Rus Fokitsjev beschikt over sterkste zenuwen Nederlandse sprintsters niet vooruit te branden Olympische beweging eet eigen kinderen op FALK-LARSSEN: WINTERSPELEN KUNNEN ALLES WEER GOEDMAKEN Hevige sneeuwval zorgt voor chaos in Sarajevo PZC/sP°rt ORANJE-SCHAA TSTERS STELLEN FLINK TELEUR Afdaling heren nu op zondag Sarajevo '84 Noorse 'topper': Ik ben in vorm, dat is zeker ZATERDAG 11 FEBRUARI 1984 15 rDoor Harry Hesseling) SARAJEVO - Sergej Fokits jev heeft geen perfecte race hoeven rijden voor het goud op de 500 meter. De 21-jarige Moskoviet beschikte wel over sterke zeuwen in tegenstel ling tot de Japanse favoriet Akira Kuroiwa. jDe spanning was hem in de gespierde benen geslagen, waardoor zijn jacht naar het goud een fiasco werd. Het voor de Japanners een schrale troost dat Yoshihiro Kitazawa, tot gisteren een volslagen onbekende in de internationale sprintelite, verraste met het zilver. Voor Japan was het de eerste olympische schaatsmedaille. Surprises waren er voor de Nederlan ders deze keer niet weggelegd. Hem Vergeer (13e). Jan Ykema (14e) en Geert Kuiper (16e) eindigden bij el kaar in de buurt, maar van het drietal was memand tevreden. Ykema. de nationale recordhouder, die zich een heel seizoen heeft moeten uitsloven ojn Sarajevo te halen: „Ik ben een [ervaring rijker en een illusie armer. Ik heb gewoon gefaald, want ik was hier gekomen voor een plaats bij de eerste zes" Kuiper treurde met hem mee: „Dit is een grote teleurstelling voor me. Het ging niet. Ik zeilde gewoon 'de bochten En ook Hein Vergeer, die aan de 500 meter mocht meedoen omdat hij loch in Sarajevo was en zich er dus niet voor had gekwalificeerd, bleek ontevreden. „Het was een slechte sprint, al viel de tijd misschien niet tegen". het baanrecord even scherper (36,81) met de snelste sprint die hij ooit reed. Fokitsjev beschikt over kracht en een gave techniek, toch was zijn race gisteren allerminst vlekkeloos. Hij fi nishte in de nadelige binnenbaan en dreigde het spoor bijster te raken toen hij veel te ruim uit de bocht kwam. De Rus hield zich in bedwang en demar reerde naai- de eindstreep. Serge Fokitsjev De 38,19 waarop hij al in het openings- paar uitkwam, leek in eerste instantie niet scherp genoeg voor het goud. Ene Heiden had er in Lake Placid tenslot te 38.03 seconden over gedaan, maar die olympische recordtijd bleef voor nog eens vier jaar overeind. Toen Kuroiwa het had verknald kon Fokitsjev opgelucht ademhalen. Ki tazawa was al dolblij met het zilver en voor Boucher was het brons een meevaller. De Canadees kon deze stimulans uitstekend gebruiken, want de 1000 en 1500 meter bieden hem nog meer vooruitzichten. De uitslag van de 500 meter bij de heren: 1. SergeJ Fokitsjev (Sow) 38,19 seconden; 2, Yoshihiro Kitazawa (Jap) 38,30, 3 Gaetan Boucher (Can) 38.39, 4. Dan Jansen (Vst) 38.55, 5. Nick Thometz. (Vsti 38,56, 6. Vladi mir Kozlov (Sow) 38.57, 7 Frode Roenning (Nooi 38,58, 8 Uwe Mey (Odli 38.65. 9 Alexander Danilin <Sowi 38,66 10 Akira Kuroiwa (Japi 38,70, 11 Andre Hoffmann (Odl) 38.87 12. Yasushi Suzuki ijapi 38.92. 13 Hein Vergeer (Ned) 38 94. 14. Jan Ykema (Ned) 39,03, 15. Jacques Thibault (Cam 39,12; 16 Geert Kuiper iNedi 39 13: 17 Jouko Westerlund (Fini 39.15; 18. Kai-Ame Engelstad (Noo) 39.28.19 Hans-Peter Ober- huber (Wdl) 39.39; 20 Andreas Dietel (Odb 39,45, 20 Ene Henriksen (Vst) 39,45. 22 Michael Richmond (Aus) 39,47, 23 Roll Falk-Larssen (Noo) 39,57: 24 Hans van Helden (Fra) 39,71; 25 Dezso Jene) (Roe) 39,72, 26 Uwe Streb (Wdl) 39,78; 27 Urpo Pikkupeura (Fini 39.88. 28 Young Ha Lee (Zkn 39.90. 29 Daniel Turcotte (Cam 40,30. 29. Jian Qiang Chen (Chii 40.30. 31 Yoon Soo Ra (Zkr) 40.35: 32 Michael Hadschiefl (Oosi 40,52, 33. Giorgio Paganin (Ita) 40,54 34 Jan-Ake Carlberg (Zwei 40.64. 35 Nian Chun Wang iChii 40.75, 36 Tomas Gusiaf- son (Zwe) 41.18, 37 Song Hi Kim (Nkri 41,23: 38. Zhlwu Gai (Chn 41,67, 39 Nenaa Zvanut (Roe) 42,55. 40 Erroll Fraser (Maai 43,47. 41 Behudin Merdovic (Joe) 46.34. 42 Hans Magnusson (Zwei 1 03,08 (met val) In de put Het diepst in de put zat ongetwijfeld Kuroiwa. De Japanse hoop op het ?oud kwam doodeenvoudig niet op loeren en zag Kozlov steeds vlak voor zich, De voor Chlebnikov, die met een hielblessure kampt en wellicht ook de duizend meter moet laten schie ten, ingevallen Rus beroofde Kuroi wa meteen al van zijn illusies. Na zijn optreden zat dc Japanner, die vooral de mentale druk vreesde en daaraan onderdoor is gegaan, minuten lang met het gezicht in de handen op een 1de bankje. Hij schudde wel als eerste zijn landge- is noot Kitazawa de hand toen deze het alver kon opeisen. Kitazawa is in rangorde slechts de nummer drie bij Japanners, want Yasushi Suzuki is ook altijd sneller geweest Aan Kuroi- er- *a moest de sensatie van het sprint en summer steevast een halve seconde injsgeven. Geen wonder dat Kitaza- ra, een 21-jarige student in de sociolo ge, daarom ondersteboven was van ijn succes. Hij kon lange tijd geen coord uitbrengen en stamelde toen: ,Ik geloof dat ik iets groots heb Cerricht" ï)at deed Sergej Fokitsjev natuurlijk dë ok- Sarajevo was in feite zijn eerste rrote internationale wedstrijd Hij ad zich al eens onderscheiden op de aeuwjaarswedstrijden «vorig jaar Iweede achter Danilin). maar is de ifgelopen maanden uitgegroeid tot de leste van de imposante Sowjet- printtop. 85 n Davos zette hij drie weken geleden ROTHENBURGER TROEFT ENKE AF OP 500 METER (Door Harry Hesseling) SARAJEVO Voor Karin Enke is het toch niet allemaal goud wat er blinkt. Van de vier hoogste prijzen die in Sarajevo binnen haar bereik lagen heeft ze er nu een verspeeld. Chrisla Rothenburger. een clubgeno te van Enke en Schoene, mag dan in het verleden vaak hebben misgetast op grote toernooien, tussen hoge sneeuwwallen door scheerde de 24- jarige sportstudente naar de scherp ste 500-mctcrtijd. Dat gebeurde trou wens na een vertraging van vijfen- half uur, want toen was de baan na het geknoei van dc ijsmakers weer opgelapt en konden de sprinters aan de slag. Rothenburger hoefde maar even te wachten voordat ze zekerheid had over haar eerste grote succes. Enke kwam onmiddellijk na haar aan de beurt en strandde op 0.26 seconde, uitgerekend op het onderdeel dat haar in Lake Placid het enige goud opleverde. Een verschil dat reeds op het eerste rechte eind tot stand was gekomen, zodat de grotere startsnel- heid van Rothenburger doorslagge vend was. Ze geldt dan ook niet voor niets als een specialiste bij uitstek. Immers, als eerste en enige vrouw raasde Rothen- burg de 500 meter al eens binnen de veertig seconden af. De plaats van handeling was, uiteraard. Alma Ata en de bijna onwaarschijnlijke 39,69 die een jaar terug op tot stand kwam is ook als wereldrecord erkend. Op vijf achtereenvolgende WK's voor sprinters bleef Rothenburger telkens op het tweede plan steken. Ze won zelfs geen enkele maal de 500 meter, maar dit seizoen groeide ze naar het niveau van Enke toe. In Davos was Rothenburger enkele weken geleden al de meerdere 140,36 tegen 40,38) zodat Enke wist van wie ze op de ARAJEYVO (SID/DPA) - De Olympi an iche afdaling voor dames zal maan- oW lag worden gehouden. Tijdens een "4 rergadcring van ploegleiders maakte 'e jur.v bekend dat besloten is dit lSl mderdeel te verschuiven. Volgens iet programma was de afdaling op soa alerdag voorzien. Als gevolg van a.n: leze wijziging wordt de eerste man- 3.0) he van de reuzcslalom, die voor laan dag op het programma stond, ce" p dinsdag gehouden. Onmiddellijk ade eerste wordt de tweede omloop werkt. Winterspelen het meest te duchten had. Als gebruikelijk bij de dames dongen uitsluitend enkele Russinnen mee naar het brons, dat in handen viel van Natalja Shive-Glebova De Sovjet- rijdsters waren tenminste nog serieu ze tegenstandsters van de ongenaak bare medaille-jagers uit de DDR. de Nederlandse dames hadden op de kortste afstand mets te zoeken Het optreden van het Oranje-trio was zelfs een absoluut dieptepunt, want nooit waren de klasseringen in een Olympisch treffen zo laag. Helemaal in de achterhoede vonden de voor Van Gennip ingevallen Limbach (27ste), Visser (30ste) en Boorsma (33ste) zich terug Boorsma sloot de rij, maar daarvoor was een val verantwoordelijk. In de eerste bocht ging het al fout. De nationale sprintkampioene hield het er maar op dat zc een beetje was geschrokken van haar tempo omdat Petroesjova na honderd meter nog aan haar zijde verbleef. 'Een concen tratiefoutje van me', stelde de Friezin onaangedaan vast. De uitslag van de 500 meter voor dames is: 1 ChrlsUi Rothenburger (Odli41 02 Olym pisch record, 2. Karin Enke iOdl)41.28 3 Natalja Sjive (Sowi4150, 4 Irina Koelesjo- va (Sowi41 70. 5 Skadi Walter'Odli42 16. 6 Natalja Petroesjova (Sowi42 19. 7 Momka Hoizner iWdl)424U, a Bonnie Blair (Vsti42.53. 9 Erwina R.vs 'Poll42.71. lO.Kathrin Class rVsti42 97, li Silvia Brun- ner (Zwn42 99. Seiko Hashimoto i Japi42 99 13 Connie Paraskevm i\'s:i43 05; 14 Zofia Tokarczik(Poli43.13. lS.LiliannaMorawiec (Pol)43 43. 16Hiromi Ozawa (Japi43 46 17.Marzla Perretti (Itai43 63; 18 Anette Car- len (Zwe)43.65, 19,Emese Hunyady (Honi43.70, 20.Sylvie Daigle (Can)43 74, Si grid Smuda <Wdl)43 74. 22 Shoko Fusano (Jap)43.75, Yeun Joo Lee (Zko)4375; 24.Edel-Therese Hoiseth (Noo 143.96. 25 Gui Feng Cao (Chii44 11, 26 Guo Qin Shen (Chil44 21, 27.Thea I.imbach (Ncd)44.31; 28.Min Miao (Chu44 49. 29 Seoung Young Choi iZko)44 79, 3Q.Ria Visser (Ncdl45.05. Na haar val krabbelde Alie Boorsma weer op en vervolgde, bedekt onder 31 Dubravka yukusic iJoe'ól 99. 32 Bibija jnMUKkorjJtn. haar ,u op de 500 mete,K"la "",M" 33 Al,< Skiën was er lot op heden nog niet bij in Sarajevo. Alle gelegenheid voor Steve Mahre (de tweelingbroer van Phil) om zijn twee jaar oude dochtertje Ginger het olympisch dorp te laten zien (Door Peter de Jonge SARAJEVO (GPDi - Afgelaste onderdelen, uitgestelde wedstrijden, een verpeste ijsbaan, slippende taxi's en scharende bussen: chaos heerst in Sarajevo. De hevige sneeuwval mag de Bosnische hoofdstad dan een sprookjesachtig aanzien hebben gegeven, het is wel als een boze fee voor het strakke tijdschema van de Olympische Winterspelen. Aanhoudend slechte weersomstandigheden dreigen de Spelen volstrekt in de war te sturen. En de ervaringen van de eerste dag, waarop Sarajevo werd bedekt met een dikke sneeuwdeken, rechtvaardigen niet bepaald de hoop dal de organisatie voldoende improvisatietalent heeft om een vlotte afwikkeling van de onderdelen te waarborgen. De dwarse houding van de ijsma- zeker, als de witte vlokken eenmaal kers is daar misschien wel het dui- beginnen neer te dwarrelen is het delijkste voorbeeld van. Tegen de ook goed raak. adviezen van gerenommeerde wes terse kenners in begon men vrijdag- J? *y j ip ochtend de ondergesneeuwde baan te dweilen in de hoop daarmee de YY ie daar vooral mee werden gecon- mers en bezoekers vrijdag de deelne- groeven te dichten, die er na de 1500 fronteerd v meter van donderdag in waren ge slepen Maar het resultaat was leewedstrijden op de berg Trebe- ronduit desastreus Er ontstond een vic- °P de smalle toegangweg ont- laag drab, waardoor de wedstrijden stond een klein uur voor de aan- naar de middaguren moesten wor- vang een gigantische File toen een den verschoven. De toeschouwers, autobus schaarde en de doorgang die hun nek niet hadden gebroken versperde, op de spekgladde trappen en tribu nes, konden 's middags de rijders Alle inzettenden moesten uitstap- nauwelijks volgens, want telkens pen om te duwen. Bobsleeer Job verdwenen de schaatsters achter van Oostrum, die als één van de op de top van de „Witte berg" waren de oorzaak van een tweede afgelas ting. De 520 man die de hele dag aan de piste werken stonden machte loos Trouwens, zelfs als zij het parkoers in orde zouden knjgen. dan nog was de wind te hard. De deelnemers kunnen zelfs niet eens op de top komen, omdat de skilift bij een windsnelheid van 50 kilome ter per uur buiten bedrijf wordt gesteld. De afdaling voor de mannen wordt nu zondag gehouden, terwijl die voor de vrouwen voor maandag is vastgesteld Helemaal zeker is dat nog allerminst, hoewel de Joegosla vische Pelleboer voor de komende dagen nog slechts lichte sneeuwval en mmder wind in het vooruitzicht heeft gesteld. Maar dat het weer in het olympisch dorp nog wel even het onderwerp van gesprek zal zijn staat als een paal boven water. Andropov enorme bergen sneeuw eersten met een auto achter die bus stond. „Goed voor de concentratie is dat allemaal met natuurlijk. Wij wilden nog proberen er langs te rijden, maar toen kregen we ruzie met zo'n Joegoslaaf. Nu kwamen we om vijf over een bij de start, terwijl Zoals tevoren al was voorspeld ont stonden er ook verkeersproblemen in de bergen Weliswaar klonk in Sarajevo de hele dag het schrapen de geluld van sneeuwschuivers en reden de pekelwagens onafgebro- ze om half twee begonnen", ken door het centrum en over de doorgaande weggetjes, tegen de aanhoudende hevige sneeuwval (er viel in een etmaal meer dan een halve meten viel weinig te begin nen. Dat was trouwens geen verras sing voor de inwoners van Sarajevo, want al zijn de stad en de daarom heen liggende bergen niet sneeuw- Het bobsleeen ging dus nog wel door, evenals - zij het vertraagd - de 500 meter schaatsen voor mannen en vrouwen. Opnieuw afgelast werd de afdaling skiën voor mannen op de berg Bjelasnica. Een halve meter nieuwe sneeuw en vooral een wind snelheid van 120 kilometer per uur Veel meer in elk geval dan de dood van de Russische partijleider Joeri Andropov. De ploeg van de Sowjet Unie, die het nieuws overigens van westerse journalisten moest verne men. liet gisteren weten de Spelen niet te zullen verlaten en bij die verklaring bleef het. YY'el gingen in het olympisch dorp Mojmilo de vlaggen van de Sowjet Unie en Joegoslavië halfstok en brachten Joegoslavische atleten een con- doleantie-bezoek aan hun Russi sche collega's. Voorts betuigde Juan Antonio Samaranch, de voor zitter van het Internationaal Olym pisch Comité, in een brief zijn medeleven aan het olympisch co mité van de Sowjet Unie. VOORZITTER WILL Y DA UME: SARAJEVO (SIDi - Het amateurpro bleem moet bij de Olympische Spe len op de kortst mogelijke termijn worden opgelost, anders verwacht YY'illy Daume. voorzitter van de toela tingscommissie van het I.O.C. van de zomer bij de Spelen van Los Angeles nieuwe moeilijkheden. En ik moet er niet aan denken, wat op het I.O.C. afkomt, als in 1988 in Seoul ook het tennis op het Olympisch programma staat', aldus de YYestduitser. Volgens hem kan het met anders of de beslissing van Sarajevo, waar vijf ijs hockeyspelers werden geweerd, zal zijn uitwerking hebben op de onder handelingen tussen het I.O.C. en de Internationale voetbalfederatie (FI FA) over de vraag wat onder een amateur moet worden verstaan.Hier in Sarajevo nog vindt een verkennend gesprek plaats tussen de FIFA-presi- dent Joao Havelange en mij'.aldus Daume De Westduitser heeft nog een andere reden om zoveel mogelijk haast te Russisch paar SARAJEVO (SID/AFP) - Na het korte programma hebben Jelena Valova en inf Oleg Vasiljev goede uitzichten op Olympisch goud bij het paarrijden. Het duo uit de Sovjet-Unie werkte als nige paar een vlekkeloze kiir af. De weede plaats wordt gedeeld door kun landgenoten Larissa Selezneva n Oleg Makarov en het Amerikaanse luo Cathlin en Peter Carruthers. Seizoenranglijst rijf kilometer DÉN' HAAG (GPD) De seizoenrang- van dc belangrijkste deelnemers >an de 5000 meter voor heren ziet er afc volgt uit: Konstantin Korotkov (Sovi 6 52 57, 2 Igor llkov (Sov) 6 53 22, 3 Sergej Berezin (Sovj M76; 4 Rolf Falk-Larssen (Nooi 7 07 30. 5 fe: Karlstad i Noo 17 07.35; 6 Tibor Kopacs P.&' 7 08.87. 7 Pertti Niitylae (Fin) 7 09 07. w lj«m Nyland (Noo) 7 09.07, 9 Heinz Stein- «^reer (Oosi 7 09 85. 10 Tomas Gustafson foei 7.10 17; 11 Toshiko Imamora (Japi <138. 12 Hilbert van der Duim (Ned) •1222: 13 Werper Jaeger (Öós) 7 12.30. 14 rildreas Ehrig (DDR) 7 12.53. 15 Colln '.ijl loates (Aus) 7.12,95, Frlts Schal!) 7.13.18, ,0] kbert Vunderlnk 7 13 77. Hans van Helden dü fra) 7.16 08 llympiseh record: Eric Heiden (Vst) 7.02.29 -ake Placid 1980, wereldrecord: Aleksan- Baranov (Sov) 6.54,66 Medeo 1982; 'fderlands record: Hilbert van der Duim ie: 3973 Inzeil 1982. record laaglandbancn: «c Heiden iVst) 6.59.15 Oslo-Bislett 1979. Andrej Bobrov (Sovi 7 19.25 Door Harry Hesseling) SARAJEVO - Hilbert van der Duim krijgt momenteel geen kans aan de immer waakzame blikken van het Nederlands Olympisch Comité te ontsnappen. De zenuwachtige NOC- officials, die toch al weinig raad weten met de permanente belang stelling van journalisten, schermen de nationale Schaatshoop zorgvul dig af. Met een onverbiddelijk „zon dag na de vijf kilometer is Hilbert weer te spreken", pareert NOC-di- recteur Rob von Bose iedere toena deringspoging. Hoe anders gaat het bij de Noren. „Een interview met Falk-Larssen? Geen probleem. Wanneer past het u?", klinkt het. vriendelijk en met meer begrip voor persvertegenwoor digers De wereldkampioen ver schijnt stipt op het afgesproken mo ment ten tonele en moet daarvoor zijn geplande looptraining even uit stellen. Hij huppelt naast ons naar het zogeheten Cultureel Centrum in het Olympisch dorp. waar een pas sende ruimte is voor vraaggesprek ken. Onder het lopen roept de Noor. die als eerste met een walkman op het ijs verscheen bij het inrijden, bijna ver rukt uit: „Ik ben in vorm, dat is zeker". In Larvik, tijdens het EK. bleek dat slechts ten dele. Alleen zijn 5000 meter (tweede achter de Rus Mal- kovi was zonder meer goed. Falk- Larssen: ..Na Larvik voelde ik me toch prettig. Ik was nummer twee en op de verschillendeafstanden niet ver achter de besten. Voor mijn zelfvertrouwen was het beter ge weest als ik had gewonnen, maar ik voelde dat de goede vorm er aan kwam". Uitgeblust Het Europees kampioenschap draai- voor de andere Noren op een fiasco uit en verder waren in I.arvik de prestaties van het tweede garni tuur opvallend. Falk-Larssen heeft daar wel een verklaring voor. „Van af oktober hebben we bijna weke lijks wedstrijden gehad. YY'e moes ten elkaar verslaan om in de natio nale ploeg te komen. Dat heeft veel energie gekost, waardoor Nyland en Karlstad op het EK uitgeblust wa ren. Maar ze zijn nu terug. Nyland reed zondag in Innsbruck 7.17. ter wijl het ijs slecht was en iedereen problemen had met de ademhaling". In de Olympische pleisterplaats van 1976 reed Falk-Larssen zelf een nieu we toptijd op de 1500 meter (1 56,47) die zijn zelfvertrouwen heeft opge krikt. En over de opmars van rijders die op het EK schijnbaar de aanslui ting met de top hadden gevonden, heeft hij ook een duidelijk oordeel ..De beste schaatsers waren nog met in vorm. want de Olympische Spelen moesten immers nog komen. Ik denk niet. dat de jongens die in Larvik zo verrasten hier hetzelfde kunnen presteren. Voor mezelf weet ik dat in dit seizoen een Europees kampioen schap nog met. voldoende is om een succesvol schaatser te zijn. De Olym pische Spelen kunnen alles goedma ken". Voor de 1000 meter, die dinsdag wordt gereden, heeft Falk-Larssen zich teruggetrokken ..Dat is", zegt hij. op advies van mijn trainer ge beurd. Ik heb nu twee dagen extra rust tussen de 5000 en 1500 meter, mijn beste afstanden Als je goed rijdt kun je alles aan. maar ik neem het zekere voor het onzekere Ik behoor tot de beste tien op de 1000 meter, maar heb geen kans op een medaille, dus is die afstand voor mij eigenlijk onbelangrijk. Ik vind die kilometer bovendien erg slopend en waarom zou ik me er dan aan wa gen" Het einde van zijn schaatsloopbaan is nog niet in zicht, al betwijfelt de bijna 24-jarige Noor of hij ook de Winterspelen van 1988 zal halen. „Ik kan moeilijk vooruit kijken, maar één ding staat vast, van het schaat sen kan ik niet leven Het Noorse ministerie van sport geeft me jaar lijks 8000 gulden en ik krijg per maand 700 gulden van de Noorse schaatsbond Dat is alles" Buttons Verder tracht Falk-Larssen buiten het schaatsen en de trainingen om ivier uur per dag» aan de kost te komen met een pas opgerichte firma. „Ik probeer dingen in Noorwegen te importeren en daar te verkopen. Tot dusver' onthult hij lachend, „is er nog niets geïmporteerd. Ik wil straks buttons laten maken van de beste Noren op de Olympische Spelen". En wijzend naar zichzelf: „Als ik hier succes heb is dat goed voor mijn zaak" zetten achter de pogingen het ama teurprobleem op te lossen. De nachtenlange discussies over wat wel en wat niet mag, vergiftigen de atmo sfeer en schaden het aanzien van het Internationaal Olympisch Comité. Zoals het hier in Sarajevo gaat. vreet de Olympische beweging zijn eigen kinderen op'. Hans van Helden Hans van Helden liep niet mee tijdens het officiële opemngsdefilé. Zijn plaats in de Franse ploeg werd ingenomen door zijn vrouw. Mane- France Vives, die weliswaar geen deel uitmaakt van de Franse ploeg, maar in Sarajevo wel als zijn coach op treedt. Oorlogsveteraan De Brit John Spotswood was tij dens de Falkland-oorlog marine-com mandant in het Britse invasieleger. In Sarajevo werd de 23-jarige oor logsveteraan uil hel biathlon-team (een combinatie van skilopen en schieten) gezet wegens overdreven slechte schietprestaties. Spotswood mocht daarop zijn geweer in de fou- draal laten en werd ingeschreven voor de 30 kilometer skiloop. Slechte vangst Eindelijk hebben de veiligheuls- funktionarissen bij de ingang van het Olympisch schaats-stadion beet ge had. Ze pikten er dne mannen uil. die alle due een pistool op zak hadden Pas veel later bleek dal de bewakers de starters voor de ivedstrijden te pakken hadden Voortaan zullen de starters een officieel pasje dragen om hun status zichtbaar te maken Gevaar Toeschouwers in het ijshocke.vsta- dion lopen gevaar een puck tegen het hoofd te krijgen. Met alle gevolgen vandien. De bescherming is vrijwel afwezig. Vooral achter de doelen. Daar heeft men op de boarding een randje plexiglas bevestigd, maar ver geten de gebruikelijke vangnetten er boven te hangen. Gewonden zijn er nog niet gevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 15