Opnieuw overleg over verhoging van tarieven haven in Bruinisse wissel bevelanden wissel schouwen biafpzc/pró^irt^é 4 v j Goud voor administrateur Verstraten uit Serooskerke Evert van Bommel Bernard Charoy Jeugdvereniging Scherpenisse neemt nieuw gebouw in gebruik Kort geding Wm. Muller Open dag informatiecentrum ontwikkelingssamenwerking 16 ZATERDAG 25 FEBRUARI 1984 15 V FRA CTIES MOETEN MET NIEUWE VOORSTELLEN KOMEN ■'-■li' ."lil!' )OStf t doCaan Praten ovt'r de op stapel staande tariefsverhoging voor ligplaatsen in de op de korte termijn te herinrichten vissershaven. Het college had de raad. teneinde de herinrichting vissershaven kostendekkend te maken, een verhoging van de liggelden met zeventig procent voorgesteld. Maar dat was al te drastisch vonden de fracties Algemeen Belang. SGP en CDA. en w waren daarop bereid hun nu zelf maar moeten aangeven hoe- voor de henntichting van de vissers- 'k' 1 voorstel aan te houden Burgemeester veel de tarieven naar hun mening dan haven beschikbaar. Tevens besloot de T. C. Hekman stelde daarbij in de wel omhoog moeten teneinde de her- raad het werk te gunnen aan Van der ;aadsvergadering overigens uitdruk- inrichting vissershaven kostendek- Straaten bv Hansweert. laagste m- ^kelijk de voorwaarde, dat de fracties kend te maken. Verder tekende hij schrijver voor 558.000 gulden (exclu- aan wat ook door M Houkamp (lijst sief btw). Van de Velde) was opgemerkt dat Door b en w voorgestelde voorwaar- het met de bedoeling kan zijn een den aan het overdragen van meergele- tariefsverhoging onroerend goedbe- genheid voor jachten aan de water- lasting door te voeren ten behoeve sportvereniging Bru kregen geen van de vissershaven goedkeuring van de raad. Alleen de Öe fracties besloten een en ander lw^e wethouders stemden voor. de nader te zullen bespreken en hun acht aanwezige raadsleden waren DEN HAAG (ANP) - Kamerleden van huiswerk vervolgens bij b en w in te unaniem tegen De raad Bruinisse de fracties van CPN, PSP, EVP, PPR leveren. Het college zal dan aan de had al eerder besloten de meergele- en PvdA hebben minister Rietkerk hand daarvan een nieuw voorstel pre- genheid in de voormalige werkhaven van Binnenlandse Zaken gevraagd senteren. I,. J. van den Bos (sgp) aan de watersportvereniging over te aan te geven op grond van welk stelde intussen, dat de mosselvissers draëen -Maar intussen door een voorschrift is overgegaan tol de regi- 'niet ongenegen zijn om mee te helpen "otaf1,s °P6estelde akte met over- stratie van ongeveer 150 aklievoer- aan de verbetering van hun haven' dmchtsvoorwaarden vormde mik- ders, die vorige week zaterdag in Wij verwachten dan ook voldoende Punt_yan f°rse kritiek van alle frac- Woensdrecht werden gearresteerd. medewerking om tot een redeli]k ta- Ues" De2*l voorwaarden zijn zo lek als De registratie bestond uit het maken rief te komen, aldus Van den Bos. Hij een mandJa en bovendien concurren- van foto's en vingerafdrukken en uit noemde in dit verband een verhoging 0 ui BRUINISSE B en w van Bruinisse cn de gemeenteraad zijn vrijdagavond overeengekomen opnieuw uitgebreid te Registratie in Woensdrecht roept vragen op de notering van de neklengte en de met veertig procent'om te beginnen', \]CVR Ciriinskerke schoenmaat van betrokkenen. De vijf en vervolgens een jaarlijkse verho- JP kamerleden willen ook weten of in- ging. hield biieeilkoitlSt Structie was gegeven voor het afvoe- r-nTTn^ï-nu-ü t-> r- ren van de gearresteerden volgens de C. J van Liere (algemeen belang) zei GRIJPSKERKE - De afdeling Grijps- methode-Koppejan. voor het collegevoorstel alleen het kerke van de NCVB vierde in de De vijf vragenstellers zijn de fractie- woord 'absurd' te kunnen vinden. Ik ontmoetingsruimte van de gerefor- voorzitters Brouwer (CPN) Van der ben verbijsterd en verbitterd, aldus meerde kerk het 35-jarig bestaan. Me- Spek (PSP). Ubels-Veen (EVP). Bec- Van Liere. vrouw De Groot mediteerde, enkele kers (PPR) en het PvdA-kamerlid De a»dere leden declameerden en het ,i visser Ondanks het feit, dat een oplossing NCVB-koortje onder leiding van de voor het dekken van de kosten dus heer A. Maas zong enkele liederen, nog gevonden moet worden, stelde de Een groep dames uit Wissenkerke gaf raad een krediet van 750 000 gulden een klederdrachtenshow. Sluiskil-Terneuzen (beker) 3 maart TERNEUZEN De eerder afgelaste wedstrijd tussen Sluiskil en Terneu- zen (voor de KNVB-bekercompetitie) is opnieuw vastgesteld voor zaterdag 3 maart. Die dag treffen beide forma ties elkaar om halfdrie in Sluiskil. Secretaris Provoost nam afscheid van tennisclub Domburg DOMBURG Tijdens dc algemene ledenvcreniging van de lawn tennis club Domburg heeft de heer J. Pro voost afscheid genomen als secreta ris van de club. Hij heeft deze functie gedurende dertig jaar bekleed. Voorzitter M, C Bernard dankte de heer Provoost voor zijn vele verdien sten voor de club. Wat hij voor de tennissport in Domburg heeft bete kend, is volgens de voorzitter niet in ten paar woorden uit te drukken. Als U- Sijk van dank werd de heer Provoost 1. Senoemd tot erelid en tevens werd hem de gouden clubspeld uitgereikt. tievervaisend voor de watersportbe drijven, aldus de felste opponent A. Slingerland isgpi Het college wilde de overdracht la ten plaatsvinden tegen betaling door de watersportvereniging van 150.000 gulden, te verminderen met bijna 4.000 gulden taxatiekosten en ruim 56.000 gulden, zijnde de boekwaarde van de gemeentelijke investeringen in de jachthaven. Slingerland be toogde: „De jachthaven is zeker het dubbele waard". Weihouder H Schot benadrukte, dat de gemeente in feite niets te verkopen heeft Want het gaat om door het rijk gesubsidieerde meergelegenheia. die door de watersportvereniging ook rechtstreeks van het rijk wordt ge huurd. „De gemeente bemiddelde al leen maar bij de inrichting ten behoe ve van de vereniging", aldus Schot Burgemeester Hekman onderstreepte nog, dat in de overdrachtsvoorwaar- den is opgenomen dat er op de helling van de jachthaven geen reparaties mogen worden verricht en voorts een boetebepaling voor het geval er een winterberging mocht worden ge bouwd. Hekman zegde de raad echter toe de gewenste aanpassingen van de voorwaarden nader in het college te zullen bespreken De raad stelde een krediet van 30.000 gulden beschikbaar voor een door het ETI Zeeland in te stellen onder zoek naar de ontwikkelingsmogelijk heden van de havens en de haven voorzieningen te Bruinisse. Verder besloot de raad voor de tijd van twee jaar een gedeelte van het haventer rein beschikbaar te stellen aan het bedrijf Industrie Coating Zeeland bv. AFSCHEID WATERSCHAP WALCHEREN MIDDELBURG - Bij zijn afscheid als comptabele (administrateur) van het Waterschap Walcheren ontving de heer J. Verstraten (65) uit Seroosker ke vrijdag de eremedaille in goud in de Orde van Oranje Nassau. Dc ver sierselen werden gisteren in het Pol derhuis in Middelburg opgespeld door burgemeester mevrouw G. W. van Montfrans-Hartman van Veere. De burgemeester memoreerde kort de loopbaan van de heer Verstraten. Van 1945 tot 1948 was hij achtereenvol gens actief bij de Maatschappij tot Uitvoering van de Zuiderzeewerken, bij de kamer van koophandel en bij het provinciaal bureau verzorging oorlogsslachtoffers. Maart 1948 begon Zaterdag EEDE - Hof van Eede, 20 uur- Toneel spel 'Gelooft gij in spoken?'. MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: Fons Jansen met 'Zullen we handhaven?', one-man-show. TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20.30 uur: 'De Vete', door muziekthea tergezelschap Dunastie van Oer. VLISSINGEN - Britannia, 21 uur Jazz met 'The Superior Dance Band': Vestzaktheater. 20 30 uur: 'Stuur me geen bloemen', blijspel door De Zeeuwse Komedie. ZUIDZANDE - De Zwaan, 20 uur: 'In het vrolijke weerhaantje', toneelspel door De rederijkerskamer 'Al doende leert men'. Zondag BERGEN OP ZOOM - Aula muziek school. 12 uur: Concert door het Bra bants Kamerorkest. MIDDELBURG - Concertzaal, 11.30 uur: Koffieconcert door het Brussels Saxofoonkwartet, Midgard, 20.30 uur: Filmhuis met L'ingorgo'. Filmvoorstellingen BERGEN OP ZOOM - Cinem'Actueel I zat. 19 en 21.30, zon 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: The day after, 12 jr.; Cinem'Actueel II. zat. 19 en 21.30. zon. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Schatjes. 12 jr.; Cinem'Actueel III, zat. 19 en 21.30. zon 14.16.30.19 en 21.30 uur: Frances, 12 jr. GOES-Grand, zat en zon. 19 en 21.30 uur Schatjes. 12 jr.; zon. 14 uur Anme, a.l. HEINKENSZAND - De Stenge, zat. 19 uur Octopussy, a.l21.30 uur: Porky's II, 16 jr HULST - De Koning van Engeland, zat. 19 en 21.30. zon. 13 45. 16.15,18.45 en 21.15 uur: Schatjes, 12 jr.: zat. 19 en 21.30, zon. 13 45. 16.15. 18.45 en 21 15 uur. Staying alive, a 1zat. 19 en 21.30. zon 16.15. 18 45 en 21 15 uur Lucretta Borgia, 18 jr.; zat. 21.30. zon. 13.45. 15 en 21.15 uur: De Lift, 16 jr., zat. en 23,30, zon. 14.30 en 18.45 uur De gluurder, 18 Jr. OOSTBURG - Ledel, zat. 19.15. zon. 14 uur: Bruce en zijn Shaolin experts, 12 jr.; zat. 21.30, zon. 16.30 uur: Het Weense hoertje op haar hoogtepunt, jr.: zon 20 uur: Les uns et les autres. a.l. TERNEUZEN - Luxor. zat. 13 45. 16. 1.30 en 21.45 uur, zon. 13.45,16, 19 en 21.15 uur: Wargames, a.lzat. 13.45, 16. 19.30 en 21.45, zon 13 45, 16, 19 en 21.15 uur: Schatjes, 12 jr. VLISSINGEN - Alhambra I. zat. 19 en 21,30. zon 14. 19 en 21.30 uur Schatjes. 12 jr.; iAlhambra II. zat. en zon 19 en 21.30 uur: Moord in extase, a 1.; zon. 14 uur: ;Lucky Luke, a.l. Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, za. 14-17 uur: (Nog) niet gebouwd Bergen op Zoom'; Stichting Etcetera, za. 13.30-17 uur Werken van Bram Tielen en Gustavo Perez (t/m 26/2). BRESKENS - v.m. Wit-Gelekruisge- bouw, zat. 10-12 uur: Collectie minera len, fossielen en curiosa van Jan Goet- hals. DOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur 'De natuur in Zeeland' i 'Dieren in de natuur' GOES - Limchcafé Stadhuis, za. 9-18 uur: Werken van Jacques Benschop (t'm 29/2). HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 en zon. 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Galerie Van Geyt. zat. 9-12 en 14-17. zon. 14-17 uur: 'Katten' (tm 282). >nDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum. zat 10-13 uur: Textiel- objecten van Anneke van Dijk-v.d. Peijl en gouaches van Died v. d Peyl, St.-Janstraat 41, za, 14-17 uur: Touw- plastieken van Anneke Ruimschotel; Ambachtencentrum Demerary. za. 9- 17 uur- Diverse ambachten en exposi ties: Galerie 'De wijnstock', zat. 11-12.30 en 14-17 uur: Werken van Anskje van der Zee (tm 23/3). OOSTBURG - Atelier Oudestad 66, za. 10-12 en 14-18 uur Werken van Jan Verschoore, OOST-SOUBURG - Bibliotheek, zat. 10-12,30 uur: Foto's van Sasja Ruys en Ineke Jonger (t'm 7 3). SAS VAN GENT - Burgerzaal Ge meentehuis, zat 14-17 uur Gewoon een mens' (tm 27 21. TERNEUZEN - Museum zat 9.30-12 uur Werk 'Drukkerstroost' (t'm 29'2). VLISSINGEN - Galerie Bellamy 19 (Museum), zat. 13-17 uur: Werken van Paul van Rafelghem (t'm 3/3); Reptielenzoo 'Iguana'. 14-17.30 uur Expositie levende reptielen, amfi bieën en insekten; Bethesda-St.-Josephziekenhuis: Werken leden ABKZ. Galerie Marquis, 13.30-17.30 en zon. 14-17 uur Werken uit stock en nieuwe aanwinsten 1983, Openbare Bibliotheek, zat 10-12.30 uur: 'Oud Vlissingen' (t'm 29/2) YERSEKE - Atelier Dam Twee, zat. 10-18 uur Schaal en schelpdieren - Werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE - Museum. 14-17 uur: 'Over en rond het trekpaard' HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland does. lel 01100-14444 (ook voor milieuklachten) Zeeuwsch-Vlaandercn Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551 dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251 van 10 00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting "Blijf van m'n lijr Zeeland, tel. 0U84-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur Orplieus werkgroep huwelijk en homofi lie, tel. 01184-72161. zijn dienstverband bij het schap, toen nog Polder Walcheren. Na eerst vooral in de technische dienst te hebben gewerkt werd Verstraten vanaf fe bruari 1972 verantwoordelijk voor de organisatie van de financiële admini stratie Dat hield in het opstellen van begroting en rekening van het water schap en de invordering van de water schapsbelastingen Mevrouw Van Montfrans vond dat hij zijn werk voortreffelijk heeft gedaan „U hëeft zich er geheel voor ingezet, uw werk ging voor, zelfs vóór ziekte en vrije tijd" De burgemeester noemde verder de rustige en gemoedelijke benaderingswijze van de heer Verstra ten „U kunt relativeren en op zijn tijd echter ook een strenge maar rechtvaardige baas zijn voor anderen waarbij alle mensen ruimte voor hun ontplooiing krijgen" zo sprak me vrouw Van Montfrans. Ze noemde Verstraten verder een toeverlaat voor het waterschapsbestuur op financieel gebied Dijkgraaf mr J A. Lantsheer vond de onderscheiding verdiend. ,.U doet geen grootse dingen, maar preten deert dat ook niet U doet wat u moet doen gewoon goed" De dijkgraaf vond dat de scheidende comptabele zijn functie inhoud had gegeven door zijn opstelling. „Door dc cijfers heen zag u de zaken en door de zaken heen de mensen die er achter stonden' aldus mr Lantsheer Als blijk van waardering bood hij de enveloppe met inhoud en het wandbord van het Waterschap Walcheren aan Hoofd van de technische dienst ir H. Visser zei dat'er tientallen miljoenen guldens door de handen van de schei dende administrateur zijn gegaan en dat daarbij nooit een fout is gemaakt Dat de heer Verstraten zich zowel bij de technische als bij de administratie ve poot van het schap thuis voelde kwam door diens nuchtere instelling zonder 'kouwe drukte' Namens, het personeel bood de ingenieur een an tieke groot-model wereldbol óp stan daard aan In zijn dankwoord zei de heer Ver straten de hem toebedeelde onder scheiding te beschouwen als dankbe wijs aan de gehele administratieve dienst. Hij wees erop dat daar nog niet eerder een lintje terecht was gekomen in tegenstelling tot dc tech nische dienst. „Ik heb niks bijzonders gedaan. Slechts kwam ik een arbeids overeenkomst na, het leveren van arbeid in ruil voor een geldelijke beloning" aldus de comptabele. Hij bracht alle hetrokkenen dank voor de fijne tijd bij het schap en haalde diverse herinneringen uit het verle den op. Tegen de toekomst zag de Serooskerkenaar niet op vanwege ook zijn hobby's, zoals bridgen cn vissen, naast belangstelling voor aardrijkskunde en geschiedenis. In de Middelburgse galerie Ben Witte (Vlasmarkli exposeert Evert van Bommel tot 25 maart acryl- scliilderijen. Evert van Bommel werd geboren op 2 november 19311 te Den Haag Hij studeerde op de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten aldaar en werkte vele jaren op de Vrije Academie, eveneens te Den Haag. Na een loopbaan als illustrator en grafisch-ontwerper waarbij hij werkte voor vele grote binnen- en buitenlandse bedrijven en 15 jaar de leiding had van een publiciteits bureau. vond. hij de tijd gekomen om verder te gaan als professioneel beeldend kunstenaar Vele werken ontstonden in het bui tenland, o.a. in Zuid-Spanje Recentelijk nam het Bonefanten- museum in Maastricht werk van hem op in zijn uitleencollectie (Dinsdag tot en met zaterdag. 10 tot IS uur Van l tot 25 maart) Galerie Montparnasse (Reigerstraat. Middelburgopent morgen - zon dag- te 19.30 uur de tentoonstelling van litho's en olieverven door Bernard Charoy Charoy werd in 1931 in Lorraine geboren en maakte internationaal naam als politiek karakaturist. Sinds 1975 exposeert hij zijn vele werk in Frankrijk. Zwitserland. België en Nederland. Duitsland, de VS. en Japan Hij maakt ook verschillende edities van Biografieën. marktberichten Koopochtend Goes Gevonden GOES De Goese vrouwenraad houdt woensdag 29 februari zijn maandelijkse koopochtend. De activi teit is speciaal froor bejaarden en gehandicapten. Het nieuwe onderkomen van de jeugdvereniging Scarpenesse 'De Kómme' in Scherpenisse werd vrijdag officieel in gebruik genomen SCHERPENISSE Het nieuw e on derkomen van jeugdvereniging Scarpenesse 'De Komme' in Scher penisse werd vrijdagavond offi cieel in gebruik genomen. Hiermee behoren dc huisvestingsproblemen tot het verleden. De voorgaande maanden was er veelvuldig over leg met de gemeente Tholcn omdat het voormalige clubgebouw, de ou de school aan de Schoolstraat, op de afbraaklïjsl stond. Dit gebouw moest plaats maken voor een nieu we kerkzaak Uiteindelijk kwam het tot een over eenkomst voor het plaatsen van een houten gebouw aan de rand van het evenemententerrein De Pluimpot De jeugdgroep beschikt nu over een ruime accommodatie van 70 vier kante meter, die naar eigen inzicht is ingericht en waarin men weke lijks bijeen komt voor clubaclivitei- ten. Vooratter Arte Bevelander was blij met de grote interesse voor deze opening. Het plaatselijke vereni gingsleven was ruim vertegenwoor digd en voor Bevelander was dat een bewijs dat het jeugdwerk in het dorp wordt gewaardeerd en mee telt Wethouder J Versluijs van Tholen tekende voor de openings handeling Met het ophalen van een scherm werd op een houten wand dc naam van het gebouw zichtbaar 'De Komme' Van de zijde van de gemeente was er waardering voor de zelfwerkzaamheid bij de tot standkoming van de accommoda tie Versluijs noemde het belangrijk dat het jeugdwerk in een eigen sfeer en omgeving ontplooid kan w orden. Talrijke .verenigingen spraken hun gelukwensen uil Jeugdvereniging Stavenisse liet deze gelukwens in dichtvorm horen met een toespraak door Els van Haaften. Namens de federatie christelijk jeugdwerk uit Goes sprak Henk van Beers. Verder waren er felicitaties van de Stich ting Thoolse Dagen als medegebrui ker van het evenemententerrein De Pluimpot.. oranjevereniging Prins Willem Alexander, middenstands- vereniging Samen Sterk en de plaatselijke ïjsclub. Regionaal staat jeugdverenigiug Scarpenesse in cle schijnwerpers met de mobiele discotheek. Met een bezetting van vijf discjockey's kan aan de vele verzoeken worden vol daan. De eerste activiteiten date ren uit 1975 toen het trio Kees de Graaf, Jos van Splunter en Laban Hage met het jeugdwerk begon in het Holland Huis. Momenteel zijn er veertig leden aangesloten bij de club en liet merendeel is wekelijks present bij de clubavonden. VLISSINGEN - In de periode van 15 tot 22 februari zijn bij de gemeentepo litie te Vlissingen de volgende voor werpen aangegeven bootkaart; fo totoestel. brume gebreide dames handschoen; rechter blauw gebreide handschoen; zwarte handschoenen; wijnrode handschden; rechter gele ny lon want; rechter rode kinderwant; paar legergroene wanten; goud da meshorloge: 2 sleutels aan ring: losse .sleutel; sleutel in bruin etui met. foto; 4 sleutels Aangegeven dier. bij particulier: par kiet Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur Bij de gemeentepolitie te Oost-Sou burg werd in deze periode geen aangif te gedaan van het vinden van enig voorwerp. Plattelands vro u wen KOUDEKERKE - De afdeling Koude- kerke van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield de maande lijkse bijeenkomst in hotel Walcheren in Koudekerke. Gastspreker was no taris mr W. van Wouwe in Middelburg. Op 23 maart is er een bijeenkomst met de afdelingen Middelburg en Westkapel le m het verenigingsge bouw aan de Badhuisstraat in Koude kerke. Jeugddienst MIDDELBURG - In de Middelburgse Koorkerk wordt zondag 26 februari om 19.00 uur een jeugddienst gehou den Deze staat in het teken van wereldgebedsdag 1984 en is interker kelijk. De overdenking wordt uitge sproken door ds A den Hollander uit Oostkapelle Aardappeltermijnmarkt: datum 24 februa ri bintje 50 mm opw., april laten 9610, bieden 9590, slot 9610, november laten 3100. bieden 3010, slot 3080 mei laten 10300. bieden 10250. slot 10250. stemming apnl. november, me), nauw prijsh., openstaande posities april min 2 is gew 3671. november 183, mei plus 20 is gewo. 1360: omzet april hpr 9710, 1 pr 9600, l.z. 1x9010; mei h pr 10330, l.pr 10200.1 z. 5x10250, dag april 246, mei 71. week november 1900. Veiling groenten Barendrecht, 24 februari Aardappelen bintjes bonken 84-1.03. groot 76-86. irene 1.09-1 17. andijvie A 3 15-3.61. B 1.75-2 91. asperges 10.70-14 90. bieslook I 08- 2.19. bloemkool 1 50-2.40. boerenkool 2 25- 2.70. bruine bonen 1.60-1.70. knolselderij 10 st 1 31-1 50. 12 st 1.08-1.48. 15 St 1 27-1.50. 20 st 29-85, koolrapen 40-44. groene kool 68-92, witte kool 83-1.05. rode kool 88-1 04. kroten 11-51, peterselie 39-1.51, prei l 04-1 49, selde rij 73-1.59, spinazie 2.30-3 10. uien bonken 1 06-1.27. grof 78-1.09. middel 73-79, drieling 45-48. pikler 21-27. geschoond 1 24-1 35. win terpeen grof 52-66. middel 53-69. fijn 34-42. witlof kort super 3 00-3.70. kort IA 1.20-3.50, kort 1B 3.00-3.40. kort 2 2 10-3.40. lang 2 1 80-2.90. in 1 50-3 00. (Slot van pagina 9' houders hun goedkeuring met hadden verleend. Volgens mr. Glaz was er van een overeenkomst met Smit dan ook nog helemaal geen sprake. Hij vond dat Muller, maar ook Wijsmuller hele maal niet in de fout waren gegaan door met elkaar om de tafel te gaan zitten, Sterker nog: „Muller zou zijn plicht verzaken, zowel tegenover het bedrijf als tegenover zijn aandeel houders, als hij de oren dicht hield voor alternatieven. En wat voor al ternatief: het ging niet om een simpel overbieden van eenzelfde transactie, maar om een beduidend beter pak ket. Glaz constateerde dat Smit enkel 'de krenten uit de pap' wilde, terwijl de noodlijdende zeesleeptak als 'sterf huis' moest achterblijven. Wijsmuller wil die tak proberen weer op poten te zetten. De zinspelingen waren vrijdag niet van de lucht. Mr. De Witt Wijnen had eerder al gezegd. ..Je hebt Wijsmuller en je hebt Muller. Muller is niet wijs geweest en moet dat snel worden" De advocaat van Smit. die grote vraagte kens plaatste bij 'de betere deal met Wijsmuller' en zich afvroeg of dat bedrijf wel kans zal zien de sleep dienst weer op poten te zetten, eiste dat Muller z'n afspraken met Smit nakomt en dat de onderhandelingen worden voortgezet en zo snel mogelijk afgerond. De onderhandelingen tus sen Wijsmuller en Muller moeten, vond hij. zeker worden gestaakt. Dat alles op straffe van een dwangsom van een miljoen gulden per dag Mr W. G van Hassel verzette zich daar hevig tegen. Hij wees erop dat de AMRO-bank Muller als het ware in de armen van Smit had gedreven, nadat was gebleken dat 1983 een verlies van 1.5 miljoen geulden had opgeleverd. Op basis van veel optimistische prog noses had de bank zich in de loop van 1983 nog bereid verklaard het Muller- krediet met 1,1 miljoen te verhogen. Dat werd nu haastig teruggedraaid. Muller stond met de rug tegen de muur. Na overleg met Smit kwam er toch nog een miljoen extra los. maar wel op voorwaarde dat na 1 maart algehele aflossing volgt. Volgens Van Hassel hadden de aandeelhouders van Muller al direct meer trek in de transactie met Wijsmuller dan met Smit. Hij wees er ook met nadruk op dat de Muller-onderhandelaars de ge sprekspartners van Smit steeds had den voorgehouden dat de beslissing van diezelfde aandeelhouders door slaggevend was. ..Muller is een fami liebedrijf. Dus dat die transactie door de aandeelhouders moest worden goedgekeurd, had Smit kunnen we ten". Van Hassel tenslotte: „Muller kan met meer terug. Op 1 maart moet Muller bankkrediet aflossen. Wijsmul ler heeft al 1,2 miljoen gulden aan eigen geldmiddelen geformeerd De klok terugdraaien, zoals Smit wil, kan met meer Trouwens, hoe zou er in dit klimaat ooit nog behoorlijk onderhan deld kunnen worden Onduidelijk bleef vrijdag in Middel burg voor hoeveel Wijsmuller de Muller-aandelcn wil overnemen. On duidelijk bleef ook hoe Wijsmuller de zieltogende zeesleepdienst van Mul ler nieuw leven wil inblazen. Afr. Andrè de la Porie doet dinsdag middag om vier uur uitspraak in het kort geding. CDA Vrouwenberaad Middelburg MIDDELBURG - Het CDA-vrouwen- beraad in Middelburg vergadert maandag 27 februan in de MAVO 'Oranje Nassau' aan de Sportlaan in Middelburg Mevrouw G. W. van Montfrans-Hartman, burgemeester van Veere, praat over het rapport 'Appél en weerklank' en over de noti tie 'Van verzorgingsstaat naar verzor gingsmaatschappij'. Beide rapporten behandelen de toekomst van het CDA De bijeenkomst begint 's avonds om acht uur. GOES Het informatiecentrum voor ontwikkelingssamenwerking in Goes bestaat twaalfeneenhalf jaar. Ter gelegenheid hiervan houdt de organisatie zaterdag 10 maart een open dag van 10.00 tot 16.00 uur. Het centrum, dat bestaat uit 'Terre des Hommes". Amnesty International en de Wereldwinkel, huist in een pand in de Albert Joachimikade in Goes. Het infohuisorkest. 'Confette' verricht de muzikale opening, waarna de Indo nesische dansgroep 'Sinar Matahari' optreedt. Vanaf 11.30 uur kunnen de bezoekers kennis maken met een Afri kaanse maaltijd. Voorts draait om 15 00 uur de film Amnesty in actie'. Tijdens de bijeenkomst is er een foto tentoonstelling met als thema 'Impe rialisme en mensenrechten' en gele genheid om een brief te schrijven voor Amnesty International. A J de Boer loopt, als 'Sandwichman', door de Goese binnenstad en deelt lootjes uit waar een prijs aan verbonden is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 45