[Foutparkeerder schuldig zonder opleggen van straf Afscheid Jaap Boekhout van 'Welzijn Ouderen' Aanbesteding riolering Kloosterstraat in juni Kantonrechter laakt optreden wegschap Voorbereiding Polentransport vanuit Hulst in volle gang Nieuwefietsoversteekplaatsen op kruispunt rijksweg-oprit brug Amerikaanse band bezocht Goes PZC/Streek DONDERDAG 12 APRIL 1984 MIDDELBURG - „U heeft heel wat werk verricht", zei officier van justitie mr R. Beaumont ^woensdagmorgen tijdens de zitting van de Middelburgse kantonrechter tot de 25-jarige IVIissinger J. C. K.. Begin vorig jaar had K. zijn auto geparkeerd in de berm van de Galgeweg lin de omgeving van Koudekerke, hetgeen overigens verboden is. K. had eerst geprobeerd zijn ^vierwieler kwijt te raken op het terrein voor betaald parkeren aan de Galgeweg. Doordat de «parkeerautomaat geheel vol was, weigerden de slagbomen, die daardoor gesloten bleven. j§De Vlissinger stelde de meldkamer voor invaliden over", zei hij. Zijn eis „Politiemensen staan onder ede. Ze van de rijkspolitie op de hoogte. Te- luidde een boete van 50 gulden, De maken ambtsedige processen-verbaal vens werd K. verteld dat een kanton- kantonrechter vonniste conform. op. Daarom nemen we altijd aan dat nier van de eigenaar van het terrein, de politie de waarheid spreekt", legde y bet Wegschap Walcheren, langs zou Hstfn'v de kantonrechter gistermorgen vooi I komen om de automaat te ledigen. K. -* ulu 3 de zoveelste keer uit. Deze keer was C bleef op de komst van de ambtenaar ..Ja ik reed wel door het rode licht, het M. W. (33) uit Kortgene, die bij wachten, maar tevergeefs. Uiteinde- maar vijf meter achter de stopstreep hoog en bij laag beweerde dat ze wé) lijk parkeerde hij zijn voertuig dan kwam ik tot stilstand. Toen ben ik was gestopt voor een stopstreep. Een maar in de berm van de Galgeweg, meteen een stukje teruggereden", politieman had in juni vorig jaar op wat hem prompt een proces-verbaal vertelde G. W. (40) uit Kapelle tijdens een kruising van de Provinciale Weg 7 opleverde. de zitting. „Het aardige van de rood- by wissenkerke gezien dat mevrouw |jKantonrechter mr J. Verhoeven had üchtcamera's is. dat ze werken op w. zonder voor de streep te zijn ge n het algemeen weinig waarderende lussen in het wegdek. Als u door rood stopt de kruising opreed. De boete .voorden over voor een beheerder van licht rijdt, rijdt u over die lus, en bedroeg 75 gulden, een parkeerterrein die wel de lusten wordt automatisch een foto gemaakt, maar met de lasten van zijn bezit wil Als u terug rijdt, rijdt u weer over die -hebben. Op verzoek van de officier lussen en zou de camera opnieuw een A g (23) uil/ Meliskerke verleende in Ivan justitie verklaarde hij K. wel foto maken. Die tweede foto bestaat oktober op de kruising Weijevlietweg 'ihuldig aan de parkeerovertreding, echter niet", hield mr Beaumont de Nieuwe zuidbeekseweg in Vlissingen Omdat de officier het gedrag van de automobilist wilde laten meewegen eiste hij een boete van 150 gulden. De kantonrechter legde S. de gevraagde boete op. Hondebeet r legde hij hem geen straf op. Bevelander fijntjes1 voor. met een trekker geen voorrang J V. (54) uit Middelburg had in mei'83 Omdat de kantonrechter het niet uit- een op een voorrangsweg rijdende zijn auto geparkeerd op een voor gesloten achtte dat W de acceptgiro- auto. De bestuurder van die auto gal Invaliden bestemde parkeerplaats kaart om zijn boete te kunnen beta- toe dat hij niet goed had opgelet en aan de Spuistraat in Vlissingen. V. len, in verband met verhuizing niet pas op het laatste moment begon te /as niet in het bezit van een geldige zou hebben ontvangen, veroordeelde remmen. Dat neemt echter niet weg -lyalidenparkeerkaart en kreeg dus hij W. tot een boete van 80 gulden ir dat toen gevolgde het ongeluk niet ;en 'bekeuring'. V. voerde gistermor- plaats van de gebruikelijke 110 gul zou zijn gebeurd als S. de automobi- jen ter verdediging aan, dat hij sui- den. list wel voorrang zou hebben gegeven Bkerpatiënt en zenuwpatiënt is, en dat |hij enkele dagen voor zijn parkee rovertreding een aanval van epilepsie Ihad gehad. ,,Ik had het idee dat ik die Invalidenparkeerplaats op dat ment wel kon gebruiken", zei hij. De officier dacht daar anders over. „Als iedereen voor zichzelf denkt te kunnen beoor delen of hij op zo'n parkeerplaats mag parkeren, blijft er geen plekje i H. C. P. (26) uit Hansweert werd veroordeeld tot een boete van 25(1 gulden, waarvan 150 gulden voor waardelijk, omdat zijn hond in een brandgang een voorbijganger had ge beten. „De kinders hadden het tuin poortje open laten staan", voerde P. ter verdediging aan. Nadat mr Ver hoeven de man had veroordeeld, gal hij hem nog een tip: „Koopt u eens een veer voor op hel hekje. Dan klapt dat altijd weer dicht. U moet er dan wel opletten, dat u de veer aan de juiste kant van het hekje bevestigt, anders heeft zelfs de hond in de gaten dat hij er vandoor kan..." Voor het rijden in een onverzekerde auto liep M. J. W. (20) uit Aagtekerke tenslotte op tegen een boete van 300 gulden en een voorwaardelijke rij ontzegging van vier maanden. Op de kruising Molenwal't Hout in Aagte kerke had hij in septmeber '83 een aanrijding veroorzaakt Officier en kantonrechter erkendén weliswaar dat de kruising zeer onoverzichtelijk is, maar wezen aan de andere kant op de enorme risico's die mensen nemen wanneer hun auto niet verzekerd is. Vi! 1-1; Cort Seroosl ïoondijkc B2-Bres B2 7-1. C 51 10-0; 0-3, RCS Biervliet oede BI 1-l, Corn Bil: Ter rdenburg i B3-HW ■aauw Bl 0; Hontei lZW Bl 'ischor Cl 3-1, Ziert 5-Reness vo Cl-Co: ivelandei Wolfaart: C3: Kloet tlllandia lelie C2-I ïdskerke Cloetinge ■Kloeting e C3 2-( V C2-Yer 1-Borsseli Iruininge: -6; Heink ,1e Cl-We ikzee Cl RCS C2 6-7; Oos Meeuwen Cl-Veere C2-RCS rke C2 VCK C2 C4-Meeu iiddelburg :den Cl Dauwend Vlissinge: GPC C2 I 2-7, VUi >ep Cll: -1; Oostt is Cl-Ten Cl 6- /V C2-Slu! Jeugdcommissie Hulst komt vaker bijeen HULST De jeugdadviescom- missie van de gemeente Hulst zal dit jaar vaker dan in voor gaande jaren bijeen komen. In het verleden kwam het meerma len voor dat de commissieleden besloten, vanwege de magere agenda, de zittingen af te gelas ten. De presentiegelden bleken soms hoger op te lopen dan de subsidiebedragen waarover ge praat werd. De jeugdadviescommissie be sloot onlangs tijdens een officië le vergadering wel alle bijeen komsten door te laten gaan, zij het bi,j een niet zo uitgebreide agenda op informele wijze. Zo doende zullen tijdens deze korte bijeenkomsten geen presentie gelden worden uitgekeerd. De commissie is hiertoe overge gaan omdat de leden vreesden dat de activiteiten voor de jeugd onder de afgelaste vergaderin gen lijden. Zo werden minder adviezen aan de gemeenteraad gegeven. BIJEENKOMST IN 'GOEDERTIJT BRESKENS BRESKENS - Woensdagavond nam de heer J. A. J. Boekhout afscheid als voorzitter van de stichting Welzijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Hij deed dat in het dien stencentrum 'Goedertijt' in Breskens in aanwezigheid van het bestuur van de stichting, de beheerscommissie van 'Goedertijt' en diverse medewer kers. In het afscheidswoord van Jaap Boek hout stond het woord betrekkelijk centraal. Hij memoreerde een uit spraak van de voormalige burgemees ter van Oostburg, de heer Schipper, die bij een werkbezoek in 1970 aan het Caravan door brand zwaar beschadigd NIEUWVLIET - Oververhitting van de geiser was de oorzaak van een brand in de stacaravan van P. van P. uit IJzendijke, die op het recreatie park Pannenschuur te Nieuwvliet staat. De caravan liep behoorlijke schade op. Het schadebeGdrag werd geschat op 10.000 gulden. De brand brak omstreeks twee uur woensdag middag uit. De brandweer van Cad- zand had het vuur snel onder contro le. Ten tijde van de brand was nie mand in de caravan aanwezig. dienstencentrum beloofde, dat het ge meentebestuur garant zou staan voor de in de toekomst benodigde finan cien omdat dit centrum het waard was om tot in lengte van dagen opti maal te functioneren. „Ik realiseer me hoe betrekkelijk de waarde van derge lijke uitspraken is. Die Lijd liet toe dat men zulke toezeggingen kon doen. Op dit moment lijkt het erop dat het centrum een financieel blok aan het linker- of rechterbeen van het ge meentebestuur is, zodat gedacht wordt aan toekomstige wijzigingen met betrekking tot een andere be stemming". zo sprak de scheidende voorzitter. Hij sprak zijn zorg omtrent de finan ciële haalbaarheid van het kunnen exploiteren van het dienstencentrum 'Goedertijt' en het doen functioneren van de stichting Welzijn voor Ouderen uit. „Hoeveel geld stellen de rijksover heid en de gemeentelijke overheden in de toekomst nog beschikbaar voor dit welzijnswerk en op welke plaats komt het werk te staan als er een prioriteitenlijst wordt vastgesteld", vroeg Boekhout zich af. Beschouwen Ook zei hij geschrokken te zijn van de plannen die zijn vastgelegd in het vierjarenplan sociaal-cultureel werk. „De aanbevelingen die daarin worden gedaan met betrekking tot een eventuele samenwerkingsvorm van de stichting Streekjeugdcentrale en de Stichting Welzijn voor Ouderen zullen in de komende maanden door de werkgroep worden bestudeerd", aldus Boekhout, die zelf zitting heeft in die werkgroep. „De grootste zorg hierbij is de positie van de medewer kers van beide stichtingen en het werkelijke welzijn van de ouderen, waarvoor wij als stichting diensten verlenen, waarvoor wij werken". Hij hoopte dat deze zorg berust op ver meende voorgevoelens. „Al komen mijn voorgevoelens dikwijls uit", al dus Jaap Boekhout. Hij nam afscheid met de dichterlijke woorden: „Weemoedig smeult in mij het nagloren van een gezonken zon". Namens het bestuur sprak mevrouw Niermans en namens het personeel sprak Theo Bakker de scheidende voorzitter toe. Aanwezig waren verder mevrouw H. Vonk, namens het pro vinciaal opbouw orgaan en de heer A. M. van Hoepen, in het verleden advi seur van de stichting namens het ministerie van WVC. De gemeentelij ke vertegenwoordigers van Oostburg en Aardenburg ontbraken bij het af scheid. Vrijwilligers druk. bezig i de goederen voor het vierde Hulster Polentransport. HULST Voor de vierde keer vertrekt er binnenkort vanuit Hulst een goederentransport naar Polen. In verband daarmee is woensdagavond een begin ge maakt met het sorteren van een enorme hoeveelheid aangeboden kleding en schoeisel in de hangar van transportbedrijf Polfliet aan de Industrieweg te Hulst. De eerste actie vanuit Hulst in 1981 was een initiatief van de brandweer, deze keer is er een samenwerkings verband ontstaan tussen de brand weer, met name de heren Polfliet, Neve, Biesbroeck, Ferket en Sa- man, de heren Mahu en De Theye van het Rode Kruis, slager Theo Biesbroeck en huisarts J. G. A. Niesten Het transport gaat naar Zuidoost-Polen. De eerste plaats die wordt bezocht is Krotoszyn waarmee contacten zijn gelegd via het Rode Kruis. Daarna komen de plaatsen Kadlub en Lipoa aan de beurt. Deze plaatsen werden al eer der bezocht door de brandweer uit Hulst. Het laatste doel van de actie is de plaats Grotkov waar spullen worden afgeleverd voor het zieken huis aldaar en een kindertehuis in de buurt. Contacten hiervoor zijn gelegd door de huisarts Niesten uit Hulst. Hoewel men nog niet zo lang bezig is met het inzamelen ligt er al een indrukwekkende hoeveelheid te sorteren goederen. De hangar van het transportbedrijf is tot de nok toe volgestouwd met de ingezamel de goederen. Behalve de goederen uit Hulst, worden ook spullen mee genomen die nog in het bezit waren van de 'Polen-stichtingen uit Ter- neuzen, Koewacht en Lams waarde. Naast die goederen hebben deze stichtingen ook nog wat financiële middelen aan de Hulster actiegroep aangeboden om de financiële lasten van het konvooi te verlichten. Kle ding vooral baby-, kinder- en winterkleding en schoeisel vor men de hoofdmoot van het trans port Daarnaast wordt een belang rijk deel ingenomen door goederen die verstrekt zijn door de ziekenhui zen in Zeeuwsch-Vlaanderen zoals operatietafels, bedden, verband middelen en medicamenten. Over de belangeloze medewerking van het bedrijfsleven heeft de actie groep niet te klagen gehad. Zo zal transportbedrijf Van Hofstege uit Grootegast in Groningen een vrachtwagencombinatie ter be schikking stellen. De combinatie zal worden bestuurd door de Hul stenaar Kees Schragen Voor de administratieve rompslomp, het vervullen van de douaneformalitei ten, zal transportbedrijf De Ko- ninck uit Kaoellebrug zorgdragen. Bovendien stelt restaurant Van Oosterom een transportbusje ter beschikking aan de initiatiefne mers. Het merendeel van de initiatiefne mers zal bovendien de reis naar Polen meemaken. „We kunnen re kenen op een warm onthaal van de mensen daar. Ze zien vaak al maan den reikhalzend uit naar de komst van het transport. We ontvangen ook nog regelmatig brieven uit Po len" aldus de heer Polfliet. De mensen die het transport verge zellen hebben van het Poolse con sulaat in Antwerpen een tijdelijke verblijfsvergunning gekregen. Pol fliet: „Het betekent wel dat je maar vijf dagen in Polen mag verblijven, maar het is wel beter dan een toeristenvisum want in dat geval ben je ook nog verplicht dagelijks een hoeveelheid buitenlandse valu ta in Polen te spenderen." „Je hebt trouwens toch al verplichtingen genoeg daar. Zo kun je maar beter niet van de voorgeschreven route afwijken of tussentijds in een ande re auto gaan zitten, wil je niet in netelige situaties verzeild raken." Als alles volgens plan verloopt zal het transport woensdag 30 mei vanaf het 's-Gravenhofplein ver trekken. ADVIES WELZIJNSRAAD SAS VAN GENT BURGEMEESTER M. SOMERS: el V KLOOSTERZANDE - Zoals het er nu schrijvers, wanneer het vrachtverkeer gemeente bij de groep Hontenisse van naar uitziet zal begin juni de aanbe- over de Oudeweg zou wegrijden. Bur- de rijkspolitie advies heeft gevraagd steding kunnen plaatsvinden voor de gemeester Somers vertelde dat de over deze zaak. rioleringswerkzaamheden aan iontenissf 0-11 Gi d< :n C2-Grm 3 3-3; Ter! "2-Corn s C3-Aar( rem.Boys C2 1-4; IJl ik balclub 'ee klas niet veri ikomen, moral in n het s| Ko van reind. komen :n 1-0 vo /kende ïelft gini De ste: and en n te scoi ;n wijzigi Succes voor Hulster postzegelverzamelaars HULST Drie leden van de Hulster postzegelvereniging 'Het Land van Hulst' hebben met succes deelgeno men aan de postzegeltentoonstelling 'Webraphilex' in het Brabantse Etten- Leur. De heer C. Hageman uit Clinge behaalde met zijn postgeschiedenis van het Protektoraat Bohemen en Moravië verzilverd brons. Brons was er verder weggelegd voor W. Bauwcns uit Hulst met zijn landenverzameling over Roemenië en J. Bakker uit Lams- waarde met zijn inzending 'Avifauna' in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Cloosterstraat in Kloosterzande. Dat vertelde burgemeester mr M. Somers van Hontenisse woensdagavond tij dens een gemeenteraadsvergadering in Kloosterzande. Somers deelde mee dat Hontenisse woensdag toestem ming ontving van het rijk om tot de aanbesteding over te gaan. De ge meenteraad verklaarde zich daarop zonder moeite akkoord met het aan- van een geldlening voor het. werk van 1 miljoen gulden. De raad stemde daarnaast in meer derheid in met een adhesiebetuiging aan het dagelijks bestuur van Hulst wat betreft een onlangs uitgebrachte cr-Steéijnota over de ziekenhuiskwestie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het Hulster college pleit daarin voor het openhou- van het Sint-Liduinaziekenhuis lil Hulst. Het bestuur vindt dat - samen met anderen - al het mogelijke daaraan moet worden gedaan. Het raadslid B. J. M. Pauwels (cda) Informeerde naar een klacht van in woners van Kloosterzande, die vorige week bij de gemeente is ingediend. De Inwoners maken daarin gewag van het vele vrachtverkeer dat zich van het industrieterrein via Hoek en Bos en de Zoutedijk naar elders begeeft. Volgens de klagers levert dit een verkeersonveilige situatie op. onder meer voor de omwonende kinderen. Het zou beter zijn, melden de brief- Simultaan wedstrijd van schaakvereniging Hulst HULST - De schaakvereniging Hulst houdt zaterdag een simultaanwed- strijd in de grote zaal van het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. De simultaangevers zijn me vrouw H. van de Parrere en de heer P van der Stenen. Beiden zijn in het bezit van de meestertitel. Er zullen ongeveer 60 schakers aanwezig zijn. De wedstridjen beginnen om 13.00 De 'North Branch High School Band in actie. GOES - De Amerikaanse 'North Branch hihgschool- band' uit de staat Michigan bracht woensdag een bezoek aan Goes. Dat gebeurde in het kader van een Europese toernee. Naast een ontvangst in het stadhuis door loco-burgemeester drs J. Dijkgraaf, stond er onder meer een concert in de rooms-katholieke 'Maria Magdalena' kerk op het programma. 's Morgens werden de Amerikanen opgewacht bij het stadhuis door de leden van de Goese drumband 'Excelsior'. Het Zeeuwse showkorps zorgde voor de slaapplaatsen voor de gast-muzikanten. Uit dank hiervoor ontving de voorzitter van 'Excelsior', M. Koole. een Amerikaanse vlag. Wethouder Dijkgraaf overhandigde de leider van de buitenlandse groep een oude prent van Goes. Nadat enkele leden van de highschoolband enige muziekstukken ten gehore had den gebracht, gingen de aanwezigen uiteen en was er gelegenheid Goes te verkennen. 's Avonds kwamen de 120 muzikanten weer bij elkaar om een concert in de kerk te geven. Zij speelden onder meer nummers van Barbara Streisand en Frank Sinatra. G. van Rossum, voorzitter van de culturele raad van de gemeente Goes, sprak de Amerikanen toe alvorens zij overgingen tot het muzikale gedeelte. Vanmorgen, donderdag, reizen de Amerikanen door naar Engeland. SAS VAN GENT - Op het kruispunt Rijksweg-oprit brug in Sas van Gent moeten nieuwe fietsoversteekplaat sen komen die beveiligd zijn door met hand te bedienen lichten. Daar bij moet het berijden van het noorde lijk fietspad op de brug worden toe gestaan en dient de oversteekplaats ter hoogte van de Suiker Unie te verdwijnen. Tesamen met het aan brengen van middenbermen op de kruising en het verleggen van de fietspaden dichter naar de kruising toe, zijn dit de voorstellen aan burge meester en wethouders van de stich ting welzijnsraad in Sas van Gent, die een rapport heeft samengesteld naar aanleiding van de onveiligheid van die kruising. Een zaak die ook de gemeenteraad al een viertal jaar be zighoudt. Vanuit de raad werden al eerder sug gesties gedaan om verkeerslichten te plaatsen op de gevaarlijke kruising. In gesprekken met rijkswaterstaat, is de gemeente Sas van Gent nog niet tot een beslissing gekomen. De welzijnsraad heeft de problema tiek rond de gevaarlijke kruising Rijksweg-oprit brug aangekaart in haar verkeerscirculatieplan dat een West-Zws-Vlaamse PvdA-afdeling koos een nieuw bestuur OOSTBURG - De PvdA-afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft woensdagavond een compleet nieuw bestuur gekozen. De bestuurswisse ling is een gevolg van een interne crisis, die al enkele maanden speelt. In een besloten ledenvergadering, waarin alle problemen uitgebreid werden besproken, werden woens dagavond vijf nieuwe bestuursleden gekozen. J. Wielakker zal als voorzit ter optreden, J. Smeets wordt secre taris en verder zijn als leden gekozen T. Termont en de dames L. van der Hooft en L, Simpelaar. Of en hoe de meningsverschillen werden bijge legd, werd niet bekend gemaakt. Wel is intussen duidelijk geworden dat dc bestuurscrisis voornamelijk werd veroorzaakt door persoonlijke tegen stellingen. Uit de uitnodiging voor de besloten vergadering viel af te lezen dat een bestuursmeerderheid wilde dat vier van de negen bestuurders opstapten, te weten M. Zwaving (voorzitter). D van Heyst. M. ten Braak en mevrouw G de Vries. De eerste twee wilden een uitspraak van de ledenvergadering afwachten en weigerden om zonder meer vroegtijdig op te stappen. De verkiezing tijdens de besloten verga dering heeft een sterk verkleind be stuur opgeleverd. drietal jaar geleden verscheen. Daar op heeft ze de hulp van de pressie groep 'Stop de kindermoord' ingeroe pen om een alternatief te vinden voor de vaak omslachtige en gevaarlijke wijze waarop fietsers moeten overste ken om Westdorpe te bereiken. Zij komt tot de conclusie dat het noorde lijk fietspad over de brug eigenlijk qua breedte niet geschikt is om te dienen voor gebruik in twee richtin gen. „Toch wordt deze route wel als zodanig gebruikt", concludeerden de samenstellers. „Vanwege de afstands besparing zullen de fietsers toch wel gebruik blijven maken van het fiets pad Daarom is het beter om de inrichting van het kruispunt af te stemmen op het tweezijdig gebruik, zodat alle weggebruikers hiermee re kening kunnen houden". Weghalen oversteekplaatsen De welzijnsraad pleit ook voor het weghalen van verschillende over steekplaatsen rond het kruispunt., Enkele tientallen meters ten noorden van de kruising is een fietsersover steekplaats die door automobilisten vaak niet herkend wordt. „Een derge lijke situering kan tot gevaarlijke conflicten leiden tussen auto's en fietsers", zo schrijven de samenstel lers. Tot slot wijst de welzijnsraad op de mogelijkheid om de oppervlakte van de kruising te verkleinen De fietspa den moeten dan niet meer zoals mo menteel. uitbuigenbij de kruisings helften, maar juist dichter naar het kruispunt toe. De automobilisten en Majoretten Hulst succesvol in Limburgs concours HULST Zes majoretten van het peloton 'De Vossen' uit Hulst hebben met succes deelgenomen aan een fe deratief majoretten solistenconcours in het Limburgse Merelbeek. Het duo Claudia van Hoove en Bianca van Koert, die voor de eerste keer als duo voor het voetlicht traden, behaalde een eerste prijs. Tamara Vermeulen behaalde ook een eerste prijs in de B-jeugd. Yvonne Peeters kreeg een tweede prijs in de derde divisie. Jacintha Ferket en Sonja Heyens behaalden respectievelijk een eerste en een tweede prijs. Nancy van Dorsselacr van de groep 'Weldoen Door Vermaak' uit Clinge kreeg voor haar show in de derde divisie een eerste prijs. Alle deelne mers ontvingen een diploma en een beoordelingslijst. fietsers kunnen elkaar op een dergelij ke manier beter in het oog houden. Daarnaast heeft het verkleinen van het kruispunt het voordeel dat zono dig een verkeerslichteninstallatie ge plaatst kan worden. Hoe kleiner het kruisoppervlakte is en hoe meer ver keersstromen gebruik kunnen maken van dezelfde 'groentijden', hoe korter de wachttijden voor rood zijn. Dat is vooral van belang omdat gedurende de verschillende momenten van de dag het verkeersaanbod zo klem is dat bij lange 'roodtijden' het wachten niet als zinvol wordt ervaren, en daar mee overtredingen in de hand worden gewerkt. Samen met een voetganger soversteekplaats met hand te bedie nen lichten aan de Oostdam, kan de situatie rond de Rijksweg een stuk veiliger worden gemaakt. Het rapport is. behalve aan de ge meente, ook naar rijkswaterstaat, de politie en Veilig Verkeer Nederland gezonden. Alarm raadslid om vervuiling zeedijk Hontenisse HONTENISSE - De zeedijk in de gemeente Hontenisse geniet in de zomer veel aantrekkings kracht op dagjesmensen. De be zoekers zien schepen langsva- ren op de Westerschelde en na men zo nu en dan een frisse duik in het water. Op het eind van zo'n dagje uit ligt de dijk be zaaid met papieren, lege blikjes en plastic zakjes. In de winter is het stil langs en op de dijk, maar de natuur en met name de wind zorgt ervoor dat de vervuiling van de zeewering doorgaat. Mensen in de gemeente Honte nisse ergeren zich aan de viezig heid. In de laatste raadsvergadering kwam deze ergernis naar voren. De heer J. E M. Joosse (lijst A. Roctus) maakte mederaadsle den op deze toestanden attent. Voorts richtte hij aan de raad het verzoek om aan deze verloe dering van de dijk een einde te maken. Hoewel het Waterschap afspraken heeft met de gemeen te over het opruimen van het 'recreatie-vuil' had de heer Joos se een aanvullende taak toebe dacht aan werkloze vrijwilligers. Wethouder P. J Mangnus (lijst P. Mangnus) zou de door de heer Joosse geopperde gedachte overbrengen aan de mensen van het baanlozen-project.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 37