'Niet meer mogelijkheden voor kamperen bij de boer' PRIMEUR ESCORT DIESEL vanaf NU testklaar Problemen met riolering inwoners van Kerkwerve Archieven voor velen nog onbekend terrein9 WISSEL SCHOUWEN BURGEMEESTER MIDDENSCHOUWEN: Johnny Bakker wint finale Hattrick van Schipper voor Oostkapelle: 6-4 bandstoten a> I hkZ&AW&n, autn adria gnaa I Westhavendijk 150 Goes Tel 01100-20440 DONDERDAG 5 APRIL 1984 KERKWERVE Het college van burgemeester en wethouders van Middenschouwen is niet voornemens meer mogelijkheden voor kamperen bij de boer te bewerkstelligen. Dit betekent dat de hand zal worden gehouden aan de thans toegestane vijf kampeermiddelen op boerenerven. Een verruiming zit er voorshands be slist niet in. aldus burgemeester W den Boer woensdag tijdens een ge meentelijke voorlichtingsavond in het verenigingsgebouw te Kerkwerve. En hij onderstreepte dat het college van Middenschouwen terzake een voor zichtig beleid voor ogen staat. Burgemeester Den Boer maakte hier mee duidelijk de in een aantal ge meenten op Walcheren doorgevoerde verruiming van het aantal stand plaatsen voor kampeerdoeleinden op boerenerven onverenigbaar te achten met de situatie in Middenschouwen. Want wij zijn in de eerste plaats een landbouwgemeente, aldus de burge meester. Een en ander was zijn com mentaar op de opmerking van een lid van de Vereniging van Kampeerboe- ren op Schouwen (Vekabo). die het Waterglijbaan voor zwembad Zierikzee ZIERIKZEE In het Zierikzeese zwembad Onderdak wordt een wa terglijbaan met een lengte van 42,7 meter geïnstalleerd. Voorzitter L. J. van Gastel van het sportcentrum en wethouder sportzaken stelt de glij baan officieel in gebruik op zaterdag 21 april. 12.45 uur. Forumavond van CNV in Poortvliet POORTVLIET - De afdeling Tholeiv Sint Philipsland van het CNV houdt dinsdag 10 april een forumavond in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus' in Poort vliet. Deze forumdiscussie begint om 19.30 uur. Medewerking verlenen de vier fractievoorzitters in de Thoolse gemeenteraad; J. de Bres PvdA. M. van Damme VVD. W. C. van Kempen CDA en P van Belzen RPF. Jaarvergadering van Vogelwacht Schouwen BURGH HAAMSTEDE - De Vogel wacht Schouwen houdt vrijdag 13 april de jaarvergadering in de recrea tiezaal van de gereformeerde kerk in Burgh. Deze bijeenkomst begint om l'J.45 uur. Na het huishoudelijk ge deelte houdt A. M. Voute, zoölogisch ecoloog aan de Rijks Universiteit in Utrecht, een lezing over het onder werp 'Vleermuizen, bedreigende of bedreigde dieren'. Op zaterdag 21 april maakt de Vogel wacht een excursie door de Verklik kerduinen. De excursie begint om 13.30 uur bij het Middenpad beleid van de Walcherse gemeenten aanmerkte als "een goed voorbeeld voor Middenschouwen'. Burgemees ter Den Boer wees er overigens nog op Paaszangdienst in Zierikzee ZIERIKZEE - De Interkerkelijke Werkgroep Zierikzee houdt op 22 april een paaszangdienst met als thema 'Nu vangt het nieuwe leven aan'. Voorgangers zijn de heer en mevrouw Dijkstra. De dienst begint om 17.00 uur m de Gasthuiskerk van Zierikzee. Gitarist Dick de Koning en het inter kerkelijk kinderkoor geleid door J. Geertse verzorgen met orgamst M. van de Veer de muziek. De collecte is bestemd voor de uitwisseling van Noordierse kinderen. Voor kinderop vang wordt gezorgd. dat gedeputeerde staten de betreffen de besluiten van de Walcherse ge meenten inmiddels ter vernietiging aan de Kroon hebben voorgedragen. Verder antwoordde hij desgevraagd uit de Vekabo-hoek dat het college zich tot dusver nog geen mening heeft kunnen vormen aangaande het op stellen van een trekkershuttenplan. zoals wordt aangegeven in het ont- Cursus voor aanstaande ouders in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De vereniging van het Groene Kruis Tholen-Sint- Philipsland begint dinsdag in het wijkgebouw van SintAnnaland met een cursus voor aanstaande ouders De cursus wordt over zes dinsdag avonden gespreid en begint steeds om 19.30. werp-provinciaal beleidsplan voor re creatie en toerisme, dat dinsdag werd gepresenteerd en waarover de Zeeuw se staten in december van dit jaar een oordeel zullen geven. Wethouder L. C. Hart tekende aan dat bij het gemeentebestuur nog geen aanvragen voor een trekkershutten plan bekend zijn. Maar als het onder werp aan de orde komt krijgt het zeker de aandacht van het college, aldus de wethouder. OOSTKAPELLE Het bleek gister avond maar weer eens duidelijk wat de waarde van Gerard Schipper is voor de voetbalclub Oostkapelle. Voor de rust speelde de topscorer niet mee in de oefenwedstrijd tegen Meeuwen. Oostkapelle moest na een kwartier zelfs een 2-0 achterstand toestaan en kwam moeizaam terug tot 2-2. Na de pauze liep het elftal van Jan Meulmcester uit dank zij de ingevallen Gerard Schipper. Score verloop: Karei Francke 0-1; Paul Stroo 0-2; Stoffel Schipper 1-2; Ma rien de Meij 2-2; Gerard Schipper 3-2, 4-2 en 5-2. Patrick de Witte 6-2; Rob bie Dek 6-3; Kees Davidse 6-4. ARNEMUIDEN - KLOETINGE 1-0. Pas in de allerlaatste minuten kwam Arnemuiden in een oefenduel tegen Kloetinge op winst. Toen schoot Den nis Lintvelt de tweedeklasser naar een 1-0 zege. Daarvoor was de wed strijd wel aantrekkelijk, maar veel kansen deden zich niet voor. Arne- Al 150 deelnemers voor reünie van oud-Nieuwerkerkers NIEUWERKERK Voor de reünie van oud-Nicuwerkerkers zaterdag 14 april in Ons Dorpshuis te Nieuwer- kerk hebben zich tot dusver 150 deel nemers aangemeld. De dag begint om 09.00 uur. De reü nisten worden om 11.30 uur ontvan gen door het gemeentebestuur. Na een Zeeuwse koffietafel vindt tot 17.00 uur een gezellig samenzijn plaats met om 14.00 uur een optreden van de muziekvereniging 'Oefening en Uit spanning'. GOES - De eindstrijd eerste klas C-OllCCtC bandstoten van het biljartdistrict Walcheren/De Bevelanden heeft een schitterend succes opgeleverd voor Johnnv Bakker van ALM. In eigen huis bleek Bakker ongenaakbaar: on geslagen ging hij op de slotpartij af en zette daarin een kroon op de 'demonstratie' door Paul Hoek in twintig beurten te verslaan. Johnny Bakker dus ongeslagen kam pioen. Een complete verrassing, want de ALM-finalist had zich via de voor wedstrijden slechts als zevende en voorlaatste van de groep kunnen plaatsen. Het moyenne was niet zó hoog dat Bakker als een van de serieuze kandiaten voor de titel ge zien mocht worden Maar waar Ad de Troye van BVM. Jan de Koek van De Ruyter en Leen de Jonge in genoemde voorselectie wel geschitterd hadden, bleef dat trio echter in de finale onder de maat. Johnny Bakker greep die kans met beide handen. Uit een onbevangen opening van het toernooi deed alleen een remise in de tweede ronde tegen Cees van Stee van LBV even 'pijn' Daarna ging Johhny Bakker over alle volgende tegenstanders heen. Bakker-Hoek werd de climax van het toernooi. Uit de óngeslagen reeks had Johnny Bakker zich een punt voor deel weten te verschaffen Paul Hoek moest winnen om kampioen te wor den. waar Bakker aan remise genoeg had. Maar tegen Johnny Bakker was dit keer geen kruid gewassen; in de slotpartij demonstreerde hij nog een maal zijn klasse 60 caramboles in twintig beurten. Eindstand 1 Johnny Bakker ALM 13.2.28. 13; 2 Paul Hoek VEG ABV 10. 1 66, 11. 3 Lou van Stee LBV 8.1.44.3:4 Jan de Koek, De Ruvter 6. 1 54, 12 5 Ad de Troye BVM 6. 1.51. 9; 6 Cees van Slee LBV 5. 1 56. 10. 7 Jan Koppejan BVM 4 1.46. 12. 8 Leen de Jonge. De Toekomst. 4, 1.43, 9. THOLEN - Leerlingen van CNS De Regenboog collecteerden in Tholen voor de Kinderbescherming. Ze haal den 843,06 op, ruim 100 meer dan vorig jaar. muiden had alleen na de rust een veldoverwicht. VCK - Vlissingen 1-3. Vlissingen en VCK hielden elkaar op het veld in Koudekerke af en toe aardig in even wicht. De start van Vlissingen was niettemin goed voor een ruime voor sprong. Gerrie Eijkenhout en John Livramento bepaalden al na een kwartier de stand op 2-0. Eijkenhout voegde daar voor de rust nog een doelpunt aan toe. Na de rust speelde VCK uitstekend. Het kwam in de slotfase door een doelpunt van Peter Brasser op 3-1. Klussencursus voor vrouwen in Tholen THOLEN - In het KEC-gebouw in Tholen begint woensdag 11 april een klussencursus voor vrouwen. Deze is opgezet door het Comitee Bijstands vrouwen van het eiland Tholen. De lessen duren van 9.00 tot 11.30 en zijn voor bijstandsvrouwen gratis. Kin deropvang is aanwezig. De cursus duurt 10 weken en wordt geleid door Henny van Dam. Zij leert de vrouwen ondermeer hoe ze moeten behangen, verven, een fietsband plak ken en lampen verwisselen. Eerste plaats Patrick Tolhoek VLISSINGEN Juniorwielrenner Patrick Tolhoek uit Yerseke heeft het afgelopen weekeinde de zogenaamde Klauterkoers Swijkhuizen gewon nen. Tolhoek toonde zich in deze 60 kilometer lange wedstrijd de sterk ste van 105 vertrekkers. In Wouw eindigde junior Antoine Goense uit Ovezande als negende. Peter Mol werd daar zestiende. Kees Schouwenaar zeventiende en Gerard van Antwerpen achttiende. Mariette Zoetewey uit Kapelle eindig de tijdens een wegwedstrijd in Rotter dam als tweede achter Sandy Lutke. Ledenvergadering KiXF in Wilhelminadorp WILHELMINADORP De vereni gingen die zijn aangesloten bij de Zeeuwse bond van de koninklijke Nederlandse federatie van muziek verenigingen (KNF) komen zaterdag 14 april bijeen in het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp voor de algemene ledenvergadering. Tijdens de vergadering komt onder meer een bestuursverkiezing aan de orde. De heer A. W. Gossije treedt af en is niet herkiesbaar. Het bestuur heeft F. A. J. Loos-Jansen kandidaat gesteld. Voor de plaats van jeugdbe- stuurslid heeft het bestuur M. de Paauw uit Oostburg kandidaat ge steld. Verder prijkt op de agenda de uitrei king van de erediploma's aan de ver enigingen die het hoogste aantal pun ten behaalden in hun secties of divi sies. Dit jaar krijgen Euphonia uit Goes en De Vliegende Hollander uit Terneuzen een onderscheiding. De vergadering begint om 10.15 uur Verhoging Bevelandse zuiveringsheffing zit ANBO niet lekker GOES - Het gewest Zeeland van de Algemene Nederlandse Bond van Ou deren gaat via de Zeeuwse Raad van Ouderen protesteren tegen de verho ging van de zuiveringsheffing door het Waterschap Zuid- en Noord-Beve land. Het bestuur vindt het onbegrij pelijk dat de zuiveringslasten in Mid den-Zeeland tot de hoogste van Ne derland behoren. Dat was één van de punten van kritiek die het gewest Zeeland van de ANBO aan de orde stelde in zijn vergadering in Goes. Het bestuur wil de verder dat ouderen die gebruik maken van de warme maaltijd-service hiervoor een vast bedrag betalen dat voor iedereen gelijk is. Het Zeeuwse gewest van de ANBO wil via de landelijke organisatie bij minister Brinkman van WVC protesteren te gen het verlagen van de verschillende subsidies. 'Het is de taak van de ouderenorganisaties met kracht te protesteren tegen dit beleid waarvan de laagstbetaalden en de ouderen de dupe zijn', aldus de Zeeuwse afdeling van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen. De heer G. Verduijn. beleidsmedewer ker van de ANBO maakte duidplijk wat de gevolgen voor de ouderen zijn als dit beleid wordt voortgezet. Hij haalde als voorbeeld de bezuinigingen op het personeel in de verzorgingste huizen aan. Volgens de heer Verduijn hebben die als gevolg dat ouderen met lagere inkomens minder gemak kelijk in deze instellingen terecht kunnen. Mensen met grotere financië le reserves zouden dan voorrang krij gen. KL A CHTEN TIJDENS INF O-A VOND KERKWERVE Bewoners van hui zen in de Zuidkerkestraat, Simons- kerkestraat en Verseputseweg te Kerkwerve hebben al geruime tijd grote problemen met de riolering. Vele klachten daaromtrent werden woensdagavond geuit in een door het gemeentebestuur van Middenschou wen belegde informatieve avond in het verenigingsgebouw. Burgemeester W. den Boer kon de tussen de dertig en veertig aanwezige Kerkwervenaren overigens op korte termijn geen enkele verbetering van de gewraakte situatie in het vooruit zicht stellen. Hij benep zich op hoge kosten en ontoereikende gemeentelij ke middelen. Blijkens mededelingen van de aanwe zigen zijn met name opborrelende we's. grootsteuen. wasbakken en stankoverlast sinds jaren regelmatig aan de dag tredende problemen. Di recteur F B P. van Wijchen van gemeentewerken (technische dienst Middenschouwen-Bruinisse» noemde als oorzaak een te klein stamriool, dat onvoldoende bergingscapaciteiten heeft voor het hemelwater In zijn uitleg van de technische kanten van het bestaande rioolstelsel benadrukte hij dat de gemeente voor overlast en eventuele schade - als een ruimte in een woning blank komt te staan - niet aansprakelijk kan worden gesteld. Ook werd duidelijk dat de buffercapa citeit van de riolering in de woningen in feite permanent volledig vol zit. Burgemeester Den Boer onderkende de problemen en zei dat voor Kerk werve een nieuw basis-rioleringsplan is opgesteld. Het is spijtig maar op korte termijn valt dat, gelet op het financiële plaatje, niet te realiseren, betoogde hij. In Kerkwerve leeft de wens een dorpshuis te stichten ter vervanging van het bestaande vereni gingsgebouw. Het dorpshuis staat trouwens ook op het wensenlijstje van het gemeentebestuur. Ik zie het er dan ook nog van komen dat er een keuze zal moeten worden gemaakt: een nieuw dorpshuis of een nieuw rioolstelsel, gaf de burgemeester te verstaan. ZIERIKZEE „Archieven zijn maar voor weinigen bekend ter rein. De meeste mensen denken bij het woord archief aan een stil gebouw vol kasten met stoffige documenten waar niemand iets mee doet. Hoe uiteenlopend het materiaal is dat in archieven wordt bewaard, en hoe interessant de inhoud van die oude documen ten kan zijn weten slechts zij die wel eens iets in een archief hebben uitgezocht". Het streekarchivariaat Schouwen- Duiveland en Sint-Philipsland heeft deze tekst gekozen ter inleiding van een tentoonstelling naar aanleiding van het vijfjarig bestaan. De ten toonstelling onder de titel 'Blade ren in het verleden' wordt tot 26 april gehouden in de Vierschaar van het Zierikzeese stadhuis. Doelstel ling van de archieftentoonstelling, die vandaag (donderdag) om 15.00 uur wordt geopend door burge meester Th. de Meester, is om het streekarchivariaat bij een breed pu bliek en geïnteresseerden onder de aandacht te brengen. „Het streekarchivariaat Schouwen- Duiveland en Sint-Philipsland kwam na moeizame en langdurige voorbereiding tot stand in 1979. Het is het eerste en tot dusver enige streekarchief in Zeeland", aldus streekarchivaris W. H. Keikes. Hij stelt vast dat op het bestaan en functioneren van het eerste Zeeuw se streekarchivariaat zeer positief wordt gereageerd. „Binnen een tijdsbestek van vijf jaar kunnen uiteraard geen wonderen worden verricht. Niettemin zal ieder die kennis neemt van de inhoud van de jaarverslagen worden getroffen door de veelheid van taken en on derwerpen waarmee men binnen het streekarchivariaat wordt gecon fronteerd". maakt hij duidelijk in een inleiding bij de archieftentoon stelling. Keikes en adjunct-streekarchivaris H. Uil hebben teneinde een indruk te geven van de. veelzijdigheid van het archiefmateriaal gekozen voor een beperkt aantal thema's. Onder werpen die aan bod komen zijn waterstaat, waterschappen en wa tersnood; het bestuur van stad en platteland voor en na 1961 (het jaar van de gemeentelijke herindeling op Schouwen-Duiveland); school meesters, schrifturen en schrijfge rei; aanwinsten, schrift en beeld, en documentatie op kaarten en pren ten. Het oudste stuk van de tentoonge stelde collectie is het door de Zierik zeese gilden bezegelde charter uit 1425 (stadsarchief). In 'Bladeren in het verleden' zijn ook enige tot de verbeelding sprekende voorwerpen opgenomen: de negentiende-eeuw- se zilveren tabaksdoos bijvoor beeld, die eenmaal toebehoorde aan burgemeester L. C. Boogerd van Kerkwerve. (thans eigendom ge meente Middenschouwen), en de eveneens negentiende-eeuwse zlil- veren draagpenning van de ge rechtsdeurwaarder van de toenma lige arrodissementsrechtbank Zie rikzee. Opmerkelijk is voorts het notulen boek (1836-1845) van de gerefor meerde gemeente Onder 't Kruis van Nieuwerkerk. Oosterland en Bruinisse, de eerste zogenaamde afgescheiden gemeente op Schou wen-Duiveland, dat overigens nog gerestaureerd moet worden. Op de tentoonstelling prijken ook recente schenkingen van mevrouw Mulock Houwer-Thijsse aan de ge meente Zierikzee: een zilveren epaulette uit 1795 en ook een vroeg zeventiende-eeuws wapenbord (pa neel) van het geslacht Mulock Hou wer. Tevens wordt aandacht ge schonken aan onderwerpen die van belang zijn voor stamboom-onder zoek met name doop, trouw en begraafboeken en bidprentjes. ('Bladeren in het verleden' is op werkdagen open van 09.00 lot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur.) Patikawa trainer van Apollo '69 'S-GRAVENPOLDER De voetual- club Apollo'69 heeft een nieuwe trai ner gecontracteerd voor de eerste selectie. Ojang Patikawa uit Oost- Souburg tekende voor de duur van één seizoen. Hij wordt de opvolger van Hans Mul der, die tussentijds is opgestapt. Voor de rest van deze competitie wordt Apollo getraind door Chris van Heese uit Goes. Viswedstrijd bij Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND - De visclub 'De Makreel' uit Sint-Philipsland hield een viswedstrijd. De dertig deelnemers hadden een goede vangst. De volgende wedstrijd van de club is zaterdag 14 april van 13.00 uur tot 16.00 uur aan de Zuiddijk. Senioren: 1 K. Mol, 2 M. J. den Braber, 3 W. H Llndt, 4 M] A. Bevelander. 5 T. Geuze, jeugd 1 Johan van Moort, 2 Cees Reyn- goudt Lzn 3 Tonny Verwijs, 4 René Reyn- goudt JznJan de Ruiter. Jaarvergadering streekmuseum SINT-ANNALAND - Het streeknj seum 'De Meestoof in Sint-Annala: V krijgt steeds meer kleine museil T stukken aangeboden door partieuü ren, zo deelde voorzitter ir M. Geuze mee tijdens de jaarvergaderii in het Holland Huis in Scherpënls f,!;: die door 35 mensen werd bezocht. K bezoekersaantal iri 1983 was 180 hetgeen een daling van 10 pet bel kent- Zaterdag 2 juni begint de exp ,P sitie 'Tholen. stad en land'. Uit mededelingen van wethouder I. C. Padmos viel op te maken dat vermoedelijk nog dit jaar een hegin kan worden gemaakt met de bouw van acht nieuwe huurwoningen in Kerkwerve. Het door een aantal jon gelui uit het dorp gewenste fiets- crossbaantje komt er, meldde hij verder. Gemeentewerken heelt namelijk een plannetje gemaakt en voor de aanleg een strook grond aan de Brieskerke- straat op het oog. De bedoeling is de fietscrossbaan aan te leggen in sa menwerking met de ouders. Degenen, die willen meewerken kunnen zich in verbinding stellen met de technische dienst, aldus de wethouder. Ook in Ellemeet en in Scharendijke houdt het gemeentebestuur Midden schouwen komende tijd zittingen voor de bewoners. In Scharendijke gebeurt dat op 11 april in de Putmeet en in Ellemeet op 26 april in het dorpshuis. De informatieve bijeen komsten beginnen om 20.00 uur. H a Z S« u w P z H HOFLEVERANCIER Lange chanel colliers in goud en zilver FABERY OE JDNGE SINDS 183« Imp (iitsdiil 30 Ecfs GEMEENTE BROUWERSHAVEN VOORBEREIDINGSBESLLTT De burgemeester van Brouwershaven maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 der wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat vanaf 6 april 1984 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 26 maart 1984. nr. 10. waarbij op grond van artikel 21 van genoemde wet wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Brouwershaven Kom voor een perceel grond kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sectie C nr. 2202. plaatselijk bekend M. P. M van der Kloosterstraat 1 te Brouwershaven, zoals op de bij dit besluit beho rende tekening gearceerd is aangegeven. Brouwershaven. 5 april 1984. De burgemeester van Brouwershaven, C. Slabbekoorn. Cis! BREDA-TILBURG-ROOSENDAAL-GOES 123 ;Chr Ga; 3E Westhavendijk 150 Goes Tel 01100-20440

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 32