Natuurtalent Jens Weissflog op weg naar dubbel succes Voor de volgende Spelen een andere benadering Russen superieur Trainers gewaarschuwd PZC/sport Programma slotdagen Sarajevo '84 SCHIMMENSPEL OP DE SLALOM VUURDOOP VOOR CHEF DE MISSION: 15 'Door Peter de Jonge) SARAJEVO (GPD) - Skispringer Jens Weissflog kan vandaag geschiedenis maken. Nog nooit namelijk won een en dezelfde atleet op de Olympische Winterspelen het springen van zowel de 70 als 90 meter-schans. Maar de 19-jarige Oostduitser is er toe in staat. Hij wordt in zijn land beschouwd als een absoluut natuurtalent met een voor deze sport perfecte lichaamscon trole, alsof hij ingebouwde stabilisatoren heeft. Begin dit jaar verbijsterde hij de gevestigde orde met zijn verrichtingen op het vermaarde Vierschansentoernee. Vanaf dat ogenblik geldt hij als de favoriet voor een gouden dubbelslag op dit spectaculaire onderdeel. Skispringen is van origine een Noorse sport naspeelden sport. In 1860 verrees in Holmerholen bij Olso de eerste niet-natuurlijke schans en acht jaar later werd het helft geschikt is voor wedstrijden Vrij eerste officiële record in de boeken spoedig kwam hij onder de hoede van Hoe verbluffend goed hij omstandig- Oostduitsers pakken het wat groot geschreven: 19 meter. De schansen - r«:_ u_ werden langer, het materiaal beter en afstanden beduidend indrukwek- viel in de DDR werd er volop ge traind. Op kunstschansen. Overigens is het nabootsen van de werkelijk heid niets nieuws. Zo wordt er bij voorbeeld veel getraind in windtun nels. De Amerikaanse broers Denney deden het nog slimmer. Zij haalden met snijbranders de voor- en achter kant uit een autobus. Zelf hangen ze in een tuig in aan het dak en met grote snelheid raast het voertuig niet helemaal van de springtafel afkomt en een paar «ver een bochtige weg. Door de verwonderlijk. In de DDR bestaan seconden door de lucht schiet", prijst steeds wisselende windrichting leren maar liefst 334 schansen, waarvan de hij zijn pupil. ze zo de juiste lichaamsbeheersïng te krijgen om in balans te Blijvi de plaatselijke skivereniging-en daar heden kan inschatten bewees hij afge- ser aan- Oie bouwen gewoon borstel- ontdekte men razendsnel dat er voor- lopen zondag toen in Igman Polje bij schansen. Dat is volgens de buiten- zichtig met dit talent moest worden Sarajevo de olympische strijd op de 'anders de verklaring voor het succes kender met in 1936 als mijlpaal de omgesprongen. Weissflog belandde in 70-meter schans werd uitgevochten. mensen als Weissflog. eerste sprong van 100 meter. Die de Oostduitse prestatiemolen, die Er woei een verraderlijke wind. die de Na diens zege in liet grote Vierschan- kwam op naam van de Oostenrijker niet zoals in Nederland een rad van deelnemers op de top van de schans sentoernee. waar hu kopstukken als Sepp Bradl en werd geregistreerd in avontuur voor topsporters is maar vol in het gezicht blies maar bij het de Fin Matti Nykaenen en de Zwitser het Joegoslavische Planica. Vanaf het een bijna angstaanjagend perfect ap- - o begin van de Winterspelen staat het paraat dat slechts op onderdeel op het programma, hoewel geprogrammeerd: winne pas sinds 1964 in Innsbruck van de 90 meter schans wordt afgesuisd. \7flll llfltlll'P Weissflog moest toen nog geboren w 4 fiwiwr c worden, maar nauwelijks uit de wieg De Oostduitser had van nature al een was hij al idolaat van dat skispringen. Paar zaken mee. Hoewel hij, mis- js om zo door die lucht te suizen. Maar moest laten aan Manfred Deckert (70 Als zevenjarige begon hij er mee op schien wel door zijn kinderlijke ge- ik heb geen tijd om stil te staan bij het meter) en Ulf Findeisen (90 meter), een bergweide achter het ouderlijk zichtje, nog kleiner oogt dan hij in geVoel dat die vrije vlucht me geeft. In Vormverlies dat, zegt de ploegleiding, huis in Erlabrun, gelegen in het Imerz- werkelijkheid is (1.68 meter) heeft hij die twee tot drie seconden moetje ingecalculeerd was. Weissflog werd gebergte. Dat de kinderen juist die een gering lichaamsgewicht. Slechts nergens aan denken. Behalve aan je dan ook niet een paria verstoten, afspringpunt vreemd rondkólkte. Hansjoerg Sumi achter zich liet, werd ding is Weissflog paste zich uitstekend aan Weissflog meteen gebombardeerd tot en waar anderen wild klapwiekend kandidaat winnaar van olympisch met de ski's moesten corrigeren, bleef g°ud- Toch gloorde er nog enige hoop hij in balans. Een kwestie van concen- voor zijn tegenstanders, toen hij op de tratie, vindt hij zelf. „Ze vragen me Oostduitse kampioenschappen piot- wel eens of het geen enorme sensatie seling vormverlies toonde en de titels Medaille overzicht 52 kilogram, dat volgens zijn tegen standers zijn grootste voordeel is. Zelf spreekt hij die opvatting tegen. SERA JEWOIDPA) - De verdeling van EoCwd°sK'"d°«ji "ook ui"' de medailles na negen dagen Olympi- hend doen x„m nu de Noor Per sche Winterspelen is: Bergenia. Die goud alver brons toch werd hij- ti jdens de vierschan sentoernee in Bischofshofen tweede. afsprong, je houding en de afstand die maar ging netjes mee naar Sarajevo je wilt halen". Die concentratie heb- a's wapen in de Oostduitse goldrush. ben tot nu toe heel vaak perfecte Een beslissing die zeker geen sprong uitvoeringen opgeleverd. In Garmisch in bet duister was Oost-Duitsland Sovjet Unie 4 Noorwegen 3 Verenigde Staten 3 Zweden 3 Finland 2 Zwitserland 2 West-Duitsland 2 Canada 2 Italië 2 Groot-Brittanniè 10 0 Tsjecho-Slowakije 0 13 FTankrijk 0 1 1 Joego-Slavie 1 0 Japan 0 10 n hi Liechtenstein 0 0 2 ;h Oostenrijk 0 0 1 'Shii SARAJEVO (ANP) - Het programma van 1de Olympische Winterspelen in Sarajevo .-1 uiivoor het slotweekeinde luidt als volgt: i 0v alerdag 18 februari: aa.,09.00 uur Schaatsen: 10.000 meter heren; K) uur Skilopen: 20 km dames; 12.30 uur —springen: 90 meterschans; 13.30 uur nent Bobslee: derde en vierde manche vlermans- 19.00 uur Kunstrijden: kür, dames; i.zondg 19 februari:; 08.00 uur Skilopen: 50 •km heren; 10.00 uur Alpine Ski: slalom heren, twee manches; 10.00 uur IJshockey: Zweden - Canada; '13.30 uur IJshockey: ISowjet-Unie - Tsjechoslowaklje; 20.00 uur Sluitingsceremonie Partenkirchen (alweer tijdens het Vierschansentoernee) kreeg hy vier- eegt tachtig kilo en maal een waardering van 19 punten ,a°"c van de jury voor een sprong die aanzienlijk minder ver was dan die van de concurrentie. Russen prolongeren titel op biathlon Achter mij", luidt zijn verweer. Zijn trainer, Hans Joachim Winter- lich, beschouwt het fabelachtige con centratievermogen van de leerling electro-installateur als de basis voor „v» numi icet uc ^mucr nm»- - - het succes. „Jens leert zeer snel en joerg Sumi, „omdat de Oostduitsers estafette-kampioenschap verdedig Bin po, j.ar «kor „o, 150 training- J*" A'SlT." Volop trainen „Dat komt", zegt de Zwitser Hans- SARAJEVO (RTR/SID) - Het biath- lon-viertal van de Sowjet-Unie heeft vrijdag met succes het Olympische erdedigd. heeft bovendien het vermogen om ii een flits beslissingen te nemen. Dat is sprongen meer maken dan wij". Zelfs i belang natuurlijk als je afgelopen jaar toen er geen sneeuw sinds 1968, toen het voor het eerst op het Olympisch programma ver scheen, steeds door de skilopers schutters van de Sowjet-Unie gewon nen. De Sowjet-ploeg bestond uit Dmitri Vassiljev, Joeri Katsjkarov, Algujimantas Sjalna en Sergej Boeli- gin. De uitslag van estafette biathlon 4 x 7,5 kilometer: 1. Sowjet-Unie (Vassiljev, Kalsjkarov, Sjal na en Boeligin) 1 uur 38 minuten en 51,7 seconden; 2. Noorwegen (Lirhus, Kvalfoss. Storsveen en Soebak) 1 39.03,9; 3. West- Duitsland (Reiter.Pichler.Angerer en Fi scher) 1.39.04,5. 4 Oosl-Duitsland 1 40.04,7. 5. Italië 1 42 32.8. 6 Tsjechoslowaklje 1 42 40.5; 7 Finland 1 43 16.0 8. Oostenrijk 1 43 28.1. 9. Frankrijk 1 43 57.6 lOZweden 1 44 28,2 Van der Duim in openingsrit H tien kilometer ge SARAJEVO (ANP) - Europees kam pioen Hllbert van der Duim heeft het met de loting van de 10.000 meter, het isci natste nummer van het Olympisch Tsjechoslowaktle heeft de zilveren waren: 1-2 1-2, 5-0 EFA 'schaatsprogramma dat vandaag wordt gehouden, niet getroffen. Hij in de eerste rit tegen de Zweed Bengtsson. Robert Vunderink één periode voldoende om de Zweden ven. Pas in de laatste wedstrijd tegen [ne sek eie: In de tweede kruiswedstrijd voor de herovering van het goud lijkt af te finalepoule zegevierde de Sowjet- stevenen. Daarvoor speelden de Tsje- Unie met 4-0 (0-0, 2-0, 2-0) over Cana- chen tegen Zweden te zwak da. Scheidsrechter Kompalla (VV.- West-Duitsland eindigde als vijfde Dl.). Scoreverloop: 31 Kovin 1-0; 34 door met 7-4 van Finland te winnen. Kozjevnikov 2-0; 54 Skvortssov 3-0; De Finnen bezetten in de eindstand 56 Drozdetski 4-0. de zesde plaats. De tussenstanden medaille veilig gesteld. Na de eerste Het Amerikaans team, dat de Olympi- overwinning in de fmalegroep op Ca- sche titel van Lake Placid verdedigde, nada (4-0) had Tsjechoslowaklje aan is ver onder de verwachtingen geble- eg« ontmoet in de vijfde rit Konstantin e (2TKorotkov uit de Sowjet-Unie en Yep Kramer rijdt in het zevende paar :orb tegen de Oostduitser Werner Jager, toe De Zweed Tomas Gustafson, de win naar van de 5000 meter en grote favoriet voor de zege op de dubbele afstand, ontmoet in het tweede paar Noor Geir Karlstad. De loting voor de 10.000 meter Is: eerste rit: Hilbert van der Duim (Ned) - Bengtsson (Zwe); tweede rit; Tomas Gustafson (Zwei - Geir Karlstad (Noo); derde rit; Rene Schoefisch (OD1) - Henry Nilsen (Nooi; vierde rit: Bjom Nyland (Noo) Igor Malkov (Sow) rtjfde rit. Konstantin Korotkov (Sow) - Rob Vunderink (Ned); zesde rit Dimltn Botska- rev(Sow) Mashito Shinohara (Jap); zeven de rit: Werner Jager (ODD - Yep Kramer ■Ned); achtste rit: Wolfgang Scharf (WD1> - Maurizio Marchetto (Ita); negende rit: Mi chael Hadschieff (Oosi - Andreas Ehrig <0D1); tiende rit: Jan Junell (Zwei - Andreas Dietel (ODD; elfde rit; Hans van Helden iFra) - Mike Woods (VSti; twaalfde rit: Mark Mitchell (VSt) - Colin Coates (Aus); dertien de rit: Shijian Zhao (Chi) - Jcan-Noel Fagot (Fra); veertiende rit. R1 Bin lm (N-Kor) - af t.e schudden: 2-0 na periodestanden Polen liepen de combinaties enigs van 0-0, 0-0 en 2-0. De Tsjechoslowa- zins. De Verenigde Staten wonnen ken zullen evenwel geen gevaar ople- deze wedstrijd met 7-4 (2-2,4-2,1-0) en veren voor de tot nu toe superieure legden daarmee beslag op de zevende Sovjet-brigade, die spelenderwijs op plaats in de eindrangschikking De 19-jarige Paoletta Magoni schreeuwt haar vreugde uit nadat ze de slalom voor dames zo verrassend had gewonnen. SARAJEVO - Mist is iets verradelijks. Nevel verblindt en is ongrijpbaar. Als mist op de sport neerdaalt, gebeuren de gekste dingen. Ajax schreef geschiedenis door Liverpool met 5-1 af te drogen in een wedstrijd, waarin vanaf de tribune de doelen niet te zien waren. De slalom voor dames op de veertiende Olympische Winterspelen in Sarajevo was net zoiets. Het publiek zag er niets van en na afloop stond er een voor onmogelijk gehouden uitslag op het scorebord. De 19-jarige Paoletta Magoni uit Selvino zorgde voor een Italiaanse verrassing in het schimmenspel. Zij had nooit eerder een skiwedstrijd gewonnen. Ster ker nog: ze reikte nooit hoger dan de zesde plaats. Paoletta Magoni werd op het erepodium geflankeerd door routiniers uit de skiwereld. De Francaise Perrine Pelen, eerder goed voor brons op de reuzenslalom, won het zilver. Ursula Konzett uit Lichtensteïn trad in de voetsporen van landgenoot Wenzel met de bronzen plak. Dat de slalom voor dames doorgang vond op het voorziene tijdstip mocht een wonder heten. De deel neemsters- konden zelden verder dan drie poortjes kijken. De bij het alpine-skiën zoveel geplaagde Joego slavische organisatoren wilden echter niets meer van een afgelasting weten en lieten de dames toch vertrek ken. De gevolgen waren desastreus. Zeventien van de 45 deelneemsters haalden de eindstreep niet in een kronkelig tochtje van nog geen minuut. Twee werden later nog gediskwalificeerd Meer dan een derde van de deelneemsters viel in de eerste manche uit. Dat was nooit eerder vertoond Pinnen negentig seconden raakte de Verenigde Staten de hele ploeg kwijt. Christin Cooper, zilver-winnares op de reuzenslalom, gleed langs de verkeerde kant van een poortje. Tamara McKinney. de houdster van de wereldbeker, liet halverwege nog de beste tijd afdruk ken. maar ging direct daarna languit. Uitzicht op goud Na de eerste manche tekende de sensationele uitslag zich al af. Op het eerste parcours was Christelle Guignard het snelst. Van haar had ook a! niemand gehoord. De 2I-jarige dochter van een hotelhouder, kwalificeerde zich op de flanken van de van het wielrennen bekende Alpe-d'Huez voor de Franse Olympische ploeg. Zesde in de wereldbekerwedstrijd in Verbiers en achtste in Limone waren de prominent ste resultaten op haar erelijst. Haar eerste afdaling gaf Christelle Guignard zelfs uitzicht op Olympisch goud. uerwyl het op de berg Jahorina elf graden vroor, raakte Christelle Guignard van de kook. Ze kon de druk van het moeten presteren en de erbarmelijke ski-omstan- digheden niet aan en gleed rechtdoor, waar ze rechtsaf had gemoeten. Paoletta Magoni. op de gedeelde vierde plaats na de eerste manche, vertrok als eerste voor de tweede afdaling en zette een bijzondere tijd neer. Perrine Pelen, even snel als de Italiaanse in de eerste manche, kon daar niet aan tippen en ook Ursula Konzett uit Liechtenstein, die de ervaring van twee eerdere Olympische Spelen bij zich droeg, kwam er niet aan, 1 Paoletta Magoni (Ita) 1 minuut 36,47 seconden (48.85 - 47.62); 2. Perrine Pelen (Frail.37.38 (48,85 - 48.53c 3 Ursula Konzett (Lieil 37,50 (48.81 - 48,69). 4 Roswitha Sterner (Oos)l 37.84 (49,22 - 48.62c 5. Erika Hess (Zwi)1.37.91 (49.57 - 48,34). 6. Malgorzata TIalka iPol)1.37.97 (49 20 - 48,77). 7 Rosa Maria Quario dtai! 37.99 (49.68 - 48,31), 8 Anni Kronbichler (Oosil.38.05 (48.84 49.2H. 9. Danlela Zlnl (Itail 38.15 (49,32 - 48,831. lO.Olga Charvatova <Tsj)1.38.66 (49,65 - 49.01) SARAJEVO (ANP) - De stemming Het bobsleeduo Job van Oostrum schaatstoernooi 1984 in Sarajevo. In binnen de Nederlandse Olympische en Rob Geurts heeft deels uit verve- tegenstelling tot de zwaar aangesla- -------ling deels uit nieuwsgierigheid een ploeg is tot beneden het nulpunt gedaald. Zoals bekend is de relatie tussen allround-coach Henk Boer en sprint- trainer Gaukc Nijholt alleen maar verslechterd tijdens het verblijf in Sarajevo. De trainers beschimpten elkaar in het openbaar, Het Neder lands Olympisch comité heeft de kemphanen inmiddels gewaar schuwd. De geruchten gingen, dat Nijholt al eerder naar Nederland zou worden teruggestuurd. Die werden ontkend. Rob von Bose, de Olympische attaché in Sarajevo, verklaarde dat de gehele ploeg maandag gezamenlijk afreist. Nyholt werd evenwel vrijdag in Sara jevo nergens waargenomen. gen Nederlandse ploeg, die op de poging gewaagd schaatsen te leren, marathon voor allrounders bestaat Onder leiding van allround-coach uit Hilbert van der Duim, Rob Vun- Henk Boer bonden Van Oostrum en derink en Yep Kramer, heeft de Drost deze week voor het eerst de Zweed Tomas Gustafson zich volle- ijzers onder op de Olympische piste dig geconcentreerd op een tweede van Sarajevo. Veel wijzer werd het gouden medaille. De traditie wil dat duo, dat al een week klaar is met de de Zweden op de langste afstand bob-wedstrijd, er niet van. Lang heeft geen belangrijke rol spelen. De laat- de training, die geen rendement ople- ste winnaar dateert van 1968, toen verde, ook niet geduurd. Van Oos Johnnv Höglin, de hoogste trede van trum en Geurts maakten de piste met het ereschavot beklom. hun ongecontroleerde slagen tot een Gustafson ligt niet wakker van soort ..galenkaas" De organisatie in enige Zweedse traditie. Wel is hij van het Zetra-complex greep vrijwel on- plan het tweede goud op zijn favoriete middellijk in en stuurde het verbou- afstand binnen te halen. Na de winst ivereerde tweetal van het ijs op de 5000 meter zonderde hij zich af. f /0 00° meter is vandaag de Hij zag af van deelneming op de 1500 afsluiting van het Olympische meter en trainde ferm door. De con- centratie op de lange afstanden ging ten koste van het sprintwerk. Met het oog op het komende wereldkampioen schap in Gothenburg heeft Gustafson dat beseft. SARAJEVO (DPA/ANP) - Bij de Olympische winterspelen is ander maal het woord bloeddoping gevallen. Alexander. Prins de Merode. de voor zitter van de medische commissie van het IOC, sprak er deze week openlijk over. Hoewel in Sarajevo inmiddels meer dan vijfhonderd dopingtests zijn uitgevoerd, is er niet een positief uitgevallen. Net als tijdens de wereld kampioenschappen atletiek in Helsin ki en de Olympische zomerspelen van Moskou werd geen enkele atleet be trapt. Toch kan er een „medailledier op het ereschavot hebben gestaan. Er Iemand die de Spelen ondergeschikt ploeg in Sarajevo verwees deze week bii bepaalde mensen heb ik het gevoel v*e' alleen n'ets te bewijzen wil maken aan het EK en WK, kun je ook de ruziënde trainers Gauke Nij- dat het gaan naar Sarajevo een doel beter thuis laten. Of je pakt die holt en Henk Boer naar hun eigen op zichzelf was. terwijl het doel na- toernooien mee in de voorbereiding bond. tuurlijk hier moest liggen" wanneer je heel duidelijk voor be- Greidanus: „Er zijn uitlatingen (door Frits Schalij beklaagde zich er over paalde afstanden hebt gekozen. Op Nijholt) gedaan waarvan ik heb ge- dat de schaatsers lang in onzekerheid twee paarden wedden gaat niet". zegd. dat moet je nu niet doen. Als er verkeerden Toen op het EK. vlak onenigheid is. los dat dan op binnen voor de Spelen, de beslissing viel Het Nederlands Olympisch Comité dc KNSB en niet binnen het olvm- verdween volgens zijn zeggen het hei- zal zijn selectiebeleid dan wel moeten pisch team. Dat is de enige opmer- lige vuur. „Merkwaardig van Schalij aanpassen Nu zyn immers alleen king d;e jg ,,r over |iet» gemaakt. Ik zegt Greidanus terwijl hij zijn veront- Zijn olympische vuurdoop, althans in ne ergernisjes, maar waar is het wel schaatsers aan bod gekomen die zich wjst natuurlijk dat die spanning er waardiging keurig verbergt. „Hij was deze functie, is in organisatorisch op- voor honderd procent in orde?" waarmaakten in de grote internatio- was toen we 0p siap gingen, maar die potentieel kandidaat en wist in princi- nto iizicht een zacht eitje geweest. Greida- In ieder geval niet bij de Nederlandse na'e toernooien. Op die selectie-eis controverse heeft geen rol gespeeld pe dat hij naar de Spelen ging. tenzij idei SARAJEVO Het tv-ovcrzicht van nus spreekt van „kleine oneffenheid- deelnemers. Greidanus: „We hadden "eP bijvoorbeeld de kandidatuur van j,jj de verrichtingen van de schaat- er in dit seizoen iets geks was ge- de Olympische Spelen ziel er voor jes" waarmee hij werd geconfron- heus niet verwacht dat de medailles lange-afstandspeciallst Emiel Hop- sers". beurd". het slotweekeinde als volgt uit: teerd. hier voor het oprapen lagen, maai" ™ap stuk. E^^k^OCjsal^ toch^ook De kwalificatie 'potentieel kandidaat' Harry Hesseling) (mi; veeruenae nv: ki tsin mi UN-rvuri - Di Young Ha Lee (Z-Kor). velende rit; Pertu SARAJEVO (GPD) - Pas wanneer het schrijfgerei is opgeborgen moet Tjecrd Niittylae (Fin) - Tobor Kopacz (Roei. zes- van Wimcrsma Greidanus toch even kwijt: „Het is een hele klus geweest om tiende rit: Toshlaki Imamura (Japi - Heinz de stemming er in te houden". De ook voor hem tegenvallende Nederlandse Stemberger (Oosi. prestaties in Sarajevo overheersten zijn debuut als chef de mission. De 47-jarige hoogleraar in de farmacologie laat zich er in milde bewoordingen over uit en voorts is hij niet echt in de ban geraakt van de Winterspelen die voor hem een warming-up zijn voor Los Angeles. Greidanus: „Deze Spelen missen een olympische uitstraling. Zo voel ik het tenminste. Het is allemaal een beetje saai, je wordt er niet door gestimuleerd". Vandaag op Nederland 2: 8.50 uur „Het was niet echt problematisch. Je vanzelfsprekend hoopten we op meer. met zo ver willen gaan om iemand die Minder zwaar lilt Greidanus aan deni- bood dus veel meer zekerheid dan de schaatsen 10 kilometer voor heren, had bijvoorbeeld als team twee auto's De resultaten zijn uitgebleven en dat zicl1 als specialist aanmeldt zonder grerende uitlatingen van enkele schaatsers hebben vermoed Ze Vanaf 13.00 uur skispringen van de toegewezen gekregen en we kregen er geeft een gevoel van teleurstelling. meer toegang te verlenen tot de Spe- schaatsers over de waarde van de maakten zich nodeloos druk om hun SO-meter schans. maar een. Klagen hielp niet. Je kunt Enkelen schoten te kort. sommigen 'en Spelen ..Moet je dat niet zien in het inschrijving, die hel NOC in feite al Nederland 2 16.40 uur: Bobslee derde de chauffeur nauwelijks uitleggen wat en vierde manche van de viermans- je wilt. want hij spreekt alleen Joego- bob. Slavisch Er waren ook te weinig kaar- Hederland 1: 17.50 uur hoogtepunten tjes beschikbaar voor sporters die w« 'schaatsen, skispringen en bobslee, naar indoorevenementen als kunstrij- 2215 uur: Kunstrijden dames, vrije den en ijshockey wilden. Mondjes maat kreeg je ze toegespeeld, twee of Zondag: Nederland 1 vanaf 9.55 uur drie in plaats van tien, Je had steeds ijshockey (kruisfinales), slalom heren, te maken met de Oosteuropese admi- opleverde". 12.00 uur ijshockey en 14.00 uur ijs hockey. Nederland 1 om 16.30 uur: ijshockey. 18.00 uur: hoogtepunten. 19.55 uur: Sluitingsceremonie. nistratieve hierachie, alles in duplo Voor de volgende Winterspelen is met vijftien stempels Maar om nou te daarom een andere benadering ver zeggen dat het slecht was georgani- eist, vindt Greidanus. „Ik denk dat je seerd, nee. Het bleef beperkt tot klei- in een olympisch jaar moet kiezen. zaten wel op hun niveau of er iets „Het is inderdaad niet zo gemakke- llcht van de teleurstellingen''werpt had geregeld. Greidanus kan het nus- boven, maar omdat je met echte spe- üjk". geeft Greidanus toe. .Als je b'J tegen. Dan heb je snel de neiging verstand slechts betreuren, cialisten te maken kreeg, was de alleen op de lange afstanden goed lot relativeren. Voor de Spelen was De Winterspelen golden voor de debu- tegenstand zodanig sterk dat het niet bent is het in Nederland moeilijk om iedereen er van doordrongen dat ze terende chef de mission als een vin- meer dan een plaats by de eerste tie® dat, t.e laten zien. Ons uitgangspunt is ,iaar een uniek evenement gingen. Ze geroefening voor Los Angeles. „Het „bij de beste acht kunnen behoren" vonden het allemaal erg belangrijk, zou een beetje oneerbiedig zijn om het en dat moet meetbaar zijn aan de BlJ de sporters die ook graag naar zo te bestempelen", corrigeert hij hand van prestaties in een internatio- Sarajevo hadden gewild komt dat glimlachend. „Maar dingen waar ik naai veld met topbezettmg". relativeren natuurlijk wel vreemd hier tegenaan ben gelopen gebruik ik over, dat geef ik onmiddellijk toe" wel voor het werk in Los Angeles dat De Zweed Tommy Gustafson bereidt *\nnnnij10 Greidanus wil de schaatsers niet af- veel omvangrijker zal zijn Hier ben ik zich voor op de tien kilometer De ijpurirililg vallen. „Ze hebben allemaal hun ui- heel simpel op de hoogte van wat er winnaar van de vijfduizend meter is Het opperhoofd van de olympische terste best gedaan prijst hij. „Maar gebeurt". opnieuw de grootste kanshebber voor ffOUd Thuis laten -JH&

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 15