Jêugdschaaktitel voor Johan de Wolf Winterstop-toernooi slaat aan Verrassing bij titelstrijd dressuur pony's RESERVES VAN HULST NAAR EINDRONDE VOLLEYBALBEKER Winst Ellen Wondergem bij Winterbokaal in Renesse v&wvxm 02 JUOM aaaviMi ONBEREIKBAAR VOOR AD DE FEYTER Tjoba III kampioen zaalkorfbal Sjuttul pakte districtstitel vergadert over affaire WB5AE Geen winstpunten bij dressuur DINSDAG 28 FEBRUARI 1984 TERNEUZEN - Johan de Wolf van de schaakclub Middelburg is winnaar geworden van het jeugdkampioenschap van Zeeland in de A-categorie door een overwinning op Erik Janse. De Wolf bouwde zijn partij regelmatig op, zodat Janse uiteindelijk zijn koning moest omleggen. Door die laatste zege van De Wolf werd hij onbereikbaar voor Ad de Feyter van de schaakclub Landau uit Axel. die door een overwin ning op Erik Clarisse. tweede werd in het toernooi. goede tweede plaats door winst op Michiel Vos uit Middelburg. Wim Geldof uit Middelburg bereikte de derde plaats. De grote verrassing was dat Erik Bolleman uit Axel won van de kam pioen van vorig jaar Eelco Haak uit Middelburg In dezelfde leeftijdscate gorie werd Masjenka Dubbeldam kampioen bij de meisjes. In de B-groep was al bekend dat Martin Martens uit Terneuzen kam pioen zou worden. Hij onderstreepte dat zaterdag nog eens door ook zijn laatste partij tegen Mark de Waal uit Sas van Gent winnend af te sluiten zodat Martens alle partijen in dit toernooi won. Jacco van de Vaart, eveneens uit Terneuzen. behaalde een RBC zet trainer op non-actief ROOSENDAAL (GPD) - Het bestuur van de. Roosendaalse ccrste-divisie- club RBC heeft zaterdag met onmid dellijke ingang de Bossche oefen- meester Tiny van Vught op non- actief gezet. Van Vught was blijkbaar niet opge wassen tegen de spanningen van het spelen van eerste-divisiewedstrijden. Nadat het RBC-bestuur de laatste weken al verschillende malen zijn trainer in sommige zaken had moeten bijsturen stelde men Van Vught dit weekeinde op non-actief om verdere interne problemen te voorkomen Oud-eersle elftalspeler Henk van der Ven (B-diploma) fungeerde zondag middag als vervanger voor Van Vught bij de wedstrijd tegen MW. Op korte termijn zal het RBC-bestuur proberen een A-trainer aan te trekken om RBC tot het eind van dit seizoen te begelei den. TERNEUZEN De 10-6 overwinning op TOGO cn het 3-5 verlies van ONDO II bij Atlas waren zaterdag voldoende voor Tjoba III om kam pioen van de eerste klas afdeling van hel zaalkorfbal te worden. En met Tjoba III is de titel terecht gekomen bij de ploeg die ook de meeste kwali teit had. Luctor won in het duel om de troostprijzen - en een mogelijk vervolg als beste standaardteam - van Blauw Wit (10-8). TOGO was in de wedstrijd tegen de nieuwe kampioen een uitstekende te genstander Zeker in het eerste kwar tier. ,,De opdracht was om snel en voortvarend te openen, daar mogelijk een paar goals uit mee te pikken en zodoende Tjoba onder druk te zet ten". aldus Piet van Beugen van TO GO Die zag zijn ploeg die opdracht vlekkeloos uitvoeren 4-0 uit dat dave rende openingskwartier. Maar Tjoba raakte daar niet van onder de indruk. Het nam. toen zijn tegenstander uit geraasd was. het initiatief over en liep in een nog sterkere demarrage nog voor de pauze langs zijn opponent heen: 5-7 bij rust. In feite was de wedstrijd toen al gespeeld en mocht uitblinker Gerard Steenhard in de tweede helft de show stelen. Geholpen door zijn ploeg liep de stand daardoor op naar 10-6 in het voordeel van Tjoba En de titel. Naast Steenhard i5i scoorder Ger Philipse (2>. Gijs Hol- lestelle, Marjet Ars en René Proost. Atlas - ONDO II Nog nooit in zijn lange korfballoop baan had Lou Wisse ook maar een waarschuwing opgelopen. In de wed strijd tegen Atlas kreeg de 39-jarige Wisse er wel een. Maar de manier waarop dat gebeurde zou. gezien die lange staat van 'vlek keloze' dienst door de strafcommissie weggepoetst mogen worden. Bij een 4-3 stand in de tweede helft gaf scheidsrechter Leys een vrije bal Wis se wilde het leer in het spel brengen, raapte de bal van de grond en kreeg op hetzelfde moment een trap van Sjaak Cevaal voluit op zijn hand. Leys zag dat niet, wel het 'tikkie terug' dat Wisse uitdeelde. Lou Wisse mocht meteen naar de kleedkamers. Te recht. maar de eigenlijke boosdoener heette natuurlijk Sjaak Cevaal. In de ongelijke numerieke strijd ging ON DO tenslotte kansloos ten onder: 3-5 verlies De drie doelpunten van ON DO kwamen van Lou Wisse. Wisse is tegen Atlas altijd in topvorm Moge lijk heeft dal kwaad bloed gezet. Voor de wedstrijd luidde de opdracht van Atlas: „schakel Lou Wisse uit". En dat gebeurde dan. Blauw Wit - Luctor In de eerste helft Ringen de twee ploegen gelijk op in de score die bij rust 5-5 stond. Maar toen al was te zien dat de thuisclub het moeilijk zou krijgen. Als zovele wedstrijden daar voor moest het bij Blauw Wit van het afstandsschot komen. In de eerste helft lukte dat vrij aardig en ook nadat Luctor even licht tussen de ploegen had gebracht (6-8) kon de schade door middel van genoemd wapen nog hersteld worden. Het laat ste offensief van de gasten was ten slotte beslissend: met gevarieerd aan- valsspel liep Luctor in de slotfase weer weg en gaf toen geen ruimte meer om aan te leggen. Ronald Kraayeveld scoorde weer gemakke lijk (5), Leendert van Waart. Marijke Schat. Werner de Roov i2> en Pleun Roggeveen deden de rest Tot en met de voorlaatste ronde ston den Denis Brouwer uit Middelburg en Gert Jan Poleij uit Kruiningen geza menlijk aan kop in de C-categorie. Deze twee koplopers wonnen ook hun BRESKENS - Het eerste team van de badmintonvereniging 'De Sjuttul'/ Hoekert verzekeringen is zondag dis trictskampioen geworden. Het team, dat kampioen van de afdeling B was, moest uitkomen tegen de kampioen uit de afdeling A, Groot Sas I. Met grote overmacht versloeg Sjuttul het team uit Sas van Gent. Het Oostburg- se team leed tijdens de competitie geen enkele nederlaag. Slechts twee wedstrijden werd met minder dan 8-0 genoegen genomen. Ook nu werd het 8-0 in het voordeel van Sjuttul. Twee partijen werden in drie games beslist, het damesdubbel en het ge mengd dubbel van Schelinskl Pieters. Beide teams promoveren naar de vier de klas van het de landelijke competi tie. De uitslag Groot Sas-Sjuttul Herenenkel: Piet Bezxemer-Edo Pfaff 1-15/13-15; Wies Willems-Nobby Sche- linski 8-15'8-15. damesenkel Anita Inghels-Sary Pieters 4-11/0-11; Chan- tal Wauters-Ria den Dunnen 2-11 3- 11. gemend dubbel. Amta Ingels Piet Bezemer-Sarv Pieters Nobby Sche linskl 4-15 15-8 16-18; Wies Willems Chantal Wauters-Ria den Dunnen Edo Pfaff 3-15'2-15. herendubbel: Piet Bezemer Wies Wilems-Edo PfafCNob- by Schelinski 8-15.10-15, damesdub bel: Anita Ingels/Chantal Wauters- Sary Pieters/Ria den Dunnen 9-15/15- 12/9-15. laatste wedstrijd respectievelijk van Martin Poleij en Richard Rijn Hier door eindigden Denis Brouwer en Gert Jan Poleij beiden op de eerste plaats, maar omdat de punten die Brouwer's tegenstanders bij elkaar opgeteld behaalden hoger waren als die van Poleij. werd Denis Brouwer eindoverwinnaar (zogenaamde weer- standspuntenOok in deze groep was er een meisjeskampioen en wel Karin Bossink uit Souburg. Elke groepswinnaar is gerechtigd om mee te doen aan het Nederlands kam pioenschap Dit geldt zowel voor de jongens als voor de meisjes. In de A-groep is het echter al bekend dat Johan de Wolf niet mee kan doen wegens studie zodat Ad de Feyter zijn plaats inneemt. De prijzen werden uitgereikt door de jeugdleider van de Zeeuwse schaak bond, Hans Cuiper. Uitslagen A-groep Janse-J de Wolf 0-1 A de Fevter-E Clansse 1-0. E. Bolleman-E Haak 1-0: T Donker-H W. van Klaveren 0-1, R. van Dijke-P Ton 0-1. A. Riemens-J. van de HU 1-0. P Boone-M. Dubbeldam 1-0. W Krijnsen-E. Voogd 1-0. J. Westdorp-K de Vneze 0-1. Eindstand: 1 J de Wolf 6 pnt; 2 A de Feyter 5.5. 3 E Janse 4.5. 4 E Bolleman, H W van Klaveren 4,5, 6 E Haak, P Ton, E. Clarisse 4, 9 T. Donker A Riemens, P. Boone, W Krljnsen 3.5; 13 R van Dijke. K. de Vrieze 3; 15 M Dubbeldam 2; 16 E. Voogd, J. Westdorp 1.5.18 J. van der Hil 1. B-groep M. de Waal-M Mariens 0-1. M Vos-J v.d Vaart 0-1; W Geldof-H v.d. Sande remise. C Heyboer-M van Kampen 0-1. M Dubbeldam-Q. Vermeulen remise. J. Dieleman-P v.d. Vaart 1-0, E van Dnel-A. de Ridder remise; J. Lauret-R. Gulmans 0-1; J v.d Berghe-E RooseO-1; M Kindt-H J. Meyer 1-0. M. Meuleman-P van Dijke remise, J, Vinjé-K Leer 0-1; P Klumper-P Ranschaert. 0-1; Q Bril-S Caudron 1-0 Eindstand: 1 M Martens 7 pnt, 2 J v.d Vaart 5,5; 3 W. Geldof 5; 4 M van Kampen, M Vos. H vd Sande. M. de Waal. J Dieleman 4.5; 9 M Dubbeldam. Q Vermeu len, R Gulmans. E Roose 4, 13 B. v.d. Vaart, C. Hevboer. E. van Driel. A. de. Ridder. K Leer M Kindt 3.5; 19 H. J Meyter. J Lauret, J. v.d Berghe. P van Dijke. M Meuleman. P. Ranschaert 3; 25 Q Bnl. J Vinjé 2.5. 27 P Klumper 2. 28 S. Caudron 1 C. Groep M Polcij-D Brouwer 0-1. R. Rijn-G. J Poleij 0-1. M. Dieleman-K Bos sink 1-0, W. van Hattum-A Kole 1-0. S. de Puit-S. Belfroid 0-1. M. Koolhoven-I Septer 1-0 Eindstand: 1 D. Brouwer 6.5 pnt, 2 G J Poleij 6.5. 3 W. van Hattum 5, 4 S Belfroid, M. Dieleman 4.5. 6 M. Koolhoven 4, 7 M Poleij. R. Rijn 3, 9 A. Kole, K. Bossink 2,11 I Septer. 1; 12 S. de Puit 0 KAMPIOENSCHAPPEN IN AXEL AXEL De uitslag van het eerste provinciaal ponydressuurkampioensch vormde zaterdag in Axel een volkomen verrassing. Tijdens de door landelijke rijvereniging cn ponyclub Luctor et Emergo georganiseei wedstrijd, werd de pas vorige week Z geworden combinatie Annel Breurcr met Maby na een uitgebreid juryberaad eerste voor Renata Ma met Sandra. Ook de M-klasse kent nu voor het De uitslagen: 11 en L2 dressuur eerst een indoor dressuurkampioen Karry de Moor, Robert-Jan. Lucto: en wel Jacomijn Janse metNicolai. Zij Emergo. 2 Lilian van Mieghem Wii eindigde voor Hanny Wieland met Graeve Jan. 3 Pascal v. d Viji Renate en Wilfried Steyaert met Ash- Tamerisk. haringruiters. M-dressu grove. i Jacomijn Janse. Nicolai Paan De deelnemers uit de L-klasse kwa- bloem, 2 Hanny Wieland Rena men allen uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Kloppertjes, 3 Wilfried Steyaert A Van de dertien uitgekomen combina- grove. Zwmruiters Z-dressuur: l ties bleek Karry de Moor met Robert- nelies Breurer, Maby Oranjeruit Jan de beste proef te hebben getoond, (Willemstad), 2 Renate Mahu, Sant waardoor haar het oranje lint toe Honteruiters. kwam. Het rode- en witte lint waren voor Lilian van Mieghem met Winca jf r en Pascal v.d. Vijver met Tamerisk. /y/ -@STUUf* Johan de Wolf RENESSE Manege de Korenzolder vormde zondag het decor voor de finale van de winterbokaal 1983-1984 van de NPC, afdeling Zuid. PPC Schouwen-Duiveland stond voor een goedlopende wedstrijd met goede dressuurresultaten. Vooral de lichte klasse vormde een spannende strijd. Niet alleen in de voorsclectiewed strijden gaven de deelnemers elkaar weinig toe, ook zondag was het ver schil tussen de eerste drie deelne mers slechts twee punten. En een overwinning voor Ellen Wondergem met Jacqueline. Esther van Tilborg met Romeo en Anouschka Lutgenau eindigde in de competitie beiden gelijk op de eerste plaats. In dit geval beslist de dag kwalificatie, welke van Anouschka beter was. Hierdoor verkreeg zij de winterbokaal. Bij de M-klasse. ging de winterbokaal naar Jolanda Stoop met Ivo. die ook de dagprijs opeiste, met een voor sprong van maai- liefst acht punten. Nog groter (11 punten) was de voor sprong van Mireille Broekse met Gra shopper in de Z-klasse. Door dit resul taat was ook de winterbokaal voor haar. In de klasse B-licht toonde Willv van VLISSINGEN - I)c grootste verrassing van de laatste voorrondewedstrij den ora de Zeeuwse volleybalbeker was de 3-1 overwinning van eerste klasser Morres 2 op promotieklasser Verdegem. Behalve de Ilulstcrse heren plaatste ook Even Kijken zich, dal met 3-0 van De Sterre 2 won, en Mylilus 1 (1-3 winst op Kikkers). Bij de dames kreeg Dynamo'70 sportieve wraak. Waar voor de competitie verloren werd van Morres 2, werd het nu 3-2 voor de Middelburgse dames. Vooral de gevarieerde opslag bij Morres 2 werd Dynamo enkele we ken geleden fataai toen de dames uit Hulst naar Middelburg kwamen om hun competitieverplichtingen te vervullen. Daarom had Dynamo trainer Van Hooijdonk zijn speel sters vooral op beweging laten trai nen voordat zij ook in het bekerge- beuren tegen Morres 2 moesten aan treden. 'Vooral die korte services hebben ons de das omgedaan. De afgelopen week hebben we vooral daaraan aandacht besteed en die heeft uiteindelijk zoden aan de dijk gezet', aldus Van Hooijdonk. Toch moest een angstig spelend Dynamo eerst door een diep dal voordat het succes er was. Fout werd op fout gestapeld, er werd verkrampt ge speeld en Morres nam dan ook ver diend een 0-2 voorsprong. In de derde set lukte het de thuisclub echter alle schroom van de schou ders te gooien en dat kwam het eigen spel duidelijk ten goede. De stop lag nu beter en daardoor kon de driemansaanval ook op toeren ko men. Bij Morres speelde de vijtienja- rige Saskia de Deckere aanvallend een prima wedstrijd. Kikkers heeft het zich in de uitwed strijd tegen Sc Morres moeilijker gemaakte dan nodig was. Zonder aanvalster Anja de Rijke namen de Aardenburgse dames in de eerste set meteen ruim afstand (1-15), maar in de tweede set lieten ze de gastvrou wen alle gelegenheid zelf tot scoren te komen. Resultaat 15-5. In de derde set weer een ouderwets Kik kers (8-15). dat ook in de vierde set lange tijd doorging. Bij 1-10 stokte het spel echter opnieuw en Sc Mor res rook weer kansen. Vechtend kwamen we langszij, om tenslotte via 17-15 een vijfde set af te dwingen Het was tenslotte het beter geklas seerde Kikkers dat die met 12-15 won. Aangezien er na zaterdag vijf teams zijn overgebleven en er maar vier aan de eindronden op 5 mei mogen meespelen, heeft loting bepaald dat Kikkers en Mytilus 2, dat de Savok- reserves met 3-1 versloeg, in een onderling treffen moeten uitmaken wie er. naast Dynamo. EWC 1 en Even Kijken, om de beker mag spelen. Bij de heren leek het treffen tussen de beide subtoppers EWC 2 en Scheldesport op papier heel wat te beloven, maar in het veld maak ten beide ploegen er weinig van. Speltechnisch gezien stond het ge heel op een bedroevend peil. In de eerste set mochten de Terne*uzena- ren naar een ruime voorsprong uitlo pen. maar toen kwam voor EWC Gert Bakker aan opslag en die maakte het Scheldesport in zijn eentje zo moeilijk, dat de set uit was toen zijn beurt voorbij was: 15-9. In de tweede set begonnen verschillen de EWC-spelers zich zo zeer met de leiding te bemoeien, dat Schelde sport koelbloedig gelijk maakte. In de laatste set leek het er even op dat Scheldesport zou verder bekeren, maar toen het Vlissingse blok vooral Scheldesportaanvaller Wilmar Wul- lems de voet bleef dwarszetten. keer de het tii De EVVC-rcserves moeten met het eerste team. dat niet speelde omdat Athanatos niet opkwam (te weinig spelers), uitmaken wie de vierde finalist wordt. In Hulst verraste de lijstaanvoerder van de eerste klas, Morres 2, het bezoekende Verdegem door met 3-1 te winnen. Beide teams waren op volle sterkte en de promo- tieklassers konden daardoor vooral al hun aanvalspontentieel in de strijd werpen. Het leek er aanvankelijk ook op dat het piepjonge Morres zich daardoor zou laten overdonderen, maar lang zamerhand bleek toch de intelligen tie van de thuisclub het te winnen. Vooral Paul van der Heijden onder scheidde zich blokkerend, terwijl de Oostburgse verdediging via uitge kookte balletjes keer op keer op het verkeerd been werd gezet, De set standen: 16-14. 8-15. 15-8 en 15-7 Mytilus had, evenals vorige week in het competitietreffen, geen enkele moeite met het thuisspelende Kik kers. Via 1-15. 2-15, 15-13 en 4-15 werd het 1-3. Voor de reguliere com petitie versloeg het damesteam van Athanatos het thuisspelende Mara thon 2 met 0-3. Indoorrecords Frankevijle DORTMUND - De Scheldesport at leet Alf'ons Frankevijle heeft dit week- y j- - einde tijdens indoorwedstrijden in Ir flft flPf PPU\ Dortmund twee Zeeuwse records ver- r beterd, Hij liep de 100 meter in 10.9 en MIDDELBURG Het bestuur van de 200 meter in 22.7. De oude records, tafeltennisvereniging Middelhui 11 2 en 22.8, stonden al op zijn naam. zuid zal binnen twee weken e vergadering beleggen, waarop m wil proberen een oplossing te zoek voor de moeilijkheden, die zijn ge zen binnen het eerste team van club, dat uitkomt in de eredivisit Zoals bekend bestaan er fricties ti sen Koen de Vnes en Jan Henk Bo hof enerzijds en de 'derde man'. Leii naar Fred van der Zeeuw. Volge trainer Peter Boon van MZ reage de ex-speler van Scylla zijn sleci resultaten af op de andere spelers Pruysen met Hassan een goede proef, dat kwam onder andere zaterdag door de jury gewaardeerd werd met de wedstrijd tegen Veluwe tot uitu 106 punten. Dit betekende de eerste toen Van der Zeeuw ging douch plaats en drie overwinningen op -rij. terwijl de anderen hun dubbels) meetellend voor de winterbokaal. afwerkten. Als ze gewonnen hadd De klasse B-zwaar liet een aantal zeer zou Van der Zeeuw nog hebben rra goede dressuur verrichtingen zien. ten spelen. Drie combinaties bleven boven de 130 Voorzitter Ton Aerts van de Midó punten. Het hoogste aantal. 130. was burgse club zei maandagavond wel voor Diana Monschouwer met Peggy verwachten, dat Van der Zeeuw die hiermee ook de winterbokaal won. huidige competitie, waarin nog v De tweede plaats was voor Rachel wedstrijden te spelen zijn, zal afii Matterman met Blacky en derde werd ken. Het is overigens nog niet zeker Edwin v. d. Graaf met Shannon. Van der Zeeuw ook in de volgen Tr., competitie bij MZ zal spelen. U lts Lagen trekt hij dan moeten we op zoek De uitslagen: B-licht, l Willv v. Pruvsen, een nieuwe derde speler, want in Hassan. 106 punten, 2 Ginny de Schepper, club hebben we momenteel geen 1 Smoky Middelburg, 97. B-zwaar: l Diana lijkwaardige vervanger. Maar Monschouwer. Peggy. Renesse. 139 punten, nieuwe derde man moet dan wel 2 Rachel Matterman, Blacky. Seros. 134. 3 sterke speler zijn. minstens gel) Edwin v d. Graaf. Shannon. Schouwen- waar(fcg aan De Vries en Bomhc Duiveland, 132. Klasse L. 1 Ellen Wonder- M7 vnnr7ltrer Aerts gem. Jacqueline. Middelburg, ill punten. 2 meende MZ-voorzitter Aerts. Anouschka Lutgenau. Mr. Ares. Renesse. 109.3 Esther van Tilborg, Romeo. Renesse. 109 Klasse M: 1 Jolanda Stoop. Ivo. 123 punten, 2 Catherina Butler, Taufan, Renes se, 115, 3 Mirian Stoop, Alfonso, 111. Klasse Z: 1 Mlrfeille Broekx, Grashopper, 126 punten, 2 Ellis Havelaar, Golden Shadow, Paardenvrienden, 115.3 Erica Butler. RiQe.fl'. Renesse. Eindstanden winterbokaal: B- licht, 1 Willy v. Pruysen, Hassan B-zwaar: 1 Diana Monschouwer, Pegge, Renesse L- klasse: 1 Anouschka Lutgenau. Mr Ares. Renesse M Klasse 1 Jolanda Stoop, Ivo. Z klasse 1 Mireille Broekx. Grashopper Jean Paul de Bruin niet naar ereklas HULST - De Hulsterse biljarter Jean Paul de Bruin is er nog niet in geslaagd om de ereklasse in het vrije spel te behalen. Bij de landelijke finale eerste klas in Westerland eindigde De Bruin op de derde plaats met een gemiddelde van 75 74. De promotiegrens is vastgesteld op 90.00 en daar komt geen van de acht deelnemers aan. Kampioen in deze eindstrijd werd Roland Lemmens met 87.50 gemid deld. Het is voor Jean Paul de Bruin ook nog niet zeker of hij volgende maand mag deelnemen aan de Euro pese titelstrijd voor junioren in Ma drid. De Zeeuwse biljarter moet bin nenkort selectiewedstrijden spelen voor de plaatsing. Een aanval van Olympia in de wedstrijd tegen Rapide 2. HULST - Het winterstop-hoc- keytoernooi, een initiatief van de mixed hockeyclub Ra pide Hulst, wordt door de Zeeuwse verenigingen goed ontvangen. Dat bleek zater dag op de velden van Rapide waar alle Zeeuwse stan daardteams van start gingen. „Niet om de knikkers, alleen maar om het gras weer te proeven, te gewennen aan het veld" stelde toernooileider Tony Hillaert. Maar zelfs alleen maar om het spel legden de deelnemende ploegen in de diverse poules een gretigheid aan de dag die zich vertaalde in een uitste kend toernooi met aantrekkelijke wedstrijden op niveau in alle afdelin gen De heren startten daarbij in twee poules waaruit Rapide en het Terneu zense OLympia als winnaars tevoor schijn kwamen. In de finale tussen de winnaars klopte Rapide genoemde tegenstander voor de toernooiwinst door een doelpunt van Mario Boon na een vrijwel gelijkopgaande wedstrijd. De derde plaats was voor Middelburg dat Vlissingen met 2-0 versloeg. In de damespoule moesten alle Zeeuwse teams onder de hegemonie van Olympia door. De Terneuzense ploeg vormde een klasse apart, wist zonder puntenverlies de wedstrij dreeks al' te sluiten. Goede tweede werd hier Vlissingen. Na afloop stelde voorzitter Groot van Rapide vast dat ook het derde winter- stoptoernooi volledig aan de verwach tingen had voldaan. Hij sprak tevens de hoop uit dat na deze gewenning er een prettig vervolg in de competitie Enthousiasme over initiatief van hockeyclub Rapide Hulst zou komen. „Gelet op het enthousias me en de deelname kunnen we nu al stellen dat ook het vierde toernooi er komt", aldus de Rapidevoorzitter. Eindstanden heren: 1 Rapide I Hulst, 2 Olympia Terneuzen, 3 Middelburg. 4 Vlis singen. 5 Goes, 6 Rapide II. 7 ZOW Nijme gen Dames: 1 Olympia Terneuzen, 2 Vlis singen, 3 Rapide I. 4 Goes. 5 Rapide II. 6 Middelburg KAPELLE - De kou was in vele gevallen één van de grootste tegenstanders voor de dressuur ruiters vrijdag en zaterdag in manege de Braanjenhoek te Ka- pelle. Door de kou kwamen vooral de beginnende ponyrui- ters te verkleumd in de bak. Hierdoor waren de prestaties minder dan mocht worden ver wacht en werd, in deze rubiek, geen enkele winstpunt toege kend. Winnaar werd Monique van Maldegem met Nandor. Bij de beginnende paarden lukte het beter. Hier kwam Tanjo van de Wel met Tasco door een schit terende proef tot het mooie to taal van 130 punten en de eerste plaats. Precies hetzelfde mocht worden genoteerd in de M-klasse paarden voor Linda Goense met Sianetty. Een prestatie die haar maar liefst veertien punten ho ger bracht dan nummer twee. Adrie Ruisaard met Targo. Ook Loes Huige met Ostwind kan tevreden terugzien op deze wedstrijd. In de zware dres- suurklasse behaalde zij maar liefst 122 punten, hetgeen naast de eerste plaats ook nog een winstpunt opleverde. In de midden- en zware klasse pony's ging de overwinning naar Jacomijn Janse met Nicolai. ter wijl de licht klasse paarden een overwinning werd voor Arien de Leeuw met Sarates. Dezelfde briek leverde bij de pony's twee overwinnaressen op. In deel 2 was het Nina de Leeuw met Rambo en in de 4 Irene Bekius met Sandra De uitslagen pony's klasse B: 1 Mo nique v Maldegem. Nandor. Noord- Beveland 47 p.. 2 Angellqué de Leeuw, Shiela. Noord-Beveland, 114 p en Arlelte Vlsscher. Brown Beauty. Noord-Beveland. 114 p.. 4 Ilse v Nieuwboer. Marco, Weelruiters, 113 p Paarden klasse B: 1 Tanjo v d Wel. Vasco, Jar. v Beieren, 130 p 2 Franclska Bakker. Pythia, Jac. v Beleren, 123 p 3 Anja v. Doezelaai Ebrahlm, Weelruiters. 121 p Pony' klasse L: 1 Irene Bekius, Sandra. Jac v Beleren 126 p.. 2 Albertlne de Jong, Oscar, Dakruiters. 120 p 3 Marjoke v Strien. Parclval, Noord-Beveland 116 p Pony's klasse L2: 1 Nina de Leeuw, Rambo. Noord-Beveland. 114 p2 Monique de Groene. Oasar. Paardebloem. 113 p Paarden klasse LI en L2: 1 Apen de Leeuw. Socrates, Noord-Beveland, 122 p.. 2 Anja v Dijke. Armanda, Noord-Beveland. 121 p 3 Marcha Tuynman. Rakker. Paardebloem, 120 p. Pony's klasse M en Z: 1 Jacomijn Janse. Nicolai, Paar debloem. 123 p 2 Heieen Wagenaar, Lady Barltsa, Paardebloem, 120 p.. 3 Gert-Jan Bakker. Nudie, Jacoba v. Beieren, 114 p. Paarden klasse Ml cn M2: 1 Linda Goense. Sianetty, Weel ruiters, 130 p 2 Adrie Ruisaard. Target, Jac v. Beleren, 116 p Paar den klasse Z: 1 Loes Huige. Ostwind, Weelruitens, 122 p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 30