Hoop gloort voor de Zeeuwse wielersport Stahlie wint dressuur ZAAL VOETBALARBITER WIM BOS WIJST PL AA TS AAN DE TOP AF STERKE NIEUWELINGENGROEP RUKT OP EMM-junioren in finalepoule Duel Thorenaar-Maandag vandaag in Goese hal i UITSLAGEN UITSLAGEN STANDEN UITSLAGE' Loting vierde bekerronde Vertrek Vermaat en Johnny Jansen Forse winst EMM-dames Twee jaar geleden had ik nog aspiraties VRIJDAG 30 DECEMBER 1983 GOES Hij moest wel wielrenner worden. Met ooms als Cees Priem en Ko de Vrieze en een zwager die luistert naar de naam Wilfried Wesemael had Antoine Goense (16) uit Ovezande eigenlijk geen keus. En al heeft het even geduurd, uiteindelijk viel ook hij voor de verleiding van een lichtmetalen, glimmende racefiets. Inmiddels geldt Goense door zijn successen bij de nieuwelingen als Zeelands hoop in donkere dagen. Een renner die het in zich heeft om een uitstekende amateur te worden. „Maar pas op", waarschuwt trainer/begeleider Henk de Jong. „Ik heb tegen hem gezegd dat hij met allebei zijn benen op de grond moet blijven staan. Volgend jaar is hij junior en moet hij weer helemaal van onderaf aan beginnen en bij de amateurs later ook". Antoine Goense heeft dat in zijn oren geknoopt. Hij is nog al erg snel naar een top geklommen, maar beseft ter dege dat hjj aan het begin van een lange weg staat. Toch start hij ook volgend seizoen met de gedachte om te winnen. ,,Ik heb vroeger wel geten nist, maar ik zag dat ik daar niet de beste kon wezen Op de fiets lukte het wel en dat wil ik proberen vol. te houden", zegt hij. En Henk de Jong voegt er aan toe: ..Hij weet dat hij het erg moeilijk zal hebben, maar hij heeft de juiste instelling. Hy wil iedere wedstrijd winnen. Sommige renners vertrekken in koersen met de gedach te dat ze al tevreden zijn met een klein prijsje, maar Antoine niet. Die wil er altijd invliegen" ,Hoera-stemming Die instelling heeft een „hoera-stem- ming" rond Antoine Goense. en de overige leden van de nieuwelingen- groep van Theo Middelkamp, teweeg gebracht. Onder leiding van trainer Henk de Jong, de ex-amateurrenner, boekte die groep het afgelopen jaar opmerkelijke resultaten. Zo won Goense twee klassiekers (in één geval werd hij overigens gediskwalificeerd omdat hij per vergissing een iets te groot tandwielblad had rondge- trapt), werd hij tweede op het natio naal kampioenschap en eindigde de ploeg op de tweede plaats van twee grote ploegentijdritten. Hoewel daaraan nog geen conclusies mogen worden verbonden, gloort er nu dan toch eindelijk hoop voor de Zeeuwse MIDDELBURG De damesjunioren van EMM spelen vandaag mee in de winnaarspoule van het eigen toer nooi dat vandaag (vrijdag) wordt afgesloten. De eerste dag van het toernooi verliep met wisselend succes voor de dames junioren maar door winst in de laatste wedstrijd op het tegenvallende Aals meer wisten de Middelburgse meisjes zich toch voor de winnaarspouleide twee eerste in elke poule) te plaatsen. De hereiyumoren van dezelfde Mid delburgse vereniging slaagden daar niet in. De beslissende wedstrijd te gen Aalsmeer werd met 5-6 nipt verlo ren waardoor het herenteam vandaag in de verliezerspoule bij de heren om de vijfde tot achtste plaats speelt. De wedstrijden in het jeugdtoemooi van EMM beginnen vandaag om 8 uur. De prijsuitreiking is om 18 uur. Alle wedstrijden worden in de sport hal aan de Nassaulaan te Middelburg gespeeld. De finalisten bij de meisjes zijn: Sport Vereent, EMM, DSO en Were Di. Bij de jongens plaatsten zich: Aalsmeer. EDH, Olse Merksem en Sport Vereent. wielersport. Want met de amateurs is het wel heel erg droevig gesteld. Henk de Jong: „Middelkamp heeft veertig amateurs, maar als ze een ploeg voor een klassieker moeten sa menstellen hebben ze moeite om zes geschikte namen om een rijtje te zetten. En renners van grote sponsor- ploegen Peter Hoondert. Werner Wieme en Karei van Goethem zijn natuurlijk geen slechte amateurs. Maar in de klassiekers komen ze ook te kort". En jeugdig talent breekt er nauwelijks door. De enige uitzonde ring op dit moment is Jack van der Horst, die in zijn eerste jaar sterk reed in een aantal klassiekers door de heuvels en zich bovendien als een winnaar toonde. Hoe het komt dat het niveau van de amateurs zo bedroevend is? Henk de Jong: „Nationaal is het al met zo geweldig op dit moment. Doodge woon een mentaliteitskwestie". Als voorbeeld daarvan noemt hij het ont breken van bedrijvigheid onder de amateurs gedurende de wintermaan den. „Ik heb van bekende masseurs en renners altijd gehoord dat de cou reur in de winter wordt gemaakt. Ik zette de fiets in oktober altijd in de schuur en dan raakte ik 'm niet aan. Want je moet er weer honger naar krijgen. Maar daarnaast moetje in de winter wel je conditie op peil houden. Ik was altijd de hele week bezig. Alleen de woensdagavond hield ik voor m'n gezin Maar alle andere dagen deed ik duurlopen en trainde ik GOES Het bruist deze week van activiteiten in de tennishal van Schelde International in Goes. Van 's morgens negen uur tot 's avonds twaalf uur zijn iedere dag de banen bezet voor een sterk bezet toernooi. Zaterdag (oudejaars dag) beleeft het evenement zijn finales. Vandaag (vrijdag) komt ook de sterke B-categorie in actie. Om kwart over drie vanmiddag begint bijvoorbeeld de wedstrijd tussen de Zeeuwse topspelers Joost Thorenaar en Remco Maan dag. Gisteren waren er weer enkele verrassingen te noteren. Bij de heren D werd de als derde geplaatste Hans Verhagen van TSI Uitgeschakeld door de als zesde geplaatste Jacco Nieuwenhuizen uit Kloetinge (6-3. 6-5). Ook in de C-categorie was er een verrassende uitslag Diederick van de Heuvel won van Antoine van Bockel (6-2. 6-3). Ard Breure. eerste geplaatst bij de C-spelers, won met 6-0, 6-2 van Jan van de Meulen. Bij de D-dames kwam de als eerste geplaatste Conny van de Vloet van TSC in grote moeilijkheden tegen Dorien Brasser van De Schelde. Na twee sets was de stand gelijk: 6-4, 4-6. In de derde set kwam Conny van de Vloet met 5-1 achter te staan, maar won zowaar nog met 6-5. De Limburgse speelster Sylvia Zuidhof van met 6-4, 6-3 van Ada van Dis. Eerder had Ada van Dis voor een verrassing gezorgd door de als vierde geplaatste Ditty de Klerk (Souburg) uit te schakelen. mee met de selectie van Robur. Pas in januari ging ik weer fietsen Tegen woordig hoor je van heel veel ama teurs dat ze de hele winter niks doen. Die zeggen: ik zorg heus wel dat ik er in maart sta En dan trainen ze in januari en februari als gekken op de fiets... Vervolgens roepen ze in maart dat ze overtraind zijn en doen ze het een jaar later maar een beetje kalmer aan, waardoor ze helemaal niks meer klaarmaken" Verstandig trainen. Henk de Jong probeert hel zijn nieuwelingen zo snel mogelijk bij te brengen. Zijn aanpak heeft inmiddels wel vruchten afgeworpen. Met rennertjes als Ste fan Kole, Peter Mol, Ronnie Traas en Adrie Vermue werd Middelkamp een soort voorbeeld-vereniging. En na tuurlijk met Antoine Goense, die vorig jaar voor het eerst een licentie aanvroeg bij de KNWU. „Ik ben be gonnen bij de plaatselijke trimmers op Ovezande. Op een fiets van mijn zwager, Wilfried Wesemael. Ik werd gelijk derde", vertelt hij. Al vrij snel bleek hij te goed voor die groep gelcgenheidsrijders, want hij mocht niet meer meedoen en werd verplicht naar de A-trimmers over te stappen. „Daar draaide ik me wat over de kop omdat ik tegen veel oudere jongens moest rijden en toch mee wilde gaan. Toen heb ik besloten bij de nieuwe lingen te gaan fietsen". Hij kwam er tussen jongens die al veel meer ervaring hadden omdat ze de jeugdcategorieen doorhepen „Maar hij heeft zich snei aangepast, hij leer de snel", zegt Henk de Jong. „alleen moest ik hem een beetje afremmen, want hij wilde in de koers elke ronde opnieuw demarreren" Maar hij had veel vechtlust en net iets meer talent dan de anderen, „en die trokken zich weer aan hem op". De Jong zag kans om een hechte, sterke groep te sme den, die overigens ook kritiek kreeg. „Ze verweten ons wel dat we in combi ne reden. Dat was beslist niet waar. want wij reden nooit tegen andere ploegen. Ik heb wel tegen hun gezegd dat ze niet tegen elkaar moesten rijden. Als er in een koers een jongen van Middelkamp wegspringt moet een clubgenoot 'm niet gaan terugha len. natuurlijk Dat doe je niet als vrienden onder elkaar". Volgens dat principe werden twaalf seizoenzeges bij elkaar gefietst. „Een weelde voor Middelkamp", betoogt Henk de Jong. De basis voor een toekomstige, sterke amateur lichting is nu dus gelegd. Henk de Jong llinks) en Antoine Goense; werken aan de toekomst VLISSINGEN Bfjna op de helft van de competitie zien de standlijsten van de landelijke en Zeeuwse volleybal- sport er als volgt uit: Nationale competi- StarllfWoorburg tieleams 10- 8 le Div. B. Dames: SW 11- 7 Longa '59 10-30 Were Di 10- 6 CeltonaVCE 12-30 v. Santen Haag 10-19 3e Div. F. Heren: Morres Hulst 10-18 Atak'55 10-26 S'Pelhkaan 10-17 DeSterre 10-21 DOS 10-16 v ZandvoorVER PancratiusbVCH2 10-21 11-13 Archiplan/O 10-15 GeeversP&P 10-12 Blauwwit 10-15 v. Winden Berkel Sic Pugno 10-15 10-10 SetUp 10-13 VLISSINGEN De loting voor de duels in de vierde ronde van de strijd om de beker van het district Zuid I heeft enkele interessante duels opge leverd. Naast Sluiskil-Terneuzen staat ook Vlissingen-Arnemuiden op het pro gramma Verder worden ook Halste- ren-Breskens en Middelburg-Din- teloord gespeeld. De duels worden, met uitgezondering van Middelburg- Dinteloord waarvan nog geen datum bekend is. gespeeld in het weekeinde van 28 en 29 januari. Verbunt WC 2 10-13 Delta 10-12 S/Pellikaan2 10-11 IKS 10- 9 Minenco 10- 9 2e Div. C. Heren: Morres Hulst 10-26 HBC 10-23 Hajraa 10-22 SDO 10-16 Brevok ABC 2 10-15 Linne 10-15 Odulphus 11-15 Nuvoc VC Rooy Furos Lyceum '64 Were Dl 10- 3 3e Div. F Dames: AKS 10-30 Brevok ABC 10-24 De Zebra's 10-20 Archiplan/O 10-17 Ekspalvo 10-17 Soetelleve/DB 10-17 Udenhout 10-17 Mytilus Symmachia Karanoi Savok Marathon 10-14 11-13 10-11 10-13 11-12 10- 8 10- 3 DISTK1KT ZEE LAND Promotieklas da- EVVX Athanatos EVVC2 Kikkers Morres H 2 Dynamo '70 Voorwaarts 10-20 10-17 10-17 10-16 8-15 9-15 Promotieklas he- EWC 10-29 Mytilus 10-21 EVVC 2 10-20 Verdegem 10-18 Scheldesport 10-18 Dynamo'70 10-16 Even Kijken 10-13 IJ V C. Kikkers Athanatos Mytilus Dames le klas: De Slerre 9-23 Ardito IJ.V.C. Savok 2 Athanatos 2 10-13 De Klomp 8-12 Bok Marathon 3 Marathon 4 Dynamo'70 2 9- 8 Sluvoc Heren le klas: Bok 10-26 Morres/H.2 8-23 Savok 9-19 Sgravo Attack EVVC 3 De Sterre 2 De Polder CVC Ardito Mytilus 3 Dames 2e klas A: Mytilus 3 7-18 EVVC 3 Sgravo Wiska Ardito 2 Marathon 5 Bok 2 10-11 10- 8 10- 7 10- 4 8-22 9-18 9-13 9- 5 8-17 10-16 9-14 9-12 10-10 9- 6 10- 5 8- 2 7-16 7-14 6- 9 7- 6 5- 3 7- 2 Bok 2 8-17 Athanatos 3 EWC4 9-17 Attack Mytilus 4 8-15 Savok 3 Marathon 8-13 Even Kijken 2 Mytilus 6 8- 6 Kikkers 2 Sgravo 2 8- 6 Heren 2e klas Wiska 2 8- 4 Voorwaarts Mytilus 5 8- 0 Zaamslag Dames 3e klas A: Verdegem 2 Ardito 3 9-26 Even Kijken 2 Marathon 7 9-20 Sluvoc Mytilus 4 7-17 IJ.V.C. 2 EVVC 4 8-13 SSV Sgravo 2 7- 9 Savok 2 Bok 3 9- 9 Heren 3e klas Marathon 6 6- 8 De Sterre 3 Wiska 2 7- 4 Kikkers 2 Mytilus 5 9- 3 Voorwaarts 2 Bok 4 7- 2 Attack 2 Dames 2e klas B: Athanatos 2 Voorwaarts 2 8-21 Savok 3 De Sterre 2 9-19 IJ.V.C. 3 Philippine 8-16 Kikkers 3 RENESSE De landelijke rijvcreni- ging en ponyclub De Schouwse Rui ters hield woensdag in manege Grol in Renesse een indoor men- en dres- suurwedstrijd. Voor het eerst kwa men hierbij de mencombinaties tij dens een indoorwedstrijd aan bod. Een geslaagd experiment, zo conclu deerde de verenigingssecrctaris Van der Werve. De winnares in de L-klasse. Monique van der Werve reed met Natascha het goede totaal van 95 punten bij elkaar. Én ook Chnstiaan Provoost reed met Viola in de M- en Z-klasse een goede proef. Na de menners was het de beurt aan de beginnende pony-dressuur- combmaties. waarbij Hanny van de Zande met Lucky Boy met kop en schouders boven de andere deelne mers uitstak. Maar liefst elf punten was haar totaal hoger dan die van nummer twee. In de Ll-klasse werd door de jury beoordeeld als een zeer sterke rubriek. Hierdoor was het mo gelijk dat maar liefst zes van de negen gestarte combinaties hun proef met een winstpunt zagen beloond. Winna res werd uiteindelijk Arianne Hanse met Liza Ook de L2-rubriek was druk bezet, maar de resultaten lagen toch iets lager dan bij de LI De eerste prijs ging in deze rubriek naar Corina Snoep met Leonoor. Zowel de jury als ook het vrij talrijk opgekomen pu bliek heeft in de M- en Z-klasse geno ten van de proef van Simone Stahlie met Diamond, die het goede resultaat van 136 punten verzamelde en daar mee de overwinning in deze klasse voor zich opeiste. Uitslagen: mennen klasse L. 1 Monique van der Werve. Natascha. Schouwse Ruiters, 95 punten. 2 Teun van der Bijl. Tom. Oranje zon. 88: mennen klasse M en Z 1 Chnstiaan Provoost. Viola. Oranjezon, 90. 2 Peter Hanse. Sunny. Schouwse Ruiters. 89. 3 Jan Rentmeester, Paloma, Schouwse Ruiters, 82. dressuur pony's kla/se B: 1 Hanny van de Zande. Lucky Boy. Schouwse Ruiters. 129. 2 Rianne Bolier. Dennis. Schouwse Ruiters. 118. 2 Come Krabbe. Romanova. Schouwse? Ruiters. 114, dressuur pony's LI: 1 Arianne Hanse. Liza. Schouwse Ruiters. 129. 2 Eline Struijk, Pnm. Schouwse Rui ters. 125, 3 Simone Stahlie, Ugadeste. Bru. 124; dressuur pony's klasse L2: 1 Corina Snoep. Leonoor. Paardebloem. 127, 2 Bri gitte van Brouwershaven. Lucky Boy. Rei- merswaal. 124. 3 Stef Nelisse. Pascal, Schouwse Ruiters 116. dressuur pony's M en Z 1 Simone Stahlie. Diamond. Bru. 136. 2 Gert Jan Bakker. Nudie. Jacoba van Beieren. 127 3 Heieen Wagenaar. Lady Barit2a. Paardebloem. 122 Even Kijken 10- 9 SC Morres 10- 8 Heren 2e klas a: Marathon 2 10- 7 Dynamo '70 2 9-23 Mytilus 2 10- 6 Wiska 8-22 MIDDELBURG De trainer-coach van de derde divisie-handbalploeg EMM 2, Reinier Vermaat, legt die functie neer bij de Middelburgse ver eniging. De in Borssele woonachtige Vermaat kan zijn activiteiten bij het handbalteam, het trainen bij Atlas en zijn werk niet meer combineren. De Brabantse oefenmeester Kees van Ginderen neemt Vermaats taken over. De trainer van de derde divisie dames van GSC. Johnny Jansen, stopt na het laatste competitieduel van dit seizoen 11 maar11 met het trainen van dit team, MIDDELBURG De oefenwedsti donderdagavond in de Middelhui sporthal tussen da dames v (tweede divisie) en het Vlissin Olympus (derde divisie) is in doelpuntenfestijn geëindigd, eindstand van deze twee keer vijl dertig minuten durende oefenw strijd was 32-15 voor de Middelbi se dames. De ruststand bedroe| 15-8 voor EMM.Topscoorster van doelpuntrijke duel was EMM-s ster Kristel van den Velde met q treffers. De koploper m de derde divisie het landelijke zaalhandbal bij de ren, Delta Sport uit Zierikzee, i. donderdagavond ten onder in de fenwedstrijd tegen de afdelingspl Marathon 1. De eindstand van oefenduel in de Zierikzeese sport was 15-19 in het voordeel van Vlissingse Marathon na een 6-11-n stand. Hoewel de Vlissingse overwinning recht was. had Delta Sport wel pech. In de warming-up namelijk) opbouwspeler Cor Lagendijk al i Dit, samen met de afwezigen Berl Vos en Jaco Vleeshouwer, betekei een verlies van liefst drie basisspel Vooral in de verdediging van D( Sport was dit te merken. Het U van Cor Mol had veel moeite het l gemotiveerde Marathon, waarin A Wouters sterk speelde, op te vans OOST-SOUBURG Het is bijna onvoorstelbaar: vijf tien weken liep Wim Bos ruim een half jaar geleden met een gecompliceerde dub bele beenbreuk in het gips zonder dat het buiten een zeer beperkte kring bekend werd... In Bos' actieve loop baan als doelman van de VC Vlissingen zou dat onmoge lijk zijn geweest: zijn misfor tuin zou met vette koppen en grote foto's in de kranten zijn gemeld. Maar een zaalvoetbalscheidsrechter heeft niet de bekendheid als een VCV-doelman. hoewel Wim Bos in deze provincie tot de topfluitisten behoort. Zelfs buiten de provincie geniet de ex-VHssmgenkeeper be kendheid. Hij zou zelfs dezer dagen met Goesenaar Antoine Debbaut. Zeelands enige landelijk optredende zaalscheidsrechter. in Den Bosch bij het zaalvoetbaltoernooi van de ere divisieclubs kunnen fluiten. Maar er is voor Wim Bos, 42 jaar en hoofd van de administratie van gemeentewer ken Vlissingen, nog geen plaats vrij in de groep landelijke fluitisten in het KNVB-district Zuid I Inmiddels heeft Bos zijn tweede hob by na het actieve voetbal hervat: hij blonk afgelopen maandag uit tijdens het Vrienschapszaalvoetbaltoemooi in Vlissingen. waarin hij onder meer de finale tussen de Zeeuwse prof voetballers en Vlissingen leidde. „Ik heb nog wel pijn, maar ik heb lang genoeg thuis gezeten", vindt Wim Bos, die zijn sportieve toekomst in april heel somber in zag. Het ongeluk gebeurde tijdens een zomeravondvoetbalwedstrijd tus sen het team van de gemeente Vlis singen en een team van de zeevaart school. „Nadat ik bij Vlissingen als doelman gestopt was, speelde ik in dat elftal linksbuiten, omdat ik wel eens wat anders wilde dan keepen. Maar juist die avond was de doel man afwezig en werd mij gevraagd zijn plaats in te nemen", vertelt Bos. Hij vervolgt: „Bij een doorbraak van de linksbuiten van de tegenpar tij. waarbij één van onze verdedi gers meeloopt, schiet ik de bal niet met mijn beste been, de linker, weg maar met de rechter om de twee spelers le ontzien". „De speler van de zeevaartschool en ik botsen erg ongelukkig. Hij heeft niets, maar ik breek op twee plaat sen het scheenbeen en op twee plaatsen het kuitbeen van mijn rechterbeen. Ik kreeg een plaat in mijn been en ik mocht er vijftien weken niet op lopen". Wim Bos verzekert: „Ik heb daar ontzettend veel moeite mee gehad, want ik had toch nooit gedacht, dat ik nota bene bij het zomeravondvoetbal, nog wel in mijn laatste seizoen want het kostte moeite om een team op de been te brengen, mijn been zo zou breken". Terwijl ik m mijn keepersloopbaan nooit ernstig geblesseerd ben ge weest. Ik heb een keer mijn polsband gescheurd, maar na een week kon ik al weer spelen, ik heb in het zieken huis gelegen met een hersenschud ding en toen ik later een gat in mijn hoofd had deed ik er een verband op. stopte er watten bij en keepte met m'n pet op". Het plaatje zit nog in het been van Wim Bos. „Het blijft er zitten zolang m'n been pijn doet. daarna schroeft de chlrug het er uit", meldt de ex- doelman laconiek. Wim Bos is via de zaalvoetbalploeg van de gemeente Vlissingen in de scheidsrechterij te recht gekomen. Samen met zijn arbi- tersmaat Rob Schot volgde hij de cursus en binnen een jaar zat het duo in de Zeeuwse hoofdklas Wim Bos groeide in korte tijd uit tot één van de beste Zeeuwse arbiters. „Ik vind hem zelfs beter dan Toine Debbaut". meldt Cees Outermans, toch geen onbekende in het Zeeuwse en vader landse zaalvoetbal, „het is onbegrij pelijk. dat hij met landelijk fluit. Hij heeft zeker geen goede cijfers". Maar daaraan ligt het beslist niet: Wim Bos heeft uitstekende cijfers, die nog meer inhoud krijgen als men weet dat ze gegeven worden door collega's. „Niet ideaal, maar we hebben niet beter", geeft Bos toe. Eenmaal werd hij bedeeld met een erg laag cijfer. „Dat was in augustus dit jaar. toen ik pas weer begonnen was te fluiten Ik liep nog mank, maar ik wilde het proberen. Kreeg ik een erg laag cijfer van een colle ga, die in zijn rapport vond, dat ik kennelijk last had van een blessure. Ongelooflijk, hè. Terwijl hij vooraf was komen informeren hoe het met m'n been ging en ik een geblesseerde keeper verving". Dat Wim Bos bij de top in Zuid I 'zit' bljjkt ook uit het feit, dat hij bij een sterk toernooi in Dongen een graag geziene arbiter is en dat hij ook wedstrijden van het Zeeuws zaal voetbalteam fluit. „Het is echter erg moeilijk om er tussen te komen, terwijl er toch best goede scheidsre- chers in Zeeland zijn, die naast Deb baut landelijk kunnen fluiten en niet alleen ikzelf'. Overigens heeft de Souburgse arbi ter momenteel niet meer de aspiratie om landelijk te gaan fluiten. „Twee jaar geleden nog wel", verzekert hij. „toen hoorde ik dat ik er voor in aanmerking zou komen. Maar er gebeurde niets en nu hoef ik niet meer zo erg. Laat mij maar hier in Zeeland fluiten en dan wil ik ook best een keertje een vijfde klaswed strijd leiden. Zo verheven voel ik me nu ook niet". Overigens staat Wim Bos bij de Zeeuwse zaalscheidsrechterscom- missie in de kijker, zo verzekert voorzitter George Lecnknecht uit Hulst Wim Bos behoort tot de besten van Zeeland. Hy heeft uitste kende cijfers, allemaal achten of er boven. Maar er is momenteel geen vraag naar nieuwe landelijke scheidsrechters in Zuid I. hoewel ons beloofd is dat er meer wedstrijden in de regio zouden komen", meldt Leenknecht. Hij verzekert, dat Wim Bos één van de eersten is, die voorge dragen zal worden als er wel plaats )S. „Ik zal er heel ernstig over moeten nadenken of ik dan ja zeg", bedenkt Wim Bos. De Souburgse arbiter mag dan be scheiden voor de dag komen, in de zaal laat hij niet met zich leuren. Hij staat beked bekend als een scheids rechter. die resoluut beslist, eerlijk beslist en een uitstekende kijk op zaalvoetbal heeft. „Ik laat me niet uitschelden, noch voor schut zetten", maakt Bos dui delijk. Toen hij ooit een jonge speler voor twee minuten straftijd naar de bank verwees en deze hem daarop toevoegde, 'dat hij nu eindelijk eens goed moest gaan fluiten' werd de jonge speler de weg naar de douche verwezen. Bos heeft daarvoor een eigen seintje bedacht. Als twee vin gers en vijf vingers (vijf minuten straftijd) niet helpen, houdt hij de arm hoog boven het hoofd van het 'slachtoffer' en de vingers van de hand gespreid... douchen. Bos weet preoies wanneer hij wel of niet tot het uiterste moet gaan. Toen de huidige Willem Il-spits Wanny van I Gils hem in een Brabants toernooi I vanaf de bank minder vleiend beje- r gende. liet de Zeeuwse arbiter het spel direct onderbreken. Maar nog j vóór Bos bij Van Gils was bood deze zijn excuses aan. Bos accepteerde ze en de partij ging verder. De Souburgse scheidsrechter is niet altijd bescheiden. „O „Als veld- scheidsrechter zou ik het ook goed gedaan hebben", meent hij. Bos voegt er aan toe: „Ik vind het fluiten in de zaal erg fijn maar als ik moest kiezen kreeg het veld de voorkeur. Met een pioegje van de gemeente trappen we elke weck een keer op een grasveldje. Dat is heer- lijk. Ik maak graag een sliding en ik geef graag iemand een flinke, vriendschappelijke, duw". Arbiter Wim Bos is resoluut in zijn beslissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 16