Milaan-San-Remo: eerste botsing Hinault-Lemond Pleun van der Lugt zeilt rond de wereld Judo-conflict tussen vader en zoon BEZWAREN TEGEN RKC PZC/sport AMERIKAAN ONBEKEND IN EIGEN LAND Bowling in Middelburg Clubwedstrijd msv De Uitlaat Indoorconcours Scheldestad Surfwedstrijd open klasse OUDERS KIEZEN PARTIJ VOOR ONTSLAGEN HAN JANSSENS Stuttgart achterop ZATERDAG 17 MAART 1984 (Door Peter de Jonge) ontwikkelt zich niet snel bij ons. Het MILAAN (GPD) - Slenteren door het hart van Milaan, inkopen doen in Bologna. Wcreldkam- ne°°ks™i[ h^SdVeên^oJr'ue pioen Greg Lemond heeft de dagen voor Milaan-San Remo, de belangrijkste Italiaanse spijt in z'n stem. overigens, „Want dan klassieker, uiterst ontspannen doorgebracht. De Amerikaanse profrenner staat voor de eerste df"gen doen loafs' tenni^e^golf6 6 onfrontatie met zijn voormalige kopman Bernard Hinault, maar het laat hem ijskoud dat de A]s Lemond'vanmiddag op de Via ielerwereld daar reikhalzend naar uitziet. „Dat Hinault niet meer in onze ploeg zit is Roma. luttele kilometers na de top misschien zelfs wel in mijn voordeel. Omdat ik mijn wedstrijd niet aan hem hoef aan te van de p°gs'° di Sa" Remo. als winnaar gehuldigd wordt van de Pn- assen", zegt de 22-jarige renner uit Reno laconiek. mavera zal dat zijn landgenoten dus opgemaakt aan de hand van de be- volstrekt ontgaan. Maar men gelooft langrijkste wedstrijden van het sei- niet dat hij al meteen toe zal slaan, al zoen en daardoor wel wordt be- demonstreerde hij in de Tirreno-Adri- schouwd als de officieuze wereldti- tiaco een blakende vorm. „Ik heb veel tel. „En dan te bedenken dat ik het wedstrijden nodig om goed op gang te hele voorjaar nauwelijks heb kunnen komen. Bovendien is het niet alleen rijden", aldus Lemond. vroeg in het seizoen, ik hou niet zo van dat grote aantal deelnemers, waar- TZnlit ooit no ti door de geluksfactor toch nog al een JUjLHI IsElXAjGtl flinke rol speelt. Ik zie meer kansen in ...o_oo___ Nu staat hij voor het eerste echte Luik-Bastenaken-Luik en de Waalse ploegleider Cyrille Guimard, onder seizoen, dus met deelname aan de Pijl. omdat ze in de eerste plaats door wiens hoede Lemond ook dit seizoen Tour de France. In het regenboogtri- het zware parcours lastig zijn. Milaan- MIDDELBURG Voor de nationale weer opereert Dat wijst overigens cot aan de start van het jaar van de San Remo is meer een koers voor et is geen verwijt aan het adres van gedragen. Hinault was gul. Hij gunde de Breton. Integendeel. „Hij was na- ons ook een kans. liet anderen win- urlijk onze kopman, maar niet zelf- nen. Daarom onze verhouding is chtig. Je hebt van die leiders in prima. Het enige verschil met vorig loegen die zich altijd als leider willen jaar is dat we er een tegenstander bij hebben, een lastige". Geen moment is het in Lemond opge komen dat hij best eens het slachtof fer zou kunnen worden van een wraakactie die Hinault ongetwijfeld in gedachten heeft tegen zijn vroegere bowlingcompetitie werden in de 4e niet op naiviteit van de Amerikaan, en de 5e klas van de Nederlandse het zit opgesloten in zijn karakter, bowlingfederatie wedstrijden ge- Vanaf het moment dat hij profrenner speeld in de Middelburgse huiscom- werd heeft hij, zoals dat heet. zoveel punten voor het Super Prestige kan petitie. mogelijk zijn eigen koers gereden, scoren. Of ik ook een klassieker zal Overtuigd van z'n capaciteiten werk- winnen is een andere vraag. Milaan- De diverse uitslagen en standen zien er als te hij het door Guimard ontwikkelde San Re*00, lijkt me in elk geval te lgt uit: Kruitmolen - 't Voetje 3-1Pampa plan af .i. - Steakhouse de Tamboer 3-1, World ol Een beetje vroeger dan verwacht Tenpln-Koper Galjoen 4-0. 't Sptnnenwiel - stond hij aan de wereldtop. In het Zwitserse Altcnrhein veroverde hij Saint Raphael punten; 2 't Voetle 66.5: 3 De Kntltmolen »ftel»Pen jaar de regcnbooglrui en 64; 4 't Spinnewiel 60,5; 5 steakhouse de vooral dankzij zijn sterke optreden Tamboer 59,5; 0 Pampa services 47,5, 7 in het naseizoen won hij ook het Koper Galjoen 33; 8 Auto Renton 32. Super Prestigeklassement, dat wordt Uitslagen: Hertel - Haarstijlstudlo Roland waarheid. „Ik heb voor mezelf beslo- Johan van der Velde, Adrie van der ten dat ik ook in de voorjaarsklassie- Poel, Guido Bontempi of Sean Kelly" kers een rol wil spelen, zodat ik al snel Pleun van der Lugt vroeg. Tot de Tirreno-Adriatico had ik maar drie wedstrijden gereden: de grote prijzen van Haut Var, Cannes en 3-1; Flying pins - de Meulenaers 1-3; Finse winkeltje - Kas B.V. 3-1; de Blauwe winkel - Golden Arrow 1-3, de stand is nu: 1 Golden Arrow 73 punten. 2 Finse winkeltje 68; 3 Kas B.V. 63,5: 4 Finse Pms 63; 5 Haarstijl studlo Roland 62; 6 de Blauwe winkel 50,5, 7 de Meulenaers 28, 8 Hertel 20. In het afgelopen weekeinde werden in de 4e en 5e klasse nationale league de laatste speeldagen afgewerkt. In Breda kwamen de teams van de 4e klasse F samen om de strijd te beslissen. De einduitslag is: 1 Joris meubels Ooster hout 44,5 punten (kaninpioen); 2 Alle toge ther Breskens 42; 3 City service Etten-Leur 35; 4 Smith Kaas Biggekerke 33,5: 5 Kem penhof Hilvarenbeek 33: 6 Golden Arrow Middelburg 29. 7 Schelde team Cadzand 23; Bareelders Rijsbergen 11. In Breskens kwamen de teams van de 5e Uasse A samen. Hier is de einduitslag: 1 Feenstraa schoenenhuis/de Treffers Bigge kerke 36 punten (kampioen): 2 World of Tenpin Middelburg 29,5; 3 Goes 2 Goes 22; 4 HAK Breskens 18; 5 't Finse Winkeltje Middelburg 16; 6 't Spinnewiel Middelburg 13,5. Standpunt regering Spelen in mei DEN HAAG IGPD) - Het kabinet wil al begin mei een standpunt innemen over de wenselijkheid van het orga niseren in ons land van de Olympi sche Spelen van 1992. Dat zei staats secretaris Van der Reijden (sprotza- m r- Een rustig begin dus na een „uit de hand gelopen" jaar. Gregory Lemond afkomstig uit de staat Nevada, woonachtig in het Belgische Kortrijk, zou pas naar voren worden geschoven wanneer aan het tijdperk Hinault definitief een einde was gekomen. SCHEVENINGEN - Pleun van der deelname definitief worden. Pleun zwaarste - komen vooral de ruime Door de omstandigheden kwam zijn Lugt gaat opnieuw de oceanen op: de van der Lugt ging vervolgens op zoek windse eigenschappen het best naar carrière in een stroomversnelling te- Scheveningse wereldzeiler heeft in- naar een schip, met het budget in het voren. recht. De knieproblemen van de Bre- geschreven voor de komende 'Whit- achterhoofd. De meuwe Baltic komt Schip en zeilen zijn dus al gekozen: ton dwongen Guimard zijn andere bread Round The World Race'. Hij zal daarin het dichtst bij zijn ideaal. In blijft over de tienkoppige bemanning troefkaarten, naast Lemond was dat deze monsterwedstrijd van 27.000 nauwe samenwerking met ontwerper, Van der Lugt zegt hierover: „Ik heb Pour-winnaar Laurmnt Fignon, uit te zeemijlen in vier etappes, met start zeilmaker en prjectleider Johansson nu al tientallen aanmeldingen en dat spelen. „Daar blijkt maar weer uit dat en finish in Portsmouth varen met van de werf wordt het schip aange- worden er misschien wel honderden je in de wielersport nauwelijks iets een Baltic 55 PD. Het is een door past aan de specifieke Whitbread- Als in november het schip van Fin- kunt plannen", zegt de wereldkam- Doug Perterson ontworpen serie- eisen. „Johansson heeft al eerder deel- land naar Scheveningen is gevaren pioen. jacht waarvan de Finse werf dit jaar nemers aan die race begeleid. Hij weet begint de keuze. De praktijk moet de bouw begint. Als zeilmaker heeft precies waar de problemen, bijvoor- uitwijzen wie wordt geselecteerd In T/^1 nnhokonrl Sekozen voor ex-Hood-medewer- beeld met slijtage, liggen vertelt Om schip en (adspirant)-bemanning 1 tl V ij (y/tt/c/tc fill ker Robbie Doyle. De Whitbread- Van der Lugt. Het 17.60 meter lange te testen, heeft hij een klein jaar de Hij heeft de afgelopen winter, thuis in deelnemers worden voor het eerst jacht is geen speciale racer, maar zijn tijd, i de race start op 28 september de Verenigde Staten, dan ook bepaald ingedeeld in verschillende divisies, schipper denkt dat probleem op te 1985. In die tijd wil hij zoveel mogelijk niet de rest van zijn ongetwijfeld afhankelijk van hun handicap-ra- kunnen vangen door superieure voor- varen, zowel wedstrijden als duur- indrukwekkende loopbaan zitten ting. Van der Lugt zit met 45 voet bereiding. Daarin kent hij groot ge- tochten, om alles te perfectioneren, voorbereiden. Lemond was zelfs ziels- boven in de kleinste klasse (38-46 wicht toe aan de zeilmaker. Robbie „De resultaten van de wedstrijden gelukkig dat hij eens andere dingen voet). Doyle verliet zo'n twee jaar geleden de tellen dan niet zo, alles is bedoeld als kondoen. „Niemand in de States weet Al begin vorig jaar, na een half jaar big boat division van Hood om voor training voor die Whitbread-race". Als ik dat wereldkampioen ben. Als er nadenken over en uitrusten van zijn zichzelf te beginnen. Na maandenlan- het even kan, wil hij een geheel Neder- straks tijdens de Olympische Spelen recordsolozeiltocht vanuit Zierikzee ge onderhandelingen besloot Pleun landse bemanning, maar als het met in Los Angeles een Amerikaanse ama- rond de wereld met de 'Zeeuwse Stro- van der Lugt met deze 'nieuwkomer' buitenlanders beter gaat, heeft het teurrenner een medaille zou pakken, men' kwam het eerste vage plan voor in de keihard concurrerende zeilma- resultaat voorrang is-ie in een klap beroemder dan ik. En deelname aan de Whitbread '85 op. Na kerswereld in zee te gaan. Pleun van der Lugt is overigens niet veranderen zal dat wel niet. De sport het vinden van geldschieters kon de Over die onderhandelingen licht hij de enige Nederlandse deelnemer. De een tipje van de sluier op. „Het gaat Fries Dirk Nauta zal in Portsmouth TILBURG (ANP) - De Brabantse ere-divisieclubs Willem club erbij blijft er volgens hem een klein achterland over. a -f a II en FC Den Bosch hebben bezw aar tegen een eventuele „En clubs als Willem H, NAC en FC Den Bosch hebben het Knmpr loelrtdins van de Waalwijk*- hoofdklasser RKC lol hel financieel toch al niet gemakkelijk, betaalde voetbal. Dat schrijven beide clubs in brieven aan het sectiebestuur betaald voetbal. Volgens de betaal- RKC heeft plannen de overstap uit de amateurafdeling te u >vjii c wcuau u uc de verenigingen is een achtste betaalde voetbalclub in maken, maar zal dan aan een aantal voorwaarden moeten Het jacht moet vooral uitstekende viin^Flver fn eelTdubbeTzée^Tok"^? Noord-Brabant duidelijk te veel van het goede. „We voldoen. Een daarvan is het behalen van het kampioen- aandewindse eigenschappen krijgen, best eèzeilde tiid was voor de Neder- respecteren uiteraard de sportieve ambities van RKC, schap of een periodetitel in de hoofdklasse C. De Waal- Dat kan winst opleveren in de eerste lander maar we hebben de KNVB wel geattendeerd op de wijkse club, in de tweede periode na zes wedstrijden nog etappe. Portsmouth-Kaapstad en in financieel-economische consequenties van een eventuele zonder verliespunt, kan zondag de periodetitel binnen de derde, Auckland (Nieuw Zeeland) 17 toelating", zei Willem II secretaris Van Bijsterveldt. halen in de uitwedstrijd tegen Ceasar. Eind van de maand via Kaap Hoorn naar Punta del Este tLTVCiriHg€fi Volgens de bewindsman is het „niet onaannemelijk" dat de eventuele or ganisatie van deze Spelen gepaard zal gaan met aanzienlijke financiële risi co's, ook voor de rijksoverheid. Daar tegenover staan mogelijk ook „aan zienlijke inkomsten' om technische vergelijkingen, om starten met de Philips Innovator. Dat service en prijs. Doyle wil naam jacht is ontworpen door Rolf Vrolijk maken en hij zal proberen zo goed en wordt gebouwd bij Aluboot in mogelijk voor de dag te komen. Net Hindelopen Deze 63-voeter heeft als Baltic, die hun nieuwe type be- evenwel een hogere rating en zal dus kendheid willen geven. En een Whit- ook in een hogere divisie varen, bread-race scoort als verkoopargu- De twee Nederlandse schepen zullen ment". de vaderlandse eer moeten verdedi gen: Connie van Rietschoten won al Winst tweemaal de Whitbread op handicap en de vorige wedstrijd eindigde voor 17 Marathonlopers trainen in Burgh BURGH-HAAMSTEDE Een forse groep atleten, een aantal met familie leden, van de lange en superlangeaf- standsselectie verblijft dit weekein de in het bungalowpark Burgstede bij Burgh-Haamstede. De bekendste van hen is marathonlo per Gerard Nijboer. Van de marathon I B-selectie zijn de Zeeuwen Huib Dale bout uit Goes en Jan van Laarhoven aanwezig. Vandaag (zaterdag) lopen de atleten enkele trainingscircuits, die m de omgeving zijn uitgezet. Ook zondag wordt er getraind. VLISSINGEN De motorcrossver eniging de Uitlaat uit Vlissingen houdt morgen (zondag) op het circuit in Vlissingen-Oost haar eerste club- wedstrijd van het seizoen De training begint om 10.30 uur de eerste wed strijd om 12.30 uur. Totaal komen er ongeveer 110 coureurs aan de start. VLISSINGEN De ruitersportver- ernging de Scheldestad uit Vlissingen houdt vandaag (zaterdag) in de mane ge aan de Gerbrandystraat een in- door-springconcours voor paarden, waaraan dertien landelijke rij vereni gingen uit geheel Zeeland deelnemen. Het morgenprogramma begint om 10.00 uur, het middagprogramma om 14.00 uur Ronde Woensdrecht WOENSDRECHT Morgen (zondag) wordt in Woensdrecht de 25e wieler ronde voor nieuwelingen, junioren en amateurs, die respectievelijk om 12.30, 13.30 en 15.15 uur aan het vertrek staan op het fraaie circuit van deze Westbrabantse plaats. Pannekoekenloop Westenschouwen ZIERIKZEE In de bossen van Westenschouwen houdt de Zierikzee- se atletiekvereniging Delta Sport van daag (zaterdag) voor de twaalfde maal haar Pannekoekenloop. Om 14.30 uur wordt gestart voor prestatielopen over afstanden van 7.5 en 15 kilometer Wim Schot van Delta Sport verwacht deze middag een aantal atleten aan de start, die deelnemen aan het trai- ningsweekeind van de nationale ma rathonselectie (dames en heren) in Burgh-Haamstede. VLISSINGEN De windsurfvereni- ging Zuid West I houdt zondag de eerste open klassewedstrijd van het nieuwe seizoen. Plaats van handeling is het Veerse Meer bij Kamperland. Inschrijvings mogelijkheid is tussen 10.00 en 11.00 uur bij de camping de Schotsman. De eerste start is om 11.30 uur bij de trailerhelling, waar het surfcentrum ingericht wordt. Er worden vijf man ches op een olympische baan gevaren. Van der Reijden vond het niet juist Die conseQuenties zijn er volgens Willem II en FC Den spreken de leden van RKC zich uit over een eventuele (Uruguay). In het tweede traject Van der Lugts deelname aan de wed- Un6fh unnrnin finanr»iAr»l nn^inHt A.ï o f >-inrr üü- Kat—MA K 1 ^4 T_-.„j aI-,1 om, zoals de GPV'er Schutte vroeg, Bosch vooral in financieel opzicht. Met nog een betaalde toetreding tot de betaalde sector, zich af te vragen of een eventuele rijkssteun voor de Spelen niet beter direct gestoken kan worden in de ontwikkeling van de (amateunsport in Nederland. McEnroe 3 weken Uitgeschakeld ROTTERDAM (GPD) - Op tennisge- den wat dat betreft nauwelijks in- bied lijkt niet Amerika, maar Zwe- vloed. „Ik werd vandaag kwaad, om- MILAAN IRTR1 - John McEnroe zal d" °nb«""sde ™>««- fraa* wilde winnen", ze, de liet deelnemen aan het Grand Prix- luxeden. De poten iele opvolgers 22-jange Zweed later, die onlangs in toernooi van Milaan, dat maandag van Björn Borg en zelfs de nog jonge Madnd nog van Kevin Curren verloor begint Mats Wuander staan in ieder geval al in drie sets. weer klaar. Tijdens het Rotterdamse Toch lijkt de Zweedse opmars in Tijdens de training op vrijdag liep de ABN-toernooi bleek tenminste dat Rotterdam nu ten einde. Jarryd ont- Amerikaan een spierblessure in de onder meer Anders Jarryd en Ste- moet vandaag Jimmy Connors, die rag op, die hem voor vermoedelijk phan Edberg (vooral hij) regelrecht zijn landgenoot Gene Mayer genade drie weken uitschakelt. McEnroe had, op weg zijn naar een plaats in de loos van de baan veegde: 6-0, 6-1. zijn nederlaag in de halve finales wereldtop. De overtuigende wijze Geen verrassende zege, want Connors van de open Australische in Melbour- waarop zij gisteren respectievelijk won ai zes van de zeven onderlinge ne in december tegen Wilander, 24 Kevin Curren en Elliot Teltscher uit confrontaties, waaronder de Rotter damse finale in 1981. Al met al is de elfde editie van het ABN-toemooi wedstrijden achter elkaar gewonnen, de halve finales hielden, rechtvaar- Zljn laatste succes was de finale van digt die bewering. Brussel, 6-1. 6-3 tegen Ivan Lendl. Willy de Jager trof tegenstander met elleboogstoot VOGELWAARDE Vogelwaar de-spits Johnny de Kort zal ze ker met gemengde gevoelens te rug denken aan het vriend schappelijk treffen tegen Bres kens. Hij werd door een zich bepaald niet sportief gedragen de Willy de Jager met een elle boogstoot in het gezicht uit het veld geslagen. Een geconsul teerde arts stelde als diagnose een lichte hersenschudding. Een incident in een overigens pittig, maar sportief treffen, waarin de vierde-klasser behoor lijk partij gaf en niet eens zoveel de mindere was van de tweede klassers. Breskens moest zich dan ook tevreden stellen met een magere 1-0 overwinning. Een overwin ning die zeker verdiend was, maar niet geheel bevredigend tot stand kwam. want buiten eerder genoemd onsportief inci dent was er ook bij dit door Rudy Snauwaert gescoorde doelpunt sprake van buitenspel. Zowel Edberg als Jarryd had slechts morgen verzekerd van een nieuwe twee sets nodig om het Zweedse feest winnaar, daar Mayer vorig jaar nog de compleet te maken. Laatstgenoemde sterkste was. deed over de eerste weliswaar een uur en 20 minuten (hij won de tie-break De uitslagen van de kwartfinales zijn: Jarry met 7-2). maar gaf daarmee we. eed 6-4, Jimmy Connors (VS)-Gene Mayer (VS) 6-0 0-1 en Ivan Lendl (TsJ)- Mei Purcell (VS) singen. waarover Jarryd soms met 6-1 6-2. Halve finalepartijen: Lendl-Edberg oerkreten zijn ongenoegen uitte, had- en Connors- Jarryd. De Amerikaan Jimmy Con nors. Kaapstad-Auckland) - door ijsber- strijd is trouwens min of meer af- gen en kou waarschijnlijk ook het komstig van Van Rietschoten. Tij dens de eenzame wereldreis op dc 'Zeeuwse Stromen' had Van der Lugt telefonisch contact met Van Riet schoten. Die zeilde toen in hetzelfde gebied dc Whitbread. Dat leidde later tot verdere contacten en uitwisselin gen van ervaringen. „Hij zei geksche rend, dat ik ook maar eens mee moest doen", vertelt Van der Lugt. „Hij heeft me dus een beetje aan het idee geholpen." Het gekke is, dat ik van huis uit helemaal geen zeiier ben Die solo- tocht was alleen bedoeld om eens te kijken hoe het Pleun van der Lugt zou vergaan Het had net zo goed heel iets anders kunnen worden dan een vaar tocht. Maar later bleek dat zeilen toch veel voor me betekende". Niettemin ging hij omzichtig te werk. Vorig jaar, aan het begin van het zeilseizoen. begon zijn kennismaking met de hardzeilerij „om te kijken of het echt wel iets voor me is" zoals hij na de Yeomancup in Breskens liet weten. Hij voer toen als bemannings lid mee op de Rrap van Goesenaar Pel Zandee In de loop van het seizoen ging het peil van de wedstrijden gelei delijk omhoog: van twee Noordzee- wedstrijden tot de tweemans lange- afstandrace Plymouth-Villamoura (Portugal) en terug met de 65-voets Multihull van Chay Blyth Nieuwe trainer Wissenkerke WISSENKERKE Met ingang van het nieuwe seizoen zal Souburger W. v. d. Broek als trainer van Wissenker ke in dienst treden. Hij is thans jeugdtrainer bij G.P.C en voorheen jeugdtrainer bij Walcheren. Hij volgt trainer P de Haze op. Tweekamp: partij remise VILNJOES AFP) - De vierde partij in de schaaktweekamp in de finale van het kandidatentoernooi tussen de Sovjet-grootmeesters Vassili Smis- Jov en Gary Kasparov is vrijdag na de 42e zet van wit afgebroken. Kaspa rov, die met zwart speelde, gaf de 42e zet onder couvert af. De partij wordt zaterdag voortgezet, hoewel de kans niet groot lijkt. Volgens experts is de positie van Smislov hopeloos. Kaspa rov leidt in de tweekamp, waarvan de winnaar het recht heeft wereld kampioen Anatoli Karpov uit te da gen. met 2-1.£)e vierde partij had het volgende verloop Wit i Smislov i Zwar 1 d2-d4 d7-d5 2. Pgl-f3 Pg8-f6 3. c2-c4 e7-e6 4. Pbl-d3 L(8-e7 5. Lcl-f4 0-0 6. e2-e3 c7-c5 (Karpov i 22 Pf3-g5 (5-f4 23. Tal-dl Td8xdl 24 Lc2xdl Pg4-e5 25 g3xf4 Pe5-d3 26. b2-b4 h7-h6 27. b4xc5 h6xg5 30 Pc3-c2 Tf8 c8 31. Ldl-b3 Tc8-c5 32. Pe2xf4 gSxft 33. Lb3xe6 -Kg8-f8 34. Te3-el Tc5-e5 35 Le6-b3 TeSxe4 VLISSINGEN De judoschoolhou ders vader Felix Janssens uit Roosen daal en zoon Han Janssens uil Bergen op Zoom zijn momenteel in een harde strijd gewikkeld om het bestaan van hun scholen in Roosendaal. Goes Middelburg en Vlissingen, en om vooral de gunst van de leerlingen. Het conflict tussen vader en zoon is ontstaan nadat Han Janssens (36) ontslag was aangezegd door Janssens sr (62), in genoemde steden een eigen school begon cn circa 250 leerlingen "meenam". Felix Janssens voert een felle concur rentiestrijd om de leerlingen weer naar het oude nest terug te halen. Hij is daartoe onder meer een campagne gestart, met een advertentie en een huis-aan-huisfolder, waarin hij de ou de en nieuwe leerlingen een half jaar voor de helft van de prijs les wil geven. Echter alleen in de gemeenten waar zoon Han zijn scholen heeft. Daarover is Han Janssens woedend. „Het gaat mijn vader er om mijn zaak kapot te maken ten koste van alles. En hij speelt niet de bal, maar de man", oordeelt Han Janssens. Felix Janssens geeft toe, dal hij in derdaad niet zal schuwen de sport scholen van zijn zoon 'kapot' te ma ken. „Hij is er met mijn leerlingen vandoor gegaan. Die hadden in mijn school destijds bij hem les. Ik moet ze dus terug hebben. Daarbij kan ik het gemis aan inkomsten gedurende een lialf jaar best lijden. Als het moet geef ik nog langer les voor de helft van de prijs. Dan zullen we ontdek ken. of mijn zoon dat volhoudt". Het conflict tussen vader en zoon dateert uiteraard niet van vandaag op gisteren. Han Janssens maakt duide lijk: „Ik heb 12'/2 jaar in de zaak van mijn vader in Roosendaal gewerkt, maar de laatste 2Vs jaar ging het mis nadat mijn broer Peter als directeur in de zaak was gekomen. „We ver schillen". zegt Han Janssens. „zoveel in karakter en op punten, die het beleid van de school betreffen, dat samenwerking niet langer mogelijk was. Mijn vader heeft me vervolgens ontslag aangezegd". Han Janssens maakt duidelijk, dat hij de steun heeft van een groot aantal ouders, wier kinderen naar zijn (Hans) scholen zijn meegegaan. Dat bleek onder meer uit een brief van één van de vaders, de heer F. H. van Haverkort uit Vlissin gen. die namens een twintigtal ouders een brief schreef aan Felix Janssens. Daarin werd de judoschoolhouder uit Roosendaal duidelijk gemaakt, dat hij niet meer met telefoontjes en brie ven moest proberen hun kinderen van de scholen van Han Janssens naar de zijne te krijgen. „Want onze kinderen hebben veel liever les van Han Jans sens". betoogt de heer Haverkort Bovendien bleek, dat na hel vertrek van Han Janssens uit Roosendaal twee nieuwe leraren in zijn plaats zouden komen. Volgens de heer Ha verkort zou dat betekenen, dat de kinderen in een periode van tweeën half jaar les zouden hebben gekregen van vier leraren. „Dat zou de conti nuïteit van de lessen niet ten goede komen", vindt de heer Haverkort. Over de oorzaak van het conflict wil Janssens sr noch zijn z oon Han iets zeggen Feit is echter, dat de strijd keihard wordt gevoerd. „Mijn vader heeft zelfs gezegd, dat hij me kapot wil maken", zegt Han Janssens. „maar ik ga er even hard tegen aan". 9. Le2xc4 a7-a6 10. Ddl-e2 b7-b5 11. Lc4-d3 Lc8-b7 12 0-0 Pb8-a7 13 e3-34 Pf6-h5 14 Lf4-d2 Dd8-c7 15 g2-g3 Ta8-d8 36 Tel-dl Kf8-e7 16 Ld2-e3 Lc5xe3 37 Kgl-fi a6-a5 17 De2xe3 Dc7-c5 38 Tdl-cl Ke7 (6 18. Tfl-el Ph5-f6 39 h2-h3 g7-g5 19 a2-a3 Pf6-g4 40 Tcl-c7 Te4-e7 20. De3xo5 Pd7xc5 41 Tc7-c5 Te7-e5 21. Ld3-c2 !7-fi> (Kasparov geeft de zet „open" af. waarna partij wordt afgebroken i De afgebroken stelling luidt als volgt Smislov (wit): Kfl. Tc5. Lb3. pionnen op a4. 12 e i h3. HAMBURG Stuttgart is in de Westduitse voetbalcompetitie op nieuw een punt kwijtgeraakt op de tweede leiders Hamburg en Bavem München. Stuttgart speelde 2-2 gelijk in Lverkusen en heeft nu twee punten achterstand op de top.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 17