Boete van 250 gulden voor rijden zonder rijbewijs Wijkraad Binnenstad Temeuzen wordt nieuw leven ingeblazen Onderlinge Waarborgmaatschappij Ziekenfonds Midden-Zeeland U.A. Verlate kerstinstuifjeugd in Oostburg werd een succes ZESTIG JAAR GETROUWD WISSEL BEUELANDEN WISSEL SCHOUWEN KANTONGERECHT TERNEUZEN: WOENSDAG 4 JANUARI 1984 PZC/ streek TERNEUZEN Oefenen voor het rijbewijs zonder rij-instructeur is een linke zaak. P. A. N. uit Sluiskil, die dinsdagmorgen voor het hekje van de Terneuzense kantonrechter stond, kan erover meepraten. Tijdens een controle op de provinciale weg in Sas van Gent kwam aan het licht dat N. nog geen rijexamen had gedaan, terwijl hij wél achter het stuur van vader's auto zat. Officier van justitie mr J. Bogers eiste een boete van 300,-. Op de vraag van kantonrechter mr H. A. R. de Mul of hij ditmaal wél een rijbewijs bij zich had, antwoordde N.: „Nee, dat heb ik thuis laten liggen". Desondanks deed de kantonrechter 50,- van de eis af. J. B. uit Temeuzen vond een boete van 225,- voor het veroorzaken van een aanrijding, die mr Bogers in ge dachten hadbepaald aan de hoge kant, In december '82 was hij op de kruising Geraniumstraat-Azalea- straat in zijn woonplaats in botsing gekomen met een motorrijder, die hij geen voorrang had gegeven. Gezien de verwondingen van het slachtoffer - dat onder meer een gebroken sleutel been had - liet de kantonrechter zich niet vermurwen en nam de eis over. De aanhangwagen van H K M uit Beveren België l raakte in de Hoofd straat in Hulst los van de auto en 'parkeerde' zichzelf in een etalage. R Buit 5300 gulden bij diefstal Kapelle KAPELLE Tijdens afwezigheid in de afgelopen week is er ingebroken bij de familie Van I. in de Gistellis- straat in Kapelle. Door een raam te forceren aan de achterzijde is men de woning binnengekomen. Er werd een Friese staartklok, een horloge, een kistje met waardepapieren en een bruin Beiers tafelkleed ontvreemd. De totale waarde bedraagt circa 5300 gulden. De inbraak werd dinsdagoch tend bij thuiskomst van de familie ontdekt. OSL-Zuid-Beveland bijeen in Goes GOES De OSL-stichting voor vrede en veiligheid, werkgroep Zuid-Beve land. houdt een bijeenkomst op vrij dag 13 januari. Deze vindt plaats in de 'Prins van Oranje' te Goes, aanvang 19.30 uur. Gastspreker is mr. Floris B Bakels. schrijver van het boek Nacht und Nebel Het onderwerp gaat over 'De lessen van het verleden'. Biljarten Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER De Oud-Vosse- meerse biljartvereniging 'Krijt op Tijd' sppelde een kwartfinale wed strijd om de clubbeker. Rien Voor- meulen had de hoogste serie (10 ca ramboles) en Piet Moerland speelde de kortste partij (21 beurten) De uitslagen zijn: Andre Aarnoudse-Rien Voormeulen 0-2; Toon Brusselaars- Marien Moerland 2-0; Piet Moerland- Wim de Leeuw 2-0; Adriaan Haver- mans-Henk van Daalen 2-0. Auto van de weg NIEUWERKERK - De Belg J. K. (62) uit Essen is dinsdagmiddag rond 14 .40 uur tussen Nieuwerkerk enOoster- land met zijn auto van de weg ge raakt. Door onbekendheid met de weg reed hij tegen een lantaarnpaal, kwam op de parallelweg terecht en kon zijn voertuig nog net voor een sloot tot stilstand brengen. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor De auto werd zwaar beschadigd Gereedschap gestolen in Zierikzee ZIERIKZEb - up een bouwwerk van de firma GTI uit Goes is in de nacht van maandag op dinsdag gereed schap gestolen ter waarde van 1000.- De diefstal werd ontdekt, toen werk nemers het terrein aan de Hoge Mo lenstraat in Zierikzee dinsdagmorgen betraden R aan wie M. de aanhanger had uitgeleend, had het karretje te zwaar beladen. Het bevestigmgsmechanis- me begaf het - met alle gevolgen vandien. De officier eiste 200.- boete en mr De Mul vonniste conform. „U mag blij zijn dat er toevallig geen mensen voor de etalage stonden", zei hij. L. F. G. de P uit Temeuzen kreeg - eveneens in overeenstemming met de eis - een boete van ƒ35,- voor het rijden zonder rijbewijs. De man liet na zijn Belgische rijbewijs in te wisselen voor een Nederlands maar bleek ver der wél in bezit van de benodigde papieren. Dat bracht mr Bogers tot zijn milde eis. Normaal gesproken is het tarief een boete van 60,-. Verkeer om P. M. van H. uit Zaainslag was zo onvoorzichtig geweest om deel drie van het kentekenbewijs 'verkeerd om' in het hoesje op de voorruit te plakken. De officier van justitie wees er met nadruk op, dat het bewuste deel goed zichtbaar moet zijn 'en niet zo, dat een agent zich in allerlei bochten moet wringen om de zaak te kunnen controleren'. Hij eiste 60,-, de kantonrechter deed daar 25,- af. S W R uit Aagtekerke werd in maart '83 bekeurd voor het ontbreken van een geldig deel drie op de autoruit. Hij vertelde 20 jaar in Belgie te hebben gewoond, waar een dergelijk systeem onbekend is. Overigens had er wel een deel drie op de voorruit gezeten, maar dat was van '82. R.. ,,Ik dacht dat het geldig bleef tot de auto was versleten. Ik had er echt geen idee van dat het elk jaar moet worden vernieuwd". De officier hechtte niet zoveel waarde aan dit excuus en eiste 100,- boete De kantonrechter halveerde het be drag. V M. van de V. uit het Belgische Stekene had een bekeuring voor rij den zonder rijbewijs niet betaald Haar man is werkloos en zodoende lukte het niet om het geld bij elkaar te krijgen, vertelde ze. De officier toonde geen medelijden. ,,Als u een auto kunt betalen moet een boete toch niet" zoveel problemen opleveren", meende hij en kwam vervolgens tot een eis van j 160,- Mr De Mul vonniste con form. Parkeren voor een uitrit (in de Ter neuzense Zuidlandstraat) kwam me vrouw G. M T. uit Philippine op een boete van 25,te staan. „Het was donker en bovendien slecht weer. Ik zag alleen een poort. Niets wees erop dat het een uitrit was", verontschul digde ze zich De gemeente Temeuzen schilderde twee weken later een kruis op het wegdek om de situatie te verduidelijken Officier en kanton rechter bleken het over het boetebe drag overigens roerend eens. Ijsbaan Renesse door vandalisme onbruikbaar RENESSE - De ijsbaan in Renesse is voorlopig buiten gebruik. Onbeken den hebben in de afgelopen dagen vernielingen aangericht aan de licht installatie en de meterkast op het terrein en dammen aangelegd in wa terlopen naar de ijsbaan toe. Bij de ijsbaan zelf waren dijkjes doorgegra ven, waardoor de waterstand dusda nig is veranderd, dat een spoedige ingebruik neming van de baan bij invallende vorst uitgesloten is. De vernielingen werden pas onlangs ontdekt. De politie is op zoek naar de daders. OOSTBURG Voor de vijfde maal werd dinsdag de verlate kerstinstuif voor West Zeeuwsch-Vlaan- deren gehouden in het sportcomplex 'De Veerhoek' in Oostburg. Andere jaren werd de kerstinstuif tussen de kerstdagen en het nieuwjaar gehouden. Dat was dit jaar niet mogelijk omdat de sporthal bezet was. Het aantal kinderen was er met minder om opnieuw ccn record aantal van 600 deelnemers in de leeftijd van 6 en 12 jaar De kinderen werden in vier groepen verdeeld. In de sporthal kon onder meer gespeeld worden met skippy-ballen en een kegelbaan Ook hockey en de rollenfietsen waren in trek. Het luchtkas teel was evenals andere jaren een succes. In het zwembad was een spelencircuit uitgezet Verder waren er onder meer een film. een muurkrant, een leeshoek en diverse gezelschapsspelen in alle ruimten van het sportcomplex. Ruim 35 vrijwilligers zorgden ervoor dat alles in goede banen werd geleid Na afloop kregen de kinderen een boekenlegger De instuif weid georganiseerd door de gemeente Oostburg in samenwerking met diverse sportverenigingen en een aantal sportleraren. Mede werking verleende ook de bibliotheek en het Rode Kruis. Enkele deelnemers aan de kerstinstuif in Oostburg JAN RIEMENS: 'PUIN RUIMEN' TERNEUZEN De wijkraad 'Bin nenstad Temeuzen' wordt nieuw le ven ingeblazen. De 76-jarige Terneu- zenaar Jan Riemens, die ooit ook deel uitmaakte van de eerste wijkraad die het stadscentrum van Terneuzen kende - en dat was toch meer dan tien jaar geleden - vindt dat er nu maar eens puin moet worden geruimd. „Maar ik doe het op m'n gemak", zegt hij. „We hebben nu een man of zeven; ik vind dat dat er uiteindelijk twaalf moeten worden. En dan moeten het wel mensen zijn waar je van op aan kunt". De wijkraad vervulde de afgelopen tien jaar een belangrijke rol. Die werd alleen maar belangrijker op het mo ment dat de uitvoering van de stads vernieuwingsplannen ter hand werd genomen. Was er aanvankelijk sprake van een groot wantrouwen voor alles wat met die vernieuwingsplannen te maken had. intussen is de stemming omgeslagen. Jan Riemens. die het allemaal heeft zien groeien: „Ja. er is natuurlijk nog wel wantrouwen, maar in z'n algemeenheid kun je wel zeggen dat de mensen nu zien dat er daad werkelijk iets gebeurt. Dat wantrou wen is omgeslagen in een redelijk vertrouwen. Al blijven er natuurlijk altijd wel bedenkingen tegen bepaal- ae noge timen, die moeien worden de onderdelen van die plannen". betaald voor de nieuwbouwoninkjes. De wijkraad heeft zich de afgelopen Huren van pakweg 600 gulden in de tie jaar uitgebreid bemoeid met de voorbereidingen en de uitvoering van de stadsvernieuwingsplannen. Dat gebeurde niet altijd in volledige har monie met de deskundigen van de gemeente. Desondanks bleef een ver tegenwoordiger van de wijkraad mee praten in de ambtelijke stuurgroep, die de plannen uitwerkt en verder begeleidt Riemens: ..We willen daar straks weer meer inhoud aan geven Naar onze mening hebben we nu een goeie man in die stuurgroep, een vakman. Daar heeft het in het verle den misschien weieens aan ontbro ken", Huren Riemens, die zich na een periode van 'betrekkelijke rust op de achter grond' nu weer dagelijks met de binnenstadsproblematiek bezig houdt - en hij doet dat als afgevaar digde van de FNV-Terneuzen - vraagt zich af hoeveel van de oorspronkelij ke bewoners terugkeren naar hun 'oude stek'. „Volgens mij niet zo heel veel. En dat heeft alles te maken met Jan Riemens ■SINT-MAARTENSDIJK - Onder het motto '60 jaar is ook met niks' heeft het echtpaar Op den Brouw-Bijl uit Sint-Maartensdijk dinsdag het diamanten huwelijks feest gevierd. N. op den Brouw 179en zijn vrouw H B Bijl i80), hebben hun hele leven in Sint-Maartensdijk gewoond. Op den Brouw heeft voor zijn pensionering verscheide ne beroepen gehad, waaronder dat van landarbeidei Kinderloos is het echtpaar bepaald met gebleven: 1 kinderen, 31 kleinkinderen en 18 achter-kleinkindere zijn het resultaat van een relatie, die vandaag woens dag) aan de 61ste jaargang begint. De eigenlijk viering moet nog komen, ze Hebben met de kindere afgesproken om binnenkort zestig jaar huwelijksle1 tijdens een intiem dineetje de revue te laten passeren Nieuwjaarsreceptie in Colijnsplaat druk bezocht COLIJNSPLAAT - Voor de openbare nieuwjaarsreceptie, die het gemeen tebestuur van Kortgcnc dinsdag in het dorpshuis De Brug te Colijns plaat hield, bestond grote belangstel ling. Vertegenwoordigers van allerlei be sturen, instellingen en vele particulie ren kwamen in een gezellige sfeer hun goede wensen aanbieden, Uit de reac ties van de bezoekers is gebleken dat de traditioneel geworden nieuwjaars receptie van Kortgene zeer op prijs wordt gesteld. Dieselolie gestolen uit landbouwschuur BIEZELINGE Uit de landbouw schuur aan de Langeweg in Biezelinge is zestig liter dieselolie ontvreemd en een hulpstartkabel De daders for ceerden de deur van de schuur De schade bedraagt circa 100 gulden. Predikantenechtpaar neemt beroep aan KAPELLE Het gereformeerde pre- woonachtig is. Ze dienen echti dikantenechtpaar ds T. Niessen ds L. samenwerking met Kapelle Stel heeft een beroep ontvangen naai- gereformeerde kerk van Wemeldi de gereformeerde kerk van Kromme nie en dat beroep aangenomen. In Deze is intussen 'Samen op Wj overleg met de kerk 'van Krommenie gemeente met de hervormde kerkmj zullen het afscheid en intrede daarop- Wemeldinge geworden en heeft naf volgend pas plaatsvinden in de perio- vertrek van de pastores geen eifa de tussen pasen en pinksteren. De predikanteninbreng meer in de gfce datum is nog niet bekend. Deze rege- formeerde/hervormde kerkgeim ling is getroffen omdat beide predi- schap (zoals de volledige naam val kanten momenteel volop in het zoge- Samen op Weg-gemeente luidt inyC naamde winterseizoen bezig zijn wat meldinge). Beide predikanten chekn betreft catechisaties, gespreksgroe- de gereformeerde kerk van Kapells. pen, huisbezoeken en dergelijke. Het Wemeldinge ieder voor vijftig protf3 echtpaar is 14 oktober 1979 bevestigd zodat het samen één predikantspl^e in het ambt te Kapelle, waar het is. ...puin ruimen maand zijn geen uitzondering. Nou, als je gesaneerd bent en je wilt eigenlijk wel terug zijn dat bedragen waar je tegenaan hikt natuurlijk". Riemens vindt dal zaken, die maar eens door een FNV of door de plaatse lijke politiek moeten worden bestu deerd, „Ik ga dat volgende week aankaarten tijdens een FNV-vergade- ring", kondigt hij aan. Overigens heeft hij wel degelijk ver trouwen in de verdere uitwerking van de renovatieplannen ..Dat komt. best goed Daar liggen de moeilijkheden niet", weet hij „Tja", verzucht hij, „hét probleem was in het verleden natuurlijk dat die wijkraad niet over een goeie achterban beschikte. Dat moet veranderen" 1984 wordt, als het aan Riemens ligt, voor de wijkraad het jaar van de waarheid. „En dan moeten we natuur lijk ook nog maar afwachten of we niet de dupe worden van de plannen, die de gemeente heeft met de Centrale Stichting voor Sociaal Cultureel Werk. Wordt die de nek omgedraaid, dan zullen wij de zaken ook anders moeten regelen. Want wij vormen nog steeds een onderdeel van die stich ting. Tja, dan moeten we misschien op eigen benen verder". SUUS en FRANS bedanken al hun trouwe klanten en wensen hen een voorspoedig Nieuwjaar toe. De fam. Van der Ploeg zet ons bedrijf voort. Wij wensen Nicolien en Ad veel succes toe. Fam. Polderman Café De Hoop, Nieuwdorp Nieuw tel.nr. 01196-12930 Achter de Houttuinen 8 4331 NJ Middelburg Met ingang van 1 januari 1984 zullen voor de vrijwillige verzekering onderstaande maand- premies gelden. a. Voor personen van 16 jaar en ouder ƒ177,90 b. Voor gezinnen van beroepsmilitairen met één of meer kinderen beneden 16 jaar266,85 c. Voor studerende kinderen van 16 tot 27 jaar85,35 d. Voor invalide kinderen van 16 tot 18 jaar85,35 e. Voor kinderen van 16 tot 27 jaar die het huishouden verzorgen of medeverzorgen 85,35 Voor echtparen beneden de leeftijd van 65 jaar die over 1982 een inkomen hadden: van t/m 23.800,00 per verzekerde 85,35 van 23.800,01 t/m 28.200,00 per verzekerde 137,35 van 28.200,01 t/m 32.600,00 per verzekerde 159,50 g. Voor alleenstaanden met een medeverzekerd kind, dat be hoort tot de hierboven onder c, d, of e genoemde categorieën gelden dezelfde premies als onder f. h. Voor kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar die niet medeverzekerd kunnen zijn 85,35 i. Voor echtparen van 65 jaar en ouder met een inkomen boven de toelatingsgrens voor de bejaardenverzekering bestaan de navolgende reduktiegroepen: met een inkomen meer dan: tot en met: maandpremie: 23.685,61 28.590,30 137,35 per verzekerde 28.590,31 33.495,00 159,50 per verzekerde j. De reduktiegrens voor ongehuwde verzekerden die recht hebben op een A.A.W.-uitkering bedraagt 18.200,00 Premie beneden 35 jaar85,35 Premie boven 35 jaar137,35 BEJAARDENVERZEKERING: In afwachting van de komende wijziging van de Ziekenfondswet, is door de overheid alleen de laagste premie van 35,70 per maand verhoogd tot 37,15 per maand ingaande 1 januari 1984. Het bestuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 24