Nieuwdorp derde in Waalse Pijl: 'Om nooit te vergeten' Broers Meerman vellen vonnis over oude club Arnemuiden Bij Wim Dekker gaat de beuk er niet in Verwaterde opening Zeeuws baanseizoen PZC/sport UITSLAGEN Nieuwe leider Nedersaksen 0 Belangrijk duel BVS Dagevos-Vermeer 5e in Brazilië VLISSINGEN WON SENSATIONELE BEKERPARTIJ: 2-1 VOETBAL Toppers vooraf 198 VRIJDAG 13 APRIL 1984 19 HUY - Als in een droom passeerde Heddie Nieuwdorp gistermiddag in Huy de finishlijn van de Waalse Pijl. Derde in een klassieke wegwedstrijd, een absoluut hoogtepunt in zijn met Tackacrt en Arnaud een groepje dat achter Kim Andersen om de laatste ereplaatsen zou strijden. Dat de Belg sneller zou zijn wist hij. dus gokte Nieuwdorp op de derde plaats. Hij slaagde er in en deed daarmee goede zaken voor zichzelf en er aan om op kop te gaan sleuren? Dan word ik er later afgepierd en gaat een ander met de eer strijken", wielercarrière. De ingetogen knecht uit de bescheiden Nederlandse profwielerformatie AVP redeneerde hij. Die eer eiste hij nu Viditel van Jacques de Goede was zoals altijd gestart om onderweg vooral veel vuil werk op Y,oor zichzeif op. De laatste klim naar 1 Hu>' keerde de krachten terug en te knappen. Nu werd hij, drieënhalve minuut achter de even sterke als verrassende Deense voelde hij zich beresterk. „Ais eerste winnaar Kim Andersen, de beste Nederlander. Het onverwachte loon voor een op het oog daar boven". Hij vormde onbezonnen vroege ontsnapping. „Heddy Nieuwdorp bij de eersten in de Waalse Pijl", stamelde hij beduusd, „wie durft daar nou aan te denken...?" Nieuwdorp dus in de schijnwerpers, van de Muur van Huy, ging Andersen dat moment wat meer gedeisd te De kleine gestalte omringd door hor- er alleen van door. „Hij was te sterk houden. „Mijn benen wilden niet den verslaggevers en als een vedette voor ons allemaal", aldus Nieuw- meer en ik hoopte toch in de kop- op het televisiepodium Dat had de dorp. De Zeeuw besloot zich vanaf groep te kunnen blijven. Wat heb ik 28-jarige beroepsrenner uit Yerseke nog nooit meegemaakt. Twee crite- nums (Kwadendamme in 1980 en Kruiningen in 1983) en een ritzege in de Ronde van Spapje (1981) vormen de karige oogst van vijf jaar proffiet- sen. Geen schande, want winnen is zijn vak niet. Nieuwdorp is een knecht en in de weinig sociale wereld van de racefiets word je daar wel telkens aan herinnerd, Dat geldt ook voor de Zeeuw. Zijn kopmannen mogen altijd een dag voor een belangrijke klassieker hun intrek nemen in een hotel, dicht bij de startplaats; om niet te vermoeid aan liet vertrek te komen. De helpers, de waterdragers worden geacht uren vroeger op te staan en zelfs voor een loodzware koers als de Waalse Pijl nog maar even een lange autorit te ma ken. Een extra inspanning, die Nieuw dorp er niet van weerhield om toch al kort na het startschot op de pedalen te gaan staan en het peloton vol groten zijn rug te laten zien. Trein s. afd iberty 4617: 1 Vijf kilometer buiten startplaats Huy bracht hij de trein op gang, die volgens de vedetten gedoemd was om voortijdig te ontsporen, maar die als een intercity over het elf zware hel lingen tellende parkoers denderde. „D'r was zo'n Bels die als eerste ging en ik vloog er meteen achteraan. Hij viel gelijk terug, maar ik ging wel j door. Onmiddellijk kwamen er man- I nen bij en de verstandhouding was zo J goed dat het enorm liep", wist I Nieuwdorp. Na honderd kilometer was het gat al een kwartier. „En wie I gaat er dan nog achter ons rijden?", realiseerde hij zich. „Daar zou je een 1 hele ploeg aan moeten opofferen". Daartoe was niemand bereid. ..Het is 1 gewoon een beetje fout gelopen, al moet ik zeggen dat er in die kopgroep toch wel een paar goede locomotieven moeten hebben gezeten", oordeelde Peter Winnen later, In het gezelschap van favorieten als Sean Kelly. Ber nard Hinault. Phil Anderson, Pascal Simon, Johan van der Velde en we reldkampioen Greg Lemond trapte hij de pedalen rustig rond in de be schutting van het peloton. De koplo pers (Andersen, de Fransen Arnaud en Linard, de Belgen Tackaert, en Van Geel, de Zwitser Zimmermann en de Nederlanders Lubberding, Man- ders en Nieuwdorp) konden zodoende hun voorsprong vast houden. zijn ploeg, die kampt met problemen rond de sponsoring. ..Onderweg heb ik dan ook regelmatig gedacht: ik moet zoveel mogelijk publiciteit pak ken als ik pakken kan", besloot Nieuwdorp. Een wedstrijd om nooit te vergeten. Althans voor hem, want andere liepen na afloop van de bizarre wedstrijd bassend rond door Huy. Daarbij was natuurlijk ook Peter Post. wiens ploeg voor de derde achtereenvolgende maal geen toon aangevende rol kon spelen in een klassieker. ..Een rotkoersgromde hij. De uitslag van de 48e Waalse Pijl is i Kim Andersen iDem 248 km in 6 28.02; 2 William Tackaert Bel i op 3 32. 3. Heddie Nieuwdorp (Ned) z t 4. Dominique Arnaud (Fra) z.t 5. Henri Manders (Nedi op 4 26; 6. Henk Lubberding (Ned) z.t.7. Urs Zimmer mann (Zwi) z.t 8. Hubert Linard (Fra) z.t 9 Phil Anderson (Aus) op 5.50. 10. Acacio da Silva (Por) op 6.00.11 Mario Beccia (Ita) z.t12. Sean Kelly (Ier) op 6.20, 13. Hubert Seiz (Zwi) op 6.14; 14 Claude Criquielion (Bel) z.t 15. Mare Madiot (Fra) zt.; 16. Steven Rooks (Ned) z.t17. Johan van der Velde (Ned) z t.; 18. Yvon Madiot (Fra) z.t.; 19. Bernard Hinault (Fra) z.t, 20. Pascal Simon (Fra) z.t; 21. Wim van Eynde (Bel) z t.: 22. Giovanni Mantovani (Itai op 6.22; 23 Fons de Wolf (Bel) z t24. Flip van den Brande (Bel) z.t,: 25. Fredenque Vichot (Fra) zt.. 26 Jacques van Meer (Ned) z t 27. Jos Schipper iNed) z t28. Gianbattlsta Baronchelk (Ita) z.t.. 29. Joop Zoetemelk (Ned) z.t.: 30 Greg Lemond iVst) z.t31 Pascal Jules (Frai op 6 43, 32. Henme Kuiper (Ned) z l33. Hans Langerijs iNed' z.t.: 36. Peter Winnen (Ned> z t 38 Gerard Veldscholten (Ned) z.t47 Frits Pirard .Ned) zt.. 48. Ad Wynands iNed) zt: 49 Jean Habets iNed) op 7.30; 54. Emiel Kerst- ens (Ned) op 8 49. 56 Johnny Broers (Ned) op 9.53. Heddie Nieuwdorp ilinksi naast Henk Lubberding tijdens de beklimming van de Muur van Huy. OLDENBURG (SID) De Rus Aleks Sinowjew heeft de leiding genomen in de amateurwielerronde van Neder saksen. Hij won het tweede deel van de tweede etappe van Meppen naar Oldenburg. Het eerste deel. een ploe gentijdrit. werd een zege voor de DDR. Uitslag ploegentijdrit van Lingen naar Meppen over 30 kilometer 1 DDR 30 kilometer in 37 minuten en 17 seconden. 2 )nt de: 1 april op de; idems! beste 01 Beresterk Vijfenvijftig kilometer voor het ein- de, tijdens de tweede beklimming VLISSINGEN - Turnsters uit de sec tie topsport van het KNGV van enke le Zeeuwse verenigingen komen dit weekeinde in actie tijdens een gym grand prix in de Gofferthal in Nijme gen. Carianne Berrevoets, de topper van het Zierikzeese Delta Sport, is dén van de kanshebsters voor een ereplaats in de olympische klasse. Delta Sporttrainer Jaap Kosters brengt een bijna volledig nieuw opge leide groep turnsters in klasse 4 in de 'ring'. Naast tweede jaars Rilana Bo ller zijn dat Cindy Buys. Ernani de Boer, Diana Kenters, Linda Slotema- ker en Monique Slotemaker. In klasse 1 turnen voor Delta Sport Sandra de Keijzar en Edith Gerads. In klasse 3A komen van VTV Vlissin- gen uit Rianda Neuféglise en Debbie Swart. In klasse 3 B starten voor de Vlissingse club Wendy van de Broek en Kim Kruidenier, in klasse 4A is MTV '69 uit Middelburg sterk verte genwoordigd met Lara Heffelaar, Astnd Baljeu, Cheng. Shang Wing, Miranda Kerkliove, Ellen Martien Eegdeman. en Esther Knol. In klasse 4 B komt MTV uit met Mireille Groe- nenberg. Debbie van Visvliet en Han- na Driesprong In dezelfde klasse tur nen ook twee Kwiek-meisjes uit Brui- nisse: Annemarie van den Berge en Jennifer de Beer. Ook KNCGV-turnsters zijn dit week einde actief. In Ede wordt de landelij ke halve finale toesteltumen voor dames- en adpsirant dames gehou den. Daar komen vijf Zeeuwse meisjes in actie. Van de Terneuzense vereni ging EMM zijn dat Anneke Kroon en Caroline Hoogendoorn en het Axelse Voorwaarts vaardigt debutante in een halve eindstrijd, Linda Klaassens, af. Van OKK uit Goes komt Monique Wolters in actie en Vivian Leduc van Veldo Middelburg is eveneens van de partij. Sovjetunie op 57 seconden. 3 Polen op 1 32 min.: 4. Bondsrepubliek op 1.34 mm 5 Zweden op 1.46 min.. 6 Tsjechoslowakye op 1.50 min 7. Nederland op 2 02 min., 8 Denemarken op 2.28 min Uitslag tweede deel tweede etappe van Meppen naar Oldenburg over 112.3 kilome ter: 1. Aleks Sinowjew (Sov) in 2 uur 29 minuten en 33 seconden. 2. Johan Traxler (Oosi z.t., 3. Sergej Smlewskoj (Sov) z.t 4. Oleg Tsjoesjka (Sov) z t5. Andreas Kap- pes (Brd) z.t.. 6. Detlef Mcha (DDR) z,t. 7. Joen Kasjerin (Sov) z.t8. Bemd Dittert (DDR) z l.. 9. Oleg Jarosjenko (Sov) z t.. 10. Helmut Zaclier (Brd) z.t.; Algemeen klassement: 1 Sinowjew (Sov) 5 uur 47 minuten en 48 seconden; 2 Wolf (DDR) op 0.28; 3 Macha (DDR) op 0.29. 4, Hermg (DDR) z.t.. 5 Kühn (DDR) zt., 6. Kasjerin iSov) op 0.30; 7 Pedersen (Den) op 035, 8. Romascanu (Roei op 0.35, 9. Smiewskoj (Sov) op 0 54; 10. Tsjushda (Sov) op 0.58: 22 Poels (Nedi op 3.54. 23. Van der Hulst (Ned) z.t.: 28. Van der Poel (Ned) op 4.36. 29 Ducrot (Ned) zt,. 56. Danse (Ned) op 8.33. 57. Nijboer (Ned) z.t.. Ide 1. veede 3 - tal 3 -1 iddel-1 rgo 2 - ido et 5 1 -I )S 3 - md 1, xel 1, xel l, do et l - VLISSINGEN - De dames van BV Souburg spelen zaterdag de laatste competitiewedstrijd tegen het Lim burgse Braggarts. Een belangrijke wedstrijd, want er moet gewonnen worden om het verblijf in de basket- balhoofdklas met een jaar te verlen gen. Verliezen de Souburgse dames toch, dan moet een beslissingswed strijd tegen SV Heusden uitkomst brengen. Het team van trainer-coach Tom Jo- ziasse debuteerde dit jaar in de hoofd klas en leek probleemloos een positie in de middenmoot te kunnen bezet ten. Op het eind van de competitie kwamen er echter zoveel verrassende uitslagen die de ranglijst onderaan in elkaar drukten, wat blijkt uit het verschil van vier punten tussen de nummers zes en elf „Over de kansen van BV souburg valt weinig te zeggen. Braggarts staat weliswaar op een der de plaats, maar BV Souburg won eerder dit seizoen de uitwedstrijd in Heerlen met 48-57", aldus de Souburg- se coach. Het duel begint zaterdag om 17.30 uur in de Souburgse Van Duy- venvoordezaal. DEN HAAG (GPD) - Onder uiterst moeilijke omstandigheden is de vijf de Camel Trophy in Brazilië van start gegaan. Na de eerste klasse mentsproef, waarin de teams een 50 km lang traject door de jungle zo snel mogelijk moesten afleggen, staat een Belgisch team op de eerste plaats. Het Nederlandse team Haaksma- Krug staat op de vierde plaats en het team Dagevos-Vermeer neemt voor lopig een vijfde positie in. De eerste dagen van de Trophy wer den gekenmerkt door noodweer. Bruggen stortten in en overstromin gen maakten hele gebieden ondoor dringbaar. De rijders worden boven dien geconfronteerd met een tempera tuur van 40 graden celsius met een vochtigheidsgraad van 100. De twaalf teams zijn in hun Land rovers nu op weg naar het centrum van het Braziliaanse malariagebied waar 2000 types malaria bestaan. „Dit is geen jungle, maar een regelrechte hel", aldus de Nederlandse deelnemer Age Krug, die ondanks de constante tropische regenbuien tot nu toe goed presteert. VLISSINGEN Opnieuw is zaterdag tweede klasser Arnemuiden de weg naar een opvallende bekerprestatie afgesneden door een Zeeuwse zondag tweede klasser. Vorig seizoen was Breskens te sterk voor de vissers- stadploeg, donderdagavond verloor Arnemuiden de met veel sentimenten beladen bekerontmoeting in en legen Vlissingen. Het werd 2-1 voor de Vlissingers, in de eerste confrontatie tussen beide teams na de geruchtma kende overschrijving van de Arne- muidenaren Jaap en Huib Meerman naar de VC Vlissingen. En het toeval wilde, dat het juist deze broers Meer man waren, die het vonnis over hun vroegere club velden. Vlissingen-Arnemuiden had alles wat een bekerwedstrijd boeiend kan ma ken. De strijd was niet groots, maar wel ongemeen spannend waren de sensationele momenten voor beide doelen, in de eerste helft grepen de teams herhaaldelijk met stevige over tredingen in, in twee gevallen zo 'ste vig', dat Arnemuiden-voorstopper Klaas van Belzen en Vlissingen-verde- diger Barend Vader geblesseerd het veld moesten verlaten. Scheidsrechter Ad Brekelmans uit Berkel-Enschot, die met zijn beslissin gen niet altijd gelukkig was, speelde ongewild een hoofdrol in deze partij. In de 25e minuut van de tweede helft staakte hij de wedstrijd, omdat hij die niet verder meer kon leiden. „Mijn rechterkuit zat helemaast vast. Het is een heel oude blessure, 's Morgens had ik er nog geen centje last mee", liet de Brabantse arbiter weten Vol gens de ook deze avond uitstekend acterende Arnemuiden linkervleugel aanvaller Lieven van Belzen was er met Brekelmans niets aan de hand. „Hij was gewoon bang om de wed strijd verder te leiden. Hij liep als een haas over het veld", oordeelde de spits. Arnemuiden wilde aanvankelijk niet verder spelen, maar na een rust periode van 10 minuten werd de partij vervolgd onder leiding van de arbiter Paul de Nooijer. Grimmige strijd Vlissingen begon gehandicapt aan de strijd. Middenvelder Gerrie Eiken hout kreeg tijdens de warming up last van een tegen Dosko opgelopen blessure. Hij werd vervangen door Hans van de Rafelaar. Arnemuiden was in de beginfase feller, maar gelei delijk herstelde Vlissingen het even wicht. De zondag tweede klasser werd zelfs sterker, nadat Barend Va der met een verdraaide knie vervan gen moest worden door Chris VVelle- man. De strijd werd grimmiger; steeds vaker volgend de momenten elkaar op, dat er gestopt moest wor den voor een geblesseerd geraakte speler. In de 28e minuut corrigeerde arbiter Brekelmans een te harde charge van Vlissingens laatste man Jaap Meerman mei een boeking. Drie minuten later stond Vlissingen aan de leiding. Middelvelder Huib Meer man verraste doelman Johnny Jas- perse na uitstekend voorbereidend werk van de gctrucle Frans Schaap: 1-0. Kort daarop eindigde de wedstrijd voor Arnemuiden-voorstopper Klaas van Belzen. Bij een botsmg scheurde hij de banden van zijn Imkerenkel. Reeds tijdens de rust werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar men foto's van het geblesseerde been nam. Rinus van Belzen nam Klaas van Belzens plaats als voorstopper over en Jacco Oosterling kwam het team completeren. Vlak voor rust behoedde Jasperse Arnemuiden voor een grotere achter stand toen hij een schitterend, schot van Hans van de Rafelaar van' onder de lat plukte. Onder aanvoering van Lieven van Belzen en Ad Poortvliet speelbal treuzelende Rob Baljeu door begon Arnemuiden na rust aan een fel de achterstand tot 2-1 te verkleinen, offensief. Vlissingen-doelman Ron Verder kwamen de Arnemuidenarcn van Huizen toonde zijn talenten bij na de 'verplichte' stop wegens de gevaarlijke schoten van Paulus Poort vliet en Ad Poortvliet. Arnemuiden wel dat zeker leek echter definitief geslagen toen weest. Maar scheidsrechterswisseling niet hoe- •erdiend zou zijn ge- dc andere kant zag John Livramento in de 12e minuut in arbiter De Nooijer een strafschop i-oor Vlissingen over het hoofd, toen Jasperse de doorgrboken Frans het 16-metergebied neergelegd werd („hij struikelde over de voet van Ri nus van Belzen". was de lezing van Schaap neerhaalde.. Arnemuiden trainer Karei van de Gruiter) en Jaap Meerman de straf schop mocht verzilveren: 2-0. „Wij waren deze avond geen lopploeg, maar Vlissingen evenmin", relativeer de Van de Gruiter de zege van de opponent. „We speelden te krampach tig, Arnemuiden was na rust een stuk beter, maar ik vind het schitterend. Arnemuiden bleek echter veerkracht dat juist Huib en Jaap Meerman te hebben voor een nieuw offensief. Arnemuiden geveld hebben", verze- In de 18e minuut profiteerde Rinus kerde Vlissingen-trainer Bert Pentu- van Belzen van een bij een terug- Veerkracht Arnemuiden-voorstopper Klaas van Belzen ligt gewond op de grond. Scheids rechter Ad Brekelmans, die zich na rust moest laten vervangen, geeft het teken aan de verzorger van Arnemuiden, tenoijl hij met Vlissinger Jaap Meerman praat. VLISSINGEN-M1DDELBURG MIDDELBURG - Als er één 'gentlemanvoetballer' op de Zeeuwse velden rondloopt dan is het de 31-jarige Wim Dekker van Middelburg wel. Hoewel hij al aan zijn veertiende seizoen bezig is, kreeg hij pas vorig jaar voor het eerst in zijn sportieve loopbaan een boeking. Wim Dekker: „Het gebeurde in de laatste wedstrijd van het seizoen tegen Sluiskil. Ik wilde op mijn manier ook eens een beetje hard spelen, zette een sliding in. maar ik was iets te laat voor de bal, waardoor mijn tegenstander kwam te vallen. Prompt schreef de scheidsrechter mij op. Eerlijk gezegd vond ik dat geen plezierige ervaring en ik hoop dat het mijn eerste en laatste boeking is". Emotionele spanningen in het veld Tientallen keren al heeft Wim Dek- kunnen echter tot onverwachte ker in de derby tegen Vlissingen ontwikkelingen leiden. Zo was de gespeeld. Maar op de vraag welke immer vriendelijke Wim Dekker ontmoeting tussen de twee rivalen zondag jongstleden in de thuiswed- de meeste indruk op hem gemaakt strijd van Middelburg tegen Inter- heeft, noemt hij toch een wed- nos plotseling de gebeten hond bij strijd, waarin hij zelf nog niet de Brabanders. Bijna aan den lijve meespeelde: „Ik was nog maar een ondervond Dekker de toegenomen jaar of twaalf toen ik Middelburg agressie, toen de Internos-doelman met 7-2 van Vlissingen zag winnen. Campen een wilde achtervolging Dat vergeet ik nooit meer", op hem inzette, die gelukkig ge- Een onuitwisbare indruk op hem stuit werd door andere spelers, maakte ook de Vlissingen-Middel- Wim Dekker wil wel toegeven: burg van vijfjaar geleden: „Hennie Wijs was uitgeschakeld door een beenbreuk, Kees van der Sluis kon ook niet meespelen en dus ver wachtten we er niets van, omdat we nog al wat jonge spelers moesten „Toen ik de woede in zijn ogen zag. opstellen. Maar in de rust stonden werd ik een beetje bang en ik ging we met 3.Q VOor. In de tweede helft voor alle zekerheid maar achter de werden we tenslotte helemaal zoek scheidsrechter lopen gespeeld. Het werd 3-3 en als de wedstrijd ook maar één minuut Onbesuisd langer had geduurd, hadden we Wat was nu precies de aanleiding? reT" "°B Dekker: ..Een van die Brabanders gisteren. iHans Wljdeven) haalde Hennie Bl€SSlir€S Wils nogal onbesuisd onderuit en werd opgeschreven. Ik was inder- DK selzoe" »ordt Dckker weer re- daad een beetje verontwaardigd en gehnatig geteisterd door blessures, zei alleen maar dat het zijn eigen Zonder een goed ingetapete rech- schuld was. Waar bemoei je je mee terknie kan hij niet spelen. ,.En ik riep hij. Toen de scheidsrechter heb nu ook een kuitblessure" Trai- hem toch opschreef, riep hij ook nen kan hij nauwelijks. ..Vonge nog een keer klootzak Ik had nog week kwam ik op de training en nooit meegemaakt, dat zoveel woe- "?en stelde Johnny Tahapary zich de zich tegen mij richtte". hij wijze van grap aan mij voor. zo Altijd al is Wim Dekker een tegen- welm6 ze ™e op de training. Ik scander geweest van het vaak ge- heleef nu ook minder plezier aan hanteerde motto 'de beuk er in': voetbal Als het zo doorgaat, denk „Er mag wat mij betreft wel stevig lk over om aan het eind van dit gespeeld worden, maar ik verlies seizoen te stoppen Maar pin me liever dan dat ik een tegenstander <"aar nle' °P vasl want a"s het weer bewust neerleg", zei hij jaren gele. beter gaal, ga ik toch door den al eens in een interview. Aan Dekk" z,« ''"natie bij thssui- dat devies heeft hij zich altijd lanS als rrleaal: ..Het gehouden, w ie Wim Dekker ooit ls een verzameling goede voelbal- zijn zelibeheersing heeft zien ver- Iers- maar nog lang geen ploeg. Ik liezen op een voetbalveld mag zijn k""a »°k de «"druk, dat hel vinger opsteken. ee" vriendenclub is. Dat soort ver- halc-n over onderlinge afgunst -T«» doen wel de ronde en daar geloof LI£1 Dy ik in. Als het bij Vlissingen vol- Het is dan ook niet te verwachten, gend seizoen ook niet lukt, kunnen dat Wim Dekker zondagmiddag ze het wel vergeten", aanstaande in de Walchcrse derby In november zegevierde Vlissingen Vlissingen-Middelburg 'de beuk er in Middelburg op het nippertje met in zal gooien'. De Middelburgse 3-2. De ploeg van André Wurth is er middenvelder en aanvoerder zegt: ongetwijfeld op gebrand om zon- „Laatik ons zelf maar in een under- dagmiddag revanche te nemen, dogpositie plaatsen door te zeggen dat Vlissingen natuurlijk favoriet is. Ondanks de teleurstellende re sultaten van Vlissingen, heeft die ploeg toch meer kwaliteiten dan Middelburg op dit moment, al zegt uac*u aerby natuumjk wei nig". ZIERIKZEE - De Zeeuwse baanatletiek nam de afgelopen jaren geen hoge vlucht en het ziet er niet naar uit, dat daarin het komende seizoen verandering komt. De vaandeldraagsters van de Zeeuwse atletiek. Els Vader cn Marjan Olyslager zijn zelfs uit deze provincie verdwenen en opvolgsters zijn er eenvoudig niet. Boven de omvangrijke laag breedtesporters steken weliswaar enkele talenten uit zoals de midde- nafstandstoppers Muriel Grondman van RKHAV Hulst en Ivar Schüte van Dynamo Middelburg, alsmede de allround optredende Brenda van Essen, ook van Dynamo, maar deze jonge atleten hebben (nog) niet het gewicht om de baanatletiek in deze provincie te dragen. Hoe de Zeeuwse atleten momenteel 'honderd man breedtesport', maar over een seizoenopening denken, eigenlijk gaat het haar aan het blijkt duidelijk uit de inschrijvin- hart, dat deze wedstrijd van de gen voor de wedstrijden morgen Zierikzeese club. die tot voor enke- (zaterdag) van het Zierikzeese Del- ie jaren ook de belangstelling van ta Sport, de club. die daarmee sterke atleten genoot, zo aan het traditioneel het seizoen voor de verwateren is. Tijdens deze baanwedstrijd. die om 13.00 uur begint en omstreeks 17.00 uur geëindigd kan zijn. wordt een groot aantal nummers afgewerkt Onder de deelnemers van meer importantie lange afstandsloper Leon van der Velden van AV '56 Goes, die uitkomt op de 3000 me ter. en Mirjam Knijn van Energie uit Barendrccht. Grote afwezige bij de wedstrijd van haar eigen Club is Jacolies van Gastel, voor wie begin van het jaar een rustperiode in ging van zes maanden ten gevolge van een beenblessure. baanatleten in dit gewest opent. Er zijn slechts honderd belangstellen den. voornamelijk jeugdatleten. De slechte atletiekaccommodatie in Zierikzee voor de loopnummers (Delta Sport moet het nog steeds doen met een antieke grasbaan van 300 meter en een sintelsprintstuk van 100 meter) zal niet vreemd zijn aan de geringe interesse. Bestuurslid Betsy Schot van Delta Sport doet dan wel verheugd over

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 21