Bruikbaarheid verordening tweede woningen is beperkt OBER-KELNER Nieuwe Muziek Hulst werkt samen met Zeeuwse stichting 'Happy hour' in bar Renesse sloeg om met een vuistslag Aardenburg wil nu met spoed de carillonaffaire afwerken PZC/ provincie OFFICIER OVER STRAFRECHTERLIJK OPTREDEN: Verzetskruis Borsselaar H.Groenewoud FNV Hulst ziekenhuisfusie noodzakelijk 'daar kwamen alleen keurige mensen' VRIJDAG 27 APRIL 1984 15 OOSTBURG „De middelen om op strafrechtelijk gebied stappen te ondernemen tegen men of er met de Oostburgse ge- overtreders van de gebruiksverordening voor tweede woningen in de gemeente Oostburg ziin bruiksverordening te werken valt. L. X 1 -4. i. rnn 11 kocht in de zomer van 1980 een wo- zeer beperkt. Met een uiterste sanctie van 500 gulden per geconstateerde overtreding vraag ik ning aan de Molenweg in Zuidzande me af of iemand daarmee af te houden is van de aankoop van een recreatiewoning. Aangezien mei de duidelijke bedoeling om het een koper meestal voldoende kapitaalkrachtig is zal de boete dikwijls als een geringe aanvragen verkapte belastingverhoging worden beschouwd". Dat stelde de officier var. justitie, mr soepeling of afschaffing van de verer ft, Beaumont, donderdag tijdens de dening uit totdat een gerechtelijke zitting van het kantongerecht in uitspraak in twee overtredingszaken Oostburg Hij gaf de gemeente Oost- meer duidelijkheid zou hebben ver burg daarmee indirect een antwoord schaft. op de vraag hoe de jusitie over de Kantonrechter mr De Mul deed don derdag slechts in één zaak uitspraak. De Duitser L. werd tot een voorwaar- gebruiksverordemng tweede wonin gen oordeelt, Ook kantonrechter mr H. A. R. de Mul zette vraagtekens bij delijke boete van 150,- veroordeeld. de effectiviteit van de verordening. In het geval voor ontheffing werden op de gemeen- kantonrechter had met te beoordelen te nifl aIs zodamg begrepen, met het of een gemeente terecht een regeling P ïol6 d« delde Partijen langs elkaar in het leven had geroepen heen Platten. Inmiddels heeft L. zich in Oostburg Vreemd laten inschrijven, zodat alle proble men zijn opgelost L. kon zich niet Mr Maat was het daar als verdediger eerder dan dit jaar in het bevolkings- van M. niet mee eens. Hij vond dat de register laten inschrijven, omdat hij verordening in strijd was met wette- tot maart in Luxemburg werkte. „De de eveneens uit lijke bepalingen. Bovendien was vol- gemeente dwong hem bijna vervroegd nodig zijn om te controleren, en dan is ning er niemand meer over voor de braakbestrljding". Hij zei: „Er zou een heel politieleger Duitsland afkomstige M„ die een wo- &ens hem de politiek niet helemaal met pensioen te gaan merkte zijn Schoondijke bezit, volgt de buiten de deur te sluiten. verdediger mr H. den Hollander dan uitspraak op verzoek van verdediger De afwachtende houding van de Oost- ook op. Kantonrechter mr De Mul was mr A. Maat schriftelijk op 10 mei. De burgse gemeenteraad omschreef de het niet met de verdediger eens dat de Zoals bekend stelde de gemeenteraad laatste kwestie was enigszins als advocaat als een poging om de kan- verdachte de woning niet als vakan- vorige week een beslissing over ver- toetssteen voor de waarde van de tonrechter politiek beleid te laten tiehuis zou hebben gebruikt. Deson- imaken. „Een wel zeer vreemde situa- danks was hij van mening dat de tie, daar de kantonrechter moet oor- gemeente ook verwijten konden wor- v...delen over de bestaande gebruiksver- den gemaakt. Hij zwakte de geheel ve bedoelingen. In tegenstelling tot ordemng, terwijl de gemeenteraad het voorwaardelijke eis van ƒ250 boete wat de verdachte eerder beweerde er al over eens is om de verordening nog met "100 gulden af. bleek uit getuigenverklaringen van de aanmerkelijk te liberaliseren, zo niet de makelaar dat hij vóór de af te schaffen", aldus mr Maat. Verder betoogde hij dat de woning niet voor permanente bewoning ge verordening te beschouwen. M. kocht maken. ,,Een wel zeer vreemde situa- in 1980 een huis aan de Tragel-west ii Schoondijke met duidelijke recreatie notaris e definitieve koopovereenkomst van de verordening op de hoogte was ge bracht. Een door M. zelf ondertekende schikt is, en dat naburige huizenbezit- verklaring liet geen ruimte voor ver dere twijfel. ters ontheffing hadden gekregen voor het gebruik als vakantiewoning. Een Nieuwe vereniging scheepsmodelbouw Vlissingen houdt eerste presentatie VLISSINGEN - De onlangs opgench- De als ^Ltuige optredende controleur verzoek van de officier om de zaak :f.. - jY VereI?Igl.ng' van de gemeentebelastingen P C. vanwege vooral de politieke aspecten OOSTKAPELLE Vlissingen (SVV) houdt op koningin- Moens yertelde dat hij de Duitser m helemaal terug te nemen werd niet nedag tussen 14.00 uur en 16.00 uur haar eerste officiële presentatie in het recreatiepark Westduin in Vlis singen. De dertien leden geven met tien scheepsmodellen verschillende demonstraties. De provinciale mo- delscheepsbouwvereniging Zuid- Zuidwest zal het gebeuren in West- Jeugddagen Zeeuws Biologisch Museum minder druk bezocht dagen hechtenis. Over de vraag of de gemaakt verordening verbindend was viel vol- De overtreding van G. A. L. uit Lu- gens de officier niet te discussiëren: de xemburg liet minder duidelijk uitko- De twee jeugdda gen die het Zeeuws Biologisch Mu- november 1981 nogmaals van de ge- gehonoreerd. Kantonrechter mr De scuni jn Oostkapellc dinsdag en don- bruiksverordening op de hoogte had Mul kwam gisteren met aan een uit- derdag hield trokken iets minder gebracht. Zonder resultaat. Op 21 juli spraak toe. „Hoewel ik zeer wel in belangstelling dan de voorgaande. 1983 werd proces-verbaal opgemaakt staat zou zijn om vonnis te wijzen". Volgens de betrokkenen is dat een omdat M. de woning als vakantiehuis aldus de kantonrechter. Het verzoek gevolg van het fraaie lenteweer. Niet- in gebruik zou hebben. De officier van om een schriftelijke uitspraak kon hij temin werden in totaal toch een 7!tl h(,t pphunron m wPst iusUtie achtte de overtreding duide- echter niet afwijzen, zodat zijn vonnis kleine driehonderd kinderen bezigge- duTveneens met een nresentarie lijk bewezen en eiste f 250 boete ?f 5 Pas over 10 daSen bekend zal worden houden met het programma rond het duin eveneens met een presentatie daEen hechtenis. Over de vraag of de gemaakt ♦n»™» -v:»..,., t opluisteren. De Vlissingse scheepsmodelbouwver eniging hield dinsdag haar oprich tingsvergadering onder voorzitter schap van Ab de Kroo uit Koudeker- ke. De statuten waren op dat moment al goedgekeurd door de notaris en de vereniging stond ook reeds ingeschre ven bij de Kamer van Koophandel. De S W is voortgekomen uit de voormali ge Vaargroep Vlissingen, een groep van modelschip-enthousiasten. Een echte vereniging was dat niet. Om in aanmerking te kunnen komen voor gemeentesubsidie en een eigen vaar water is besloten van de Vaargroep een officiële vereniging te maken. De leden ontmoeten elkaar elke laat ste dinsdag van de maand in het Vlissingse Woltershuis. De SW wil HULST De Stichting ondermeer samenwerken met andere Nieuwe Muziek Zeeland modelbouwverenigingen. Inmiddels en de Werkgroep Nieu- is al contact gelegd met de Vliegclub Delta in Vlissingen, de Modelbouw- vereniging Oostburg en de model- scheepsbouwvereniging west, OP 5 MEI SLOT SEIZOEN Muziek Hulst gaan samenwerken. Dat heeft de werkgroep deze Zuid-Zuid- week bekendgemaakt. breker Amsterdam. Om dat de werkgroep een zo breed mogelijk publiek met nieuwe of vernieu wende kunstvormen wil confronteren is het op treden van Jules Deel- der aan de concert- De SVV wil verder gaan varen in het Hel contact moet leiden avond toegevoegd, model van de Sloehaven in Miniatuur tot betere programme- Walcheren in Middelburg. Enkele le- ringsmogelijkheden en Nieuwe Muziek Hulst, den hebben daar al een demonstratie meer waarborgen voor opvolger van de Hulster gegeven tijdens de officiële opening continuïteit-. Eerste afdeling van Jeugd en van Miniatuur Walcheren op tweede vrucht van de samen- Muziek, begon de activi- paasdag. Op koninginnedag laat de werking is een dubbel- teiten eind vorig jaar Scheepsmodelbouw Vereniging Vlis- concert op zaterdag 5 met een reeks van drie singen zien hoe miniatuur blusboten mei- Dan treden in het proefconcerten. Die ver een brandende bak te lijf gaan. Verder Houtenkwartier de liepen zo succesvol, dat is er een demonstratie van sleepboot- Zwitserse pianiste Ire- men besloot door te modellen die een nagemaakt ponton ne Schweiz (een van de gaan. De werkgroep telt met onderdelen van een booreiland wegbereidsters van de inmiddels zes leden en geïmproviseerde (jazz- kan daarnaast een be- Imuziek in Europa) en de Rotterdamse schrij ver, dichter en acteur Jules Deelder op. Deze performance begint om 21 uur. trekken. ae s BORSSELE - De heer H. Groene- daal', een reeks histo- woud, sinds anderhalf jaar woonach- risch/actuele pianocon- tjg T, roep doen op 'losse' vrij willigers. Toegift Schweiz komt naar Met het concert op 5 mei sluit Nieuwe Mu ziek Hulst het seizoen i Borssele, heeft het verzetsher- Hulst in het kader van af. Het evenement moet 'De derde pe- worden gezien als toe gift. Om nog eens de aandacht te vestigen op Nieuwe Mu- de activiteiten heeft de certen denkingskruis gekregen. De heer ziek Zeeland en De IJs- werkgroep in het vege- Groenewöud is van huis uit Rotter dammer en zijn verzetsactiviteiten speelden zich dan ook in de Maasstad thema 'Nieuw Leven' De kinderen kregen aan het begin een themaboekje uitgereikt waarin de werkbladen voor die dag, een con sumptiebon en ideetjes voor thuis stonden. Hiermee gingen ze aan de slag in het museum zelf waar een speurtocht was uitgezet. Daarbij moesten onder meer namen van die ren worden geraden Op de educatie ve zolder werd geknutseld waarna de jonge bezoekers een videoband kon den zien over het leven van de kikker. De dagen werden verder gevuld met boswandelingen en verschillende spelletjes op het veld voor het mu seum. De volgende jeugdmuseumda- gen worden in de herfstvakantie ge houden. HULST Het bestuur van het Sint- Liduinaziekenhuis in Hulst moet al les in het werk stellen om in certen en de ideeën er- Zeeuwsch-Vlaanderen tot een zieken- achter worden belicht, huisfusie te komen. Dat staat los van Nieuwe Muziek bereidt de vraag of de nieuwbouw in de voor het komend sei- Kanaalzone doorgaat, zoen een programma Dit schrijft de FNV-afdeling Groot voor met ondermeer Hulst aan provinciale staten van Zee- free-funk, geavanceerde land. De FNV vindt een fusie noodza- pop, free-jazz, etnische kelijk om de gezondheidszorg op een muziek en een 'Nacht hoog peil te houden en de belangen van de Poëzie'. De werk- Van het personeel te waarborgen, groep wil opnieuw een De organisatie pleit voorts voor een beroep doen op de subsi- Zeeuws-Vlaamse ziekenhuisgroep diegevers. De gemeente metdrielokaties:Temeuzen.Hulsten Hulst heeft al toegezegd Oostburg. De FNV blijft acties voor Nieuwe Muziek te laten het behoud van het Sint-Liduinazie- meedelen in de financié- kenhuis in Hulst ondersteunen 'voor- Ie middelen voor po- zover de belangen van de gezond- diumkunst, Het provin- heidszorg of het personeel met in het ciebestuur ziet in de ac- gedrang komen", tiviteiten in Hulst een Afschriften van de bnef zijn gestuurd welkomebijdrage aan de aan b en w van Hulst, de FNV Zee spreiding van vemieu- land, het algemeen maatschappelijk wende en grensverleg- werk, de stichting gemeenschaps- werk. de ondernemingsraad van het Sint-Liduinaziekenhuis en het zieken huisbestuur. tarisch eethuis Pand 25 aan de Grote Bagijne- straat in Hulst een ten toonstellinkje ingericht van foto's en ander ma teriaal, dat een beeld geeft van de afgelopen periode. Ook is in een beperkte oplage een boekje vervaardigd, waarin de voorbije con- Hij was voor de oorlog typograaf van beroep, Tijdens de bezetting deed hij het zet- en drukwerk van verschillen de illegale kranten, „Ik ben toch wel blij met het kruis", zegt de heer Groenewoud. „Met de opkomst van de Centrumpartij moe ten vooral de mensen die al eerder met fascisme te maken kregen, laten zien dat ze er nog zijn, dat ze nog steeds even vijandig staan tegenover die afschuwelijke verdrukking". De onderscheidene benadrukt dat hij vele malen zijn leven te danken heeft gehad aan mensen die nooit zijn on derscheiden. „Hun moed blijft onder- BOETE VOOR JEUGDIGE BARKEEPER MIDDELBURG Het 'Happy o bij een boete van 250,- waarvan vullen formulier liet zij na te vermel- een bar te Renesse telde vorige zomer 150,- voorwaardelijk met twee jaar den dat zij al enige tijd met een één minder gelukkig moment, toen proeftijd, zodat H. maar honderd gul- vriend in Middelburg samenwoonde. den hoeft te betalen. Conform de eis werd zij veroordeeld Drie meisjes uit Tilburg hadden ook tot twee weken gevangenisstraf, daar de barkeeper een Duitse jonge man met een krachtige vuistslag het deel van mijn dagelijkse gedachten einde van het gelukkige uur aankon- kunnen schikken, tegen een bedrag maar geheel voorwaardelijk met samen met de angst voor het opko mend fascisme". Concert basiliek Hulst van 'Uit' digde. Maar men had dan ook de voor ieder 125,-. Eveneens vorige twee jaar proeftijd. jongeman R. H. uit Spijkenisse, die de bar dienst deed als vakantiehulp, het bloed vanonder de nagels ge- aangekondigd, dat het 'Happy our', waarin tegen halve prijs werd ge- HULST Vrijdagavond 4 mei vindt in de basiliek van Hulst een concert plaats. De organisatie van deze voor stelling is in handen van de werk groep Uit in Hulst. Met deze avond- van de be' voorstelling wijkt men af van de geijkte formule van de koffieconcer ten op zondag. Het concert, dat in houdelijk zeer past bij de officiële dodenherdenking, begint om 20.20 hadden ze in Bruinisse bij een supermarkt drie bierkratten met lege Een boete van vierhonderd gulden zal flesjes gestolen, om van het statiegeld mevrouw L W uit Kapelle moeten liaald. Toen de jeugdige barkeeper al nog wat te kunnen drinken. Met hon- betalen voor bedreiging 'met een mis- met het luiden van een bel had derd gulden boete waren ze er vanaf dr'j/ tegen het leven gericht'. Juli geweest, maar slechts één van de drie vorig jaar had zij in Kapelle J. T„ bij r__„_ meisjes was op die schikking inge- een ruzie °.vei' bet gebruik van een schonken, voorbij was, stond een gaan. De twee andere meisjes. B. L. en auto, bedreigd met een alarmpistool Duitse jongeman er op toch nog een J. de K, werden gisteren ieder veroor- me^ a's tekst in de zeepbel van de glas tegen gelukkig tarief te krijgen deeld tot een boete van 125.-. Deze strip 'Ik schiet je kapot'. De officier, omdat hij daarom al vóór het luiden zaak werd bij verstek behandeld. die 'n deze verstekzaak sprak over een evenals die van een vrachtwagen- 'chaotische toestand' had dezelfde chauffeur uit Bassendorf in Zwitser- boete geëist. Maar de barkeeper maakte hem dui- land, die juli vorig jaar in ernstig Een jongeman uit Hontenisse, R. van delijk dat ook voor hem de klok had beschonken toestand met zijn wagen s werd voor het bezit van een kleine geluid, waarop een onverkwikkelijke op het terrein van de Olau-lijn in hoeveelheid cocaine en twee ons has- situatie volgde. De jongeman uit Spij- Vlissingen verscheen. iies veroordeeld tot vier weken geheel kenisse moest de inhoud van de kassa De politie verwoordt dit in het proces- voorwaardelijke gevangenisstraf en de Duitse jongens treiterden verbaal uiteraard meer parlementair, een boete van 500.- In het voorjaar Kelner Marinus Caljé: „Er Icioamen keurige mensen... 'Het Koffiehuis' garnalen in de pel, als borrelhapje. Twee typisch on-Zeeuwse dames bleken ontzet- Op een avond serveerden ténd veel moeite te hebben met het verorberen van die beestjes. Verontwaardigd riepen ze mij en zeiden 'we krijgen die dingen niet naar binnen'. Ik antwoordde dat ze ze ook eerst moesten pellen. Daarna ging het een stuk beter". Marinus Caljé (60). ober-kelner van honger. Dat deed je gewoon niet, het eerste uur, herinnert zich het daar was je op getrained en het voorval als de dag van gisteren. Erg heeft met een stukje zelfdiscipline veel opvallende zaken maakte hij te maken". eigenlijk niet mee, in de 35 jaar dat Marinus Caljé geeft wel toe. dat hij hij bij het Middelburgse Koffiehuis s een hapje nam als een schaal werkte. „Maar dat kwam ook door terugkeerde in de keuken. „Maar het soort publiek, denk ik. Het dat mocht ook. daar had tenslotte waren doorgaans nette mensen en niemand last van" Slaande ruzies Het Koffiehuis was ook een nette kwamen in het Koffiehuis ook niet, zaak. Geen doorsnee kroeg Ik heb voor „Nee echt, ik zei het al. er nooit dronken mensen naar buiten kwamen keurige mensen. Hoewel ik moeten slepen bijvoorbeeld". toch één keer heb meegemaakt dat „Dat gebeurde daar gewoonweg er een hooglopende ruzie ontstond niet. Verder was het wel een bijzon- tijdens een bruiloftsmaal. Het hele der aangename periode". Caljé werd zestig jaar geleden geboren als zoon van een boer in Biggekerke, Na de lagere school werkte hij op de boerderij tot zijn negentiende. Toen werd hij ruim twee jaar te werk gesteld m Duitsland en in 1946 begon hij als leerlingkok bij het Koffiehuis. „Dat was toen nog gevestigd aan de Dam", vertelt hij. In 1951 verhuisde het Koffiehuis' naar de Markt. Man gezelschap zat heerlijk, althans zo leek het. te dineren. Plotseling kre- nus Caljé mocht na een Jaar leer- Ben de wederzijdse familieleden van lingkoksctiap' af en toe helpen in de bruidspaar een woordenwrsse- bedienmg ,.Ik vond het plezierig !'ng en die eindigde met het vertrek iron olim hnn nrrctTQgtpn Tip rplrp- om zowel het koken als het serveren onder de knie te krijgen" van alle bruiloftsgasten. De reke ning hebben ze later wel thuis ge- Van lieverlee werd hij helemaal op- kreëen boor' daar hoefden ze zich genomen in de rijen van het bedie- Seen zorgen over te maken nend personeel. Niet dat hij geen palJe zelf is slechts een keernl zijn goede kok was. „maar in de keuken lanf loopbaan gestruikeld „Ik boeiender", zegt hij. - Caljé leerde het allemaal in de prak- leei? moesten de gasten wat langer tijk. Om zijn contact met de vele °P hun koffie wachten handen. Niemand werd geraakt, al- buitenlandse gasten wat gemakke lijker te maken, volgde hij cursus sen Engels en Frans. En daar had hij veel plezier van, want. toen het Koffiehuis door een nieuwe eige naar werd overgenomen werden de gerechten ook exclusiever en prijk te de Franse taal menigmaal op de menukaart. Van die nieuwe gerechten mocht Caljé ook weieens proeven. „Maar snoepen, nee dat deed ik nooit. Het gebeurde wel, dat de kok vroeg of wilden proeven en hij wilde Het d; .dagen ook bijzonder regelma tig bezocht door burgemeesters, leden van gedeputeerde staten en niet te vergeten de Rotaryclub die er wekelijks luenhte. Caljé klapt niet uit de school en zegt dat er ook tijdens dat soort bijeenkomsten nooit onvertogen dingen zijn ge beurd. „Wel was het vroeger zo. en ik spreek dan over de jaren vijftig tot zestig, dat er tijdens de Kermisda- weten wat we ervan vonden. Maar gen geen sterke drank mocht wor de uiteindelijke beslissing nam hij zelf natuurlijk. Gesnoept heb ik werkelijk niet. ook niet als ik met een blad met heerlijke hapjes door de zaak liep en rammelde van de den geschonken. Het was echter een publiek geheim dat het in ieder café en ook in het Koffiehuis wel gebeur de. Het borreltje werd dan geser veerd in een tonicglas, de tafeltjes stonden dus vól met tonicglazen. Op een gegeven moment stapten er twee politie-agenten binnen. De buffetchef liet van schrik de jene- verfles uit zijn handen vallen. De agenten zeiden dat ze even een kopje koffie kwamen halen en ik geloof niet dat ze er werk van hebben gemaakt. Dat herinner ik me met precies meer". Marinus Caljé vindt het een mooi beroep, dat van ober-kelner en zegt „Het is een vrolijk beroep. Want doorgaans komen de mensen bin nen in opperbeste stemming, ze zijn tenslotte uit. Ik vind zelf met name het vooren naseizoen de prettigste periode. Dan is het nog niet zo overstelpend druk. Dan heb je tijd om iedereen persoonlijk te woord te staan en eens een advies te geven over een bepaald gerecht. Je kunt dan letterlijk iedereen op zijn of haar wenken bedienen". „Het is ook een vermoeiend beroep, in ieder geval iets datje volgens mij niet tot je 65-ste kunt volhouden. Daarom ga ik dan ook met de vut. zodat ik nog genoeg tijd heb om andere dingen te doen". Het Koffie huis sloot in juni 1981 de deuren. Caljé werkte de zomer van dat jaar in 'De Distel' in Zoutelande, zat vervolgens een halfjaar in de ww en werkt al weer sinds tweeeneenhalf jaar in de Campveerse Toren in Veere. „En ook weer met veel plezier. Ik had wel een uitkering kunnen blij ven krijgen, maar daar voelde ik op dat moment niet voor. Ik had nog geen zin om op de stoep te gaan zitten" Aanstaande koninginnedag werkt Caljé voor het laatst. Daarna gaat hij 'lekker doen waar ik zelf zin in heb, zonder aan tijd gebonden te zijn", vertelt hij. „Bijvoorbeeld in de tuin werken, maar dan niet te lang. Verder hou ik van zwemmen, vissen en fietsen. Echte hobby's heb ik in die jaren niet gehad. Maar daar ontbrak ge woon de tijd voor met al die onregel matige diensten". Wat hij ook doet en nog meer gaat doen is lekker koken. „Ja ik hou van lekker eten. Ik sta niet regel matig achter het fornuis thuis, maar ik vind het wel leuk om aparte gerechtjes te maken. In De Campveerse Toren worden vele ex clusieve maaltijden geprepareerd. Ik kijk vaak wat er allemaal in gaat en dan probeer ik het thuis na te maken. Ik kan wel zeggen dat dat voor ongeveer negentig pro cent lukt. Nooit helemaal tot in de finesses, want dat is tenslotte het geheim van de kok..." Ingrid Russel GEEN BEROEP TEGEN UITSPRAAK RECHTBANK tellen e hem daarbij door mee te tellen. Toen maar het kwam er op neer, dat de man van 1983 gaf hij 8500.-aaneen vriend verloor H., een boomlange, krachtige 'als een toeter' was en nauwelijks op om 'n Wouw hasjies aan te kopen, jongeman, even zijn zelfbeheersing en de benen kon staan. De straf bleef Daar werd inderdaad voor 5000,-van raakte één van de jonge Duitsers vol overigens, conform de eis, beperkt tot llet sPul aangekocht, volgens Van S. in het gelaat. De jongeman uit Spijke- een boete van 1200.-en negen nisse had hiervoor kunnen schikken den niet rijden in Nederland. Op het programma staan werken van Messiaen, Hindemmith en J. S. Bach, r alsmede de 'Masse des pouvres' van jongeman, even zijn zelfbeheersing en de benen kon staan. De straf bleef Daar werd inderdaad voor 5000.- van Erik Satie. Het laatste werk wordt vanwege de bijzondere muziekbena- dering van deze componist zelden vertolkt. Aan het concert werken meee tegen een boetebedrag van mee: de organisten Gijs Bergman en 250,-. maar von dat vond hij onrede- Ruud Kerkhove, de altiste Gisella Bergman, de sopraan Ingrid van Ree en de alt Titia Dijkstra. Het meisjes koor en madrigaalkoor van de Zeeuw se Muziekschool zorgen voor de ver dere muzikale omlijsting. in het gelaat. De jongeman uit Spijke- een boete van 1200.-en negen maan- 'van ztfn spaargeld'. Van het bedrag van ƒ8500,- heeft. Van S. overigens geen cent teruggezien, aldus het plei dooi van zijn advocaat mr A. Oomen, die vond dat zijn cliënt daardoor al Nijmeijer eiste Eveneens niet verschenen was me- erg gedupeerd was en daarom aan- lijk. Officier van justitie n Bijstand ook nu weer een boete van 250,- vrouw M. P. uit Hansweert, die ten drong op een geheel voorwaardelijke maar politierechter mr G. H, Nomes onrechte had geprofiteerd van een straf. De officier had in deze zaak vier kon begrip opbrengen voor de situa- bijstandsuitkering van de gemeente weken gevangenisstraf geëist, waar- tie, waarin H, was gebracht en liet het Reimerswaal. Op het regelmatig in te van twee weken voorwaardelijk. AARDENBURG De Aardenburgse carillonkwestie wordt met Aarden burgse spoed afgerond. Donderdag avond kreeg het college van b en w de volledige vrijheid om het klokken spel op korte termijn in de tuin van de Fries Pieter de Boer op te laten stellen. Van een beroep tegen de uitspraak van de Middelburgse ar rondissementsrechtbank wordt defi nitief afgezien. Het voorstel van het D'66-raadslid H. van Rie om een extra raadsvergade ring over de afwikkkeling van de earillonzaak bijeen te roepen, kreeg geen meerderheid. Zoals bekend be sliste de arondissementsrechtbank in Middelburg begin februari dat Aar denburg de klokken van Pieter de Boer weer m Drachten moest laten opstellen. Het transport naar Fries land is inmiddels uitgevoerd Aarden burg heeft nu nog twee maanden de tijd om het carillon in oorspronkelijke staat te herstellen. Omdat het hele karwei ongeveer zes weken in beslag zal nemen, wil het college de handen vrij hebben om de zaak snel af te ronden. Begin volgende week wordt de laatste van de drie offertes voor de meerderheid van de raad steunde het opbouw van het klokkenspel binnen collegevoorstel, alleen Van Rie en verwacht. B en w willen de goedkoop- mevrouw Keymel stemden tegen, ste mogelijkheid kiezen Ook de mo- De burgemeester zegde wel toe dat de gelijkheid om het project vanuit raad volgende week schriftelijk op de Zeeuwsch-Vlaanderen uit te voeren hoogte zal worden gebracht van de zal worden bekeken afloop van de zaak. Consequenties D'66-raadslid Van Rie wilde s met. mevrouw A. Keymel (pvda) informatie over de financiële conse quenties. Een extra raadsvergade ring zou daartoe nodig zijn. Van Rie: „Als de zaak op deze manier wordt afgewerkt, dan wordt de minderheid in de raad monddood gemaakt", Hij wees er bovendien op dat er voor het 'wippen' van de voormalige VVD- wethouder J. de Ridder de ook een buitengewone raadsvergadering was belegd. Het college betoogde daarentegen dat de gerechtelijke uitspraak geen ruim te biedt voor discussie. „We kiezen de laagste offerte. De raad kan daar alleen maar ja tegen zeggen", aldus burgemeester W. L, A. Lockefeer. De H. van Rie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 15