i Goes zet trainer Van Aken tegen wens elftal op straat Bettine Vriesekoop bij de laatste acht Scheldesport gaat in de slag met internationale topatleten Topklassering voor Middelburger Haak PZC/sport DRIE SPELERS BEDANKEN TOT EIND SEIZOEN Roda JC geen partij voor FC Groningen Amateurs in Axel aan het vertrek Belgische overwinning Jong Oranje verzorgt goede basketbalshow tegen Amerikanen André Wurth volgend jaar bij Krabbendijke HALVE MARATHON NOG VERDER UITBOUWEN Belgische voetbalbond wacht af p 'eau t/n alvt 1) hovfi <e ZATERDAG 21 APRIL 1984 17 GOES Vier wedstrijden voor het einde van de huidige competitie heeft het bestuur van de voetbalclub Goes trainer Cor van Aken op non-actief gesteld. Terwijl het bestuur volgens Goes-voorzitter Andries Stoelwinder geen vertrouwen meer had in het optreden van de uit Middelburg afkomstige trainer, wilden de spelers van de Bevelandse derde klasser op een tweetal na graag verder met trainer Van Aken, die overigens al geruime tijd geleden zijn vertrek bij Goes had aangekondigd en al een verbintenis was aangegeaan met een nieuwe club, Kwadendamme. Enkele spelers, aanvoerder Frans Want men heeft daar niets mee te stuur vertelde me bepaalde signalen Schouw, Andrë Schillemans en Peter maken". te hebben gekregen van spelers. Toen nhu: verburg wensten zelfs niet meer zon- Aanvoerder Frans Schouw maakt ik naar hun namen vroeg noemde der trainer Van Aken de rest van het duidelijk: ,,We hadden die dinsdag- men net twee namen van spelers, die seizoen uit te spelen. Frans Schouw avond nog getraind, met Van Aken. de kantjes er afliepen Van Aken geeft stelt zich echter voor het nieuwe Later op de avond belde de trainer me namelijk goede oefenstof, waarbij veel seizoen weer beschikbaar, de andere op, dat hij op non-actief was gesteld, zelfwerkzaamheid gevraagd wort, twee hadden al eerder hun vertrek Elftalleider Schillemans. en ik als aan- hadden die spelers niet veel mee definitieve aangekondigd. Behalve voerder wisten van niets". De aan- °P"- deze drie spelers besloot elftalleider voerder vroeg het bestuur naar de Afgelopen zondag wilden drie spelers jan Schillemans met onmiddellijke beweegredenen. Schouw: „In hun (Schillemans, Verburg en Theo de ingang op te stappen, omdat hij het ogen kwam de trainer de afspraken Bruijnl niet meespelen tegen SC niet eens was met het bestuursbesluit niet na, afspraken waar wij als spelers Gastel, dc rest wél onder protest, om Van Aken zo kort voor het compe- overigens niets van afwisten. Het be- Schouw: „We hebben de drie toch Ütie-einde op non-actief te stellen. De dagelijkse bestuursleden, voorzit ter Stoelwinder en secretaris Leen Jonker waren gisteren weinig mede deelzaam over de redenen, die het bestuur noodzaakten trainer Van ;Aken de competitie niet af te laten maken en vorige week dinsdag op non-actief te stellen. Voorzitter Stoel winder benadrukt slechts, dat de ver- trouwensbasis tussen bestuur en trai ner ontbrak „Over de reden ga ik niet verder uitwijden. Daarmee is nie mand gediend. Ik heb de reden aan ARNHEM In het Oh- treden tegen Michiel trainer Van Aken meegedeeld en dat ra schaaktoernooi om Bosman uit Zuidoost- is genoeg, vind ik". het open Nederlands beemster, een van de la- Secretaris Jonker voegt er aan toe, jeugdkampioenschap tere winnaars. Het werd „dat het bestuur het niet eens was tot 20 jaar heeft Eelco een lang gevecht, waar met de werkwijze van de trainer". Haak uit Middelburg in het evenwicht nooit Nijmegen: Jonker maakt verder duidelijk: een zeer goede prestatie echt werd verbroken „Zoiets is niet plotseling ontstaan, geleverd. Door een zege Uiteindelijk was remise ,,niQaraa,\Pr i?n Het is in de loop van de competitie op Bert v. d. Leest uit 't een terechte uitslag. Boer 6 uit 7- 2 Willem Ko- ontstaan. Op een gegeven moment Zandt eindigde hij op Bij de jongens tot 13 jaar mng S'/i; 3 Loek van Wely 5; was voor ons de maat vol en al duurt een gedeelde eerste was er succes voor Den- 4. 6 Dennis Brouwer. Ri de competitie nog maar kort we plaats. De titel ging ech- nis Brouwer uit Arne- Ihebben toch gemeend het besluit te ter naar medeleider muiden. Met een verras- derlaag te slikken. De uitslagen en eindstan den die u hieronder aan treft. zijn van het Hasko- ning schaaktoernooi in moeten nemen". Krudde uit Velp, daar sende aanval werd favo- iaar 1/3 Michiel Bosman, riet Loek van Wly uit Heesch een kopje klei- Peter. van den Heuvel en Joris Brenninkmeijer 5, 4 Reinoud Segers 4'/?, 5 Mar- ISecretaris Jonker maakt duidelijk, deze meer weerstands- het bestuur wel de trainer op de punten had. hoogte stelde van het besluit maar ner gemaakt. Hierdoor toMuKmTmeiJraw»3 elftalleider en spelers op hetzelfde jn het Haskoning wist Brouwer beslag te jaar 1 Lydia Nieuwstraten moment niet waren ingelicht. ,,We schaaktoernooi om de leggen op een gedeelde 5'/.-, 2 Renate Limbach 5, 3 schrokken toch wel van de reacties", Nederlandse jeugd- en vierde plaats. Bij de Marjolein de vries iW. 4'6 stelt de heer Jonker meisjestitels tot 13 en meisjes tot 13 jaar fi- Mane-Loulse Spaanhaak. F lftal formatie tot 16 jaar is Martin nishte Karin Pierens uit 4w LlJlUlJUf HlUllt Martens uit Clinge op Oostvoome in de mid- "Aj%t ™ïTes'vU Volgens trainer Cor van Aken heeft een prima vijfde plaats denmoot. Zij kreeg te- ke Jansen en Anita van het bestuursbesluit te maken met het geëindigd. In de slotron- gen Alice Visser uit Loon 5, 4 Sylvia de Vries formeren van het elftal. „Het bestuur moest Martens aan- Oost-Souburg een ne- 4^; 5 Misjell'e Donker 4. is gevallen over het feit, dat ik spe- Iers als Rini Houtepen na een periode van afwezigheid door blessures, en Frank Berremans opgesteld heb. Het be?tuur wilde oudere spelers in de ploeg brengen. Ik wenste er echter jeugd in, maar dat was volgens de bestuursleden een te zware opgaaf voor de jongeren". „Daarop kreeg ik mondeling van de voorzitter te horen, dat men geen vertrouwen meer in mijn werkwijze had. Een schrijven met de reden waarom ik op non-actief gesteld ben heb ik nog niet gekregen". Van Aken voegt er nog aan toe: „Het bestuur van Goes wil bij de samenstelling van het elftal een vinger in de pap. Dat gaat ze nog wel eens opbreken. overgehaald mee te doen, om twee punten voor trainer Van Aken te pakken. Het lukte ons om met 2-0 te winnen". Aanvoerder Frans Schouw maakt duidelijk, dat tijdens een vergadering van bestuur en de eerste en tweede selectie besloten is, dat trainer Cor van Aken terug zou komen. De aan voerder verzekert: „We zouden een democratische stemming houden over zijn terugkeer, het bestuur ging daarmee akkoord. De overgrote meer derheid koos voor Van Akens terug komst. Ook enkele bestuursleden wa ren bijgedraaid, nadat we enkele za ken konden ontzenuwen, die voor het bestuur tijdens de wedstrijd Goes- Steenbergen de bekende druppel vormden". Schouw vervolgt: „De voorzitter, en nog een bestuurslid, verzekerden, dat ze zouden opstappen als Van Aken zou terugkeren. Dat moest dan maar vond ik, het was een democratisch besluit. Om half twaalf werd ik ech ter uit m'n bed gebeld en toen meld den enkele spelers, dat ze tijdens een bijeenkomst in een bar met enkele bestuursleden tot de beslissing wa ren gekomen, dat men enkele be stuursleden niet kon laten gaan om Van Aken terug te laten komen. Dat is typisch iets van de vv Goes: iets dat in een vergadering besproken is in een bar ongedaan maken. Dat was voor mij en de andere twee spelers de reden om het eind van de competitie niet meer mee te maken". Elftalleider Schillemans: „Het be stuursbesluit is me ontzettend zwaar gevallen. Ik heb een jaar met Van Aken samengewerkt. Het bestuur weet vaak niet eens wat een trainer en een elftalleider meemaken. Het is schandalig, dat hij vier wedstrijden voor het einde de laan is uitgestuurd". Goes wil nu verder met trainer Lieven van Belzen, overigens niet te verwar ren met de Arnemuidenspits met de zelfde naam. Deze trainer heeft echter niet de vereiste papieren om Goes te trainen. Men wil nu, tot Van Belzen wél het de vereiste licentie heeft, een soort supervisor aanstellen. Aanvan kelijk werd de circa 70-jange E. Hem bergen naar voren geschoven, maar die werd door de KNVB wegens te hoge leeftijd niet geaccepteerd. Goes wendde zich vervolgens tot Jampie van der Sluis, maar deze oefenmeester weigerde. Tot deze zaak geregeld is zal jeugdtrainer Robert Verbrugge de training waarnemen. Cor van Aken Aanvoerder Frans Schouw GRONINGEN (ANPl - Vrijuit voet ballend is FC Groningen de laatste t.4 weken tot opvallende verrichtingen in staat. Roda JC maakte vrijdag avond kennis met de voetbalkwaii- teiten van de Groningse subtopper, die dit seizoen voornamelijk door de grote prestatiedruk van buiten al vroegtijdig op alle fronten (competi tie. beker en Europa Cup) afhaakte. Roda was geen partij voor het ont spannen spelende elftal van trainer Berger: 4-1. De strijd tussen FC Groningen en Roda JC was nog maar twintig minu ten oud, toen de beslissing in feite al was gevallen. Eerst trapte Van de Ven onbegrijpelijk mis. waardoor de klei ne Roossien vrije doortocht naar het Limburgse doel kreeg. Hij scoorde gemakkelijk en toen daarop Erwin Koeman een een-twee-combinatie met McDonald vakkundig afrondde, lagen de Groningers al in gewonnen positie En toen na een half uur de derde treffer (McDonald 1 viel. leken de noordelijke voetballers op weg naar een grote zege. Eerste divisie: SW - Den Haag 1-3. EUROPESE TA FEL TENNISTITELSTRIJD MOSKOU (ANP) Bettine Vriese koop in twee kwartfinales, Mirjam Kloppenburg de verrassing van de dag. Dat vormde de balans van de tweede dag van de individuele strijd om de Europese tafeltenniskam pioenschappen in Moskou. Vriese koop werkte zich vrijdag bij de laat ste acht in het enkelspel door een simpele zege op de Tsjechoslowaakse Pelikanova en een zwaarbevochten overwinning op de Russin Antonjan. Samen met de Pool Andrzej Grubba drong de Hazerswoudse in het ge mengd dubbelspel eveneens door tot de laatste acht. Toch vormde Mirjam Kloppenburg het gesprek van de dag. De 18-jarige speelster uit Lichtenvoorde haalde in de derde ronde zeer verrassend uit door de als vierde geplaatste Hon gaarse Zsuzsa Olah na vier games in tranen te doen uitbarsten. Haar impo- t rs iel liet 31 AXEL Om dc amateurswielren- ners in de eerste maanden van het seizoen toch startgelegenheid te bie den (de grens met België blijft tot 1 juni gesloten) heeft het wielercomité Axel tweede paasdag een wedstrijd voor amateurs op het programma staan, waarin zowat alle Zeeuwse tenners aan de start zullen verschij nen. Vorig jaar bleek dit initiatief van het Axelse comité al bij de renners aan te slaan. Een -groot aantal coureurs kwam toen aan het vertrek en van hen was IJzendijkenaar Ab Verplanke (die dit jaar een plaats heeft gevonden bij dégastrennersvereniging van Duprie) de'rapste. Ditmaal komt er een pelo ton van zo'n vijftig man aan het vertrek, Onder hen uiteraard de plaat selijke Carlo Steel, die door een lang durige ziekte een belangrijk deel van de voorbereiding op dit seizoen heeft moeten laten varen. Voor eigen pu bliek zal Steel zich ongetwijfeld willen laten 'zien'. Verder komen natuurlijk Arnold Claeijs, Adrie de Maerschalck, Wemer Wieme. Hans Moens, Peter van Acker tn Jan Poleij naar Axel. Daarnaast zal ook de winnaar van de Omloop van de Braakman, Theo Appeldoorn zijn kansen in Axel komen verdedigen. De strijd in Axel begint maandag om 15.00 uur en de amateurs hebben dan 100 kilometer voor de wielen. ELCHE (AFP) - Dc Belgische over heersing in de eindsprint bleef ook in de derde etappe van de Ronde van Spanje onaangetast. Vrijdag had Jo seph Lieckens, na een rit over 204 kilometer van Mojacar naar Elche, het meest over voor de spurt. Na zijn landgenoten 1 Jos Lieckens (Belt 5 uur 39 min en 13 sec; 2 Noël de Jonckheere (Belt. 3 Roger de Vlaeminck (Bel). 4. Guido van Calster (Bel); 5 Jesus Suarez Cueva (Spat; 6. Robert d'Hondt (Belt; 7. Patricio Gambirasio (Itat; 8. Mare Goosens (Bel); 9 Imanol Murga •Spa); 10. Marco Vitali (Ita) allen dezelfde U]d als winnaar Lieckens, Het algemeen klassement in de Ron de van Sparge is na de derde etappe: 1. Francesco Moser (Ita) 19 uur 20 minuten en 57 seconden; 2. Pello Rulz Cabestany 'Spa) op 0.09 minuut; 3. Jesus Blanco (Spa) op 0.11; 4. Julian Gorospe (Spa) op 0.13; 5. Giuseppe Petito (Ita) op 0.17. 6. Luc Colijn (Beb op 0.I8; 7. Jose Recto (Spa) op 0.20; 8 Jatm? Vilamgja (Spai op 0 24; 9. Alberto Fernandez (Spa) op 0.26; 10. Marino Lejar- reta (Spa) z.t. Een beeld uit het duel tussen Jong Oranje en Hofstra University (lichte shirts). VLISSINGEN Voor plm. 350 toeschouwers heeft Jong Oranje gisteravond in Vlissingen een prima basketbalwed strijd gespeeld tegen de Amerikaanse Hofstra University. Het jeugdige Nederlandse team won met 88-74, nadat de ploeg bij rust al leidde met 53-33. Al direct na de gewonnen openings- Jong Oranje, dat binnen tweeëneen- sprongbal nam Jong Oranje het ini- halve minuut de voorsprong zag tiatief in handen en liep uit naar halveren: 53-43. De Nederlanders 10-4. Vooral dank zij een zeer hoog herstelden echter goed en dank zij speltempo en vele fast-breaks wer- de gave schotselectie van Marco de den de Amerikanen op een nog Waard besliste Jong Oranje via 63-53 grotere achterstand gezet toen het bij 73-53 in de veertiende mmuut de Nederlandse B-team doorstoomde wedstrijd. naar 20-6. Pas toen kon Hofstra in de Beide teams beseften dit en Hofstra zesde minuut aanhaken en trachten drong dan ook niet zo opzettelijk iets aan de achterstand te doen. Dit meer aan zoals ze de tweede helft was echter tevergeefs, want de met gestart waren. Wel slaagden de een zeer hoog schotpercentage (73 Amerikanen erin het uiteindelijke procent) schietende Nederlanders verschil iets te verkleinen: 88-74- behielden de voorsprong en bouw- eindstand. Produktiefste speler bij den die zelfs uit tot 20 punten bij de Jong Oranje was Marco de Waard rust: 53-33. met een totaal van 26 punten. Bij De tweede helft gaf een spectaculai- Hofstra waren Leroy Allen en Myles re start. Het fel op de bal en agressief McPartland met respectievelijk 14 spelende Hofstra overdonderde en 13 punten de topscorers. nerende zege kreeg m de achtste finales tegen Marie Lindblad geen vervolg. Drie games gaf Kloppenburg uitstekend partij en maakte ze het de geroutineerde Zweedse knap lastig. In de vierde game gaf Kloppenburg moe gestreden haar verzet op. In de ochtenduren van Goede Vrijdag, waarop de speculaties over de trai ners-opvolging bij de heren tenslotte in het voordeel van Van der Helm eindigden, had Vriesekoop met Grub ba de doorstoot naar de laatste acht niet zonder moeite genomen. Vooral in het openingstreffen tegen de Zwe den Ulf Bengtsson en Mennie Weiza- des balanceerde het duo op de rand van de uitschakeling Na verlies in de eerste game (15-21) kwam de Pools Nederlandse combinatie in de tweede en derde game met 17-18 achter. In beide gevallen stak Menni Weizades de titelverdedigers de helpende hand toe in een poging de winst te forceren; 21-18, 21-18. Daarna verliep het alle maal aanmerkelijk gesmeerder. De Joegoslaven Hie Lupulesku Andrea Ojstersek en de Polen Stefan Dryszei Jolanta Szatko vormden gewillige prooien voor Vriesekoop en Grubba. De winst in het mixed dubbel gaf Vriesekoop de mentale kracht voor de krachttoeren in de avonduren in het enkelspel. Alice Pelikanova, de boom- Paas zeilwedstrijden op het Veerse Meer MIDDELBURG - De watersportver eniging Ame houdt maandag 23 april voor de veertiende maal de interna tionale paaszeilwedstrijden op het Veerse Meer. Gevaren wordt er in de klassen 420, Fireball, Laser en de gemengde klasse. Gestart wordt om half elf, half één en half drie. Vierde plaats Kees Vermeer in Amazone-rally MAN US - De Camel Trophy 1984 is gewonnen door Italië 1. dat na een rit van twaalf dagen door het Amazone gebied in Manus als beste team werd afgcvlagd. De tweede plaats ging naar West- Duitsland 2 gevolgd door Nederland 2 iHaaksma en Krug). Nederland 1 (Da gevos en Vermeer) legde beslag op de vierde plaats. Nederland 2 won de 17e en laatste klassementsproef, een snel heidstest, die voor het Belgische kop pel Van der Eist en Stevens minder gelukkig afliep. De Belgen sloegen over de kop, maar kwamen er met wat schaafwonden vanaf. lange, zwaar gebouwde Tsjechoslo waakse. kwam in de derde ronde klasse tekort om het de 22-jarige speelster van Avanti echt lastig te maken: 21-18. 21-13. 21-16. Uitslagen damesenkelspel, derde ronde. Bettine Vriesekoop (Nedi - Allee Pelikano va (Tsj) 21-18, 21-13.21-16, Miqam Kloppen burg (Ned) - Zsuzsa Olah (Hom 21-13,11-21. 21-17, 23-21, Jantien Jansma (Ned) - Valen- tlna Popova (Sov) 16-21, 10-21. 14-21. Belangrijkste uitslagen kwartfinales dame senkelspel; Vriesekoop - Narine Antoryan (Sov) 19-21, 21-18,21-16, 21-16. Kloppenburg - Marie Lindblad (Zwe; 13-21. 20-22, 22-20, 13-21. Eerste ronde: Bettine Vriesekoop Andrezj Grubba (Poli - Bengtsson/Welzades (Zwei 15-21, 21-18, 21-18, Mirjam Kloppenburg Henk van Spanje - LindbladLindh (Zwei 18-21. 16-21. Ellen Bakker Jaap van Spanje - Gordon Douglas (Engi 14-21, 11-21 Twee de ronde Vriesekoop Grubba - Ojstersek Lupulesku (Joei 21-16, 21-11 Derde Ronde Vriesekoop Grubba - Szatko Drvszel 21-18. 21-16. KAPELLE André Wurth is het volgend seizoen trainer bij de voet balvereniging Krabbendijke. De hui dige Middelburg-trainer kwam enige tijd geleden tot een overeenstem ming met de Bevelandse zaterdag derde klasser' „Hij leek ons de be- ste keus", verklaart Krabbcndijke-voor- zitler Izak Vugelaar. André Wurth volgt bij Krabbendijke René Mens op. De in Kapelle woonachtige André Wurth fungeerde de afgelopen drie seizoenen als trainer van de voetbal vereniging Middelburg. Eerder was hij oefenmeester bij onder meer Walche ren, Dosko, RBC en Goes. Het wordt voor Wurth een hernieuwde kennis making met het zaterdagvoetbal waarin hij in een ver verleden ook al als trainer actief was. „Ik geloof niet dat het zaterdagvoetbal onderdoet voor het zondagvoetbal Dat zie je bijvoorbeeld aan de prestaties van Oostkapelle", verduidelijkt de Beve landse oefenmeester. die zijn nieuwe club Krabbendijke dit seizoen al di verse ker- en aan het werk zag „Ik heb ze onder meer van Yerseke zien winnenverklaart Wurth. die naar zijn zeggen het hele Zeeuwse voet bal kent. „Want ik sta op zaterdag altijd wel ergens naar een wedstrijd te kijken". TERNEUZEN De Tcrncuzensc at letiekvereniging Scheldesport heeft voor de komende jaren grote plannen met de organisatie van de halve marathon. Het is de bedoeling dat het evenement door de deelname van Nederlandse en Belgische topatleten uitgroeit tot een van de meest aan sprekende wedstrijden in Zeeland. Scheldesport is vorig jaar van start gegaan met een bescheiden veld van atleten. Voor de tweede editie (op zaterdag 5 mei) zijn er inmiddels al enkele toppers gecontracteerd en in dat gezelschap is Armand Parmcn- tier de onbetwiste favoriet. De Belg eindigde vorige week als vijfde in de marathon van Rotterdam en hij beschouwt de wedstrijd in Ter- neuzen als een belangrijke vormtest. Met dat vooruitzicht kan Schelde sport ongetwijfeld rekenen op een schitterende strijd. Het is bijvoor beeld ook al zeker dat Parmentier zijn landgenoten Ronny Agten en Mare de Blander meeneemt naar deze halve marathon en dat Wim van Miltenburg van Hellas uit Utrecht ook in staat moet zijn om zich in dat geweld te handhaven Voor Scheldesport is deze sterke be zetting nog maar een eerste aanzet. De Temeuzense halve marathon staat voorlopig nog niet al te gunstig op de kalender en daardoor moeten onder andere een paar provinciale topatle ten verstek laten gaan. Het is overi gens wel opvallend dat Piet Vonk zich onder de deelnemers bevindt De win naar van vorig jaar had aangekondigd dat hij dit jaar geen grote wedstrijden meer zou lopen. De kleine Hulstenaar is met al zijn ambities op dat besluit teruggekomen en is de laatste weken volop in training. Daarom is het voor Scheldesport jam mer dat de overige Zeeuwse toppers op de lange afstand niet aan de start verschijnen. John Vermeule loopt op die dag het kampioenschap op de tien kilometer. Voor Huib Dalebout was het programma van de nationale B- selectie iets te zwaar bezet en ook Jan van Laarhoven moest de organistoren teleurstellen. Voorbereiding De Temeuzense vereniging is in de voorbereiding ook ver buiten Zee land actief geweest. Zo heeft secreta ris Bas de Vos vrijwel alle toppers benaderd voor een contract. „Ik heb Gerard Nijboer ook gebeld, maar hij vond de wedstrijd een beetje te lang. Dat kwam hem niet goed uit in de voorbereiding op de Spelen. Hij wil de zich in deze weken liever een beetje rustig houden", vertelde De Vos deze week bij de presentatie van het voorlopige deelnemersveld. Met de Belgen had de organisatie meer geluk voor Armand Parmentier paste de wedstrijd bijvoorbeeld pre cies in zijn schema en ook een paar van zijn landgenoten toonden zich onmiddellijk bereid om te starten. Van deze atleten heeft Armand Par mentier in de afgelopen weken de beste vorm getoond „Hij moet nor maal gesproken een paar minuten voor ons eindigen", verzekerde Piet Vonk al. Maar zelfs in de nadagen van zijn carrière is ook de veteraan van RKHAV nog altijd een kanshebber voor de topposities. „Ik had vorig jaar de grote vorm nog en toen durfde ik bijvoorbeeld Reij- nierse uit te dagen Hjj kwam daar door nogal nijdig aan de start, maar op de streep lag hij meer dan drie minuten achter. Zo is het op dit moment waarschijnlijk niet meer. Ik was aan het afbouwen met trainen en ik ben conditioneel dusnog niet op peil". Piet Vonek verwacht niettemin dat hij nog wel degelijk een rol van betekenis kan spelen. Het parkoers, met af en toe een paar lichte klim- metjes, ligt de Hulstenaar kennelijk erg goed. Hij vocht er vorig jaar zijn duel uit met Hugo van Duyse (die intussen gestopt is), vergiste zich zelfs nog in een extra ronde bij aankomst, maar won tenslotte toch moeiteloos in de sprint. „Het zal vooral dank zij Parmentier nu nog wel sneller gaan", voorziet Piet Vonek. Scheldesport kreeg vorig jaar vijftig wedstrijdatleten en ongeveer honderd trimmers aan de start. Het ziet er naar uit dat de tweede editie nog veel groter in omvang zal zijn. „Ik ver wacht veel Belgen aan de start", zei voorzitter Wim van Doeselaar deze week. „De wegwedstrijden beginnen daar pas in de tweede helft van mei en de meeste atleten zitten volop in de voorbereiding" De start van de halve marathon in Terneuzen is om 14.15 uur in de Zeldenrustlaan. BRUSSEL 1BELGA1 - De Belgi sche voetbalbond heeft een af wachtende houding aangeno men in de nieuwe ontwikkelin gen rond het omkoopschandaal van Standard Luik. Over de eventuele beïnvloeding van het resultaat van de wedstrijd RWDM-Standard (1-3) van 22 maart 1982, zoals in de Belgi sche pers wordt beweert, is nog geen officiële klacht ingediend bij de KBVB. Voor dc betrokken onderzoekscommissie staat ook geen extra vergadering op de agenda. In het nieuwe geval, na de omko ping van Waterschei door Stan dard. zou de Luikse coach Goetr hals een trainer ide toenmalige Nederlandse hoofdtrainer Cor Brom of een hulptrainer) en een speler van Racing White Daring Molenbeek hebben benaderd voor het arrangeren van de uit slag. De vermiste 230.000 Bfr (11.000 gulden) uit de boekhou ding van Standard zou daarvoor gebruikt zijn RWDM. dat de affaire via de pers vernam, heeft bij monde van secretaris Etten- dorff elke bemoeienis met de zaak ontkend. Het Belgisch voetbal werd de voorbije maanden getroffen door het omkoopschandaal Stan- dard-Waterschei Het beroepsco mité van de Belgische voetbal bond doet dinsdag 24 april uit spraak in deze zaak

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 17