Vlissingse commissie: garantie voor tekorten streekziekenhuis Geen rechtsvervolging voor reizen zonder treinkaartje Uitbreiding begraafplaats op plaats volkstuinen Middelburg PZC/ streek ONDANKS ONTBREKEN STEM IN BESTUUR 1 Sint-Laurens houdt actie voor Polen Vlissingse commissie wil oversteekplaats zonder verkeerslichten STER***'^' BANDENSERVICE I, Uitlaatservice! ,^-gpruim/^ i Vandaag, 19 januari, opent Boebis^ f Middelburg met een grandioze ver- i bouwingsopruiming. MET KORTING VAN 30 TOT 60 DONDERDAG 19 JANUARI 1984 16 VLISSINGEN - De Vlissingse commissie van advies en bijstand voor de financiën heeft woensdag een positief advies uitgebracht over het voorstel van b en w om de qemeente Vlissingen qarant te laten staan voor het jaarlijkse exploitatietekort van de stichting Streekziekenhuis Walcheren. Deze garantie is noodzakelijk om in aanmerking te kunnen komen voor een aanwijzing voor de bouw van een streekziekenhuis van de minister van binnenlandse zaken. Het college van b en w van Vlissingen wil de garantie echter alleen verlenen onder bepaalde voorwaarden. van dinsdag neqatief adviseerde, be sloot uiteindelijk schoorvoetend toch een positief advies uit te brengen. „Ik ben overtuigd door uw verhaal en erken dat er geen andere weg is liet Een van deze voorwaarden is, dat de stichtinq gevestigd moet zijn in Vlis- sinqen, evenals het toekomstige streekziekenhuis Tevens moet een waarnemer van de gemeente de be- stuursver gaderingen kunnen bijwo nen, wanneer dit wenselijk wordt ge vonden. Tekorten in een bepaald jaar moeten bovendien worden gedekt uit eventuele reserves, of in een of meer volgende jaren worden opgevangen. Het raadslid M. Lorier (CDAl zei liever te hebben gezien, dat in het bestüur ook enige levensbeschouwing terug te vinden zou zijn. „Een bestuur van vier personen uit Vlissingen en vier uit Middelburg geeft al aan, dat men op voorhand rekening houdt met twee kampen Ik vind dat minder fraai. We kunnen dat doorbreken door bijvoor beeld iemand van de specialisten in het bestuur te nemen", aldus het raadslid. Dan zou er. aldus Lorier tenminste een ongelijk aantal be stuursleden zijn. waardoor wordt 'Sportieve Recreatie' begint sportinstuif STAVENISSE De werkgroep 'Sportieve Recreatie' uit Stavenisse houdt iedere donderdagavond in de gymzaal aan de Schoolstraat in Sta venisse een sportinstuif voor jong en oud. Sportleider André Smulders houdt de deelnemers bezig met baloefeningen en balspelen. Het is niet verplicht om lid te worden van de werkgroep en het programma wordt in overleg met de aanwezigen opgesteld. De sportinstuif begint om kwart voor negen en duurt tot kwart over tien. Goedbezochte informatie-avond Amnesty Middelburg MIDDELBURG - De informatie avond die de afdeling Middelburg van Amnesty International woens dag hield in de Rijkspedagogische Academie (RPA) aan de Kruitmolen- laan, trok ongeveer vijftig bezoekers. Met de avond wilde de afdeling van AI de vervolgingen, martelingen, opslui tingen en vermissingen van mensen in verschillende landen meer onder aan dacht van het publiek brengen Dat gebeurde woensdag in de RPA door de vertoning van tien videofilms en zes diaseries De aanwezigen konden een keuze maken van wat ze uit dat grote aanbod wilden zien. Het gebode- ne handelde onder meer over de toe standen in.Chili, Oeganda, Cambodja. Indonesië, Iran, El Salvador en Syrië. SINT-LAURENS - Vanuit Sint-Lau- rens vertrekt begin maart opnieuw een transport naar Polen. De actie is op touw gezet door het Delta College in Middelburg en de familie W. Vogel in Sint-Laurens. Het transport is een vervolg op de laatste, reis naar Polen, die met kerstmis werd gemaakt. Toen brachten Wim en Lyda Caljouw de kerstdagen door in Swiebodzin in Polen. Ze hebben daar onder meer gegevens verzameld over de huidige situatie in het land. Hun conclusie is, dat vooral olie, thee, kindervoeding, suiker en boter niet te krijgen zijn. Schoenen zijn op de bon. De plaatse lijke pastoor vertelde toen dat er dringend behoefte aan kleding is, vooral in deze winter, die in Polen een heel ander karakter heeft dan in ons land. De actie is geplitst in drie elementen. Allereerst kan gewassenen kleding, vooral baby- en kinderkleding, schoe nen en ondergoed, op dinsdagen en donderdagen worden afgegeven bij de familie Vogel aan de Noordweg 319 m Sint-Laurens. Ook geld kan daar con tant worden afgegeven. Ook kunnen bijdragen worden gestort op bankre kening 82.33.18.052 ten name van de Delta College-actie voor Polen. Dit rekeningnummer is ondergebracht bij de Verenigde Spaarbanken, vroeger Zeeuwse Bondsspaarbank geheten Voor het geld worden levensmiddelen gekocht. Verder kunnen levensmiddelen wor den gegeven De organisatoren wijzen erop. dat ze wel levensmiddelen, maar geen geadresseerde pakketten kun nen meenemen Dit geeft namelijk problemen bij het Poolse grens, om dat de pakketten 'voor de Poolse volk' moeten zijn. De inwoners van Sint-Laurens zijn door middel van een huis-aan-huis verspreid stencil op de hoogte ge bracht van het Initiatief. voorkomen dat er geen besluiten kun nen worden genomen omdat de stem men staken. Het D'66-raadslid J Schaap, die in de commissie voor de volksgezondheid OP NIEUWE ZUIDBEEKSEWEG VLISSINGEN - Dc meerderheid van de Vlissingse commissie van advies en bijstand voor de financiën heeft woensdag een positief advies uitge bracht over het voorstel van het college van b en w, om een voetgan gersoversteekplaats zonder verkeers lichten aan te laten leggen over de Nieuwe Zuidbeckseweg. ter hoogte van de ontsluitingsweg Bosscn- burgh. B en w willen bovendien de verkeerslichten bij de al aanwezige oversteekplaatsen verwijderen. De raadsleden .1. Schaap (D'66) en M. Nelemans (pvda) adviseerden nega tief. 'Euterpe' geeft uitvoering in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK De mu ziekvereniging 'Euterpe' uit Sint- Maartensdijk houdt haar jaarlijkse uitvoering op vrijdag 27 januari in gemeenschapscentrum 'Haestinge' aan de Sportlaan in Sint-Maartens dijk Om 19.30 uur houdt voorzitter M. van Damine een welkomstwoord en daarna volgen optredens van dc mu ziekgroep onder leiding van B. van Os uit Wouw De majoretten onder lei ding van Lianne Vermeulen geven een show. Voorts brengt toneelgroep 'AIOS' het spel 'Camping Bellefleur'. Afsluitend is er dansmuziek door het Peperbuskwartet. De aanleg van de derde oversteek plaats is al lange tijd ter sprake. Sinds enkele jaren is een met verkeerslich ten beveiligde oversteekplaats op de kruising met de Langeleenweg in ge bruik en een bij Sterkenburg. Voet gangers blijken echter ook op enkele andere plaatsen 'illegaal' over te ste ken, waardoor herhaaldelijk gevaarlij ke verkeerssituaties ontstaan Bewo ners van de wijk Bossenburgh hebben dan ook al herhaaldelijk aangedron gen op een oversteekplaats voor voet gangers (en fietsers). Het college meent echter dat de ver keerslichten alleen een schijnveilig heid geven, omdat spelende jeugd de twee al aanwezige verkeerslichten on nodig op rood zetten, waardoor vele automobilisten geneigd zouden zijn om niet meer te stoppen voor rood B en w willen daarom een oversteek plaats zonder verkeerslichten en de verkeerslichten bij de al aanwezige oversteekplaatsen verwijderen. De to- tale kosten daarvoor worden geraamd op 21.500 gulden Raadslid Nelemans stelde dat de be woners al jaren een oversteekplaats met verkeerslichten eisen. „Zonder verkeerslichten wordt de nieuwe Zuidbeckseweg een nog groter race baan dan nu al het geval is", zei hij. Raadslid Schaap wilde weten of een oversteekplaats met verkeerslichten inderdaad 50.000 gulden zal kosten. Hij zei de meerkosten wel te willen opbrengen, omdat die niet opwegen tegen de grotere veiligheid. hij wethouder ing G. J. A. M. Aaan (CDA) van financien weten. Hij zei in de commissie voor de volksgezond heid tegen het voorstel van b en w te zijn geweest, omdat de gemeente zich garant stelt voor een overschrijding van het budget, terwijl ze geen enkele stem heeft in het bestuur. Dit gebrek aan invloed was ook het enige pro bleem van raadslid T. R. K Meijers (VVDi. Hij zei het verder toch wel prettig te vmden. als ook de gemeente Middelburg zou willen bijdragen in de eventuele tekorten. Respecteren Wethouder Adan noemde de be stuurssamenstelling van de stichting het resultaat van langdurig onderhan delen, dat de goedkeuring heeft van de ondernemingsraad en alle mede werkers. „Wij moeten dat accepteren en respecteren", meende hij. De mo gelijkheid voor controle is volgens hem wel degelijk aanweziq, omdat de gemeenteraad de begroting voor het streekziekenhuis moet goedkeuren, maar bovendien de kwartaaloverzich ten krijgt. „Daarmee hebben wij een duidelijk greep op het gebeuren", al dus de Vlissingse wethouder. Hij zei verder het financieel risico liever niet te spreiden, omdat dit ook een sprei ding van de medezeggenschap zou inhouden. Wanneer het financieel risi co zou moeten worden gespreid zou hfj er bovendien liever alle gemeenten op Walcheren bij willen betrekken en niet alleen Middelburg. „Dat is .mis schien interessant voor de toekomst, maar nog niet voor nu. Voorlopig zeg ik nog liever 'nee' daar tegen", zo besloot hij. Het terrein van de manege 'De Gouden Draak' in Middelburg zal voorlopig niet worden gebruikt voor uitbreiding vm de algemene begraafplaats. MANEGE KAN VOORLOPIG BLIJVEN MIDDELBURG - Manege de Gouden Draak in Middelburg kan voorlopig rustig blijven voortbestaan op de huidige Iokatie tussen de Kruitmo- lenlaan en de Westelijke Oude Ha- vendijk in de Zeeuwse hoofdstad. Het gemeentebestuur heeft de mane ge onlangs bericht dat er uitstel is gegeven tot 1995. Zoals eerder ge meld werd De Gouden Draak 'be dreigd', doordat de gemeente een stuk paardenwei nodig had om de algemene begraafplaats uit te brei den. Die uitbreiding gaat wel door. maar niet ten koste van dat weiland. Het 'slachtoffer' wordt de volkstuinvereni ging 'Kweeklust'. die haar terrein op l januari 1985 moet hebben verlaten. Het gaat om een stuk grond aan de westelijke Oude Havendijk van bi)na twee hectare waar ruim honderd volkstuintjes zijn aangelegd. Volgens ing J. Bleijenbergh, chef plantsoenendienst, is een en ander in goed overleg met de volkstuinvereni ging geregeld. „We hebben ze tevens een andere stuk grond aangeboden KANTONRECHTER MIDDELBURG MIDDELBURG - 'Erg stroef noemde L. van V. uit Krabbendijke het optre den van de conducteur van de stoptrein Roosendaal-VIissingcn, Waar Van V. in zijn woonplaats zon der kaartje ingestapt was. Toen de man hem even later een plaatsbewijs voor Vlissingen wilde verkopen kreeg hij daarbij een toeslag van 15 gulden gepresenteerd, omdat hij voor zwartrijder werd aangezien. Dal schoot hem als trouwe klant van de Burgemeester mr W. Blanken van Goes speldt de onderscheiding op bij juwelier Fabery de Jonge Link: mevrouw Fabery de Jonge spoorwegen in het verkeerde keelgat. Hij was bereid 90 cent te betalen tot Goes, waar hij de trein verliet om zijn reis met de intercity te vervol gen. Voor zijn overtreding verscheen hij woensdag voor de kantonrechter, om dat hij de boete van 60 gulden die hij per acceptgiro thuis gestuurd kreeg, niet had willen betalen. Hij verklaar de dat hij destijds maar net de trein gehaald had en geen tijd had gehad een kaartje te kopen. Hij had geen gelegenheid gehad de conducteur tij dig te waarschuwen en toen hij nog op adem zat te komen kreeg hij onmid dellijk de rekening van de NS-man gepresenteerd. Officier van justitie mr J. C P. M. Boogers vond toch dat Van V. de indruk had gewekt voor niets te willen reizen en achtte 60 gulden boete voor hem op zijn plaats. Kan tonrechter mr W. F. van Solinge hechtte geloof aan Van V 's uitleg van de situatie, al was het alleen maar omdat hij - met treinkaartje - van Krabbendijke was gekomen om zijn verhaal te doen. Bovendien ontdekte hij een wetsartikel dat voorschrijft dat een passagier zonder kaartje voor het vertrek van de trein daarvan mededeling aan de conducteur moet doen. Dit nu was voor Van V. onmoge lijk geweest vanwege de korte stoptijd in Krabbendijke. Op grond daarvan besloot hij tot ontslag van rechtsver volging. 9 M. P. A. R. uit Goes maakte in mei van het vorig jaar een vreemde schui ver op de Dijkwelseweg in Kapelle. waarbij hij in een flauwe bocht in de berm raakte, over de kop sloeg en de rit tegen een lantarenpaal beëindigde. Zowel de auto als de 'lantarenpaal konden naar de schroothoop R. zelf kwam er zo goed als ongeschonden af en zag nog kans via de achterruit, zijn verkreukelde voertuig te verlaten. De oorzaak van het ongeluk was dat R. zijn aandacht enige ogenblikken meer bij het wisselen van een cassetteband je had dan bij de weg. Mr Boogers eiste voor het in gevaar brengen van de verkeersveiligheid 175 gulden. Daarbij ging hij 50 gulden onder het bedrag dat R. als schikking was aan geboden met het oog op de schade die hij al van het ongeluk had. De verniel de auto was nog betrekkelijk nieuw. Het vonnis was conform de eis. van 6 gulden per kilometer plus de waarschuwing dat een nieuwe over treding van de maximumsnelheid binnen een jaar hem een voorwaarde lijke rijontzegging zou.opleveren. De zaak tegen een personeelslid van de Belgische loodsensocieteit. die moest voorkomen omdat de muziek in het établissement om 4.30 uur nog had aangestaan, werd aangehouden, omdat niet duidelijk was in welk opzicht hij precies de Vlissingse Alge mene Politieverordening had overtre den. De man verklaarde dat de mu ziek beslist niet hard was geweest. Als dat zo was kon zijn fout alleen berus ten op het feit dat volgens de APV een half uur na sluitingstijd de muziek uit moet zijn. De Belgische loodsensocie teit is echter permanent open. De gedaagde verklaarde dat er na 24.00 uur alleen nog maar loodsen binnen mogen in de zaak die overdag voor alle publiek toegankelijk is. Wanneer is uitgezocht hoe het zit met de sluitingstijd van de sociëteit wordt de behandeling van de zaak voortgezet aan de Oosterse Lageweg. dat langs de spoorlijn aan het einde va; de Oude Vlissingseweg. En dat heb ben ze aanvaard. Het terrein is ooi ongeveer twee hectare groot". Volgens Bleijenbergh zal er ook vol gend jaar worden begonnen met uitbreiding van de begraafplaats. „W weten alleen nog niet precies wan neer, dat hangt af van de benodigd* kredieten en of de raad daar zij: goedkeuring aan hecht. Voorlopig in het investeringsprogramma een be drag van een miljoen gulden opgeno De voorzitter van 'Kweeklust', de hee H Wagenaar, bevestigt dat de zaakii goede harmonie is geregeld. „Maar" voegt hij eraan toe. „we zijn wel ee: beetje teleurgesteld over het feit da we volèend jaar al weg moeten We huren het terrein per jaar va gemeente, maar men dacht dat w niet voor het jaar 2000 zouden moete: verdwijnen Het kost ons natuurlij) wel wat. De grond die we sinds tiet jaar in gebruik hebben, is in de looj der jaren intensief bewerkt Pas ni een jaar of vier is de grond echt goei geschikt voor het kweken van groen ten en fruit". Wagenaar vertelde verder 'Kweeklust' wel begrijpt dat er opge stapt moet worden. „We zullen hel nieuwe terrein weer helemaal op nieuw moeten gaan bewerken. Maai ja. we kunnen niet anders en we zijr wel keurig behandeld door de meente". Manege GOES Dc Goese juwelier D. Fabery de Jonge (81) heeft woensdag uit handen van burgemeester mr W. Blanken van Goes de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ontvangen. Fabery de Jonge kreeg de onderscheiding vanwege het 150-jarig bestaan van het juwelicrsbedrijf Fabery de Jonge BV en vanwege zijn jarenlange inzet voor het gemeen schapsleven. Een en ander gebeurde tijdens een jubileumreccptic in de zaak aan de Lange Kerkstraat in Goes. De bijeenkomst werd druk bezocht door familie en personeelsleden. Geschenken waren er natuurlijk ook voor de bejaarde juwelier; het familiebedrijf uit Apel doorn kwam met twee gegraveerde kandelaars en het personeel schonk Fabery de Jonge een klok met de familiewapens van de Fabery's en de De Jonge's erop Burgemeester Blanken hield voorafgaande aan het opspelden van de medaille een toespraakje, waarin hij de verbondenheid van de gemeente Goes met het familiebedrijf belichtte Ondanks zijn hoge leeftijd is Fabery de Jonge nog steeds actiet in het bedrijt, hoewel hij zich minder dan vroeger inlaat met de directe dagelijkse gang van zaken Fabery de Jonge houdt zich tegenwoordig hoofdzakelijk bezig met administratief werk en taxa ties. Hij heeft er ruim 65 werkjaren opzitten. Naast het werk met goud. zilver en juwelen is Fabery de Jonge betrokken geweest bij een aantal maatschappelijke instellingen. Hij was in de jaren dertig lid van het bestuur van Midza leen winkeliersvereniging) en be stuurslid van de christelijke kleuterschool evenals bestuurslid van de christelijke nationale school in Goes In 1944 was hij actief in het Rode Kruis bij de sociale verbindingsgroep vrijwilligers. Voorts zat hij in de commissie tot wering van schoolverzuim (1946) Fabery de Jonge is jarenlang lid geweest van de diaconie var. de gereformeerde kerk in Goes, waarvan hij vanaf 1946 de functie van voorzitter vervulde. Van 1960 tot. 1974 was hij lid van het bestuur van het bejaardentehuis Schild en Hof in Goes. Momenteel is Fabery de Jonge voorzitter van de bewonerscommissie van De Schakel. Haperingen L; S. uit Zwartsluis reed 40 km per uur te hard op de autosnelweg in de gemeente Reimerswaal. Een motor agent die hem enige tijd volgde con stateerde dc overtreding. S. verklaar de dat hij net een nieuwe gasinstalla tie in zijn BMW had laten bouwen, maar dat deze haperingen vertoonde. Hij was onderweg al enige malen gestopt om ernaar te laten kijken, maar het euvel was niet verholpen. „Hij liep alleen maar goed als ik hard reed", verklaarde hij voor de kanton rechter. „Dat is alleen met BMW's he'?", informeerde mr Boogers. De kantonrechter vroeg of hij de wagen naderhand nog had kunnen temmen, waarop S. bevestigend antwoordde. Omdat hij binnen het jaar twee keer gepakt was voor een snelheidsover treding kreeg hij de verhoogde boete Songfestival van car na valsliederen in Clinge CLINGE - Zaterdag wordt in zaal De Troubadour te Clinge het jaarlijkse songfestival gehouden voor het beste carnavalslied van 1984. Momenteel heeft zich al een tiental enkelingen ol groepen bij de organisatie gemeld. Als jury treden Prins Albert Kriek de Vierde, jeugdprinses Wendy en de voltallige Raad van Elf van de Clingse Kriekeputters op. Het songfestival begint om halfdrie. I nformatie-avond schapenhouders POORTVLIET Tijdens een regio nale informatie-avond voor schapen -en geitenhouders in café 'Tolrust' in Poortvliet is onder meer gesproken over de voeding en verzorging van schapen en geiten. In de forumdiscus sie kon men vragen stellen over deze tak van veeteelt. Ook de Thoolse dagen (1984) kwamen tijdens de discussie aan de orde. Dit jaar zijn er drie rubrieken voor scha pen die niet in het stamboek staan. Vorig jaar waren dat er twee. De veertig aanwezigen waren duide lijk opgelucht over het oplossen van de recente schapendiefstallen in de regio. In het provinciaal bestuur werden M. Geuze en C. Burgers herkozen. Bijeenkomst afasievereniging TERNEUZEN De afasievereniging regio Zeeuwsch-Vlaanderen houdt maandag 23 januari een bijeenkomst in verpleeghuis Ter Schorre in Ter- neuzen. Er worden spelletjes gedaan en wafels gebakken. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Ook mevrouw G. Kalkman-Janse, di< samen met haar man de manegt beheert en leidt, was wel te sprekei over het feit dat ze in ieder geval niel vóór 1995 van het terrein af moet Ook het woonhuis en de buitenmane- gc zijn voorlopig niet in gevaar. Hel echtpaar Kalkman heeft deze onder komens in erfpacht tot het jaar 2005 Mevrouw Kalkman: „Dus wat dal betreft is alles goed geregeld. Dal neemt niet weg dat we toch wel met ruimtegebrek zitten. Het liefst den we van de gemeente een grotet stuk willen huren. Er zijn diverst boerderijen met grote stukken land die daarvoor in aanmerkinj zouden kunnen komen. Maar het be langsrijkste is natuurlijk dat we in ieder geval niet weg móeten". De Gouden Draak biedt aan zon tweehonderd mensen, vooral kinde ren. de gelegenheid op een paard o! pony te rijden. In de winter gebeurt dat in de zogenaamde 'binnenbak', waar geoefend wordt en waar rijlessen worden gegeven De overdekte ruimt* is echter te klem voor wedstrijden. „Daarvoor moeten we in de wintel altijd uitwijken. Zo is er bijvoorbeeld op 12 februari een wedstrijd georgani- seerd. maar daarvoor moeten we naai Wolphaartsdijk. omdat onze binnen bak qua afmetingen (20 bij 12 meter) niet aan de reglementen voldoet. De buitenbak wel. die is 20 bij 40 meter, maar die kan alleen in de zomer worden gebruiktaldus mevrouw Kalkman. Sjoelvereniging uit Souburg speelde regionale wedstrijd OOST-SOUBURG - De Oostsouburg se sjoelvereniging 'Schijf 83' nam deel aan een regionale wedstrijd in Ooster hout. De beste prestatie werd gele verd door de heer J. Sinke, die in de klasse heren D een tweede plaats wist af te dwingen. De andere resultater. van de leden van 'Schijf 83' waren dames B: mevrouw A. Schilperoorl 20ste plaats, dames C mevrouw S Provoost. 15de plaats; heren C; S vat Pagee 12de plaats, A. de Koek 40s« plaats; dames D- mevrouw N Koudij- zer 9de plaats, mevrouw C. J. W. Vos 22ste plaats; heren D; J Sinke 2de plaats. A. Sturm 15de plaats. P. Klop 16de plaats. P. Moens 18de plaats, H A. Vos 31ste plaats. J. de Ridder 38sU plaats. De derde en laatste regionale wed strijd wordt 4 februari wederom Oosterhout gehouden. y Grandioos assortiment uitlaten y uitsluitend originele uitlaten snelle en vakkundige montage V voordelig 1 iaar garantie van wand- en vloertegels - sanitair deuren - open haarden - plafondstegeis.' in het pak-huis van louwerse de priester, waldammeweg 2, middelburg, geopend zaterdag I0.00-I5.00 uur 's maandags 13.00-17.00 uur di. t m vr. 8.30-12.00 - 13.00-17.00 uur BoebisLange Delft 8, Middelburg. I In verband met ziekte van onze voorzitter de heer K. Kilin?, worden met ingang van heden de belangen van de vereniging behartigd door R. Hamelink- Wullems. Voor alle activiteiten en informatie kunt u met haar contact opnemen. Tel. (011801-29225. Turkse Werknemers Vereniging Middelburg. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Geopend van t-17 30 uur Zaterdag van 9-12 uur Middelburg, Grenadierweg 7a, ohsimmkS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 16