Ajax vlak voor duel tegen Feyenoord weer zwak EXTRA PRUZEN IN DET0T0: GRATIS NAAR DE E.K.IN PARIJS. I Feyenoord pakt uit tegen Helmond Sport De Schepper geeft dubieuze strafschop PZC/ sportkrant DE MOS KIEST VOOR RUST IN DE PLOEG TOTO Pechdag voor Roda JC IN DUEL UTRECHT-GO AHEAD EAGLES Wereldrecord verspringen 10 MAANDAG 23 JANUARI 1984 11 ADVERTENTIE ZWOLLE (ANP) FC Groningen is op de weg terug. De bekeroverwinning van woensdag op Sparta heeft de noorderlingen duidelijk goed gedaan. Want in het knusse, met 11.000 toeschouwers aardig gevulde PEC-stadion speelden de gasten met heel wat meer overtuiging dan de thuisclub. De overwinning van 2-0 voor FC Groningen was dan ook volledig verdiend. Het blessureleed, gecombineerd met voor PEC. Groningen rook dat en de schorsing van Johnny Rep. maakte nam onmiddellijk het initiatief De het treffen van zaterdagavond al tevo- vroege treffer van Koeman gaf de ren een bijna onmogelijke opgave gasten alleen maar meer zelfvertrou wen. Zeker in de eerste helft kwam de Zwolse formatie er niet aan te pas. Indien FC Groningen in topvorm had verkeerd, was het gebrek aan organi satie bij PEC al voor rust veel duidelij ker afgestraft Fandi en Broeken mis sen echter nog de vorm om de Gronin ger aanval de nodige scherpte te geven. Daardoor verzandden de mees te door Koeman ingezette aanvalsac- ties. PEC. met Israel voor de geschorste Brom op de bank. probeerde na rust door agressiever spel Groningen af te troeven. Een half uur lang had de thuisclub een veldoverwicht, maar toen Schellekens bij zijn collega een strafschop verzilverde (0-2) was de strijd beslist. TILBURG (GPD) Een week geleden tegen FC Utrecht toonde Aad de Mos zich beduidend strijdvaardiger dan zaterdagavond in Tilburg. Hoewel de Ajacieden tegen Willem II opnieuw niet tot aanvaardbaar eredivisievoetbal kwamen liet de Rijswijkse oefenmeester ditmaal geen woord van kritiek over de lippen komen. Integendeel zelfs, De Mos noemde de 2-0-overwinning op Willem II een erg belangrijke winst. „Zowel de zege van vorige week op FC Utrecht als hier op Willem II is erg belangrijk voor het zelfvertrouwen", aldus De Mos, die enkele dagen voor het bekerduel tegen Feyenoord in De Meer zijn ploeg duidelijk niet opnieuw wilde ringeloren. Al was daar wel alle reden voor. tegen Willem II al in de door scheids rechter Bakker bijgetelde blessure tijd in de eerste helft afgelopen. Een onnodige overtreding van Braam op Olsen (hij kreeg er een gele kaart voor) leverde Ajax even buiten het strafschopgebied een vrije trap op, die door Vanenburg onberispelijk werd ingeschoten. Een actie, waar mee Vanenburg vond zijn bijdrage aan de overwinning op Willem II te hebben geleverd om zich vervolgens Dat bekerduel is plotseling voor Ajax Vanenburg stond er in het centrum dig in kon koppen", zo oordeelde met Olsen, Bosman, Gasselich en erg belangrijk geworden nu men zich niemand om Gasselich af te scher- Notermans. VOETBALFINALE Toto-spelers (Normaal/Systeem èn Gelijk) opgelet, nog 2 weken kans op een gratis extra prijs. Een 2-daagse reis voor 2 personen naar Parijs. Alles inbegrepen en nog zakgeld toe! Met als hoogtepunt; een plaats in het "Pare des Princes'-stadion. waar op 27 juni a.s. de E.K.- Voetbalfinale 1984 wordt gespeeld. Pak die kans. Haal nu Toto-formulier nr. 4 en vraag meteen naar de speciale folder. Deze week inleveren! Bewaar uw kopie Toto-formulier nr. 4 en kijk a.s. maandag in deze krant of u winnaar bent. En vergeet het Cijferspel niet! Dit zijn de 4 winnende formulier- ij nummers van week 3. —Normaal— 9105840 - 8916750 8785574 - 8773247 —Systeem— 9302620 - 9277187 9222694 - 9259890 Gelijk 9379603 - 9399708 9375960 - 9418613 (Onder voorbehoud.) in Amsterdam al langer hoe meer gaat men, zodat hij die bal simpel eenvou- In feite was realiseren dat het prolongeren van het landskampioenschap echt heel moei lijk gaat worden. De wedstrijd zater dagavond in Tilburg voor een nauwe lijks half gevuld gemeentelijk stadion (8000 toeschouwers) onderstreepte dat eens te meer. Dankzij een tweetal Tilburgse blunders in de eerste en de allerlaatste (blessuretijd) minuut van de eerste helft konden de Ajacieden een fortuinlijk behaalde 2-0-zege op hun conduitestaat bijschrijven. „Die twee doelpunten vielen op voor ons psychologisch juiste momenten", erkende De Mos, die met het uitdelen van complimenten aan de Willem H'ers Jurgen Muller en Mare Steyearts zijn eigen ploeg niet harder had kunnen treffen. „De verdienste van die twee spelers was tenminste dat zij erin slaagden de mensen van Willem II aan het lopen te krijgen. Ajax had hier opnieuw een sterk begin, maar moest te snel hel initia tief weer uit handen geven". Ajax de wedstrijd trekken. Koeman in de anonimiteit terug te Verdienste STRIJD TUSSEN KOPLOPER EN HEKKESLUITER Dat Ajax na die eerste tien minuten het maar weer eens volkomen af liet weten, was zeker ook de verdienste van Jan Notermans, de Limburgse oefenmeester van Willem II. Hij had de toch al niet in een blakende vorm verkerende Ajacieden Vanenburg en Olsen van consequente mandekkers voorzien, waardoor ze min óf meer in een defensieve positie werden gema noeuvreerd. In de eerste minuten week Willem II echter nogal eens van de juiste koers af. Om beurten moesten de Willem H'ers naar de zijlijn om ander schoei sel aan te trekken. Door de gladheid kon nauwelijks een Tilburger op de Mntormonf Hit, ooreio Aiov trnoi TILBURG - Doelverdediger Jaqn Formannoy van Willem II rechtskijkt mistroostig naar de bal in zijn doel Links op fnL nno-'niA. de fot° wordl d* maker van liet eerste Ajaxdoelpunt Felix Gasselich omhelsd door een clubgenoot. Johan Huybregts eenter zeker met op net toen not «iet van Willem n middenkijkt verslagen naar zijn doelverdediger. aangepaste schoeisel van de Willem u y H'ers afschuiven. „Bij die voorzet van HELMOND (GPDi Europees schaatskampioen Hilbert van der Duim zou in het treffen tussen hekke- sluiter Helmond Sport en koploper Feyenoord waarschijnlijk beter uit de voeten zijn gekomen dan menige speler. Faalde deze of gene dan volle dig? Was het soms vrijetijdsvoetbal in plaats van een ontmoeting tussen twee ploegen uit de eredivisie? Wel nee, maar de weers- en terreinom standigheden maakten het gewoon onmogelijk om van een echte con frontatie te kunnen spreken. Alleen omdat scheidsrechter Draais- ma oordeelde dat het veld bespeel baar was, wérd er gespeeld. Hoe? Daar had Draaisma geen boodschap aan. Hij liet de ploegen opdraven en hij blies pas voor inrukken nadat 90 minuten winters voetbal tot het verle den behoorden. In dat tijdsbestek werd vijf keer (door Feyenoord) gescoord en was er verder vrijwel uitsluitend sprake van glijpar tijen en halsbrekende toeren om op de been te blijven. Vooral in de tweede helft, toen de Rotterdammers wind- voordeel en dus de sneeuw in de rug hadden, was een vergelijking met ïjs- dansen op z'n plaats. Trainer Jan Brouwers van Helmond Sport zocht desondanks niet naar excuses voor de zoveelste nederlaag met grote cijfers. ..Waarom zou ik?", zei hij. „De omstandigheden waren Twee overwinningen adspiranten DOS ROTTERDAM Twee boksers van de Vlissingse vereniging DOS boek ten zondag tijdens een nationale ad- spirantendag in Rotterdam een over winning. Mark Leenheer versloeg Bassis uit Weert en Marcel Kleizer was Zimeer van Dongen dc baas. Drie andere adspiranten verloren. Pa trick Vredegem moest zijn meerdere erkennen in Anton Leijser (Den Haag), Marcel Willems ging ten onder tegen Dekker (Breda) en René Jonk man verloor van Schildkamp (Hoog- vlieg). Excelsior tegen Sparta in de Kuip ROTTERDAM (GPD) De Rotter damse derby Excelsior-Sparta zal op 4 februari in De Kuip worden afge werkt. De wedstrijd gaat aan de ontmoeting Feyenoord-FC Den Bosch vooraf. Feyenoord ging gisteren akkoord met het voorstel van Excelsior om de Rotterdamse tweekamp in het Feye- noord-stadion te mogen spelen na ruggespraak te hebben gehouden met Johan Cruijff, die op recettebasis voor zijn werkgever uitkomt. „Ik ben blij dat Feyenoord ons toe stemming heeft verleend", aldus Ex- celsior-voorzitter Jaap Bontenbal. „In het verleden leverden die dubbels altijd een aantrekkelijke recette op. en ook nu verwacht ik dat weer" VOLENDAM (ANP) Eredivisie club Volendam houdt na dit seizoen grote opruiming. Deze week vroeg de betaald-voetbalorganisatie uit het waterland bij het gewestelijk arbeidsbureau toestemming voor het starten van de ontslagprocedu re voor vier a-selectieleden. Theo Mooyer, zondag tegen Haarlem een opvallende laatste man in de defen sie, Wim Tol. de vroegere topscorer van de eerste divisie, Kees de Ko ning en Wim Kwakman staan vol gens de huidige plannen van het bestuur na dit seizoen op straat. Voor de jaarwisseling kreeg hoofd trainer Van der Hart al voortijdig ontslag, werd het contract van assis tent-trainer Joep Steur met ver lengd en nam verdediger Dick de Boer 35) het besluit na dit seizoen zijn veertienjarige loopbaan in het betaalde voetbal af te sluiten. De blessure-gevoelige middenvelder Dick Helling (33) overweegt het voorbeeld van De Boer te volgen. De grote schoonmaak moet ruimte maken voor nieuwe spelers en een nieuwe technische staf. waarvoor eerder Gerrie Muhren en oud-Ajax- trainer Bobby Haarms werden bin nengehaald Leo Beenhakker moet in de ogen van het Volendam-be- stuur de nieuwe hoofdtrainer wor den. Michel Lukkien. vertegenwoor diger van de sponsor die het salaris van de huidige Zaragoza-trainer voor zijn rekening wenst te nemen, startte de afgelopen week in Barce lona besprekingen met Beenhakker De Nederlander reageerde volgens Lukkien redelijk enthousiast en zal binnen twee a drie weken een beslis sing nemen over de aanbieding van Volendam. Voor nieuwe gezichten in de selectie bracht Lukkien de buiten Volendam voetballende dorpelingen Pier Tol (AZ '67). Keje Molenaar (Ajax) en Arnold Muhren (Manches ter United) in beeld Molenaar en Muhren reageerden afwachtend Ondertussen bleek degradatiekan didaat Volendam zondag tegen sub topper Haarlem en een heuse sneeuwstorm bestand. De Volen- dammers bleven tip het keiharde veld beter op de been en het was niet. zoals verliezende trainer Van Doomeveld beweerde, louter aan geluk te danken, dat Volendam de kostbare overwinning (1-0) greep. Met name de jeugdige linkerflank (Zwarthoed-Steur-Kemper), die van interim-trainer Joep Steur zijn ver trouwen kreeg, maakte indruk. Haarlem, bekend staand als tech nisch niet onaardig, stond vooral door de dribbels van de begaafde middenvelder Johan Steur voortdu rend te glibberen. Kemper scoorde een kwartier voor tijd het winnende doelpunt. voor iedereen gelijk. Feyenoord was op alle fronten superieur. Kijk, wij weten dat we het praktisch kunnen vergeten als we tegen topploegen reeds de beginfase met goed doorko men. Nou, dit keer was het wel erg vroeg gebeurd. Na tien minuten stond het al 0-2. Gewoon een gevolg van het feit dat we stuntelden". ROTTERDAM (GPD) Het zat Roda JC zondagmiddag niet mee. Op reis naar Rotterdam voor de wedstrijd tegen Excelsior liet de autobus het afweten op de autosnelweg ter hoog te van de afslag Maasbracht. Mana ger Hans Coerver belde met de ANWB en die zorgde binnen een kwartier voor een vervangende bus uit Roermond. Na alle koffers en tassen te hebben overgeladen ging het verder in de richting Rotterdam. Inmiddels had scheidsrechter Verhoef het veld van Excelsior afgekeurd en probeerden bestuursleden van de Rotterdamse club via de ANWB- alarmcentrale en de Rijkspolitie te Driebergen de Roda-bus te onder scheppen. Mede dank zij het slechte weer lukte dat niet. Roda arriveerde om kwart over twee in Rotterdam. Na enkele kopjes koffie begonnen de Kerkradenaren aan de moeilijke terugreis naar Limburg Rond half zes was de pechvolle équipe weer bij het stadion in Kaalheide Tweede klas MIDDELBURG In dc tweede klassen \an het zondagafdelingsvoetbal werd ook vrijwel niet gespeeld. In 2A alleen Middel burg 4 - Renesse 3-6, Vlissingen 4 - Lewe- dorpse Boys 3-1. Alle overige wedstrijden werden afgelast. SDO 11 19 31-11 Ouwerkerk 11 18 38- 7 Heinkenszand 11 16 34-15 Cortgene 11 15 20-14, Kwadendanune 11 13 29-18 Middelburg 4 12 13 23-25 Noormannen 2 11 12 21-21 Lew Boys 2 12 8 24-29 Vlissingen 4 11 8 25-32 Dreischor 11 7 15-33 Renesse 11 3 14-37 Zld.-Sport 11 2 7-39 Oefenmeester Thijs Libregts van Feyenoord noemde de vroege treffers van grote betekenis. „Ze gaven rust aan ons spel", meende hij. „Op een glad veld, met sneeuwjachten en glij banen, kan een wedstrijd net zo goed een loterij worden". De vroege doelpunten van de Rotter dammers kwamen op naam van Sta- fleu en Hoekstra, die koppend een pass van Johan Cruijff verzilverde. Cruijff stond ook aan de basis van de derde treffer Houtman rondde de vrije trap af Om Zeep Dat Feyenoord pas halverwege de tweede helft het doelsaldo verbeterde, was geen verdienste van de gastheren maar een gevolg van het feit dat eerst twee levensgrote kansen om zeep ge holpen werden. Brard schoot tegen keeper Wim van der Meyden Bij de andere scoringsmogelijkheid was Van der Meyden. inclusief een ander be langrijk deel van de Helmondse defen sie, door Cruijff in de luren gelegd, maar toen het op afwerken aankwam schoot de Amsterdammer ver naast. Peter Houtman trof wel de roos, maar die treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. Brard zorgde tenslotte toch voor 0-4, waarna invaller Mario Been een voorzet van Wijnstekers eenvoudig niet kon missen: 0-5. Overigens hield Feyenoord aan het hele gedoe dat voor een voetbalwed strijd moest doorgaan, een gebles seerde Hoekstra over. Kort nadat hij het tweede doelpunt voor zijn reke ning had genomen, kreeg hij een trap tegen de knie. Verder spelen was toen niet meer mogelijk. Of hij woensdag present kan zijn in de bekerstrijd tegen Ajax blijft een vraag, evenals het ook onzeker is of Pierre Vermeu len zodanig hersteld is van een reeds enige tijd opgelopen verwonding dat hij weer aan de selectiegroep in de Kuip toegevoegd kan worden. Reserves MIDDELBURG De standen veklassen in Zuid I zijn: Res. 3e klas C Dongen 2 12 8 2 Grensrechter gewond bij MVV MAASTRICHT lANPi - De eer- ste-divisiewedstrijd MVV-Hera- cles 3-1is zaterdasgavond door scheidsrechter De Munmk voor tien minuten gestaakt. Dat ivasd noodzakelijk, omdat zijn grens rechter Van Boxtel gewond raakte. Van Boxtel werd aan het been getroffen door twee uit het publiek geworpen stenen. De grensrechter kon niet verder en moest worden vervangen door de op de tribune zittende schei- drechter Walraven uit Maas tricht. UTRECHT (ANP) Een van de meest dubieuze strafschop pen uit het voetbalseizoen was er debet aan, dat de typi sche O-O-wedstrijd FC Utrecht-Go Ahead Eagles toch werd opgesierd met doelpunten. De Zeeuwse scheidsrechter Gerard de Schepper wees een klein kwartier voor tijd gedecideerd naar de stip, toen Jongbloed in de punt van het strafschopgebied eerst de bal en ver volgens het standbeen van Adelaar aantikte. Nadat de langdurige Deven ter protesten waren verstomd, schoot Van de Akker beheerst raak. Go Ahead was de resterende speeltijd zo van de kook. dat FC Utrecht de score nog met een kopbal van eredivisie debutant Verkuyi kon opvoeren. Eagles' trainer Wullems begreep na afloop van de wedstrijd nog niet wat De Schepper bezielde. „Daar word ik nou misselijk van, van zulke mensen. Jongbloed speelde de bal. Zonder die strafschop had Utrecht nooit een doelpunt gemaakt" Volgens Adelaar had De Schepper groot gelijk. ..Het was een zuivere strafschop meende het neergelegde slachtoffer Jong bloed bleef het bestrijden. „Hij was een thuisfluiter. Van Ede zou voor dezelfde overtreding nooit met een strafschop bestraft zijn". De Schepper stond heel dicht bij de plek des on- heils. „Jongbloe kwam nogal onbe suisd zijn doel uit. Ik verwachtte dat er iets ging gebeuren en inderdaad, er was geen twijfel mogelijk Zo was er nog lang gespreksstof over een wedstrijd, die dat niet waard was. Het veld in de nieuwe Galgenwaard was hard en werd in de sneeuwjachten steeds gladder, Een afgelasting als elders was niet miplaatst geweest De Schepper ging er niet toe over. omdat hij niet de tijd kreeg voor een langdu rige afweging Hij arriveerde immeis pas over half drie uit het gladde Zeeland Hij dacht alleen aan begin nen en dat gebeurde een kwartier te laat. De harde onderlaag maakte bal- contróle haast onmogelijk. Utrecht boette daardoor ook aanmerkelijk aan snelheid in. Eagles was als verde digende partij duidelijk ln het voor deel. UTRECHT - FC utrecht-aanvoerder Leo van Veen il.i belaagt doelman Jan Jongbloed. Op de achtergrond Oude Wesselink. Gilze 2 Baardwijk 2 Jeka 2 Virtus 2 RKTW 3 Baronie 2 NO AD 2 Bavel 2 RSV 2 SC Gastel 2 Goes 2 Res. 3t- klas D Zierikzee 2 Terneuzer. 2 Vogelwaarde 2 Steen 2 Middelburg 3 Aardenburg 2 Sluiskil 2 HVV 2 Jong Ambon 2 Vlissingen 3 Robur 2 Zeel Sport 2 26-13 29-18 34-23 30-20 20-18 18-14 16-16 24-23 18-28 27-30 12 1 4 7 6 12-20 12 0 0 12 0 7-38 2 2 18 2 4 2 18 2 3 3 17 3 4 3 16 3 5 3 15 2 4 4 14 1 5 3 13 1 4 5 12 2 1 6 11 1 4 5 10 2 12 6 4 2 16 19- 8 12 8 0 4 16 25-15 5 22-13 3 26-23 1 18-19 15-16 1 12-19 3 20-28 15-25 1 12-23 13 0 3 10 3 17-41 3 13 2 5 13 1 4 12 1 11 2 3 6 7 1 11 2 3 6 7 1 SENFTENBERG (SID) De 19- jarigc Oostduitse atlete Heike Daute heeft zaterdag bij de Oostduitse kampioenschappen in Senftenberg het indoor-we- reldrccord verspringen verbe terd tot 6.99 meter. De 1 80 meter lange atlete had dne geldige geldige pogingen Na 6.84 en 6.88 meter sprong zij bij haar laatste poging vijf centi meter verder dan recordhoud ster Anisoara Cusmir (Roe). Daute had concurrentie van meerkampster Sabine Paetz (6.82 meteri en Marion Weser 16.58 meteri

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 11