Van der Duim: in Ullevi orde op WK-zaken zetten Veldlooptraditie nu definitief ten RKHAV einde MICHEL VAN DE KORPUT: WE GAAN JOHAN CRUYFF BETER BEGRIJPEN Delta Sport in spoor van EMM naar een hoger niveau PZC/sport ZWEDEN REKENEN OP TOMAS GUSTAFSON WK schaatsen direct op tv Schalij opent 500 m, Hilbert 5 km Midlotto Onzekere toekomst voor verdediger Feyenoord Meespelen Cruyff nog onzeker Wijnstekers gaat vrijuit Conflict rond Verstappen ZATERDAG 25 FEBRUARI 1984 GOTHENBURG (GPD) - In een olympisch jaar komt een schaatstoernooi om de wereldtitel als mosterd na de maaltijd. Het vierjaarlijkse hoogtepunt is, behalve voor de Nederlandse coach Henk Boer, de onbetwiste blikvanger. Opvallend genoeg is in vorige olympische seizoenen de publieke interesse voor het WK nooit weggesmolten. Oslo (1972), Heerenvecn (in 1976 en 1980) deden het goed bij de schaatsfans en... de Nederlandse rijders, want Ard Schenk, Piet Kleine en Hilbert van der Duim werden in die jaren wereldkampioen. Een frappante I cyclus die Van der Duim in zijn laatste grote toernooi in stand kan houden. De afscheid nemende Fries wekt niet de indruk met olympische frustraties aan het slotkarwei te beginnen. Een medaille in Sarajevo had zijn luister rijke loopbaan kunnen opsieren - dat het niet gebeurde en hij in de nationa le schaatsmisere is meegesleept, was van tevoren al een beetje ingecalcu leerd. De allround-specialist heeft in Go thenburg dit weekeinde het lot van Henk Boer in handen. Lukt het Van der Duim na het zo gladjes verlopen EK ook - en voor de derde maal - wereldkampioen te worden, dan is, het seizoen allesbehalve mislukt. Wie niet ZO' goed tegen de triomfantelijke grijns van Boer kan, moet in dat geval maar even op de tanden bijten. Volgens Boer zit het allemaal wel snor. Hij gaat ervan uit dat zijn mannen in de Zweede havenstad or de op zaken zullen stellen en het bewijs van vormvastheid gaan aan tonen. Sommige rijders, zoals Vunde- rink en Kramer, waagden het om in Sarajevo die opvatting van hun coach in twijfel te trekken. Het slech te optreden van de Nederlanders had waarschijnlijk ook met een vormda- ling te maken, vonden ze. Boer ver wacht dat het WK hen uit de droom helpt en hij heeft met die zelfbewuste stellingname de lont in het kruitvat gestoken. Een explosie volgt wan neer zondagmiddag de conclusie luidt dat hij er naast heeft gezeten. Rekent Boer op Van der Duim. de Zweden schijnen vrij massaal naar het vermaarde Ullevi te trekken voor een huldebetoon ^an Tomas Gustaf- Ronde van Valencia VALL DE UXO (RTR AFP) - De Fran se neo-prof Bruno Cornillct blijft de leider in de Ronde van Valencia. De uitslag is: 1Cabestany (Spa) 3 uur 35 min en 40 sec. 2. Rault (Fra) op 1.18, 3. Angoitia (Spa), 4. De Wolf (Bel); 5. Dietzen (Wdl); 6. Cueva (Spa); 7. Gaston (Spa); 8. Munoz(Spa), 9. Sergeant (Bel); 10 Laguia (Spa) allen dezelfde tijd als Rault Algemeen klassement: 1 Cornillet (Fra) 14.27,112. Cabestany op 0 24; 3 Camarillo (Spai op 0 45. 4 Knete- manniNediop 1.29. 5. HinaulKFrai op 1 36; 6. Verschuere (Bel) op 1.45 son en natuurlijk ook om hem wereld kampioen te zien worden. De Zweedse uitblinker op het olympisch schaats toernooi is allerminst verzadigd, zoals Ene Heiden in 1980 na de Spelen van Lake Placid, en heeft het behalen van de wereldtitel op eigen bodem, stevig in het blonde hoofd geprent Op de demontabele kunstijsbaan van Ullevi wordt op de kop af vijfentwin tig jaar geschaatst, maar nog nooit heeft een Zweed in het stadion, dat voor het WK voetbal van 1958 werd gebouwd, voor een eigen volk een internationale schaatstitel gewon nen. In 1971 zorgde Goran Claeson, tweede achter Schenk, voor het beste Zweedse resultaat. Uit dat jaar stamt ook hel toeschouwersrecord van 70.000 over beide toernooidagen. Zoveel zullen er nu niet komen, of schoon dat niet aan de Nederlanders ligt. Ze zijn zelfs met het schijnlijke aantal van 6000 man in Gothenburg vertegenwoordigd. Die steun kan Van der Duim best gebruiken De persoonlijke favoriet van Henk Boer moet het meest oppas sen voor de Oostduitser Andreas Eh- rig. Onmiddellijk na het olympisch debacle zei de Nederlandse allround- coach tenminste: ..Ehrig is in Gothen burg de grootste concurrent wan Van der Duim". De Noren «heeft hij al afgeschreven. Die hebben er zelf ook weinig vertrou wen meer in. zo hard kwam in Saraje vo de klap aan ,,A1 rijden we een goed WK, wat hier is gebeurd kan Ijet seizoen onmogelijk nog goed maken", zei de ontgoochelde Noorse coach Arne Lier voor het vertrek uit de Joegoslavische stad. Formeel ontslag schaatstrainers DEN HAAG (ANP) - Het contract van de KNSB met de vier bondstrainers loopt per 31 maart af. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond zal de trai ners (Boer, Kloosterboer. Nijholt en Verheijen) daarvan formeel op de hoogte brengen. Binnen tien dagen ontvangt het viertal een brief, waar in wordt meegedeeld, dat hel huidige interim-bestuur niet verantwoorde lijk is voor de gang van zaken na 1 april. ..Het is een formele zaak", zegt waar nemend voorzitter Jan Klok. „Even als voorgaande jaren krijgen de heren een brief Daarmee wordt de indruk voorkomen dat de contracten auto matisch zullen worden verlengd. Wij Vrijdagochtend, trainden de Nederlandse schaatsers voor het wereldkam- zuiien in de brief geen waarde-oordeel pioenschap schaatsen voor allrounders dat zaterdag en zondag wordt geven over de prestaties van de trai- gehouden V.l.n.r. Yep Kramer. Hilbert van der Duim en Fnts Schalij ners in dit seizoen ZONDAG SLECHTS MET TWEE MAN NAAR NK HILVERSUM Het WK schaatsen in Gothenburg komt dit weekeinde rechtstreeks-op televisie. Vandaag (zaterdag) start de reportage om 13.05 uur op Nederland II met de 500 meter, waarna de 5000 nieter wordt uitgezonden. Zondag is eveneens vanaf 13.05 uur, op Nederland 1 dc reportage te zien van dc 1500 en de 10.000 meter. GOTHENBURG (ANP) - Frits Schalij opent zaterdag in Go thenburg het toernooi om het wereldkampioenschap schaat sen voor allrounders met een rit op de 500 meter tegen Sergej Berezin uit dc Sovjet-Unie. Hilbert van der Duim rijdt in de tweede rit tegen de Noor Björn Nyland. Op de 5000 meter vormt de Europese kampioen het eer ste paar met Oleg Bozjev. Aan de titelstrijd doen 35 rijders mee De Roemenen hebben Tibor Ko- pacz om disciplinaire redenen teruggetrokken. De loting voor de 500 meter had het volgende resultaat: Eerste rit: Frits Schalij (Ned) - Sergej Berezin (Sov); tweede rit' Hiloert van der Duim (Ned) - Björn Nyland (Noo), derde rit Igor MaJkov (Sov) - Hans van Helden iFrai, vierde rif Dmitri Botsjkarjov (Sov) - Yep Kramer iNed), vijfde rif Andreas Ehrig (Odl) - Rolf Falk-Larssen 1N001; zesde rit: Tomas Gustafson (Zwei - Oleg Bozjev (Sov). zevende rit: Masahito Shinoha- ra (Jap) - Claes Bengtsson (Zwel, achtste rit: Jean Pichette (Can) - Geir Karlstad (Noo); negende rit: Mark Mitchell (Vsti - Werner Jager (Oos): tiende rit Rene Schöflsch (OD1) - Jacques Thibault (Can); elfde rit. Michael Hadschieff (Oos) - Jan Junell (Zwei; twaalfde rit Wolfgang Scharf (Wdli - Pertti Nntyla (Fin): dertiende rit Christian Ehmmger (Oos) - Tos- hiaki Imamura (Jap); veertiende rit Marc Vernier (Fra) - Andreas Lemcke (Wdl), vijftiende rit: Mike Woods (VSt) - Colin Coates (Aus); zestiende rit. Frank Nauschütz(ODl) - Maurizio Marchetto (Itai; zeventiénde rit:Hen- ry Nilsen (Nooi - Pjotr Krysiak (Pol). Loting van de 5000 meter: 1 Bozjev-Van der Duim, 2. Botsjkar jov - Kramer 3. Nyland - Gustafson. 4. Schalij - Malkov; 5. Van Helden - Ehrig. 6. Falk-Larssen - Berezin 7. Shinohara - Schöflsch 8. Hadschieff- Scharf. 9. Mitchell - Karlstad, 10. Bengtsson - Pichette. 11 Junell - Niityla: 12. Jager - Thibault; 13. Nil sen - Nauschutz. 14 Vundennk - Krysiak: 15. Vernier - Woods: 16. Tmamura - Marchetto- 17 Ehminger - Coates .18. Lemcke Zwaluwe-Yerseke werd ingelast VLISSINGEN Aanvoeder Yerseke van de derde klas van het landelijk zaterdagvoetbal moet vanmiddag (za terdag i toch spelen. Voor deze ploeg werd de uitwedstrijd naar Zwaluwe ingelast. DEN HAAG (ANP) - De winnende getallen in mid-lotto 7a (februari) Winnend in het cijferspel is 49 90 71 Door 430 000 deelnemers werd bijna 1,9 miljoen gulden Ingezet Voor de prijzen is een bedrag beschikbaar van f. 902.000,-. VLISSINGEN Het veldloopbol- werk van het Hulsterse RKHAV is definitief uiteen gevallen. Vijf keer veroverde de Hulsterse herenploeg het Nederlands crosskampioenschap, maar na de derde plaats van vorig jaar in Eibergen komt RKHAV ko mende zondag in Bergen op Zoom helemaal niet meer in aanmerking voor een ereplaats in het ploe- genklasscment. De Zeeuws-Vlaamse atletiekclub komt morgen maar met twee herensenioren aan de start op de draf- en renbaan. 'Kijk in de pot': Jan van Laarhoven en Piet Wester weel. Daarmee is een einde gekomen aan een traditie van jaren. „De poten zijn onder de stoel vandaan ge zaagd". verklaart Jan van Laarho- Jan van Laarhoven is de enige overge blevene van de succesvolle RKHAV- ploegh Piet Vonck blijkt niet ambi tieus genoeg meer voor het NK veldlo pen en Hugo van Duyse is zelfs hele maal met de wedstrijaatletiek ge stopt. sinds hij in Belgie een bakkers- zaak heeft overgenomen. Aart Bakker is lid geworden van de Wageningse studentenvereniging Tartelos en Ar nold Schout en Marien van Prooijen hadden geen intessere meer. „We heb ben elkaar lang overeind gehouden, maar we worden ook een jaartje ou der". beseft Jan van Laarhoven. „Dat is natuurlijk jammer Ik kan me nog herinneren dat we een jaar of tien terug met twee ploegen naar het NK in Rhenen gingen. Daar werden we toen tweede en derde". Van Laarhoven verwacht dat deze ontwikkeling ook invloed op zijn eigen prestatie in Bergen op Zoom zal hebben. Vorig jaar eindigde hij als 52e, maar de afgelopen maanden bereidde hij zich wel terdege voor op het XK'84. „Maar de stimulans is toch een beetje weg. Vroeger liepen we voor elk puntje en dat is er nu een beetje af natuurlijk. Bovendien heb ik dit jaar niet veel aan het crossen gedaan en dan mis je de scherpte toch een beetje". MORGEN KAMPIOENSWEDSTRIJD TEGEN DONGEN ZIEKIKZEE Er zit weer wat leven in hel Zeeuwse handbal. Eindelijk wordt 'degradatie' weer overscha duwd door 'promotie' en dat is de laatste jaren nogal eens andersom geweest. De dames en heren van EMM mogen het volgend jaar weer eens in de eerste divisie proberen, maar in het spoor van die Middel burgse handbalploegen heeft ook Delta Sport (heren) uit Zierikzee zich opgewerkt. Daarnaast heeft Olympus (dames) uit Vlissingcn nog een (theo retische) kans op promotie. Een min punt is de degradatie van Walcheren (heren) uit dc derde divisie, maar daartegenover staat weer de komst van Marathon. Het is eigenlijk niet echt verrassend dat Delta Sport zondag de titel in de derde divisie kan veroveren. Jaren lang zat de ploeg van trainer Cor Mol op de wip tussen afdeling en derde divisie, maar dit seizoen deed de Schouwse ploeg een serieuze gooi naar een topklassering. „Dat groeit zo", meent speler Jaco („met één c"> Vleeshouwer. „Ik vergelijk het met voetbal. FC Groningen heeft zich ook een tijdje aan moeten passen, maar dit seizoen speelden ze toch Europees voetbal" Vorig jaar kreeg Delta Sport -alle gelegenheid zich aan te passen aan het derde divisie-niveau De ploeg handhaafde zich moeiteloos „Maar", constateert Jaco Vleeshouwer, ,,we waren nog niet rijp voor promotie. De ene week hadden we weer een uit schieter naar boven en de week daar op hadden we weer een uitschieter in negatieve zin. We speelden gewoon niet constant genoeg en dat zit er nu wel in Er wordt stukken gediscipli- neerder gespeeld. Tot nu toe is het eigenlijk een vlekkeloos seizoen". Voor dc bijna 22-jarige linkeropbou wer is het een minder vlekkeloos jaar. In december blcseerder hij zich in de uitwedstrijd tegen Dongen en sindsdien kwakkelt Vleeshouwer met een pijnlijke pols. „Rust", luidde de remedie, maar daar bood zijn overladen programma geen ruimte voor. Hij zag het wel even aan. „Maar ik ben weer te vroeg begonnen. Ei genlijk stom natuurlijk", zegt de Del ta Sport-speler, die fysiotherapie stu deert en momenteel in zijn examen jaar zit. „Als we zondag kampioen worden (thuis tegen Dongen, aan vang 13.00 uur) dan stop ik gelijk een poos met handbal om de boel te laten genezen". Vleeshouwer speelde bewust door met zijn blessure. „Het werd aan me ge vraagd en verder is het toch zo. dat iedereen op zijn eigen niveau wil presteren, of dat nou eerste of derde divisie is", aldus de Delta Sporter. Maar ook zonder een optimaal spelen de Vleeshouwer bleef de Zierikzeese ploeg aan de leiding. Gedragen door de routine van Koos van Zwieten en Frank Tierie en de produktieve Bert en Kees de Vos bouwde Delta Sport aan een voorsprong, die nu al bijna zekerheid biedt voor de titel in de derde divisie „Ik denk dat we de tweede divisie nu wel aan moeten kunnen. Ik geloof niet dat het verschil met de derde divisie zo groot is. hoewel ik niet veel wedstrijden in de tweede divisie gezien heb. Voor de beker hebben we maar met 13-10 van EMM verloren, dus dat viel wel mee". „Er waren bij Delta Sport wei men sen, die in het begin al stiekem dachten aan een kampioenschap. Zelf wou ik daar nog niet erg in geloven", verklaart Vleeshouwer. Maar na de vijfde en zesde competi tieronde was de Schouwse ploeg toch koploper en begon er in Zierikzee iets te leven. „De druk werd ook steeds groter. Al je tegenstanders zijn ver schrikkelijk gemotiveerd. Ze willen allemaal van de koploper winnen". Maar Delta Sport sloeg elke aanval op de toppositie af en bleef sterk doorgaan. „Zondag moet het gebeu- Dynamo '70 Voor de dames van Dynamo '70 uit Middelburg is er wel een mogelijkheid om de Nederlandse clubtitel te pro longeren, maar dan zullen Trijnie Smeenge. Jacqueline Vermeule en Lenny Natte geen slechte dag mogen hebben, omdat de concurrentie gewel dige groot is Hun clubgenoot John Vermeule is - na een paar tegenvallen de optredens tijdens de nationale ti telstrijd - toch weer dé Zeeuwse favo riet bij de herensenioren De jeugdige Middelburgse atleet heeft de afgelo pen maanden aangetoond ook de 'gro te' wedstrijden aan te kunnen. Zonder tegenslag moet hij met de eersten mee kunnen. Met Kim Reynierse, Frank Kooman, ALbert Carstanje en Ad Tierie heeft Dynamo verder een equi pe die in het 'ploegenklassement' hoog moet kunnen eindigen. Afvaardiging De grote Zeeuwse afvaardiging naar de Nederlandse titelstrijd, zondag in Bergen op Zoom. ziet er als volgt uit heren senio ren. John Vermeule, Kim Reynierse, Frank Kooman, Ad Tierie, Albert Carstanje. Rini van Dijke. John Guequlerre, Ko Stoel, Theun van Rooyen. Joop Scheybeler en Jan Wagemakers lallen Dynamo '70). Rien de Wilde. Chiel Sinke. Rinus Joosse, Kees Bruyns. Rene Zweedijk, Johan Smits. Ge rard Bras. Jan Roose. Willem Roose. Frans Krijnsen Jan Verhulst en Jan de Ban (allen AV'56). Peter Hameeteman (Zeeland Sporti. Simon Blom, Cor Muller, Herman Padmos en Hans van Elzelingen (allen Delta Sport). Johan de Vlieger, Ad Kuzee, Ron Dellebe- ke, Rian v.d Broeke. Adrle Herrebout en Sam Polderman (allen Marathon). Jan van Laarhoven en Piet Westerweel (beiden RKHAV") Dames Jopie Daane (Marathoni, Trijnie Smeenge. Jacqueline Vermeule en Lenny Natte (alien Dynamo'70). Suzan Mannaert (RKHAV) en Monique Decorte (AV'56) Jongens A Albert Schrijver en Frits Bolle (AV'56). Meisjes A. Elianne van Roosevelt (Zeeland Sport), Suzan Vermeu le. Marjan Wagemakers (beiden Dvna- mo'70) en Sandra van Waes (RKHAV) Jongens B: Peter v d Broek en Ton Gilesse i belden Zeeland Sporti, Erik de Groot en Hans Schipper (belden Dynamoi, Herre- wald Gelderland i Scheldesport i. Edwin Ha melink. Joep Bakker. Mario Schouten en Dominique Reunis (allen RKHAV), Len- nart Fokke en Arnold Willemse (beiden AV'56) Meisjes B. Muriel Grondman. Su- zan de Koek, Heidi Palink en Jolanda de Nijs (allen RKHAV), Hilde Poppe (Schelde- sport). Het programma ziel er als volgt uit. 12 15 uur. meisjes B 2280 meteri 12.30 uur. meisjes A (3000 meter), 12 50 uur. jongens B '4560 meter); 13.20 uur. jongens A (7560 meter): 14 00 uur. dames (4560 meter). 14.30 Henk Houtekamer trainer Kapelle KAPELLE Henk Houtekamer uit Middelburg wordt de nieuwe trainer van zaterdag derde klasser Kapelle. Hij volgt, de naar Steenbergen ver trokken trainer Hans Hollestelle op. Kapelle trok verder Wil Huis in 't Veld als jeugdtrainer aan Van der Poel 2e in Sicilië AGRIGENTO (SID) - Moreno Argen- iin, de Italiaanse kampioen bij de beroepsrenners, heeft vrijdag de tweede etappe van internationale wielerweek van Sicilië gewonnen. Argentin versloeg in de eindsprint i de 170 kilometer lange rit van Mazara de Valla naar Agrigento dc Nederlanders Adri van der Poel (tweede) en Johan van der Velde (derde). De uitslag van de tweede rit is; 1. Argentin ilta), 184 km van Mazara de Valla naar Agrigento in 5 uur 22 minuten en 21 seconden, met tijdsvergoeding 5.22.16, 2 Van der Poel (Ned) 5.22.21, met tijdsvergoe- g 5 22 18; 3. Van der Velde (Nedi 5.22.21. met tijdsvergoeding 5.22.20. Het algemeen klassement na twee ritten is: 1. Maini (Ita) 9 uur 35 minuten en 57 seconden: 2. Argentin (Ita). 3 Van der Poel 'Ned) op 1 seconde, 4 Bombinl (Ita) o5. Van .'.Velde (Ned) op 0.03. ROTTERDAM (GPI)) - Tijdens zijn tweede verblijf bij Feyenoord heeft hij tot nu toe nog pas een keer een prestatie geleverd waarmee hij zelf echt tevreden was. Alleen op de com petitie-uitbeurt tegen Haarlem kijkt Michel van de Korput met genoegen terug; voor zijn optreden in de overi ge duels die hij meespeelde gebruikt hij de kwalificaties „redelijk", maar „vaak ook ver beneden de maat". Aan de vooravond van de voet- balklassieker Feyenoord-Ajax. waar in Cruijff vermoedelijk weer van de partij zal zijn, is het ook voor Michel van de Korput zelf duidelijk in zijn na-Italiaanse periode draait hij als verdediger binnen de Rotterdamse ploeg „nog niet zoals het zou kunnen en zou moeten". Zelfs nu hy de op gaande lijn na de winterstop te pak ken zegt te hebben, wil het nog niet altijd even best lukken met de 27- jarige libero. En waar dat aan ligt? Hij zou het niet weten („Eerlijk gezegd,, pieker ik daar ook niet over. Ik doe mijn best. meer kan ik niet doen"), maar het verhoogt wel de onzekerheid die hem als voetballer dit seizoen toch beheerst. De jonge groep die hij vier jaar gele den verliet, is „rijper" geworden, vindt Van de Korput. „Het. zijn nu meer broodvoetballers. Destijds waren ze al tevreden als ze een ..goede wedstrijd hadden gespeeld, hoe die ook was afgelopen Nu maakt het minder uit of het een slechte partij is geweest, als die twee punten maar zijn gepakt". Niettemin slagen ook de puntenspe- lers er nog lang met altijd in het volle rendement te plukken van de kwali teiten van Cruijff. Hoe groot die talenten nog altijd zijn en hoe belangrijk de oude maestro is voor de Rotterdammers, schetst. Van de Korput in een paar zinnen. „Hoe langer je met hem omgaat, hoe meer jè hem gaat begrijpen. In het begin dacht je 'die bal haalt hij nooit', nu weet je beter Het is echt ongelooflijk wal hij nog kan Geen gram vet, topfit en met een versnelling waarvan je ook als voetballer in het veld loopt te genieten". „Als Johan uitblinkt, draait het hele elftal goed", weet Van de Korput ook op zeker. „Want als Cruijff goed is, dan betekent dat dat hij zijn passes kwijt kan, dat er beweging om hein heen is. dat er voor hem gewerkt wordt", legt hij uit. „Dat is dus belangrijk, dal er voor hem wordt gewerkt. Je speelt tenslotte allemaal om de poen". Het zal duidelijk zijn dat hij er dus totaal geen moeite mee heeft dat Brard ook zondag als 'linksbuiten' zal fungeren inplaats van de echte linker spits Vermeulen (die trouwens last heeft van zijn rug) „Het is goed voor Johan. dus is het goed voor liet elftal", legt Van de Korput zich eenvoudig neer bij het leiderschap van J.C. die deze week weliswaar niet meetrainde met de groep, maar vermoedelijk wel aan zal treden tegen Ajax. Hoe belangrijk dat voor Feyenoord is, zal inmiddels duidelijk zijn. Van de Korput acht zijn ploeg dan ook iets kansrijker in dc vierde seizoen botsing van de eeuwige rivalen. „Door de winst in de beker, door het voordeel van het eigen publiek en ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord weet nog altijd niet zeker of Johan Cruijff zondag kan meespelen in de competitietopper tegen Ajax. Trainer Thijs Libregts heeft er wel „goede hoop op" dat de architect van zijn team beschikbaar zal zijn. maar wacht eerst nog de laatste test van zaterdag al' voor hij definitief uitsluit sel geeft. „Tegen een kwetsuur aan de kniebanden wordt vaak te licht aangekeken", aldus de trainer, die Cruijff deze week apart een looptraining liet volgen met fysiothera peut Van Breukelen. „Mocht het helemaal niet gaan dan heb ik altijd nog Jeliazkov achter de hand" Bij Ajax. dat nog steeds niet kan beschikken over Bocve en Molenaar zal Felix Gasselich in ieder geval in de beginopstelling- ontbreken. De Oostenrijker moet zijn plaats afstaan aan Jesper Olsen. die afgelopen zondag tegen Fortuna S nog ontbrak, maar na een kort verblijf in Denemarken weer fit wordt geacht voor het duel in de uitverkochte Kuip. Michel van de Korput door de grotere ervaring van de spe lers. Bovendien past het bikkelen, wat in die wedstrijden vaak zo nodig is, meer bij ons. Ons spel kan mis schien beter, de mentaliteit is goed". ZEIST (ANP) - De gele kaart, die Ben Wijnstekers afgelopen zondag van scheidsrechter Bakker ontving bij de wedstrijd Groningen - Feyenoord, zal geen gevolgen hebben voor de Rot terdamse aanvoerder. De tuehtcom- missie heeft besloten geen notitie op de kaart van Wijnstekers te maken voor de waarschuwing die hij ont ving na het „pleiten" voor een tegen stander. De tuchtcommissie deelde de volgen de straffen uit: FC Utrecht: Frans Adelaar, schorsing van twee wedstrijden en een boete van f. 250.- Ton du Chatinier krijgt gelegenheid verweer te voeren tegen het plan van de tuchtcommissie een voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd om te zetten_in een onvoor waardelijke Volendam: Theo Mooyer, drie wed strijden en f 50,-. Eindhoven Henk Lemmens. een wed strijd en f 75 - Uit de reserve-elftallen werden drie spelers gestraft. J. Bierman (Telstar) vier wedstrijden. J. Lecker iFeye noord) drie wedstrijden en S. Sij- brands (AZ '67) vijf wedstrijden. ZUTPHEN (ANP) - Als een sfeer van wrevel en achterklap bevorderend werkt op het in casseringsvermogen, zoals zwemcoach Ruud Beele ver moedt. wordt Annemarie Ver stappen in het Olympisch sei zoen op haar wenken bediend. De sfeer lussen haar trainer Honk Veltman aan de ene kant en haar vereniging BZV is zo bedorven, dat de wereldkam pioene met zes trainingspart ners en Veltman de benen heeft genomen en zich heeft aange meld als lid van De Dommel- baarzen in Vught. Daarmee is een lang sluimerend conflict geëindigd in een knette rende ruzie. Annemarie Verstap pen was er zo van ondersteboven dat zij midden in de examentijd een week vrij nam. Wat er gebeurde is het volgende: op 7 februari verzocht de club Veltman zich terug te trekken Toen Annemarie Verstappen daarmee met akkoord ging. werd een regeling ontworpen, die het Olympisch seizoen voor de wereldkampioene moest red den. Wat men niet bevroedde, was dat deze regeling voor de op pro deo basis werkende Veltman onaanvaardbaar zou zijn De Bossche vereniging versleet ze ven trainers in vijf jaar Bonds coach Ruud Beele is van de hele affaire op de hoogte, maar heeft geen bemiddelingspoging onder nomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 17