Amsterdam dankt 'keus' aan internationale bekendheid Toppers vooraf Athanatos of Mytilus degradeert uit de top Stommiteit Wielren Unie nekt omloop Zeeuwsch- Vlaanderen A drie Koster in strijd om districtstitel Zuid L Veere kampioen bij overwinning op De Meeuwen Toch nog sterke atleten naar 25 km-loop Dynamo ROTTERDAM TELEURGESTELD EN WOEDEND Subsidie 'gezondmaking' over langere periode RITTENWEDSTRIJD WAS BIJNA VAN DE BAAN VRIJDAG 27 APRIl 1984 PZC/sport 19 DEN HAAG (GPD) - Amsterdam heeft het aan zijn internationale bekendheid en toeristische reputatie te danken dat het kandidaat wordt gesteld voor de Olympische Spelen van 1992. Een adviescommissie onder voorzitterschap van oud-Shell-topfunctionaris mr. G.A. Wagner is van mening dat de naam Rotterdam te weinig ontzag zal inboezemen bij het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om te worden verkozen boven mede-kandidaten als Parijs, Barcelona, Brisbane, Sofia, New Delhi, Stockholm en Wenen. Amsterdam maakt door zijn interna tionale faam meer kans van slagen om de Spelen over acht jaar naai" Neder land te halen. Althans, wanneer de regering en het Nederlands Olym pisch Comité (NOC) zich medio mei akkoord verklaren met de kandidaat stelling van de hoofdstad. De commis sie, die gisteren haar adviesrapport overhandigde aan staatssecretaris Van der Reijden van WVC en NOC- ivoorzitter Van der Krol, baseert die 'conclusie op nog twee voordelen die Amsterdam heeft ten opzichte van iRotterdam. Voordelen, die volgens de heren Wagner (namens de regering), Nederlanders willen Spelen in eigen land AMSTERDAM (GPD) - Het plan om de Olympische Spelen in 1992 in ons land te doen plaats vinden, heeft de steun van een grote meerderheid van de Ne derlandse bevolking. Dat blijkt uit een steekproef, die het NIPO onder 931 personen van 18 jaar en ouder heeft gehouden. Van de ondervraagden is 68 procent voorstander van de gedachte de Spelen in Nederland te organi seren. Zowel mannen (68 procent) als vrouwen (69 procent) staan posi tief tegenover het idee. Ook is er geen verschil tussen jong en oud. In de leeftijd van 18 tot 24 jaar is 70 procent voorstander van de Spelen in Nederland: van de 65-plussers is 66 procent dat. Alleen de kiezers van de kleine rechtse partijen (SGP, GPV en RPF) wijzen de organisatie van de Spelen in Nederland af, Van de ondervraagden in die catego rie is 62 procent tegenstander van dat voornemen. mr. drs. H. Langman (namens Rotter dam) en mr. Th. van der Meer (na mens Amsterdam) wel eens een rol van doorslaggevende betekenis kun nen gaan spelen bij de uiteindelijke besluitvorming van het IOC. Amsterdam is in staat om zes hoofdelementen van de Spelen op een gebied van 1,5 a 2 kilometer te lokali seren. Volgens het NOC een voorwaar de om serieus kandidaat te blijven ten opzichte van de overige steden. De hoofdelementen betreffen het olym pisch stadion, het olympisch dorp, het persdorp, het perscentrum, het zwem- stadion en de turnhal. Een duidelijk voordeel ten opzichte van Rotterdam, dat deze garantie niet kon geven. Een directe consequentie hiervan was wel dat Almére, dat zich met Amsterdam kandidaat had gesteld, direct afviel als kandidaat. Hotelfaciliteiten Het derde voordeel dat de hoofdstad heeft ten opzichte van Rotterdam zijn de betere hotelfaciliteiten. Hoewel beide steden niet over voldoende bed den beschikken om alle toeristen, officials, journalisten en sporters te ontvangen, bleek Amsterdam en di recte omgeving de huisvesting toch beter te kunnen verzorgen. Zeker wat betreft het onderbrengen van de dui zenden officials en semi-officials die niet in het olympisch dorp terecht kunnen. Rotterdam wilde dit pro bleem oplossen door speciale cruise en ferryschepen te charteren. Overigens houdt de kandidaatstelling van Amsterdam, namens welke stad burgemeester Van Thijn op 23 juli aanstaande in Los Angeles een inten tieverklaring aan het IOC zal afleg gen, niet in dat ook alle olympische takken van sport hier zullen plaats vinden. De commissie omschrijft de Spelen van '92 als „een zaak van nationaal belang" en dringt er dan ook bij het NOC, het IOC en de betrokken internationale sportfedera ties op aan lokatles eiders in het land in te schakelen. Het Olympisch Hand vest schrijft weliswaar voor dat slechts één stad als lokatie voor de Spelen mag worden aangewezen, maar het is eerder regelmaat dan uitzondering dat daarvan wordt afge weken. Zo beschouwt de commissie Wagner het noord-westelijk gedeelte van het IJsselmeer uitstekend ge schikt voor het houden van de olym pische zeilwedstrijden en zouden voorronden van diverse sporten el ders in Nederland plaats kunnen vin den. Burgemeester Bram Peper van Rot terdam bracht gisteren via een tele gram zijn gelukwensen over aan zijn Van der Wal HUISSEN (ANP) - Ook na de negende ronde van het Nederlands kampioen schap dammen heeft Jannus van der Wal nog twee punten voorsprong op naaste concurrent Rob Clerc. Van der Wal kwam donderdag in Huissen remise overeen met Jeroen Goudt. De uitslagen van de negende ronde zijn Vermin - Clerc 1-1; Van den Borst - Jansen 2-0; Bronstring - Heusdens 2-0; Scholma - Stokkel 1-1, Dollekamp - Bastiaannet 1-1. Van der Wal - Goudt 1-1. De stand is. 1 Van der Wal 14 punten; 2 Clerc 12; 3 Vermin en Stokkel 10, 5. Bastiaannet, Van den Borst en Goudt 9; 8. Jansen, Scholma en Bronstring 8,11. Heus dens 7. 12 Dollekamp 4. Amsterdamse ambtgenoot en wenste Van Thijn c.s. succes „in de strijd tot 1986". Desondanks toonde Peper zich teleurgesteld over het advies van commissie Wagner. „Rotterdam heeft in zijn rapportage aangetoond de Spe len te kunnen organiseren en had graag de kans gehad dat ook te bewijzen. Een olympische kandida tuur is bovendien een goed middel om promotie voor de stad te bedrijven en de bekendheid van de naam van Rotterdam, en Nederland, in de we reld te vergroten", aldus de burge meester. Cees van Wijs, de voorzitter van de werkgroep Olympische Spelen 1992 Rotterdam, toonde zich furieus over het advies. Van Wijs sprak van een „zeer onbevredigend resultaat. De ar gumenten om voor Amsterdam te kiezen zijn ronduit zwak". Jan Raas opent SMA Zeeland VLISSINGEN Zoals bekend wordt op maandag 7 mei in Vlissingen het Zeeuwse Sport Medisch' Adviescen trum (SMA) geopend. De openings handeling zal worden verricht door wielrenner Jan Raas, sinds kort weer in training na een zware val in de klassieker Milaan-Ran Remo. De opening van het SMA gebeurt om 17.00 uur. Bij de opening zullen onder meer aanwezig zijn de Zeeuwse gede puteerde voor sport, mevrouw E. Kos- ter-Maris, de voorzitter van de sport- medische regio in Zeeland, de heer F.A. van Spanje en de voorzitter van de Zeeuwse sporteaad, de je heer A.A. Marteijn. NIEUW VOORSTEL KNVB-BESTUUR RIJSWIJK (ANP) - Het betaalde voet bal in Nederland gaat niet akkoord met een korting van zes miljoen gulden op de subsidie voor het ge- zondmakingproces. De voorstellen van de staatssecretaris van WVC (Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur), drs. J.P. van der Reijden, in de MET BRABANTSE ZAAL VOETBALKAMPIOEN TEGEN ZEEUWSE TITELHOUDER EINDHOVEN Het is niet uitgeslo ten dat Adrie Koster ooit nog eens terugkeert op het voetbalveld. Kos ter heeft inmiddels definitief een punt gezet achter zijn carrière in het betaalde voetbal, waarin hij over hoge toppen, maar ook dikwijls door diepe dalen manoeuvreerde. Eind vo rig jaar sloot hij zich aan bij de Eindhovense zaal voetbalvereniging Tony Freriks, waar hij er blijk van gaf blessurevrij mee te kunnen in de zaal. Het 'gras' blijft echter verleide lijk en daarom houdt de 29-jarige oud-international de deur open als het veldvoetbal ter sprake komt. Ko mende woensdag is Adrie Koster echter als zaalvoetballer in Zeeland als Tony Freriks in Middelburg (Na- ssaulaan, 22.00 uur) tegen Hooizolder speelt. ongeJiVoar Koster is het spelen in de zaal niet meer dan een lolletje. Maar des ondanks 'werd de club van Koster °r^jonlangs Brabants kampioen. Van avond (vrijdag) speelt Tony Freriks in Eindhoven tegen Hooizolder de eerste D' van twee wedstrijden om de zaalvoet- baltitel van het district Zuid I. „Ach, het zegt me allemaal niet zoveel", verklaart Adrie Koster. ,.Ik weet niet eens hoe laat we moeten spelen. Ik :st. speel een partijtje mee. maar ik ben •H. yniet echt thuis in het wereldje. Ik heb SD0 ee me er helemaal niet in verdiept". In december 1982 moest Adrie Koster besluiten het profvoetbal de rug toe te keren. De oud-Zierikzee-speier kamp te als profvoetballer regelmatig met blessures en een uiterst onwillige knie dwong hem de realiteit onder ogen te zien. Sindsdien is Koster afgegleden naar de anonimiteit. Niet dat hij de 'glamour' van het betaald voetbal mist: „Het maakt me allemaal niet zoveel uit. Alles wat er omheen zit daar prik je toch ook zo doorheen". Bovendien heeft hij zich niet ontpopt als een probleemgeval nadat hij werd afgekeurd „Ik kon het vrij gemakke lijk accepteren, omdat ik wist dat ik er alles aan gedaan had om terug te komen. Je kan je er dan wat gemakke lijker bij neerleggen". Adrie Koster is overigens nog altijd als jeugdtrainer aan PSV verbonden. Hij traint er de allerjongste jeugd, maar bijvoorbeeld ook de B-junio- ren. Het vormt voor de Zeeuwse voetballer wellicht de basis om een toekomst op te bouwen. „Ik ben bezig met de cursus oefenmeester III en ik zou eigenlijk het liefst in de voetbal lerij willen blijven", aldus Koster, die vier keer in de week met de jeugd van PSV aan de slag is. Daarnaast komt hij regelmatig in actie in de zaal. Zijn club, Tony Freriks het voormalige Marco Fit geldt als een landelijke topper („af en toe zitten er een paar honderd toe schouwers") en vormt voor Hooizol der vermoedelijk een pittige tegen stander. Het is er Adrie Koster echter allerminst om te doen naam te maken als zaalvoetballer. Hij ziet het als een vorm van 'aftrainen' na zijn loopbaan bij Roda JC en PSV. Zijn knie houdt het boven verwachting goed in de zaal. „Het is natuurlijk heel wat an ders dan veldvoetbal. In een harde tackle kan ik het wel vergeten met die knie". Vlissingen Toch deinst Koster niet terug voor het veldvoetbal. Het heeft zelfs zijn voorkeur en hij acht zichzelf niet te 'verheven' om in de toekomst bij een bescheiden amateurciub op de leden lijst te staan. Vanuit Zeeland heeft Vlissingen bijvoorbeeld naar hem geïnformeerd. Die belangstelling vindt hij wel leuk, maar voorlopig houdt hij Eindhoven als thuisbasis en kreeg Vlissingen nul op het rekest. „Zo nodig hoef ik nou ook niet meer. De risico's zijn voor mij tenslotte veel groter als ik op het veld speel, maar ik sluit het niet uit dat ik ooit weer speel. Misschien het komend seizoen. Dat zou best kunnen". tweede fase van de gezondmaking (1984/1987) 4.4 in plaats van 10,4 mil joen gulden uit te keren, werden donderdag in Rijswijk niet geaccep teerd. Het sectiebestuur betaald voetbal kwam zelf met het nieuwe voorstel de totale subsidiesom over een langere periode, zeven in plaats van vier jaar, uit te smeren. Van der Reijden zag dat als een geheel nieuwe situatie, waarin het door hem geliefde open overleg mogelijk is. Voor dat niet meer omkijken, maar met schone lei beginnen, gebruikte Van der Reijden de kwalificatie „in overweging te nemen". Volgens Jan Masman, de voorzitter van de Stich ting Nederlandse Sporttotalisator (SNS), met de gemeenten (VNG) en het rijk (WVC) één van de drie externe geldgevers van het betaalde voetbal, een opmerking met een belofte. De bijeenkomst van de externe geld gevers en het bestuur betaald voetbal werd donderdag geschorst tot 7 juni. In de tussentijd staan belangrijke beslissingen op stapel over het beleid van de KNVB, de sportbegroting van WVC en de uitkeringen van de sport totalisator. De Stichting Nationale Sporttotalisator (SNS) kort voor het uitkeringsjaar 1985 niet de eerder aan gekondigde 9 miljoen, maar onder invloed van de steeds dalende inleg 12 miljoen. Het betaald voetbal moest in de eerste plannen 2 miljoen gulden inleveren. Woordvoerder Masman kon donderdag nog geen nieuwe bedragen bekend maken. Het compromis van de KNVB lijkt Van der Reijden de mogelijkheid te geven financiële ruimte in zijn begro ting te maken voor de belangen van het betaalde voetbal en de in zijn notitie accenten sportbeleid" ver vatte gebieden als sport voor minder heden en niet-werkenden. De 1,4 mil joen gulden, die Van der Reijden voor 1985 al uit de exploitatie van het betaalde voetbal wilde halen, was bestemd voor die maatschappelijke ontwikkelingen. In het uitsmeren van de subsidie over zeven in plaats van vier jaar zakt de uitkering aan het betaalde voetbal per jaar van '2,6 naar 1,5 miljoen. Lager kan de overheid volgens voor zitter Van der Louw van het sectiebe stuur, niet gaan. Hans de Rijke. NIEUW EN ST JOOSLAND Het kon haast niet uitblijven dat Veere dit jaar hoge ogen zou gooien in de vierde klas van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Hans de Rijke werd het vorig seizoen nog afgetroefd door Yerseke dat dit jaar hoge ogen gooit in de derde klas. „Yerseke was op dat moment wat verder dan wij", meent Hans de Rijke, die zijn elftal in de vorige competitie twee keer zag verliezen van dié Bevelandse ploeg. Met het seizoenslot in het verschiet heeft Veere dit jaar wél een uitstekende kans op promotie. Bij winst op Meeuwen is Veere, dat op eigen veld speelt, zeker van de titel. Hans de Rijke is er maar moeilijk schap gericht. Na die tweede plaats toe te bewegen op de voorspelba- van het vorige seizoen hadden we re— zaken vooruit te lopen („we natuurlijk goede perspectieven", hebben respect voor een ploeg als Alles werkte dit seizoen volgens Meeuwen, die aanvallend ingesteld plan. Er kwam geen kink in de is"), maar hij is niet te bescheiden kabel en twee jaar na het behalen om te beweren „dat Veere een aan- van de titel in de eerste klas van de winst voor de derde klas zou kun- Zeeuwse afdeling staat Veere op de nen betekenen". En ook: „Deze drempel van de derde klas van de ploeg kan nog van zich laten ho ren". De prestaties dit seizoen rechtvaardigen deze uitspraken In tegenstelling tot vorig jaar toen Veere zwak begon en sterk eindig de, draaide de ploeg deze competi tie wel constant Bovendien is de formatie van de in Nieuw Joosland woonachtige trainer bezig aan een prima tweede competitie helft. VOETBAL KNVB. „In de afdeling werden we kampioen met een flink aantal pun ten voorsprong. In sommige wed strijden hadden we echt mazzel. dat kan ik van dit seizoen niet zeggen", oordeelt Hans de Rijke die aan zijn vierde seizoen bij Veere bezig is. Hans de Rijke: „We hebben ons Met een talent als Frank de Llyl in vanaf het begin op het kampioen- het doel, de routine van laatste man Jaap Dekker en de doelge richtheid van Piet Goedbloed en Gert Jan Bouterse (momenteel ge blesseerd) doet Veere een serieuze gooi naar de titel. „We hebben een ideale mix van werkers en wat meer geschoolde voetballers. De vorm en het zelfvertrouwen zijn er op dit moment. Je kan niet een heel seizoen aan je top zitten. Het is juist belangrijk dat je naar het einde toe sterk gaat spelen. Dat doen we nu ook, want na de winter stop hebben we nog maar één punt ingeleverd". Mocht Veere morgen (zaterdag) in de fout gaan. dan krijgt de Walcher- se ploeg volgende week nog een herkansing tegen Nieuwdorp, dat met Smerdiek de concurrentie vormt. Die beide ploegen ontmoe ten zaterdag degradatiekandida ten; SPS en Wolfaartsdijk. De vraag is of Veere het zover zal laten ko men. „We zijn er nog niet", reali seert Hans de Rijke zich maar al te goed. Maar het is wel duidelijk dat er bij Veere gerekend wordt op het kampioenschap. „Ik ben alle man nen al afgeweest Ze blijven er vol gend jaar allemaal bij. Dat is type rend voor Veere Er is weinig ver loop, want de sfeer is uitstekend". VLISSINGEN Voor de heren van Athanatos en Mytilus 2 zit het venijn in de staart van de competitie die nu bijna rond is. Beider laatste wedstrijd van dit volleybaljaar, het onderlinge treffen dat morgen (zaterdag) in Kloosterzande om 14.30 uur begint, moet die ene ploeg aanwijzen die dit seizoen uit de Zeeuwse herentop degradeert. Het Goese Mytilus begint aan dit cruciale duel met. een voorsprong van twee punten zodat gastheer Athanatos alleen aan de volle winst voldoende heeft om niet te degrade ren. In Kloosterzande is men echter niet pessimistisch. „Ik denk dat we allebei evenveel kans op winst heb ben", meent aanvoerder Lucian de Klerk. „Wij zijn dan ook beslist niet bang voor Mytilus. Ik hoop alleen dat ze met hun gewone ploeg ko men en dat er geen spelers van het eerste meedoen". De wat uitgeblus te indruk die Athanatos de laatste weken leek te maken, ls volgens hem maar schijn. „Sommige spelers denken er serieus over na dit sei zoen te stoppen en voor die hoeft het allemaal niet meer zo nodig. Maar dat betekent niet dat we met dolgraag van Mytilus willen winnen VOLLEYBAL i zo in de promotieklas te blij- Voor Mytilus geldt het belang van behoud vooral de verenigingsop- bouw Vice-voorzitter Bram Geene: „Het eerste 3peelt opvullingswed strijden voor een eventuele extra plaats in het landelijk volleybal. Stel dat zij inderdaad promoveren dan valt er een groot gat binnen het herenbestand, want ook heren 3 is al uit de eerste klas gedegradeerd. Je hebt dan geen promotieklasser meer". Aan het inschatten van de kansen die zijn heren, die eerder thuis met 2-3 van Athanatos verlo ren, durft hij zich niet te wagen. „We staan in elk geval vooraf met twee punten voor. maar aan de andere kant gaat het hier om een uitwed strijd in een zaaltje waar het nogal kan koken als het publiek zich gaat roeren. Ik durf ons dus bij voorbaat nog niet tot winnaar uit te roepen". MIDDELBURG De KNAU (atle- tiekunie) springt de laatste tijd wat slordig om met zijn lange afstandlopers. De Zeeuwse clubs en atleten, die zich met deze cate gorie bezig houden, kunnen er van meepraten. De derde Trefcenter- loop van het Middelburgse Dyna mo '70, die morgen (zaterdag) wordt gehouden over een afstand van 25 kilometer, stond aanvanke lijk gepland voor 14 aril. Maar omdat voor die dag de marathon van Rotterdam was, vastgesteld moest de loop van de Middelburgse club, die aanvankelijk goedge keurd op de kalander was versche nen, maar verhuizen naar aan staande zaterdag. „Maar daardoor kan het merendeel van de Zeeuwse atleten weer met meedoen aan de halve marathon, die de Temeuznese vereniging Schelde Sport voor volgend week einde op het programma had ge zet", zo stelt Jan Guequierre van het Middelburgse Dynamo, zelf één van de atleten, die regelmatig op dergelijke wedstrijden aan de start ATLETIEK verschijnt. Guequierre vindt dan ook, dat e de unie 'maar raar met de belangen van zijn atleten om springt'. Niettemin heeft zowel de Middel burgse loop als de Temeuzenshalve marathon nog een aantal sterke atleten op de inschrijvingslijsten gekregen, Zoals bekend starten in Terneuzen de bekende Belg Par- mentier en de even bekende Zeeuw Piet Vonck, in Middelburg komen morgen enkele lopers van de natio nale B-ploeg voor de lange afstands lange afstand aan de start. Onder hen de Zeeuw An van Laarhoven en de Brabander Jos Konizlczek van het Bredase SjDrint. Ze moeten het opnemen tegen de plaatselijke favo riet Kim Reijmerse, die tijdens de midwintermarathon in Apeldoorn bewees uitstekend uit de voeten te kunnen op de lange afstand. Bij de dames komt de nationale topper van Dynamo, Trijnie Smeenge aan de start. Start en finish zijn voor de eerste maal gesitueerd op de Middelburg se Markt, waar het gezelschap van naar schati schatting 200 atleten om twee uur vertrekt voor een parkoes over de Noordwalcherse B-wegen. Adrie Koster (rechts) Zeeuwse profs tegen TERNEUZEN Een stommiteit van de KNWU (Wielren Unie) heeft de organisatie van de 21e Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen in grote proble men gebracht. Door eigenhandig te schrappen in de advertentietekst, waarin werd opgeroepen in te schrijven voor die tweedaagse wielerwedstrijd voor amateurs, meende een flink aantal gerenommeerde ploegen er dit jaar niet van start te mogen gaan. Het gevolg is dat zo'n zes formaties zaterdag 12 mei niet aan de start zullen staan in Terneuzen, en dal behalve een aantasting van het deelnemersveld betekent dat ook een flinke financiële aderlating omdat per team 300 gulden inschrijfgeld betaald moet worden. „We zullen nog proberen", liet pen- nersverenigingen, de grote sponsor- ningmeester Piet Roelands gister- teams dus. Ven een aantal ploegen avond tijdens een persconferentie in besloten renners daarop zelf maar De Vijverhof in Terneuzen weten, „om voor andere wedstrijden in te schrij- de schade die we daardoor lijden te ven en hoewel een ploegleider hen kan claimen bij de KNWU, maar veel hoop dwingen dat ongedaan te maken, op succes hebben we niet". De Wiel- bleek de bereidheid daartoe niet erg ren Unie heeft de blunder inmiddels aanwezig, wel ruiterlijk toegegeven. In de tekst ;.,v, van de advertentie, die moest ver- - f schijnen in het officiële orgaan Wieler- sport, werd de mededeling wegge- Het betekende een aanslag op de toch streept dat deelname net als altijd al geringe financiële middelen. De zoals hij de laatste keer in Zeeland te zien icasmet de open stond voor zogenaamde gastren- belangstelling bij sponsors was dit het Zeeuws amateurelftal in juni '83. Leeggezogen jaar zo klem dat het wielercomité al een hard hoofd had in het doorgaan van de rittenwedstrijd. „Door de vie ring van het 400-jarig bestaan van Terneuzen was de middenstand al zo leeggezogen dat het voor bestaande organisaties bijna met meer mogelijk was om ook nog aan de bak te ko men", klaagde Piet Roelands. In een opwelling speelde men zelfs even met de gedachte de traditionele wedstrijd maar helemaal af te gelas ten. „Maar", zei secretaresse Dinna Pladdet. ..we konden niet meer terug. Toch is het zo dat we er zeker niet rooskleurig voorstaan". Penning meester Piet Roelands voegde er aan toe: „Het is rood voor m'n ogen en we zullen snel na deze Omloop om de tafel gaan zitten om te bekijken of we geen andere wegen in moeten slaan. We hebben daar al bepaalde gedach ten over. al kan ik op an moment nog niet zeggen welke". Voor dit jaar heeft men de begroting van 21.000 gulden al teruggebracht tot 17.000 gulden, door te bezuinigen op de bijzaken. „En dan nog komen we flink te kort", aldus Roelands. Wat het betekent voor de toekomst kon hij gisteren nog niet zeggen, maar dat er sprake is van een crisissi tuatie rond de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is wel duide lijk. Desondanks heeft men dit jaar 12 en 13 men een uitstekend deelnemers veld. De belangrijkste Nederlandse equipes, zoals Amstel. Gazelle. Con corde, Jo van Aarle. Driessen en Min- dex, beschouwen de wedstrijd in Zeeuwsch-Vlaanderen nog altijd als een uitstekende voorbereiding op Olympia's Ronde van Nederland Zij lieten zich dan ook niet misleiden door een foute advertentietekst. Voorts zorgde districtsvoorzitterWal- ter van Acker uit Koewacht voor een Australische formatie (waarin hij zijn eigen zoon Peter als gastrenner onder bracht) en heeft hij contacten met een Amerikaans en Tsjechische ploeg. „Natuurlijk", gaf Roelands toe, ..moet je daar wel weer wat extra geld voor uittrekken en dat klinkt eigenaardig als je al een tekort hebt. Maar aan de andere kant bepalen de deelnemers het aanzien van je wedstrijd en daar op kun je volgend jaar weer sponsors benaderen. Zie het maar als een inves tering, ja". De route van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is bijna on gewijzigd. Zaterdags wordt de rit Ter- neuzen-Temeuzen verreden, zondag ochtend een tijdrit in IJzendijke en 's middags de derde etappe met start en finish in Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 19