Beroep tegen vonnis in omkoopschandaal België Dood van Jack Middelburg niet veroorzaakt door onveiligheid icr> Maertens weer op straat Damesteam van Schelde grijpt naast promotie JUMPING JACK: GRILLIG EN SUCCESVOL VVD wil een 3>nderzoek [asparov en Smislov: onbeslist MZ 3 heeft nog kansen Beslissing valt voor Olympus in Udenhout A Mlm Twee winnaars in de lotto Wiersma en Wirny delen de punten II WOENSDAG 4 APRIL 1984 PZC/sport 19 lONINGEN' (GPD) - Met het heengaan van Jack Middelburg heeft de „derlandse motorsport een van de succesvolste maar ook een van de meest riHige coureurs verloren. De op 30 april 1952 geboren Jack Middelburg heeft ast de diverse successen waaronder overwinningen tijdens de TT van 1980 en de Grand Prix op Silvcrstone in 1981 ook de aandacht op Ifcch gevestigd door zijn vele valpartijen. Hij droeg dan ook de bijnaam lamping Jack'. Bij die valpartijen liep hij vele blessures op waaronder iverse botbreuken die Middelburg liet behandelen bij de onlangs overleden tlgische arts Johan Derweduwen. titaan zijn professionele motorsportcarrière verdiende Middelburg zijn brood i de kassenbouw, een beroep dat hij na afloop van het seizoen 1983 weer oppakte Na de teleurstellende resultaten in het afgelopen jaar. toen er geen plaats bij de eerste tien in het wereldkampioenschap voor hem was weggelegd was de coureur aanvankelijk van plan met zijn sport te stoppen Voor de voor hem fatale races in Tolbert bevestigde Middelburg dat nog. Hij liet toen weten niet meer gemotiveerd te zijn om door te gaan en als op internationaal niveau geen verbetering in zou zetten wilde hij alsnog afhaken Op 15 april zou Middelburg in Misano zijn eerste Grand Prix van dit seizoen rijden. In het verleden nam Middelburg deel aan vele grote prijzen en tevens aan een ontelbaar aantal wedstrijden in Nederland. r MOTORSPORTWERELD REAGEERT MET GROTE VERSLAGENHEID )EN HAAG (GPU) - Met grote verslagenheid heeft de Nederlandse motorsportwereld ereageerd op de dood van Jack Middelburg. „De gevolgen voor de motorsport in ons land ijnerg groot, erger kan het niet", aldus oud-coureur en meervoudig nationaal kampioen Wil [artog, die tot het laatst een grote vriend van Middelburg is geweest. „Dat je door middel an je eigen enthousiasme in je sport zo aan het eind komt, is het ergste wat een sportman an overkomen. Dat is als oud-collega en vriend erg droevig", aldus de man uit Abbekerk. lp bet bondsbureau van de KNMV in mhem was men zo onder de indruk on het overlijden van Middelburg, at men uit pieteit met de verenge lste coureur geen uitgebreide reac- es wilde geven. ..We komen er vol- ende week wel op terug. We willen at die jongen normaal ter aarde ordt besteld, zonder dat er allemaal tonnen over hem losbarsten", aldus NMV-perschef Jaap van Steenber- èt ongeluk is voor de KNMV overi geen reden de huidige serie voor etNederlands kampioenschap te on tbreken. De eerstvolgende race is anstaande zondag op het circuit van andvoort aartsrivaal Boet van Duimen irak in een eerste reactie van een eurige zaak. Het is algemeen bekend at hun onderlinge relatie de afgelo- en twee jaar dusdanig bekoelde dat j nauwelijks meer een woord met kaar wisselden. ,,Ja, we hadden ei- snlijk helemaal geen verhouding ïeer met elkaar. Maar het was niet zo at we mekaar de dood wensten. Zo g was het natuurlijk niet. Maar :rder leefden we helemaal langs el- aar heen", aldus 'Den Boet', ver één zaak zijn vriend en vijand et wel eens: de dood van Jack Mid- tlburg is niet veroorzaakt door de ■rmeende onveiligheid van het stra- nclrcuit in Tolbert. „Als je van de itenkant de zaak bekijkt, kun je iggen dat Jack te enthousiast is eweest", aldus Wil Hartog, die overi- ens geen oordeel wil uitspreken over e vraag of Middelburg te veel risico's eeft genomen. Maar ook hij is van Éfliening dat er in Tolbert op een Verantwoorde wijze kon worden gere- en. Usico's lartog: „Je kan op ieder circuit rij en. Oók op een heel mooi, heel ruiin n heel goed circuit moet je de gas- andel aanpassen. Anders komen ook aar problemen. Kijk naar Assen, al is erg veilig. In de langzaamste ocht van het hele circuit gebeurde orig jaar hetzelfde ongeval met Un- ini. Als er een botsing is op wat voor aort circuit dan ook, krijg je grote isico's. Een stratencircuit heeft daar iets mee te maken", ij wordt in die opvatting gesteund oor Boet van Duimen, die de aanlei- ing tot het tragische ongeval veel ïeer ziet in de onderlinge rivaliteit issen de twee cracks. Van Duimen: ^jVorig jaar heb ik bepaalde uitlatin- en gedaan aan zijn adres. Ik heb die an het begin van dit seizoen her- aald. Achteraf gezien hebben die een trkeerde uitwerking gehad. Jack eeft zich dat erg aangetrokken, hij is r nog agressiever door gaan rijden, lat moet je in de motorsport nooit 'il Hartog denkt eveneens dat de ocbele verhouding tussen Middel- T' EN HAAG (ANP) - De VVD-kamerle- en Keja en Dijkstal willen van aatssecretaris Van der Reijden 1 portzaken) maatregelen tegen mo orraces op stratencircuits om ernsti- t ongevallen te voorkomen. De ka arleden zeggen dit naar aanleiding i het ongeval in de 500 cc klasse deus de kampioenschappen afgelo- i weekeinde in Tolbert, waardoor motorcoureur Jack Middelburg i het leven is gekomen, i WD'ers wijzen de bewindsman rop dat tijdens de races in Tolbert in ;^en andere klasse, de 250 cc klasse, reneens een ongeluk gebeurde. De beralen vragen zich daarmee af of Iratencirciuts over het algemeen niet evaarlijker zijn dan de permanente ircuits. •e kamerleden willen verder van Van e: Reijden weten of het duidelijk is i hoeverre de oorzaak van het onge- ik geheel of gedeeltelijk is te wijten au de ongeschiktheid van het stra- ncircuit in Tolbert Zij wijzen in dat erband tevens op de technische ont- ikkelingen binnen de motorsport onder meer een steeds groter urdend vermogen en steeds snellere ïotoren. njNOES (EFE AFP) - De elfde par- tussen Gari Kasparov en Vassili nislov is dinsdag in Vilryoes op lorstel van Kasparov na 26 zetten in use geëindigd. Kasparov heeft nu leiding met 7-4 en heeft uit de terende vijf partijen slechts ander- slf punt nodig om zich uitdager van weldkampioen Karpov te mogen oemen. De twaalfde partij wordt mderdag gespeeld. burg en Van Duimen tenslotte een fatale invloed heeft gehad op de verongelukte rijder. „Hij was nu een maal een verschrikkelijke enthou siasteling. Zodra hij op dat ding zat. had hij maar een doel: winnen. Hij had geen valangst", weet de voorma lige Witte Reus uit Abbekerk. e KNMV-woordvoerder wil in dat verband evenmin iets weten over gebreken aan het circuit in Tolbert. „Daaraan blijkt de dood van Jack niet te hebben gelegen. Het is een ongeval dat in de sport kan voorko men en dat is nu erg ongelukkig afgelopen", aldus perschef Van Steenbergen. Dat er in Tolbert te weinig gelgen- heid zou zijn gegeven om de coureurs de banden voldoende op temperatuur te brengen wijst Van Duimen reso luut van de hand. „Zelfs met drie opwarmronden zou het niets aan de situatie hebben veranderd", stelt Van Duimen. „Want als je daarna weer drie minuten voor de start moet wachten zijn de banden weer afge koeld. We hebben gewoon drie, vier ronden nodig om de banden een beetje op temperatuur te krijgen. Dan pas mag je gasgeven". Misplaatst Jack Middelburg blijkt zich in de ogen van de deskundigen te weinig aan die situatie te hebben aangepast. De kritiek, dat de motorcoureurs onvoldoende trainingsmogelijkhe den hebben om zich optimaal op een raceseizoen te kunnen voorbereiden, is in de ogen van wil Hartog al evenzeer misplaatst. „De jongens die hun sport beoefenen dienen zelf de verantwoordelijkheid te dragen over hoe hard ze gaan. Je moet nooit sneller gaan dan dat je zelf kunt controleren. En het duurt nu eenmaal en paar wedstrijden voordat je de boel voor honderd procent onder controle hebt". Op de vraag wie Jack Middelburg straks moet opvolgen in het KNMV- team wil Van Steenbergen geen ant woord geven, In elk geval zal dat niet Boet van Duimen worden, wajit hij peinst er met over de opengevallen plaats in te nemen. „Ik heb nu Rob Jack Middelburg op een archieffoto tijdens de TT van Assen. Hij won deze wedstrijd in zijn topjaar 1980. Punt in mijn team opgenomen en ik probeer nu mijn woorden waar te maken. Aan het eind van het seizoen zullen we wel zien of hij wel of niet een talent is. Maar ik denk dat die jongen dan net zo ver is als ik nu ben. Maar dan moet er wel meegewerkt worden en met tegenwerkt", vindt Van Dui men, die de stellige overtuiging heeft dat de KNMV momenteel veel te veel bezig is met het statusobject Zesdaag se. en de wegracerij verder helemaal vergeet. Hóe triest hij het ongeval met Mid delburg ook vindt, Wil Hartog is de overtuiging toegedaan dat er in de toekomst meer slachtoffers zullen vallen. „Zolang er geraced wordt, zullen er dodelijke ongelukken blij ven. Het is niet anders. Heel triest, maar je kunt er niks aan doen. Ieder een moet zich bewust zijn van de risico's die hij neemt. Anders moet hij er niet aan beginnen. Want hij blijft te allen tijde zelf verantwoor delijk. En dat wist Jack ook". VLISSINGEN Een opmerkelijk verloop in de landelijke competitie tafeltennis waarin Zeeuwse teams zijn vertegenwoordigd, levert nog steeds de 4e divisie F op. Met nog één wedstrijd voor de boeg zijn er nog drie titelkandidaten overgebleven. Deze week moest MZ 3 noodgedwon gen tegen de Treffers aantreden met twee invallers voor de zieke Willem Jan Duininck en de wegens militaire verplichtingen ook niet beschikbare Jan Goudzwaard. Het duel leverde tenslotte een moeiza me 5-5 op, waarbij naast Dick van Iren ook invaller Hans Beukert goed voor de dag kwam met tweemaal winst. Doordat koploper Scylla 3 verrassend met 7-3 bij Ilac verloor zijn Ilac, VW en MZ 3 nog kansrijk voor de titel. Het uit de 3e divisie gedegradeerde MZ 2 kon het thuis ook tegen Shot 2 niet waarmaken. De wedstrijd werd bo vendien nog ontsierd door een scheidsrechterlijke beslissing omdat de referee het bat van Peter van Iren afkeurde. De MZ-er haakte daarop 'geblesseerd' af. Marco Hofman zorg de voor de twee tegentreffers. Zeeuwse klas De strijd om de Zeeuwse tafeltennis- titel in de hoogste provinciale com petitieklas zal wellicht deze week worden beslist bij het duel tussen de beide overgebleven kandidaten: Zand 2 en SAR 2. Leider Zand 2 had afgelopen week niet al te veel moeite om bij het al gedegradeerde Goes 1 met een 2-8 zege op de volle winst beslag te leggen. SAR 2 zag kans om zich tegen het bezoekende Arnemuiden 1 met een 7-3 overwinning te revancheren. Rino Jonkheijm. Joop Maas en Johan 't Hooft wonnen ieder tweemaal. VLISSINGEN Het Brabantse Udenhout is door het Nederlands Handbal Verbond aangewezen als de plaats voor het overspelen van de promotiewedstrijd tussen de teams van Olympus uit Vlissingen en DSVD 2 uit Deurningen. In de Udenhoutse sporthal De Room- ley zetten de beide damesploegen vanaf één uur aanstaande zondagmid dag de strijd om een plaats m de tweede divisie van het landelijke zaal handbal voort. Zoals bekend eindigde de wedstrijd DSVD 2-Olympus afgelopen zondag in een 12-12 gelijkspel De NHV-regle- menten schrijven nu een nieuw duel voor op neutraal terrein. Het treffen tussen de handbalteams moet zondag een winnaar opleveren. Na een gelijkspel vindt er dan ook een verlenging plaats van twee keer vijf minuten. Is de stand daarna nog gelijk, dan spelen de ploegen na een korte rust opnieuw twee maal vijf minuten extra. Mocht dit nog geen uitsluitsel geven, dan wordt het duel met strafworpen beslist. Freddy Maertens STANDDAARBUITEN (GPD) - De praktisch onnavolgbare wielercarrière tussen Freddy en mij. Toen hij ri de van Freddy Maertens heeft er een nieuw triest hoofdstuk bijgekregen. De Ruta del Sol opgaf, zei hij dat hó ziek veelbesproken Belg, die dit seizoen verhuisde naar de Nederlandse profploeg was Aanvankelijk geloofde ik dat AVP-Viditel, is dinsdag door ploegleider Jacques de Goede ontslagen wegens Een paar dagen later meld<* hij zich werkweigering. In het nog jonge seizoen bleef Freddy Maertens vier keer opnieuw ziek voor een a-idere wed- weg. zonder iets van zich te laten horen. Na de vierde keer, afgelopen zondag strijd. Ik vroeg hem om een dokters bij de Ronde van Vlaanderen, was voor Jacques de Goede de maat vol. verklaring, maar die heb ik nooit gekregen Vanaf dat moment ben ik Nadat hij al eerder door zijn sportdi- om. hij heeft bij ons geen enkele sterk gaan twijfelen recteur voor de mogelijke gevolgen wedstrijd uitgereden", zegt Jacques Nadat Maertens eerder al m Wannsee- was gewaarschuwd en ook voortdu- de Goede, die zijn renner aanvanke- je dwars door België, en vorige week rend op zijn plichten werd gewezen, lijk steeds in bescherming nam. jn de driedaagse van De Panne ver werd Maertens dinsdag via een aange- „wij hebben hem de gelegenheid ge- stek liet gasn, bleef hij ook zonder tekend schrijven te verstaan gegeven geven om zijn seizoen rustig op te bericht wes uit de Ronde van Vlaan- dat op zijn verdere dienstverband bouwen. Vorig jaar heeft hij heel wat deren. „Ir zijn contract staat dat voor geen prijs meer wordt gesteld. problemen gehad met onder meer de zoiets een boete volgt. Na de derde In de korte periode dat Freddy Maer- fiscus. Daarom eisten we niet meteen keer, op 26 maart, hebben we hem in tens bij De Goede in dienst was, heeft het onderste uit de kan, maar ik ben een brief duidelijk laten weten dat de Belg alleen maar in negatieve zin er achter gekomen dat er een groot ontslag zou volgen indien het nog een van zich laten horen. In de eerste de verschil is tussen de werkelijkheid ke^r zou voorvallen. De brief eindig- beste wedstrijd, een criterium in en hetgeen Freddy zegt. Achteraf den we met: 'We hopen echter dat het Spanje, stapte Maertens af. Vervol- moet ik zeggen dat hij onze ploeg niet zover hoeft te komen. Tot zondag gens gaf hij op in de Ruta del Sol en in alleen maar heeft misbruikt". in de Ronde van Vlaanderen' de Catalaanse Week. Ook in kleinere zo kwam Jacques de Goede er achter Wat Freddy Maertens op dit moment wedstrijdjes in Belgie bleef Maertens dat Maertens in Belgiè vrijwel nooit bezielt, weet niemand. Hij is weer met tot het einde in de koers. „Kort- trainde. Michel Pollenlier, de vaste eens spoorloos. Het gerucht gaat, dat trainingsmaat van Maertens. moest hij door vorderingen die de belas- vaak alleen op pad. omdat Maertens tingdienst nog op hem heeft, opnieuw een afspraak gewoon niet nakwam, overstuur is geraakt. „In eerste instantie dacht ik dat er een bepaald vertrouwen «as gegroeid DEN HAAG ANP) - Jack Middelburg, werd op 30 april 1952 in Den Haag geboren. Hij begon in 1973 zijn mo- lorsporlcarriëre bij de Nederlandse Motorsport Bond (NMB) in een stra- tenrace in Woudrichem. Hel jaar daarop werd Middelburg NMB-kam- pioen in de 750 cc-klasse. In 1975 brak Middelburg zijn hielbeen bij een valpartij na een vastlopende motor. Een jaar later viel hij weer met een snelheid van ongeveer 200 kilome ter per uur en liep verscheidene breu ken op. Middelburg kreeg toen de bijnaam „Jumping Jack" In 1977 ontving Middelburg zijn internationa le startbewijs van de KNMV en werd nationaal kampioen in de 350 cc. 500 cc en 750 cc-klasse. Dat herhaalde hij het jaar daarop, toen hij tevens voor het eerst meedeed in een Grand Prix voor de wereldtitelstrijd in de 500 cc-klasse. In 1979. toen hij de Nederlandse titel won in de 350 cc-klasse. brak Middel burg een been op het circuit van Silverstone en knalde tijdens de races m Tolbert met zijn Yamaha tegen een boom. waarbij hij weer zwaar gewond werd aan zijn benen. Ondanks deze pech werd hij toch zevende in de eindklassering om de wereldtitel in de halve literklasse en eindigde in Zwe den als tweede. In 1980 boekte Middelburg een gewel dig succes door de 500 cc-race van de TT in Assen te winnen. Hij kreeg van de KNMV als beste coureur de Hans de Beaufortbeker. In 1981 won Mid delburg de Grand Prix van Silversto ne en werd wederom zevende in de eindstand om de wereldtitel Na een matig seizoen 1982. waarin Middel burg er redelijk vanaf kwam bij een nieuwe valpartij op Silverstone. werd hij vorig jaar weer nationaal titelhou der in de 500 cc-klasse. Hij kwam toen uit met een Honda. Vorige week zege vierde Middelburg tijdens de ope ningsraces in Heeswiik in de 500 cc- klasse. Van Duimen start in Zandvoort ZANDVOORT (ANP) - Boet van Dui men zal zondag starten in de tweede nationale kampioensrace in de 500 cc klasse, die op het circuit van Zand voort wordt afgewerkt. Van Duimen was tijdens de desastreus verlopen openingsrace in Tolbert betrokken bij de valpartij, die Jack Middelburg het leven kostte. Van Duimen raakte slechts licht ge wond en voelt zich voldoende fit om in Zandvoort weer op de motor te klim men De organisatoren zagen geen aanleiding de wedstrijd af te gelasten wegens het overlijden van Middel burg, omdat volgens hen de Westlan der als geen ander de gevaren van de motorsport kende en met anders zou hebben gewild. DEN HAAG (ANP! - Lotto 13 heeft twee winnaars opgeleverd van de eer ste prijs. Zij ontvangen ieder bruto ruim 180.000 gulden. Van de deelne mers aan toto 13 had niemand alle kruisjes op de goede plaats gezet. Lotto 13 le prijs 2 winnaars, die elk bruto f. 182 079 80 ontvangen. 2e prijs. 5 winnaars, die elk bruto f 30.000.-- ontvangen; 3e prijs: 90 winnaars, die elk bruto f 2.023,10 ontvan gen, 4e prijs 5.230 winnaars, die elk f. 34.80 ontvangen, 5e pros 79 991 winnaars, die elk f 5 - ontvangen Toto 13 le pnjs. geen winnaar, 2e prijs 4 winnaars, die elk bruto f 10 146,60 ontvangen. 3e prijs. 112 winnaars, die elk f 724,70 ontvan gen Toto-geH)k 13 le prijs: 5 winnaars, die elk f. 840.50 ontvan gen. 2e prijs 13 winnaars, die elk f 76.90 ontvangen. 3e prijs 365 winnaars, die elk f. 4.90 ontvangen. 4e prijs 3 185 winnaars, die elk f. 2.50 ontvangen Cijferspel 13 6 cijfers goed 1 winnaar 5 cijfers goed 3 winnaars, 4 cijfeis goed' 28 winnaars; 3 cijfers goed: 171 winnaars; 2 cijfers goed 1.994 w innaars VALKENBURG (ANP) - De twaalfde partij in de damtwee- kamp tussen Harm Wiersma en Vadim Wirny is dinsdag in Val kenburg geëindigd in remise. Wiersma steldé na dertig zetten en 2 uur en 26 minuten spelen voor de punten te delen. De Nederlander leidt in de twee kamp nu met 13-11. Wirny begon enigszins onzeker aan zijn twaalfde duel in de damtweekamp. Die onzekerheid raakte hij tijdens de partij met kwijt, hoewel de wereldkam pioen hem ook nog tegemoet kwam door het gekozen spelty pe. Wirny toonde opnieuw zijn voorliefde voor het klassieke spel en Wiersma ging daarin mee. Annemiek Picavet tweede in dressuur ERMELO De Zeeuwse afgevaar digden naar de nationale kampioen schappen indoor-dressuur hebben za terdag in Ermelo goede resultaten behaald. In de M-dressuur was er de voortreffelijke proef van Annemiek Picavet met Toloma die 400 punten kreeg toegekend. Dat was net niet genoeg voor de kampioenstitel. Ze moest Jos van de Wal uit Apeldoorn voor zich dulden. Ook de tweede deelneemster in deze M-klasse, Linda Goense, met Sianet- ty, reed een goede proef, gewaardeerd met 335 punten. Daarom viel de pun tenwaardering van 322 ook wat tegen. Het eindresultaat was dan ook een 10e plaats. OUD-VOSSEMEER Het voetbalelf tal Vosmeer won dinsdagavond een oefenwedstrijd tegen derdeklasser Wemeldinge met 1-0. Deze stand kwam al na een half uur spelen op het bord door een doelpunt van Fred Hommel na een voorzet van Leo Pol derman. In de tweede helft trof Hans Vaders voor Vosmeer nog de lat. maar gescoord werd er met meer. WA TERPOLOCOMPETITIE VLISSINGEN De waterpoloploeg van De Stormvogel is na de voortreUelij- ke overwinning van vorige week weer behoorlijk in de fout gegaan. Zaterdag werd de wedstrijd tegen Arethusa met 8-6 verloren. Ganze kon ook niet tot winst komen in Boxtel. Zegenwerp was vooral in de laatste time sterker, waardoor de overwinning naar de ploeg uit St. Michielsgestel ging. 'Vati onze sportredactie) LUIK-GENT (GPD) - De bij het Belgische omkoopschandaal betrokken spelers alsook dc voor het leven geschorste trainer Raymond Goethals zullen beroep aantekenen tegen de hen opgelegde straffen. De hevige beroering na de uitspraak - langduri ge schorsing van zeven spelers van Standard en vijf van Waterschei - is gisteren door de secreta ris van de Belgische voetbalbond Albert Roos- sen overigens danig afgezwakt Vlak na het vonnis werd nog druk gespeculeerd in welke samenstelling de betrokken clubs hun respectie velijke uitwedstrijden tegen lijstaanvoerder Be- veren en Beerschot komend weekeinde zouden afwerken. Roossen liet echter doorschemeren dat het wel eens niet zo'n vaart zou kunnen lopen met de opgelegde schorsingen. „Het is uiterst voorbarig wat er tot op heden over deze zaak bekend is gemaakt", meende het and van de KBVB. ..Het uitvoerend comité heeft het laatste woord in deze kwestie en krachtens artikel 129 heeft dit comité de be voegdheid een zaak op te schorten". Niet alleen Albert Roossens uitte zich in de richting van een eventuele opschorting van de straffen, ook Standards interim-trainer Leon Semmeling zal ongetwijfeld met die gedachte in zijn hoofd hebben rondgelopen, toen hij ant woordde op de vraag hoe hy zaterdag koploper Beveren wenst te bestrijden „Ik weet het niet Ik kan er nog geen zinnig woord over zeggen" Semmeling ging er niet vanuit dat hy met een veredeld reserveteam zou moeten aantreden, ofschoon de straffen voor zijn spelers met onmid dellijke ingang zijn opgelegd. Competitievervalsing Duidelijk is inmiddels wel geworden dat steeds vaker het woord competitievervalsing wordt gebezigd als het vonnis van de Belgische voet balbond ter sprake komt. Met name Anderlecht. dal reeds twee keer een Standard op volle oorlogssterkte ontmoette, zou zich hevig bena deeld voelen ten opzichte van lijstaanvoerder Beveren. Standard-libero Walter Meeuws. direct na de spoedvergadering die de betrokkenen van Stan- dard gisterochtend op de trainmgsaccommoda- tie in Luik bijeen hadden geroepen: „Tot op heden hebben we diverse mensen de hand boven het hoofd gehouden. Het resultaat: wij zijn gepakt De tijd van het mond houden is voorby. De volledige waarheid omtrent deze zaak moet maar aan het ücht komen" Over die waarheid wilde Meeuws nog niets kwijt „Onze advocaat, de heer Driesschen. zal beroep aantekenen bij de arbeidsrechtbank. Meer mededelingen kan ik niet doen". De Schelde-jeugdploeg kwam niet verder dan een 6-6 gelijkspel. De Schelde-dames verloren met 1-7 van Njord. ARETHUSA - STORMVOGEL 8-6 - De herenploeg van Stormvogel was naar Oss afgereisd met de wetenschap dat Arethusa een lastige tegenstander zou zijn. Via 2-0 keek de Vlissingse ploeg aan het eind van de tweede time al tegen een 4-1 achterstand aan. Pas in de derde time gmgen de twee ploegen gelijk op De Vlissingers de den nog wel wat terug, maar dat was te laat uitslag 8-6. Doelpuntenma kers waren: Carl Huis in 't Veld twee maal. Ad van 't Westende. Patrick Vader Walter Huis in 't Veld en Ko Meehielsen ieder eenmaal ZEGENWERP - GANZE 7-5 - Ganze was zeker in de eerste drie times zeker niet de mindere en er werd door conditiegebrek verloren. Zegenwerp had wel steeds een voorsprong, maar toch bleef Ganze goed bij. Via twee maal achterstand 12-1 en 4-3; kwam de Ganzeploeg in de derde time op gelij ke hoogte ió-5> Doelpuntenmakers waren Roald Strackx 3 maal en Piet Schop 2 maal SCHELDE - ZON 6-6 De Schelde- ploeg was voor de aanvang van de wedstrijd eigenlijk al zeker van de derde plaats in de competitie. Het speelde daardoor misschien wel iets te ontspannen In de laatste time nam Schelde het heft goed in handen met een 6-4 voorsprong, die echter nog uit handen werd gegeven: 6-6. Doelpun tenmakers waren. Maarten de Pooter 4x. Eric van Doorn en Lorens van der Stam ieder een maal Eindstand in de herenjeugdcompetitie. I Solar 16-29 (219-78) 2 Arethusa 16-24 (178- 801; 3 Schelde 16-21 1139-89); 4 Zon 16-19 130-95': 5 PSV-B 16-18 131-11 l i. 6 Warande 16-12 H40-144I; 7 Breda 16-12 <98-1681. 8 Zegenwerp 16-9 1110-1551; 9 Aegir 16-0 <46- 272) SCHELDE - NJORD 1-7 De Schel de-dames moesten in de laatste wed strijd aantreden tegen Njord Veldho ven. dat nog geen punt verloren had. Voor Schelde stond er veel op het spel. want als er gewonnen werd. zou de promotie een feit zyn. De dames- ploeg van Njord wilde echter geen enkel punt verhezen; het liep uit naar een geflatteerde 1-7 overwinning. Het enige doelpunt werd gescoord door aanvoerster Ria van der Hooft Eindstand in de dames districts 2e k I Njord 18-36 6 Brede 18-17 2 Glana 18-22 7 Argo 18-13 3 Schelde 18-21 8 Spio 18-12 4 Nautilusd 18-19 9 Thalassa 18-11 5 Eszet 18-18 10 Dlo 18- 7 Dit weekend werden de laatste wedstrijden in de kringcompetities gespeeld. De uitsla gen waren Heren Scheldestroom - Bruin vis 8-5; Stormvogel 2 - Ganze 15-4: Stormvo gel 3 - Schelde 2-4 Eindstand 1 Stormvogel 2 10-18 1137-45). 2 Scheldestroom 10-18 189-591. 3 Schelde 10- 10 (68-53). 4 Bruinvis 10-10 (89-791. 5 Ganze 10-4 (52-85); 6 Stormvogel 3 10-0 (28-142). Eindstand dames 1 Ganze 8-12 (65-30). 2 Stormvogel 8-11 (51-36) 3 Luctor8-l 19-69 Eindstand aspiranten 1 Schelde 8-11 i56- 48); 2 Stormvogel 8-5 (48-56).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 23