeer beperkt. Met een uiterste sanctie van 500 gulden per geconstateerde overtreding vraag ik me af of iemand daarmee af te houden is van de aankoop van een recreatiewoning. Aangezien een koper meestal voldoende kapitaalkrachtig is zal de boete dikwijls als een geringe verkapte belastingverhoging worden beschouwd". Dat stelde de officier van justitie, mr soepeling of afschaffing van de veror- kantonrechter had met te beoordelen R. Beaumont, donderdag tijdens de demng uit totdat een gerechtelijke of een gemeente terecht een regeling zitting van het kantongerecht in uitspraak in twee overtredingszaken Oostburg. Hij gaf de gemeente Oost- meer duidelijkheid zou hebben ver burg daarmee indirect een antwoord schaft. op de vraag hoe de jusitie over de Kantonrechter mr De Mul deed don- gebruiksverordening tweede wonin- derdag slechts in één zaak uitspraak, gen oordeelt Ook kantonrechter mr De Duitser L. werd tot een voorwaar- H. A. R. de Mul zette vraagtekens bij delijke boete van 150.- veroordeeld, de effectiviteit van de verordening. In het geval van de eveneens uit Hjke bepalingen. Bovendien was vol- Hij zei „Er zou een heel politieleger Duitsland afkomstige M., die een wo- ■--■ nodig zijn om te controleren, en dan is ning in Schoondijke bezit, volgt de er niemand meer over voor de in braakbestrijding". Zoais bekend stelde de gemeenteraad laatste kwestie was enigszins als advocaat als een poging om de kan vorige week een beslissing over ver- toetssteen voor de waarde var. de tonrechter politiek beleid te laten verordening te beschouwen. M. kocht maker.. „Een wel zeer vreemde situa- in 1980 een huis aan de Tragel-west in tie, daar de kantonrechter moet oor Vreemd Mr Maat was het daar als verdediger van M. niet mee eens. Hij vond dat de verordening in strijd was met wette- gens hem de politiek niet helemaal buiten de deur te sluiten. uitspraak op verzoek van verdediger De afwachtende houding van de Oost- mi' A. Maat schriftelijk op 10 mei. De burgse gemeenteraad omschreef de Nieuwe vereniging scheepsmodeibou w Vlissingen houdt eerste presentatie VLISSINGEN - De onlangs opgerich te Scheepsmodelbouw Vereniging Vlissingen (SW) houdt op koningin nedag tussen 14.00 uur en 16.00 uur Schoondijke met duidelijke recreatie- delen over de bestaande gebruiksver- ve bedoelingen. In tegenstelling tot ordening, terwijl de gemeenteraad het wat de verdachte eerder beweerde er al over eens is om de verordening bleek uit getuigenverklaringen van de aanmerkelijk te liberaliseren, zo met notaris en de makelaar dat hij vóór de af te schaffen", aldus mr Maat. men ol er met de Oostburgse ge bruiksverordening te werken valt. L. kocht in de zomer van 1980 een wo ning aan de Molenweg in Zuidzande met de' duidelijke bedoeling om het huis dit jaar permanent te betrekken. De door hem ingediende aanvragen voor ontheffing werden op de gemeen te niet als zodanig begrepen, met het gevolg dat beide partijen langs elkaar heen praatten. Inmiddels heeft L. zich in Oostburg laten inschrijven, zodat alle proble men zijn opgelost. L. kon zich niet eerder dan dit jaar in het bevolkings register laten inschrijven, omdat hij tot maart in Luxemburg werkte. „De gemeente dwong hem bijna vervroegd met pensioen te gaan", merkte zijn verdediger mr H. den Hollander dan ook op. Kantonrechter mr De Mul was het met met de verdediger eens dat de verdachte de woning niet als vakan tiehuis zou hebben gebruikt. Deson danks was hij van mening dat de gemeente ook verwijten konden wor den gemaakt. Hij zwakte de geheel voorwaardelijke eis van ƒ250 boete nog met 100 gulden af. definitieve koopovereenkomst van de verordening op de hoogte was ge- Verder betoogde hij dat de woning niet voor permanente bewoning ge bracht. Een door M. zelf ondertekende schikt is. en dat naburige huizenbezit- verklaring liet geen ruimte voor ver- ters ontheffing hadden gekregen voor dere twijfel. het gebruik als vakantiewoning. Een De als getuige optredende controleur verzoek van de officier om de zaak van de gemeentebelastingen P C. vanwege vooral de politieke aspecten Moens vertelde dat hij de Duitser in helemaal terug te nemen werd met november 1981 nogmaals van de ge- gehonoreerd. Kantonrechter mr De Mul kwam gisteren niet aan gebracht. Zonder resultaat. Op 21 juli spraak toe. „Hoewel ik zeer wel in 1983 werd proces-verbaal opgemaakt staat zou zijn om vonnis te wijzen' haar eerste officiële presentatie in brmksverordening op de hoogte had het recreatiepark Westduin m Vlis- - - singen. De dertien leden geven met ómdatM. de woning als vakantiehuis aldus de kantonrechter. Het versoek demonstraties. De provinciale mo in gebruik zou hebben. De officier van om een schriftelijke uitspraak kon hij delscheepsbonwvereniging Zuid- justitie achtte de overtreding duide- echter niet afwijken, aodkt mm vonnis Zuidwest zal het gebeuren in West- bewezen en ejste j 250 boete of 5 pas over 10 dagen bekend zal worden duin eveneens met een presentatie dagen hechtenis. Over de vraag of de gemaakt. op uisteren. verordening verbindend was viel vol- De overtreding van G. A. L. uit Lu- De Vlissingse scheepsmodelbouwver- gens °ffic'er n'et te discussiëren: de xemburg liet minder duidelijk uitko- emging hield dinsdag haar oprich- tingsvergadering onder voorzitter- schap van Ab de Kroo uit Koudeker- ke. De statuten waren op dat moment OP 5 MEI SLOT SEIZOEN al goedgekeurd door de notaris en de vereniging stond ook reeds ingeschre ven bij de Kamer van Koophandel. De SW is voortgekomen uit de voormali ge Vaargroep Vlissingen, een groep van modelschip-enthousiasten Een echte vereniging was dat niet. Om in aanmerking te kunnen komen voor gemeentesubsidie en een eigen vaar water is besloten van de Vaargroep een officiële vereniging te maken De leden ontmoeten elkaar elke laat ste dinsdag van de maand in het Vlissingse Woltershuis. De SW wil HULST De Stichting ondermeer samenwerken met andere Nieuwe Muziek Zeeland modelbouwverenigingen. Inmiddels en de Werkgroep Nieu- is al contact gelegd met de Vliegclub we Muziek Hulst gaan Delta in Vlissingen, de Modelbouw- samenwerken. Dat vereniging Oostburg en de model- heeft de werkgroep deze scheepsbouwvereniging Zuid-Zuid- week bekendgemaakt, west. De SW wil verder gaan varen in het Het contact moet leiden avond toegevoegd, model van de Sloehaven in Miniatuur hetere programme- Walcheren in Middelburg. Enkele le- ringsmogelijkheden en Nieuwe Muziek Hulst, den hebben daar al een demonstratie mceij waarborgen voor opvolger van de Hulster gegeven tijdens de officiële opening continuïteit. Eerste afdeling van Jeugd en van Miniatuur Walcheren op tweede vrucht van de samen- Muziek, begon de activi- paasdag. Op koninginnedag laat de werking is een dubbel- teiten eind vorig jaar Scheepsmodelbouw Vereniging Vlis- concert op zaterdag 5 met een reeks van drie singen zien hoe miniatuur blusboten mei- Dan treden in het proefconcerten. Die ver een brandende bak te lijf gaan. Verder Houtenkwartier de liepe is er een demonstratie van sleepboot- Zwitserse pianiste Ire- men besloot door te modellen die een nagemaakt ponton ne Schweiz (een van de met onderdelen van een booreiland wegbereidsters breker Amsterdam. Om dat de werkgroep een zo breed mogelijk publiek met nieuwe of vernieu wende kunstvormen wil confronteren is het op treden van Jules Deel- der aan de concert- tarisch eethuis Pand 25 aan de Grote Bagijne- straat in Hulst een ten toonstellinkje ingericht van foto's en ander ma teriaal, dat een beeld geeft van de afgelopen periode. Ook is in een beperkte oplage een boekje vervaardigd, waarin de voorbije con certen en de ideeën er achter worden belicht. Nieuwe Muziek bereidt voor het komend sei zoen een programma voor met ondermeer liepen zo succesvol, dat free-funk, geavanceerde men besloot door te pop. free-jazz. etnische gaan. De werkgroep telt muziek en een 'Nacht trekken. geïmproviseerde (jazz- (muziek in Europa) en de Rotterdamse schrij- wilhgers. ver, dichter en acteur Jules Deelder op. Deze performance begint om inmiddels zes leden en kan daarnaast een be roep doen op 'losse' vrij- 21 i van de Poezie'. De werk groep wil opnieuw een beroep doen op de subsi diegevers. De gemeente Hulst heeft al toegezegd Nieuwe Muziek te laten meedelen in de financië le middelen voor po- Schweiz komt Hulst in het kader van de serie 'De derde pe daal'. een reeks histo risch/actuele pianocon certen van Nieuwe Mu- BORSSELE - De heer H. Groene- woud, sinds anderhalf jaar woonach tig in Borssclc, heeft het verzetsher- denkingskruis gekregen. De heer Ziek Zeeland en De IJs- Groenewoud is van huis uit Rotter dammer en zijn verzetsactiviteiten speelden zich dan ook in de Maasstad Toegift Met het concert op 5 mei sluit Nieuwe Mu- diumkunst. Het provin- naar ziek Hulst het seizoen ciebestuur ziet in de ac- af. Het evenement moet tiviteiten in Hulst een worden gezien als toe gift. Om nog eens de welkomebijdrage aan de spreiding van aandacht te vestigen op wende en grensverleg- de activiteiten heeft de gende podiumkunst in werkgroep in het vege- Zeeland. Jeugddagen Zeeuws Biologisch Museum minder druk bezocht OOSTKAPELLE - De twee jeugdda gen die het Zeeuws Biologisch Mu seum in Oostkapelle dinsdag en don derdag hield trokken iets minder belangstelling dan de voorgaande. Volgens de betrokkenen is dat een gevolg van het fraaie lenteweer. Niet temin werden in totaal toch een kleine driehonderd kinderen bezigge houden met het programma rond het thema 'Nieuw Leven'. De kinderen kregen aan het begin een themaboekje uitgereikt waarin de werkbladen voor die dag. een con sumptiebon en ideetjes voor thuis stonden. Hiermee gingen ze aan de slag in het museum zelf waar een speurtocht was uitgezet. Daarbij moesten onder meer namen van die ren worden geraden. Op de educatie ve zolder werd geknutseld waarna de jonge bezoekers een videoband kon den zien over het leven van de kikker. De dagen werden verder gevuld met boswandelingen en verschillende spelletjes op het veld voor het mu seum. De volgende jeugdmuseumda- gen worden in de herfstvakantie ge houden. HULST Het bestuur van het Sint- Liduinaziekenhuis in Hulst moet al les in het werk stellen om in Zeeuwsch-Vlaanderen tot een zieken huisfusie te komen. Dat staat los van dè vraag of de nieuwbouw in de Kanaalzone doorgaat. Dit schrijft de FNV-afdeling Groot Hulst aan provinciale staten van Zee land. De FNV vindt een fusie noodza kelijk om de gezondheidszorg op een hoog peil te houden en de belangen van het personeel te waarborgen. De organisatie pleit voorts voor een Zeeuws-Vlaamse ziekenhuisgroep met drie lokaties Terneuzen. Hulst en Oostburg. De FNV blijft acties voor het behoud van het Sint-Liduinazie- kenhuis in Hulst ondersteunen 'voor zover de belangen van de gezond heidszorg of het personeel niet in het gedrang komen". Afschriften van de brief zijn gestuurd aan b en w van Hulst, de FNV Zee land, het algemeen maatschappelijk werk. de stichting gemeenschaps- werk, de ondernemingsraad van het Sint-Liduinaziekenhuis en het zieken huisbestuur. Hij was voor de oorlog typograaf van beroep. Tijdens de bezetting deed hij het zet- en drukwerk van verschillen de illegale kranten. „Ik ben toch wel blij met het kruis", zegt de heer Groenewoud. „Met de opkomst van de Centrumpartij moe ten vooral de mensen die al eerder met fascisme te maken kregen, laten zien dat ze er nog zijn, dat ze nog steeds even vijandig staan tegenover die afschuwelijke verdrukking". De onderscheidene benadrukt dat hij vele malen zijn leven te danken heeft gehad aan mensen die nooit zijn on derscheiden. „Hun moed blijft onder deel van mijn dagelijkse gedachten samen met de angst voor het opko mend fascisme". Concert basiliek Hulst van 'Uit' HULST Vrijdagavond 1 mei vindt in de basiliek van Hulst een concert plaats. De organisatie van deze voor stelling is in handen van de werk groep Uit in Hulst. Met deze avond voorstelling wijkt men af van de geijkte formule van de koffieconcer ten op zondag. Het concert, dat in houdelijk zeer past bij de officiële dodenherdenking, begint om 20.20 uur. Op het programma staan werken van Messiaen, Hindemmith en J. S. Bach, alsmede de 'Masse des pouvres' van Erik Satie. Het laatste werk wordt vanwege de bijzondere muziekbena- dering van deze componist zelden vertolkt. Aan het concert werken mee: de organisten Gijs Bergman en Ruud Kerkhove, de altiste Gisella Bergman, de sopraan Ingrid van Ree en de alt Titia Dijkstra. Het meisjes koor en madrigaalkoor van de Zeeuw se Muziekschool zorgen voor de ver dere muzikale omlijsting, BOETE VOOR JEUGDIGE BARKEEPER MIDDELBURG Het 'Happy our' in een bar te Renesse telde vorige zomer één minder gelukkig moment, toen daar de barkeeper een Duitse jonge man met een krachtige vuistslag het einde van het gelukkige uur aankon digde. Maar men had dan ook de jongeman R. H. uit Spijkenisse, die in de bar dienst deed als vakantiehulp, het bloed vanonder de nagels ge haald. Toen de jeugdige barkeeper al met het luiden van een bel had aangekondigd, dat het 'Happy our', waarin tegen halve prijs werd ge schonken, voorbij was, stond een Duitse jongeman er op toch nog een glas tegen gelukkig tarief te krijgen omdat hij daarom al vóór het luiden van de bel zou hebben gevraagd. Maar de barkeeper maakte hem dui delijk dat ook voor hem de klok had geluid, waarop een onverkwikkelijke situatie volgde. De jongeman uit Spij kenisse moest de inhoud van de kassa tellen en de Duitse jongens treiterden hem daarbij door mee te tellen. Toen verloor H., een boomlange, krachtige jongeman, even zijn zelfbeheersing en raakte één van de jonge Duitsers vol in het gelaat De jongeman uit Spijke nisse had hiervoor kunnen schikken meee tegen een boetebedrag van 250,-. maar von dat vond hij onrede lijk. Officier van justitie mr Nijmeijer eiste ook nu weer een boete van 250,- maar politierechter mr G. H. Nomes kon begrip opbrengen voor de situa tie, waarin H. was gebracht en liet het bij een boete van ƒ250,- waarvan 150,- voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, zodat H. maar honderd gul den hoeft te betalen. Drie meisjes uit Tilburg hadden ook kunnen schikken, tegen een bedrag voor ieder 125,-. Eveneens vorige zomer hadden ze in Bruinisse bij een supermarkt drie bierkratten met lege flesjes gestolen, om van het statiegeld nog wat te kunnen drinken. Met hon derd gulden boete waren ze er vanaf geweest, maar slechts één van de drie meisjes was op die schikking inge gaan. De twee andere meisjes. B. L, en J. de K. werden gisteren ieder veroor deeld tot een boete van 125,-. Deze zaak werd bij verstek behandeld, evenals die van een vrachtwagen chauffeur uit Bassendorf in Zwitser land. die juli vorig jaar in ernstig beschonken toestand met zijn wagen op het terrein van de Olau-lijn in Vlissingen verscheen. De politie verwoordt dit in het proces verbaal uiteraard meer parlementair, maar het kwam er op neer. dat de man 'als een toeter' was en nauwelijks op de benen kon staan. De straf bleef overigens, conform de eis. beperkt tot een boete van 1200.- en negen maan den niet rijden in Nederland. Bijstand Eveneens niet verschenen was me vrouw M. P. uit Hansweert, die ten onrechte had geprofiteerd van een bijstandsuitkering van de gemeente Reimerswaal, Op het regelmatig in te vullen formulier liet zij na te vermel den dat zij al enige tijd met een vriend in Middelburg samenwoonde. Conform de eis werd zij veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, maar geheel voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Een boete van vierhonderd gulden zal mevrouw L, W. uit Kapelle moeten betalen voor bedreiging 'met een mis drijf tegen het leven gericht'. Juli vorig jaar had zij in Kapelle J T bij een ruzie over het gebruik van een auto, bedreigd met een alarmpistool met als tekst in de zeepbel van de strip 'Ik schiet je kapot'. De officier, die in deze verstekzaak sprak over een 'chaotische toestand' had dezelfde boete geèist. Een jongeman uit Hontenisse. R. van S„ werd voor het bezit van een kleine hoeveelheid cocaïne én twee ons has- jies veroordeeld tot vier weken geheel voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 500,-. In het voorjaar van 1983 gaf hij 8500.- aan een vriend om in Wouw hasjies aan te kopen. Daar werd inderdaad voor 5000.- van het spul aangekocht, volgens Van S. 'van zijn spaargeld'. Van het bedrag van ƒ8500 - heeft Van S. overigens geen cent teruggezien, aldus hel plei dooi van zijn advocaat mr A. Oomen. die vond dat zijn cliént daardoor al erg gedupeerd was en daarom aan drong op een geheel voorwaardelijke straf. De officier had in deze zaak vier weken gevangenisstraf geeist. waar van twee weken voorwaardelijk. Kelner Marinus Caljê: „Er kwamen keurige mensen..." Op een avond serveerden we in 'Het Koffiehuis' garnalen in de pel, als borrelhapje. Twee typisch on-Zeeuwse dames bleken ontzet- fend veel moeite te hebben met het verorberen van die beestjes. Verontwaardigd riepen ze mij en zeiden 'we krijgen die dingen niet naar binnen'. Ik antwoordde dat ze ze ook eerst moesten pellen. Daarna ging het een stuk beter". Marinus Caljé (60). ober-kelner van honger. Dat deed je gewoon niet. het eerste uur, herinnert zich het daar was je op getrained en het voorval als de dag van gisteren. Erg heeft met een stukje zelfdiscipline veel opvallende zaken maakte hij te maken". eigenlijk niet mee, in de 35 jaar dat Marinus Caljé geeft wel toe, dat hij hij bij het Middelburgse Koffiehuis eens een hapje nam als een schaal werkte. „Maar dat kwam ook door terugkeerde in de keuken. „Maar het soort publiek, denk ik. Het dat mocht ook, daar had tenslotte waren doorgaans nette mensen en niemand last van" Slaande ruzies Het Koffiehuis was ook een nette kwamen in het Koffiehuis ook niet zaak. Geen doorsnee kroeg. Ik heb voor „Nee echt. ik zei het al, er nooit dronken mensen naar buiten kwamen keurige mensen. Hoewel ik moeter. slepen bijvoorbeeld". toch één keer heb meegemaakt dat „Dat gebeurde daar gewoonweg er een hooglopende ruzie ontstond met. Verder was het wel een bijzon- tijdens een bruiloftsmaal. Het hele der aangename periode". Calje gezelschap zat heerlijk, althans zo werd zestig jaar geleden geboren als leek het. te dineren. Plotseling kre- zoon van een boer in Biggekerke. Na de lagere school werkte hij op de boerderij tot zijn negentiende. Toen werd hij ruim twee jaar te werk gesteld in Duitsland en in 1946 begon hij als leerlingkok bij het Koffiehuis. „Dat was toen nog gevestigd aan de Dam", vertelt hij. In 1951 verhuisde het Koffiehuis naar de Markt. Mari nus Caljé mocht na een jaar leer- lingkokschap' af en toe helpen in de gen de wederzijdse familieleden van het bruidspaar een woordenwisse- bediening „Ik vond het plezierig hng en die eindigde met het vertrek van alle bruiloftsgasten. De reke ning hebben ze later wel thuis ge kregen hoor, daar hoefden ze zich geen zorgen over te maken". Caljé zelf is slechts één keer in zijn lange loopbaan gestruikeld. „Ik miste een tree van een klein trapje en helaas had ik toen net een blad met achttien koppen koffie in mijn handen. Niemand werd geraakt, al leen moesten de gasten wat langer op hun koffie wachten". om zowel het koken als het serveren onder de knie te krijgen". Van lieverlee werd hij helemaal op genomen in de rijen van het bedie nend personeel. Niet dat hij geen goede kok was, „maar in de keuken zag je alleen maar bestelbonnen en ik vond de omgang met al die verschillende mensen toch een stuk boeiender", zegt hij. Caljé leerde het allemaal in de prak tijk Om zijn contact met de vele buitenlandse gasten wat gemakke lijker te maken, volgde hij cursus sen Engels en Frans. En daar had hij veel plezier van, want toen het Koffiehuis door een nieuwe eige naar werd overgenomen werden de gerechten ook exclusiever en prijk te de Franse taal menigmaal op de menukaart. Van die nieuwe gerechten mocht Caljé ook weieens proeven. „Maar snoepen, nee dat deed ik nooit. Het gebeurde wel, dat de kok vroeg of spreek dan over de jaren vijftig tot we eens wilden proeven en hij wilde zestig, dat er tijdens de Kermisda- Ldagen ook bijzonder regelma tig bezocht door burgemeesters, leden van gedeputeerde staten en niet te vergeten de Rotaryclub die er wekelijks luenhte. Caljé klapt niet uit de school en zegt dat er ook tijdens dat soort bijeenkomsten nooit onvertogen dingen zijn ge beurd. .Wel was het vroeger zo. en ik weten wat we ervan vonden. Maar de uiteindelijke beslissing nam hij zelf natuurlijk. Gesnoept heb ik werkelijk niet. ook niet als ik met een blad met heerlijke hapjes door de zaak liep en rammelde van de gen geen sterke drank mocht wor den geschonken. Het was echter een publiek geheim dat het in ieder café en ook in het Koffiehuis wel gebeur de. Het borreltje werd dan geser veerd in een tonicglas, de tafeltjes stonden dus vól met tonicglazen. Op een gegeven moment stapten er twee politie-agenten binnen. De buffetchef liet van schrik de jene- verfles uit zijn handen vallen De agenten zeiden dat ze even een kopje koffie kwamen halen en ik geloof niet dat ze er werk van hebben gemaakt. Dat herinner ik me met precies meer". Marinus Caljé vindt het een mooi beroep, dat van ober-kelner en zegt: „Het is een vrolijk beroep. Want doorgaans komen de mensen bin nen in opperbeste stemming, ze zijn tenslotte uit. Ik vind zelf met name het vooren naseizoen de prettigste periode. Dan is het nog niet zo overstelpend druk. Dan heb je tijd om iedereen persoonlijk te woord te staan en eens een advies te geven over een bepaald gerecht. Je kunt dan letterlijk iedereen op zijn of haar wenken bedienen". „Het is ook een vermoeiend beroep, in ieder geval iets datje volgens mij niet tot je 65-ste kunt volhouden. Daarom ga ik dan ook met de vut, zodat ik nog genoeg tijd heb om andere dingen te doen". Het Koffie huis sloot in juni 1981 de deuren Caljé werkte de zomer van dat jaar in 'De Distel' in Zoutelande, zat vervolgens een halfjaar in de ww en werkt al weer sinds tweeeneenhalf jaar in de Campveerse Toren in Veere. „En ook weer met veel plezier Ik had wel een uitkering kunnen blij ven krijgen, maar daar voelde ik op dat moment niet voor. Ik had nog geen zin om op de stoep te gaan zitten". Aanstaande koninginnedag werkt Caljé voor het laatst. Daarna gaat hij 'lekker doen waar ik zelf zin in heb, zonder aan tijd gebonden te zijn", vertelt hij. „Bijvoorbeeld in de tuin werken, maar dan met te lang. Verder hou ik van zwemmen, vissen en fietsen. Echte hobby's heb ik in die jaren niet gehad. Maar daar ontbrak ge- woon de tijd voor met al die onregel- matige diensten". Wat hij ook doet en nog meer gaat doen is lekker koken. „Ja ik hou van lekker eten. Ik sta niet regel matig achter het fornuis thuis, maar ik vind het wel leuk om aparte gerechtjes te maken. In De Campveerse Toren worden vele ex clusieve maaltijden geprepareerd. Ik kijk vaak wat er allemaal in gaat en dan probeer ik het thuis na te maken. Ik kan wel zeggen dat dat voor ongeveer negentig pro cent lukt. Nooit helemaal tot in de finesses, want dat is tenslotte het geheim van de kok..." Ingrid Russel GEEN BEROEP TEGEN UITSPRAAK RECHTBANK AARDENBURG De Aardenburgse carillonkwestie wordt met Aarden burgse spoed afgerond. Donderdag avond kreeg het college van b en w de volledige vrijheid om het klokken spel op korte termijn in de tuin van de Fries Pieter de Boer op te laten stellen. Van een beroep tegen de uitspraak van de Middelburgse ar rondissementsrechtbank wordt defi nitief afgezien. Het voorstel van het D'66-raadslid H. van Rie om een extra raadsvergade ring over de afwikkkeling van de carillonzaak bijeen te roepen, kreeg geen meerderheid. Zoals bekend be sliste de arondissementsrechtbank in Middelburg begin februari dat Aar denburg de klokken van Pieter de Boer weer in Drachten moest laten opstellen. Het transport naar Fries land is inmiddels uitgevoerd. Aarden burg heeft nu nog twee maanden de tijd om het carillon in oorspronkelijke staat te herstellen. Omdat het hele karwei ongeveer zes weken in beslag zal nemen, wil het college de handen vrij hebben om de zaak snel af te ronden. Begin volgende week wordt de laatste van de drie offertes voor de meerderheid van de raad steunde het opbouw van het klokkenspel binnen collegevoorstel, alleen Van Rie en verwacht. B en w willen de goedkoop- mevrouw Keymel stemden tegen ste mogelijkheid kiezen. Ook de mo- De burgemeester zegde wel toe dat de gelijkheid om het project vanuit raad volgende week schriftelijk op de Zeeuwsch-Vlaanderen uit te voeren hoogte zal worden gebracht van de zal worden bekeken. afloop van de zaak Consequenties D'66-raadslid Van Rie met mevrouw A. Keymel (pvda) meer informatie over de financiële conse quenties. Een extra raadsvergade ring zou daartoe nodig zijn. Van Rie: „Als de zaak op deze manier wordt afgewerkt, dan wordt de minderheid in de raad monddood gemaakt". Hij wees er bovendien op dal er voor het 'wippen' van de voormalige VVD- wethouder J, de Ridder de ook een buitengewone raadsvergadering was belegd. Het college betoogde daarentegen dat de gerechtelijke uitspraak geen ruim te biedt voor discussie. „We kiezen de laagste offerte. De raad kan daar alleen maar ja tegen zeggen", aldus burgemeester W L. A. Lockefeer. De H. van Rie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 25