Gezinsvervangend tehuis Goes officieel geopend Oostburgse commissie onderzoekt zelf mogelijkheden voor kabel-tv Goed optreden 'De Dijk' Ontmoetingspunt bij woningen bejaarden Anna-Jacobapolder WISSEL BCVEIAHDEN VOORBEREIDINGEN AL IN 1978 GETROFFEN H. Don onderscheiden PvdA Oostburg wil cliëntvriendelijker beleid sociale dienst ZATERDAG 17 MAART 1984 PZC/streek 15 dai GOES Met bescheiden trots hebben de bewoners van het gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten aan de Pijntorenstraat in Goes vrijdagmiddag hun nieuwe behuizing officieel geopend. Die trots was op zijn plaats, want vrijwel iedere spreker gewaagde tijdens de openingsbijeenkomst van een unieke voorziening. Het gezinsvervan gend tehuis ligt dan ook bijzonder gunstig: midden in de Goese binnenstad in een fraai gerestaureerd buurtje. Daarmee zijn, zo oordeelde menige spreker, de mogelijkheden geschapen om de vijftien bewoners volwaardig deel van de Goese samenleving te laten zijn. Voorzitter R. Scheepe van de stich- dat het bestuur en de leiding van het Oud-voorzitter J van der Linde van IK ting gezinsvervangend tehuis mid- tehuis ook in de toekomst heel na- de stichting gezinsvervangend tehuis den-Zeeland gaf toe dat het allemaal drukkelijk rekening zullen houden midden-Zeeland liet zich wat milder wel erg lang heeft geduurd. In het met de opvattingen van de ouders en uit over WVC. Hij stelde vast dat het voorjaar van 1978 zijn de eerste voor- de bewoners. ministerie uiteindelijk toch maar ak- lan bereidingen al getroffen. Hij legde uit dat nogal wat tijd is gaan zitten in het He zoeken van een locatie. „Niettemin", inó Ri Scheepe, „hadden we hier een half jaar geleden al kunnen staan als ie dereen meteen gedaan had wat hij eerder beloofd heeft". Daarbij sprak hij woorden van kritiek aan het adres van het ministerie van welzijn, volks gezondheid en cultuur. De voorzitter van de stichting meende dat de ge loofwaardigheid van de overheid in het geding dreigde te komen toen het er op een gegeven moment naar uit zag dat afspraken niet zouden worden gehonoreerd. Maar uiteindelijk kwam alles toch nog op zijn pootjes terecht. koord is gegaan met de stichtings- en exploitatiekosten. Waarderende woorden sprak hij ook uit aan het adres van het ministerie van volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieu voor het beschikbaar stellen van de zogenaamde locatiesubsidie en aan het adres van de gemeente Goes voor de bemiddelende rol bij de grondtransactie. Buurman Drs. J. Goudzwaard van WVC reageer de dan ook laconiek op Scheepes opmerkingen. Hij erkende weliswaar dat de voorbereiding van het gezins vervangend tehuis niet geheel op rol letjes is verlopen. „Maar", zei hij, „er waren wat bijstellingen nodig en die kosten nu eenmaal tijd". Goudzwaard vond dat het stichtingsbestuur achteraf de handen mag dichtknijpen dat de vertraging maar een half jaar heeft geduurd: „Anders was u mis schien in de heroverwegingsoperatie verzand". Initiatief Een van de initiatiefnemers voor het nieuwe gezinsvervangend tehuis is mevrouw A. de Jonge van de Vogg op de Bevelanden (vereniging van ou ders van geestelijk gehandicapten) geweest. Vanuit deze afdeling is het idee gekomen om te proberen een gezinsvervangend tehuis op algeme ne grondslag te stichten. Mevrouw De Jonge toonde zich zeer ingenomen met het resultaat van de plannenma kerij: „Al onze wensen en ideeën zijn uitgekomen". Ze sprak de hoop uit Dia- en filmavond t Trefpunt Axel AXEL In het bejaardendiensten centrum 'Trefpunt' in Axel is dinsdag 20 maart een film- en dia-avond. De aanvang is 19.30 uur. Er worden films en dia's vertoond van activiteiten en reisjes uit de jaren 1970-1980. RILLAND Onder zeer grote be langstelling heeft de heer H. Don sr afscheid genomen als plaatsver vangend colonnecommandant van de afdeling Zuid-Beveland-Oost van het Nederlandse Rode Kruis. De heer Don is in het dagelijks leven directeur van de mavo in Krabbendijke en al dertig jaar lid actief binnen het Rode Kruis. Tijdens de afscheidsbijeenkomst in Luctor et Emergo in Rilland kreeg de heer Don uit handen van de kringcommissaris A. D. F. Fokker van Crayenstein van Rengerskerke de hoogste Rode-Kruis-onderschei- ding: het kruis van verdienste. De heer Don is al op jonge leeftijd met het EHBO-werk begonnen. Hij haalde in 1943 zijn diploma. Tien jaar later, tijdens de overstromin gen in Zeeland, kwam Don tot de conclusie dat samenwerking en hulpverlening uiterst noodzakelijk zijn. Zijn gedachten zette hij om in handelen begon in 1954 begon de heer Don met het organiseren van EHBO-cursussen in Kapelle. Drie jaar later werd hij aangesteld als helper bij het Rode Kruis en via groepscommandant, afdelingscom mandant en staflid opleidingen werd hij in 1978 benoemd tot plaatsvervangend afdelingscom- ^nandant. Kringcommissaris A. D. F Fokker van Crayenstein van Rengerskerke trechtsi speldde de heer H. Don het kruis van verdienste op Burgemeester mr. W. Blanken stelde zich aan de bewoners van het gezins vervangend tehuis voor als 'de buur man' Hij is dat in twee opzichten: Blanken woont en werkt in de onmid dellijke omgeving van het tehuis. Hij beloofde dan ook regelmatig te zullen zwaaien naar zijn kersverse buren. Het nieuwe gezinsvervangend tehuis vond hij een mooie aansluiting op het scala van voorzieningen dat Goes op het gebied van volksgezondheid en welzijn heeft. De plaats ervan past bovendien helemaal in de opvattin gen van het gemeentebestuur over de functies van de binnenstad. Het gebouw is ontworpen door de Goese architect M. van Doorn en gerealiseerd door het aannemingsbe drijf Van der Poel uit Oudelande. Voorzitter Scheepe beschouwde het als een verdienste van de architect dat het complex er aan de buitenkant met als een instituut uitziet. Het geheel heeft meer weg van een verza meling gerestaureerde of in aangepas te stijl opgetrokken pandjes. Een van de bewoners, Jan Filius, verrichtte de officiële opening. Nadat hij terecht had vastgesteld „Zonder ons zouden jullie hier nu niet hebben gezeten", daalde een grote rode sleu tel neer, waaraan de sleutels van de verschillende kamers vastzaten. Alle bewoners kregen van Jan hun eigen sleutel. ZATERDAG GOES Prins van Oranje. 20.30 uur. Dorine van der Klei in 'Wein'ich. iach'ich?' 't Beest. 22 uur: optreden groep '2 Belgen'. HULST Den Dullaert. 14 uur: Mar- mouzet met 'Daantje zou...'. Houtenkwartier, 21 uur: 'De hadieu- planeet' door theatergroep Alex d'E- lectrique. MIDDELBURG 'De vergulde baas', 19.30 uur: kindermusical 'Dokter Pompelmoes in groente en fruit'. REN'ESSE Dorpshuis. 20 uur: con cert door het hervormd kerkkoor. TERNEUZEN Zuidlandtheater 20 'Het dagboek van Anne Frank'. THOLEN Meulvliet, 21 uur: optre den groep 'Toontje Lager'. VLISSINGEN De Piek, 20.30 uur: concert door Bretonse folkgroep 'Tris- kelT. ZIERIKZEE Brogum, 21.30 uur: optreden groep Barrelhouse. ZONDAG KLOOSTERZANDE N.-h. kerk. 1130 uur: klassiek koffieconcert. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Cïnem'Actu- eel I, zat. 19 en 21.30. zon. 14,16.30, 19 21.30 uur Staying alive, a l. Cinem'Actueel II. zat. 19 en 21.30, zon. ■14,16.30, 19 en 21.30 uur: Schatjes, 12 'Cinem'Actueel III, zat. 19 en 21.30. zon. 14,16.30,19 en 21.30 uur: The day after, 12 Jr. GOES Grand, zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Sophies choice, 12 jr.; zon. 14 uur: Secret of Nink, a.l. HULST De Koning van Engeland, at 19 en 23.30 en zon. 14.30, 16.15 en 19.45 uur: Prille poesjes die verleiden, 18 jrzat. 19 en 21.30. zon. 16.15. 18.45 in 21.15 uur: The day after, 12 jr.; zat. 19 en 21.30 en zon. 13.45.16.15.18.45 en 11.15 uur: Schatjes, 12 jr.; zat. 19 en 21.30 en zon. 13.45, 16.15 en 21.15 uur: Sudden impact, 12 jr.; zat. 21.30 en zon. 13.45, 18.45 en 21.15 uur: Trading ilaces, a.l. UIDDELBURG Meccano. 20.30 lur: Colpira Alcuore. 23 uur: The lady vanishes. OOSTBURG Ledel. zat. 19.15 en an. 14 uur: Pas op we slaan er op. a.l.; at. 21.30 en zon. 16.30 en 20 uur: P Caligula II, 18 jr. •TERNEUZEN Luxor, zat. 14 en 19,30 en zon. 13.45, 16 en 19 uur: Staying alive, a.l.; zat. 19.30 en 21.45 in zon. 16, 19 en 21.15 uur: The day after, 12 jr.; zat. 14 en 21.45 en zon. 13.45 en 21.45 uur: Schatjes, 12 jr. VLISSINGEN Alhambra I, zat. 19 en 21 30 en zon. 14. 19 en 21.30 uur: Staying alive, a.l Mhambra II. zat. en zon. 19 uur: Schatjes. 12 jr.; zat. en zon. 21.30 uur: fhe day after, 12 jr.; zon. 14 uur: Walt 0 Disney tekenfilmparade. a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL Kindergalerie Bellemans, zat. 10-18 uur: illustraties van Dieter 8chubert (t/m 17/3). BRESKENS V m. Wit-Gelekruisge- bouw, zat. 10-12 uur: expositie fossie len, mineralen en curiosa van Jan Goethals. BURGH-HAAMSTEDE De Be- waerschole, zat.: werken van Ad en Tessa Braat. DOMBURG Biologisch Museum. zat. 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland' en 'Dieren in de natuur'. GOES Museum, zat. 11-17 uur: 'Van vlas tot linnen, vroeger en nu' (t/oi 5/4). HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 en zon. 13-17 uur. oude land bouwwerktuigen. MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum, zat. 10-13 uur: 25 teke ningen van Nederlandse kunstenaars (t/m 4/4). De Vleeshal, zat. 13-17 en zon. 14-17 uur: 'Sketches' van Magnus Gud- laugsson. Zeeuws Museum, zat. 13.30-17 uur: 'Fotografie in Nederland 1920-1940' (t/m 30/3). Sint-Janstraat 41. zat. 14-17 uur touwplastieken Anneke Ruimschotel. Demerary. zat. 9-17 uur: diverse am bachten en exposities. Galerie 'De Wijnstock', zat. 11-12.30 en 14-17 uur: werken van AnsKje van der Zee (t/m 23/3). Antiquites B. Witte, zat. 10-18 uur: acryl-schilderijen van Evert van Bom mel (t/m 24/3). Galerie Montpamasse, zat. 14-18 uur: werken van Bernard Charoy. OOSTBURG Atelier Oudestad 66. zat. 10-12 en 14-18 uur: werken van Jan Verschoore. TERNEUZEN Museum, zat. 10-12 uur 'Krabbels en kapitale tekenin gen'. VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua na', 14-17,30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. Galerie Bellamy 19 (Museum), zat 13-17 uur: werken Christian Leroy (t.'m 7/4). Galerie Marquis, 13.30-17.30, zon. 14- 17 uur: werken uit stock en nieuwe aanwinsten 1983 YERSEKE Atelier Dam Twee zat 10-18 uur expositie over schaal en schelpdieren werken diverse kun stenaars. IJZENDIJKE Museum, 14-17 uur: 'Over en rond het trekpaard'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milleuklachteni Zeeuwseli-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. lel 01180-36251. van 10 00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijr van m'n lijr Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. Orpheuswerkgroep huwelijk en homofi lie, tel, 01184-72161. Kledingbeurs in Gilde huis Sluiskil SLUISKIL Zaterdag 14 april wordt in het Gildehuis in Sluiskil een kin- derkledingbeurs gehouden. De op brengst gaat in de pot voor de reis. die de D-voetballertjes van de W Sluiskil gaan maken naar California. De beurs is open van 10.00 tot 14.00 uur. In de PZC van vrijdag werd ten onrechte gemeld dat de beurs vandaag (zater dag) zou worden gehouden. 'De Kuif treedt op in Westpoort Goes GOES De cabaretgroep 'De Kuil' treedt zaterdag 24 maart op in café De Westpoort te Goes. Het optreden begint om 21.00 uur. De voorstelling is georganiseerd door de stichting de Kameleon. In het voorprogramma is werk van de dichter-zanger J. H. Speenhoff te horen. De liedjes van Speenhoff gaan over volkse en alle daagse dingen en worden eenvoudig op de gitaar begeleid. Hierna brengt 'De Kuil' het stuk 'Zo gezond als een vis'. Hiermee zoekt de groep op humoristische wijze, maar bij vlagen ook ernstig, naar grenzen, zo blijkt uit een toelichting bij het optreden. 'De Kuil' toont een kriti sche visie op gewone dingen waar iedereen dagelijks mee te maken heeft. De cabaretgroep bestaat uit Lauran Casteleyn, Mari Franse, Anne Hoefman, Ton van de Ruijt en Eveline Satink. Jos Rampert verzorgt de pia nobegeleiding en Jacques Telgen kamp is verantwoordelijk voor de belichting. .Jubileumuitvoering van Kortgeense muziekvereniging KORTGENE De jaarlijkse uitvoe ring van de Koninklijke Muziekver eniging Eendracht maakt Macht uit Kortgene. vrijdag in bet dorpshuis De Pompweie in Kortgene, stond in het teken van het 105-jarig bestaan van de vereniging. Voorzitter C. J. van Damme verwel komde de talrijke bezoekers. Vervol gens werden onder leiding van diri gent F. Meier, voor de pauze een aantal muzieknummers uit vroeger tijden ten gehore gebracht. De orkest leden droegen kleding uit de tijd toen de vereniging nog geen uniformen bezat. In diezelfde kledij speelden A. en J. Welleman. respectievelijk 55 en 40 jaar lid van de vereniging, een duo voor twee tuba's. Verder werkten aan deze jubileumuitvoering mee het Noord-Bevelands mannenkoor onder leiding van F. Smit, de Eendracht maakt Macht-drumband onder lei ding van B. de Loof en jeugdige vertolkers van Zeeuwse cabaretlied jes onder leiding van A. Klaassen. De uitvoering werd besloten met het gezamenlijk optreden van Eendracht maakt Macht, nu in uniform, in sa menwerking met de EMM-drumband. De feestelijke bijeenkomst werd be sloten met een gezellig bal. HEINKENSZAND. DE STENGE De Dijk: Antonie Broeks drums t, Nico Arzbach gitaart. Pim Kops itoetseni, Huub van der Lubbe <zang,. Hans van derLubbe bast Optreden in De Stenge te Heinkenszand Voorprogramma Pleemobielz Organisatie Jeugdsoos De Klomp. Als de Nederlandse groep De Dijk een avondje heeft ge speeld. dan valt op hoeveel beken de nummers deze band heeft ge maakt terwijl er op de plaat tot nu toe nog steeds sprake is van een beperkte repertoire (twee elpee's). Dat werd vrijdagavond nog eens duidelijk in Heinkenszand waar de band voor ongeveer 200 toeschou wers een goed concert gaf. De Dijk heeft een vrij eenvoudige formule voor dit soort optredens: aan het begin van de twee sets een paar bekende nummers om het pu- hiioir pim te krijgen en dan komt de rest vanzelf wel. Dat lukte ook vrijdagavond. Met succes begon het concert met nummers als 'Zo dicht bij' en Bloedend hart', gevolgd door nog wat bekend werk. Het geluid van deze Amsterdamse groep is compact en bestaat uit snelle reggae-rock. Een belangrijke plaats is daarbij ingeruimd voor drummer Antonie Broek, die in 'De Stenge' een van de betere muzikan ten bleek te zijn. Maar ook de rol van zanger Huub van der Lubbe mag in dat verband niet onge noemd blijven. Hij bepaalde met zijn stem een belangrijk deel van het geluid van de band. Een effect dat trouwens vergelijkbaar is met Frank Boeyen en zijn gelijknamige groep. Even leek de sfeer bij De Dijk vrijdagavond wat in te zakken, aan het eind van de eerste set. Maar na de pauze werd de schade snel op de eerder genoemde wijze hersteld. Daarmee zorgde De Dijk ervoor dat de band met het publiek niet verlo ren ging, wat zich weer uitte in een op en neer bewegende massa voor het podium. Het optreden was niet alleen daarom geslaagd te n Er werd op een goed verzorgde wijze muziek gemaakt, muziek die goed te beluisteren viel. Het is alleen jammer dat dat laatste wat minder gold voor de teksten van Van der Lubbe. terwijl juist een zanger die in het Nederlands zingt daarop zou moeten letten. De Schouwse Pleem obielz hadden de eer het publiek op te warmen. Hun geluid was vooral hard en ongecompliceerd Jammer overigens dat het bezoekersaantal weer te weinig was voor de organise rende soos De Klomp „Op deze manier kunnen we niet verder gaan", verzuchtte organisator Ad Boonman dan ook. R.S. VOORSTEL AAN RAAD SINT-PHILIPSLAND: SINT-PHILIPSLAND Bij de in aan bouw zijnde bejaardenwoningen aan de Langeweg in Anna Jacobapolder zal binnenkort een zogenaamd ont moetingspunt worden ingericht. De behoefte daaraan is gebleken bij de discussies over het dorpsplan voor deze kern van de gemeente Sint- Pliilipsland. Vastgesteld werd dat Anna Jacobapolder sober is aange kleed. Met wat groenvoorzieningen en straatmeubilair, bij voorkeur in de vorm van een ontmoetingspunt. Collecte NISSE - De jaarlijkse collecte van het Nationaal Rheumafonds heeft in Nis- se 443,60 gulden opgebracht. OOSTBURG - Naar aanleiding van herhaal de klachten over het functioneren van de so ciale dienst van Oost burg, gaat de PvdA-frac- tie van die gemeente proberen een client- vnendelijker beleid voor de uitkeringsge rechtigden van de grond te krijgen. Dat meldt de door de bouw- en hout bond FNV uitgegeven blad Profieldeze week. Aanleiding voor de plannen van de PvdA is een gesprek dat 28 fe bruari met vertegen woordigers van de FNV- bond plaats vond. Dis trictsbestuurder H. Len- ting en afdelingspen ningmeester P. Pilaet bespraken met de socia listen bij hen binnenge komen klachten over het functioneren van de sociale dienst. Volgens het artikel hebben bouivvakarbeiders in West Zeeuwsch-Vlaan- deren in toenemende mate met wwv en rww te maken, doordat de werkloosheid in de bouw plaatselijk tot- 85 procent zou zijn opgelo pen. Geen van de ge sprekspartners was be reid toe te lichten om welke klachten het gaat PvdA-wethouder j Ver gouwe zei alleen: ..We hebbenernstig over de uitkering sproblematlek gepraat. Natuurlijk wordt er wel eens een misser gemaakt". De Oostburgse PvdA-frac- tie zal maandag 19 maart bespreken hoe de aan de FNV gedane toe zeggingen kunnen wor den waargemaakt. Het artikel in 'Profiel' besluit met de medede ling dat de komende maanden inderdaad zal worden opgelet of er aan een 'vriendelijker beleid' wordt gewerkt kan daar, zo iuidde de conclusie, verbetering in worden gebracht. Overleg tussen het architectenbureau Groosman Partners, de plaatselijke werkgroep dorpsvernieuwing en de centrale dienst gemeentewerken heeft tot een plan voor het ontmoetings punt geleid. Daarbij is rekening ge houden met een groot aantal zaken, zoals in- en uitzicht van de bejaarden woningen. tochtgaten, bankjes, groen en dergelijke. In het ontmoetinspunt is ook de gedenksteen opgenomen die bij de uitwateringssluis De Sluis moet verdwijnen in verband met het nieu we poldergemaal Het dagelijks be stuur van de gemeente Sint-Philips- Sportvereniging Sint-Annaland hield vergadering SINT-ANNALAND De sportvereni ging 'L'Esperance' in Sint-Annaland hield de algemene jaarvergadering in Sint-Annaland. Secretaris Jos van Dijke gaf een terugblik op het afgelo pen veremgingsjaar 1983. Voor het komende seizoen worden weinig financiële problemen ver wacht. aldus de penningmeesteresse Helmya Westdorp. Peter van der Klooster werd in het bestuur herko zen, In de plaats van Wilma Rouwen daal werd Maya Leinse gekomen. Middelburger met heroïne aangehouden MIDDELBURG De Middelburgse recherche heeft donderdagavond de 32-jarige Middelburger A G M. de G aangehouden in zijn auto bij zijn woning. In de auto was 1,5 gram heroine verstopt, die De G. in Rotter dam had gehaald. De waarde van de heroine is ongeveer 400 gulden. De man is in verzekerde bewaring gesteld op het Middelburgse politiebureau. land heeft het ministerie van volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieu een subsidie van 19.250 gulden gevraagd. De gemeente betaalt zelf 17.500 gulden. Mogelijk doet het wa terschap ook nog een duit in het zakje. Het voorstel over de inrichting van het ontmoetingspunt komt woens dagavond aan de orde in de gemeen teraad van Sint-Philipsland. Gepraat wordt dan ook over de renovatie van een complex woningen aan de Bea- trixstraat. Het college van b. en w heeft alle mogelijkheden met deze woningen op een rijtje gezet: renove ren. groot onderhoud, helemaal niets doen of ze verkopen. B. en w. geven de voorkeur aan het eerste. Overigens willen niet alle bewoners van de hui zen meewerken aan renovatie: zes van de acht voelen er wel voor. Aan de andere twee woningen zal dan wel groot onderhoud worden verricht. Een en ander kost 146.500 gulden. Meevaller Op de agenda staat ook de verdeling van de beschikbaar gekomen extra financiële middelen voor de gemeen te Sint-Philipsland. Het gaat om een overschot van bijna een ton op de rekening over 1982 en 26.500 gulden als meevaller op de algemene rijks uitkering. Van het rekeningsoverschot willen b. en w 50,000 gulden voor dorpsver nieuwing bestemmen. Verder zal wat extra worden afgeschreven en bedra gen die in het kader van de bezuini gingsoperatie die aan de samenstel ling van de begroting 1984 voorafging, moeten worden geschrapt, kunnen weer worden opgevoerd De raadsver gadering begint om 19.30 uur. NIET DOOR TELECOMMUNICA TIEBUREA U OOSTBURG Een gemeentelijke begeleidingscommissie gaat onder zoeken hoe in Oostburg het beste een kabeltelevisie-net kan worden aan gelegd en geëxploiteerd. Een van de eerste zaken die zal worden bekeken is, of een aansluiting op het Belgische kabelnet goedkoper is te verwezenlij ken dan een aansluiting op het net van Sluis. De benodigde voorberei dende werkzaamheden worden niet uitbesteed aan een particulier tele- communicatiebureau. Dat bleek vrijdag tijdens een extra vergadering van de commissie open bare werken in Oostburg. Ing J Kleinsman van het telecommunica- uc-du v icouusutuut Teladin uit Gouda legde de commissieleden enkele ex ploitatie-mogelijkheden voor. Hij ver telde dat de abonnementskoster, uit gaande van een minimum deelname van 66 procent zouden varieren tus sen de 19.25 en 20,55 per maand. Hierbij ging hij er van uit dat de gemeente het kabelnet in eigen be heer zou houden. Wanneer een com merciële maatschappij in de arm wordt genomen, komt de prijs volgens mg Kleinsman twee a dne gulden hoger te liggen. Als er tot een aanslui ting van een heel gebied wordt beslo ten, staan er voor de gemeente twee mogelijkheden open. Er kan voor een zogenaamd stijgend tarief worden ge- ,,..(ienient kost dan 19.25 en wordt jaarlijks met 4 pro cent verhoogd. Na ongeveer vier jaar zou dat systeem kostendekkend zijn. Een andere mogelijkheid is met, een- begintarief van ƒ20.55 in te voeren, dat dan de eerste zeven jaar met verandert Een nadeel daarvan is dat de gemeente in het zesde en zevende jaar door hogere onderhoudskosten exploitatieverliezen zal lijden De maandelijkse prijzen gelden alleen voor de abonnees die het volledig pakket van zeventien zenders nemen. Wie met een beperkt aantal van vier zenders genoegen neemt, zal ongeveer 10.- voor een aansluiting moeten betalen. De televisiekijkers die pas na de aan leg van de kabel een aansluiting ne men, zullen rekening moeten houden met minstens 200,- extra aansluit kosten De vertegenwoordiger van Te ladin stelde de commissieleden voor, om als er tot aanleg van de kabel wordt besloten, meteen het hele ge bied aan te sluiten. Dit met dien verstande, dat het tussen de kernen gelegen buitengebied niet wordt aan gesloten. De nieuwe begeleidingscommissie waarin elke fractie en de diensten openbare werken en ruimtelijke orde ning vertegenwoordigd zullen zijn. vergadert maandag 2 april voor de eerste keer. .eiling Barendrecht. 16 maart 1981. Aardappelen, bintjes bonken 94-1 f0, groot 76-96. eigenheimers 1.06-1 13. Irene 1 17- 1.33, andijvie A 2 14-2.65. B 1 93-2 22, asper ges 9.80-15 00. knolselderij vanaf 10 stp bak 1.65-2.08, 1.50-1.80. 1.45-2 09. 84-1.27, 25 st 32-56, koolrapen 55-61. witte kool 94-1 08, rode 99-1 13. peterselie 54 1.58, prei 61-1.89. raapstelen 1.34-1,46. selderij 37-1 54, spina zie 2.09-2 59. uien bonken 1.241 32, grof 98-1 14. middel 82-1 05. drieling 38-54. pikler 12-42. geschoonde 88-1 19. winterpeen grof 52-69, middel 41-68, fijn 20-47 wiüof kort super 3 40-4 10. kort IA 3 50-3.80, kort 1B 3 50-3 70. lang IA 3.60-3.70. kort 2 2 30-3 80. lang 2 2 20-3.50, klasse 3 1.00-2 80 Aardappeltermijnniarkt Rotterdam. 16 maart iS84 Bintje 50 mm opw April laten 94.00. bieden 93 50. slot 93.50; novem ber laten 32 00. bieden 31 10, slot 31.20; mei' laten 107.60, bieden 107.20, slot 107 30. Stemming april en mei flauw. Openstaan de posities april' min 89 is geworden 1906. november' plus 10 is geworden 233; mei. plus 83 is geworden 2652. Omzet april 154. h pr 96.00. I pr. en 1 zaken llx 93.50. mei: 162 h pr 110 00. 1 pr 107 20, 1 zaken 5x 107.30: nov 4x 31 00. llx 31 20. Aardappellermijnmarkt Rotterdam. 16 maart 1984. Bintje35-50 mm. April, laten 85.00. bieden 82.60, slot 85 00. mei 87.00. bieden 86.50, slot 86.90. Stemming mei. flauw Openstaande posities april. 771, mei plus 6 is geworden 240. Omzet mei: 15, h. pr. 89.00, 1 pr. en 1. zaken 3x 86.90.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 39