Waterschap wil haven W olphaartsdijk verkopen Haven Burghsluis krijgt steiger voor 20 passanten Vrouwenemancipatie is niet zomaar een groepje vrouwen9 5Het klinkt allemaal heel erg simpel, maar zo was het niet9 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN AAN WATERSPORTVERENIGING Snuffelmarkt begint aan derde jaar [RIJDAG 20 JANUARI 1984 plan o n 1984 ruim 59.000 vierkante bestuur meent dat de getaxeerde [ATTENDIJKE Paul de Kraker waarde thans, vanwege de economi- meter aan quartaire wegen extra te de biljartvereniging VEG/ABV lit Souburg is na vijf ronden de tider in het jeugdkampioenschap andicap van het district Walcheren/ Ie Bevelandcn dat in clublokaal On- ler de Toren in Kattendijke gehou- len wordt. )e voorsprong die de VEG/ABV-spe- »r echter op een achtervolgend veld an vier spelers telt is minimaal, ondag. als'dit jeugdgezelschap naar ie finale toegaat kan in Kattendijke jan ook een uiterst spannend slot erwacht worden. iet de volgende tussenstand als uit- angsbasis: 1 Paul de Kraker VEG BV 8-1.23-7: 2 Ronald van Stel 7- .01-8: 3 Marianne van Veen 7-1.42-8; 4 Jan Rijpsma 6-0.67-5: 5 Cor Gouka i-O.80-6; 6 Andrea Kievit 4-1.09-8; 7 lacco Riemstra 2-1.39-8; 8 Jan Lank- lout 0-0.47-3. PZC/provincie 17 JOES Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland wil de andbouwhaven in Wolphaartsdijk verkopen aan de plaatselijke watersportvereniging. Die :lub heeft er een bedrag van 150.000 gulden voor over. Volgens het waterschapsbestuur is de laven niet meer nodig en wordt met de verkoop een oneigenlijke taak afgestoten. Overigens egt het waterschap niet toe op de exploitatie van de haven. De inkomsten zijn tot op heden teeds groter dan de uitgaven. Het bestuur beweert echter dat de exploitatielasten door een aantal factoren binnen afzienbare tijd dermate zullen stijgen, dat de baten de lasten zeker niet meer zullen dekken. je landbouwhaven wordt al een aan- vaartuigen van beroepsvissers. Een sche recessie, lager ligt. De water al jaren niet meer benut voor de enkele maal wordt de haven aange- sportvereniging heeft toegezegd dat inscheping van agrarische produk- daan voor zand- en grindtransporten. de huidige ligplaatshouders na over- en. De haven dient momenteel als Aanvankelijk was onderhandeld met dracht voorshands hun ligplaats kun- ifplaats van pleziervaartuigen en de gemeente Goes, maar daarmee kon versterken. De kosten worden ge raamd op ruim 1.5 miljoen gulden. Hoewel de sanering van het wegbe- heer volop in discussie is (en de waterschappen mogelijk de wegen kwijtraken), wil het dagelijks bestuur voorkomen dat in afwachting van te nemen beslissingen de kwaliteit van het wegennet achteruit gaat. Van daar, ondanks de onzekere toekomst, het voorstel. Het heeft ook betrekking op aanpassing van de Manneeweg bij Kloetinge. in het kader van de ruilver kaveling Kapelle-Wemeldinge (kosten 300.000 voor het waterschap). behouden Paul de Kraker aan de leiding niet tot overeenstemming worden ge- Het voorstel aan de algemene verga- ZuiVCfiltg komen aldus het waterschapsbe- dering komt aan de orde in een bijeen- stuur. Wel werd in 1979 een taxatie komst woensdag 1 februari, vanaf uitgebracht, die uitkwam op een be- 13.00 uur in het waterschapshuis in drag van ruim 310.000 gulden. Het Goes. Dan wordt ook besproken het Het dagelijks bestuur vraagt de alge mene vergadering ermee in te stem men dat in de Camperlandpolder een nieuwe rioolwaterzuiveringsinstalla tie voor westelijk Noord-Beveland wordt gebouwd De huidige installa ties in Wissenkerke, Kamperland en de Onrustpolder kunnen dan worden opgedoekt. Een definitief plan en kos- tenbegroting zijn er nog niet. maar omdat de bouw past in eerder vastge stelde plannen, wil het bestuur alvast 'groen licht' om met de grondverwer ving te kunnen beginnen. Naast de grond voor de zuiveringsinstallatie, zijn er regelingen nodig voor de aan leg van persleidingen en een rioolpers- gemaal bij Kamperland. MIDDELBURG - De Walcherse snuffelmarkt gaat het derde jaar in als zaterdagmorgen 21 januari de poorten van de vei linghallen aan de Braakman straat in Middelburg weer open gaan voor het publick Vanaf negen uur zijn ongeveer honderdvijftig kooplui present om hun tweedehands spulletjes aan te bieden aan de marktbe- zoekers. De organisatie - het Organisatie- en Evenementen bureau 'Zuid-West Nederland' - moet altijd een aantal gegadig den afwijzen omdat de ruimte van 1500 vierkante meter meer handelaren niet toelaat. In de loop van de jaren heeft de Walcherse snuffelmarkt in Mid delburg een reputatie opge bouwd die garant staat voor een grote verscheidenheid aan goe deren, aangeboden in een sfeer volle entourage. Er wordt ook gezorgd voor een drankje en een hapje tijdens de markturen. De markt duurt van negen uur 's morgens tot vijf uur zaterdag middag. HAAMSTEDE In de haven Burgh sluis komt een aparte steiger voor een twintigtal jachtjes van zoge naamde passanten. De dienst ge meentewerken Westers^Jiouwen heeft hiervoor een plan gemaakt dat donderdagavond algehele goedkeu ring verkreeg van de commissie openbare werken. De kosten zijn be groot op 160.000 gulden. Met de op stapel staande aanpassing van de haven wordt beoogd een eind te maken aan het afmeren van jacht jes op voor de beroepsvaart en visbo- ten bestemde plaatsen. Want dat is gedurende de zomermaanden in toe nemende mate het geval, aldus wet houder A. J. Padmos (openbare werken) In antwoord op vragen onderstreepte hij nog dat er geen uitbreiding van het aantal ligplaatsen voor de plezier- vaart aan de orde is ..Maar in de haven dreigt gedurende de zomer maanden. als er geen regulerende maatregelen worden getroffen, een chaotische situatie te ontstaan", al dus de wethouder. De commissie was dezelfde overtuiging toegedaan, zo bleek uit de kanttekeningen van de leden. Wethouder Padmos meldde een toe name van vandalisme in de gemeente, waarbij vooral wachthuisjes voor bus passagiers. de schoolgebouwen en lichtmasten het mikpunt vormen. „Dit neemt langzamerhand ontoe laatbare vormen aan. De schade loopt in de duizenden", aldus de voorzitter van de commissie. De commissiele den meenden dat de politie weinig kan ondernemen zolang omwonenden niet willen getuigen. „Waarschijnlijk niet uit angst voor eventuele gevol gen". stelde L. Tieleman icda). De commissie openbare werken kreeg van de directeur gemeentewerken. W. van Meerten, te horen dat het ver bouwde dorpshuis te Serooskerke op 9 maart officieel zal worden geopend. De opening van het nieuwe dorpshuis in Burgh-Haamstede vindt plaats in april. Wethouder Padmos maakte de com missie duidelijk dat het bestuur van de reinigingsdienst Schouwen-Duïve- land ondanks herhaald aandringen tot dusver niet bereid is geweest om op zondagen in liet hoogseizoen een veegwagen in te zetten om de straten schoon te maken. De vervuiling vindt voornamelijk plaats als gevolg van het nachtelijk vertier in de buurt van de café's te Renesse en I-Iaamstede. Vijf man personeel van gemeentewer ken Westerschouwen hebben op de zondagochtenden hun handen vol om de rommel weer op te ruimen. Voor dat karwei moet dan ook eigenlijk de veegwagen van de reinigingsdienst worden ingezet, maar het bestuur weigert alle medewerking, aldus de wethouder. Behalve J. van den Berge (reformato rische linie), die om principiële rede nen legen was, vond de commissie het verzoek van b en w aan de reinigingsdienst volkomen terecht. En uitgezonderd Van den Berge on dersteunden alle leden het voorne men van de wethouder om opnieuw te gaan praten met het bestuur om de veegauto eventueel maar zonder chauffeur voor de zondagse schoon maakbeurten beschikbaar te stellen. J. Janse (vvd) gaf b en w in overwe ging eens na te gaan wat het kost om particuliere schoonmakers in te schakelen. Geen bezwaar had de commissie ver der tegen het aanleggen van een was plaats met riolering voor de gemeen telijke voertuigen op het terrein van gemeentewerken aan de Burghseweg. Ook machtigde de commissie het col lege om met een voorstel in de raad te komen teneinde enige urgente voor zieningen te treffen in de aula op de begraafplaats. Voorts waren er geen bezwaren tegen een collegevoorstel aan de raad een krediet van 24.150 gulden beschikbaar te stellen voor aankoop van twee nieuwe boten en een buitenboordmotor voor de red dingsbrigade. Dynamo '70 houdt Westhoveloop in Domburg DOMBURG De atletiekvereniging Dynamo '70 uit Middelburg houdt morgen, zaterdag, de jaarlijkse Wes thoveloop in Domburg. De aanvang is 14.00 uur Het parcours gaat door het mooie natuurgebied van Westhove en Hoogduin, over goed te belopen pa den. De deelnemers kunnen zelf de te lopen afstand bepalen, namelijk 4. 9 en 15 km. Men kan vanaf 13.00 uur inschrijven op het parkeerterrein bij het kasteel Westhove. Informatie over basisonderwijs in gemeente Borsele BORSELE Het gemeentebestuur van Borsele gaat in een aantal dorps kernen algemene informatie ver strekken rond de Wet op het Basison derwijs. Op deze voorlichtingsavon den zal wethouder W. Eijssens van onderwijszaken met een van zijn ambtenaren aanwezig zijn. Deze bij eenkomsten zijn in de eerste plaats van belang voor ouders van leerlin gen van kleuter- en lagere scholen, maar zeer zeker ook voor diegenen, die kinderen hebben in de leeftijd van twee tot vier jaar. De bijeenkomsten zijn als volgt ge pland: maandag 23 januari in het verenigingsgebouw in Nieuwdorp, woensdag 25 januari in het vereni gingsgebouw in Hoedekenskerke, donderdag 26 januari in het Van Hat- tumhuis in Ellewoutsdijk, dinsdag 31 januari in de openbare lagere school in 's-Heer Abtskerke. woensdag 1 fe bruari in het verenigingsgebouw in Oudelande. maandag 6 februari in de openbare lagere school in Baarland, woensdag 8 februari in het vereni gingsgebouw in Nisse. donderdag 9 februari in het verenigingsgebouw in Driewegen en maandag 13 februari in het verenigingsgebouw in Borssele. Alle informatie-avonden beginnen om 20.00 uur Voorzitster Nel Demmenie-de Mol van de stichting vrouwenemancipatie Zeeland knoopte donderdag de eindjes aan elkaar bij de officiële opening van het regionale steunpunt vrouwenemancipatie in Axel DERDE STEUNPUNT, IN AXEL, GEOPEND AXEL „Vrouwen zijn gewend om te vechten, zij zijn gewend om problemen te overwinnen". Een op merking van voorzitter Nel Dem- menie-De Mol van de stichting Vrouwenemancipatie Zeeland don derdagmorgen bij de opening van het regionaal steunpunt in Axel. „Want de Vrouwenemancipatie in Zeeland bestaat niet uit zomaar een groepje vrouwen...". Het emancipatiekantoor in Axel is na Walcheren en SchouwenDutve- land het derde in een reeks van vijf steunpunten van de stichting Vrou wenemancipatie. Binnen afzienbare tijd volgt nog de opening van kanto ren voor Zuid-Beveland (Goes) en West-Zeeuwsch-Vlaanderen (Oost burg). Bij de openingshandeling gisteren verving mevrouw Demmenie de Zeeuwse gedeputeerde voor eman cipatiezaken Esther MarisKoster. die eerder deze week door ziekte werd geveld Bij die opening in Axel verbond de vooratter symbolisch twee rode draadjes met elkaar, daarmee de intentie van de vrouwe nemancipatie aangevend Want daarvoor had Antonie de Beaumont als lid van de begelei dingsgroep al aangegeven dat vrou wenemancipatie dan wel al vele tientallen jaren bestaat (zij verwees naar de suffragettes in Engeland rond de eeuwwisseling die streden voor vrouwenkiesrecht!, maar dat er toch 'steeds weer een nieuw pa troontje aan het breiwerk wordt toegevoegd maar het werk op zich nog steeds niet af is'. Nieuwe fase De Beaumont: „Met dit steunpunt is een nieuwe fase in het emancipa tiewerk ingegaan, echter wel met behoud van dezelfde taak: het be vorderen van een gelijkwaardige positie voor mannen en vrouwen Want nog steeds ontmoeten vrou wen op het maatschappelijk vlak veel meer obstakels dan mannen. Daarom behoort de vrouweneman cipatie steeds weer te wijzen op de zere plekken die de beeldvorming van de vrouw in stand houden". Op het Axelse kantoor zetelt Char lotte van Hoorn-Visser als emanci patiewerkster. Zij geeft ondersteu ning aan vrouwengroepen en -orga nisaties bij het opzetten van acties, informatiebijeenkomsten, proble^ men met instanties over bij voor beeld subsidies. Het emancipatie kantoor staat voorts ook open voor vrouwen met persoonlijke proble men of vragen P. Van I waarden eerste tafeltennis Yerseke YERSEKE Dc tafeltennisvereni ging Yerseke heeft onlangs haar club kampioenschap gehouden. In de A-klasse werd P. van Iwaarden eerste. Op de tweede plaats eindigde de drievoudig kampioen S Stange De derde, vierde en vijfde plaats wa ren voor respectievelijk C. Koole. R Sinke en C de Blaey In de B-klasse bleef T Sinke ongesla gen kampioen voor P. Hollestelle. L. Meyaard bereikte de derde plaats. De vierde en vijfde plaats waren voor respectievelijk A. Hoogstrate en als eerste meisje E. Jobse. Openbare vergadering sportraad Zierikzee ZIERIKZEEDe Zierikzeese sport raad houdt donderdag 9 februari een openbare vergadering in het Huis van Nassau in Zierikzee. In deze vergadering geeft de wethou der van sportzaken L. J van Gastel uitleg over de stand van zaken bij de aanleg van nieuwe sportvelden aan de Lange Blokweg Ook de op stapel staande herinrichting van het oude sportpark wordt besproken. De vergadering van de sportraad be gint om half acht OES Trouwzaal stadhuis. 20 uur: oncert door Het Raguenet Ensem- IEINKENSZAND De Stenge, 21 iur: concert groepen 'The View' en "'eed Back'. 1ULST Den Dullaert, 20 uur: optre- Jen Het Koninklijk Ballet van Vlaan- ieren. IIDDELBURG American, 21.30 iur optreden groep 'Straight,'. USSINGEN Open Hof. 20 uur: iimavond over Scheepvaart en Visse- >e Piek. 21 uur. concert groep 'Edge'. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Cinem'Actu- e! I. 19 en 21.30 uur: Never say never igain, 12 jr.; ünem'Actueel II, 19 en 21.30 uur The Ironx Warriors. 16 jr linem'Actueel III. 20 uur: Sophie's hoise. 16 jr. 'OES Grand. 20 uur: The Bronx Farnors. 16 jr. Il'LST De Koning van Engeland. 9 en 21.30 uur: Caligula II. 18 jr.; 19 uur: Never say never again, a.l.; 19 uur: The crime busters, a.l.; 19 en 11.30 uur Een moordboef, a.l., 21.30 Uur: Sophie's choise, 16 jr.; 21.30 uur: osefine Mutzenbacher deel 4. 18 jr. 10STBURG Ledel. 20 uur: Super- nan III. a.l. fERNEUZEN Luxor. 19.30 en 21.45 The Osterman weekend, a.l.: uur: The return of the Jedi. a 1 11.45 uur: Zes blondjes op de Tiroler - oer, 16 jr. i'LISSINGEN Alhambra I, 20 uur: lever say never again, a.l,, 23 uur: Iwoele zonnetrip, 18 jr.. Uhambra II. 20 uur: The Osterman reekend. a.l.; 23 uur: Bataljon der erdoemden. 18 jr. ENTOONSTELLINGEN IXEL Bibliotheek, openingsuren feszaal. werken ZVU-cursisten. 'alerie Bellemans. 10-18 uur: Illustra- les van Jenny Collot d'Escury. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, H-17 uur: 'Krabbels en kapitale teke- ilngen'. IRUINISSE Hal gemeentehuis, 9- 12 en 14-17 uur: 'De rest', werken unateurs. •OMBliRG Biologisch Museum. 0-17 uur: 'De Natuur in Zeeland' en Dieren in de natuur'. GOES Lunehcafé, 9-iö uur. beeld houwwerken en pastels van Matthy Murre. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. KRUISPOLDERHAVEN 'Den Burtman' vanaf 14 uur: werken van Piet Boelens (I'm 30/1). MIDDELBURG De Vleeshal. 13-17 uur: Plastieken van Tony Cragg: Zeeuws Kunstenaars Centrum. 13.30- 17.30 en 19-21 uur 'Landschap', werken van Han ter Keurs; St. Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. Demerary, 9-17 uur: diverse ambach ten en exposities. OOSTBURG Atelier Oudestad 66. 10-12 en 14-18 uur werken van Jan Verschoore. O.-SOl'BURG Bibliotheek 13.30- 17.30 en 18-20 uur: werken Ferrie Kagie. TERNEUZEN Museum. 9-12 en 13-17 uur: werken ZIKV-cursisten. Galerie 'Arty Party'. 10-21 uur: werken Willy de Houck VLISSINGEN Hal stadhuis, 9-12 en 13.30-17 uur: Fototentoonstelling, Galerie Bellamy, Museum, 10-12.30 en 13 30-17 uur- Lino's van Batayus Wes terhuis; Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur. expositie levende reptielen, amfibieën en msekten. Bethesda-St. Josephziekenhuis: foto tentoonstelling foto- en diaclub Mid delburg. YERSEKE Atelier Dam Tvyee, 10- 18 uur: expositie van schaal- en schelpdieren en werken div kunste naars IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13 30-17 uur 'Over en rond het trek paard'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 iook voor milieuklachiem Zecuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n liJT Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. VERZETSKRUIS VOOR HOMMERS SR. TERNEUZEN Als hij in februari '45 wordt opgepakt en overge bracht naar het beruchte Oranjeho tel in Schevcningen weet zijn vrouw wat haar te doen staat. Ze laadt hun dochtertje en wat spul len, die de vijand beter niet in banden kan krijgen, op een kinder wagen en vertrekt naar vrienden. Bij de zending tóch al explosief zit een kist granaten, buitge maakt op de Duitsers. „Die was te zwaar om in eén keer te vervoeren. Dat deed ze in gedeelten", herin nert hij zich glimlachend. En in eens schiet hem te binnen, dat hij de lange geweren, waarmee hij over straat fietste, verborg tussen vishengels. „Dan vielen die lopen niet zo op". Henk Hommers sr uit Temeuzen kreeg begin deze week een veizets- herdenkingskruis voor zijn illegale werk in '40- 45. „Geef het me maar zó", zei de 64-jarige tegen burge meester Oc keioen, toen die hem op een besloten bijeenkomst in de bur gerzaal van het stadhuis dc onder scheiding wilde opspelden. „Geel" het me maar zo. Want ik hou niet van al die poespas Achteraf, op een krukje in zijn fotozaak aan de Noordstraatpromenade (half bril letje en ook verder every inch a gentleman') geeft hij toe ..dat het me toch wel wat heeft gedaan". „Ik heb het zelf niet aangevraagd, maar ach, je kunt het zien als een blijk van erkenning voor alles watje hebt gedaan en meegemaakt". Mensen van illegaliteit, in Arnhem halen de jonge wachtmeester bij de marechaussee („ik was toen 23, 24 Dat is jong Te jong. zeg je achter af'! bij het verzetswerk Hy wordt commandant van een vliegende bri gade in Rotterdam-noord, geeft wa peninstructie op verborgen plaat sen als een oude rijtuigfabriek. een school en een katholieke kerk en verbergt onderduikers, onder wie de commandant van de overval op het distributiekantoor aan het Afri- kaandersplein, januari '45. Simpel Henk.Hommers sr. „Geef het me de glimlach en een vage blik over de halve glazen als hij zegt: „Het klinkt allemaal heel simpel, ik weet het. Maar zo simpel was het natuurlijk niet. We hadden een zender van Radio Oranje in huis. Daarmee gingen berichten naar Engeland. Naast ons was het wachtlokaal van de Duitsers. Héél makkelijk, ja. Onder in de kelder hadden we een wapenopslagplaats. Je rolt er gewoon in. Er kwamen mensen bij me met oude Neder landse geweren. Of ik wapenin structie wilde geven. Ik had op een gegeven moment de verantwoor ding voor 60 man. Ook een wapen dropping meegemaakt. In Berkel- Rodenrijs". Puur toeval („ik heb geluk gehad") voorkomt dat hij met een groep gevangenen van het Oranjehotel op transport wordt gesteld naar het concentratiekamp Neuengamme. „Dat was wél de bedoeling Maar op het moment dat de anderen weggin gen groeven een collega en ik gra ven op de Waalsdorpervlakte Die 120 125 man van dat transport zijn gefusilleerd bij Woeste Hoeve in de buurt van Apeldoorn. Dat gebeurde in opdracht van Rauter" Hij zwijgt. Als het aan hem ligt had hij dat herdenkingskruis in stilte gekregen. Maar dat Ockelocn „blij is met zulke inwoners" doet hem plezier. En daar moet liet dan maar bij blijven. „Wilt u hier even gaan zitten voor de pasfoto? Even oplet tenja". VEEMARKT UTRECHT Aanvoer- slachtvee 750, stieren 90. ge- bruiksvee 160 jongvee 150 nuka's 844, slachtschapen en lammeren 1665. varkens 681. biggen 74. bokken en geilen 19. paar den 259. totaal 4692 Prijzen 2per stuk> nuka's voor dc mest roodbont 200-495. zwartbont 140-305. weiaelammeren 175-225. biggen, lichte 85-110. zware 110-120. bokken en geiten 40-110. (per kg geslacht gewicht) extra kwaliteit dikbillen 13,00-14,00 stieren (resp. le en 2e kw) 8,25-8.85 en 7,10-8,15, vaarzen (resp le en 2e kw 8,25-8,85 en 7,00-3,25, koelen (resp ie. 2e en 3e kw) 8,00-9,00. 6.90-8.00 en 6,00-7,90. worstkoeien 5,20-6,00. schapen 200-270. per kg geslacht gewicht 5.00-8.00. lammeren 200-300. per kg geslacht gewicht 10 50-11.50. varkens per kg levend gewicht 2.70-2.80. zeugen per kg levend gewacht iresp. le en 2e kwi 2.55-2,60 en 2.40-2,50; iper -tuki melk- en kaifkoeien iresp. le en 2e soort) 2400-2900. 2000-2400. kalfvaarzen iresp. le en 2e soort) 2200-2600 en 1750-2150. guste koeien 1325-1850. enter stieren 1200-1700, pinken 1000-1350, gras kalveren 500-1000 Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee slecht - lager, stieren matigw - gelijk, gebruiksvee rustig - lager, jongevee kalm - prijsh., nuka's kalm - prijshslachtschapen en lammeren vlot - hoger, varkens redelijk - hoger, biggen Dauw - prijsh.. bokken en geiten kalm - gelijk, paarden rustig - gelijk Fruitveiling Barendrecht. 19 januari 1984 Voorverkoop Conference klasse II 65"75 15 ton 1.53-1,55, 55 65 40 ton 1,27-1,29. 45 55 14 Lon 95-96 Appelen Cox's Orange Pippin vanaf 80 op 1,15-2,07. 1.77-2.17 1.79-2,22. 1,67-1.92, 60/65 1,21-1.58, aanvoer 17 ton Golden Delicious vanaf 80'90 95-1,21, 89- 1,13. 60/70 76-84. aanvoer 30 ton. Goudrei- netten vanaf 90 op 85-93, 89-1.23, 70'80 1,03-1,37. aanvoer 12 ton. Rode Goudreinet- ten vanaf 90 op 85-1,01, 1,09-1,35, 70 80 1. IS-1.40. aanvoer 11 ton. Jonagold 90 en op 97-2.11. 80 90 1,19-2,54, aanvoer 3 ton Lax- ton Superbe vanaf 80 90 86-1,16. 92-1,38, 6070 62-1,11. aanvoer 5 ton Karmijn de Sonnaville vanaf 80/90 1.63-1,68, 1.32-1,36. 60 70 74-1,04, aanvoer 6 ton Winston vanaf 80/90 82-1,16, 86-1,28, 60/70 54-95, aanvoer 8 ton Peren Doyenne du Cornice klasse II vanaf 80'9Q 72-99, 79-1 ?4 60/70 62-1 09 aanvoer 19 ton Saint Remy klasse II vanaf 70 80 64-90. 60-84. 50 60 54-64, aanvoer 5 ton. Totaal aanvoer appelen 99 ton. totaal aan voer peren 25 ton. Groenteveiling Barendrecht. 19 januari 1981 Aardappelen bintje bonken 56-65, groot 46-59. eigenheimer 85-86. Irene 63-87. andij vie A 2,51-2.82 B 1.83-2.19. bieslook 1.03- 1.07, bloemkool 2.10-3.30. boerenkool 86- 1,32, Chinese kooll.34-1,48. knolselderij van- ar 10 stuks per bak 90-1,19. 82-1,22, 76-1,12. 25-56. 25 stuks 4-25. knolselderij per kilo 13-67. koolrapen 51-57. groene kool 24-58, witte kool 71-86 rode kool 31-93. kroten 7-56 peterselie 38-1.03. pre) 81-1.29. selderij 24-1.10. spitskool 1.49-1.74, uien bonken 77-1.06. grof 67-79 middel 49-61 drieling 36-43 pikler 5-15. geschoond 82-1 05. winter peen grof 37-66. middel 34-60. fijn 22-35 witlof kort super 2.20-2,50. kort 1 1.90-2 40 kort IA 1.90-2.20. lang IA 2.20. lang IB 2.00-2.20 kort II 1.10-2,30, lang II 90-1.80 klasse III 40-1.70. COOP. VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD Aanvoer 4.074 900 stuks, stemming redelijk Prezen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 15.25-15.55 van 55-56 gram 15.70-15 85 van 60-61 gram 16.20-16.25 en van 65-66 gram 16 60-17.00 EIERVEILING BARNEVELD Aanvoer 1 226 100 stuks, stemming vlot Prijzen in gulden per 100 stuks eieren van 5152 gram 15.20-15.70. van 56-57 gram 15.80-15,90. van 61-62 gram 16.20-16,65 en van 66-67 gram 17.00-17.30.EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer ca. 700.000 stuks stemming vlot Prezen In gulden, eieren van 48-54 gram 16.25-16.75 per 100 stuks, kg-prijs 3 39-3.10 van 57-61 gram 17.25-17,70 per 100 stuks, kg-prijs 3 03-2.90 van 64-67 giam 17.85-18.25 per 100 stuks, kg-prijs 2.79-2.72. Scharreleieren 1,00-1,75 per 100 stuks hoger VEILING KAPELLE Voorverkoop conference 2 65 75 152. 55-65 127-129. 45 55 94. 1 55 65 137 golden deli Clous 1 80 90 120-132. 70 80 96-110. 65 70 79-83. 60 70 72-75. 60-65 65-65 2 80 90 10! 117. 70 80 89-93.65 70 75 76 60 70 71-72.60 65 59-60. jona gold 1 100 84-91. 90-100 141-195. 80 90 211-252. 70 80 183-247 65 70 126. 2 100 70. 90 100 103. 80 90 133, 70 80 130. 2a 100 88, 90 100 124-141. 80/90 165-202, 70/80 152-177, 6570 111, Winston 1 75/85 126, 70 75 120-129, 65-70 102-119. 60-65 71-81. 2 85 87, 75/85 114-122. 70/75 116-122. 2 65/70 104-114, 60/65 67-76. 55/60 48. cox orange pippin 1 80'90 166-171. 70/80 200-228. 65-70 186-195. 60-65 132-136. 55 86-87. 2 80-90 162. 70'80 134-188. 65 70 130-172. 60 65 88-130. 55-60 71-84. kar mijn 1 90 100 96-100. 80 9. 166. 70 80 170, 2 90 100 92. 2 80 90 137, 70 80 52. 65 70 105 rode goudrenet 2 95 96-98 85 95 114-135, 2 75 85 116-133. 65 75 124. zoete ermeaard 1 70 75 172. 65 70 168, 55 60 90 50 55 52. kroetappelen 42 50, doyenne du cornice 2 90 72. 80 90 86-109. 70 80 93-116, 65 70 68-99. 60 65 52-80. conference 2 55-65 90. 55/65 noz 59. 2b 60'70 40-69. 55-60 28-45. beurre alexan- der lucas2 55-60 45. 50 55 30. saint remy 1 80 81-83, 70 80 83-91, 60'70 78-87. 2 70 80 77. 60 70 76. 50 60 37-59. gieser wildeman 1 60 70 135-155. 55 60 87-126. 50 55 72-76. 2 6070 82. 55 60 107-115 50 55 $2.45 50 25-56. groenten, knolselderij 35-47 per kilo. uien 44-57. sprui ten 69, groene kool 35. spitskool 87. rode kool 60-68 prei 28-69. boerekool 58. witte kool 60. aardappelen 29 VEILING SINT-ANNALAND 19 Januari. Uien maat 40 opwaarts klasse 2NL ƒ71,-. Drielingen maal. 35 tot 40 op waarts klasse 2NL 40,10. Uienprijs per 100 kilo. Aanvoer 63 ton. Aardappcllermijnmarkt. Datum 19janua ri Bintje 50 mm opw April laten 92,50. bieden 92.30. slot 92.50 November laten 33.00. bieden 32.70. slot 33.00 Mei- 96,50, bieden 96.00. slot 96.00 Stemming novem bcr goed prijshoudend Mei vast. Open staande posities april min 251 wordt 3844 November plus 15 wordt 41 Mei plus 11 wordt 314. Omzet april, hoogste prijs 92.50. laagste prijs 69,00, laatste zaken 60x92,50 Mei hoogste prijs 90.00, laagste prijs 95,10. laatste zaken 14x96.00vNovember: 5x33,00. Dag april 932 November' 5 Met: 41 Bintje 35 50 mm opw April laten 62,00. bieden 61,00, slot 61.00 Mei slot 63 00 Openstaande posities april min 11 wordt Mei 20 Omzet apnl hoogste prijs Granaat gevonden in duinen Haamstede HAAMSTEDE - Een wandelaar heeft bij een duinovergang in het gebied van de Domeinen in Haamstede een granaat gevonden Het projectiel is na onderzoek door de politie onschade lijk gemaakt door de gewaarschuwde explosieven opruimingsdienst uit Gtl- ze-Rijen. Expositie etsen en glas 'De Wijnstock' in Middelburg MIDDELBURG - In de galerie 'De Wijnstock' in Middelburg wordt van 28 januan tot 24 maart een tentoon stelling gehouden van etsen en aqua rellen van Anskie van der Zee uit Oostkapelle Tegelijk met deze ten toonstelling is in de galerie ook een collectie glaswerk te bezichtigen van onder meer Copier. Meydam, Valke- ma en De Bazel. De opening van de expositie wordt verricht door me vrouw G W van Montfrans-Hartman. burgemeester van Veere De opening Is om 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 33