Herboren Lammertink leider in Parijs-Nice Zeeuwse zwemverenigingen: desnoods naar Franse baden TE GRETIGE VAN DER VELDE GRIJPT NAAST O VER WINNING Meningen verdeeld over komst Zuidafrikaan Curren HIEUWE POST TREIN BLIJKT OPNIEUW SUPERSNEL 3: Nog meer 'wijze mannen' buigen zich over Spelen KRINGBESTUUR IS BOOSDOENER: BELGIE IS TABOE Wielrenunfe verhindert doorgang Smokkelronde Rijvers laat groep 'Lisse' ongewijzigd WTERDAG 10 MAART 1984 den. Vroeger hielden nog weieens een of iwee renners de benen stil. maar vandaag is er geen enkel moment van verslapping geweest. Het systeem was hetzelfde als in voorgaande jaren" Lof Jos Lammertink heeft Peter Post voorlopig niets dan lof. „Hier is hij op zijn plaats. Volgens mij is hij in het verleden te weinig overtuigd ge weest van zijn eigen mogelijkheden. Met een betere ploeg om zich heen kan hij het wél. We proberen hem zo lang mogelijk in de trui te houden, maar mocht het in de bergen fout gaan, dan heb ik Phil Anderson (der de) en Steven Rooks (zesde) nog altijd achter de hand". De uitslag van het eerste gedeelte van de tweede etappe: 1. Sean Kelly ileri de 108 km ln 2.41.03 imet bon 2 40.53». 2. Eddy Planckaert iBel) z.t. (2.50.58). 3 Francis Castaing (Fra) z t. (2.41.01). 4. Alfonso Gutierrez (Spa) z.t., 5. Dominique Lecrocq (Frai z.t., 6 Ronny van Holen (Bel) zt., 7 Jos Lammertink (Ned) zt., 8. Luc de Decker (Bel) zt.; 9. Rudy Dhaenens (Bel) z.t, 10 Bernard Hinault (Fra) z t.. 11. Jean-Phillppe van den Brande (Bel)z t.. 12. Dominique Garde (Fra) z.t., 13. Pol Verschuere (Bel) z.t. DEN HAAG (GPD) - Op voorstel van staatsse cretaris Joop van der Reijden van WVC heeft het kabinet een werk groep in het leven ge roepen die zich zal be zighouden met de stu die naar de mogelijk heid tot het organiseren van Olympische Spelen in ons land in 1992. De werkgroep, bestaan de uit ambtenaren van verschillende departe menten en onder voor zitterschap van secreta ris-generaal drs. W. Lemstra van het minis terie van WVC, gaat het onderzoek begeleiden en coördineren die de commissie van 'wijze mannen' instelt naar de rapporten van het Ne derlands Olympisch Co mité en van de gemeen ten Amsterdam en Rot terdam. De commissie van 'wijze mannen' moet de regering uiter lijk 1 mei advies uitbren gen over de haalbaar heid van de plannen Intussen heeft het Ka merlid Schutte (GPV) aan staatssecretaris Van der Reijden ge vraagd in hoeverre de overheid al betrokken is bij de plannen van Rot terdam en Amsterdam om de Spelen te organi seren. Bovendien wil hij van de bewindsman weten of de Olympische Spelen al leen kunnen doorgaan met een belangrijke fi nanciële bijdrage van de overheid. 14 Rudy Rogiers (Bel) z.t., 15 Jean-Luc Vandenbroucke iBcli z.t36 Steven Rooks (Ned), 37 Gerrie Knetemann (Ned). 40 Henk Lubberding (Ned), 49. Toon van der Steen iNed-amal) allen dezelfde lijd als Kelly, 67 Fnts Schur iNed-amat) op 26 seconden. 69 Geert Schipper iNed-amat> op 8 minuien en 45 seconden, 71 Ebel Keizer iNed-amati, 73 Jan Kleine (Ned- amati. 75 Gerrie Takens iNed-amau 77 Dries Klein (Ned-amat) 102 Peter Holland iNed-amati. 103 Bert Oosterbosch iNedi, 105 Eric VanderAerden 'Belt, allen dezelfde tijd als Geerl Schipper De uitslag van de ploegentijdrit is: 1 ploeg Post, 34 km met vetrek en aankomst in Mouins, in 41 minuten en 59 seconden. Tijdsvrgocding van 1 minuut en 20 secon den voor alle renners, met uitzndering van Oosterbosch (Ned) en Vanderaerdcn (Bel); 2 ploeg Berland 42.26, tijdvergoeding van 1.00 voor alle renners; 3 ploeg van Varcb- bergh 43.06. Tijdsvergoeding van 0.40 niet voor De Vos, üelehouzee, Pollentier en Foubert (allen Bel); 4 ploeg De Gribaldy 43.12. Tijdsvergoeding van 0.30 niet voor Onghenae (Bell en Bittinger (Fra); 5 ploeg De Witte 43.20. Tijdsvergoeding van 0.20 niet voor Haex. Gpvaerts, Dicrickx en Verschuere (Bell; 6 ploeg Thevenct 43.25. Tijdsvergoeding van 0.15 niet voor Braun (W-Dld). Sherwen (G-Bi en Lcvavasseur (Fr); 7 ploeg De Kimpe 43.38. Tijdsvergoe ding van 0.10 niet voorr Versluys, Rogiers, Van Eynde n Verlinden (allen Bell; 8 ploeg Kochl 43.42. Tijdsvergoeding va 0.05 niet voor de Vooghl (Frl; 10 Nederland ama teurs 44.19. liet algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1 Lammertink (Ned) 7 uur 23 minuten en 23 seconden, 2 Eddy Planckaert (Bel) op 11 seconden; 3 Anderson (Aus); 4 Lubberding (Ned) op 12 sec 5 Nulens (Bel) op 24 sec 6 Rooks (Ned) op 25 sec 7 LeCrocq (Fr) op 27 sec.; 8PeiperiAus)op35sec ,9 Bossis(Fra) op 36 seconden; 10. Walter Planckaert (Bel) op 0.37. 11. Brun (Fra) op 0 44; 12 Castaing (Fra) op 0.47. 13 Kellv (Ier) op 0 48. 14 Colijn (Beli, 15. Millar 'GBri op 0 49. 17 Knetemann (Nedi op 0.58: 18 Vanden- Broucke Bel) op 0.59: 25. Hinault (Fra) op 1 minuut en 12 seconden. 46. Van der Steen iNed) op 1 48: 65. Schür (Ned) op 2.52. 75 VanderAerden (Beli op 1004. 77. Ooster bosch (Nedl op 10 15; 82 Keizer (Nedi. 83. Klein (Nedi op 10.29 89. Schipper (Nedi op 10.43; 90. Kleine (Ned) op 10.44: 94. Takens (Ned) op 10.53, 97 Hofland (Nedi op 10.57. 112. en laatste Claveylorat (Fra) op 24 07 ROTTERDAM (ANP) - De organisatie van het internationale tennistoer nooi van Rotterdam, dat volgende week in het Sportpaleis Ahoy wordt gehouden, is niet onverdeeld geluk kig met de komst van de Zuidafri kaan Kevin Curren. Ahoy-directeur C. Hoekwater heeft vrijdagmorgen Marshall Happer van de overkoepe lende tennisraad in New York telefo nisch op de hoogte gebracht van hel feit dat Currens' komst anti-apart heidsdemonstraties zal uitlokken. De tennisraad is gevraagd de momen teel in Brussel spelende Zuid-Afri kaan daarvan in kennis te stellen. Curren kan dan zelfstandig besluiten of hij al dan niet naar de Maastad komt Een visum zal hem niet worden geweigerd, heeft minister Van den (Door Jos Hack) JOULINS De ploeg-Post heeft de teugels weer strak in handen in ParijsNice. Alleen werd os Lammertink vrij verrassend de nieuwe leider. Terwijl de verwachting luidde dat Eric fanderaerden vrijdagmiddag via de ploegentijdrit in de witte leiderstrui gereden zou iforden, kreeg de onderlinge strijd tussen de twee ploeggenoten toch een andere wending. Des in de nieuwe samenstelling reali seerde de Panasonic-ploeg van Peter >csun de 34 kilometer lange rit tegen Kt'uurwerk een toptijd, maar eerder jp dag had Vanderaerden een urtsuge klassering al verspeeld- In de chtendetappe van Chalons-sur-Sao- le'naar Bourbon-Lancy waar de Ier jean Kelly voor een historisch mo tent zorgde in dit seizoen door Eddy 'lanckaert een keer in de spurt te loppen—raakte Vanderaerden bijna ifgen minuten achterop. Lammer- ink, die zich met een zevende plaats ndéze opnieuw koude rit verdienste- (jkonderscheidde, werd daardoor de Zangrijkste troef uit de ploeg-Post. )e 25-jarige Twent lijkt nu eindelijk loor te breken. Tot nu toe brachten ntr profseizoenen hem meer ellende ijin plezier. Vooral vorig jaar raakte ammertink. tijdens zijn Italiaanse avontuur bij Benotto. volledig uit ieZd Aan dat Italiaanse jaar be iaart hij dan ook geen prettige herin- lenngen. „Dat was een rampjaar", dikt hij terug „Toen ik voor de eerste teer naar Italië ging. raakte ik meteen dies kwijt. Mijn geld, mijn rijbewijs en nijn licentie". ,Ook mijn salaris bleef steeds maar lit. In april, toen ik al drie maanden dienst was bij die ploeg, werd er oor de eerste keer wat overgemaakt ip mijn bankrekening. Maar daar is iet dan ook bij gebleven. Ik had daar en wereldcontract voor twee jaar. Ik lacht bij mezelf: hier zit ik goed. Zo «bik ook geleefd. Ik kocht een huis en leefde steeds alsof ik dat geld nog rel een keer zou krijgen. Maar er aam dus niets. Ik zeg liever niet Beveel ik nog uit Italië tegoed heb, mar ik sta op dit moment bij mijn tank behoorlijk in het rood", ilanr nu lijkt Jos Lammertink er lelemaal bovenop, hoewel het een ;rote verrassing was dat hij deze lomer door Post werd binnenge haald. Op renners die ooit bij HB lebben gefietst, heeft Post het nooit begrepen gehad. „In de Ronde van Nederland reed ik op de tweede das Bert Oosterbosch uit de leiders trui. Ik was gaslrenner bij Beckers en vocht in die ronde zowat voor mijn laatste kans. Vanaf dat moment is st me gaan volgen. Na de Ronde van de Toekomst voor amateurs kwam er ineens een aanbieding. Ik rist aanvankelijk niet wat ik hoor- k omdat Post en ik in het verleden ooit goede vrienden waren. Maar is erder nergens meer over gesproken, lij werd alleen gevraagd of ik wilde ekcneri. Daar hoefde ik in mijn situa- ieniet lang meer over na te denken", een paar weken ontwikkelde Lam- lertink zich zelfs tot een van de oonaangevende renners in het pelo- on. Zijn eerste overwinning voor zijn icuwe ploeg behaalde hij afgelopen idag in Brussel—Kuurne—Brussel, m ParijsNice maakt hij zich erdienstelijk door voor zijn ploegge- lOten de sprint aan te trekken. Daar- Hj weet hij zich bovendien ook zeil leeds goed te klasseren. „Ik voel me lekker ontspannen in deze ploeg", eg'.hij „Het blijkt dat ik alleen maar an presteren als ik van een bepaalde iruk verlost ben Nu komt er plotse- ïigwél uit, wat me in vier jaar bij de «oepsrenners niet is gelukt", loewel Lammertink na de ploegen- ijdnt, waarin Vandenbroucke. Kne- emann en Hinault heel wat terrein noesten prijsgeven op de ploeg van k leider is. ziet het er niet naar uit at hy de trui lang zal houden. „Ik ion geen echte klimmer, maar wie reet hoeveel ik méér kan met die trui mijn schouders". n de ploegentijdrit ging de formatie in Post flink tekeer. Het team ver- oonde geen enkele zwakke plek, hoe ra kilometer voor het einde moest Deense neo-prof Worre pakt zege en leiding in klassement Bsen. Post: „Ik was erg benieuwd c-' »e deze ploeg, in vergélijking met vonge team, uit de verf zou omen. Achteraf kan ik alleen maar tellen dat we zelfs sterker zijn gewor- Jos Lammertink is de nieuwe leider in het algemeen klassement van de wielerwedstrijd Panjs-Nice. Met zijn ploeggenoten won hij vrijdagmiddag het tweede deel van de tweede etappe, een ploegentijdrit VERMOEDELIJK ACTIES VAN ANTI-APARTHEIDSBEWEGING VLISSINGEN Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond (KNZB) zal het beslissende woord moeten spreken in de con troverse tussen het bestuur van de Zeeuwse zwemkring en drie Zeeuws-Vlaamse clubs. Die drie verenigingen, de Bruinvis uit Sas van Gent, de Otters uit Axel cn de zwemclub Koewacht kregen enkele weken geleden van het kringbe- stuur een brief, waarin te lezen was, dat de clubs met ingang van het nieuwe winterseizoen, in het najaar van 1984, de Zeeuwse competitie wedstrijden niet meer in de Belgi sche baden in Zelzate en Moerbeke mogen afwerken. Tijdens de briefwisseling die over deze kwestie op gang kwam liet het bestuur van de zwembond aan het kringbestuur onder meer weten, dat de clubs hun wedstrijden mogen afwerken waar ze dat willen. De kring Zeeland is het daar niet mee eens. Voorzitter Adrie Sampon: „We zijn tegen deze uitspraak onmiddel lijk in het geweer gekomen, want we wilden wel eens zien waar zoiets in het bondsreglement vermeld staat". Het landelijk KNZB-bestuur be raadt zich momenteel over het ant woord aan het kringbestuur. Bij de landelijke bond is tevens een brief van de Bruinvis in behandeling. De club uit Sas van Gent beroept zich in die brief op een dispensatie, die men in 1972 van de bond kreeg om in het nieuw geopende bad in Zelzate te mogen zwemmen. Kringvoorzitter Adrie Sampon blijft ondertussen bij het principe besluit om voor zwemactiviteiten niet meer uit te wijken naar België, nu er in Zeeland geschikte baden zijn (Terneuzen en Hulst) of komen (in Vlissingcn). Sampon: „Voorheen was dit niet het geval, dus was het niet meer dan logisch, dal met name de Zeeuws-Vlaamse clubs op zwembaden in België terugvielen. Maar nu ligt de zaak anders". De zwemclubs Otters en Koewacht hebben zich inmiddels rechtstreeks tot het kringbestuur gewend. Secre taris Ko Dekker van de Axelse club laat weten, dat zijn club weliswaar nooit dispensatie kreeg om uit te wijken naar Belgie, maar andere redenen heeft om gebruik te maken van het bad in Moerbeke. De Otters- secretaris: „Er ligt in Hulst een voortreffelijk bad voor landelijke zwem- en polowedstrijden. Maar om dat het Hulsterse bad alleen op zaterdag en zondag voor ons be schikbaar is kunnen we daar niet trainen. Bovendien is het bad in Hulst, evenals dat in Terneuzen, ongeveer tweemaal zo duur als het bad in Moerbeke, dat weliswaar niet dezelfde accommodatie heeft als de Zeeuwse overdekte baden, maar toch best te gebruiken is". Het bestuur van de Bruinvis valt eveneens over de financiële kant van de zaak. Wedstrijdsecretaris Wal- ther van Haelst maakt duidelijk „In het bad in Zelzate kunnen we veel en veel goedkoper terecht dan in de Zeeuws-Vlaamse baden. Terneuzen kost ons 130 gulden per uur en Hulst 150 gulden, terwijl we in Zelzate, waarmee Sas van Gent als gemeente bijna één geheel is, voor circa 75 gulden per uur terecht kunnen". De lastenverzwaring die de Bruinvis nu krijgt opgelegd door het kringbe stuur ontlokt Van Haelst tevens de volgende uitspraak. „Als deze affai re doorgezet wordt, dan gaan we maar in Frankrijk zwemmen". Broek van buitenlandse zaken toege zegd. De Rotterdamse wethouder van sport, Ries Jansen, heeft vrijdag te genover het Komitee Zuidelijk Afrika en de Werkgroep Rotterdam tegen Apartheid verklaard dat de Gemeen te zich gebonden acht aan het stand punt van de Nederlandse regering. Dat heeft tot schriftelijke vragen ge leid van het raadslid Els Boxhoom- Bot (PSP PPRi. De fractie-voorzitter van de PVDA heeft in een brief aan het college aangedrongen de deelna me van Curren alsnog te verbieden. De actiegroep Rotterdam tegen Apartheid heeft vrijdag rond het mid daguur gedemonstreerd voor het hoofdkantoor van de ABN; de voor naamste sponsor van het evenement. De demonstraties tijdens het toernooi zullen niet in het Sportpaleis zelf. maar bij de ingangen plaatsvinden. Twee jaar geleden liep een demon stratie in Amsterdam tegen de aanwe zigheid van dezelfde Curren uit op een handgemeen tussen publiek, organi satoren en demonstranten In het gesprek met de Anti-Apartheidsbewe ging merkte Hoekwater op. dat als iets dergelijks weer zou gebeuren, hij niet kan instaan voor de veiligheid van de betogers De directeur van het Sportpaleis heeft toegezegd dat als Curren komt. hij een gesprek tussen de Zuidafrikaan en de aktie-voerders probeert te ar rangeren. tegen zijn landgenoot Brian Teacher. Het prijzengeld voor het hoofdtoer nooi bedraagt '265.000 dollar Op de winnaar ligt 50.000 dollar te wachten, nummer twee krijgt 25.000 dollar. De winnaars van het dubbelspel moeten een bedrag van 15.000 dollar delen. De publieke belangstelling is nu al enorm. Vrijdag waren in totaal al 51.000 kaarten aan de man gebracht, slechts 5.000 minder dan het totale bezoek van vorig jaar Voor woens dagavond, donderdagavond en zon dag zijn geen kaarten meer te krijgen. OEFENDUEL VLISSINGEN Het eerste team van de voetbalvereniging Arnemuiden speelt vandaag, zaterdag een oefen duel tegen Kloetinge. Het duel, dat in Arnemuiden gespeeld wordt, begint om half drie. Loting Michiel Schapers speelt in de eerste ronde van het elfde internationale tennistoernooi van Rotterdam tegen de Australiër John Fitzgerald. Dat was het resultaat van de loting, die actrice Linda van Dijck vrijdag avond in sportpaleis Ahoy' verricht te. Het hoofdtoernooi begint maan dag en duurt tol en met zondag 18 maart. Jimmy Connors zal hij in verband met het huwelijk van een broer pas woens dag voor het eerst in actie komen. De nummer vier van de wereldranglijst is als tweede geplaatst, achter de Tsje- choslowaak Ivan Lendl. De Zuidafri kaan Kevin Curren is derde gerang schikt. de Amerikaan Eliot Teltscher vierde. Vooral Lendl knjgt een bijzon der gemakkelijk aanvangsprogram- ma. Hij speelt in de eerste ronde tegen een qualifier en vervolgens tegen de winnaar van de partij tussen de Ame rikaan Scott Davis en een andere qualifier. Connors begint met een duel AARDENBURG De achtste Smok kelronde, de enige meerdaagse etap pewedstrijd voor liefhebbers in Ne derland, die in het weekeinde van 28 cn 29 april gehouden zou worden, gaat niet door. Een reglementswijzi ging van de KNWl" (wielrenunie), waarin het maximum inschrijfgeld per deelnemer w ordt gesteld op een rijksdaalder, heeft de organisatie ge noopt deze beslissing te nemen. „Bij zonder jammer, want de Smokkel ronde was toch een uniek evene ment", aldus organisatievoorzitter Miel Ve; Jtrecht vraagt intslag aan voor ier spelers 'TRECHT (GPD) - Een erwachte irugloop van de recette in het twee- tdcel van de competitie noodzaken d bestuur van FC Utrecht een dras- sche bezuiniging door te voeren in t spelerssalarissen. Voor vier spe- R is bij het Arbeidsbureau een "fclagaanvraag ingediend, anderen dien volgende week, als de con- «tbesprekingen voortgezet wor- "t met minder genoegen moeten "nen. <4 de contractverlengingen van Kk Advocaat en Leo van Veen zijn njfelachtig. voor voetballers in deze ^tijdsgroep is echter geen ontslag- Hvraag noodzakelijk, oor Gerard van der Lem, Koos van Wielen, wim Flight en Ton du Cha- olor is inmiddels wel ontslag aange rand De eerste is langdurig gebles- ord, Van Tamelen en Flight hebben Sn vaste plaats, maar Du Chatinier solde tot nu toe alle 23 competitie- wstnjden mee. De verontwaardi- nS bij hem was groot, vooral omdat jjwer Barry Hughes de ontevreden- Ka over zijn voetbalprestaties nooit geuit. „Als meneer Hughes een *el was geweest, had hij recht in ojn gezicht verteld dat hij me niet Kr nodig heeft. 'ft bestuur handelde op voordracht Barry Hughes, die FC Utrechts odebokken (52 tegendoelpunten) in defensie gezocht heeft. (Door Peter de Jonge) FROSINONE Voor Johan van der Velde werd het jachtseizoen dit jaar al heel vroeg geopend. Vanaf de aller eerste trainingskoers jaagt hij uiterst verbeten een overwinning na, terwijl de klassementsrenner eigenlijk pas op het hoogtepunt van de vorm moet zijn als in mei de Ronde van Italië begint. Maar de Rijsbcrgenaar heeft er een reden voor om nu al zo fana tiek te zijn. Als nieuwkomer in een Italiaanse ploeg (Metautomobili) wil hij via een zege op Italiaans grondge bied zo snel mogelijk het vertrouwen van zijn ploegmaats winnen. In die opzet is hij nog altijd niet geslaagd en ook gisteren tijdens de eerste rit van de Tirrcno-Adriatico greep hij er naast. Een gevolg van zijn te grote gretigheid. Nu ging de winst zowaar naar de 24-jarige Deen Jesper Worre. die te vens de leiderstrui om de schouders kreeg. ..Ik heb verkeerd gespurt", re capituleerde Van der Velde de ze nuwslopende laatste kilometer, „want ik kwam veel te snel op kop En als je die fout eenmaal hebt gemaakt, moet je wel doorgaan. Jammer, want ik was er enorm op gebrand en ik dacht tot op dat moment dat ik gebeiteld zat". Dat was ook zo. maar Worre speelde het spel met mee. In de kopgroep van vier renners had hij het grootste be lang op een zo ruim mogelijke voor sprong, waardoor zijn leiderspositie rianter zou worden. Het was dan ook te verwachten dat de blonde Deen de medevluchters Van der Velde, Tommi Prim en Gerhard Zadrobilek vooral zou aansporen mee te werken om zich vervolgens als dank voor de getoonde medewerking afzijdig te houden in het gevecht om de dagprijzen. Worre ope reerde echter niet volgens de wetten van wielerloglca. Zoals een huisdam mer hel de grootmeester in een simul- taanwedstnjd door de onvoorspel baarheid van zijn zetten lastig kan maken, zo doorkruiste Worre het strijdplan van de snellere en gerouti neerde Van der Velde. „Ik wilde alles", zei de enige buiten lander uit de equipe van de Italiaanse kampioen Moreno Argentin. „En nu ik de trui heb is dat ook goed voor Argentin. Beter twee mensen in de top van het klassement, dan één", vertelde hij na zijn derde profoverwin ning. Als neo-prof won hij vorig jaar de Ronde van Venetië en een crite rium in Frederikshaven. „Ik ben een allrounder karakteriseerde hij zich zelf. ..die ook na een rit van 200 kilometer nog redelijk kan sprinten". In elk geval is hij vooral een zelfbe wuste doorzetter Twee jaar geleden vestigde hij zich als amateur in Italië, reed sterk in de Giro delle Regioni en won zes wedstrijden waaronder een rit in de „baby-Giro", de Italiaanse te genhanger van de Ronde van de Toe komst. Daar werd hij ontdekt dooi Waldemaro Bartolozzi, die hem eer profcontract aanbood. Spaghetti-western Worre. die donderdag in de proloog verrastte met een tweede plaats ach ter Guido Bontempi, bewees dat ver trouwen waard te zijn. In de eerste rit van Pozzuoli naar Frozinone over 189 kilometer was hij niet alleen een sterke aanvaller, maar tevens een sluwe winnaar. De etappe startte vrijdagochtend onder de rook van Napels met een half uur vertraging. De bootttocht, met zijn chaotische in- en ontscheping, en een demonstratie van ontvreden grutters zorgden voor een opgewonden stemming, alsof er een spaghetti-western werd opgeno men. Een schot uit het startpistool bracht de rust echter weer terug. Ook in het peloton dat geheel volgens de Italiaanse traditie pas in liet laatste uur, wanneer de mobiele camera's van de RAI zich in die kleurige kluwen mengen, gaat haasten. Dertig kilometer voor het einde ont snapte in de afdaling van de Muro di Ferentino de Fransman Pierre Henry Mentheour. die Worre. de Zweed Prim en de Oostenrijker Zadrobilek als gezelschap kreeg. Vier met-Italianen aan de leiding en daar veranderde niets aan toen op de steile klim Moro- io ae Denen van Mentheour blokkeer den en Van der Velde met een spette rende achtervolging zijn- plaats in kwam nemen. Een kwartet dat uit de greep bleef van een eerste groep, waarin Guiseppe Saronni, Jan Raas en Hennie Kuiper i gevallen en gebles- Jesper Worre gaat zegevierend over de finish, rechts Tommy Prim en in het midden Johan van der Velde. seerd aan het sleutelbeen) de belang rijkste afwezigen waren. Van der Velde reageerde in de laatste honderden meters te snel op een aanval van Zadrobilek. waardoor Worre hem kon verschalken. De Bra bander bleef daardoor zonder Ita liaanse winst en de zege van afgelopen dinsdag in een kermiskoers in Wanze- le zal weinig indruk op zijn ploeggeno ten maken „Ik probeer nu nog maar een zo goed mogelijk eindklassement te rijden Winnen zit er waarschijnlijk met meer in. Daarvoor heb ik in de proloog te veel tijd verspeeld En dit is per slot van rekening een wedstrijd van seconden", aldus Van der Velde. De uitslag van de eerste etappe van Tirre- no-Adriatico is: 1 Jesper Worre (Den), 189 km van Pozzuli naar Frosinone ln 5 uur 14 minuten en 53 seconden, met tijdsvergoeding 5 14 48; 2 Tomnu Prim (Zwei 5.14.53; 3 Johan van der Velde (Ned), 4 Gerhard Zadrobilek (Oosi zelfde tijd als Prim, 5 Giovanni Mantovanl (Itai 5 15 13: 6 Roberto Carol! (Itai, 7 Rene Koppert iNedi 8 Giuseppe Petito (Itai 9 Leo van Vliet (Ned). 10 Eddy SchepersBo) zelfde tijd als Mantovani. Hel algemeen klassement luidt: 1 Worre iDem 5 20,57, 2 Prim (Zwe>. op acht seconden. 3 Bontempi (Itai. op 23 secon den 4 Van de Velde (Nedi z t5 Zabrobilek (Oosi, op 25 seconden; 6 Machler (Zwl). op 26 seconden. 7 Argentin (Itai z.t.. 8 Van der Poel (Nedi z.t9 Vis< Flgnon (Fra) z.t. Voor de aanvang van dit seizoen bepaalde de KNWU dat het inschrijf geld voor een liefhebber aan een wie lerwedstrijd maximaal 2,50 mag be dragen. Dit geldt voor een individuele wedstrijd, maar uit een schrijven van de KNWU. dat het wielercomité De Smokkelronde deze week ontving, bleek deze maatregel ook te gelden voor een etappewedstrijd „De KNWU stelt de Smokkelronde gelijk met een criterium: voor de liefhebbers is er officieel nog altijd geen etappewed strijd toegestaan Vandaar' kreeg Miel Verstraeten telefonisch te horen bij navraag op het Uniebureau in Woerden. „De KNWU blijkt helemaal geen begrip te hebben voor de liefheb- berscategorie. Nogmaals het is bijzon der jammer, want de ploegen bleken steeds veel belangstelling te hebben voor de Smokkelronde. waarin alle onderdelen van de wielersport toch aan bod komen. Uitermate treurig, dat wij, die zoveel tijd in de organisa tie steken, door de KNWU in de kou worden gezet", stelde Verstraete nog. ZEIST (ANP) - Kees Rijvers heeft de groep van veertien spelers, die woensdagavond te Lisse hebben bij gedragen tot de overwinning van 2-1 door de Leidse amateurselectie in een oefenwedstrijd, gehandhaafd voor het duel van het Nederlands elftal woensdag met Denemarken. Na de competitiewedstrijden van het weekeinde zullen nog twee spelers aan de groep, die dinsdag in Zeist bij elkaar komt, worden toegevoegd. De groep van veertien spelers bestond uit: doel: Schrijvers (PEC Zwolle) en Hiele (Fevenoord). verdediging: Wijnstekers en Gullit iFeyenoordi. Ophof. Silooy en Boeve Ajax»; middenveld: Vanenburg. Rijkaard en Ronald Koeman (Ajaxi. Van Tiggelen en Erwin Koeman (Groningen):" aanval Houtman (Feyenoordi en Van Basten (Ajax).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 15