Heren Delta Sport kunnen dit weekeinde 2e divisie bereiken Claudia van Raalten was oppermachtig DYNAMO REVANCHEERT ZICH MET ZEGE OP A THANA TOS: 3-2 Lotto:.elke week kans om rijk te worden PZC/sport GSC-DAMES ONTSPRINGEN DEGRADATIEDANS Overwinning De Nooijer Middelburg in hoek waar slagen vallen Dick Waasdorp grote aanwinst Vlissingse tennisclub DOS Ben Wijnstekers toch inzetbaar tegen Ajax Judoka's uit Reimerswaal succesvol Tweede klas afdeling In promotieklas volleybalcompetitie DINSDAG 21 FEBRUARI 1984 15 VLISSINGEN Het Zierikzeese Delta Sport, de aanvoerder van in de 3e divisie van het landelijke zaalhandbal bij de heren, is vrijwel zeker van het kampioenschap. Om precies te zijn heeft de Schouwse ploeg nog één puntje nodig. Met nog twee wedstrijden te gaan, tegen Dongen thuis en tegen Walcheren uit is dat voor het team van Cor Mol zeker geen onmogelijke opgave. speeld De overwinning op Internos betekende de definitieve afwending van het degradatiespook. Met 10-8 hielden de GSC-speelsters het onder aan geklasseerde Internos van de fel begeerde winstpunten af. Na rust(5-3) werd het alleen bij dé stand 5-5 nog even benauwd voor de ploeg van van Johnny Jansen. Daarna werd het da mesteam uit de Ganzestad de situatie meester en speelde het duel slim uit. Ook tegen Fortuna had de Schouwse Groene Ster uit Zevenbergen, won- ren. meer op zijn plaats geweest, ploeg weinig problemen op te lossen, nen hun wedstrijden. Walcheren had de puntenverdeling Na een ruststand van 7-2 handhaafde Olympus won de Vlissingse derby voor het pakken, maar haalde een Delta Sport in de tweede helft die tegen Walcheren. Eindstand van het strafworp tegen het houtwerk, kloof tot een 13-8 eindstand. Dit week- spannende duel was 7-8 voor het team Het Goese GSC heeft zich in de einde in de thuiswedstrijd tegen Don- van Nico Geelhoed. Een gelijkspel tweede helft van de competitie knap fjOIltCHlSSC gen moet het kampioenschap een feit was. zeker gezien de inzet van Walche- buiten het degradatiegevaar worden. Voor Walcheren is het degradatiege vaar onherroepelijk geworden. Door verlies in de thuiswedstrijd tegen Volt 2. staat de ploeg nu onderaan. De eerste helft van het duel ging gelijk op. Na de pauze<7-7) gaven de Vlissin- gers het initiatief echter uit handen. De eindcijfers waren 13-16. Het wisselvallige EMM 2 zorgde weer voor een negatieve uitschieter. Met een nipte 19-18 eindstand verloren de Middelburgers verdiend van de degra datiekandidaat Boemerang. Dames Bij de dames heeft de zestiende speel dag nog geen zekerheid gebracht over het kampioenschap. Beide aan voerders, Olympus uit Vlissingen en VLISSINGEN De uitslagen van de trainingsritten. die de wielervereni ging Theo Middelkamp zaterdag in het Sloegebied bij Vlissingen hield zijn: Amateurs en profs: 1 Kees de Nooijer; 2 Wim van Kooten; 3 Thijs Fase; 4 Jacky van der Horst; 5 Heddie Nieuw- dorp. Dames: 1 Janny de Groot; 2 Joke Goeree; 3 Annechien Eveleens; 4 Jeanetta Kodde; Trimmers en liefheb bers: 1 Edward Koets; 2 Sjaak de Kok; 3 Marius Dijkwel; 4 Kees van de Dries; 5 Dirk Duijvendijk. Junioren: 1 Jacco Kloosterman; 2 Peter Mol. 3 Gerard van Antwerpen; 4 Jacques Goense: 5 Adrie Vermue. TENNIS VLISSINGEN West-Brabant heeft zaterdagmiddag in sportcentrum Schelde International te Goes het kampioenschap van poule A van hei Inter-Clubtenniscircuit in de wacht gesleept. Hoewel concurrent Breda 1 in de resterende wedstrijdronde theoretisch nog eenzelfde puntento taal kan behalen als de koploper, hebben de resultaten van de onder linge duels de strijd om de titel nu reeds beslist. Is de spanning 'boven in' dus geweken, aan de staart van de ranglijst is nog van alles mogelijk, maar speciaal de positie van Middel burg is toch niet bijster rooskleurig. De kersverse titelhouder kende in de tweekamp met Goes nauwelijks pro blemen. Fons van Zundert opende de score met Jaap Moerland als oppo nent. en Wijnand Nuyts vergrootte de marge tot vier punten ten koste van Ard Breure. Ankie Roedelof bleef ver volgens Annemarie Verrijzer de baas, waarna Jeanine Moerland zoals na derhand bleek voor de tegenpunten zorgde via een zege op Mirjam Kaan. De beide dubbels leverden namelijk even zovele overwinningen op voor de Brabanders: 10-2. Middelburg zit zoals gezegd in het hoelye waar de slagen vallen, waartoe uiteraard het verlies tegen Breda 1 het nodige bijdroeg. Peter Willemse was de enige hoofdstedeling die zijn single - met Albert Waber aan de andere zijde van het net - in winst omzette. Zowel Mano Titiheru als Marine van Maarleveld en Marjolein Cijsouw dolven immers het onderspit tegen resp. Mario van Huygevoort, Carmen Kaan en Marinka Bartels. De hoofdstedelijke dames brachten ten slotte in de laatste speelperiode het verschil tot redelijke proporties terug: 8-4. Kloetinge 1 stevent in poule D on weerstaanbaar op de titel af. Ditmaal werd belager Rossendaal 2 op afstand gezet, zij het met wat kleiner verschil dan in de eerste ontmoeting Chris Versteeg, Liesbeth en Rosemarie Voe ten legden in het enkelspel de basis voor het nieuwe succes, waarna de zaken in de herendubbel definitief afgerond werden: 8-4, Huybergen 1 behield zijn kleine kans op de uiteindelijke bezetting van de toppositie, maar kwam overigens geen stap dichter door tegen Oost- burg een identieke score op het tapijt te zetten. Hans Verhaagen en Judith v. d. Berge hielden de Zeeuws-Vlaam- se kansen tot het begin van de laatste speelperiode intact, maar daarna de monstreerden de Brabantse combina ties toch een beslissend overwicht: 8-4. In poule F kon ook een kampioen in de bloemetjes gezet worden. Breda 6. vanaf de eerste wedstrijdronde opper machtig, boekte zijn vijfde zege op rij en finishte aldus voortijdig en onbe dreigd. Streekgenoot Roosendaal 3 werd voordien nog wel toegestaan de spreekwoordelijke eer te redden: 11-1. De reserves van Vlissingen, nummer twee op de ranglijst, boekten tegelij kertijd een monsterzege op Kloetin ge 2, in een duel waarin aan de zijde van de Scheldestedelingen Ardy Bruikman zijn comeback in het wed- strijdtennis maakte: 12-0. VLISSINGEN Hoewel Ludo et Emcrgo nog drie wedstrijden voor de boeg heeft, begint het er toch naar uit te zien, dat Ludo et Emergo de titel in poule I afdeling mixed-teams van de districts-indoortenniscom- petitie moeilijk zal ontgaan. De concurrenten blijven namelijk weke lijks punten verspelen en dat was derhalve ook zondag weer het geval. De enige wedstrijd die in deze klasse op het programma stond, DOS-MLTC zette via een 6-6 eindstand deze constatering opnieuw duidelijk kracht bij. DOS had Dick Waasdorp in de gelederen en MLTC miste Martine van Maarleveld, waardoor beide teams elkaar weinig in sterkte ont liepen. Dat Waasdorp een flinke aanwinst voor de Vlissingers is. bewees hij op het tapijt van de Jarinohal ter plaatse door Joost Thorenaar gedecideerd onderuit te halen. Robert v. d. Boogaard klop te vervolgens Mario Titihery. zodat de hoofdstedelijke dames de zaken weer recht moesten zien te trekken. Dat gelukte door de inbreng van Marjolein Cijsouw en Sascha Bion- dina, die meer in huis bleken te hebben dan Martine van Ligten en Lisette Terwiel. De dubbelspelen gaven tenslotte een zelfde krachts verhouding te zien, waarmee het reeds vermelde gelijkspel ver klaard is. De Bongerd vergrootte in poule 2 de afstand tot achtervolger Animo 2 door de tweede selectie van de Schelde onder de duim te houden. Dimitri Kayser zette zijn team wel iswaar op voorsprong, maar Jacco Nieuwenhuyze, Liesbeth en Rose marie Voeten legden daarna de basis voor de 8-4 zege voor de Kloetingers Hulster Ambacht 2 rukte op naar de 3e plaats door Axel I met 10-2 op zijn nummer te zetten. Mark Pelle- mans. Joop Weemaes en Martine Rottier waren bij de thuisclub su perieur in de singles, hetgeen bij Axel alleen van Annelies Hoek ge zegd kon worden. 24 punten In poule 5 tenslotte werd Drive in één weekend 24 punten rijker door de inhaalwedstrijd zowel als de geplande ontmoeting tegen Smash 2 met het maximale verschil, 12-0, te winnen. Het gevecht om het kampioen schap in de hoogste poule van de herenafdeling heeft een onverwach te wending genomen. DOS, op be zoek in de Braakman waar het onaantastbaar geachte Animo de tegenpartij was. haalde het stoute stukje uit de Temeuzenaren met een nederlaag te confronteren. Na dat Enno Cohen. Dieter Gajewski en Huub Nijsten in het enkelspel Animo op voorsprong hadden ge zet, luidden Gert v. d. Boogaard en Pieter Visser het Vlissingse herstel in. In samenwerking met Frans v. d. Velde en Harry Tijssen'sloegen ze vervolgens in de dubbels beslis send toe: 7-5. Ook de Schelde, de andere Vlis singse ploeg in deze poule, acteerde succesvol in Zeeuwsch-Vlaanderen, en wel met Sluis als belager. Dank zij Teqn van Heelsbergen leek laatstgenoemd team aanvankelijk de beste winstkansen te hebben, maar Kees van der Meulen, Rob Luitwieler en Sjaak Dhondt brach ten de bezoekers terug in de race. Het dubbelspel leverde ze daarna alsnog de nodige punten voor de totaalzege op: 7-5. In poule B nam MLTC I slechts gedeeltelijk revanche op de eigen reserves, 6-6. maar de flinke voor sprong van de koploper bleef hier door wel in tact Martin Titiheru respectievelijk Peter Bruynzeel, Eli Birnbaum en Piet Stroo schreven in dit prestigeduel de persoonlijke onderdelen op hun naam. Eegedima benadrukte hier verder tegen Souburg de hogere positie op de ranglijst via een kleine overwin ning, 7-5. Arno van Trigt, de laatste weken goed op dreef, mocht ook nu weer dc felicitaties van zijn tegen stander in het enkelspel in ont vangst nemen, evenals trouwens zijn ploeggenoot René Verspuy. Bij Souburg kwam alleen Leen Engel se hiervoor in aanmerking. In poule C tenslotte is Domburg I nog slechts één punt verwijderd van de titel na de monsterscore. 12-0, tegen Schenge I. Dick Waasdom Hontenisse is door het verlies tegen Volt (12-14) samen met Internos on deraan komen te staan. In de laatste tien minuten verloor Hontenisse de greep op de wedstrijd. Tot dat mo ment kon de Zeeuws-Vlaamse dames- ploeg. die goed speelde. Volt goed aan Vooral het ontbreken van vol doende overleg in die laatste fase kostte Hontenisse de twee winstpun ten. De stand in de 3e divisie H, met nog twee speeldagen: Heren Dames Delta Sport 16-26 Groene St Mountain St. 16-22 Olympus Dongen 16-20 Volt Groene St. 16-20 Walcheren EMM 2 16-17 Were Di Rapid 16-14 Gilze Fortuna 16-14 Avanti Volt 2 16-10 GSC Boemerang 16-10 Hontenisse Walcheren 16- 7 Internos 16-25 16-25 16-19 16-16 16-16 16-15 16-14 16-14 16- 8 HOCKEY 2e klasse C Olympia-Zwartwii 1-7. Zwart- wit-Rapide 7-4. Olympia-Rapide 6-5. derde klasse D Middelburg-Pelikaan 5-2. Middel burg-Zevenbergen 6-4 (Middelburg kam pioen en promoveert automatisch), reserve 3e klasse G Tempo 2-Vlissingen 2 0-5, Breda 2-Vlissingen 2 5-4. Middelburg 2- Etton-Leur 2 5-12, Middelburg 2-Tempo 2 4-5, Etten-Leur 2-Middelburg 2 11-5, Zwart wit 4-Middelburg 2 4-4, Vlissingen 2-Breda 2 1-8, Breda 2-Middelburg 2 2-3, Vlissingen 2-Middelburg 2 5-2, reserve 4e klasse J Rapide 2-Push 4 9-4, Rapide 2-Tenpo 3 9-2, Warande 4-Olympia 2 3-7, Olyrppia 2-Tete- nngen 2 12-2, Push 4-Olympia 2 12-2, Tete- ringen 2-Olympia 2 5-12, Olympia 2-Waran- de 4 8-3, Rapide 2-Warande 4 5-6, Olympia 2-Rapide 2 11-3 (Olympia 2 kampioen), dames 3e klasse C Rosrnalen-Vlissiiigen 11-1, Waalwijk-Olympia 12-0. Waalwijk- Vlissingen 8-9, Rosmalen-Olympia 9-0, Vlis- singen-Tetenngen 4-2, Olympia-Warande 0- 24. Olympia-Teteringen 4-2. Vlissingen-Wa- rande 0-6, 4e klasse C' Etten-Leur-Rapide 4-0. Rapide-Zevenbergen 2-9, Drunen-Rapi- de 7-2, Vlijmen-Rapide 3-4. reserve 3e klas se C Vlissingen 2-Push 3 1-9. Vlissingen 2-Push 4 2-0 Vlissingen 2-Tempo 2 0-2, Rapiditu 2-Vlissingen 2 8-3, jongens Vli- sisngen Al-Push A2 6-0, Push A2-01ympia Al 3-8, Vlissingen Al-Olympia Al 8-2, Ze venbergen Al-Vlissingen Al 6-4, Tempo A2-Vlissingen Al 6.-6, Rapide A-Pruisen beek A 8-6. Middelburg A-Prmsenbeek A 8-8, Rapide A-Middelburg A 2-2, Prinsen beek A-HSD A 5-7, HSD A-Warande A 3-9 (Middelburg kampioen), Push B2-Vlissin- gen B 6-3, Tetenngen B-Vlissingen B 6-3, Middelburg B-Rapide B 3-2, Middelburg B-HCGO B 2-7, Rapide B-Vlissingen B2 5-0, Middelburg B-Tctcringen B 1-3, Middel burg B-Vllsslngen B2 7-1, Rapide B-Tele- ringen B 1-4 HCGO B-Vlissingen B 6-7 Zevenbergen B-Vlissingen B 4-1, Vlissingen B2-Teteringen B 1-3, Vlissingen B-Zeven- bergen B 1-4, Vlissingen B-Teteringen B 1-8, Vlissingen B2-Zevenbergen B 0-14, Middel burg B-Push B2 4-8, HCGO B-Middelburg B 4-7, meisjes Vlissingen A-Warande A 0-16, Vlissingen A-Tempo A 2-10, HSD A-Pnnsenbc-ek A 5-4 Teteringen Al-Mid delburg A 15-0. Push A2-Middelburg A 27-0 Etten-Leur A-HSD A 7-1. Tempo A-HSD A 6-3, Rapide Al-Push A2 7-5, Push A2- Olympia A 17-0, Rapide A-Olympia A 10-0. Zwartwit B-Vlissingen B 4-6. Push B-Vlis singen B 7-3 Warande B2-Rapide B 7-3, Tempo B-Middelburg B 4-4, Rapide B- Middelburg B 1-2. Vlissingen B2-Middel- burg B 0-10. Vlissingen B2-Teteringen B 5-8, Warande B2-Middelburg B 5-4 (Middelburg B kampioen) Ben Wijnstekers PAS TWEEDE GELE KAART... ROTTERDAM (GPD) Feyenoord heeft de eerste mentale meevaller in de aanloop naar de competitietopper tegen Ajax al te pakken. Een dag na de deceptie bij FC Groningen bleek dat Bennie Wijnstekers zondag gewoon kan meespelen in de voetbalklassieker. In tegenstelling tot wat zelfs bij zijn eigen club werd aangenomen, kreeg de aanvoerder van de Rotterdamse ploeg afgelopen zondag niet zijn derde maar pas zijn tweede gele kaart te zien. Navraag bij de clubadministratie een kaart uit het vorige seizoen had staan. Dat ben ik zelf gaan geloven. Daarom was ik er zondag ook van overtuigd dat het mijn derde was'' Dat bleek echter totaal onjuist en bij de KNVB leerde Feyenoord gisteren dat de verdediger in Gro ningen inderdaad pas voor de twee de achtereenvolgende keer werd bekeurd en dat een verzoek om mondelinge behandeling van het Wijnstekers was met een blanco vreemde incident met Waalderbos lijst aan het seizoen begonnen, zijn dus volstrekt overbodig is gewor- laatste geel dateerde van eind fe- den Dat is zelfs niet eens mogelijk bruari vorig jaar en aangezien dat zijn derde kaart betrof werd hij destijds voor drie duels geschorst schrift indienen en zal dat ook Daarna was de voetballer niet meer doen, maar hoeft de captain voorlo pig niet te missen. ,.Toch Feyenoord - Ajax dus. dat is een pak van mijn hart", juichte Wijnstekers zelf opgelucht over de oplossing van het merkwaardige bekeurd, zoals Feyenoord-be- stuurslid Fred Blankemeyer zon dagavond als eerste ontdekte. Zijn telefoontje zorgde gisteren voor grote opluchting bij Feyenoord en bij Wijnstekers. De woede van Gro- misverstand. De verwarring rond ningen maakte direct plaats voor de kaartenkwestie kwam in de we- een opgeruimde, optimistische reld na de bekertopper van vorige stemming. ,,Ik heb voor nogal wat weck in de Kuip. Daarin zag Wijn- beroering gezorgd", kon Wijnste- stekers geel „en in de koffiekamer kers gisteren lachen, „Maar dat nep daarna iedereen tegen me dat kan nooit kwaad voor een wed- ik uit moest kijken omdat ik nog strijd tegen Ajax" TIJEN Tijdens een judotoernooi (ruim 400 deelnemers van 25 verschil lende verenigingen uit heel Zuid- Nederland) is een afvaardiging van jufovereniging Reimerswaal bijzon der succesvol geweest. Van de veer tien judoka's keerden er acht met een ereplaats terug. Leon Drost, Marco Drost, Marleen van Stee, en Carla Danker behaalden ieder in hun eigen categorie een derde plaats. Patrick Danker en Richard Weljermans wisten in hun klasse be slag te leggen op een zilveren bokaal, terwijl in de categorie van Richard Weijermans zijn clubgenoot Peter de Poortere eveneens een derde plaats veroverde. Petra Weijermans besliste haar fina lepartij in haar voordeel nadat ze daarvoor al in de poulefinale de Ne derlands junioren-kampioene in haar categorie. Manelle Lammens, op over tuigende wijze had verslagen Het aantal prijzen had nog groter kunnen zijn als niet drie andere judoka's van judovereniging Reimerswaal de 'klei ne finale' hadden verloren en daar door op een vierde plaats eindigden MIDDELBURG In de tweede klas B van het zondagafdelingsvoetbal verspeelde Zeelandia verrassend zijn voorsprong door een 1-0 nederlaag bij Sluiskil 3. Walcheren won met 4-0 bij Vogelwaarde 3. Liberty - SDO 2 3-1. Tweede klas A Noormannen 2 - Kwa- dendamme 0-1. Vlissingen 4 - Drei- schor 3-0. Cortgene - Zeeland Sport 3 5-0, Renesse - Hemkenszand 2-4. Le- wedorpse Boys 2 - Ouwerkerk werd bij 0-0 gestaakt door een blessure van de scheidsrechter en de rest werd afge last. 2e kiasA: SDO Ouwerk Heinkensz. Cortgene Kwadend Noorman. 2 Middelb. 4 Vlisslng 4 Lewed. B 2 Dreischor Renesse Zld Sp. 3 2e klas B: 12-21 Zeelandia 11-20 Walcheren 13-18 Terhole 13-18 Hansw B 13-17 Koewacht 2 13-14 Liberty 13-14 Hontenis. 3 14-10 Terneuzen3 13-9 Schoond 13- 7 Sluiskil 3 14- 5 SDO 2 13- 3 Vogelw 3 13-21 13-21 12-19 12-13 12-12 12-10 12-10 12-10 12-10 12-10 13- 9 13- 3 ZEEUWS BADMINTONKAMPIOENSCHAP JEUGD 01)STBUKG Claudia van Raalten heeft volledig aan de verwachtingen voldaan tijdens dc Zeeuwse badmin tonkampioenschappen voor de jeugd. In de sporthal 'Dc Kaasboer' te Big- gekerke legde zij in de oudste leef tijdsgroep beslag op de maximale drie titels. In het damesenke) won ze vrij simpel van haar clubgenote Na nette van der Mark met tweemaal 11-2. Ook in de andere finalepartijen van Claudia van Raalten maakten de te genstanders niet veel kans. In het damesdubbel stond Claudia van Raalten samen met haar tegenstand ster in het damesenkel, Nanette van der Mark, tegenover L. Patty en S Ttaley. Het werd voor de Terneuzen- speelsters een makkelijke 15-2, 15-3 overwinning. In het gemengd dubbel stond de drievoudige Analiste samen met Robert Peeters. Deze combinatie was veel te sterk voor broer en zus Manon en Marcel Lammers: 15-2,15-2. Bij de heren was er een dominante rol voor de Avantie-spelers Robin Hof land en Erwin van Hooijdonk. In het herenenkel troffen ze elkaar m de finale, die uiteindelijk door Robin Hofland met 17-14 en 15-12, na een boeiende partij, werd gewonnen. In i ADVERTENTIE EN VERGEET HET CIJFERSPEL NIET. DUS DEZE WEEK OP TUD INLEVEREN Lotto-inleveradressen staan in de Gouden Gids. het herendubbel stond hel duo samen in de finale tegen Robert Peeters en Marcel Lammers Dat waren dan tege lijkertijd de vier heren waar het ook in het enkelspel om draaide In dat enkelspel werd Marcel Lammers ge wipt door de latere winnaar en Robert Peeters moest zijn meerdere erkennen in Erwin van Hooijdonk In het heren dubbel waren er drie games nodig om de uiteindelijke kampioenen tevoor schijn te laten komen. Met 8-15. 15-11 en 15-10 trokken Hofland Van Hooij donk aan het langste eind Bij de jeugd 2 was het optreden van Jacqueline van Esch van de Bresken- se club 'De Kombuis verrassend. In de finale damesenkel versloeg zij de gedoodverfde winnares Manon Lam mers gedecideerd met 18-16 en 15-5 Een prestatie die des te meer aan spreekt als men weet dat Van Esch tot nog toe met aan de districtstrammg heeft deelgenomen, omdat ze daar door haar club niet voor is aangemeld „Ik heb haar onmiddellijk uitgeno digd voor de volgende training", aldus Jan Peeters Peeters. die* voor de aanvang van het toernooi wat pessi mistisch was over talent bij de jongste jeugd, moest na 'De Zeeuwse" zijn pessimisme met graagte overigens wat bijstellen „De jongens die in de jongste groep speelden kunnen wel wat Hij blijft natuurlijk jammer dat cr zich geen meisjes voor deze catego rie hebben ingeschrevenwas de me ning van Peeters na het toernooi. Veteranen Ook de veteranen speelden tijdens de jeugdkampioenschappen hun kam- 1 pioenstoernooi. De BC Astroiden uit Souburg tekende voor een prima or ganisatie in een te koude hal. De temperatuur in deze hal was er mede oorzaak van dat bij de veteranen wat blessures de kop opstaken. De here nenkel-finale moest zelfs worden af gebroken door een blessure van Frans Snoek. Hierdoor kwam Mickev Titaley makkelijk aan de titel. Uitslagen VLISSINGEN In de promotiekias dames van het Zeeuws volleybal nam Dynamo gedeeltelijk wraak op zich zelf door na twee teleurstellende ne derlagen nu lijstnummer twee, Atha- natos, op 3-2 te houden. Mytilus 2 verraste door een gehavend Morres 2 met ruime cijfers te kloppen. Bij de heren verbaasde IJVC vriend en vij and door Scheldesport in Temeuzen met 1-3 te verslaan. Athanatos won thuis knap met 3-2 van Verdegem. Of de 3-2 uitslag van de wedstrijd Athanatos-Dynamo '70 nu echt zo'n verrassing is, valt nog te bezien. Atha natos draait de laatste tijd prima en dat heeft onvermijdelijk gevolgen voor de concentratie, terwijl Dynamd de laatste twee wedstrijden, tegen iviy uw z en Morres 2, nogal verras send verloor. Daarom verscheen er een geprikkelde Middelburgse ploeg aan de start die bereid was voor iedere bal te knokken. Op die instelling had de thuisclub pas een antwoord, toen het via 11-5 en 9-15 al 0-2 geworden was. Toen pakte Athanatos de zaken energieker aan. speelde met meer overleg in de aanval en zette steeds duidelijker Dynamo de voet dwars Toen dat via 15-10 en 15-11 een 2-2 stand opleverde, was het Middelburg se verzet gebroken. Via 15-4 werd het tenslotte 3-2. Voorwaarts zette in Aardenburg een oude traditie voort: uitwedstrijden worden meestal verloren. De Axelse speelsters lieten zich vooral in de eerste twee sets imponeren door een ontketend Kikkers, waardoor het na twee sets zonder enige stijd al gauw 2-0 werd '15-3 en 15-4) Daarna zakte Kikkers wat weg en Voorwaarts profi teerde dankbaar door de marge via 6-15 wat kleiner te maken. Alleen ln de vierde set was er toen echt van een wedstrijd sprake. Wisselende kansen, die tenslotte een 13-13 stand oplever de. Het dubbeltje viel uiteindelijk om naar de kant van de thuisclub: 15-13. Onzeker Een ernstig verzwakt en daardoor onzeker optredend Morres 2 bleek in Goes een vogeltje voor poes Mytilus 2. Vooral het gebrek aan routine brak de Hulsterse ploeg op. Via 15-6, 15-13 en 15-10 werd het verdiend 3-0. Door deze uitslag passeerden de Goese reverves Sc Morres op de ranglijst, maar Mytilus heeft wel drie wedstrij den meer gespeeld. EVVC 2 won met 3-0 van Marathon 2. In Temeuzen lukte het IJVC wat vorige week bij EWC niet lukte, vanuit een goed draaiende verdedi ging werd een verrassende 1-3 over winning behaald. Scheldesport was het beduusd achterblijvende slachtof fer Door het goede positiespel van IJVC kreeg de Terneuzense aanval, die haar heil afwisselend zocht in plaatsballen en smashes, te weinig kans om te scoren. De setstanden waren 13-15. 6-15. 15-7 en 13-15. Het gesprek dat de trainingsgroep van Athanatos de afgelopen week had over de resultaten van de laatste maanden, werkte positief uit in de ontmoeting met Verdegem. Waar de Kloosterzandse ploeg zich vorige week nog bij Kikkers mak naar de slachtbank liet leiden, vond Verde gem nu een vechtmachine tegenover zich die knokte voor iedere bal Dat leverde een vlotte 15-6 overwinning op in de eerste set. Toen kreeg de thuis club het een set lang weer ouderwets moeilijk, zodat de gasten via 2-15 weer langszij konden komen Vanaf dat moment was er pas sprake van een echte wedstrijd, waarin de thuisclub tenslotte aan het langste eind trok: 15-11, 14-16 en 16-14 Mytilus 1 won bij Kikkers met 1-3 en EWC 2 pakte Even Kijken met 3-0 in. De finale-uitslagen van de Zeeuwse jeugd- en veleranenkamploenschappen zijn als volgt: Jeugd 2: he: R Vuyk-R Schimmelpenrünk 18-16. 15-5: de: J van Esch-M. Lammers 5-11. 12-11. 11-7. gd S Kest-J WUlems-S VuykR Schimmelpennmk 15-5. 15-3. ad M Lammers M Scholten-A Moerman J van Esch 15-10. 18-15. hd B J den Hollan der E J Rijnders-R VuykR Sehimmel- pennink 15-9 9-15. 15-13 Jeugd 3. gd. M PetersM Wisse-W SlootmansM Meul- meester 15-6,10-15,15-11, dd J van Oosten. D. ten Klooster-M. RidderlkhoCSoochit 15- 11. 10-15. 15-7, hd M Wisse. J Willems-W BerentsenE. Roelofs 15-2.15-1, de' S. Vuyk- M. Peters 11-0, U-l. he. M Wlsse-J WiUems 18-17. 15-2. Jeugd 4 he P Kodde-E van Hoorn 15-5, 15-11. hd H de Vos'A van de Sande-B. van de Pcyl R Kest 15-11. 15-9 Veteranen: gd C PloegaertC Snoek-R Wisse S van de Sluvs Veer 15-10.15-11; dd T SmoldersL van Wilgenburg-C. Ploeg aertJ Scholten 18-13.9-15.15-0; hd K den Hollander M Titaley-M HofïD Hasim 13- 18. 15-10, 15-9. de T Kopmeljer-C. Ploeg- aert 11-9.11-9. he M Tltaley-F Snoek 15-9 15-0 (opgave Snoek door blessure).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 15