Hoop gloort voor de Zeeuwse wielersport Stahlie wint dressuur ZAAL VOETBALARBITER WIM BOS WIJST PLAA TS AAN DE TOP AF ,w-* STERKE NIEUWELINGENGROEP RUKT OP UITSLAGEN UITSLAGEN STANDEN UITSLAGE Duel Thorenaar^Maandag vandaag in Goese hal Loting vierde bekerronde Forse winst EMM-dames Vertrek Vermaat en Johnny Jansen Twee jaar geleden had ik nog aspiraties VRIJDAG 30 DECEMBER 1983 GOES Hij moest wel wielrenner worden. Met ooms als Cees Priem en Ko de Vrieze en een mee met de selectie van Robur. Pas in zwager die luistert naar de naam Wilfried Wesemael had Antoine Goense (16) uit Ovezande 'anuari Sing ik weer fietsen Tegen- r-i t J 1 J 1--1 1 I woordig hoor je van heel veel ama- eigenlijk geen keus. En al heeft het even geduurd, uiteindelijk viel ook hij voor de verleiding teurs dat ze de hele winter niks doen. van een lichtmetalen, glimmende racefiets. Inmiddels geldt Goense door zijn successen bij de Dle zeggen ik zorg heus wel dat ik er -ii j r-i i. in maart sta. En dan trainen ze ln nieuwelingen als Zeelands hoop in donkere dagen. Een renner die het in zich heeft om een janua,i en februari als gekken op de uitstekende amateur te worden. „Maar pas op", waarschuwt trainer/begeleider Henk de Jong. fiets Vervolgens roepen ze in maart „Ik heb tegen hem gezegd dat hij met allebei zijn benen op de grond moet blijven staan. Volgend jaar is hij junior en moet hij weer helemaal van onderaf aan beginnen en bij de aan, waardoor ze helemaal niks meer amateurs later ook". klaarmaken". Verstandig trainen. Henk de Jong Antoine Goense heeft dat in zijn oren wielersport. Want met de amateurs is Hoe het komt dat het niveau van de probeert het zijn nieuwelingen^ zo geknoopt Hij is nog al erg snel naar het wel heel erg droevig gesteld, een top geklommen, maar beseft ter dege dat hij aan het begin van een Henk de jong: „Middelkamp heeft lange weg staat. Toch start hy ook vemjg amateurSi maar als ze een volgend seizoen met de gedachte om pjoeg voor een klassieker moeten sa- te winnen. „Ik heb vroeger wel geten- menstellen hebben ze moeite om zes mst, maar ik zag dat ik daar niet de geschikte „amen om een nJtje te beste kon wezen. Op de r.ets lukte het En renners van grote sp0„50r. -n dat wil Ik proberen voi te piQegen peter Hoondert. Wemer iïv' >7ibfrt rm TTn Hpnlz rtin .Tnncy wel i p houden". zeet hij En Henk de Jong StaSë'ra Karei van"'Go'ethem'aft voegt er aan toe. „Hij weet dat hij het natuurlijk geen slechte amateurs erg moeilijk zal hebben, maar hij heeft de juiste instelling. Hij wil iedere Maar in de klassiekers komen ze ook wedstrijd winnen Sommige renners te kort En jeugdig talent breekt er Want je moet er weer honger naar bleek hij te goed vertrekken in koersen met de gedach- nauwelijks door De enige uitzonde- krijgen. Maar daarnaast moet je in de gelegenheidsrijders, te dat ze al tevreden zijn met een klein ring op dit moment is Jack van der winter wel je conditie op peil houden. niet mecr meedoen en werd verplicht prijsje, maar Antoine niet. Die wil er Horst, die m zijn eerste jaar sterk reed Ik was altijd de hele week bezig, naar de A-trimmers over te stappen. amateurs zo bedroevend is? Henk de snel mogelijk hij te brengen. Zijn Jong „Nationaal is het al niet zo aanpak heeft inmiddels wel vruchten geweldig op dit moment Doodge- afgeworpen. Met rennertjes als Ste- woon een mentaliteitskwestie". Als fan Kole, Peter Mol, Ronnie Traas en voorbeeld daarvan noemt hij het ont- Adrie Vermue werd Middelkamp een breken van bedrijvigheid onder de soort voorbeeld-vereniging. En na- amateurs gedurende de wintermaan- tutu-lijk met Antoine Goense, die den „Ik heb van bekende masseurs vorig jaar voor het eerst een licentie en renners altijd gehoord dat de cou- aanvroeg bij de KNWU. „Ik ben be- reur in de winter wordt gemaakt. Ik gonnen bij de plaatselijke trimmers zette de fiets in oktober altijd in de op Ovezande. Op een fiets van mijn schuur en dan raakte ik 'm niet aan. zwager, Wilfried Wesemael. Ik werd gelijk derde", vertelt hij. Al vrij snel oor die groep ant hij mocht altijd invliegen". ,Hoera-stemming Die instelling heeft een „hocra-stem- ming" rond Antoine Goense, en de overige leden van de nieuwelingen- groep van Theo Middelkamp, teweeg gebracht. Onder leiding van trainer Henk de Jong, de ex-amateurrenner, boekte die groep het afgelopen jaar opmerkelijke resultaten. Zo won Goense twee klassiekers (in één gev; groot tandwielblad had rondge- trapt), werd hij tweede op het natio naal kampioenschap en eindigde de in een aantal klassiekers door de Alleen de woensdagavond hield ik ..Daar draaide ik me wat over de kop heuvels en zich bovendien als een voor m'n gezin Maar alle andere omdat ik tegen veel oudere jongens toonde. dagen deed ik duurlopen en trainde Ik moest rijden en toch mee wilde gaan. Toen heb ik besloten bij de nieuwe lingen te gaan fietsen". Hij kwam er tussen jongens die al veel meer ervaring hadden omdat ze de jeugdcategorieen doorliepen. „Maar hij heeft zich snel aangepast, hij leer de snel", zegt Henk de Jong, „alleen moest ik hem een beetje afremmen, want hij wilde in de koers elke ronde opnieuw demarreren". Maar hij had veel vechtlust en net iets meer talent dan de anderen, „en die trokken zich weer aan hem op". De Jong zag kans hechte, sterke groep te sme- werd hij overigens gediskwalificeerd GOES Het bruist deze week van activiteiten in de tennishal van Schelde omdat hij per vergissing een iets te international in Goes. Van 's morgens negen uur tot "s avonds twaalf uur zijn iedere dag de banen bezet voor een sterk bezet toernooi. Zaterdag loudejaars- VLISSINGEN - Bijna op de helft van de competitie zien de standlijsten van de landelijke en Zeeuwse volleybal- Delta sport er als volgt uit: Nationale competi- Starlift/Voorburg lieleams 10- le Div. B. Dames: SW 11- Longa '59 10-30 Were Di 10- CeltonaVCE 12-30 v. Santen Haag 10-19 Morres Hulst 10-18 S/Pelllkaan 10-17 DOS 10-10 Pancratiusb./VCH2 11-13 Geevers P&P 10-12 v. Winden Berkel 10-10 3c Div. F. Heren: Atak '55 10-26 DeSterre 10-21 v Zandvoort/ER 10-21 Arehiplan'O 10-15 BlauwWit 10-15 SicPugno 10-15 Setüp 10-13 Verbunt WC 2 10-13 10-12 S Pellikaan2 10-11 IKS 10- 9 Minenco 10- 9 2e Div. C. Heren: Morres Hulst 10-26 HBC 10-23 Hajraa 10-22 SDO 10-16 Brevok/ABC 2 10-15 Promotieklas he- EWC Mytilus EWC2 Verdegem 10-29 10-21 10-20 10-18 10-15 11-15 10-14 11-13 10-11 dag) beleeft •categorie grote ploegentijdritten. Hoewel daaraan nog geen conclusies mogen worden verbonden, gloort er nu dan dag. Gisteren v het evenement zijn finales. Vandaag (vrijdag) komt nok de sterke d dlf e„s ook m actie. Om kwart over drte vanmiddar bes"" bijvoorbeeld de Zc verwele„ Jns we, dat we in combl. ne reden. Dat was beslist niet waar. want wij reden nooit tegen andere er weer enkele verrassingen te noteren. Bij de heren D werd de ploegen Ik heb wel tegen hun gezegd ploeg op de tweede plaats van twee wedstrijd tussen de Zeeuwse topspelers Joost Thorenaar en Remco Maan- toeh eindelilk hoon voor de Zeeuwse als derde geplaatste Hans Verhagen van TSI uitgeschakeld door de als zesde dat ze niet tegen elkaar moesten toen eincieuiK noop voor uc reeuwse geplaatste jacco Nieuwenhuizen uit Kloetinge (6-3, 6-5). Ook in de C-categorie rijden. Als er in een koers een jongen was er een verrassende uitslag: Diedenck van de Heuvel won van Antoine van van Middelkamp wegspringt moet Bockel (6-2. 6-3). Ard Breure, eerste geplaatst bij de C-spelers. won met 6-0, 6-2 een clubgenoot 'm-niet gaan terugha- van Jan van de Meulen. len, natuurlijk. Dat doe je niet als Bij de D-dames kwam de als eerste geplaatste Conny van de Vloet van TSC in vrienden onder elkaar", grote moeilijkheden tegen Donen Brasser van De Schelde. Na twee sets was de volgens dat principe werden twaalf stand gelijk 6-4, 4-6. In de derde set kwam Conny van de Vloet met 5-1 achter seizoenzeges bij elkaar gefietst. „Een te staan, maar won zowaar nog met 6-5. De Limburgse speelster Sylvia Zuidhof weelde voor Middelkamp", betoogt van met 6-4. 6-3 van Ada van Dis. Eerder had Ada van Dis voor een verrassing Henk de Jong. De basis voor een gezorgd door de als vierde geplaatste Ditty de Klerk (Souburg) uit te toekomstige, sterke amateur lichting schakelen. is nu dus gelegd. Linne Odulphus Nuvoc VC Rooy Furos Lyceum '64 WereDi io- 3 3e Div. F Dames: AKS 10-30 Brevok/ABC 10-24 De Zebra's 10-20 Arehiplan'O 10-17 Ekspalvo 10-17 Soetelieve'DB 10-17 Udenhout 10-17 Mytilus 10-13 Symmachla 11-12 Karanoi 10- 8 Savok 11- 5 Marathon 10- 3 EMM-junioren in finalepoule MIDDELBURG De damesjunioren van EMM speleu vandaag mee in de winnaarspoule van het eigen toer nooi dat vandaag (vrijdag) wordt afgesloten. De eerste dag van het toernooi verliep met wisselend succes voor de dames junioren maar door winst in de laatste wedstrijd op het tegenvallende Aals meer wisten de Middelburgse meisjes zich toch voor de winnaarspoule(de twee eerste in elke poule) te plaatsen. De herenjunioren van dezelfde Mid delburgse vereniging slaagden daar niet in. De beslissende wedstrijd te gen Aalsmeer werd met 5-6 nipt verlo ren waardoor het herenteam vandaag in de verliezerspoule bij de heren om de vijfde tot achtste plaats speelt. VLISSINGEN De loting voor de duels in de vierde ronde van de strijd om de beker van het district Zuid I heeft enkele interessante duels opge leverd. Naast Sluiskil-Terneuzen staat ook distrikt Vlissingen-Arnemuiden op het pro- land gramma. Verder worden ook Halste- Promoticklas ren-Breskens en Middelburg-Dm- teloord gespeeld. De duels worden, a thana tos met uitgezondering van Middelburg- EVVc2 Dinteloord waarvan nog geen datum Kikkers bekend is. gespeeld in het weekeinde Morres H 2 van 28 en 29 januari. Dynamo '70 Voorwaarts Even Kijken SC Morres Marathon 2 Mytilus 2 Scheldesport 10-18 Dynamo '70 10-16 Even Kijken IJ.V.C. Kikkers Athanatos Mytilus Dames le kl: De Sterre Ardito IJ.V.C. Athanatos 2 De Klomp Bok Marathon 3 Marathon 4 Dynamo '70 2 Sluvoc Heren le klas: Bok 10-13 10-11 10- 8 10- 7 10- 4 "o-23 8-22 9-18 9-13 10-13 8-12 9-12 9-12 9- 9 9- 8 Bok 2 EVVC4 Mytilus 4 Marathon Mytilus 6 Sgravo 2 Wiska 2 Mytilus 5 8-15 8-13 8- 6 8- 6 8- 4 8- 0 Dames 3e klas a: Ardito 3 Marathon 7 Mytilus 4 EVVC4 9-26 9-20 7-17 8-13 7- 9 9- 9 Bok 3 Marathon 6 Wiska 2 7- 4 Mytilus 5 9-3 Bok 4 7-2 Dames 2e klas B: Voorwaarts 2 8-21 De Sterre 2 9-19 Philippine 8-16 Athanatos 3 Attack Savok3 Even Kijken 2 Kikkers 2 Heren 2e klas Voorwaarts Zaamslag Verdegem 2 Even Kijken 2 Sluvoc IJ.V.C. 2 SSV Savok2 Heren 3e klas De Sten'e 3 Kikkers 2 Voorwaarts 2 Attack 2 Athanatos 2 Savok 3 IJ V.C 3 Kikkers 3 More ï/h.2 ZEE- Sgravo Attack EVVC3 De Sterre 1 De Polder CVC Ardito Mytilus 3 Dames 2e klas A: !- 2 Mytilus 3 EWC3 Sgravo Wiska Ardito 2 Marathon 5 Bok 2 Heren 2e klas A: Dynamo '70 2 9-23 Wiska 8-22 treffers. 7-19 7-16 7-14 6- 9 7- 6 5- 3 7- 2 MIDDELBURG De oefenwedst donderdagavond in de Middelhui31 sporthal tussen da dames van E '!l (tweede divisie) en het VlissiiM Olympus (derde divisie) is i: doelpuntcnfeslijn geéindigd. eindstand van deze twee keer 1 dertig minuten durende oefeni0 strijd was 32-15 voor de Middeib J se dames. De ruststand bedn 15-8 voor EMM.Topscoorster doelpuntrijke duel was EMM- ster Kristel van den Velde met RENESSE De landelijke rijvei proef. Na de menners was het de beurt iets lager dan bij de LI. De eerste prijs Rentmeester; Paloma, Schouwse Ruiters. ging en ponyclub De Schouwse Rui- aan de beginnende pony»dressuur- ging in deze rubriek naar Corina ters hield woensdag in manege Grol combinaties, waarbij Hanny van de Snoep met Leonoor. Zowel de jury als in Renesse een indoor men- en dres- Zande met Lucky Boy met kop en ook het vrij talrijk opgekomen pu- suurwedstrijd. Voor het eerst kwa- schouders boven de andere deelne- bliek heeft in de M- en Z-klasse geno men hierbij de meneombinaties tij- mers uitstak Maar liefst elf punten ten van de proef van Simone Stahlie dens een indoorwedstrijd aan bod. was haar totaal hoger dan die van met Diamond, die het goede resultaat De koploper in de derde divisiet het landelijke zaalhandbal bij de ren, Delta Sport uit Zierikzee, donderdagavond ten onder in de fenwedstrijd tegen de afdelingsp! Marathon 1. De eindstand van MIDDELBURG De trainer-coach oefenduel in de Zierikzeese spor de derde divisie-handbalploeg was 15-19 in het voordeel van 129. 2 Rianne Boller, Dennis. Schouwse EMM 2, Reinier Vermaat, legt die- Vlissingse Marathon na een 6-11- De wedstrijden in het jeugdtoemooi Een gesjaagd experiment, zo conclu- nummer twee. In de Ll-klasse werd van 136 punten verzamelde en daar van EMM beginnen vandaag om 8 deerde de verenigingssecretaris V; uur. De prijsuitreiking is om 18 uur. der w Alle wedstrijden worden in de sport- door de jury beoordeeld als een zeer sterke rubriek. Hierdoor was het mo- voor zich opeiste gelijk dat maar liefst zes van de negen Ruiters. 118, 2 Corrie Krabbe. Romanova. Schouwse Ruiters, 114: dressuur pony 's LI 1 Ananne Hanse Liza, Schouwse Ruiters. 129. 2 Eline Struijk. Prim. Schouwse Rui ters. 125. 3 Simone Stahlie. Ugadeste. Bru. functie neer bij de Middelburgse yer- stand. eniging. De in Borssele woonachtige Hoewel de Vlissingse overwinninf Vermaat kan zijn activiteiten bij het recht was. had Delta Sport wel handbalteam. het trainen bij Atlas en pech. In de warming-up namelijk li de overwinning in deze klasse 124. dressuur pony's klasse L2 l Corina ziin werk niet meer combineren. opbouwspeler Cor Lagendijk al Snoep. Leonoor. Paardebloem, 127, 2 Bre- De Brabantse oefenmeester Kees van Dit. samen met de afwezigen gitte van Brouwershaven. Lucky Boy. Rei- gespeeld. De finalisten bij de meisjes zijn: Sport Vereent., EMM, DSO en neemt Vermaats taken Vos en Jaco Vleeshouwer, betefe Ir mtinara in Jl1""""1' der w/rve. nul». Sctiouwne Ruiters, 95 Schouwse Ruiters 116; dressuur pony's M va„ h. „errie divisie dames VooreM^dfVÏÏde'rrtSie^Ln'ï der Werve reed met Natascha het een winstpunt zagen beloond Wtnna- pu„len 2 Tcu„ „n dcr Bl|1 Toli 0raaJe. z simcine Slahlle DlamoM"Br[1' ijfii Dttnmr aames ™ral «f. verdediging van Dp hal aan de Nassaulaan te Middelburg De in de L.ki Monl |Mtarle combinaties hun proef met JKSSKSKSKS SSSSt uL' SJSSSJSA klasse M en Z'1 Christiaan 2 Gert Jan Bakker, Nudie, Jacoba van goede totaal van 95 punten bij elkaar, res werd uiteindelijk Arianne Hanse ,JUlliOUi lllc„llcuWMI,B muil Were Di. Bij de jongens plaatsten En ook Christiaan Provoost reed met met Liza. Ook de L2-rubriek was druk Provoost, Viola. Oranjezon, 90, 2 Peter Beieren, 127, 3 Heieen Wagenaar. Lady zich Aalsmeer, EDH, Olse Merksem viola in de M- en Z-klasse een goede bezet, maar de resultaten lagen toch Hanse, Sunny, Schouwse Ruiters, 89, 3 Jan Bantza, Paardebloem, 122. en Sport Vereent. van GSC, Johnny Jansen, stopt na Sport was dit te merken. Het ti het laatste competitieduel van dit van Cor Mol had veel moeite hetier seizoen 11 maart) met het trainen van gemotiveerde Marathon, waarin t, dit team. Wouters sterk speelde, op te vara a OOST-SOUBURG Het is bijna onvoorstelbaar: vijf tien weken liep Wim Bos ruim een half jaar geleden met een gecompliceerde dub bele beenbreuk in het gips zonder dat het buiten een zeer beperkte kring bekend werd... In Bos' actieve loop baan als doelman van de VC Vlissingen zou dat onmoge lijk zijn geweest: zijn misfor tuin zou met vette koppen en grote foto's in de kranten zijn gemeld. Maar een zaalvoetbalscheidsrechter heeft met de bekendheid als een VCV-doelman, hoewel Wim Bos in deze provincie tot de topfluitisten behoort. Zelfs buiten de provincie geniet de ex-Vlissingenkeeper be kendheid Hij zou zelfs dezer dagen met Goesenaar Antoine Debbaut, Zeelands enige landelijk optredende zaalscheidsrechter, in Den Bosch bij het zaalvoetbaltoemooi van de ere divisieclubs kunnen fluiten. Maar er is voor Wim Bos, 42 jaar en hoofd van de administratie van gemeentewer ken Vlissingen, nog geen plaats vrij in de groep landelijke fluitisten in het KNVB-district Zuid I Inmiddels heeft Bos zijn tweede hob by na het actieve voetbal hervat: hij blonk afgelopen maandag uit tijdens 'net Vrienschapszaalvoetbaltoemooi in Vlissingen. waarin hij onder meer de finale tussen de Zeeuwse prof voetballers en Vlissingen leidde. „Ik heb nog wel pijn, maar ik heb lang genoeg thuis gezeten", vindt Wim Bos, die zijn sportieve toekomst in april heel somber in zag. Het ongeluk gebeurde tijdens een zomeravond voetbalwedstrijd tus sen het team van de gemeente Vlis singen en een team van de zeevaart school. „Nadat ik bij Vlissingen als doelman gestopt was, speelde ik in dat elftal linksbuiten, omdat ik wel eens wat anders wilde dan keepen. Maar juist die avond was de doel man afwezig en werd mij gevraagd zijn plaats in te nemen", vertelt Bos. Hij vervolgt: „Bij een doorbraak van de linksbuiten van de tegenpar tij, waarbij één van onze verdedi gers meeloopt, schiet ik de bal niet met mijn beste been, de linker, weg maar met de rechter om de twee spelers le ontzien". „De speler van de zeevaartschool en ik botsen erg ongelukkig. Hij heeft niets, maar ik breek op twee plaat sen het scheenbeen en op twee plaatsen het kuitbeen van mijn rechterbeen. Ik kreeg een plaat in mijn been en ik mocht er vijftien weken niet op lopen". Wim Bos verzekert: „Ik heb daar ontzettend veel moeite mee gehad, want ik bad toch nooit gedacht, dat ik nota bene bij bet zomeravondvoetbal, nog wel in mijn laatste seizoen want het kostte moeite om een team op de been te brengen, mijn been zo zou breken". Terwijl ik in mijn keepersloopbaan nooit ernstig geblesseerd ben ge weest Ik heb een keer mijn polsband gescheurd, maar na een week kon ik al weer spelen, ik heb in het zieken huis gelegen met een hersenschud ding en toen ik later een gat in mijn hoofd had deed ik er een verband op, stopte er watten bij en keepte met m'n pet op". Het plaatje zit nog in het been van Wim Bos. „Het blijft er zitten zolang m'n been pijn doet, daarna schroeft de chirug het er uit", meldt de ex- doelman laconiek. Wim Bos is via de zaalvoetbalploeg van de gemeente Vlissingen in de scheidsrechterij te recht gekomen Samen met zijn arbi- tersmaat Rob Schot volgde hij de cursus en binnen een jaar zat het duo in de Zeeuwse hoofdklas. Wim Bos groeide in korte tijd uit tot één van de beste Zeeuwse arbiters. „Ik vind hem zelfs beter dan Toine Debbaut", meldt Cees Outermans, toch geen onbekende in het Zeeuwse en vader landse zaalvoetbal, „het is onbegrij pelijk, dat hij niet landelijk fluit. Hij heeft zeker geen goede cijfers". Maar daaraan ligt het beslist niet: Wim Bos heeft uitstekende cijfers, die nog meer inhoud krijgen als men weet dat ze gegeven worden door collega's. „Niet ideaal, maar we hebben niet beter", geeft Bos toe. Eenmaal werd hij bedeeld met een erg laag cijfer. „Dat was in augustus dit jaar, toen ik pas weer begonnen was te fluiten Ik liep nog mank. maar ik wilde het proberen. Kreeg ik een erg laag cijfer van een colle ga. die in zijn rapport vond. dat ik kennelijk last had van een blessure. Ongelooflijk, hè. Terwijl hij vooraf was komen informeren hoe het met m'n been ging en ik een geblesseerde keeper verving". Dat Wim Bos bij de top in Zuid I 'zit' blijkt ook uit het feit, dat hij bij een stprk toernooi in Dongen een graag geziene arbiter is en dat hij ook wedstrijden van het Zeeuws zaal voetbalteam fluit. „Het is echter erg moeilijk om er tussen te komen, terwijl er toch best goede scheidsre- chers in Zeeland zijn. die naast Deb baut landelijk kunnen fluiten en niet alleen ikzelf'. Overigens heeft de Souburgse arbi ter momenteel niet meer de aspiratie om landelijk te gaan fluiten. „Twee jaar geleden nog wel", verzekert hij, „toen hoorde ik dat ik er voor in aanmerking zou komen. Maar er gebeurde niets en nu hoef ik niet meer zo erg. Laat mij maar hier m Zeeland fluiten en dan wil ik ook best een keertje een vijfde klaswed strijd leiden. Zo verheven voel ik me nu ook niet". Overigens staat Wim Bos bij de Zeeuwse zaalscheidsrechterscom- missie in de kijker, zo verzekert voorzitter George Leenknecht uit Hulst. „Wim Bos behoort tot de besten van Zeeland. Hij heeft uitste kende cijfers, allemaal achten of er boven. Maar er is momenteel geen vraag naar nieuwe landelijke scheidsrechters in Zuid I. hoewel ons beloofd is dat er meer wedstrijden in de regio zouden komen", meldt Leenknecht, Hij verzekert, dat Wim Bos één van de eersten is. die voorge dragen zal worden als er wel plaats is. „Ik zal er heel ernstig over moeten nadenken of ik dan ja zeg", bedenkt Wim Bos. De Souburgse arbiter mag dan be scheiden voor de dag komen, in de zaal laat hij niet met zich leuren. Hij staat beked bekend als een scheids rechter, die resoluut beslist, eerlijk beslist en een uitstekende kijk op zaalvoetbal heeft. „Ik laat me niet uitschelden, noch voor schut zetten", maakt Bos dui delijk. Toen hij ooit een jonge speler voor twee minuten straftijd naar de bank verwees en deze hem daarop toevoegde, 'dat hij nu eindelijk eens goed moest gaan fluiten' werd de jonge speler de weg naar de douche verwezen Bos heeft daarvoor een eigen seintje bedacht. Als twee vin gers en vijf vingers (vijf minuten straftijd) niet helpen, houdt hij de arm hoog boven het hoofd van het 'slachtoffer' en de vingers van de hand gespreid.douchen. Bos weet precies wanneer hij wel of niet tot het uiterste moet gaan. Toen de huidige Willem Il-spits Wanny van Gils hem in een Brabants toernooi F vanaf de bank minder vleiend beje gende. liet de Zeeuwse arbiter het - spel direct onderbreken. Maar nog vóór Bos bij Van Gils was bood deze zijn excuses aan. Bos accepteerde ze en de partij ging verder. De Souburgse scheidsrechter is niet altijd bescheiden. „O „Als veld- scheidsrechter zou ik het ook goed gedaan hebben", meent hij. Bos voegt er aan toe: „Ik vind bet fluiten in de zaal erg fijn maar als ik moest kiezen kreeg het veld de voorkeur. Met een pioegje van de gemeente trappen we elke week een keer op een grasveldje. Dat is heer- S lijk. Ik maak graag een sliding en ik geef graag iemand een flinke, vriendschappelijke, duw". Arbiter Wiwi Bos i beslissingen. resoluut in zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26