Werkloosheid Walcheren in maart flink gedaald Gezinsvervangend tehuis Westerhof werd geopend n Terneuzen startpunt van de twaalfde Europamars Bewoners Goese wijk: gehandicapten welkom 'B en w Middelburg diende ons een slag onder de gordel toe' wissel snmmm- Wissel Zeeu^s- vl&anderen WISSEL BEVELANDER DIRECTEUR ARBEIDSBUREAU OP OPEN DAG'; AAN WESTERBAAN IN WEST-SOUBURG T. PZC/ provincie ZATERDAG 14 APRIL 1984 MIDDELBURG - Het Woonlastenco- mité Middelburg neemt het b en w van die stad bijzonder kwalijk dat het uit de krant heeft moeten lezen dat de gemeenteraad wordt voorge steld deze organisatie niet de ge vraagde subsidie van 10.900 gulden te verlenen. Het comité heeft dit als Kindermiddag in Kieldrecht KIELDRECHT Zaterdag 21 april zal er door het Centrum-Wijkcomité van Kieldrecht een 'Knal-kmderna- middag' gehouden worden Deze vindt plaats in de refter van de Meis jesschool (ingang Oud-Arendbergi te Kieldrecht. Iedereen is welkom bij deze voorstelling. Aanvang 14.00 uur. Voor iedereen is er een verrassing. MIDDELBURG - Het aantal werklozen op Walcheren daalde in de maand maart tot 5057. Dat betekent een afname met 308 mensen, van wie 185 mannen en 123 vrouwen. Meer dan de helft van deze mensen die weer aan de slag konden bestond uit jongeren beneden de 23 jaar. Volgens de heer W. de Visser, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Middelburg, is de situatie, vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, alleszins verbeterd. De heer De Visser deelde dat vrijdag- De Visser zei verder dat ook de vraag maaand maart ..Eind februari waren middag mee aan het begin van de naar personeel op Walcheren sterk dat er 35, maar eind vorige maand eerste open dag van het Arbeidsbu- was toegenomen aan het eind van de hadden we 104 aanvragen. Ik kan wel reau in Middelburg Hij gaf daarmee zeggen dat de ontwikkelingen de laat- vast een klein voorproefje van de Bridge Axel ste maand op de Walcherse arbeids- werkloosheidscijfers die, wat de gehe- AXEL Bridgeclub Axel heeft het. markt erg gunstig zijn geweest. Ook le provincie Zeeland betreft, volgende door de Nederlandse Bridgebond de bovivv trok vorige maand aan Er week woensdag bekend worden ge- georganiseerde. Ruitenboertoernooi maakt. gespeeld. Dat gebeurde in twee lijnen van elk twaalf paren. konden 120 bouwvakkers minder als werklozen worden geregistreerd dan in dezelfde maand vorig jaar Jeugd Clinge bracht geld bijeen voor Vastenaktie CLINGE De Clingse jeugd heeft ge. 5 dames Mattheeuws-de Vries, voor een project in Ethiopië ruim duizend gulden bij elkaar gewandeld en gefietst. Dit resultaat is mogelijk gemaakt door de medewerking van ruim dertig vrijwilligers, het school team en het schoolbestuur uit Clinge. Afgelopen vrijdagmiddag fietsten de leerlingen uit de vierde, vijfde en zesde klas van de lagere school een afstand van 25 kilometer. Elke deelne mer had vooraf een opgave gedaan van de sponsors, die een bepaald bedrag per kilometer betaalden. Tij dens de fietstocht werden er verschil lende spelletjes gedaan en kregen de deelnemers een attractie. Voor het fietsen waren er 81 deelnemers Zater dag waren er twee wandeltochten. De kleuters van de kleuterschool liepen een afstand van 2,5 kilometer, terwijl de leerlingen van de eerste, tweede en derde klas van de lagere school een afstand van 5 kilometer moesten af leggen. Ook zij moesten vooraf spon sors zien te vinden, die een bepaald bedrag per kilometer zouden betalen. Voor de wandeltochten waren er 51 leerlingen. Het bijeengewandelde en gefietste geld is door de Vastenaktie opgestuurd naar het pastoraatswerk- team in Ethiopië. De uitslagen zijn: A-lijn: 1 heren Bisschop De Maagt, 2 heren PelMoellker, 3 heren Zoals gemeld houdt het onlangs ver- Goedhart/Scheele, 4 dames jufTermans v.d. Heiden, 5 dames KeemanKnOpker B-lijn 1 mevrouw v. d Dries-de heer Olyslager, 2 U-OlICCtC dames Feyen-den Doelder, 3 heren Bode- Arnoldi, 4 mevrouw Pel-de heer Esselbrug- BRESKENS De epilepsie-collecte in Breskens heeft 714.75 opgebracht. GOES - Een groep van 22 bewoners van de Goese wijk De Noord- hoek heeft het bestuur van de Stichting Ac commodatie Lichame lijk Gehandicapten in een brief laten weten geen bezwaar te hebben tegen de komst van een wooncomplex voor ge handicapten in De Noordhoek. De bewo ners menen de stichting op deze manier van hun standpunt in kennis te moeten stellen omdat, zoals gemeld, een ande re groep wijkbewoners bij de gemeente Goes in een eerder stadium be zwaarschriften tegen het plan had ingediend. De 22 wijkbewoner^ vin den dat zij in een kwaad daglicht gesteld zijn door de protesten van de andere Noordhoekbe- woners. Zij stellen ech ter in de brief dat het een wettelijk recht is om planologische redenen bezwaar aan te tekenen tegen het bestemmings plan. maar besluiten met: „De onderteke naars van deze brief he ten daarentegen de toe komstige bewoners van de Nieuwe Schans bij voorbaat welkom in de Noordhoek". bouwde Arbeidsbureau in Middel burg twee open dagen. Gisteren was de eerste, vandaag kan het publiek in het in de Sint Jorisdoelen gevestigde bureau terecht van tien tot vier uur. Bij binnenkomst staat men meteen in het 'open gedeelte', dat de naam Werkwinkel heeft gekregen. „En dat blijlt zo, aldus de heer De Visser. „Het is met name de bedoeling dat werkzoekenden vrij en blij in het open gedeelte kunnen rondlopen. Hebben ze meer persoonlijke vragen dan kun nen ze terecht op de diverse afdelin gen voor een gesprek lichtte de directeur toe. Op de open dagen zijn de werkver trekken van de vaste medewerkers van het Arbeidsbureau veranderd in kantoortjes van de ruim twintig be drijven die zich presenteren, De heer De Visser: „Het Arbeidsbureau richt zich de laatste tijd in toenemende mate op de werkgevers. Als een soort vertegenwoorigers stappen onze men sen naar de bedrijven en dikwijls komen zij met een aantal vacatures weer naar buitenaldus een tevreden directeur. De eerste open dag van het Arbeids bureau in Middelburg werd bezocht door ruim vijfhonderd belangstellen den. De bedrijven en instellingen die zich ook vandaag - zaterdag - in het monumentale gebouw aan de Balans presenteren zijn: Amgas. Amro-bank, Buro Baanlozen Service. Centrum Vakopleiding Volwassenen. Gemeen te Middelburg. Kamer van Koophan del. Provinciale Griffie, PTT, PZEM, SVRZ, Uitzendbureau Start. Vitrite, Gasthuis, Havenschap, Haven Vlissi ngen, Hoechst. Pechiney, De Schelde, Bethesda Sint Josephziekenhuis, Stoffels Cleaning, Arbeidsinspectie, en NOB Wegtransport/ EVO. voor informatie langs recreatieve fietsroutes MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de provincie heeft de sta ten voorgesteld een bedrag van 10.000 gulden ter beschikking te stel len voor het plaatsen van informatie panelen langs een aantal recreatieve fietsroutes in Zeeland. Het gaat om het 'aankleden' van zes fietsroutes op Schouwen-Duiveland, Walcheren en in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De provinciale water staat heeft in overleg met de ANWB en de provinciale VVV een plan opge steld voor bewegwijzering van deze routes. De nadruk van de informatie op de panelen zal liggen op educatie De panelen, aldus GS, zullen daarom worden gesitueerd bij voor Zeeland karakteristieke plaatsen zoals kre ken, overgangen land-water en derge lijke. De informatie zal betrekking hebben op de aard en de ontstaansge schiedenis ervan. GS menen, evenals de ANWB en de provinciale VVV dat dze panelen de aantrekkelijkheid van de routes ten goede zullen komen. GS achten het wenselijk dat de ANWB per route een vouwblad gaat uitge ven. Van de zes panelen biedt de ANWB er één aan. Dit geeft informatie over het Zwingebied. De overige vijf worden door de provincie aangebracht. Wat de situering betreft denken GS aan: het krekengebied rond Ouwerkerk (Schouwen-Duivelandi, de Koude- kerkse Inlaag (Schouwen-Duivelandi, Retracnchement. tWest-Zeeuwsch- Vlaanderen), Sluis en Aardenburg. Het ligt in de bedoeling de routes nog voor de zomer gereed te hebben. De streefdatum is 24 mei. Magere bezetting teams zomervoetbal in Terneuzen TERNEUZEN Met slechts acht elftallen is de Ternapzense zomer avondvoetbalcompetitie dit seizoen mager bezet. De teruglopende be langstelling voor het midzomerse re creatievoetbal in Terneuzen bleek vorig jaar al, toen de twee klassen samengevoegd moesten worden tot één. Moe '80 en Atoom Boys haakten dit jaar af. Het seizoen gaat komende maandag (16 april) van start met de wedstrijden tussen Mistrappers 1 en Mistrappers 2 en nieuwkomer Tas Image en Dow 1. Daarna wordt er bijna dagelijks ge speeld. Na 30 mei sluiten de velden. De belangrijkste kandidaat voor de eerste plaats is weer Mistrappers 1, dat nu alweer jaren achtereen het zaalvoetbal in Terneuzen domineert. Maar verwacht wordt dat de titelver dediger concurrentie kan verwachten van Philips en Mistrappers 2 en moge lijkerwijs ook Tas Image. Overigens worden de wedstrijden dit jaar niet afgewerkt op de velden 6 en 7 van het Zuidersportpark, maar op de velden 2 en 3 en een enkele keer op het Dow-veld Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur en er wordt gespeeld volgens het systeem van een halve competitie. Hel programma voor de eerste speelweek is als volgt maandag 16 april: Mistrappers 1-Mistrappers 2 en Tas Image-Dow i Dow veld), dinsdag 17 apnl Excelsior-Philips 2 en Mistrappers 3-Philips 1. woensdag 18 Xpril Dow-Mistrappers 2 en Mistrappers 1-TAS Image, donderdag 19 april Philips 1-Philips 2 en Excelslor-Mistrappers 3. vrij dag 20 apnl Dow 1-Mlstrappers 1 (Dow veld) en TAS Image-Mistrappers 2. Een kijkje bij de vacaturebank tijdens de eerste open dag van het verbouwde arbeidsbureau in Middelburg. VLISSINGEN - Het nieuwe gezins vervangende tehuis in West-Souburg van de stichting Philadelphia Tehui zen Zeeland heeft vrijdag tijdens de bijeenkomst ter gelegenheid van de officiële ingebruikname in het kerk gebouw van de federatieve wijkge- meente Lammerenburg de naam 'Westerhof gekregen. De bewoners van het huis - dat plaats biedt aan achttien verstandelijk gehandicap ten - maakten de naam bekend door deze te vormen uit losse letters die op kartonnen borden waren geschil derd. Daarbij werd druk gebruik ge maakt van de muziekinstrumenten die zij even daarvoor ter gelegenheid van de ingebruikname cadeau had den gekregen. Voorzitter J Looise van de stichting gaf de ongeveer tweehonderd aanwe zigen in het kerkgebouw 'De Schaaps kooi' in zijn welkomstwoord een kort overzicht van de ontstaansgeschiede nis van het tehuis en bracht daarbij namens het bestuur de dank over aan Tweede-Kamerlid drs M. Beinema (CDA), die de stichting behulpzaam is geweest bij 'het vinden van de weg in Den Haag'. De heer Beinema verricht te vervolgens de officiële opening. Zijn activiteiten daarbij bleven beperkt tot het houden van een toespraak. Hij riep daarin op ervoor te waken dat de overheid zich niet te ver terugtrekt op het gebied van steunverlening aan instellingen als de stichting Philadel phia. „De stichting komt weliswaar voort uit het particulier initiatief, maar het werk kan met bestaan zon der de steun van de overheid", aldus de heer Beinema De bewoners van 'Westerhof kregen van verschillende kanten cadeaus aangeboden voor hun nieuwe onder komen De ouders van de bewoners schonken een uitgebreid tuinmeub- element, namens de Hervormde Vrou wen kregen de bewoners een envelop met inhoud aangeboden, de ouderver eniging Philadelphia gaf een comple te geluidsinstallatie en een vlagge- mast en ds A. ae maaxte bekend dat de kerkeraad van de diaconie Groot-Lammerenburg twee plastie ken, planten en een wandkleed ca deau deed. Leerlingen van de Oranje- Nassau-mavo in Middelburg hadden geld ingezameld en dat besteed aan de aanschaf van muziekinstrumenten voor de bewoners Die maakten daar van druk gebruik bij de presentatie van de naam 'Westerhof en ook later, bij de bezichtiging van het tehuis, musiceerden zij er lustig op los De bouwers - het tehuis is ontworpen door architectenbureau Rothuizen't Hoofd en gebouwd door de Walcherse Bouw Unie deden de bewoners een tandem cadeau. Lied Na het officiële gedeelte togen de genodigden naar 'Westerhof, waar zij samen met de bewoners een spe ciaal voor deze gelegenheid gecom poneerd lied zongen. Mevrouw H. Dressier, die de leiding heelt over de dagelijks gang van zaken in het te huis, onthulde vervolgens met assis tentie van een van de bewoners het gevelbord met de naam 'Westerhof. Dat was nog uitgevoerd in karton en piepschuim omdat het definitieve ex emplaar nog niet klaar was. Hierna kregen de genodigden de gele genheid het tehuis te bezichtigen. 'Westerhof is zoals gemeld uitgevoerd in drie aaneengesloten bouwblokken, met zes afzonderlijke daken, waar door het tehuis het aanzien heeft gekregen van een rij woningen. Het uiterlijk en de situering van 'Wester hof in een woonwijk zullen bijdragen tot de integratie van de verstandelijk gehandicapten in de maatschappij, zo hoopt het bestuur. Dat daarvan al sprake is blijkt uit de grote belangstelling die buurtbewo ners aan de dag legden tijdens een enige tijd geleden gehouden open avond, zo memoreerde voorzitter Looise in zijn toespraak. Pupillen van het gezinsvervangend tehuis maakten, al musicerend, de naam "Westerhof bekend. Het nieuwe gezinsvervangende tehuis aan de Westerbaan in West-Souburg WOONLASTENCOMITE: I 'een slag onder de gordel' ervaren, zo sen die aan huis gebonden zijn a staat in een brief aan de raad. Daarin benodigde formulieren te bezorger wordt gevraagd om de in de raads- Dat is dan meteen al een deel van d vergadering van aanstaande maan- bestaansgrond, zo vindt het woonlas dag het comité, tegen het voorstel tencomité. Verder wijst het erop ds van het college in, toch te subsidié- sommige mensen het nog altijd nif ren. aandurven om zichzelf op het stat In de brief wijst het woonlastencomité huis te vervoegen en dat een woonla: erop dat veel mensen onnodig allerlei tencomité een veel lagere dremp< rijks- en gemeentelijke belastingen heeft. betalen. Zij hebben veelal op grond Gegriefd voelt de organisatie zich van landelijke regels recht op kwijt- het gemeentebestuur het niet nod! schelding, maar maken geen gebruik vond het comité op de hoogte van deze mogelijkheden. Oorzaak is stellen van de gang van zaken rond volgens het comité dat de voorlich- subsidie-aanvraag. Er vond alleen eel ling over deze zaken tekort schiet. informeel contact plaats met wethou Het comité wil actief wat aan deze der G. B Schoenmakers. Daam situatie doen. onder meer door men- niets meer, tot de leden van he comité verleden week maandag uit d krant vernamen dat ze, wat b en i Zj3nlV0Gtbnl Axel betreft, naar de gevraagde steun kun AXEL - De Axelse zaalvoctbalkam- Tenslotte schrijft het comité dat he pioen Het Wapen van Axel/Kesbeke, zich vooral inzet voor de 'zwijgend bleef ook in zijn laatste competitie- meerderheid'. „Niet degene die he wedstrijd tegen Primus'Pluym onge- hardst schreeuwt heeft het eerst hu!| slagen. 4-3. Deto Jeans behoudt, door nodig, maar de zwijgende meerde: een duidelijke 5-1 overwinning op de heid en die sporen wij op door ona Groovy Bar, de kans het seizoen als onafhankelijke opstelling, zodat it vice kampioen af te sluiten. Daar- dereen.van onze diensten gebruik ka; j voor zal dan wel de laatste wedstrijd maken", tegen Supermarkt Den Hamer in winst moeten worden omgezet. Voor wmsi moeien woiuen omgezet, vuui de mannen van Den Hamer was het Belangstelling voor ■daarom een slechte generale repeti- - ant de wedstrijd tegen AZVV 7011161*3 VOÏldVOetbal werd, tegen alle verwachtingen in, f-BlHCiaruilUtuttuai Van de kampioenskandidaten in de Sas van Gent lijkt tweede klasse ging Le Feber deze L-ni-on week lelijk in de fout door van het in lUlllg 16 K.616II de onderste regionen vertoevende SAS van GENT - De zomcravont Broomchemie te verliezen met 4-6. voetbalcompetitie in liet rayon sa tare Doelder Groen, ook een kampioens- van Gent gaat komende maandcl ten kandidaat, versloeg La Bourse met va„ slarl mel Ucn tBams Dat 4-2. Ook GroosmarvSmulders. de der- éen mecr da„ verleden jaar de kampioenskandidaat, voegde twee s,echts neEC„ elftallen hadden injt punten aan zijn totaal toe. Zij hadden schrcven. weinig moeite met scoren tegen De belangstelling voor het zomer Markt Bys Dalf Schoot, maar ook de avondvoetbal in Sas van Gent lijk! eigen verdediging het menig steekje daarmee weer terug te kerec vallen getuige de 9-4 uitslag. Opel hoewel het aantal deelnemende elftè Kerckhaert behield zijn kans op de jen natuurlijk nog lang niet zo groots vierde promotie Plaats door een van als een aantai jaren terug de concurrenten, HCG, te verslaan. By de negen dje vorjg jaar 0m 1"°- Sasse titel streden heeft zich dit se Internationale Sneldienst won ook al zoen Tekkeiaars 2 gevoegd Deze for met 1-0 van Foto Dieleman Schepper. matie is nieuw en za] waarschijnl|ji Deze overwinning was wel voldoende nog geen ro] van betekenis kunne om zien bij de kanshebbers voor pro- speien voor waar het de strijd om motie te voegen. Wapen van AxeL eerste laats betreft- Kesbeke II versloeg Kota Radja met vermoedelijk wordt het weer een or 4-1. Zij kwamen daardoor op gelijke deronSje tussen ONASU en Philips hoogte met deze tegenstander. De ne veteranen 1. De eerste is titelver strijd tussen twee teams die in de dedjger de tweede was in het verle onderste regionen vertoeven. Axel en den vele majen achtereen de sterkste Haak Keukens, wist eerst genoemde Mogelijk kunnen Philippine Vetera in zijn voordeel te beslissen. 3-1. nen 2 en Corn Boys veteranen 1 vod Stand tweede klasse: Doelder Groen 23-37; ccjt verrassing zorgen. GroosmanSmulders 23-37. Le Feber 23-35, De competitie begint maandag mei KÏLlfnTk-KolaWRaXV2^5AXLa wedstrijden tussen Deho en R» Bourse 22-24, HCG 21-23, Internationale cmg White Veteianen. CSM en ONA Sneldienst 21-23. Foto Dielemart'Schepper SU wordt donderdag gespeeld. Al 22-23, Broomchenne 22-18. wilton 22-12; alles volgens plan verloopt wordt d( Axel 21-10; Haak Keuken 23-8. Markt Boys/ competitie (ieder elftal speelt negö Dolf Schoot 23-6. wedstrijden volgens het systeem va I G' R-ilL' SI li IK een halve competitie) maandag 1 v.. xjciiiy muio juni afgesloten. De wedstrijden woi laar nrprlilcint den gespeeld op de terreinen van Con jddl pi tumdiii Boys. Racing White en Philippine i SLUIS Ds. C Balk in Sluis, predi- beginnen doorgaans om 19.00 uur. kant van de hervormde gemeenten in Mochten er aan het eind van de i Sluis. St. Anna ter Muiden, Cadzand twee teams met een gelijk aant en Retranchement is donderdag 3 mei punten de eerste plaats delen. 25 jaar predikant. wordt donderdag 21 juni een b De Balk werd 28 juli 1931 in Elburg singswedstrijd gespeeld, geboren en studeerde aan de Gemeen- programma maandag 16 april' DEL lelijke Universiteit van Amsterdam. Raching White Veteranen en CSM-Ol Hij werd in 1959 predikant te Sluis. SU Donderdag 19 apnl Philippine Ve; yr waar in 1973 St.-Anna ter Muiden aan ï-Philippme Vet 2. Tekkelaars ï-Tekla werd toegevoegd en in 1977 in Cad- laars 2 en Corn B°ys Vei. 1-Com Boys V( zand en Retranchement. 2 TERNEUZEN Twaalf geoefende wandelaars, die vandaag, zaterdag, uit Terneuzen vertrekken om deel te nemen aan de 12e Europamars in stervorm naar Brussel, zetten vrijdagavond al hun beste beentje voor tijdens een excursie door de Terneuzense binnen stad. Het evenementencomité van Terneuzen, onder leiding van Piet Gerreman, en de Van der Deckengroep haalden de wandelaars op in bistro Tollenique. Wan delsportvereniging Zeldenrust uit Terneuzen tracteer- de de wandelaars daar op een Neuzenmaal'. Na de historische tocht door de binnenstad ontving burge meester C. Ockeloen de groep in het stadhuis. Daar bekeek men de maquette van de stad. Terneuzen is door de organisatrice van de mars, de Europese Commissie in Brussel, uitgekozen als een van de startplaatsen. Andere deelnemers zijn al vertrokken uit Aken. Berlijn. Cannes, Canterbury, Lousanne. 1 Luxemburg, Milaan. Napels en Straatsburg. De Europamars is ingesteld om de éénwording van Europa op symbolische manier te bevorderen. Vandaag, zaterdag, om negen uur vertrekken de twaalf wandelaars richting IJzendijke. Vervolgens gaat men via Zelzate richting Brussel. G. Lensen van de Wandel-- sportvereniging Zeldenrust: „De groep bestaat uit zes Belgen en zes Nederlanders, onder wie vier Terneuze- naren. Er lopen zaterdag meer mensen mee, maar die gaan maar tot IJzendijke". Op 19 april hopen alle wandelaars, totaal 250, elkaar in Brussel te ontmoeten. Gezamenlijk loopt men dan de afstand van 15 km Vorst-Brussel. In de Belgische hoofdstad worden de globetrotters ontvangen door de Europese Commissie. Deelnemers aan de Europamars vrijdagavond tijdens de historische tocht door de bijmenstad van Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 42