Ploeg van Jan Raas op de Italiaanse toer John van der Wiel: Kortsjnoi komt terug Meer koersen profs in Zeeland Thuisduel Wim Kieft STAARTCLUBS IN ZEEUWS VOLLEYBAL ROEREN ZICH Schaatscoach Nijholt zucht onder juk Boer PZC/sp°rt TOT HALF MEI TWEEMAAL IN FRANKRIJK Zesdaagse Rotterdam EX-RUS HEEFT NOG VEEL VECHTLUST Werkschema Ceulemans Nederland won in Kings-tenniscup KALENDER VOOR WIEEER WEDSTRIJDEN DINSDAG 17 JANUARI 1984 15 NIJMEGEN Met het sponsoren van een professionele wielerploeg is een flinke bom duiten gemoeid, zeker als je coureurs als Jan Raas, Hennie Kuiper, Joop Zoetemelk en Adrie van der Poel als fietsende reclamemakers aanwerft. Via de media hopen de geldschieters iets terug te verdienen in de vorm van goodwill, die omzet-verhogend werkt. Hoe belangrijk de publiciteit is, werd gisteren in Nijmegen weer eens duidelijk bij de presentatie van de ploeg, die al enige tijd staat aangeschreven als de ploeg van Raas. En dat is niet juist, merkte de ceremoniemeester van het opgeklopte 'gebeuren bij herhaling op. „Noem ons, heren journalisten, alsjeblieft de ploeg van Kwantum-Decosol, zo heten wij en niets anders". Of de smeekbede van de man zal staat te gebeuren, als voorbeeld, Kui- hij hoeft niet meer zo nodig naar de worden verhoord, moet sterk worden per: „Die wedstrijd is de laatste jaren Ronde van de Middellandse Zee en de betwijfeld. Want het is een publiek uitgegroeid tot iets groots, terwijl Ster van Bessèges. Raas: „Die zijn geheim dat klassieker-koning Jan Parijs—Nice als het ware is stil blijven eigenlijk een paar weken te vroeg. Raas nadrukkelijk aan de touwtjes staan". Dat is in voorgaande jaren wel geble- trekt in de equipe, die officieel wordt En de meester (Raas dus zelf)? Ook ken. Nu kan ik eerst nog twee zes- geleid door de bejaarde Belg Lomme Driessens. Een man die niet ieders vertrouwen geniet in het peloton, maar er desondanks prat op kan gaan met alle groten in de wielersport te hebben gewerkt. Driessens' laatste stunt (in 1981) was de opleving van de Inmiddels weer in verval geraakte oud-wereldkampioen Freddy Maer- tens. Raas mag dan in de tweede grote Nederlandse profploeg de scepter gaan zwaaien, niettemin is er ook al enige invloed van Driessens aan de oppervlakte gekomen. Dat blijkt uit opstelling van het voorjaarspro- gramma voor de heren renners, dat Italiaans georiënteerd is. Daarin is onmiskenbaar de hand van Driessens zichtbaar, want de 'oude vos' heeft nimmer zijn genegenheid voor het wielrennen te midden der Azzurri's verborgen. Trouwens ook Driessens' assistent, de van de amateurs overge komen Jan Gisbers, heeft zijn hart ook een beetje verpand aan Italiaanse wedstrijden. Sicilië Ditmaal dus geen Cote d'Azur voor Raas en zijn makkers, maar Sicilië, waar van 15 tot en met 28 februari een trainingskamp wordt opgesla gen. De oefentochten worden afge wisseld door een vijftal wedstrijden. Vervolgens hoopt men mee te kunnen doen aan de semi-klassieker Milaan- Turijn, maar daarover bestaat nog geen zekerheid. Gisbers: „Die wed strijd staat voor 3 maart gepland, maar men wil terug naar 1 maart. Dat zou ons goed uitkomen, want 3 maart starten we in de Omloop Het Volk". Opvallend is dat de ploeg van Raas tot half mei maar twee keer in Frank rijk actief is en wel in de Ronde van de Midi-Pyrénès (27 tot 30 maart) en uiteraard Parijs—Roubaix (8 april). Vanwaar het Italiaanse accent? Gis bers: „Dat heeft met alleen te maken met de relaties van Driessens daar, qua weer is het ook aantrekkelijker in Sicilië. Er is veel minder kans dat het daar regent, zodat de rènners er ook niet zo snel allerlei ontstekingen oplo pen, want dat kan later in het seizoen funest zijn. Bovendien is zo'n Ronde van de Middellandse Zee al een echte etappekoers, waar meteen druk op wordt gezet door de publiciteit". De grote jongens in de ploeg vinden het wel best, hetgeen Zoetemelk het meest typerend duidelijk maakte. „Het maakt me niets uit", liet Joop onverschillig weten. Als zijn voorbe reiding op de Tour maar niet in de knel komt. Hennie Kuiper, die zich ooit eens in het begin van zijn profcar- riêre (1975) in Italië op het seizoen voorbereidde, ziet de gang naar Italië als een logische ontwikkeling van de laatste jaren. Hij stelde Tirreno— Adriatico. de Italiaanse tegenhanger van ParijsNice, en waarin de eerste confrontatie met de ploeg van Post daagsen (Parijs en Milaan red.) rijden en begin daardoor twee weken later anders aan de voorbereiding van het wegseizoen. Voor de Omloop Het Volk is dat misschien niet zo gunstig, maar het seizoen begint pas echt half maart, na TirrenoAdriati co". Samenstelling Kwantum-ploeg Jan Raas, Hennie Kuiper. Joop Zoete melk, Adrie van der Poel Ludo Pee- ters, Adrie van Houwelingen en zijn broer Jan, Gernt Solleveld, Cees Priem, Jacques Hanegraaf, Leo van Vliet, Ad Wijnands, Roger de Knijf, Noel Segers en Dirk de Wolf. Ploeglei der is Lomme Driessens en assistent ploegleider Jan Gisbers. ROTTERDAM (ANP) In de vijfde ril van de amateurzesdaagse van Rotterdam is maandagavond nauwe lijks wijziging gekomen in het alge meen klassement. De Nederlandse dagwinnaars Grootegoed'Sluimer haalden een ronde terug van hun achterstand. De Tsjechoslowaken Penc/Rabon hielden het veld onder controle. Na de vijfde rit is de stand ln de amateur- zesdaagse 1 Pene Rabon iTsJ) 117 pnt; 2 De Bie Ummels (BelNed) 115. 3 GroenElshof (Nedi 95. 4 Dhondt Van SHjcke iBeli 74. op een ronde. 5 Huveneers Harren iNedi 101. Maandag te middernacht hadden Re- né Pijnen en Urs Freuler met 367 punten nog steeds de leiding in de zesdaagse van Rotterdam De stand bij de profs luidt. 1 PIJnen/Freuler (NecDZwi) 367 punten; 2 Wlggins/Schutz (Aus/Wdl) 311, 3 Thurau/Fritz (Wdl) 229: 4 Van Vliet/Kristen (Ned/Wdl) 226; op 1 ron de. 5 Frank Oersted (Den) 164; 6 Clark Doyle (Aus'Gbri 130: op 6 ronden: 7 Ooster- boschRinklin 'NedWdli 151; op 12 ronden. 8 Debosscher Vaarten «Bell 390. 9 De Wilde Toume i Bel i 166, op 13 ronden 10 Knete- mann Costcrmans (Ned'Beli 197 bAMSTERDAM <GPD) KNWU- baancoach Peter Nieuwenhuis heeft zijn selectiegroep samengesteld voor de Olympische Spelen. De ploeg be staat uit acht renners: Peter Pieters (Zwanenburg), Dick van Egmond (Hengelo). Ab Harren (Haarlem). Rik Moorman (Amsterdam), Jelle Nijdam (Zundert), Ralf Elshof (Naardem, Henk Havik (Zaandam) en Marco van der Hulst Haarlemi. De wielerploeg Jan Raas presenteerde zich maandag aan de pers Foto v.l.n.r.. boven Dick de Wolf/. Hennie Kuiper Noel Seegers. Ludo Peelers; Jan Raas. Joop Zoetemelk, (met geïdentificeerd) Lomme Driessens. Ad Wijnands en Adnè van der Poel. Zittend v.l.n.r.. Roger de Cnijf. Cees Priem en Jacques Hanegraaf WIJK AAN ZEE (GPD) Volgens John van der Wiel kan Viktor Kortsjnoi bepaald nog niet worden afgeschreven, ook al werd de 52-jarige in Zwitserland wonende schaker eind vorig jaar van het bord geveegd door de Rus Gary Kasparov in de halve finale van het kandidatentoernooi. De Leidenaar is van mening dat Kortsjnoi nog genoeg strijdlust bezit om in een volgende cyclus voor het wereldkampioenschap ver te reiken. „Hij is beslist niet gebroken door die nederlaag tegen Kasparov. Hij komt zeker terug omdat hij nog altijd een vechter is, daar heeft die tweekamp in Londen niets aan veranderd", zo voorspelt Van der Wiel. Nederlands jongste grootmeester noi en ik lid van dezelfde club, name- heeft inmiddels zelf kunnen constate- lijk Volmac in Rotterdam. We kenden ren dat Kortsjnoi „ongebroken" is. De elkaar dus al, zij het oppervlakkig". ex-Rus versloeg de Nederlander zater- dap in Wijk aan Zee en deelt mede De invitatie kwam op het moment dat daardoor nu na drie partijen met de Van der Wiel zich had voorgenomen Engelsman Miles de eerste plaats in om Zlch in alle rust voor te bereiden hel Hoogovenstnernooi °P het evenement ln Wijk aan Zee dat afgelopen vrijdag is begonnen. Omdat Van der wiel dacht iets meer kans te hlJ vorlg Jaar vooral als zwart-speler hebben om de nederlaag te ontlopen wat problemen had met zijn omdat hij eind vorig jaar een maand is openlngen had de Leidenaar zich en- opgetrokken met de huidige nummer kele weken ,n studeerkamer wil- drie van de wereld waardoor hij diens terugtrekken op die manier spel veel heter heeft leren kennen. Tot „0opte hg zich te revancheren voor zijn grote verrassing werd Van der het slechtó rcsultaat ,n januari 1983 anderhalve week voor het begin toen hlJ dc grootmeestergroep ge- van de kandidatenmatch ln Londen noegen moest nemen met de twaalfde gevraagd om als secondant van plaats met vijf punten, een half punt Kortsjnoi te fungeren. Eerder had de m,„der da„ dc amateur in het ZEIST (ANP) Wim Kielt is opgeno men in de selectie van het olympisch voetbalelftal, dat op 25 januari in Pisa op het terrein van zijn huidige werkgever zal aantreden'tegen Italië in een wedstrijd voor het olympisch kwalificatietoernooi. De oud-Ajacied is één van de drie nieuwe spelers in de selectie, die maandag in Zeist werd bekend gemaakt. Met Kieft zijn ook de Go Ahead- spelers Bosman en Woudsma meuwe gezichten binnen de selectie. Het trio vervangt Utrechter De Wit (ge schorst). Feyenoorder Hoekstra (be keren tegen Ajax) en Deventenaar Eykeikamp (beenbreuk) Verder bleef de selectie gelijk aan die van de verloren wedstrijd tegen Joe goslavië. Dc complete selectie bestaat uit: Van Gerven (Fortuna Sittardia Combina tie), Storm (Ajaxi. Suvnjn Koever mans en Maessen (Fortuna Sittardia Combinatie). Haar iAZ'67), Den Bak ker en Lems (DS'79), Kruys (FC Utrecht). Keukens (FC Groningen), Bockling (Haarlem), Kieft (Pisa), Woudsma en Bosman (GA Eagles). Bleuming en Rut ten (FC Twente i gezelschap. Peter Scheeren Theorie studie „Op zijn tijd moet je de nodige theo rie doornemen en van daaruit probe ren wat nieuws te bedenken, grootmeester moet je er immei lijd naar streven om de theorie Als NIJMEGEN Het 'werksche ma' van de ploeg Raas ziet er op de weg als volgt uit: 15-28 februa ri: trainingskamp op Sicilië: 1 maart; Milaan-Turijn (eventu eel); 3 maart: Omloop het Volk; 4 maart; Ronde van Limburg, Kuurne-Brussel-Kuurne; 9-14 maart: Tirreno-Adriatico; 17 maart: Milaan-San Remo; 22 maart: Dwars door België. 24 maart: E-3 prijs Harelbeke; 25 maart. Brabantse Pijl, 27-30 maart: Ronde van de Midi-Pyre- nees; 1 april: Ronde van Vlaan deren; 4 april Gent-Wevelgem: 8 april; Parijs-Roubaix. 12 april Waalse Pijl; 15 april: Luik-Baste naken-Luik; 21 april Amstel Goldrace; 24-28 april: Ronde van Apulie; 1 mei: grote prijs van Frankfort; 6 mei: kampioen schap van Zurich, 8-13 mei. vier daagse van Duinkerken, 19 mei: ronde van Midden-Zeeland Israëliër Lev Gutman al zijn mede werking voor liet duel tegen Kasparov toegezegd „Ik had dit helemaal niet verwacht Zeker met zo kort voor de start. Kortsjnoi heeft ook en heel ander openingsrepertoire dan ik. Toch weet ik wel zo ongeveer waarom hij mij heelt gevraagd. Ik ben een jonge, tamelijk scherpe speler die on- mm dezelfde stijl van schaken heeft te blijven. om aar heb ik daar vee; als Kasparov Daarnaast zijn Kortsj- in geslokcn S°ms met Rin' Kuijf. maar meestal alleen. Vooral in december had ik nog veel willen studeren en het spel van tegenstan ders die ik in Wijk aan Zee zou tegenkomen, willen analyseren. Door die uitnodiging is het allemaal heel anders gelopen. De voorbereiding op Wijk aan Zee is er in zekere zin wat bij ingeschoten, maar in plaats daar van ben ik wat allrounder geworden. Bepaalde openingen waar ik niet zo veel van wist, zoals het Catalaans en het dame-gambiet heb ik met Kortsj noi uitgebreid bekeken. Ik heb hem geholpen bij de voorbereiding en bij het analyseren van afgebroken par tijen en tegelijkertijd heb ik een algemene leerschool gehad die voor mij erg nuttig is geweest. En waar van ik nu in Wijk aan Zee voordeel kan hebben". Voor Van der Wiel was het de eerste en wellicht ook de laatste maal dat hij als secondant heeft gewerkt. „Hoe nuttig het ook voor mij is geweest, toch zou ik het geloof ik niet meer zo gauw doen. Ik wil me als jongere nog niet in dienst van een ander stellen, daarvoor heb ik zelf te veel ambitie om hogerop te komen". Het feit dat zijn bijdrage niet heeft geleid tot een overwinning van Kortsjnoi op Kasparov staat daar los van. „Kortsjnoi heeft ook niet verlo ren omdat Kasparov zoveel indruk heeft gemaakt. Kortsjnoi heeft dat verlies volledig aan zichzelf te wijten. In de zesde partij maakte hij een rekenfout die hem een pion en de partij kostte. Die fout leidde tot de ommekeer ln de wedstrijd. Tot dat moment was Kasparov erg aangesla gen door de manier waarop hij de eerste partij zo duidelijk had verloren Hij ging heel afwachtend spelen, heel anders dan hij gewend is Het is Kortsjnoi opgebroken dat hij de laat ste tijd zo weinig heeft gespeeld. Nu de boycot door de Russen lijkt opge heven krijgt Kortsjnoi weer de kans om veel toernooien af te werken. Daardoor kan hij weer gaan groeien en daarom ben. ik er ook van over tuigd dat hij terugkomt" VLISSINGEN Vooral de staartclubs in de hoogste Zeeuwse damesvol- leybalafdeling beginnen zich de laatste weken te roeren. Sc Morres sprokkelt wekelijks puntjes bijeen en nu Mytilus 2 een verrassende 3-2 zege bij Kikkers behaalde, zijn er op dit moment zeker vier ploegen in de problemen. Bij de heren deed Mytilus 1 het opnieuw goed. In de sporthal van Oostburg kreeg Even Kijken geen schijn van kans (0-3). Mytilus II reisde naar Aardenburg af. Daar was Kikkers met de afwezigheid van middenaanvalster Anja de Rijke en spelverdeelster Marja van de Broeke ernstig gehandicapt. De omzettingen die coach Egbert Versprille moest aanbrengen zorgden er daarom voor. dat Kikkers vooral als team faalde. Bovendien functioneerde de sterke opslag nauwelijks, zodat Mytilus. dat zeker niet overdonderend speelde, veel kansen kreeg om goed aan te vallen en te scoren. Door de twee punten die dit treffen Mytilus opleverde, werd de laatste plaats overgedaan aan de reserves van Marathon, die zelf niet in actie kwamen doordat tegenstander Athanatos niet op tijd een boot kon nemen Deze wedstrijd zal op een later tijdstip worden ingehaald. De setstanden van de wedstrijd Kikkers-Mytilus 2 waren- 8-15, 15-8. 9-15. 15-11 en 8-15. Ook Even Kijken en Sc Morres deelden de punten en net als bij de eerste ontmoeting tussen beide ploegen dit seizoen trok de club uit Zuidzande aan het langste eind. Toch was Even Kijken niet helemaal compleet, zij het dat Frieda Heijnen weer een hele wedstrijd beschikbaar was De thuisclub zocht het zaterdag vooral in een moeilijke opslag, maar Sc Morres had daarop steeds een adequaat antwoord Vanuit een goede pass konden regelmatig snelle aanvallen op Even Kijken worden losgelaten, wat tenslotte resulteerde in de volgende setstanden: 12-15, 15-12. 5-15, 15-5 en 15-8. Voorwaarts moest bij koploper EVVC 1 op bezoek en hoewel de Vlissingse ploeg terecht en duidelijk won, konden de Axelse dames toch tevreden zijn niet weggespeeld te zijn Vooral via het eigen blok wist Voorwaarts nog wel wat puntjes te scoren, maar verder moest het toch toezien hoe EVVC steeds kon weglopen zodra het tempo werd opgeschroefd en er over drie netposities goed werd aangevallen. Vooral Cindy Jobse viel dan op. De setstanden; 15-6. 15-9 en 15-9. Bij de heren werd een oppermachtig Verdegem door eigen schuld toch nog onnodig in de problemen gebracht tijdens de ontmoeting met Mytilus 2 De eerste set hadden de Oostburgers met 15-0 gewonnen en dat had de concentratie zodanig verminderd, dat een Mytilus-nieuwe-stijl (de ploeg speelde in een veranderde samenstelling) de volgende drie sets nog knap lastig werd. Dc eerlijkheid gebiedt te zeggen dat dc Goese punten vaak werden geseoord door domme fouten van de Verdegem aanval, maar dat leverde in elk geval nog een thriller-aehtig wedstrijdslot. Setstanden: 15-0. 15-10. 9-15 en 15-11. In dezelfde hal werd de ontmoeting Even Kijken-Mytilus 1 afgewerkt, die de Goese heren met groot overmacht (5-15.4-15 en 14-16) wisten te winnen. Voor de beide EVVC-teams was er ook weer de volle winst Het eerste team won in Klooslerzande afgetekend van Athanatos (1-3: 9-15, 15-7. 5-15 en 9-15) en de reserves onthielden in eigen huis IJVC enig succes. 3-1 ANTWERPEN 'BELGAi Raymond Ceulemans heeft het Belgisch biljart kampioenschap iri zijn favoriete spel letje. het driebanden, heroverd op Ludo Dielis. In een partij over vijftig caramboles versloeg de veelvoudige wereldkampioen zijn rivaal in negen tien beurten. Ceulemans maakte een hoogste serie van dertien. Dielis kwam niet verder dan acht De teller van de kampioen van het vorige jaar bleef staan op 33 DAVOS (ANP) Schaatssprintcoach Gauke Nijholt weet niet meer waar hij aan toe is. Een week voor de Olympische kwalificatiewedstrijden voor Serajcvo week Henk Boer voor de selectie voor de wereldkampioen schappen sprint opnieuw af van eer der gemaakte afspraken. De beslis sing over de nummers drie en vier van de sprintdriekamp in Davos werd na urenlang overleg uitgesteld. Tot grote woede en teleurstelling van Nijholt. Met de schaatscoach van de Neder landse sprintploeg lijkt te worden OBERENTFELDEN (ANP) Neder land is het tennistoernooi om de Kings-cup - het officiële Europese landentoernooi - met een overwin ning begonnen. In het Zwitserse plaatsje Oberentfelden werd maan dag in de openingswedstrijd van de blauwe groep van de tweede divisie met 2-1 van Oostenrijk gewonnen. Vrijdag speelt de Nederlandse ploeg de beslissende poule-wedstrijd tegen Frankrijk. Huub van Boeckel verloor de eerste partij onnodig van de lange Gerald Mild (6-7, 4-6). Een zeer agressief en accuraat spelende Michiel Schapers bracht de snelle tapijtbaan tegen Pe ter Feighl in een uur en vier minuten de stand in evenwicht (6-3, 6-2) In het dubbelspel bleek Nederland supe rieur. 6-2. 6-3. KLOOSTERZANDE Het samen stellen van de kalender van de Zeeuwse wielerwedstrijden leverde zaterdag weinig problemen op in Kloosterzande. Opvallend is wel dat het aantal profkoersen met twee is uitgebreid ten opzichte van vorig jaar. In Zuiddorpe (18 mei) en Hulst (3 augustus) is er eveneens startgele genheid voor de beroepsreimèrs. In beide plaatsen wordt er een omnium verreden. Verder is opvallend dat de Omloop van Midden Zeeland naast de profs ook dit jaar een amateuruitgave zal kennen, die evenals de profwedstrijd op zaterdag 19 mei zal worden verre den. Tijdens de bijeenkomst onder leiding van Arjaan de Schipper bleven er nog een paar vragen over. waarbij nieuwe organisaties betrokken waren Zowel in Middelburg als in Nieuwer- kerk stond er voor 26 mei een wed strijd voor amateurs gepland, maar voor dat probleem dient nog een oplossing te worden gevonden en dat geldt ook voor 16 juni waar zowel Oud-Vossemeei als Lamswaarde op de kalender prijken en beide organisa ties er weinig voor voelden om van die datum af te stappen. De wielervereniging Theo Middel kamp zal het jubileumjaar in ieder geval afsluilcn met een wiclerdag op zaterdag 9 september in Goes, waar alle categorieën uitgezonderd de pro fessionals aan de start zullen komen. De volledige kalender ziel er als volgt uit. Februari. 25 Hansweerl clubkampioenschappen Zeeuwseh-Vlaanderen. Theo Middelkamp en Zeeland April. 1 Koewacht jeugd, 8 SchOondUke am.jun: 14 Vlissingen nwl-d, jeugd. 14 Omloop van de Braakman Philippine, am 15 Graauw, nwl, lieih/vel. roer; 21 Groede nwl, nwl-d: 22 Ovezandë am. jun. 28 en 29 Aardenbure Smokkelronde Hefhvet 28 's-Heerenhoek nwl: 28 Sluiskil jeugdtoemooi. 29 Koe wacht Wim Hendrikslrofee. am Mei. 5 Yerseke am. jun Hefhvet, 12 en 13 Omloop van Zeeuws-Vlaanderen am 12 Temeuzen invl. hefh vet; 13 Oostburg nwl. heflvvet. 18 'Zuiddorpe pr. dames. 19 Goes Omloop Midden Zeeland, pr. am, 19 Goes afwachting dames, nwl-d. Iiclh vet 19 Sluis kil nwl. Uéfii/vet. 26 Middelburg am. en Nieuwerkcrk am lovbr. 31 Axel am: 31 tm 2 juni Driedaagse Groot Axel Jun. Juni. 2 Vogelwaarde am. nwl liefh vet. 5 Hulst, am. 8 IJzendijke, ain; 9 Kloosterzande pr am,jun: li Eede.jun. 11 Hansweert.pr nwl liefh vet. jeugd 12 Axel. am. jun: 16 Lams waarde of Oud-Vossemeer. am. 17 Water - landkerkjc am, nwl. liefh vet; 17 Zuiddorpe. Jeugd. 18 Zuiddorpe. am, jun. nwl. 23 Nieuwdorp. nwl. Ucfli vet. jun. 24 Aarden burg. nwl. jun. liefh vet. 26 Sint-Jansteen am. Hefhvet. 30 Kruinmgen pr. am. 30" Nieuw-Namen Jun. nwl. Juli 4 Westkapelle am. nwl 6 Goes am. jun nwl. 7 Westdorpe jeugd. 10 Westdorpe am: 14 Poortvliet am.jun. dames of nwl 16 Philip pme am, 17 Clinge am. dames, lieflvvet, 19 Domburg, am. 21 Sint-Maartensdijk am. jun. nwl. dames; '23 Hoofdjjlaat am, jun. nwl: 24 Aagtekerkc jun of Hefh vet, 26 Bruinisse am. 24 tm 28 Zeeuws-Vlaamse Jeugdtoer: 27 Kwadcndammc pr. am. nwl 27 Gioede liefh/Vet. 28 Zoutelande am, Hefh vet. 29 Sas van Gent pr. am. dames. 30 Biervliet am. Augustus I Renesse am. 2 Souburg am. jun. liefh vet recr; 3 Hulst pr. am: 4 Kortgene am. jun. Uelh vet. 11 Wemeldinge am. liefh Vet. nwl. II Kapelle nwl-d. jeugd: 12 s-Heerenhoek pr. am. jun. nwl: 14 Zierlkzee, arm 17 Breskens am. 18 Zaamslag jeugd. 19 Hei kant am. jun. 25 Kapelle am. lieflvvet. September 8 Goes am. nwl dames nwl-d, Hefhvet. teer ïun 9Cadzand;ur. ;eugd. 9 E ede'am. 11 Kieuw-Namen am 22 Vlissingen nwl-d. gesold In september 1983 werd in overleg met het Nederlands Olym pisch Comité (NOC) de wedstrijdka lender opgesteld. Boer, de all-round- coach en voorzitter van de beleids groep training (BGT) van de KNSB heeft geen mogelijkheid voorbij laten gaan om de kalender om te zetten. Daarbij kreeg bij zelfs concurrentie van het KNSB-bestuur dat driftig meehielp de chaos te vergroten. Nij holt is daarvan in een aantal gevallen de dupe geworden In de BGT wist Boer zich in conflictsituaties steeds gesteund door damescoach Tjaart Kloosterboer en juniorentrainer Ed die Verheyen. Bij voorbaat was Nij holt geklopt in de selectierace met de allrounders. Na de uiterst rommelige confrontatie met het afgelopen weekeinde in Da- vos tussen de beide kernploegen heeft Nijholt opnieuw een stap terug moe ten doen Van te voren hadden de trainers afgesproken dat de beste vier van Davos zich automatisch plaat sten voor de wereldkampioenschap pen sprint op 3 en 4 mei in Trondheim. Bij eventuele calamiteiten, een val partij ol diskwalificatie, zou de kwali ficatie van de nummer vier bespreek baar zijn Van die afspraak bleef hoe genaamd mets overeind, doordat de wedstrijd slechts over één 1000 meter ging. Ron Ket boven verwachting scoorde en Hllbert van der Duim en Jan Ykema teleurstelden. Na langdurig overleg kwam een ver klaring uit de bus, waarin beide trai ners zich volgens 'praatpaal' Henk Lamberts (de vertegenwoordiger van de schaatsbond in Davos) konden vinden Geert Kuiper en allrounder Hem Vergeer werden definitief aange wezen voor de WK sprint en van het trio Ket. Ykema en Van der Duim moet één schaatser na de wedstrijden van komend weekeinde afvallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 17