Nog geen advies over plan zomerhuizenterrein Galgewei Nieuw verenigingsgebouw in Koudekerke nadert voltooiing D'66-er wil heropening discussie beheer Schouwburg Middelburg VIDEOTHEEK GRAMM-STRIPS GEMEENTE WACHT OP ALTERNATIEF weekenddiensten AUTOBEDRIJF MEDAMO-JOOSSE Plaats uw familie berichten in de PZC accurate bezorg(st)er Kom werken bij de PZC 'n Dijk vaneen krant. WONINGINRICHTING A A A A A A A A A A A A A NEVEDA WOL 1.00 2.00 2.95 voor o.a. mohair llc 1ste sti*i|is|ieeisi.*ilz:iiik van Zeeland VRIJDAG 30 DECEMBER 1983 PZC/ streek 14 KOUDEKERKE - De commissie volkshuisvesting en ruimtelijke ordening van de gemeente Valkenisse heeft donderdag geen advies uitgebracht over het voorontwerp voor het bestemmingsplan zomerhuizenterrein Galgeweg. Reden daarvoor was dat het Personeel- en Kinderfonds van de PTT, dat daar zomerhuizen wil realiseren, een aantal wensen naar voren heeft gebracht die zouden worden verwerkt in een alternatief plan. Dit alternatieve plan was donderdag, ondanks de toezegging dat dat zou gebeuren, nog niet bij de gemeente binnengekomen. Het betreffende gebied, gelegen tus sen het huidige zomerhuizenterrein (Het Galgeweitje), de Galgeweg en de Vroonweg, heeft thans een agrarische bestemming Een deel van dat terrein zal gebruikt worden voor de vestiging van nieuwe zomerhuizen, terwijl een deel wordt gereserveerd voor uitdun ning van het huizenbestand op het bestaande terrein. Overigens zal een dergelijke verhuizing voor de eigena ren van de zomerwoningen vrijwillig zijn. Het Personeel- en Kinderfonds van de PTT bracht echter enkele wensen naar voren die door die instantie zouden worden verwerkt in een alter natief plan. De wensen hebben onder meer betrekking op de realisatie van een overdekte zwemgelegenheid en een gezamenlijke parkeerplaats voor de gebruikers, in plaats van, zoals in het door de stedeboukundige opge stelde plan. parkeren bij de huisjes. Het alternatieve plan van het fonds Oudej aarsuitzending Radio Walcheren VLISSINGEN - Medewerkers van de ziekenomroep Radio Walcheren ver zorgen morgen, zaterdag, vanuit de centrale hal van het Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis een extra uitzen ding in verband met de jaarwisse ling. Deze uitzending heeft het motto „op de drempel van 1984". In de uitzending ondermeer een jaarover zicht, waarin aan de hand van in de loop van het jaar gemaakte reporta ges, op het afgelopen jaar wordt teruggekeken en met de betrokkenen nog eens over het gebeurde wordt nagepraat. Ook wordt in op straat gemaakte interviews, de mening van mensen gevraagd over de positieve en negatieve kanten van 1983. Verder zullen prominenten uit de Wal- cherse samenleving hun wensen voor het nieuwe jaar kenbaar maken. De muziekkeuze is uit alle in 1983 bekend geworden muziek. De uitzending duurt van 15.00 tot 18.30 uur en is tegelijkertijd te beluisteren in het Gasthuis in Middelburg en het Be thesda-St. Joseph Ziekenhuis in Vlis- singen. Bezoekers en patiënten zijn van harte welkom om tijdens de uit zending een kijkje te komen nemen. Maandag worden de wensen van pa tiënten en bezoek verwerkt in het programma 'Tierelantijnen', dat, naast de normale onderdelen, ook uitgebreid aandacht zal besteden aan het nieuwe jaar. Ook dit programma is in beide ziekenhuizen te beluisteren van 20.00 tot 21.30 uur. Meditatiecursus MIDDELBURG - In het Rajneesh Meditatiecentrum aan de Brakstraat 9 in Middelburg gaat vanaf 10 januari weer een avondcursus in meditatie technieken van start volgens de me thoden van Bhagwan Shree Rajneesh. Belangstellenden kunnen zich bij het centrum opgeven voor deelname Bijbelavond in Oost-Souburg OOST SOUBURG - De laatste bijbel avond van de serie over de Colossen- zenbrief wordt vrijdag 6 januari ge houden in het gebouw voor christelij ke samenkomsten aan de Rehoboth- straat 9 in Oost-Souburg. Spreker is de heer J. de Jager uit Heerde Een nieuwe serie over het thema 'de grondslagen van het christelijk geloof begint donderdag 12 januari in het zelfde gebouw. Spreker is dan dr W. J, Ouweneel uit De Bilt over 'de verge ving der zonden'. De andere avonden zijn gepland op de donderdagen 16 februari, 15 maart en 12 april. Alle bijeenkomsten beginnen om 20 uur. Zondagschool in Meliskerke vierde het kerstfeest MELISKERKE - De Meliskerkse zon dagschool vierde het kerstfeest in de hervormde kerk. De avond werd ge vuld met het zingen van kerstliederen door de kinderen en samenzang. Me dewerking werd verleend door een muziekgroepje onder leiding van me vrouw Texer-van Ree en door de (organist Johan Davidse. was gisteravond echter niet beschik- Zij konden eveneens instemmen met baar, zodat commissievoorzitter bur- de instelling van een werkgroep die gemeester S. Francke het verstandi- een bestemmingsplan voor de uitbrei- gër oordeelde met het uitbrengen van ding van Koudekerke moet voorberei- een advies te wachten tot dat wel het den. Zoals gemeld acht de gemeente- geval zou zijn. De commissieleden raad van Valkenisse het gebied ten waren het daarmee eens oosten van de Beatrixlaan het meest geschikte terrein voor uitbreiding. Struikelblok daarbij is echter de S14. een nieuwe verbindingsweg met Vlis- singen. Gedeputeerde staten van Zee land hebben inmiddels echter laten weten dat die weg er de eerstkomende jaren niet komt Daardoor blijft de Beatrixlaan de functie van verbin dingsroute behouden, hetgeen met name op het gebied van de geluidhin der en verkeersveiligheid problemen oplevert. De werkgroep krijgt tot taak deze problemen al in een vroeg stdium aan het licht te brengen en mogelijke oplossingen aan te dragen. B en w zullen over enige tijd over de samenstelling van de werkgroep be slissen WEEKENDDIENSTEN WALCHE REN Centraal alarmnummer 01100-14444 31 dec. '83/1 jan. '84 Artsen Vlissingen za 0 00-24.00 uur A J Mijnlieff. N. Beetslaan 15. tel 12525, zo 0.00-24.00 uur F. A. v. d Berg. Giessenburg 12. tel 65253. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen. 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). W. N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 79791, het hele weekend voor eigen patiënten bereikbaar. Middelburg vrij, 18.00-za. 24.00 uur: S. A. v. d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. zo 0.00-24.00 uur: M. J. R. Engelen. Noordweg 214. tel. 12460 Visites aanvragen vóór 10 uur Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid patiënten van de artsen Jansen, Perquin en Kodde, zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden za. 0.00-24.00 uur; N. Kapteyn, zo, 0.00-24.00 uur: H Kapteyn-Snijders. Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184- 61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke. Vrouwenpolder, Yeere en Zanddijk za. 08.00-zon. 23.00 uur: J. W. Oosterhoff. Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Westkapelle, Zoutclande, Koudeker ke, Domburg, Aagtckerke, Biggcker- ke en Meliskerke: voor de praktijken Het in aanbouw zijnde verenigingsgebouw in Koudekerke. BOUWKOSTEN RUIM 1 MILJOEN GULDEN KOUDEKERKE - De bouw van het nieuwe verenigingsgebouw aan de Duinweg in Koudekerke nadert de laatste fase. Het gebouw, bouwkos ten ruim 1 miljoen gulden, wordt in april van het volgend jaar opgele verd. De inwoners van de gemeente Valkenisse zullen dan nog tot ver moedelijk augustus moeten wachten alvorens zij gebruik kunnen maken van de nieuwe accommodatie. De bouw. in augustus begonnen met het slaan van de officiële eerste paal door wethouder I. Ovaa, verloopt vrij wel zonder enige vertraging. De werk nemers van aannemingsbedrijf Chris- tiaanse uit Vlissingen, die in de perio de tussen kerstmis en oud en nieuw de acLivileiten hebben gestaakt, gaan in het nieuwe jaar verder met de afwer king van het dak en de buitenmuren. Het hoogste punt van de bouw is inmiddels al bereikt Het nieuwe verenigingsgebouw wordt gekoppeld aan de bestaande gymnas- Zaalvoetbal in Middelburg MIDDELBURG In de tweede klas van de Middelburgse zaalvoetbal competitie verloor koploper Maar- tense Tapijt II met 3-1 van Arnemui den I. Het tapijtteam blijft nog wel aan de leiding maar Veldzicht II en VCK I zijn nu tot op één punt gena derd. Veldzicht II zegevierde met 4-0 over Streekschool I en VCK versloeg Pechiney met 5-4. Laurens II en Zee- landia I deelden de punten (2-2). In de 3A-klasse is Kraaien, door een 3-2 winst op FC Laurens IV, alleen op de derde plaats gekomen. Blauw'wit II zegevierde met 5-3 over VPV II en Duo Sport en VCK II speelden met 2-2 gelijk. Middelburg I speelde met 2-2 gelijk tegen Middelburg II. Het wedstrijdprogramma voor van avond (vrijdag) is. sporthal Kruitmo- len 19.00 uur Jong Ambon li-Super Vermeulen. 19.40 uur Hoechstboys- Koper Galoen II. 20 20 uur Dauwen- daele III-RPM III, 21.00 uur Jobse- Zeelandia II, 21.40 uur Radja Wall II-CP Boys, 22.20 uur Torna I-Radja Wali I; sporthal Voorborch 19.40 uur: Brammetje Dump-Maartense Tapijt I, 20.30 uur: RPM I-Dauwendaele I. 21 10 Middelburg I-Jong Ambon I. 21.50 uur: Middelburg II-Koper Gal joen I, 22.30 uur Maartense Tapijt II-Veldzicht H. tiekzaal aan de Duinweg. In het ont werp van architectenbureau Jobse uit Vlissingen - is rekening gehouden met de mogelijkheid achter de nieuwe accommodatie nog een sporthal te bouwen, die dan eveneens aan het verenigingsgebouw gekoppeld zou moeten worden. Inmiddels heeft de gemeenteraad van Valkenisse de plannen voor een sporthal laten va ren. Bovendien zo bleek uit de reac ties van b en w op de onlangs gehou den algemene beschouwingen op de gemeentebegroting, bestaat bij het college weinig animo om de bouw van een goedkopere sportzaal in plaats van een hal te overwegen. Zaal Hoofdbestanddeel van het vereni gingsgebouw wordt de zaal, die plaats zal bieden aan ongeveer 200 personen. De zaal krijgt een vast toneel van bijna vijftig vierkante meter, met daarachter twee kleed ruimten. De zaal krijgt in verband met de akoestiek een hoogte van zes meter. Deze ruimte is zeshoekig van vorm. In het gedeelte tussen de zaal en de huidige gymnastiekzaal wor den, behalve de twee kleedruimten, twee toiletgroepen ondergebracht. De gymnastiekzaal krijgt een directe verbinding met de foyer, zodat deze ruimte ook gebruikt kan worden als in de aangrenzende gymzaal uitvoerin- Nieu wj aarsreceptie gemeentebestuur van Middelburg MIDDELBURG - Het gemeentebe stuur van Middelburg houdt maan dag 2 januari de nieuwjaarsreceptie in de Burgerzaal van het stadhuis. Burgers en vertegenwoordigers van overheid, bedrijven, verenigingen en instellingen zijn bij deze 'open tafel bijeenkomst' welkom tussen 17.30 en 19.30 uur. Voor deelname moet zoals gebruike lijk bij binnenkomst vijf gulden per persoon worden betaald als bijdrage in de kosten Hiervoor worden dan een nieuwjaarsdrankje, soep, broodjes en koffie aangeboden. Om 18 uur zal burgemeester drs P. A. Wolters een korte toespraak houden. Het geheel wordt muzikaal omlijst door de Mid delburgse musicus Baby den Toon der. gen zijn. De foyer omvat verder een keuken met een bar. Behalve ruimten voor de garderobe en de berging krijgt het verenigingsgebouw verder een aparte vergaderruimte. Het toneel kan door middel van een vouwwand van de zaal worden afgescheiden, zo dat een zaaltje ontstaat dat eveneens als vergaderriumte kan worden ge bruikt Na de oplevering in april, zullen nog enkele maanden zijn gemoeid met de inrichting. De gemeenteraad van Val kenisse heeft hiervoor inmiddels een krediet van een ton beschikbaar ge steld, maar b en w hebben al aange kondigd dat dit bedrag niet voldoen de zal zijn en op een verzoek voor aanvullend krediet gerekend kan worden. TOEZEGGING GESTAND DOEN' MIDDELBURG - Het Middelburgse raadslid YV. Ovaa (D'66) wil de discus sies over het beheer van de plaatselij ke schouwburg heropenen. Hij heeft het college van b en w per brief gevraagd hiertoe over te gaan. Dit schrijven is ook onder zijn mede raadsleden verspreid. De gemeenteraad van Middelburg be sloot november 1982 na vier uur ver gaderen (waarvan een deel achter gesloten deuren) met 13 tegen 12 stemmen om het beheer van de schouwburg over te dragen aan de exploitant van het schouwburgres taurant. Dit besluit werd indertijd genomen vanwege gerezen financiële problemen rond de exploitatie van het restaurant. Het met de kleinst mogelijke meer derheid genomen besluit hield onder meer in dat de exploitant van het restaurant behalve ondernemer tege lijkertijd ook gemeentelijk ambtenaar is geworden. Dat was één van de redenen voor de twaalf tegenstem mers om niet akkoord te gaan. Een andere kwestie die moeilijk lag was dat de overname van een deel van de inventaris door de exploitant als con currentievervalsend werd ervaren. Tijdens de behandeling heeft wethou der H Gillissen de raad toegezegd dat de kwestie binnen het jaar nog eens besproken zou worden in een gecom bineerde vergadering van de commis sie financién en de bestuurscommis sie welzijnsaccommodaties. De D'66'er Ovaa heeft wethouder Gillis sen onlangs nog gevraagd deze toe zegging gestand te doen. Temeer om dat ze het voor een flink deel van de meerderheid indertijd de doorslag gaf om toch maar voor het voorstel te stemmen. De wethouder heeft echter laten we ten dat de exploitant nu als perso neelslid wordt beschouwd. Perso neelszaken worden door b en w zelf afgedaan en een discussie in de raad vond de wethouder dan ook niet juist. Ovaa heeft nu schriftelijk om een heropening van de discussie ge vraagd. Hij herinnert eraan dat bij aanneming van het voorstel in no vember 1982 gesteld is dat de gemeen teraad bij de nieuwe discussie alsnog in de gelegenheid gesteld zou worden om het besluit terug te draaien of niet langer van kracht te laten zijn EEN VmriiOUWDf NAAM Mercuriusweg 25, Vlissingen Tel. 01184-18351 Na 18 00 uur 01182-1318 Officiële vertegenwoordiging van Mercedes-Benz- personen- en bedrijfswagens van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. v. d. Male, Duinweg 59. Zoutelande, tel 01186- 1282. Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke) vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. B. Bouwense. Valkenisseweg 14, Big gekerke. tel. 01185-2190. Tandarts A. Peeters. Pijpstraat la. Middelburg, tel. 01180-12565. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur. Dierenartsen Landbouwdleren: dierenartsenmaat schap Middelburg, tel. 01180-33803. Gezelschapsdieren: L. Schofaerts, tel. 01184-14699. b.g g. 01185-2069. Consult alleen na telefonische afspraak: visi tes aanvragen van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle'. Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle. tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Apotheken De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt vrijdag morgen daaropvolgend. Middelburg L. v. d. Boogert, Vrij landstraat 79. tel. 27471. Vlissingen Apotheek Papegaaien burg. winkelcentrum Papegaaienburg 24.26. tel. 66345. Wijkverpleegkundigen Walcheren-Oost: Middelburg-Stad M. den Boer, A. Louwerijszstraat 83, tel. 26286. b.g.g. 12228. Zuid, Nieuwland en Arnemuiden J. Puzzelwandeltocht door Middelburg MIDDELBURG - De wandelsport»! eniging 't Zand houdt zaterdag januari haar jaarlijkse puzzelwand tocht door een gedeelte van de bt nenstad van Middelburg. Tussen tn uur en half drie kunnen deelnena starten vanaf het wijkgebouw De V; guide Baars aan de Baarsjesstraat De route is vijf kilometer lang s afloop ontvagt iedere deelnemer e leuke herinnering en een kop erwt« soep. Onder de goede oplossingen vi de puzzel wordt nog een extra pri verloot. Welkomdienst in On tmoeti ngskerk MIDDELBURG - In de Ontmoeting kerk aan de Oosterscheldestraat Middelburg wordt zondag 1 janua een welkomdienst gehouden. Als s listen werken Janus Mondeel, Chris Weijs en Douwe Visser mee. De menzang, begeleid door het Welkoa bo begint om 18.45 uur. Thema vani dienst is 'Samen bidden'. Overbeeke. Bereklauwweg 14. Ars muiden, tel. 01182-2901. b.g.g. Ollg 14366. Aagtekerke, Domburg, OostkapeU Grijpskerke, Serooskerke. St.-La reus. Veere, Gapinge en Vrouwenpt der R. Scheele, Colijnsplaat Vlissingen, tel. 01184-65896. Vlissingen (stad) M. E. W. Jansa tel. 01180-27583. West-Souburg, Papegaaienburg, B« senburgh, Westerzicht. Paauwei burg, Oost-Souburg en Ritthem - B. Waterman, tel. 01180-14051. Koudekerke, Meliskerke, Biggekt ke. Zoutelande en Westkapelle - 19.00-ma. 08.00 uur N de Baci Boomgaard 22. Koudekerke. 01185-1318 Verloskundige Vlissingen M. v. d. Werken, Hem Dunantstraat 19, tel. 71768. Sandenburchschool wint wisselbeker toernooi 't Zand MIDDELBURG - De Sandenburch school is met 27 punten winnaar geworden van hel scholierentoernooi van de tafeltennisvereniging 't Zand in Middelburg en legde daarmee be slag op de wisselbeker. Tweede werd de Griffïoenschool met 26 punten terwijl de Admiraalschool met zes punten derde werd. Aan het toernooi deden vijftig scholie ren mee, verdeeld over drie groepen In de groep tot tien jaar werd Hans IJkel (Griffïoenschool) eerste na in de finale Stefan den Herder (Sanden burchschool) te hebben verslagen. Bij de meisjes vanaf tien jaar werd Rena- te Louws eerste, vóór Susanne Cor- bijn (Sandenburch). Bij de jongens vanaf 10 jaar was Gerbrand den Her der (Sandenburch) de eerste, gevolgd door Martin de Looff (Admiraal- school). De aanmoedingingsprijs ging naar Enrico Joziasse van de Stromen- wijkschool. Bij de strijd om het per soonlijk kampioenschap legde Rena- te Louws beslag op de eerste plaats, gevolgd door Gerbrand den Herder en Hans IJkel. Collecte ZOUTELANDE - De in Zoutelande en Sint-Janskerke gehouden collecte voor hulpverlening aan Polen heeft 1308.80 opgebracht DE DANK VOOR HET AFGELOPEN JAAR! DE WENS HET IN 1984 NOG BETER TE DOEN Niet zomaar de eerste - de beste Met oudejaar bakken wij weer dej 9 vanouds bekende S oliebollen S 0,65 cent per stuk, 10 stuks 6,00. Tevens wensen wij een ieder een gelukkig en voorspoedig 1984 Meijers Frituur Scheldestraat 34, Vlissingen. De PZC is de grootste krant van Zeeland. Het ochtendblad voor de Zeeuwen. Daarvoor zoeken wij met spoed voor het agentschap Vrouwenpolder Ruime bijverdiensten Sollicitaties kantoor PZC. Markt 51. Middel- bure. tel 01180-27651. na 17 uur tel. 01184- 61907. A A 8 kwaliteiten voor de helft van de prijs voor restanten voor mengkwaliteiten ZIE ETALAGES k k i i. k k (rrnmiii-Strips '"li Paul Krugerstraat 146/148 - Vlissingen - Tel. 01184-17054

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14