Werkzaamheden sluizen en iruggen vlotter uitvoeren life- 3 RPF Arnemuiden vreest eenzijdige informatie op openbare scholen Ouderenraad vóór regio-omroep maar tegen bijdrage tientje De tocht van het boos rood konijn Wissel Zeems-Vlaandereti PZC/ provincie SCHIPPERSVERENIGING SCHUTTEVAER erneuzens nitiatief egio-omroep ONDERDAG 12 APRIL 1984 21 TERNEUZEN - De binnenvaart in ons land ondervindt grote hinder van reparaties en andere werkzaamheden aan bruggen en sluizen. De Koninklijke Schippersvereniging 'Schuttevaer' indt dat daarin verandering moet komen. Rijkswaterstaat moet ervoor zorgen dat de werkzaamheden aan de 'kunstwerken' zo snel mogelijk worden uitgevoerd, zodat de hinder beperkte duur is. Als het aan de schippers ligt, wordt er in de toekomst voornamelijk 'ekarweid tijdens uren dat er weinig aanbod van schepen is. Ie problematiek komt begin mei aan vooral dat laatste is volgens de schip- via Antwerpen op het Schelde- eorde tijdens het tweedaags congres pers jn cje haak, Een dergelijk Rijnkanaal dan moet er niet betaald an 'Schuttevaer'. ditmaal in Maas- karwei moet zo snel mogelijk worden worden". Volgens de schippers in racht. De 'Schuttevaer'-afdelingen geklaard, dus moet er 24 uur per dag Stavenisse moet daarin verandering imsterdam. Rijnstreek, Terneuzen, aan WOrden gewerkt. De afdelingen: komen. Itrecht en Zwijndrecht hebben de ;gr wordt te vaak lichtvaardig geoor- Van de afdeling Amsterdam komt het aak bij het hoofdbestuur aangekaart, deeld 0ver de belangen van de schip- voorstel om het schutten via de slui- le schippers hebben zich, zo blijkt, perSj terwijl zij voor duizenden gul- zen van Terneuzen niet te staken op roen en geel geërgerd aan de manier cjens schade lijden door langdurig het moment dat er gespuid moet laarop de reparatie van een van de onderhoud". worden. Suggestie van Amsterdam: [reekraksluizen - na een schadeva- Begm maart klaagden de schippers gebruik daarvoor de gereconstrueer- ng, vorig najaar - verliep. „De her- ook al steen en been toen de reparatie de middensluis, die nu ongebruikt ligt telwerkzaamheden, die enige maan- van een van de sluizen bij Wemeldin- te wachten tot er geld boven tafel en in beslag nemen, verliepen traag. ge veei langer duurde dan aanvanke- komt voor de afbouw van het bedie- lijk door rijkswaterstaat was gepland, ningsmechanisme. chepen, die deze sluizen naar of van Toen regende het op het hoofdkan- De afdeling Stavenisse pleit nog eens ntwerpen moesten passeren, werden t00r Van 'Schuttevaer', maar ook bij voor de aanleg van een vluchthaven econfronteerd met vertragingen van rijkswaterstaat, telefoontjes en be- tussen de voormalige veerhaven en de mis meer dan acht uur per dag. De sloot het hoofdbestuur van de schip- oost-buitenhaven in Terneuzen. De ■erkzaamheden werden uitgevoerd persvereniging de zaak landelijk a p werkdagen tussen 08.00 en 116.00 te pakken. aldus een toelichting van de Slot van pagina 15) io, maar ook over ruimte in het eegstaande 'Schuttershofgebouw'. Dp het dak van dat gebouw zou xouwens ook de zendmast moeten Betaling situatie in Terneuzen krijgt, volgens de afdeling, te weinig aandacht. De afdeling Zwijndrecht van 'Schutte vaer' vindt dat rijkswaterstaat de in- Tijdens het congres wordt ook ge praat over een voorstel van de afde ling Stavenisse om te onderzoeken of er met Belgié een betere regeling kan worden getroffen voor de vaart via de Schelde-Rijnverbinding. De afde ling in een toelichting: „Als men uit de Kreekraksluizen de Schelde-Rijn- SAS VAN GENT - Een voor de brug verbinding voor doorvaart via Ant- bij Sas van Gent wachtende, perso- Personenauto zwaar beschadigd bij brug Sas van Gent werpen benut, moet men betalen. Komt men echter vanaf de Schelde, Passie-avond nenauto is woensdagmiddag rond 13.15 uur fors beschadigd toen voor de auto staande vrachtwagen achter uit tegen de auto botstse. De perso nenauto van P. J. S. uit Hulst botste „v,.v «««rw» tengevolge van de klap weer tegen 'orden geplaatst. Sturm: „We willen UI BreskeilS een achter het voertuig s taande zaak professioneel aanpakken, dat BRESKENS Zaterdag 14 april vrachtwagen. Er deden zich geen duidelijk. Voor de financiering zijn wordt in de Nederlandse hervormde persoonlijke ongelukken voor. »e in de eerste plaats aangewezen op kerk te Breskens een passie-avond De botsing ontstond doordat de be- eclame, maar mocht dat onmogelijk gehouden door het koor 'God is mijn stuurder van de eerste vrachtwagen, llijken dan denken we aan sponsors, lied' uit Breskens, onder leiding van J- p- van der E- U1,1 Gen,t de handrem Die zouden, samen met vertegenwoor- p. B. van Raad. Naast koorzang en losmaakte waardoor de wagen naar Jlgers van de gemeenten, ook in de samenzang wordt de schriftlezing ver- achter reed en tegen de voorzijde van irogrammaraad kunnen zitten. We zorgd door mevrouw Buyze en me- de personenauto botste. Deze keam enken ook aan vertegenwoordigers vrouw Dekker, meditatie door ds. Van weer in botsing met en vrachtwagen de pers in het bestuur. Dat, in Manen en er wordt een duet gezongen bestuurd door D. J. V. uit Hulst. Beide erband met de nieuwsvoorziening", door Marjan Kummer en Jaap van vrachtwagen liepen geen noemens- De eerste reacties van overheidszijde Oostenbrugge. Organist is P. van Zan- waardige schade op. De personenauto wen 'koeltjes'. Het. ministerie stuur- ten. De passie-avond begint om 19.30 werd zowel aan de, v,00,r' u a,a" le de initiatiefgroep een exemplaar Uur. achterzijde aanzienlijk beschadigd. ian de 'medianota' toe (Sturm: „Die van Rooijen van de gemeente Ter- IN ACTIEWEEK KRUISRAKETTEN leuzen verzocht de initiatiefnemers le plannen eens op papier te zetten. 'Radio Cupido' moet een zender porden met 'voor elk wat wils'. Er- vordt aandacht besteed aan alle mo- lelijke stromingen in de muziek, aan nternationaal, landelijk en vooral re- lonaal nieuws, aan sport en cultuur teetera. Voor de regionale nieuws- oorziening wil de omroep-inwording ntensief gaan samenwerken met de rovinciale dagbladen. Een woordvoerder van de gemeente ARNEMUIDEN - De Reformatorische Politieke Federatie in Arnemuiden heeft, zoals gemeld, de tweede weex Terneuzen woensdae- Wii moeten de Politieke reaeraue m arnemuiaen van mei uitgeroepen tot nationale ete zaak n^ eaan bStuderen De vindt het on'uist' dat openbare scho- actieweek. In die week zullen in ver- nisïer verstrektweiïwh^ zend in ons land meedoen aan de schillende sectoren van de samenle- ES„ de aemeente moet manifestaties in de actieweek tegen ving acties worden gevoerd tegen de MuSver eerst advies uitbrlSaen Wii de P'^tsing van kruisraketten in plaatsing van kruisraketten In het foeten bhvoo?beéld beoordekn of Nederland. De RPF-fractie schrijft kader hiervan vindt op 10 mei een orateis van een renresentatieve on dit i« een brief aan burgemeester en nationale werkonderbreking van een L en dergeSjke S Sf en d& wethouder, vun Arnemuiden. Dc par- kwartier plaats. De FNV-bon Algeme- en uitvaarten van de havens langs de Oosterschelde beter op diepte moet houden. Die havenmondingen blijken snel dicht te slibben; de scheepvaart ondervindt daarvan bij laag water hinder. Tijdens het congres wordt verder aandacht besteed aan pogingen om één uniforme regeling te krijgen voor het bedienen van sluizen en bruggen in ons land (zoals in België), aan het gebruik van de marifoon (betere aan wijzingen welk marifoonkanaal in een bepaald gebied moet worden gebruikt) en aan de problemen, waar mee binncnvaarttankers worden ge confronteerd als het gaat om het schoonmaken van de tanks en het 'lozen' van ladingresten en ballast- water. Vergadering Heikant se hengelsportvereniging HEIKANT Het bestuur van de hengelsportvereniging 'De Lustige Hengelaars' uit Heikant heeft tijdens een vergadering besloten dat de le den het hele jaar kunnen vissen. Het betreft hier de viswaters 'Het Gróót Eiland' met de daarbij behorende 'Putten van nummer acht'. De leden van de hengelclub moeten daarbij echter wel enkele wetsartike len in acht nemen. Zo mag men bij voorbeeld alleen vissen op brasem, karper, blakvoorn en kolblei in de periode van 15 maart tot en met 31 mei. In die periode mag verder niet met wormen of slachtafval worden gevist. Vangt men paling of zeelt met een ander aas dan eerder genoemd, dan mag men deze in het bezit hebben en ook meenemen. Het bestuur heeft verder besloten om het nachtvissen niet toe te staan Paas-activiteiten sporthal Oostburg OOSTBURG - In de paasvakantie zijn er in de Oostburgse sporthal 'De Veerhoek' de volgende activiteiten gepland. Iedere morgen is het van haifiiegen tot twaalf uur vrij zwem men. Dindsdagmiddag is er, bij mooi weer buiten en bij slecht weer binnen, een sportmiddag, waarbij onder ande re gevolleybald kan worden en ge bruik gemaakt kan worden van het springkussen Donderdag is er van één uur tot halfvier een triathlon met de volgende afstanden: een kilometer zwemmen, vijf kilometer lopen en tien kilometer fietsen. Op woensdag en vrijdag is het vrij zwemmen tot vier uur. Verder gaat het leszwemmen gewoon door. Hengelwedstrijd BRESKENS De hengelsportvereni ging 'De Zeekrab' in Breskens houdt zaterdag de bekerwedstrijd tussen de hengelverenigingen uit Breskens en Hoofdplaat. Inschrijven voor de wed strijd kan van 11.45 uur tot 12.15 uur in café "t Zonneke' te Breskens. Er wordt gevist van 12.45 uur tot 15.45 uur. De returnwedstrijd wordt gevist op 23 september. VLISSINGEN - In de takels van de bok 'Walcheren' en gesleept door de 'Amerika' en 'Everingen' werd woensdagochtend de ruim 200 ton wegende buiten- keersluisdeur van het sluiscomplex te Vlissingen naar Veere overgevaren voor de periodieke onderhouds- en schoonmaakbeurt, die een paar maanden zal duren. Voor het opheffen en transporteren van de sluisdeur wordt gebruik gemaakt van een speciaal juk. dat een eigen gewicht van 20 ton heeft. Onder begeleiding van de 'RWS 83' - een vaartuig van Rijkswaterstaat afdeling Verkeersdienst - werd het gevaarte overgebracht, waarbij de sluisdeur zo'n vier meter onder water werd gehouden. Gebruikmakend van de opwaartse druk van het water kon het eigenlij ke gewicht in de takels zo worden teruggebracht tot 130 ton. Deze manier van transport geeft ook minder risico op beschadiging van te passeren bruggen en andere vaartuigen. Ook de manoeuvreerbaarheid is op deze manier beter gegarandeerd. Direct na aflevering van de sluisdeur in Veere zal de 'Walcheren' de reservedeur terug plaatsen bij het sluiscomplex. Deze reservedeur staat aan de wal op het Rijkswateustaatterrein nabij de Keersluis te Vlissin gen. 'ONKOSTEN OUDEREN NEMEN AL FLINK TOE' Auto's beschadigd bij aanrijding bij pb ik aan de hand van de "medianota' tij vreest dat aan kinderen op open- ne Bond van Onderwijzend Personeel s t at duidelijk reclame mae^ilet ISmt-AniUI tef Muiddl nu al duidelijk: reclame mag niet. )us voor die financiering zal sowieso een andere vorm gevonden moeten ■orden". Kruisraketten Nee ilIDDELBURG Schouwburg. 20 MIDDELBURG Zeeuws Kunste- lur: 'Serooskerke' door het Theater- oóperatief. ERNEUZEN Grote Kerk, 20 uur: irgelconcert door Herman Verschrae- naarscentrum, 10.00-17.30 uur: J?!?®" van Bernhard Kirchgaesser ^".A^de'ABOPbesluit ILMVOORSTELLINGEN IERGEN OP ZOOM Cinem'Actu- el I, 19.30 uur: Ciske de rat, a.l. (t/m 3/5); De Vleeshal. 13-17 uur: 'Sketches' van Magnus V. Gudlaugsson (t/m 18/4). deze acties wil de ABOP die week ook op scholen tijdens de lessen speciale aandacht schenken aan de plaatsing van kruisraketten", schrijft de RPF. „Maar er van uitgaande, dat van 'neutraal', 'waardenvrij' onderwijs en van een 'vrije keuze' van kinderen moeilijk sprake kan zijn, vinden wij het voor het openbaar onderwijs van het grootste belang dat grote terug houdendheid wordt betracht bij vra gen die sterk politiek of levensbe schouwelijk van aard zijn', vindt de RPF in Arnemuiden. De partij ver- zich toch met deze vragen bezig te houden, dan vragen wij ons af hóe er over deze vraagstukken van sterk politieke en SINT ANNA TER MUIDEN - Bij een aanrijding op de Annakruising te Sint Anna ter Muiden zijn woensdagmid dag omstreeks kwart voor drie twee persoonsauto's behoorlijk bescha digd. Bestuurder K. R. S. uit Mün- chen-Gladbach, komende uit de rich ting grens, verleende op de kruising geen voorrang aan bestuurster H. R. Onlrnvfpn uit Gent, die richting grens reed. u Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. MIDDELBURG - De Zeeuwse Raad voor Ouderen staat wel sympathiek tegenover de inspanningen voor de komst van een regionale omroep in Zeeland, maar is principieel tegen een eventuele verhoging van de om roepbijdrage met tien gulden, om deze te kunnen financieren. Dat bleek woensdag na een discussie over dit onderwerp tijdens een vergadering in Middelburg. De plannen voor een regionale om roep werden 'aangezwengeld' door de heer D. Boogerd (ANBO), die ook zitting heeft in de adviesraad Omroep Zeeland. Namens deze adviesraad wil de hij weten hoe de Zeeuwse Raad voor Ouderen over de regionale om roep denkt. De heer C. Vis (Provin ciaal Overleg gecoördineerd Bejaar- denwerk) zei: ..Ik keur geen enkele verhoging goed. Gewoon uit principe niet, dan stellen ze deze zaak maar tien jaar uit of zo. Voor mij hoeft er nu geen regionale omroep te komen". De heer A. Mutsaers (adviseur Stich ting Zeeland) vroeg zich af of de provincie niet financieel kan bijdra gen. Hij zei verder: „Zeeland is dun bevolkt en daarvoor moeten we 'boe ten". De voorzitter van de raad mr F. Huber: „Ik vind dat er twee mogelijk heden zijn: óf de provincie betaalt, ól het geld komt binnen via commercië le advertenties. Maar ik heb uit kran tenberichten begrepen dat de regio nale pers daarvan geen voorstander ning) zei tenslotte: „Voor een groot deel van de ouderen nemen de onkos ten alleen maar toe. Dan wordt dit duurder, dan gaat van die uitkering weer iets af. En nu kun je wel zeggen, wat is nou een tientje per jaar, maar ieder tientje is er wéér een". Uiteindelijk besloot de vergadering tot de sympathiebetuiging, maar zon der de daaraan verbonden verplichte kosten. Tijdens de vergadering werd verder meegedeeld dat het 'rapport onder zoek bejaardenvoorzieningen Zee land' op 9 mei zal worden overhan digd aan zowel minister E. Brinkman (WVC) als aan Gedeputeerde Staten. Het rapport (dat bijna is afgerond) wordt in Den Haag uitgereikt door gedeputeerde W. Don. die ook voorzit ter is van de provinciale commissie dié het rapport samenstelt. - is". De heer P. Peters (Vereniging Inte gratie Maatschappelijke Dienstverle- OOOP. VELUWSE E IERVEILING BARNEVELD - Aanvoer 2.219.400 stuks, stemming kalm. Prijzen m gulden per 100 stuks: eieren van 50-5! gram 13.90. 55-56 gram 15,25, 60-61 gram 17.35 en 65-66 gram 17,50-17,60. Groentenveiling Barendrecht, 11 april 1984. Aardappelen, bintjes bonken 91-1.19, groot 79-97, irene 1,26-1 33, andijvie A 1.86-2 11, B 1 70-1 80, bloemkool 8 st 4.40.10 3.60-3.90.12 2 90-3 10,15 2.00-2 50. Chinese kool 1.47-1.66. koolrapen 33-72, witte kool 61-1.18. bos kroten 93-96. pakzooi 74-1.05. peterselie 61-97. prei 1.00-1 16. rabarber natuur 1.60- 2.26. radós witpunt 69-76, selderij 42-75. snijbonen 9.901030, sperciebonen 12.20- 12.70, spinazie 1 97-2.84. spitskool 2.46-2 58. uien grof 1.25-1.41, middel 1.011.11. drieling 40-52. winterpeen grof 57-75, middel 5172, lijn 36-51, witlof kort super 3.90-4.70. kort IA 3.80-4.30, kort 1B 3.60-4.20, lang 1B 4.20, kort 2en 2.50-3.80, lang 2en 2.30-3.40, Sen 1 60-3.20, aardbeien 1.60. tieken van Anneke Ruimschotel. Demerary, 9-17 uur: diverse ambach ten en exposities; linem'Actueel II, 20.30 uur: Ciske de Galerie 'De wijnstock', 14-17 uur. eie- at, a.l. ren, ikonen en knipsels van div. kun- Unem'Actueel III, 20 uur: Schatjes, stenaars (Urn 21/4). 2 jr. Antiquités B. Witte, 10-18 uur: werken ^heiri'in levensbeschouwing tussen GOES Grand, 20 uur; War games, van Petra van Kalkar (t/m 28/4); f^ni levensbeschouwing tussen Galerie Montparnasse, 14-18 uur: sproken". Volgens de RPF hebben veel ouders bezwaren, als er over dergelijke kwesties eenzijdige infor matie wordt gegeven of eenzijdige conclusies worden getrokken. „In dit kader blijkt weer eens hoe belangrijk IULST De Koning van Engeland, werken van Bernard Charov. !0 uur; Ciske de rat, a.l.; 20 uur: De OOSTBURG Atelier Oudëstad 66, ier vuisten slaan op hol, a.l.: 20 uur; 10-12 en 14-18 uur: werken van Jan iercules, a.l.; 20 uur: Schoolmeisjes, Verschoore. 8 jr. TERNEUZEN Hal stadhuis, 8.30-12 IlIDDELBURG Meccano, 20.30 en 13-16 uur: Aquarellen van Sonja mr: The verdict. Dwinger. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Ciske VLISSINGEN Nieuwstraat 26-28. le rat. a.l.; 20 uur: The sting, 16 jr. 10-17 uur: 'De geschiedenis van 500 iuidlandtheater, 20 uur: Southern jaar loodswezen, bebakening en be- omfort tonning'. 'LISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Diske de rat, a.l. expositie levende reptielen, amfibieën Jhambra II, 20 uur: The wicked lady. en insekten; Galerie Marquis, 13.30-17.30 uur: werken uit stock en nieuwe aanwin sten 1983; Gevangentoren, vanaf 17 uur: grafie ken van WIm Krull; Nieuwstraat 26-28, 10-17 uur: 'De ge schiedenis van 500 jaar loodswezen'. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10- u 18 uur: expositie over schaal- en rdjaar Oranjevorst,nnen (lndergalene Bellemans, 10-18 uur: stenaars 2 jr. HERIKZEE Concertzaal, 20 uur: ichatjes, 12 jr. TENTOONSTELLINGEN IXEL Streekmuseum 'Het Land fan Axel', 13.30-17 en 19-21 uur: 'Hon- totraties van Damnar Stam (Km IJZENDIJKE Museum, ,0-12 en 8/4), Galerie Slijkdreef la, 10-18 uur: 'Mo- leme kunst en 1984'. 1RUINISSE Hal gemeentehuis, 9- en 14-17 uur: keramiek van Joop ^"verleden' an Ulden en weef- en knoopkunst fan Alexandra. 'Over en rond het trek- 13.30-17 paard'. ZIERIKZEE De Vierschaar (stad huis), 9-12 en 14-17 uur: 'Bladeren in tel v.- 1 1 nuuru- Uil lUIUUCIl-£iCdiailU DOMBURG Biologisch Museum, oilüO-14444 (ook voor milicuklachl.cn) 0-17 uur: 'De natuur in Zeeland' en Zeeuwseli-Vlaanderen Alarmnummei Dieren in de natuur'. 01150-12200 (brandweer en ambulance) GOES Lunchcafé, 9-18 uur: onder- Telefonische hulpdienst Zeeland, tel Katerfoto's van Tonny Kostermans 01180-15551. dag en nacht bereikbaar t/m 28/4) Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in (En 1 pLandbouwmuseum 10-12 noot1, te'' 01180-36251, van 10.00-24.00 uur— ïtiLLt, LanaDOUwmuseum, iu iz weekends van 20.00-24.00 uur. 1M1 uur: oude landbouwwerktui- stioh„nï B,ijr v„ m liJr Zctland, lc, 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. IAPELLE De Vroone, 10-17 uur: Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614. Fotografie in Nederland 1920-1940'. Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. gezin is". De RPF-fractie wijst verder op het standpunt van staatssecretaris van onderwijs, mevrouw N. Ginjaar-Maas, die heeft gezegd dat rijksscholen ge vrijwaard moeten worden van politie ke acties. In vragen aan het college van b en w wil de RPF-fractie weten, of het colle ge van de voorgenomen acties kennis heeft genomen en of b en w het met de RPF eens zijn, dat 'in dit soort vraag stukken van sterk politieke of levens beschouwelijke aard uiterste terug houdendheid moet worden betracht'. Ook signaleert de fractie in de brief, dat personeel van openbare scholen, instructies lijkt te gaan ontvangen van een vakbond, in plaats van van de gemeenteraad'. ..Wat denkt het colle ge hieraan te doen?". Tenslotte vraagt de RPF aan het college om de scholen die onder bevoegd gezag van de gemeenteraad staan een brief te schrijven, waarin op uiterste terug houdendheid wordt aangedrongen. Commissie Sluis bespreekt de recreatienota SLUIS De raadscommissie voor het midden- en kleinbedrijf en recreatie in Sluis bespreekt volgende week don derdag de recreatienota van deze ge meente. Op de agenda staan ook stukken over de zandtransporten bij Cadzand-bad en het provinciaal be leidsplan voor recreatie en toerisme dat de provincie Zeeland heeft uitge bracht. De commissievergadering is om 19.30 uur in de raadszaal van het stadhuis. GOES - De geboorte van het Neder landse landschap, de ontstaansge schiedenis, de verandering en de groei, gezien door de ogen van een verzonnen wezen: het boos rood ko nijn. Dat konijn heeft het meest te maken met Jeroen van Westen. Hij exposeert vanaf vandaag tot 12 mei in het streekmuseum voor Noord- en Zuid-Beveland in Goes. De tentoon stelling 'de tocht van het boos rood konijn' omvat panoramafoto's en de tailinterpretaties. beide van de hand van Jeroen van Westen. De werken in Goes zijn een deel van een grotere tentoonstelling, die ne gentig combinaties omvat. Die hele serie is opgenomen in een boek, dat de kunstenaar tijdens de expositie ver koopt. De werken in het streekmu seum zijn goeddeels toegespitst op Zeeland. Jeroen van Westen bracht het grootste deel van zijn jeugd op de Bevelanden door. Het allereerste be gin van het landschap brengt hij in beeld met foto's van grote waterpar tijen, schorren en overstromingen. „De tocht van het konijn is natuurlijk mijn eigen tocht", zegt Jeroen van Westen. „Omdat mensen zoveel toe en af hebben gedaan aan het Nederland se landschap, had ik de behoefte me te verplaatsen in een wezen met een andere optiek" De kunstenaar foto grafeerde landschappen met een oude Russische circuline-camera. Details, die hij in de gefotografeerde land schappen vond of dacht, werkte hij uit in verschillende druktechnieken, waarvan kartondruk de voornaamste is. In die interpretaties worden de componenten, die het landschap vormden, zinnebeeldig opgevoerd: de raaf als schepper volgens de oude symboliek Later komt er een kraai bij kijken als bewaker van het verande rende land. Het konijn speelt geen zichtbare rol in de strijd tegen het water, de verstedelijking en de indus trialisatie. Hij observeert, registreert en houdt de verandering vast. Vandaag (donderdag) tussen 15.00 en 16.00 uur ontvangt Jeroen van Wes ten, bij wijze van opening, belangstel lenden om te vertellen hoe boos het rode konijn is. „Na 10.000 jaar ziet het konijn wat de mens, die hij nog als jager of verzame laar gekend heeft, van het land heeft gemaakt. Het beest windt zich voor namelijk op over de schaalvergroting, de eenvormigheid, de uiterlijke ver schijningsvormen van een veranderde houding van de mens ten opzichte van de natuur", vertelt de kunste naar.. die daarmee duidelijk stelling wil nemen. Aardappeltennijnmarkt Rotterdam Datum 11.4 84 bintje 50 mm opw. laten april 90.00 november 29.60, mei 96.00, bieden april 89.50 november 29,20 mei 95.80, slot april 89,50 november 29,20 mei,05.80. Stem ming april/mei/november goéd prijshou dend. Openstaande posities april min 9 is geworden 335. november 388, mei min 106 is geworden 3353 Omzet april 40 (er waren 2 aanzeggingen; h.pr. 89.50 1. 88.80) lz 1x89.50, mei 412 h.pr. 96.00, 1. 94,40 lz 5x95,80. VEEMARKT DEN BOSCH Aanvoer: slachtvee 1801. stieren 132. ge- bruiksvee 915. jongvee 786. nuka's 2666. slachtschapen en lammeren 814. gebruiks- schapen en lammeren 443. varkens 803. biggen 45. totaal 8405. Prijzen, nuka's voor de mest roodbont 175-500, zwartbont 150- 360. nuka's amerikanen 100-175. schapen met lammeren 275-400. weidelammeren 90- 200. extra kwaliteit dikblUen 9.50-12,70. stieren (resp. le en 2e kw.) 8.15-9,20 7,20- 8,15. vaarzen (resp. le en 2e kw I 7,45-8,55 6,50-7,45. koeien (resp. le. 2e en 3e kw 1 7,20-8,40 5,90-7,20 5,50-5,90. worstkoeien 5,15-0,10. vette kalveren (resp. le en 2e kw.) 6,35-6,50 6,20-6,35. schapen 150-210 lamme ren 150-220. zeugen (resp. le en 2e kw.) 2,88-2,98 2.78-2,88. melk- en kalikoeien (resp le en 2e soort) 2500-2900 1750-2500. kalfvaarzen (resp. le en 2e soort) 2400-2850 1700-2400. guste koeien 1500-2100. enterstie ren 1100-1650. pinken 900-1750. graskalve ren 450-950. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee, willig - hofeer, stieren matig - gelijk, gebruiksvee traag - gelijk. Jongvee flauw - gelijk, nuka's redelijk - hoger, slachtschapen en lammeren rustig - gelijk, gebruiksschapen en lammeren ma tig - gelijk, varkens willig - hoger 'Leemtenplan' Zeeuwse historie voor burgemeester van Zierikzee ZIERIKZEE - De Werkgroep Historie en Archeologie van het Zeeuwsch Genootschap viert za terdag 14 apnl het twintigjarig bestaan in het stadhuis van Zie rikzee. Ter gelegenheid van dit vierde lustrum biedt de werk groep burgemeester Th. de Mees ter het zogenaamde leemtenplan aan. Dit plan bevat een over zicht van de ontbrekende delen 'leemten) in het historisch on derzoek over Zeeland. De jubileumviering begint 's morgen om tien uur. Na een welkomstwoord door de burge meester van Zierikzee. houdt drs J. Kluivervoorzitter van de werkgroep, een inleiding over de activiteiten van deze groep. De secretaris van de werkgroep, drs R. Hol, houdt daarna een voor dracht over de leemten m de Zeeuwse geschiedschrijving en hij overhandigt het leemtenplan. Vervolgens wordt een lezing ge houden door de heer W. Keikes, streekarchivaris van Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland. over het onderwerp 'Zierikzee en haar monumenten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 35