'Mijn Ronde Vlaanderen was een wraakoefening' J Voorzitter werelddambond Jurg zwaar overspannen Toppers vooraf Sluiskil wil in de komende weken attractiever spelen Bodybuilders strijden in Middelburg om titels ISI PZC/sport MOSER NIET IN DE RONDE VAN VLAANDEREN KEES BAL TIEN JAAR GELEDEN WINNAAR Oosterbosch won 3-daagse Ritzege voor Leo van Vliet VOETBAL BODY-BUILDING A - P "tpav Tiende partij remise VRIJDAG 30 MAART 1984 19 Zondag wordt In Belgie de belangrijke voorjaarsklassieker de Ronde van Vlaanderen verreden. Beroemd om z'n kasseien, z'n bijna onbegaanbare Koppenberg en z'n indrukwekkende lijst winnaars. Toch prijken daar ook namen op van coureurs die de top nooit hebben gehaald. Daarbij is Kees Bal (32 nu), die in 1974 de vedetten te snel afwas. De Zeeuw liet die prestatie echter niet volgen door een reeks grote triomfen, zakte terug en raakte in de vergetelheid. Fietsen doet Bal alleen nog als trimmer en wedstrijden bezoekt hij niet meer. Wel zit hij zondag voor de buis. om er de kopstukken van de wielersport te bekijken Een grootheid zal hij missen onder de deelnemers aan de Ronde van Vlaanderen. Francesco Moser. die wel is ingeschreven maar die volgens onofficiële bron verstek zal laten gaan omdat hij maandag in Venetië bij de presentatie van het wereldkampioenschap wielrennen van 1985 aanwezig moet zijn. Wie er volgens Bal wint? „Afgaande op de resultaten van het voorjaar kan het bijna niet anders dan iemand van de ploeg van Peter Post zijn". (Door Peter de Jongedie andere jongens om in vorm te DEN HAAG (GPD) - De verwondering straalt uit zijn hemelsblauwe ogen. Geen ogenblik sem^emeer omdat1 zifn^evensiust heeft Kees Bal er bij stil gestaan dat het zondag tien jaar geleden is dat hij in het Belgische haaks stond op het monnikkenbe- Merelbeke een gouden wielercarrière tegemoet leek te rijden. Met zijn opzienbarende triomf tp seneuze Profrenner in de klassieker Ronde van Vlaanderen lag de weg naar een flonkerende toekomst open. „Is De prestaties werden minder, evenals dat nu al weer tien jaar geleden?", vraagt hij met twijfel in zijn stem. „Goed dat je het zegt, de werkgevers en de verdiensten In 1979 kwam er een abrupt einde. „Van want ik zou er met bij stil hebben gestaan". de ene op de andere dag. tenminste zo Zijn stem galmt door de kille spreek- modaal, blijf je doorgaan. Ook als het kundig af. door in het wiel van aanval- leek het. want voor mij was dat de kamer van de katholieke woning- minder gaat. Want dan ontdek je dat Ier Eddy Merckx mee te gaan tot de afsluiting van een lange periode. Dat bouwvereniging Verbetering Zij Ons je geen bevredigend alternatief hebt. Streven in Den Haag, het dagelijks Dat geeft je geestelijk ook een knauw, werkterrein van de voormalig profren- waardoor je prestaties en je verdien- Als woning-maatschappelijk sten nog minder worden en dan. voet van de laatste klim naar Andor- kleine stapje dat ik alleen moest ra. Terwijl Bal samen met Luis Ocana nemen In mijn omgeving wist nie- de twee vluchters tot een halve mi- mand er iets van af. Vanaf het ogen- nuut was genaderd en de eindzege blik dat de prestaties minder werden. werker helpt hij bij huisvestingspro- Bal geeft een treffende schets van zijn van de Zeeuw dus bijna vaststond, merkte ik dat de meesten mij alleen blemen. Zonder herkend te worden, loopbaan. Direct naar de top en ver zonder te worden aangesproken over volgens begonnen aan een lange afda- zijn wielerverleden en vooral daarvan ling demarreerde Zoetemelk en reed aldus zagen als Kees Bal de wielrenner en Bal van de eerste plaats af. „Ik was er niet als Kees Bal de mens Ik had dan aardig gepikeerd over Na de Cata- ook niet het gevoel dat ik ook maar geniet hij dagelijks met grote teugen. In zijn tweede jaar als prof schreef laanse Week vlogen we naar België, aan iemand uitleg verschuldigd was' Het had. beseft natuurlijk ook Bal Bal. in dienst van de Gan Mercier- waar we de nacht voor de Ronde van zegt hij. zich terdege, allemaal veel anders ploeg van Joop Zoetemelk, dus met- Vlaanderen met de hele ploeg in een Het duurde een tijd voordat hij maat- kunnen zijn „De manier waarop Bal een de mooiste Belgische klassieker hotel zouden blijven Ik ben regel- schappelijk zijn draai vond. Verte- zich op de voorgrond plaatste getuig- op zijn naam. „Je realiseert je niet wat recht naar huis gegaan, heb daar genwoordiger bij een importeur Wraakoefening de van een klasse, waarop men de dat voor invloed op je heeft. Al die geslapen en de volgende morgen twee verwachting van een glansrijke carriè- grote verwachtingen, die publiciteit... uur voor de koers naar Belgie gegaan, re mag bouwen", bejubelde een ver- Ik was er toen nog niet aan toe". En vanavond staan er hier bloemen, slaggever in 1974 de onverwacht vroe- realiseert hij zich achteraf. Misschien zei ik nog tegen mijn moeder" ge doorbraak van de Zeeuw. Maar die dat daarom die overwinning niet zo'n verwachting, kwam niet uit. Bal loste diepe indruk op hem heeft gemaakt, zijn belofte nooit in en verdween vijf „Het leeft niet zo in mijn herinnering. Hel werd dus een geslaagde wraakoe- jaar later van het strijdtoneel. Weg uit De Catalaanse Week, die de week fening. Pas later bleek dat Bal het het milieu, waarvan hij nu zegt dat ervoor werd gehouden, spreekt me gewicht wel kon dragen, maar zich er het hem eigenlijk nooit zo heeft aan- meer aan. Van het wielrennen heb ik toch aan vertild had. „Daar kwam gestaan. „Als nieuweling en amateur alles weggegooid, behalve een klein nog bij dat ik dingen zag die tegen wilde ik natuurlijk dolgraag profren- aandenken aan die etappewedstrijd, mijn karakter ingingen. Bepaalde in ner worden, maar toen ik het eenmaal Daar won ik de eerste etappe met vijf vloeden van buitenaf, waarmee ik was had ik al vrij snel gezien dat dat minuten voorsprong en reed ik tot de het niet eens was. Zaken die zich niet 't leven was. wat me zo boeide", laatste dag in de leiderstrui. Zoete- achter de coulissen afspeelden... Nee, zegt hij. melk, die toen mijn kopman was, won ik kan geen details geven, want ik zal trap na De onderlinge ruzie die daarop volg- geven", voegt hij er haastig aan toe. de. leidde er toe dat ik Vlaanderen Het Zeeuwse natuurtalent („Ik voel- uiteindelijk toch het eindklassement, de wielersport nooit Noodgedwongen „Ik ben zelfs een beetje noodgedwon- wo'n- weet Bal nog. de altijd al dat liet mij heel gemakke- gen beroepsrenner geworden. Ik wilde Zoetemelk schermde in die slotrit de lijk af ging en dat ik op trainings- zorgen dat er geld op tafel kwam. leidende positie van zijn knecht vak- kampen veel minder moest doen dan Bovendien had ik medewerking en talent, waardoor ik een goede boter ham verdiende. En als je dan ook nog snel succes hebt en meer verdient dan DEPANNE (Belga) - Bert Ooster bosch uit de ploeg van Peter Post is winnaar geworden van de Driedaag se van Depanne, een etappewedstrijd voor beroepsrenners in Belgie. De leidende positie van de Brabander kwam donderdag tijdens de derde en laatste etappe over 194 kilometer met start en aankomst in Depanne niet meer in gevaar. Het was zijn zesde overwinning dit seizoen. De slotetappe leverde een overwin- i ning op voor zyn Belgische ploegge- noot Eric Vanderaerden, die daarmee definitief winnaar van het pun tenklassement werd De Belg Jan Bogaert won met enkele seconden achterstand de sprint van het pelo ton. Het was de derde achtereenvolgende overwinning van een Nederlander in de Driedaagse van Depanne. In 1982 won Gerrie Knetemann. in 1983 Cees Priem en nu in 1984 Bert posterbosch. De uitslag van de derde en laatste etappe Kees Bal van de Driedaagse van Depanne is 1 Eric Vanderaerden (Bel) 194 km in 4.58.24, 2. Jan Bogaert (Bel) op 1 sec.. 3 Sean Kelly (Ier) z.t.; 4. Domenico Perani (Ita) z.t5 Fons van Katwijk (Ned) z t6 Frank Hoste (Bel) z.t.; 7. Rudy Dhaenens (Bel) z.t., 8 Enk Stevens (Belt z t9 Ivan Lamote (Bel) z.t 10. Walter Schoonjans (Bel) z.t.. 11 Fnts Pirard(Ned)z.t.. 12 WernerdeVosiBeliz.t., 13. Joachim Schlaphoff (Brd) z.t., 14 Jos Jacobs (Bel) z.t., 15. Ludo Schurgers (Bel) z.t16. Johnny Broers (Ned) z.t., 17 Johan van der Velde (Ned) z.t.; 18 Giuseppe Petito (Ital z.t.; 19. Didier van Overschelde (Fra) z.t., 20, Ron Snijders (Ned) en de rest van het peloton in dezelfde tijd als Bogaert Het eindklassement in de Driedaagse van Depanne is; 1 Bert Oosterbosch (Nedi 13.51 35; 2 Ene Vanderaerden (Bel) op 23 sec 3 Ferdi van den Haute (Beli op 33 sec.: 4. Luc Colijn (Bel) op 58 sec 5. Jos Schipper (Ned) op 1.00. 6 Johan van der Velde (Ned) op 1 05. 7 Jean-Luc van den Broucke (Bell op 1 13; 8. Francis Vermaelen (Beli op 1.17. 9. Alaln Bondue (Frai op 1.20. 10 Ludo de Keulenaer (Bel) op 1,21II. Sean Kelly Ier) op 1 22; 12 Michel Pollentier (Bel) z t 13 Paul Haghedooren (Bel) op 1.24, 14 Johan Lammerts (Ned) op 1 36; 15. Frank Hoste (Bel) op 1.39, 16 Eddy Planckaert (Bel) op 1.41; 17. Giuseppe Petito (Ita) op 1.47, 18. William Tackaert (Bel) op 1.50. 19 Jos Jacobs (Bel) op 1 58; 20 Frits Pirard (Ned) op 2.03. t zijn kantoor in Den Haag. wiclcrkleding lag hem niet, fotomo del evenmin. Twee jaar geleden werd hij aangenomen bij de woningbouw vereniging in Den Haag. die nu nog steeds zijn werkgever is. „Ze hebben me hier aangenomen op grond van mijn sollicitatiebrief en niet vanwe ge iets anders. Je merkte bij sommige mensen wel dat je pas interessant werd als bleek dat je gefietst had. Hier niet, want pas na een half jaar kwam iemand er achter dat ik be roepsrenner was geweest. Ik was dus gewoon bij een baas binnengekomen en dat was voor mij een hele mooie overwinning". MONTAUBAN (AFP) - Leo van Vliet heeft donderdag het tweede gedeelte van de tweede etappe van de Ronde van de Midi-Pyreneeén, een etappe wedstrijd voor beroepsrenners in Zuid-Frankrijk, gewonnen. Hij was de snelste in een kopgroep van zes- renners. Het eerste deel van de twee de etappe werd gewonnen door de Fransman Pascal Jules. De Fransman Pascal Simon bleef leider in het algemeen klassement. De Ronde van de Midi-Pyreneeën loopt vrijdag af. De uitslag van het eerste deel van de tweede etappe. Capvern-Auch over 94 km. is 1 Pascal Jules (Fra) 94 km in 2,17 36. 2 Francis Castaing (Fra> z t.. 3 Jacques Ha- negraaf (Nedi zt.. 4 Benny van Brabant' (Bel) z.t5 Bruno Wojtinek iFrat z.t Twee de deel. Auch-Montauban over 89 km 1 Leo van Vliet iNedi 89 km in 1 55.39. 2 Hubert Lmard (Fra) z,t3 Jacques Mi- chaud (Fra) z t4 Philippe Saude (Fra> z t.; 5 Philippe Delaurier i Frai op 4 sec 6 Ludo Peelers (Bel) z t7 Benny van Brabant (Bel) op 30 sec 8 Francis Castaing (Fra) z.t9 Pascal Jules (Fra) z.t10, Cees Priem (Ned) z.t, Het. algemeen klassement: 1 Pascal Simon (Frai 10 04.52. 2 Michel Laurent (Fra) op 4.38, 3 Edgar Corredor (Coli op 4 52; 4. Kim Andersen iDeni op 5.35. 5 Jerome Simon Frai op 5 43: 6. Jacques Hanegraaf (Ned) op 5 45 7 Gaston Inaki iSpai op 5 47. 8 Frednc Vichot (Frai op 5 50. 9 Patnee Thevenard (Frai op 5.58; 10. Julian Gorospe (Spa) óp 6.04, 15 Joop Zoetemelk (Ned) op 6.12 DOOR HEISA ROND DE WERELDTITEL f*-«. i GRONINGEN (GPD) - De heisa rond de damwereldtitel is de voorzitter van de werelddambond FMJF, de Haarlemmer Wim Jurg, teveel geworden. Na nu pas is vast komen te staan is Jurg vorige week in zwaar overspannen toestand teruggekeerd uit Moskou, waar momenteel de WK-match Wirny- Wiersma wordt gespeeld. Het ziet er naar uit, dat hij lange tijd uit de roulatie zal blijven. De bemiddelingspoging van het mi- wereldtitel dammen een einde te ma- nisterie van WVC om aan alle ruzies ken heeft Jorritsma een compromis binnen het internationale damwereld- weten te bereiken met de Sowjet- tje een einde te maken zal volgens dambond en FMJD-voorzitter Jurg. WVC-ambtenaar Jorritsma, die met Het voorstel behelst onder meer dat deze speciale taak is belast, door deze de wereldtitel die Jannes van der Wal gang van zaken niet worden belem- eind '82 in Brazilië behaalde alsnog merd. Evenmin zou het vervolg van de wordt erkend, waai- dan tegenover WK-match tussen Wiersma en Wirny. moet staan dat de Nederlandse dam- die vanaf maandag in Nederland ver- bond de momenteel gaande wedstrijd der wordt gespeeld, lijden onder de tussen Wiersma en Wirny bekrach- afwezigheid van Jurg, zo meldt tigd De meest opmerkelijke frase uit FMJD-voorzitter Jan de Kluyver het compromisvoorstel is, dat Wiers- Om aan alle onduidelijkheid rond de ma zich na deze match dient terug te trekken uit de damsport. Een stap die de Leeuwarder al in overweging had. ..De huidige wereldkampioen Harm Wiersma trekt zich na de wedstrijd Wiersma-Wirny terug uit de wedstrijd sport, zodat na deze wedstrijd alle betrokken partijen met een schone lei kunnen beginnen", zo valt te lezen Ook zal een nieuwe opzet van het wereldkampioenschap aan dc orde moeten komen in de gesprekken, die de FMJD en de Nederlandse dam bond nog moeten voeren. De huidige formule is niet naar de zin van de Russen. Het dagelijks bestuur van de FMJD en de Nederlandse dambond zullen zich de komende weken over hel compromisvoorstel moeten bui gen. ZONDAG THUIS WEDSTRIJD TEGEN BRESKENS Harry van Tiel SLUISKIL Het gaat de voetbalclub Sluiskil de laatste jaren in vele opzichten voor de wind. Het eerste elftal heeft zich inmiddels geschaard bij de Zeeuwse topploegen in het zondagvoetbal en dat bepaalt voor een groot deel het aanzien van de vereniging. Sluiskil handhaaft zich zelfs met een opvallend gemak in de tweede klas. Het eindigde vorig jaar bijvoorbeeld hoger dan Vlissingen en Middelburg en lijkt ook nu weer in staat om zich moeiteloos veilig te spelen. „Ik denk dat een kampioen schap te hoog gegrepen zou zijn", voorziet voorzitter Harry van Tiel echter ook al voor de komende jaren. „We zijn een klein clubje en met het niveau waarop we nu spelen zijn we tevreden". Het is alweer ruim twee jaar geleden vindt hij. „We hebben in onze klasse dat Harry van Tiel zich aandiende als het nieuwe brein achter de ver eniging. Sluiskil had een zekere behoefte aan jonge bestuurders, die by aanpassen" in staat waren om met het niveau van de club mee te groeien Michel de Smet had daar overigens de eerste aanzet voor gegeven. De vroegere voorzitter heeft zich on sterfelijk populair gemaakt door in een overmoedige bui Han van der vaak met veel grotere verenigingen te maken. Daar moesten we ons in de afgelopen jaren toch een beetje Goed maken Hooft als trainer te contracteren en is jaren later m alle stilte terugge treden. Hij liet een bloeiende vereniging achter waar het de toekomst van het eerste elftal betrof. Harry van Tiel heeft zich voorgenomen om dat verder uit te bouwen, maar kent intussen maar al te goed de beper kingen bij een kleine club. „Sluiskil Dat zal Sluiskil er ongetwijfeld niet Zondagmiddag komt Breskens op bezoek voor de competitie en de week daarop Terneuzen voor de beker. „Dat zijn normaal gespro ken twee wedstrijden die het sei zoen een beetje goed kunnen ma ken", verwacht de voorzitter. „Ik mag er vanuit gaan dat zowel Bres kens als Terneuzen aan zullen slaan bij hel grote publiek, maar echte verwachtingen durf ik haast niet meer uit te spreken. Het viel me ook in onze thuiswedstrijd te gen PSV ontzettend tegen dat daar maar hooguit vijfhonderd man op afkwam. We zitten overigens bijna met alle clubs op dezelfde lijn: ook bij AZVV en bij Hoek valt de belangstelling tegen". heeft nauwelijks tweehonderd leden en dat is wel eens een probleem van weerhouden om op de ingesla gen weg verder te gaan. Harry van Tiel: „We zijn er met zijn allen fanatiek mee bezig om het eerste elftal op peil te houden en voor doorstroming uit de jeugd te zor gen. Sluiskil heeft zelfs drie trainers in dienst om dat zo goed mogelijk te begeleiden". Han van der Hooft is zelfs al aan zijn zevende seizoen bezig als trainer van de eerste selectie en heeft intus sen ook voor volgend jaar bijgete kend. De trainer die Sluiskil vanuit de onderste regionen omhoog bracht is nog altijd een belangrijke schakel binnen de club. „Voor wat mij betreft gaan we nog minstens acht jaar door met deze trainer", verzekert Harry van Tiel „Ik zou er nachtmerries van krijgen als ik zo moest werken als bij Vlissingen. Daar moet zo ongeveer om de twee jaar een andere trainer komen. Ik voel me gelukkig dat wij dar ge spaard van blijven". Slow starter Daarnaast is Sluiskil dit jaar ge spaard gebleven van de degrada- tiezorgen, terwijl het daar in het begin toch weer naar uitzag. Het elftal van Han van der Hooft staat immers bekend als een slow-star- ter, die vooral na de winterstop tot zijn beste prestaties komt. Het ging niet gepaard met spectaculaire wedstrijden, maar het resultaat telde. Zo bleef Sluiskil in de thuis wedstrijden sinds het eerste optre den tegen WVO verder ongeslagen. MIDDELBURG Morgen (zaterdag) wordt tussen 13.00 en circa 17,30 uur in een dagen tevoren uitverkocht Zuiderbaken in Middelburg de bodybuildingstrijd om de titels mr en mrs Zeeland gehouden. Aanvanke lijk zou deze wedstrijd in Hulst worden gehouden, maar omdat dat onmogelijk bleek hebben drie W'alcherse scholen de organisatie overge nomen: Samson Health Centre en Radori Jigo uit Vlissingen en VCV uit Middelburg. Verschillende kampioenen van vo- hguur naaaen ornaat ze de spuit m rig jaar geven acte de presence in de billen staken'. „Maar het wil het Zuiderbaken, onder andere mr zeker niet gezegd zyn, dat tijdens de Zeeland, Armand van de Berg van wedstrijd m Middelburg van derge- Adonis Axel en mrs Zeeland, Tina lijke praktijken gebruik wordt ge- Kats van Samson Vlissingen. maakt maakt Hollestelle duide- Voorts is er een (extra) demonstra- lijk tie van de Nederlandse kampioenen In de afgelopen jaren is er sprake Erica Mes en Barry de Mey van 'hormoonloze' wedstrijden. Niet alle Zeeuwse body-builders waarbij geen anabole steroiden ge- hebben zich voor dit evenement bruikt worden Naar aanleiding van ingeschreven. Onder hen behoort Middelburger Martin Hollestelle (24), die van oordeel is. dat hij nog onvoldoende getramd is voor een dergelijke wedstrijd „Als ik over een aantal jaren een behoorlijk ni- het laatste nummer van 'Hercules' veau heb gehaald, wil ik zeker een was m de rubriek de Keerzijde in de keer meedoenverzekert de Mid delburgse drukker. Hij zal zijn doel zeker niet willen bereiken door het gebruik van overmatige hoeveelhe den voeding- en vitaimneprepara- i zeker niet met hormoonpre- Volkskrant deze week een artikel te lezen over 'bolvrije' wedstrijden. We citeren het volgende daaruit: "Nor maal gesproken prijken in 'Hercu les' mannen met dermate geprono- ceerde spieruitstulpingen, dat het paraten Martin Hollestelle is zelfs redactionele adagium van gezond- een tijdje gestopt, toen hij tijdens heid als uiterst onwaarschijnlijk een nationale wedstrijd in Den overkomt, Hoe verder de kwabben Haag kennis maakte met vaak 18- over het kniegewricht uithangen, jarige jongens, die een geweldig des te mooier de man. En het merk waardige daarbij is, dat de vrouwen die met halters trainen er in het algemeen (fysiek) veel harmonieu zer uitzien. In het laatste nummer van 'Hercu les' lijkt dit opvallende verschil ver klaard: de vrouwen gebruiken waar schijnlijk geen anabole steroiden. Voor het eerst namelijk wordt ver slag gedaan van 'bolvrije' verkiezin gen. wedstrijden voor bodybuilders, die weigeren 'bollen' of 'anabole steroiden (hormonen) te gebruiken, en in hun musculatuur lijken goed gebouwde 'bolvrije' mannen verras send veel op gespierde bodybuild- sters. De wereld van lichaam, cultuur of bodybuilding heeft in zoverre iets moois, dat er met geheimzinnig wordt gedaan over de preparaten, die tot succes leiden Regelmatig wordt op zeer gewone toon tegen te veel spuiten gewaarschuwd, terwijl met vreugde Amerikaanse onder zoeken worden aangehaald, waarin kippenekken of hangbuiken als maatschappelijk ongewenst ver worpen worden Maar het verschil tussen een hormoon- en een gewoon trainingsstramien is blijkens de 'bolvrije' verkiezingen zo groot, dat mannelijk bodybuilding - met spui ten - beter tot wassen beelden beperkt kan blijven." f Bert Oosterbosch OOtC ZEIST (ANP) -- Het Bureau Veilig heid van de KNVB en de direct betrokkenen bij het voetbalvandalis me, de supporters, verstaan elkaar niet. Dat is de enig mogelijke conclu sie na de tweede bijeenkomst te Zeist, de eerste openbare, met als onderwerp voetbalvandalisme. „Wij richten ons niet slechts op symp toombestrijding". benadrukte André van der Louw als eerste spreker Maar de woordenwaterval die daarna volg de. maakte veel duidelijk, maar juist niet het principe dat de voorzitter van het Betaalde Voetbal zo indringend wilde uitdragen. De ruim honderd aanwezigen die be grippen als: het verschijnsel dat van dalisme heet, de behoefte aan beleids afstemming, continuïteit van beleids voering. supportersgeweld. primaire verantwoordelijkheid, aandachtspun ten. snelrecht, preventieve maatrege len en driehoeksoverleg aan het sorte ren waren, werden plotseling opge schrikt door wat als een noodkreet overkwam Van Ajax-supporter Ro nald ..De hoge heren achter de tafel begrijpen er geen reet van. Het Bu reau Veiligheid staat te ver van de materie Ik protesteer tegen het den ken in Zeist over preventieve aanhou dingen. databankgegevens van sup porters, de harde aanpak. Wij worden altijd als misdadigers beschouwd Worden goedwillende supporters door het optreden van de politie niet vaak veranderd in met-goedwillende sup porters?" MOSKOU (ANP) - De tiende partij in de tweekamp om de wereldtitel dam men in Moskou tussen de Sovjet Wirny en Harm Wiersma is donder dag geëindigd in remise. Hierdoor werd de stand in de tweekamp 11-9 voor Wiersma. De tiende partij duur de 27 zetten en twee uur en 21 minu ten. Haarlem-Feyenoord - De tweede wedstrijd tussen Haarlem en Feye- noord om een plaats in de eindstrijd van de KNVB-beker zal worden ge speeld op dinsdag 10 april 119 30 uuri Haarlem-voorzitter Henk Hut heeft telefonisch overleg gepleegd met com petitieleider Jan Huybregts

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 21