Matige come-back schrikt Joop Gottmers (20) niet af Marathonlopen is sterk ontwikkeld Tussen hemel en aarde m-'-M PZC/sport Cor Brom zeven weken buitenspel HOOLSE BOKSER NAAR ZUIDNEDERLANDSE TITELSTRIJD )verwinning inda Goense ti dressuur Vierde plaats EMM-meisjes 1 1TERDAG 31 DECEMBER 1983 19 EIST (ANP) Eredivisieclub PEC Zwolle zal de eerstkomende zeven jmpctitie- en bekerwedstrijden geen gebruik kunnen maken van de iensten van trainer Cor Brom. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de EC-trainer voorlopig buitenspel gezet. Dat gebeurde naar aanleiding van de cdslrijd PEC Zwolle - Helmond Sport, waarbij volgens hel oordeel van de ommissie Brom scheidsrechter Jan Keizer tijdens de wedstrijd van buiten et veld beledigingen naar het hoofd wierp en dat tijdens de rust op weg naar f kleedkamers nogmaals deed lij de mondelinge behandeling van deze zaak op 15 december werd besloten ihriftelijk vonnis te wijzen. Daarbij wordt Brom het recht ontzegd als coach pte treden, of in welke vorm ook enige andere een voetbalteam heweleidendp functie te vervullen zowel kort voor, tijdens, in de rust als kort na afloop van dt1 wedstrijden tol het elftal van PEC drie achtereenvolgende competitie- o.' bekerwedstrijden heeft gespeeld Daarnaast is Brom een voorwaardelijks boete opgelegd van 500 gulden met een proeftijd van een jaar. Ook moet hij de kosten betalen van de mondelinge behandeling. Daarmee is de zaak echter niet af. Brom had nog een voorwaardelijke ontzegging van vier wedstrijden lopen, die hem was opgelegd op 21 april 1983. Deze voorwaardelijke schorsing is door de tuchtcommissie omgezet in een onvoorwaardelijke, zodat Brom in totaal zeven wedstrijden zal missen. PEC Zwolle overweegt tegen het vonnis beroep aan te tekenen. [NT-MAARTENSDIJK Op het eiland Tholen is de kiem gelegd van een sport, die men er iet zo snel verwacht had aan te treffen: boksen. Sinds twee jaar is Sint-Maartensdijk met de J-jarige Joop Gottmers een heuse seniorbokser rijk, die zich momenteel serieus voorbereidt p de over een maand te houden Zuidnederlandse kampioenschappen. En in een modern igerichte accommodatie van de uit Rotterdam afkomstige oud-Nederlandse bokskampioen «en Janse —ook in 'Smerdiek' neergestreken— traint regelmatig een aantal jongeren uit de hoolse Smalstad dat de stukken er afvliegen. iop Gottmers is eveneens een gebo- n Rotterdammer, maar reeds op |arige leeftijd verhuisde hij met zijn iders naar Halsteren, waar zijn va ir caféwaria Vogelenzang gekocht _id. Direct na zijn komst in Brabant erde Joop Gottmers de eerste begin- tlen van de bokssport en op de Kgestane leeftijd van 14 jaar begon y als junior wedstrijden te boksen, jj werd lid van de boksclub Roosen aal en bleek een ijverige leerling van lainer Ad Brusse. Gottmers behaal- als junior een aantal overwinnin- i en werd éénmaal Zuidnederlands ampioen. iinds twee jaar woont Joop Gottmers Sint-Maartensdijk, samen met zijn nendin Nel Vroegop, die hij in 't inker m Tholen-stad ontmoette toen le Halsterse jongeren vaak naar deze leerrijke uitgaansgelegenheid trok- en. In de Sint-Maartensdijkse jaren eeft Gottmers nauwelijks gebokst De ben ruim anderhalf jaar gestopt eweest", meldt hij. Dat de Thoolse ugilist kort tevoren drie belangrijke ;edstrijden had verloren zal ongetwij- :ld hebben meegeteld, maar volgens oop Gottmers was er een andere eden. stond, mijn linkse, m'n sterkste wa- het was per se niet juist". Vlak voor pen, aan voor een klap met de open dat Gottmers stopte bokste hij een hand. Dat heeft me erg gegriefd, want wedstrijd in het halfzwaargewiclit B Jnkste lij maakt duidelijk: „Het is vooral ïkomen door het optreden van een heidsrechter. Hij zag tijdens een [dstrijd, waarin ik op punten vóór Vaarden lij de paarden ging de overwinning deze klasse naar Debora van Lier iet Simson. Het L-springen werd bij paarden een zege voor Annet Tim- lerman met Select die als enige lutloos bleef in de beide manches en «vendien haar rijstijl met een goed eoordeeld zag. Bij de pony's was de inning in de L-klasse voor Pe- ra Remeeis die met Patrick en in de •klasse naar Stef Nelisse met Pas- .1, •Hslagen, dressuur klasse-B: 1 Carola van HJswljk op Upatrla van Paardebloem, 2 llrek Jech op Ollvana. Schouwse Ruiters, iThea Verdonk op Rapsodie van de Dljk- aiters; L-l dressuur paarden 1 Marjolein kelhoed op Robin Hood, Bru. 2 Anja Bal an Dijke op Urmanda. Noord-Beveland. 2 arie Hanse-Verburg op Vital, Schouwse uiters, L-2 dressuur 1 Frans de Vneze op aunts. 2 Annet Timmerman op Select, ïardebloem, dressuur klasse-M 1 Linda loense op Seanetty. Weelruiters, springen, ony's klasse-B 1 Jan Noordhoek op Mo- inda, Noord-B-veland, 2 Hanny van de ande op Lucky Boy, Schouwse Ruiters, 3 latjan Jumelet op Romeo, Bru, springen l-paarden. 1 Debora van Lier op Simson, loord-Beveland; springen pony's kiasse-L. Petra Remeeis op Patrick, Schouwse lulters, springen pony's klasse-M 1 Stel Wisse op Pascal. Schouwse Ruiters en pringen paarden klasse-L. Annet Tlmmer- Bn. Paardebloem tegen Duke Berry, op dat moment de sterkste van Nederland. „Ik ging in die partij om het kampioenschap van Zuid-Nederland knock-out. Logisch ook, hij was veel te sterk, hij wordt, naar ik gehoord heb. binnenkort profbokser", Joop Gottmers' come-back was eind oktober nauwelijks veelbelovend. Hij bokste weliswaar een prima partij tegen Henk van den Biggelaar uit Den Bosch, hij stond op punten voor, maar liep in de derde ronde puur uit nervo siteit teggen een knock-out aan. Het betekende volgens de reglementen van de Nederlandse boksbond acht weken niet bokssen. Blauw oog Joop Gottmers tijdens aan dc traming in de oefenruimte van oud-bokskam pioen Leen Janse. tENESSE Als vervolg op de roensdag verreden men- en dres- lurponywedstrijd kwamen donder dag de paarden in een dressuurwed- trijd en de paarden en pony's in een ipinrgwedstrijd in manege Grol in tenesse aan bod. In de B-dressuur tted Carola van Rijswijk met Upa- ria een goede proef, die zij beloond lag met het oranje lint. In de L-l lasse was het Marjolein Geelhoed Ie met Robin Hood de overwinning de wacht sleepte; in de L-2 klasse ;crd dezelfde prestatie geleverd loor Frans de Vrieze met Maurits. Doordat de Z-combinalies allemaal regens ziekte of kreupelheid verstek noesten laten gaan was de M-klasse hoogste van deze wedstrijd. Een nbriek die eindigde met een over turning voor Linda Goense met Sea- letty. 'adat de dressuurcombinaties hun edstrijd hadden beëindigd werd de ag in gereedheid gebracht voor een jnngwedstrijd. Voor het eerst in de eeuwse paardensportgeschiedenis lakte een vereniging gebruik van de logelijkheid een springwedstrijd oor puntentelling in aanmerking te len komen. Hiervoor moesten alle ilnemers twee manches van ieder it hindernissen afleggen. In de B- sse bij de pony's slaagden er drie nbmaties in beide manches fout- s af te leggen Hierdoor moesten Ijlcijfers een beslissing brengen. De- plaatste Jan Noordhoek met Mo- anda boven Hanny van de Zande met .ucky Boy en Marjan Jumelet met tomeo, die respectievelijk tweede en ierde werden. MIDDELBURG Het tweedaags jeugdtoernooi van de Middelburgse handbalvereniging EMM heeft bij de meisjes een overwinning opgeleverd voor DSO uit Zoetermeer. Bij de jongens zegevierde EDH uit Delft, dat evenveel punten vergaarde als het Belgische Olse Merksem, maar een beter doelgemiddelde had. Het damesjuniorenteam van EMM bezette uiteindehik de vierde plaats. dTmes' UDSoTsSor! de herenjunioren van de Middelburg- vereent. 3 Were di 4 EMM. 5 Aalsmeer. 6 se club eindigden als zevende in het Groene ster: 7 edh. 8 Snelwiek heren sterke deelnemersveld. De trainers edh 2 Olse Merksem 3 Aalsmeer 4 Spor: der. trainer van de heren, vond het vooral nuttig dal zijn team „echte tegenstand" had gehad, in tegenstel ling tot in veel competitieduels. Kees van Ginderen, trainer van de dames junioren voegde daar nog aan toe dat zijn team in twee toernooidagen „al meer heeft geleerd dan in twaalf com petitiewedstrijden" Het was de derde k o voor de jonge Smerdiéker Hy heeft er uiterlijk althans— niets aan overgehouden Hij heeft een blauw oog. maar dat is een overblijfsel van de jongste training. „Je merkt het nauwelijks Na een paar seconden sta je al weer op. De eerste twee uur daarna, dan ben ik er kapot van en de volgende morgen ook nog. Maar ditmaal heb ik me er snel van hersteld Ik ben per slot een paar jaar ouder ook" Joop Gottmers baas Wout Nieuwburg uit Bergen op Zoom, is z'n beste vriend. Van hem leerde Gottmers boksen. Joop is als steigerbouwer bij Nieuwburg in dienst, een beroep, dat hij uitstekend kan combineren met zijn sport. Het is een zwaar vak, niet zelden bouwt Gottmers stellingen rond nieuwe olieboortorens van ruim veertig meter. „Je doet er een voor treffelijke conditie mee op voor hel boksen", verzekert Gottmers. die be halve 's zondags ook elke avond in de bokszaal te vinden is. Elke dag een paar uur trainen en zijn werk hebben de bokser uit Sint-Maartensdijk naast een flitsende linker ook een puike conditie bezorgd. Ondanks zijn matig begin twee maan den terug is Gottmers optimistisch gestemd voor het Zuidnederlands kampioenschap, hoewel hij zijn tegen standers in de periode van nonactivi teit niet gevoigd heeft. „Ik moet twee keer winnen, dan ben ik er en dan ben ik tevens weer een stapje verder op weg naar de A-categorie de hoogste klas voor de amateurs in Nederland" Geen aardappelen Hij is sinds zijn partij tegen Van den Biggelaar zes kilo afgeslankt, zodat hij nu in het middengewicht kan boksen Afslanken gaat boksers mak kelijk af; „Geen aardappelen en jus bij de maaltijden en trainen met veel kleren aan, zodat je veel zweet. En als je er gewicht bij moet hebben eet je meer en trek je minder kleren tijdens de trainingen aan". Zo simpel is dat volgens Joop Gottmers. momenteel Zeelands enige actieve bokser Begin volgend jaar komt Gerne de Meij. de hoop van de Vlissingse boksclub DOS uit dienst en dan wil men bij deze enige Zeeuwse boksclub de favoriete sport weer nieuw leven inblazen. OBERSTDORF Op spectaculaire wijze zweeft deze schansspringer lussen hemel en (praktisch onbe sneeuwde) aarde tijdens de eerste wedstrijd van het Vierschansen- toernooi in het Westduitse Oberst- dorf. Deze eerste krachtmeting le verde een dubbele zege op voor de Oostduitse skispringers. Ostwald zegevierde mei 220.7 punten. Hij sprong 109 en 114 meter. Tweede werd zijn landgenoot Jens Weiss- flog en als derde eindigde de Noor Ole-Gunnar Fidjestöl. Op nieuwjaarsdag komen de schansspringers in actie tijdens de traditionele wedstrijden in Gar- misch-Parten kirchen De uitslag van de wedstrijd in Oberstdorf is: 1 Klaus Ostwald (ODli, 220,7 punten (109 en 114 meten; 2 Jens Wcissflog (OD1) 213,5 (106.5 en 111), 3 Ole- Gunnar Fidjestöl (Noo) 199,6 109 en 102,5i; 4 Matti Nykanen (Fin) 199,4 (101 en 110); 5 Andrea Felder (Oos) 198.1 (101 en 108). - Wereldkampioen Robert de Castella 'grote man' in 1983 De Australische marathonloper Ro bert de Castella DEN HAAG (ANP) Het woord marathon beheerst over de gehele wereld het leven van vele miljoenen mensen. Vanuit dat plaatsje in Attica ging in 490 voor Chr. Pheidippides op weg naar Athene om het nieuws van de overwinning op de Perzen te brengen. Niemand weet meer hoeveel kilometers Pheidippides precies aflegde, alvorens hij bij aankomst overleed. De afstand, van 42 kilometer en 195 meter, kreeg in 1908 bij de Olympische Spelen in Londen toevallig zijn officiële status, omdat de Engelse koninklijke familie graag de start van de marathon van het oostelijke terras van Buckingham Palace wilde zien. Het officiële parkoers werd daardoor 385 yards langer dan de oorspronkelij ke 26 mijl. Die 42.195 meter spreken nog steeds aan. Het wereldrecord van Salazar bleef in 1983 overeind De Amerikaan liep op 25 oktober 1981 in New York 2.08.13 Hij loste daarmee de Au straliër Derek Clayton af, die sedert 30 mei 1969 (Antwerpen) met 2.08.34 de snelste marathonloper ter wereld was geweest Overigens werden de bedenkingen tegen de prestatie van de Amerikaan in 1983 opnieuw ster ker Het parkoers van New York zou vele honderden meters te kort zijn De twijfels aan de juiste lengte van het plaatselyke parkoers werden sterker toen de Nieuwzeelander Rod Dixon (2 08.55) en de Engels man Geoff Smith (2.09.08) onder abominabele omstandigheden óp 23 oktober supertijden neerzetten. De grote man van de marathon in 1983 was Robert de Castella. De 26-jarige fysiologisch assistent uit Canberra maakte indruk in Rotter dam en bij de eerste wereldkam pioenschappen atletiek in Helsinki In de Maasstad legde hij zij aan zij met Carlos Lopes de laatste zeven kilometer en 195 meter af in 21 minuten en twee seconden Een gemiddelde van minder dan drie minuten per kilometer. Op een van tevoren als loodzwaar gekwalifi ceerd parkoers in Helsinki zegevier de De Castella in 2.10.03, nadat hij de gehele wedstrijd volledig naar zijn hand had gezet. Het kwam in 1983 niet tot een confrontatie tus sen De Castella en de Japanner Toshihiko Seko De Japanner, die op 13 februari de marathon van Tokio op zijn naam bracht in 2 08 38 i persoonlijk record) en op 4 decem ber in Fukuoka in 2 08.52 voor de vierde maal zegevierend over de eindstreep ging, kwam in Helsinki niet aan de start. Seko traint in Tokio bij Kiyoshi Nakamaru en brengt daar het Zensoho, het 'lopen met een verruimde geest' in de praktijk. Zyn doel is uitsluitend de olympische marathon van Los An geles In 1983 is in de breedte het presta tiepeil enorm gestegen. Dit jaar kwamen zes lopers, Seko zelfs twee keer, beneden de 2 uur en 9 minu ten, en achttien atleten bleven bin nen de 2 uur en 10 minuten. In 1981 waren dat er respectievelijk twee (Salazar en De Castellai en zes en in 1982 was hetzelfde het geval In 1982 voltooiden over de gehele wereld 110 lopers de marathon binnen 2 uur en 15 minuten; in 1983 steeg dat aantal tot 170 Na het succes van Gerard Nijboer, die in september 1982 in Athene, twee jaar na zijn zilveren medaille in de olympische marathon van Moskou, de Europese titel verover de, viel de Nederlandse marathon- top tegen. Nijboer eindigde in Rot terdam als zestiende (2.25.23) en werd voor het eerst door landgeno ten verslagen. Bij de strijd om de wereldtitel in Helsinki speelde Nij boer geen rol van betekenis. Opspe lende spieren in de dijbenen, een kwaal waarvan hij eerder in Rot terdam ook hinder ondervond, ver knoeiden zijn perfecte voorberei ding, een 29ste plaats in 2.16.59. Dames De ontwikkeling bij de dames was in 1983 nog veel opvallender. Op 18 april stelde Joan Benoit (VSti in Boston het officieuze wereldrecord de internationale amateur atle tiek federatie kent op wegparkoer- sen geen officiële records op 2 uur 22 minuten en 42 seconden De Amerikaanse was daarmee 2 minu ten en 47 seconden sneller dan de Noorse Grete Waitz, die daags tevo ren in de marathon van Londen het van 25 oktober 1981 (New York) daterende wereldrecord van de Nieuwzeelandse Allison Roe had geëvenaard. Grete Waitz, die haar carrière vier maal marathon van New York won en twee maal die van Londen, bevestigde haar overheersende rol in het marathonlopen bij de dames door in Helsinki met precies drie minuten voorsprong op de Ameri kaanse Marianne Dickerson in 2.28.09 de wereldtitel te veroveren. De grens van 2 uur en 30 minuten werd bij de dames in 1983 door zeven loopsters gebroken. In 1981 en 1982 waren dat er respectieve lijk vier en vijf. De spectaculaire groei in de breedte bij de dames wordt geïllustreerd door het aantal loopsters onder de 2 uur en 40 minuten. In 1981 en 1982 waren dat er respectievelijk 38 en 60. Op de wereldranglijst 1983 is Carla Beurskens. die in Helsinki bij de strijd om de wereldtitel als zeven tiende eindigde in 2.40.23 als 122e de beste Nederlandse. 2.08.37 Robert de Castella lAusl R'dam 09-04: 2 08.38 Toshihiko Seko (Jap) Tokio 13-02: 2.08.39 Carlos Lopes (Pon R'dam 09-01. 2.08.55 Takeshi Soh (Jap) Tokio 13-02, 2.08.55 Juma Ikangaa (Tan) Fukuo ka 01-12; 2.08.59 Rod Dixon (Nw-Zee) New Vork 23-10: 2.09.00 Greg Meyer (VSt) Boston 19-04; 2.09.08 Geoff Smith (Eng) New York 23-10: 2.09.12 Rodoho Gomez (Mex) Tokio 13-02; 2.09.11 Shige- ru Soh (Jap) Fukuoka 04-12. Wereldranglijst marathon aller tijden (Heren) 2 08.13 Alberto Salazar (Vst) 1981. 2 08 18 Robert de Castella (Ausi 1981. 2.08 33 Derek Clayton iAus) 1969 2 08.38 Toshihiko Seko Jap 119832.08.39 Carlos Lopes iPon 1983. 2 08.53 Dick Beardsley (VSti 1982. 2 08 55 Takeshi Soh Japi 1983. 2 08 59 Rod Dixon (Nw- Zee) 1983. 2 09 00 Greg Meyer (VSt) 1983: 2.09.01 Gerard Nijboer (Ned) 1980 Wereldranglijst dames marathon 1983: 2 22 42 Joan Benoit (VSti Boston 18-04, 2 25 29 Grete Waitz (Noo) Londen 17-04, 2.26.24 Julie Brown (VSt) Los Angeles 05-06. 2.28.20 Mary Oconnor (Nw-Zee) Londen 17-04: 2.28 32 Charlotte Teske (WD1) Frankfurt 15-05, 2 29 27 Jacqueline Garreau (Can) Boston 18-04 2 29 33 Ca rey May der i Osaka 30-01. 2.30 33 Masu- da iJapi Eugene 11-09 2 31 09 Marianne Dickerson iVSt) Helsinki 07-08. 2.31.12 Rosa Mota iPon Chicago 16-10 Wereldranglijst aller tilden dames: 2.22.43 Joan Benoit (VSt) 1983. 2.25 29 Allison Roe iNw-Zeei 1981, 2 25.29 Grete Waitz (Noo) 1983, 2.26.24 Julie Brown (VSt) 1983: 2.27.51 Patti Catalano (VSt) 1981. 2 28.20 Mary Oconnor (Nw-Zeei 1983; 2 28 32 Charlotte Teske (WD1) 1983, 2.29 33 Carey May (Ieri 1983. 2 29 27 Jac queline Garreau (Can) 1983; 2 29.36 Lor raine Moller (Nw-Zee) 1981 Aspiranten. HA Animo !-T)oba 1. A2 TOP-Tjoba 2. Swift 3-Toeo BI Swift 1-Ondo. Cl Togo 1-Volhardmg. TOP-Zuidwesters: C2 Togo 2 KVK Swift 1-UlCtor 1. C3: -Swift 3-Blauw Wit Dl Volhardtng-AU Ready. Anuno-Rlko. Atlas-Luctor Pupillen P2 TOP I-Atlas P3 Zuidwesters 2-BKC 2. Ondo 2-Swif. 2 P4 Togo 2-Top 2; Volhardine-KVK. Animo 3-Swift 3. Q2 Swift 1-Seolto Atlas-Riko 1, St Vogels 2-Luetor 2: Q3 Swift 2-AU Ready De koploper in de tweede divisie C van het landelijke zaalhandbal bij de heren. EMM 1. speelt komende dinsdag een oefenwedstrijd tegen derde divisionist Walcheren. Het oefenduel vindt plaats in de Vlissingse sporthal Baskens- burg en begint om acht uur Diezelfde avond speelt het herenteam EMM 2 (derde divisie) een oefenwedstrijd tegen de Vlissingse afdelingsploeg Marathon 1 Dit handbaltref- fen wordt gespeeld In de Middelburgse sporthal aan de Nassaulaan en begint om half negen. RUGBY Zondag zijn er twee rugby wedstrijden op Nadorst in Middelburg 13 30 uur Oude Colts - Oemoemenoe Tovaal combinatie. 14 30 uur Oude Oemoemenoe - Nieuwe Oemoemenoe In de komende week wordt er weer volop gespeeld voor de clubcompetities van de Zeeuwse dambond Voor de hoofdklas luidt het programma. 2 januari Souburg - Zierikzee Middelburg II Lammerenburg. St-Laurens - BDV 5 januari Tholen - 's- Gravenpolder III; 6 januari 's-Gravenpolder II - Aagtekerke Voor de eerste klas worden gespeeld 2 januari Middelhamis II - Middelharnls I. 6 januan Goes II - s-Gravenpolder IV Voor de tweede klas staan op het programma 2 januari Aagtekerke II Goes III. 3 januari Lammerenburg n - Middelburg III. 9 januari St-Laurens II - Oostkapelle Vandaag (zaterdag) wordt in café 's Lands Welvaren in Kwaden- dammc het Oudejaarsdamtoernool gehouden Aan dit toernooi, dat nu al voor de zesde achtereenvolgende maal plaatsvindt, doen veertig dammers mee Organisator Gerrit Blom is er in geslaagd vrijwel de gehele Zeeuwse damtop achter de borden te krijgen. Tot de deelnemers behoren o.a Johnny de Leeuw. Jaap Veerhoek. Peter Schunselaar. Bram Goedhart. Piet Allaart en vele andere sterke spelers Door de deelname van enkele Belgen krijgt het evenement bovendien een internationaal tintje Er w ordt gespeeld ui groepen van vier. die naar speelsterkte worden ingedeeld De eerste ronde begint om tien uur en de prijsuitreiking :s gepland rond zes uur ZAALKORFBAL PRESTATIELOOP Afdeling Zuid-West.V Animo4-Tjoba 5 2B Swift 3-Luctor2. 3A Swift 4-OIympia 2 Stormvogels 3-Volharding 1: 3B. Tjoba 6-Atlas 2. Animo 5-Top 2. 4A Togo 3-Luctor 4. Seolto 4-Olvmpia 3. 4B Swift 5-Ondo 3, 5A TOP 3-Seolto 5, 5B KVK 1-NWK 1 6A. Ondo 4-Volharding 2; 6B BI Wit 4-Volhardlng 3. Togo 5-NWK 2. KVK 2-Rlko, CC Stormvogels O-Zuidwesters 5, Seolto 7-Zaamslag 3, 6D Seolto 6-Atlas 4. Junioren IA Togo 1-Luctor 1: Ondo 1-Zuidwesters 1: 2A Storm- vogels-BKC: Atlas-Ammo 2. 3A. Olympia-Ondo 2, Swift 2-Zuld- westers 2; 4A: Ondo 3-Zuidwesters 3. Seolto 2-Luctor 2: 4B Togo 2-A11 Ready. BI Wit 2-KVK AXEL De scheidsrechtersverenlging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op vandaag ioudejaarsdag) in samenwerking met AV Scheldesport. en Sportieve Recreatie Axel de traditionele Oude- jaarsloop in het Axelse bos. Deze negende loop inmiddels die zaterdagmiddag om 14 00 uur van start gaat De inschrijving staat op voor KNAU-leden en trimmers vanaf 13 00 uur in de kantine van de VV Axel De eerste groep die een parkoers van 3200 meter af moet leggen wordt weggeschoten door wethouder Van Schaik van de gemeente Axel die om half drie ook de groep lopers voor 6400 meter op pad stuurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19