Angelo Nijskens lijkt op weg naar vaste stek bij Lokeren Rob Lammerts: tweede divisie is haalbaar voor De Sterre PZC/streek TWEE TREFFERS IN DUEL MET KORTRIJK Zaterdag vierde Frisse Neuzentocht Crosser Gino de Jonge balanceert op grens van hoop en wanhoop VRIJDAG 13 APRIL 1984 ZAAMSLAG Geduldig heeft Angelo Nijskens uit Hulst zijn kans afgewacht bij Lokeren. Reeds op erg jeugdige leeftijd werd de Zeeuws-Vlaming door de scouts van de Wase eersteklasser ontdekt en verdween Nijskens naar de ploeg van onder meer de Nederlandse doelman Bob Hoogenboom, waar hij enkele jaren bij de jeugd heeft mogen rijpen af en toe afgewisseld door een kort optreden als invaller in de eerste ploeg. Dit seizoen kwam trainer Dimitri Davidovic door blessures en schorsingen regelmatig in de problemen om een volwaardig team binnen de lijnen te brengen, waardoor Nijskens verschillende malen in de basis stond opgesteld. Intussen lijkt de voormalige HVV '24-speler zich een vaste plaats te USSGïlSpviïlt hebben verworven. Afgelopen weekeinde demonstreerde Nijskens, dat hij zich voor volgend seizoen een vaste plaats binnen de topelf van Lokeren wil verwerven. hoofdrol zag vertolken in het team van Lokeren en die bereid was om tot het uiterste te gaan uit angst om zijn plaats te moeten verliezen, want al eerder had Davidovic opgemerkt: „Bij Lokeren is nu geen plaats meer voor toeristen. Enkel spelers, die bereid zijn hard te werken, zullen nog voor een plaats in aanmerking komen". Immers, in de confrontatie met Kort- rijk was Angelo Nijskens één van de actiefste spelers en. in de tweede helft, ook nog eens de doeltreffendste. Van de drie Lokerentreffers scoorde Nijs kens tweemaal. Vooral zijn tweede doelpunt was een schoonheid; nadat hij door René van der Gijp was aange speeld passeerde hij op schitterende wijze zijn naaste opponent om daarna beheerst Lokeren definitief op winst te zetten, waardoor de Wase ploeg nu met een gerust hart de laatste compe titiewedstrijden uit kan gaan spelen. Trainer Davidovic was na afloop van het treffen met Kortrijk dan ook een tevreden man. „Als je ziet hoe ik dikwijls heb moeten sleutelen om een volwaardig team op de been te bren gen, mogen we nu zonder meer tevre den zijn. We kunnen nu toch wel aan een nieuw seizoen in de eerste klasse gaan denken; in de nog resterende wedstrijden van de competitie kun nen we nu ons ware gezicht gaan laten zien. Tonen, wat we werkelijk alle maal kunnen", stelde de Joegoslaaf, die verder ook René van der Gijp een Ook AA Gent lijkt zich middels een adembenemende tussensprint alsnog in veiligheid te gaan spelen. Nu werd KV Mechclen met 2-1 geklopt, waar door de Oost-Vlamingen de derde achtereenvolgende zege wisten te be halen. Intussen hebben de Gente naars vier punten voorsprong op de twee laatst geklasseerde ploegen Be ringen en RWDM. Overigens werd er tegen Mechelen niet best geacteerd door de formatie van Robert Goet- hals. maar daar maalde de Gentse [jj? ïjj&E' Angelo Nijskens Zeeuws Vlaamse schakers naar wedstrijd in Sint-Kruis TERNEUZEN Een team van zes tien Zeeuws-Vlaamse schakers neemt zaterdag deel aan een interna tionale schaakontmoeting in het Bel gische Sint-Kruis, nabij Brugge. De Zeeuws-Vlaamse afvaardiging be staat uit zes spelers van de schaakver eniging Terneuzen, zes spelers van het Axelse Landau en vier spelers van de schaakvereniging West-Zeeuwsch- Vlaanderen uit Oostburg. Tegenstanders zijn Tourcaing uit Frankrijk, Duisburg uit Duitsland en het Belgische MSV/Tinnen Torens. Topbiljart KOEWACHT In café De Oude Molen in Koewacht werd een topbil- jartwedstrijd gespeeld. Topbiljartclub De Oude Molen speelde tegen De Truckers voor de wisseltrofee. De- wedstrijd eindigde gelijk in 10-10. zo dat zaterdag 21 april de wedstrijd in Koewacht wordt oyergespeeld. Zater dag 14 april speelt De Oude Molen thuis tegen De Kloddezakken. Clubkaarting Hulst SINT-JANSTEEN De voetbalver eniging 'Steen' houdt vrijdag de laat ste clubkaarting in de kantine op het gemeentelijk sportpark in Sint-Jan steen. De kaarting telt mee voor een wintercompetitie. Direct na afloop worden de kampioenen bekend ge maakt. De finalekaarting begint di rect na de training omstreeks 20.15 uur. Topbiljartkampioenschap in Zeeuwsch-Vlaanderen SINT-JANSTEEN In café Sport in Sint-Jansteen is begonnen met het Zeeuws-Vlaamse topbiijartkampioen- schap. dat voor de zesde keer wordt gehouden. Er zijn 76 deelnemers. De eerste voorrondes werden gewonnen door M. Roels tZondagsvermaak), L. Roodhuijzen (Steense Toepi en P de Smet (Het Oude Raedthuijs). Vrijdag 13 april wordt de tweede en derde ronde afgewerkt vanaf 19.00 uur in caf Sport. De finale is zaterdag 28 april. KOEWACHT In café De Oude Molen in Koewacht werd een bejaar- denschieting gehouden, waaraan 43 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel' F. Saeij, Moerbeke. eerste zijvogel C. de Boeij. Zuiddorpe. tweede zijvogel: M Vervaet, Moerbeke. grootste aantal kleine vogels (3): L. de Groene. Sint-Jansteen. KLOOSTERZANDE In café De Reizende Man in Kloosterzande werd een bejaardenschieting gehouden, waaraan 35 schutters deelnamen Uitslag: hoge vogel: F. Kouijzer. Klooster zande; eerste zijvogel: J. van Kerkhoven, Sint-Jansteen, tweede zijvogel: E. deWar- res, Kloosterzande; extra vogel' J. van kerkhoven. Sint-Jansteen, grootste aantal kleine vogels (7): J. Schlllemans, Hulst BOSCHKAPELLE In café J. v. Schaick in Boschkapelle werd een schieting gehouden, waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel: M. v. Schaick, Boschka pelle, eerste zijvogel: B. Visser, Vogelwaar de, tweede zijvogel: P. Boeter. Boschkapel le, grootste aantal kleine vogels (6> B. Visser. Kloosterzande. SLUISKIL In café Dallinga in Sluiskil hield karabijnclub Winnetou een haringschïeting, waaraan 50 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel: A. VErschuren van Dingo. Moerbeke; linker zyvogel- C v Ghuyt. Assenede; rechter zijvogel, niet af geschoten, grootste aantal kleine vogels (4i A. Puyvelde, P. Puyvelde Winnetou Sluis kil. P. vanm Damme, Dingo Moerbeke en F Arens, Beverenschutters. AARDENBURG De schuttersso- ciéteit Sint-Sebastiaan in Aarden burg hield een prijsschieting waarbij koning en prins 1984 aanwezig waren. De uitslag, hoge vogel F Lampaert. eerste zij vogel: J. Houg. tweede zij vogel: niet afgeschoten; grootste aantal kleine vogels i4): P. v. Vooren en H. v Iwaarden. Prijsvo- gels. R. de Wis-elalre, P van Vooren, D v. Hermon, H. Geernaert en F. Lampaert. Vliegende vogel: J Heijboer, F Lampaert en R de Wispelaire HULST In café De Kroon in Hulst werd een schieting gehouden, waar aan 41 schutters deelnamen op twee liggende wippen. Uitslag wip 1 hoge vogel' R. de Herkx, Zelzate, eerste zijvogel G. Herwegh 't Ja gertje; tweede zij vogel' R de Herkx, Zelza te; grootste aantal kleine vogels (5): P Crombeen Hulst, Uitslag wip 2 hoge vogel. P v Gassen, Properpolder; grootste aantal kleine vogels (6): R. Verschuren, Hulst. KLOOSTERZANDE In café Hoog- aart in Kloosterzande werd een schie ting gehouden waaraan 42 schutters deelnamen op twee liggende wippen Uitslag wip 1 hoge vogel F. Koker. Groe nendijk. eerste en tweede zij vogel. F. Burm. Groenendijk: grootste aantal kleine vogels 141: L. Jobse. Kloosterzande Uitslag wip 2. hoge vogel H Baert. Kloos terzande. eerste zijvogel J v. Jole. Kloos terzande; tweede zij vogel F Durinck, Wal soorden; extra hoge vogel A. Dorus, Kloos terzande; grootste aantal kleine vogels: F. Hoed, Kloosterzande. HULST In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden, waaraan 34 schutters deelnamenm. Uilslag hoge vogel: P van Stiggelen, Hulst, eerste zijvogel R Herwegh, Hei kant, tweede zij vogel W. Blommaert. Hulst, grootste aantal kleine vogels 161 H de Vos, Heikant. KOEWACHT De schutterssociéteit De Blauwe Hoek hield een verjaar- dagschieting voor F. de Block in café De Oude Molen in Koewacht, waar aan 50 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel: F de Waal. Klooster zande: eerste zijvogel: R. Boon. Hulst: tweede zijvogel: R. v. Gremberghe. Koe wacht; grootste aantal kleine vogels (4) J. Leeraert. Sint-Jansteen. LAMSWAARDE In café Fonny in Lamswaarde werd een schieting ge houden, waaraan 21 schutters deelna men. Uitslag hoge vogel. J. Dobbelaer, Boschka pelle; eerste zijvogel: R Verschoten, Kloos terzande, tweede zijvogel. P Boeter. Bosch kapelle. grootste aantal kleine vogels (4). W v Esbroek, Lamswaarde OSSENISSE In het verenigingsge bouw in Ossenisse werd een schteting gehouden, waaraan 29 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel' A Roelands. Antwer pen. tweede hoge vogel E Luijkx, hulst; eerste zijvogel F de Meijer. Ossenisse; tweede zijvogel E de Maat. Ossenisse; derde zijvogel J. de Waal, Ossenisse, groot ste aantal kleine vogels (5): J. de Kort. Ossenisse, oefenmeester niet om. „Het zal wel aan de zenuwen gelegen hebben. We mikken momenteel enkel nog alleen op het resultaat; in dit stadium van de competitie is dat veel belangrij ker. Daardoor was het peil waar schijnlijk erg laag". De beide Brugse vertegenwoordigers in de eerste klasse vielen het afgelo pen weekeinde op door de grote uit slagen. die er vielen te noteren. In schril contrast met de 6-1 zege van Club in de thuiswedstrijd tegen RWDM stond de grote 7-1 nederlaag, die Cercle leed tegen Anderlecht Na de succesvolle seizoenstart, waarbij het er zelfs nog lange tijd naar uitzag, dat Cercle uitzichten had op een plaats, die recht geeft op deelname aan Europees voetbal, is de huidige ploeg van trainer Henk Houwaart naar een bedenkelijk niveau afgezakt. Overigens wordt Houwaart bij de Bruggelingen opgevolgd door Geor ges Leekens. de huidige laatste man van tweedeklasser Sint-Niklaas eerste klasse: 28 18 7 4 43 51-30 29 17 7 5 41 70-33 29 14 9 6 37 58-34 29 14 6 9 34 50-38 29 14 5 10 33 54-43 29 13 6 10 32 48-39 29 11 9 9 31 46-38 29 12 6 11 30 39-40 29 9 12 8 30 38-39 29 10 7 12 27 37-40 29 10 7 12 27 29-34 29 9 8 12 26 30-36 29 9 6 14 24 34-40 29 8 7 14 23 31-44 29 8 6 15 22 35-54 29 6 10 13 22 38-62 29 7 6 16 20 27-57 29 5 10 14 20 28-42c De stand In de Beveren Anderlecht Club Brugge Standard Luik Seraing Warcgem Antwerp Waterschei KV Mechelen Lokeren Cercle Brugge KV Kortrijk AA Gent Club Luik Lierse Beerschot Beringen RWDM Het programma voor komend week einde: Zaterdag (aanvang 20.00 uur): Stan dard Luik-Beringen, Lierse-AA Gent. Zondag (aanvang 15.00 uur): Cercle Brugge-Kortrijk: Lokeren-Seraing; Waregem-Club Brugge. RWDM-Beve ren; Antwerp-KV Mechelen; Club Luik-Beerschot. Zondag (aanvang 19.00 uur): Water- schei-Anderlecht. Kaartwedstrijd rond 400 jaar Terneuzen TERNEUZEN In het kader van de feestelijkheden rond 400 jaar Terneu zen neemt kaartclub De Vriendschap vrjjdag opnieuw de handschoen op tegen een bevriende vereniging uit de omgeving, de kaartclub Atlanta uit Sluiskil. De wedstrijd is om 19.30 uur bij 'De Vriendschap'. ZAAMSLAG „Een frisse neus halen". Dat kunnen de liefheb bers van een toertocht komende zaterdag doen tijdens de vierde Frisse Neuzentocht, die de trim- club Maison Magdalena uit Zaamslag houdt. Deze tocht heeft een lengte van ongeveer zestig kilometer en voert de deelnemers onderlangs de dijk langs de Westerschelde richting Graauw om dan via Hengstdijk uiteindelijk weer in Zaamslag terug te keren. Voor deze tocht kan zaterdag vanaf 08.00 uur worden ingeschreven, terwijl er om 09.00 uur wordt gestart. Het inschrijfbureau is in 't Klu- puus aan de Sportlaan 1 in Zaamslag. ZUIDDORPE Met een tweede plaats in de eindklassering heeft het eerste herenteam van De Sterre uit Zuiddorpe de volleybalcompetitie in de derde divisie voortreffelijk afge sloten. Boven verwachting zelfs, weet Rob Lammerts, die deel uit maakt van de vaste kern van negen spelers waaruit trainerfipeler Jan Schut kan putten. De tweede plaats geeft recht op het spelen van een na-competitie met het als tweede geeindigde SEC uit de derde divisie E en VC Rooij, dat dit seizoen onder meer tegen Morres/Hulst uitkwam. De winnaar van deze na-competitie mag volgend seizoen in de tweede divisie uitkomen. Lammerts denkt dat De Sterre een goede kans maakt. „Maar dan moeten we er wel staan", bedenkt hij. Het staat inmiddels vast dat De Ster re aan deze na-competitie zal mee doen. Frank Audenaerde en Jos de Clerck hebben definitief toegezegd dat ze er bij zullen zijn en met deze twee basisspelers ziet de vaste kern van De Sterre mogelijkheden om de na-competitie met enige kans op suc ces in te gaan. Geruime tijd was het immers onzeker dat Audenaerde en De Clerck er bij zouden zijn, omdat deze spelers aanvankelijk vakantie plannen hadden. De na-competitie wordt afgewerkt in de week van de paasvakantie en de twee basisspelers hadden reeds ver daarvoor gepland om er tussenuit te gaan „We hebben er binnen de groep veel over gepraat", zegt Rob Lammerts. „Natuurlijk wilden die jongens niets liever dan meedoen, maar toen zij hun vakantie vastlegden, was beslist nog niet te voorzien dat we zo hoog zou den eindigen. Gelukkig maar dat ze meespelen, want het zijn tenslotte twee basisspelers, die we niet kunnen missen". Toen De Sterre aan het heroptreden in de derde divisie begon, werd hand having in deze klas als doel gesteld. Met in het achterhoofd het mislukte avontuur in de derde divisie twee jaar geleden, zouden hoger gestelde ver wachtingen immers met reeel zijn. Hoe anders pakte het heroptreden dit seizoen uit. De Sterre opende, net als twee jaar geleden overigens, zeer sterk en mocht zich zelfs na drie wedstrijden lijstaanvoerder noemen. Na het kansloos verloren thuisduel tegen een completer Atak bleef een verdere terugval uit en mede daar door werd de eerste competitiehelft met een tweede plaats afgesloten. „Vooral tot de kerst hebben we werkelijk heel goed gespeeld", weet Rob Lammerts. „Alle vijfsetters die we twee jaar geleden verloren, wisten we nu in winst om te zetten. Ik denk dat dat vooral door de grotere erva ring is te verklaren. Twee jaar geleden verloren we van de toppers, terwijl we toch goed partij gaven". Rijper „Tegen de zwakkere ploegen konden we het evenwel niet waarmaken en verloren we ook te vaak. liet jaar promotieklas hééft ons rijper ge maakt, ervarener, en dat is er dit seizoen goed uitgekomen. Na die suc cesvolle eerste competitiehelft heb ben we afgesproken om op een plaats bij de eerste drie te mikken. Van Zandvoort zou daarbij onze grootste concurrent worden. Na de winterstop hebben we toch weer prima gepres teerd. De verbetering van ons spel beeft zich in die periode doorgezet en vooral door de hechte eenheid die we vormen, hebben we veel punten ge pakt", zegt hij. Gedurende de hele competitie heb- Rob Lammerts ben we zeven vijfsetters gespeeld en die hebben we allemaal gewonnen. Ik denk dat juist dat een beetje teke nend is voor onze instelling. Op beslis sende momenten bleken we net over een beetje meer doorzittingsvermo- gen te beschikken dan de tegenstan ders. Qua techniek blonken we niet eens zoveel uit. De meeste ploegen in deze derde divisie beschikken over technische individueel goed geschool de spelers, maar ik denk dat die ploegen teveel wedstrijden verloren hebben doordat er te weinig samen hang in zat, Bovendien waren er te veel teams die niet slim speelden". Juist dat slimme spel was het credo van Jan Schut en de zijnen. Teveel ploegen bleven aanvallen tegen ons. terwijl ons blok erg goed dicht zat Dat is de sterkte van ons gebleken dit seizoen. Naast het goede blok en behoorlijk aanvallende kwaliteiten zijn we in staat gebleken om te blijven variëren. Atak was ook in staat om dat slimme spel te spelen en ik denk dat het van doorslaggevend belang is geweest" Niettemin is Rob Lammerts ervan overtuigd dat de veld verdediging van zijn team nog voor verbetering vat baar is. Atak idat kampioen is gewor den) beschikte over een ploeg die vrijwel alle facetten van goed volley bal op dit niveau beheerste. „Wij deden niet veel voor die ploeg onder, maar in het veld moesten we het afleggen tegen die mannen. Zouden we er in slagen om die veldverdedi- ging te verbeteren, dan zouden we een nog completer team vormen", vindt Lammerts De komende weken moeten uitsluit sel geven over een mogelijke promo tie naar de tweede divisie, waar De Sterre de plaats van het gepromo veerde Morrcs Hulst zou kunnen op vullen. Mocht de ploeg erin slagen om die promotie be bewerkstelligen, dan zou dal geschiedschrijving zijn voor de Zuiddorpenaren. Lammcrs beseft dat het zover nog niet is. „Zonder twijfel worden het lastige wedstrijden", voorziet hij. „Ik ben niet bekend met de speelwijze van beide tegenstanders. SEC komt uit de andere derde divisie en VC Rooij is tegenstander geweest van Morres. Ik denk dat bij Morres wel informatie zal worden ingewonnen omtrent hun speelwijze. Maar daar moeten we ons niet teveel aan ophangen. We moeten ons eigen spel blijven spelen. Dan geef ik ons de meeste kansen. Als we er staan, dan behoort promotie tot de mogelijkheden. Het blijft echter alle maal onzeker. Slechts het team dat twee keer wint, maakt kans op die tweede divisie". Gino de Jonge. AXEL Hoop en wanhoop, twee factoren die een menenleven kunnen beheersen en die ook in het leven van de sportman zeer dichtbij elkaar liggen. De zeventienjarige motorcrosser Gino de Jonge uit Axel kan er sinds kort over meepraten. Het cross-seizoen kende voor deze eerste jaars MTS-er een erg hoopvol begin. Als Gino de Jonge tijdens wedstrijden van de Belgische Liefhebbersbond (BLB) bij de junioren 250 cc aan het starthek verscheen was hij in de ogen van de concurrentie de te kloppen piloot. Een reputatie die hij in enkele wedstrijden reeds had opgebouwd. Maar drie weken geleden sloeg op weg naar school het noodlot toe. Een automobilist draaide plotseling de weg op en De Jonge knalde er met zijn brommertje tegenaan. Het gevolg: een schouder en arm in het gips en een been dat na behandeling veel leek op een lap stof waar een leerlinge van de huishoudschool haar eerste kruissteekoefe ningen op had uitgeprobeerd. De hoop op een fijn seizoen veranderde in wanhoop. Gino de Jonge: „Het was allemaal zo leuk begonnen. Hoewel ik mij niet optimaal had kunnen voorbe reiden, door een val aan het einde van het vorig seizoen waardoor mijn schouder uit de kom ging, kon ik toch vanaf de eerste wedstrijd al gelijk aardig meekomen Na vier wedstrijden had ik pech. want bij een onschuldige val tijdens de trai ning ging het weer mis met die schouder en lag ik er twee weken uit. Maar de eerste de beste wed strijd dat ik van start ging pakte ik meteen de eerste plaats en dat nog wel terwijl de 500 cc ook bij ons was ingedeeld. Je krijgt dan toch wel hoop en denkt: misschien ga ik toch wel mee doen voor de titel En nu dit. dat is toch wel om wanhopig van te worden". Wat de Axelaar het meest bezig houdt is zijn schouder „Dat been doet wel veel pijn. maar dat zijn toch wel hoofdzakelijk vleeswon den, Ik kan mijn voet ook al veel beter bewegen, dat is dus gerust stellend, Maar die schouder zit he lemaal ingegipst en hoe lang gaat het duren voor je daar weer alles mee kan doen?" Eén ding is zeker. Zodra hij gene zen is, heeft hij beslist geen angst om de crossmotor weer te beklim men „Daar heb ik totaal geen erg in Dat was ook de vorige keren dat ik met die schouder over hoop lag niet het geval. Trouwens dan kun je wel niks meer doen. Dit kwam bovendien door een verkeersonge val. Dan zou je dus ook bang moeten zijn als je de straat weer op moet", stelt hij nuchter vast. Geluk gehad Nuchterheid is deze jonge Axelaar toch niet vreemd, wat blijkt uit zijn opvatting over de toekomst. „Ik geloof dat je niet teveel vooraf moet plannen. Het gaat inderdaad vrij aardig, maar morgen kan het gebeurd zijn. Dat zie je nu wel weer. Ik ben op het Axelse motor crossterrein begonnen op een oude motor. Gewoon voor de aardigheid deed ik mee aan de wedstrijden voor niet licentiehouders, georga niseerd door de stichting Recrea tie Exploitatie Smidsschorre iRESl. Dat ging vrij aardig vond ik. maar ook Gerrie Franken, een oud-crosser uit het Brabantse Zeg ge, was waarschijnlijk die mening toe^daan. Die trachtte mij ten minste te overtuigen, dat ik een licentie moest aanvragen. Iels wat hem ook is gelukt, want vorig jaar startte ik in BLB verband. Deze man is me ook nadien met raad en daad terzijde blijven staan en dan zeg ik, dan heb je geluk gehad". „Ik weet het wel, in de wedstrijden moet ik het zelf doen, maar van zulke mensen kun je toch veel leren. Zij wijzen je op bepaalde dingen, waai- je je voordeel mee kunt doen Nu eindigde ik al in mijn eerste jaar op de derde plaats bij de debutanten wat promotie naar de junioren inhield. Daar pik te ik op het laatst van het vorige seizoen zelfs nog een aantal ere plaatsen mee, een teken dat Fran ken het toch wel goed had gezien. Maar ik durf er gelijk aan toe te voegen dat wanneer ik zijn hulp niet had gehad, het groeiproces misschien wel wat meer tijd in beslag zou hebben genomen. Ik ben hem daarvoor dan ook erg dank baar en hoop nog lang op zijn steun te mogen rekenen. Zoiets kan van groot belang zijn in je verdere ont wikkeling. En daarom plan ik ook niet te ver vooraf, want alles hangt af van soms hele kleine factoren. En ik vind als je met beide benen op de grond blijft staan, kan je ook niet diep vallen". Veel hulp Er is nog iemand die Gino de Jonge niet graag zou missen en waaraan hij een deel van zijn succes toe schrijft: zijn broer Firmin. Die zorgt dat de motor in optimale conditie aan het starthek ver schijnt. Gino zelf hoeft zich daar geen zorgen om te maken. Hij moet alleen de machine zo snel mogelijk over het parkoers rijden. Ook dat blijkt een niet te verwaarlozen hulp. „Ik heb zelf nog nooit iets aan mijn motor moeten doen. Door die hulp kan ik op school zonder al teveel problemen goed bijblijven. Als je dat allemaal zelf moet doen gaat daar aardig wat tijd in zitten en gaat het een of het ander daar toch onder lijden Wat ook voor naam is. dat ik nog nooit heb moeten opgeven omdat het een of •>nder los was getrild of niet goed in elkaar bleek te zitten. Ik stap dan ook totaal onbezorgd op mijn machine omdat ik weet dat alles in orde is en dat komt gewoon mijn rijden ten goede", aldus Gino de Jonge. De oude motor is inmiddels al ingeruild voor een nieuw exem plaar. Wil je in de prijzen rijden, is dat volgens De Jonge onvermijde lijk. Daarom is volgens hem deze sport ook erg duur en als je er zelf met aan kunt sleutelen of over een hulpje als hij beschikt met vol te houden. Gevaarlijk vindt hij deze sport be paald niet. „Je moet weten wat je kan en geen roekeloze dingen uit halen En ik moet zeggen dat ieder een zich daar binnen BLB verband ook aardig aan houdt Iemand die dat niet doet wordt door de rest snel genoeg tot dc orde geroepen Natuurlijk kan er dan nog een ongeluk gebeuren, maar dat ge beurt tenslotte bij iedere sport", aldus de Axelaar. Dat betekent overigens niet dat men elkaar ontziet tijdens de wed strijden Je moet volgens De Jonge duidelijk laten merken'dat je er bent. „Vooral als je als nieuweling in een klasse start en je presteert goed, kan bij anderen jaloezie de kop wel eens opsteken en proberen ze je te flikken Als je dan gelijk laat merken wie je bent, accepteren ze je et^ is het gelijk over"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 35