Raad Sint-Philipsland is boos op de sociale dienst Juwelier in het goud Geen rechtsvervolging voor reizen zonder treinkaartje Onderwijsinspectrice opende nieuw schoolgebouw in Yerseke Vlissingse commissie wil oversteekplaats zonder verkeerslichten LATE NAVORDERING VAN 37.000 GULDEN SINT-PHILIPSLAND De gemeenteraad van Sint-Philipsland is verbolgen op de interge meentelijke sociale dienst voor Scliouwen-Duiveland en Sint-Philipsland. Vlak voor de jaarwisseling 1983/84 presenteerde deze dienst nog een nagekomen rekening over 1982 aan de gemeente. Het bedrag: ruim 37.000 gulden. Niet alleen geeft het geen pas om met dergelijke 'verrassingen' te komen; het is ook volkomen fout dat de dienst er zo ontzettend laat mee komt: die teneur viel woensdag in de Fliplandse raadsvergadering te beluisteren uit opmerkingen van de raadsleden J. de Jager (cda) en L. den Engelsman (sgp). Burgemeester T Vogel was het vol mondig met de raadsleden eens. „Een onjuiste gang van zaken", zei hij. eraan toevoegend dat het college van burgemeester en wethouders inmid dels om opheldering gevraagd heeft in een brief aan de dienst (waarvan raadslid Den Engelsman de toonzet ting bepaald ten onrechte aan de vriendelijke kant vond). De burge meester liet weten dat van het onver wachte tekort het rijk het leeuweaan deel i90 procent) aan de gemeente terugbetaalt. Wethouder A. Kosten (algemeen belang), vertegenwoordi ger van de gemeente in het bestuur van de sociale dienst, vertelde dat hy als bestuurslid ook pas uiterst laat op de hoogte was van de tegenvaller De wethouder weet het laat beschik baar komen van de cijfers aan het feit Ouderen Geersdijk bijeen GEERSDIJK De afdeling Geers dijk van de stichting welzijn voor ouderen hield een bijeenkomst in het Drentehuis in Geersdijk. De heren Noorthoek en Buwalda, respectieve lijk functionarissen van welzijnszaken van de gemeenten Kortgene en Wis- senkerke. gaven inlichtingen over het gebruik van gemeentegebouwen Voorts werd meegedeeld dat de socië teit in Kats direct na de zomervakan tie gebruik kan gaan maken van het nieuwe dorpshuis Tenslotte werd be sloten dat de voorlichtingsmiddag m Kortgene wordt gehouden op 20 fe bruari. in Kamperland op 6 februari, in Colijnsplaat op maandag 23 januari en op 22 en 29 februari en in Kats op 10 februari. Edwin Voet algemeen koning van Soranus HEINKENSZAND - In 'La Paloma' in Heinkenszand hielden 'Soranus' en 'Soranus 2' een gezamenlijke koning- schieting op de liggende wip Edwin Voet werd door de vogel vijf maar af te schieten, algemeen koning van beide verenigingen Bij 'Soranus' werd G Voet na een kampstnjd met A. de Jonge koning voor 1984. 'Soranus 2' zag na een kamping met M. Koole. Jac. van de Velde koning worden. Van beide verenigingen na men in totaal 24 schutters deel. De winnaars mogen hun titel zaterdag 21 januari verdedigen op de schieting van de Keizers en Koningen van Zuid-Beveland. Deze begint om 13.00 uur te Yerseke, waarna de kampioen- schieting om 14.00 uur begint Buurtwerk Goes-Zuid kiest werkbestuur dat de vele gegevens grotendeels handmatig verwerkt moesten worden Hij had de overtuiging dat zulks in de toekomst sneller zal gaan, "omdat de intergemeentelijke sociale dienst stapsgewijs overgaat op een compu ter. Overigens merkte burgemeester I nformatie-a vond schapenhouders POORTVLIET Tijdens een regio nale informatie-avond voor schapen -en geitenhouders in cal'é 'Tolrust' in Poortvliet is onder meer gesproken over de voeding en verzorging van schapen en geiten. In de forumdiscus sie kon men vragen stellen over deze tak van veeteelt. Ook de Thoolse dagen (1984) kwamen tijdens de discussie aan de orde Dit jaar zijn er drie rubrieken voor scha pen die niet ln het stamboek staan. Vorig jaar waren dat er twee. De veertig aanwezigen waren duide lijk opgelucht over het oplossen van de recente schapendiefstallen in de regio- In het provinciaal bestuur werden M. Geuze en C. Burgers herkozen. Vogel op dat hij geen idee heeft of de financiële resultaten van de sociale dienst over 1983 eveneens aanleiding zullen geven voor een navordering op de deelnemende gemeenten Hij toon de zich er trouwens bezorgd over dat een zo kleine gemeente als Sint-Phi- lipsland geconfronteerd wordt met uiterst hoge uitgaven in de sociale sector. Medewerker Met 5 tegen 2 stemmen benoemde de raad W. Hoek tot medewerker buiten dienst. A. van Duuren. de door het college aanbevolen kandidaat, kreeg 2 stemmen. De uitslag werd met bijval van de volle publieke tribune aangehoord. De raadsleden (die ook al een besloten, informele vergade ring aan de benoeming wijdden) wa ren boos over het feit dat het college van burgemeester en wethouders de uitslag van de selectie al aan de kandidaten had laten weten, vóórdat de raad was ingelicht. Zo'n achter stelling vonden de raadsleden maar niks. Burgemeester Vogel beloofde beterschap. Uitvoerig praatte de raad over een brief van P. Huijser en E. Roozemond- Kunst A Kornaat (partij voor alge meen belang) stelde dat brieven met klachten tin dit geval wegens overlast van blaffende honden) niet met naam en toenaam van de indieners in open bare raadsvergaderingen behandeld kunnen worden Hij meende dat in dergelijke situaties méér anonimiteit betoond moet worden. De CDA'er De Jager viel hem daarin bij SGP-raads- lid Den Engelsman daarentegen wees erop dat brieven aan de gemeente raad in het openbaai- behandeld beho ren te worden. Ook burgemeester Vo gel was wars van geheimzinnig doene- rij in dergelijke gevallen Hij beklem toonde dat alleen als de persoonlijke levenssfeer in het gedrang komt, er waarborgen voor bescherming dienen te zijn. Vogel zag een oplossing van de blafoverlast op korte termijn niet zit ten. Hij noemde het ten principale opjuist als mensen die brieven schrij ven aan de raad. daarover door mede burgers lastig gevallen worden. OP NIEUWE ZU1DBEEKSEWEG VLISSINGEN - De meerderheid van de Vlissingse commissie van advies en bijstand voor de financiën heeft woensdag een positief advies uitge bracht over het voorstel van het college van b en w, om een voetgan gersoversteekplaats zonder verkeers lichten aan tc laten leggen over de Nieuwe Zuidbeekseweg. ter hoogte van de ontsluitingsvveg Bossen- burgh. B en w willen bovendien de verkeerslichten bij de al aanwezige oversteekplaatsen verwijderen. De raadsleden J. Schaap (D'66) en M. Nelemans (pvda) adviseerden nega tief. De aanleg van de derde oversteek plaats is al lange tijd ter sprake. Sinds enkele jaren is een met verkeerslich ten beveiligde oversteekplaats op de kruising met de Langeleenweg m ge bruik en een bij Sterkenburg. Voet gangers blijken echter ook op enkele andere plaatsen 'illegaal over te ste ken, waardoor herhaaldelijk gevaarlij ke verkeerssituaties ontstaan Bewo ners van de wijk Bossenburgh hebben dan ook al herhaaldelijk aangedron gen op een oversteekplaats voor voet gangers (en fietsers.) Het college meent echter dat de ver keerslichten alleen een schijnveilig heid geven, omdat, spelende jeugd de twee al aanwezige verkeerslichten on nodig op rood zetten, waardoor vele automobilisten geneigd zouden zijn om niet meer te stoppen voor rood B en w willen daarom een oversteek plaats zonder verkeerslichten en de verkeerslichten bij de al aanwezige oversteekplaatsen verwijderen De to tale kosten daarvoor worden geraamd op 21 500 gulden. Raadslid Nelemans stelde dat de be woners al jaren een oversteekplaats met verkeerslichten eisen. ..Zonder verkeerslichten wordt de nieuwe Zuidbeekseweg een nog groter race baan dan nu al het geval is", zei hij. Raadslid Schaap wilde weten of een oversteekplaats met verkeerslichten inderdaad 50.000 gulden zal kosten. Hij zei de meerkosten wel te willen opbrengen, omdat die niet opwegen tegen de grotere veiligheid. Ontspanningsmiddag in Haestinge SINT-MAARTENSDIJK In ont spanningsruimte 'Haestinge' in Sint- Maartensdijk wordt zaterdag 28 ja nuari een disco-avond gehouden. De jeugdvereniging 'Scarpenesse' uit Scherpenisse verleent medewerking met de mobiele disco. De disco-avond begint om 19.30 uur. Ledenvergadering Veilig Verkeer Poortvliet POORTVLIET De afdeling Scher penisse Poortvliet van Veilig Ver keer Nederland (VVN) houdt vrijdag 27 januari in cafe 'Tolrust' in Poort vliet haar algemene ledenvergade ring. Op de agenda staat onder meer de behandeling van de jaarverslagen door penningmeester R. Uyl en secre taris M Murre. Hierna volgt een be- dryvenquiz met als deenemers de leden uit Scherpenisse en Poortvliet. Ook kan men kijken naar een diaserie over het jubileumfeest dat in juni 1983 werd gehouden. Toen bestond de af deling Scherpenisse en Poortvliet vijf entwintig jaar. 'Euterpe' geeft uitvoering in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De mu ziekvereniging 'Euterpe' uit Sint- Maarterisdyk houdt haar jaarlijkse uitvoering op vrijdag 27 januari in gemeenschapscentrum 'Haestinge' aan de Sportlaan in Sint-Maartens dijk Om 19.30 uur houdt voorzitter M. van Damme een welkomstwoord en daarna volgen optredens van de mu ziekgroep onder leiding van B. van Os uit Wouw. De majoretten onder lei ding van Lianne Vermeulen geven een show Voorts brengt toneelgroep 'AIOS' het spel 'damping Bellefleur'. Afsluitend is er dansmuziek door het Peperbuskwarte't. Burgemeester mr W. Blanken van Goes speldt de onderscheiding op bij jmvelier Fabery de Jonge. Links mevrouw Fabery de Jonge. GOES De Goese juwelier D. Fabery de Jonge (81) heeft woensdag uit handen van burgemeester mr W. Blanken van Goes de eremedaille in goud. verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ontvangen. Fabery de Jonge kreeg de onderscheiding vanwege het 150-jarig bestaan van het juweliersbedrijf Fabery de Jonge BV en vanwege zijn jarenlange inzet voor het gemeen schapsleven. Een en ander gebeurde tijdeus een jubilcumreceptie in de zaak aan de Lange Kerkstraat in Goes. De bijeenkomst werd druk bezocht door familie en personeelsleden. Geschenken waren er natuurlijk ook voor de bejaarde juwelier: het familiebedrijf uit Apel doorn kwam met twee gegraveerde kandelaars en het personeel schonk Fabery de Jonge een klok met de familiewapens van de Fabery's en de De Jonge's erop. Burgemeester Blanken hield voorafgaande aan het opspelden van de medaille een toespraakje, waarin hij de verbondenheid van de gemeente Goes met het familiebedrijf belichtte. Ondanks zijn hoge leeftyd is Fabery de Jonge nog steeds actief in het bedrijf, hoewel hij zich minder dan vroeger inlaat met de directe dagelijkse gang van zaken. Fabery de Jonge houdt ch tegenwoordig hoofdzakelijk bezig met administratief werk en taxa ties. Hij heeft er ruim 65 werkjaren opzitten. Naast het werk met goud, zilver en juwelen is Fabery de Jonge betrokken geweest bij een aantal maatschappelijke instellingen. Hij was in de jaren dertig lid van het bestuur van Midza (een winkeliersvereniging) en be stuurslid van de christelijke kleuterschool evenals bestuurslid van de christelijke nationale school in Goes. In 1944 was hij actief in het Rode Kruis bij de sociale verbindingsgroep vrijwilligers. Voorts zat hij in de commissie tot wering van schoolverzuim (1946). Fabery de Jónge is jarenlang lid geweest van de diaconie van de gereformeerde kerk in Goes, waarvan hij vanaf 1946 de functie van voorzitter vervulde Van 1960 tot 1974 was hij lid van het bestuur van het bejaardentehuis Schild en Hof in Goes. Momenteel is Fabery de Jonge voorzitter van de bewonerscommissie van De Schakel. KANTONRECHTER MIDDELBURG De stichting buurtwerk. 1 Goes-Zuid vergadert 26 januari om 20.00 uur in De Pit. Door een statuten wijziging bepaalt het algemeen be stuur niet langer het beleid binnen de stichting maar een bestuursraad, sa mengesteld uit vertegenwoordigers van de vrijwilligers, die bij de stich ting betrokken zijn en een aantal leden op persoonlijke titel. Die laat- sten moeten tijdens de vergadering worden gekozen Verder moet een werkbestuur van zeven leden worden gekozen alsmede een beheerscommis sie voor De Pit. Schietingen OUDELANDE In café 'Centrum' in Oudelande hield de handboogvereni ging 'Ons Genoegen' een schieting op de liggende wippewn. Er waren 42 schutters. Uitslag eerste wip eeste hoofdvogel A Janse Doel Naar Hoger. Wolphaartsdijk. tweede hoofdvogel J Vermeule Zeelandia Ovezande. eerste zijvogel R. de Meester tweede zijvogel A Clarijs ADLM Kwaden- damme. vierde zij vogel J Goetheer Juliana Oudelande; eerste kal W Remijnse Edele Handboog Oudelande. tweede kal C Stou- thamer Zorgvlled Ellewoutsdjjk; derde kal C Stouthamer Edele Handboog, vierde kal M. van Steenbergen Willem Teil Ovezande, meeste kleine vogels P. Stouthamer Zorg- vlied zes stuks. Uitslag tweede wip. de beide hoofdvogels waren voor R. Beukema St. Andries, eerste zij vogel J. Vermeule Zeelandia, t weede zij - vogel mevr B. Schipper, derde zijvogel R de Meester beiden St Andnes. vierde zij vo gel H van Stee Diana Yerseke, de eerste cn tweede kal waren voor M Kriekaard Diana, derde kal. R Beukema St Andries. vierde kal A. Janse Doel Naar Hoger, meeste kleine vogels P Verheyke Zorgvlied, vier stuks De vliegende vogelpnjzen waren voorM J Verdonk Doel Naar Hoger en Joh Rentmeester Willem Teil In 'Bar R2' hield de handboogverem ging 'Spes Nostra' uit Ovezande een schieting op de liggende wippen Er waren 63 schutters. Uitslag eerste wip hoofdvogel W Verbeek, eerste zijvogelk J Hoondert, tweede zijvo gel M. Donkers, allen Spes Nostra Ove/.an de. eerste bovenkal W Boudens Willem Teil OVezande, eerste onderkal J Vermeule Zeelandia Ovezande. eerste klep F Koens Spes Nostra, tweede klep P. Boonman, derde klep Jos Rentmeester, beiden Willem Teil De vliegende vogelpryzen waren voor C Stouthamer en D Remijnse. belden Edele Handboog Oudelande Meeste kleine vogels J. A.RiJk ADLM Kwadendamme en P Vette Concordia 's-Heerenhoek. elk ze ven stuks Uitslag tweede wip eerste hoofdvogel F Koens Spes Nostra Ovezande tweede hoofdvogel J van Steenbergen Willem Teil, eerste zijvogel H Koens, tweede zfj vogel H Koens Sr beiden Spes Nostra, eerste kal A. Rentmeester Cz. Willem Teil, tweede kal J v. d Dries Eensgezindheid, derde kal, M van Beers, vierde kal C. Remfjn belden Spes Nostra. i YERSEKE De inspectrice van het kleuter- en lager onderwijs in dc inspectie Goes, drs W. P. Bouwman, heeft woensdagmiddag samen met enkele leerlingen, op feestelijke wij ze de nieuwe school voor basisonder wijs op gereformeerde grondslag in Yerseke officieel geopend. De leerlin gen droegen kleurige hoeden en had den een erehaag gevormd waarin onder het zingen van een openings lied. de sleutel van het nieuwe ge bouw werd doorgegeven naar de in spectrice, die vervolgens de deur van de nieuwe Ds G. II. Kerstenschool ontsloot. Voorafgaande aan de opening was er een byeenkomst in het verenigingsge bouw van de gereformeerde gemeen te, waar verschillende sprekers het woord voerden. De voorzitter van het schoolbestuur, ds C. van der Poel, opende de bijeen komst met gebed en las vervolgens uit de Bijbel. Daarna verwelkomde hij de aanwezigen en zei in zijn toespraak onder meer dat "de inspraak en mede zeggenschap in het onderwijs tekenen des tijds zijn. die zoveel als mogelijk is vermeden moeten worden" Het schoolhoofd E van Engelenhoven gaf vervolgens de toehoorders een beeld van de wordingsgeschiedenis van het nieuwe gebouw dat tot stand is geko men doordat door de toename van het aantal leerlingen de behoefte ont stond aan een ruimere accommoda tie Mevrouw Bouwman, die na het schoolhoofd sprak, verwonderde zich ovér hel feit dat het gereformeerd lager onderwijs zo groeit in een tijd dat de andere scholen voortdurend kampen met leerlingengebrek. „U opent vandaag een gloednieuw ge bouw terwijl overal in de inspectie prachtige kleuterscholen, waarvan de leerlingetjes in lokalen van de lagere scholen kruipen, gesloten worden", zei de inspectrice. Verder vertelde ze onder meer dat ze aanvankelijk wat bezorgd geweest was dat het nieuwe gebouw weer een traditionele 'gan- genschool' zou worden. En ze sprak woorden van waardering uit aan het adres van het schoolbestuur vanwege de indeling van het gebouw, dat ze 'een moderne eerste-fase-basisschool onder reformatorische vlag' noemde. In aamoezigheid van de leerlingen opende onderwijsinspectrice me vrouw drs W. P. Bomvman woensdag het nieuwe gebouw van de Ds G H Kerstenschool in Yerseke MIDDELBURG - 'Erg stroef noemde L. van V. uit Krabbendijke het optre den van de conducteur van de stoptrein Roosendaal-Vlissingen. Waar Van V. in zijn woonplaats zon der kaartje ingestapt was. Toen de man hem even later een plaatsbewijs voor Vlissingen wilde verkopen kreeg hij daarbij een toeslag van 15 gulden gepresenteerd, omdat hij voor zwartrijder werd aangezien. Dat schoot hem als trouwe klant van de spoorwegen in het verkeerde keelgat. Hij was bereid 90 cent te betalen tof. Goes, waar hij de trein verliet om zijn reis met dc intercity te vervol gen. Voor zijn overtreding verscheen hij woensdag voor de kantonrechter, om dat hij de boete van 60 gulden die hij per acceptgiro thuis gestuurd kreeg, niet had willen betalen Hij verklaar de dat hij destijds maar net de trein gehaald had en geen tijd had gehad een kaartje te kopen. Hij had geen gelegenheid gehad de conducteur tij dig te waarschuwen en toen hij nog op adem zat te komen kreeg hij onmid dellijk de rekening van de NS-man gepresenteerd. Officier van justitie mr J. C. P. M. Boogers vond toch dat Van V. de indruk had gewekt voor niets te willen reizen en achtte 60 gulden boete voor hem op zijn plaats. Kan tonrechter mr W. F. van Solinge hechtte geloof aan Van V.'s uitleg van de situatie, al was het alleen maar omdat hij - met treinkaartje - van Krabbendiike was gekomen om zijn verhaal te doen. Bovendien ontdekte hij een wetsartikel dat voorschrijft dat een passagier zonder kaartje voor het vertrek van de trein daarvan mededeling aan de conducteur moet doen. Dit nu was voor Van V. onmoge lijk geweest vanwege de korte stoptijd in krabbendijke. Op grond daarvan besloot hij tot ontslag van rechtsver-, volging. M P A R. uit Goes maakte in mei van het vorig jaar een vreemde schui ver op de Dijkwelseweg in Kapelle, waarbij hij in een flauwe bocht in de berm raakte, over de kop sloeg en de rit tegen een lantarenpaal beeindigde. Zowel de auto als de lantarenpaal konden naar de schroothoop R zelf kwam er zo goed als ongeschonden af en zag nog kans via de achterruit zyn verkreukelde voertuig te verlaten. De oorzaak van het ongeluk was dat R zijn aandacht enige ogenblikken meer bij het wisselen van een cassetteband je had dan bij de weg. Mr Boogers eiste voor het in gevaar brengen van de verkeersveiligheid 175 gulden. Daarbij ging hij 50 gulden onder het bedrag dat R als schikking was aan geboden met het oog op de schade die hij al van het ongeluk had. De verniel de auto was nog betrekkelijk nieuw. Het vonnis was conform de eis. Haperingen L. S. uit Zwartsluis reed 40 km per uur te hard op de autosnelweg in de gemeente Reimerswaal. Een motor agent die hem enige tijd volgde con stateerde de overtreding. S. verklaar de dat hij net een nieuwe gasinstalla tie in zijn BMW had laten bouwen, maar dat deze haperingen vertoonde. Hij was onderweg al enige malen gestopt om ernaar te laten kijken, maar het euvel was niet verholpen. „Hij liep alleen maar goed als ik hard reed", verklaarde hij voor de kanton rechter. „Dat is alleen met BMW's hè?", informeerde mr Boogers. De kantonrechter vroeg of hij de wagen naderhand nog had kunnen temmen, van 6 gulden per kilometer plus waarop S. bevestigend antwoordde, waarschuwing dat een nieuwe over Omdat hij binnen het jaar twee keer treding van de maximumsnelheid gepakt was voor een snelheidsover- binnen een jaar hem een voorwaarde treding kreeg hij de verhoogde boete üjke rijontzegging zou opleveren. De zaak tegen een personeelslid van de Belgische loodsensociéteit, dit moest voorkomen omdat de muziek in het établissement om 4.30 uur nog had aangestaan, werd aangehouden, omdat met duidelijk was in welk opzicht hij precies de Vlissingse Alge mene Politieverordening had overtre den. De man verklaarde dat de mu ziek beslist niet hard was geweest. Als dat zo was kon zijn fout alleen berus ten op het feit dat volgens de APV een half uur na sluitingstijd de muziek uit moet zijn De Belgische loodsensocié teit is echter permanent open De gedaagde verklaarde dat er na 24.00 uur alleen nog maar loodsen binnen mogen in de zaak die overdag voor alle publiek toegankelijk is. Voorlichtingsmiddag ouderen Kortgene KORTGENE De afdeling Kortgene van de stichting welzijn voor ouderen hield een voorlichtingsmiddag in het pensiontehuis 'Noord-Beveland' in Kortgene. De dames Veerhyek en Kemper van de provinciale vrouwen raad hielden een praatje over de vei ligheid in en om het huis. De goed bezochte byeenkomst werd geopend door mevrouw Blaas, verbonden aan de stichting welzijn voor ouderen. De bijeenkomst werd gesloten door de heer A. Welleman. penningmeester van de stichting. Invalidensoos Tholen en Sint-Philipsland THOLEN. SINT-PHILIPSLAND De afdelingen Tholen en Sint-Philipsland van de Algemene Nederlandse Invali- denbond houden enkele keren in de maand een soos voor de leden Vanal donderdag 26 januari kunnen de le den terecht in Meulvliet in Tholen. Men kan zich bezighouden met sport, spelletjes en dergelijke. De eerste soosmiddag begint om 14 00 uur. Voorzitter R Damen van de afdeling verricht de opening. ZLM Scherpenisse houdt vergadering Wanneer is uitgezocht hoe het zit mei de sluitingstijd van de sociêteil wordt de behandeling van de zaak voortgezet Labeoin Tholen houdt een dia-avond THOLEN De aquariumvereniging 'Labeo' in Tholen houdt maandag 25 januari een dia-lezing in 'Meulvliet' in Tholen. De aanvang is 19 30 uur. Opbrengst actie SINT-ANNALAND - De te Sint-Anna- land gehouden actie ten bate var. tbc-patiènten in het sanatorium heeft ƒ771,50 opgeleverd SCHERPENISSE De ardeling Scherpenisse van de ZLM houdt haar algemene ledenvergadering op don- SolistenCOnCOUrS derdag 19 januan om 19.30 uur in hotel 'De Gouden Leeuw, in Scherpe nisse. Op de agenda staat een be stuursverkiezing. Aftredend en her kiesbaar is de heer D. Giljam.-Verder is er een inleiding door de heer P Tigchelaar. met als onderwerp 'Rela tie Gezinsbestedingen en Bedrljfsin- komsten'. De vergadering wordt afge sloten met een vertoning van het ZLM-journaal 1983. EMM in Kortgene KORTGENE De koninklijke i ziekvereniging EMM in Kortgene be staat dit jaar 105 jaar. Als eerstt activiteit wordt morgen, vrijdag, een onderling solistenconcours gehouden Het concours begint om 19.30 uur er wordt gehouden in het dorpshuis 'D( Pompweie' in Kortgene. UITNODIGING Sinds april 1982 worden er bin nen het baanlozenprojekt een drietal kursussen kunstzinnige vorming gegeven- tekenen/schil deren, weven en keramiek. Hier van geven wij een overzichtstentoonstelling waarvan de opening zal zijn op: 20 januari a.s. van 16.00 uur tot 17.00 uur in de Stenge te Heinkenszand. Belangstellenden, familie, ex-deelnemers en toekomstige kursisten zijn allen van harte welkom. Deelnemers, docenten en projektteam Mensen zonder Baan DONDERDAG 19 JANUARI 1984 WISSEL BEVELANDEN PZC/streek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 30